FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Izbjeglice

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24335
REPUTACIJA : 657
ČLAN OD: : 2012-10-30

Izbjeglice - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 22:44

@VBČ (citat):
Šta je s Tibetom, Istočnim Turkestanom, Unutarnjom Mongolijom? Sve zauzeto silom.

Pitanje je kompleksno ako ga promatramo kroz tisućljetnu povijest.

'Svi' su nešto zauzeli silom.

A konkretno Tibet je zapravo u toj dugoj povijesti vrlo kratko bio neovisna država i to u novije vrijeme.

Jedna od (objektivnih) Maovih zasluga jest da je taj veliki i rascjepkani teritorij ovim i onim kolonizatorom okupio u jednu državu.
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3019
REPUTACIJA : 150
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 22:46

@VBČ (citat):
@vladimir (citat):
300.000 izbeglica ne moze dominirati Evropom. mom komsiji su odobrili u Nemackoj izbeglicki status u prevodu privremeni gost u Nemackoj ali bez prava na rad. zato se I vratio kuci.  zasto izdrzavati te ljude I davati im milostinju ako su voljni da rade I izdrzavaju sebe I svoju porodicu? to meni nema nikakvog smisla davati nekom 500eur da sedi bezveze a ako radi na crno proterai ga u maticnu zemlju

Drukčije to ovdje funkcionira, a ima svoju logiku koja je dugoročna.
VBC  kako to funkcionise I kojom se logikom vode nemci?
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
BROJ POSTOVA: : 2100
REPUTACIJA : 119
ČLAN OD: : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 22:58

@vladimir (citat):
300.000 izbeglica ne moze dominirati Evropom. mom komsiji su odobrili u Nemackoj izbeglicki status u prevodu privremeni gost u Nemackoj ali bez prava na rad. zato se I vratio kuci.  zasto izdrzavati te ljude I davati im milostinju ako su voljni da rade I izdrzavaju sebe I svoju porodicu? to meni nema nikakvog smisla davati nekom 500eur da sedi bezveze a ako radi na crno proterai ga u maticnu zemlju

Što misliš za koliko će se ta brojka geometrijskom progresijom i sistemom velikih brojeva povečati gledano na recimo 30 godina. Jesi li gledao/pročitao ili slušao izjavu kineskog dužnosnika koji je obrazlagao što im donosi ukidanje prava "jednog djeteta" u smislu povećanja nacije (brojčanog), pomlađivanja nacije te povećanja radno sposobnih ljudi kroz određeni vremenski period.

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 8766
REPUTACIJA : 180
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 23:03

@vladimir (citat):
@VBČ (citat):
@vladimir (citat):

Drukčije to ovdje funkcionira, a ima svoju logiku koja je dugoročna.

Netko tko je zatražio azil pravno se nalazi u "lebdećem stanju", ne samo u Njemačkoj.
Azilantu se izdaje privremena dozvola boravka dok traje proces obrade njegovoga zahtjeva.
Taj proces teoretski može trajati od jednog dana do nekoliko mjeseci, ovisno o optrećenosti
državne službe za obradu azilantskih zahtjeva.  

U ovome periodu azilant ne može raditi iz dva razloga:

1. Sprječavanja nepotrebnih potresa na radnom tržištu (čime se štiti ekonomija).

2. Sprječavanje zlouporabe, masovnog dolaska "gastarbeitera" koji dodju s ciljano da napune džepove za
to kratko vrijeme i opet nestanu. I ovim se štiti ekonomija i tržište rada.

Na prvi pogled, azilanti koštaju državu, ali dugoročna računica pokazuje da državu više koštaju potresi u gospodarstvu.

Zamislite azilant dodje i nadje posao i radi dva mjeseca i nakon toga ako mu je odbijen zahtjev mora napustiti Njemačku.
Poslodavac ostaje na cjedilu. Mora ponovo tražiti novoga uposlenika. To sve košta i vrijeme i novac. Svaki novi uposlenik
košta za ono vrijeme dok se ne obuči u svome poslu. Trenutno imamo u firmi dva nova radnika i znam osobno koliko
vremena izgubimo mi ostali dok njima nešto objasnimo i pokažemo.

Stoga država ne može nekomu izdati radnu dozvolu ukoliko ta osoba nije u mogućnosti dugoročno stajati na tržištu rada.

U svemu ovome je naglasak na dugoročno kao jedan od glavnih kriterija njemačkoga društva i gospodarstva.

https://jna-sfrj.forumbo.net
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 23:11

Naši ranije spominjani protestanti (anglikanci) cijelo vrijeme aktivno pomažu izbjeglice.....
Nema ovih slika u medijima, već samo na njihovim stranicama...

Izbjeglice - Page 6 35mi4q8

Izbjeglice - Page 6 Dmb24y

Izbjeglice - Page 6 28ap6xz

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 23:13

u JNA  su nas obucili za 2meseca I 20 dana za sve I svasta  a verujem da masa tih izbeglica  nisu nepismeni I neobrazovani. da medju njima Ima I vsokokvalifikovanih radnika, inzinjera,lekara,itd. teze mi je danas sto sam zvanicno nezaposlen nego dok sam radio a verujem I njima izbeglicama.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 23:15

@VBČ (citat):
@vladimir (citat):

Netko tko je zatražio azil pravno se nalazi u "lebdećem stanju", ne samo u Njemačkoj.
Azilantu se izdaje privremena dozvola boravka dok traje proces obrade njegovoga zahtjeva.
Taj proces teoretski može trajati od jednog dana do nekoliko mjeseci, ovisno o optrećenosti
državne službe za obradu azilantskih zahtjeva..........

Sve ovo je isto ili vrlo slično zakonski i kod nas, samo se radilo o malom broju zahtjeva za azilom, a još manje odobrenih....

Sve štima kad su brojke oko 10 ili 20, ali ne ako dodajemo puno nula iza.....

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 23:18

posle 2000god u Srbiju je doslo dosta kineza oko 5000. negodovalo se ovde na tu pojavu ali sada su kinezi vise nego dobrodosli.
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 23:22

@vladimir (citat):
u JNA  su nas obucili za 2meseca I 20 dana za sve I svasta  a verujem da masa tih izbeglica  nisu nepismeni I neobrazovani. da medju njima Ima I vsokokvalifikovanih radnika, inzinjera,lekara,itd.

Da, ali i ta dva mjeseca koštaju poslodavca. I onda nakon dva mjeseca: ćao!

Ja znam iz moje firme da baš treba oko dva mjeseca da se novi radnik osposobi za rad u uredu,
bez obzira što su oni već radili taj posao u nekoj drugoj firmi, jer svaka firma ima svoj način rada,
svoju poslovnu politiku, kontakt s klijentima, svaka firma piše račune na drugčiji način...
Sve te premise, dok se nauče koštaju izgubljeno vrijeme drugih radinika.

Toga je svjesna i agentura za zapošljavanje, pa u tome prijelaznom periodu može na zahtjev poslodavca
odobriti financijsku pomoć od pola plaće za radnika dok se ne "uvježba" poslu.

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 23:31

Kao primjer: baš danas sam bio prekidan jedno 10 puta od strane novog radnika da mu pokažem ovo ili ono. Da je po 5 minuta to je gotovo sat vremena koji je uložen u njega, s druge strane meni taj sat vremena fali za jedan od projekata koji stoji neku petocifrenu sumu novca i koji trebam završiti.

Osim toga svaki prekid posla, znači uglavnom i prekid koncentracije s mogućnošću zaborava gdje si bio stao, potkradanja greške čije ispravljanje opet košta vrijeme (novac).

gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1295
REPUTACIJA : 52
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 23:33

Max Anglikanci i protestanti nisu isto,ako si mislio tako,a kaj se tiče pomoći pomažu im svi,od vjerskih zajednica gdje prolaze pa do pojedinaca.O ni i jesu došli u Evropu jer dobro  znaju da u toj civilizaciji mogu očekivati pomoć.Ostaje pitanje zbog čega im dostatno  ne žele pomoći bogate Arapske zemlje,i drugo pitanje,kako i pod kakvim uvjetima bi bili prihvaćeni kršćani da izbjeglički val kojim slučajem ide iz Evrope u Kuvajt,Katar,Arabiju i druge nesekularne muslimanske zemlje.
Orban je barem za mene i u ovom slučaju  prilično zanimljiv lik,no kada ovo sve govorim mislim isključivo na važnost Evropskog  duhovnog nasljeđa za njene narode naravno uz puno uvažavanje islama koji sa sobom donose izbjeglice.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 23:38

@gerard ford (citat):
Max Anglikanci i protestanti nisu isto....

Very Happy
Tko pita ne skita, tako da sam ovog čovjeka s bradom direktno preko FB pitao tko su oni, pa mi je rekao anglikanci i to 'američki', njihov nadbiskup je u SAD, a crkva im se zove Reformirana protestantska crkva (djeluje u RH, ovi ljudi na slikama nisu Amerikanci).

Time je moja znatiželja bila zadovoljena, dublje me više toliko ne zanima.
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 23:40

@gerard ford (citat):
Max Anglikanci i protestanti nisu isto,ako si mislio tako,a kaj se tiče pomoći pomažu im svi,od vjerskih zajednica gdje prolaze pa do pojedinaca.O ni i jesu došli u Evropu jer dobro  znaju da u toj civilizaciji mogu očekivati pomoć.Ostaje pitanje zbog čega im dostatno  ne žele pomoći bogate Arapske zemlje,i drugo pitanje,kako i pod kakvim uvjetima bi bili prihvaćeni kršćani da izbjeglički val kojim slučajem ide iz Evrope u Kuvajt,Katar,Arabiju i druge nesekularne muslimanske zemlje.
Orban je barem za mene i u ovom slučaju  prilično zanimljiv lik,no kada ovo sve govorim mislim isključivo na važnost Evropskog  duhovnog nasljeđa za njene narode naravno uz puno uvažavanje islama koji sa sobom donose izbjeglice.

Sve te europske vrijednosti o kojima govoriš nisu rezultat kršćanskoga nasljedja već humanizma i prosvjetiteljstva.
Tek razdvajanjem država od Crkve i sekularizmom su uspostavljene odredjene vrijednosti.
Prije toga smo imali križarske ratove, pogrome židova, progon Maura, pokolje inovjernih itd. kao kršćansko nasljedje u Europi.

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 23:43

I vještice sam zaboravio, kao unikatni izum europskoga kršćanstva clown

alexandar
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 4587
REPUTACIJA : 619
ČLAN OD: : 2011-06-23

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 23:51

@VBČ (citat):
@gerard ford (citat):

Sve te europske vrijednosti o kojima govoriš nisu rezultat kršćanskoga nasljedja već humanizma i prosvjetiteljstva.
Tek razdvajanjem država od Crkve i sekularizmom su uspostavljene odredjene vrijednosti.
Prije toga smo imali križarske ratove, pogrome židova, progon Maura, pokolje inovjernih itd. kao kršćansko nasljedje u Europi.  

A onda se desava ono sto se desava.....cak i u tvom primeru sa posla.
Sva nasledja humanizma sa svim svojim vrednostima ,su potisnuta i zamenjena profitom.
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime12.11.15 23:58

VBČ
Zanimljiv odgovor.
..kada su to Evropske države postale sekularne,mislim na sve   istočne i zapadne?
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime13.11.15 0:00

@alexandar (citat):

A onda se desava ono sto se desava.....cak i u tvom primeru sa posla.
Sva nasledja humanizma sa svim svojim vrednostima ,su potisnuta i zamenjena profitom.

Ja to ne bih nazvao profitom već produktom rada, a bez tog produkta nema ni plaće, ni poreza, ni osiguranja,
ni mirovine... Na koncu nema uredjene države, osobito ne socijalne. Ne bi tad bilo mjesta ni za izbjeglice,
jer i to sve košta Wink

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime13.11.15 0:03

@gerard ford (citat):
VBČ
Zanimljiv odgovor.
..kada su to Evropske države postale sekularne,mislim na sve   istočne i zapadne?

Nije se to desilo odjednom. Ali je uvijek bilo praćeno razdvajanjem Crkve od države,
na veliku radost nas danas.

alexandar

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 4587
REPUTACIJA : 619
ČLAN OD: : 2011-06-23

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime13.11.15 0:10

@VBČ (citat):

Ja to ne bih nazvao unikatnim izumom evropskog krscanstva vec mudroscu jedne devojke.... Wink
Da malo relaksiramo temu , po legendi starih Slovena se kaze;

Pre mnogo vremena, dok je svet jos bio mlad i neiskvaren, mlada zena uputila se u sumu u berbu pecuraka.
U kasno doba, nebo se otvorilo pod njom i tik pre prvog pljuska uspela je da se zastiti ispod krosnje velikog drveta.
Zasticena od kise, skinula je sa sebe svu odecu i stavila je u torbu da se ne pokvasi.
Nakon nekog vremena, kisa je prestala i devojka je nastavila sa berbom pecuraka.
Utom je naisao Veles, rogati bog sume, zacudjen, upitao je devojku kojom se magijom posluzila da ostane suva.
“ Uputis li me u svoju magiju, pokazacu ti svoje cini pomocu kojih ostadoh suva “,odgovori ona.
Zaveden devojcinom lepotom, Veles je popustio i krenuo da poducava devojku svoj magiji koju je posedovao.
Nakon sto je devojka savladala sve vestine, Veles je zeleo da sazna njenu tajnu. Tada mu ona rece da se jednostavno sakrila pod drvo i skinula odecu.
Shvativsi da je prevaren, i to svojom krivicom, Veles otrci besan nazad u sumu a od te mudre devojke nastade pramajka svih vestica.

U svakoj legendi ima trunka istine...
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime13.11.15 0:13

VBČ

To razdvajanje se nikada nije do kraja dogodilo i ono je novijeg datuma.
Kako god bilo svjetovna ili duhovna Evropska civilizacija dozvoljava i dopušta drugima i drugačijima da iskažu svoje mišljenje ili istakne svoje vjerske simbole u Evropskim državama,dok  se tkz sekularna Evropa u vlastitim  Ustavima odriče svojih vrijednosti,a da ne govorima o pravima kršćana u Arapskim zemljama ili javnog  isticanja njihovih vjerskih simbola.
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime13.11.15 0:36

@alexandar (citat):
@VBČ (citat):

Ja to ne bih nazvao unikatnim izumom evropskog krscanstva vec mudroscu jedne devojke.... Wink
Da malo relaksiramo temu , po legendi starih Slovena se kaze;

Pre mnogo vremena, dok je svet jos bio mlad i neiskvaren, mlada zena uputila se u sumu u berbu pecuraka.
U kasno doba, nebo se otvorilo pod njom i tik pre prvog pljuska uspela je da se zastiti ispod krosnje velikog drveta.
Zasticena od kise, skinula je sa sebe svu odecu i stavila je u torbu da se ne pokvasi.
Nakon nekog vremena, kisa je prestala i devojka je nastavila sa berbom pecuraka.
Utom je naisao Veles, rogati bog sume, zacudjen, upitao je devojku kojom se magijom posluzila da ostane suva.
“ Uputis li me u svoju magiju, pokazacu ti svoje cini pomocu kojih ostadoh suva “,odgovori ona.
Zaveden devojcinom lepotom, Veles je popustio i krenuo da poducava devojku svoj magiji koju je posedovao.
Nakon sto je devojka savladala sve vestine, Veles je zeleo da sazna njenu tajnu. Tada mu ona rece da se jednostavno sakrila pod drvo i skinula odecu.
Shvativsi da je prevaren, i to svojom krivicom, Veles otrci besan nazad u sumu a od te mudre devojke nastade pramajka svih vestica.

U svakoj legendi ima trunka istine...

Da, danas ovako izgledaju, nema tu šta puno ni da pokisne:

Izbjeglice - Page 6 Haljina1

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime13.11.15 2:08

Izbjeglice - Page 6 T8qn4k

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9162
REPUTACIJA : 136
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 58
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime13.11.15 7:14

I bojnik bi ih prihvatio Laughing 

Izbjeglice - Page 6 2u9pk5x

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime13.11.15 7:17

@Max Blitz (citat):

Koliko ce biti materijala za suvenire kad se budu rusili zidovi...

semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1444
REPUTACIJA : 92
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 53
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime13.11.15 14:32

@Max Blitz (citat):

Ako će Evropa biti sva isparcelisana bodljikavom žicom onda ona nema budućnost.Max-e + za karikaturu Embarassed
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime13.11.15 15:24

@semsudin (citat):
@Max Blitz (citat):

Ako će Evropa biti sva isparcelisana bodljikavom žicom onda ona nema budućnost.Max-e + za karikaturu Embarassed
To je vec stvarnost, semsudine. Sve bi bilo dobro kad bi i vojske, i krvopije zatvorili unutar tih bodljikavih zica, tad ne bi nevoljnici hrlili tyamo gdje im je odneseno prirodno bogatstvo... I jos se odnosi. Uostalom, zbog toga se i ratuje.

dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

BROJ POSTOVA: : 4083
REPUTACIJA : 297
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime13.11.15 18:31

Bravo Poručniče....+
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

BROJ POSTOVA: : 4083
REPUTACIJA : 297
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime14.11.15 15:22

Izbjeglice - Page 6 48136_629433260455144_1184135718_n
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime17.11.15 14:50

Slovenska vojska nastavlja s postavljanjem tzv. "pregrada za reguliranje izbjegličkog toka" na granici s Hrvatskom pa je u utorak počela postavljati bodljikavu žičanu ogradu uz rijeku Kupu, na području slovenske Bele Krajine, što nailazi na potporu ali i kritike lokalnih dužnosnika i stanovništva, javljaju slovenski mediji.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Svijet/tabid/67/articleType/ArticleView/articleId/307009/Default.aspx

Izbjeglice - Page 6 Ng3nm0

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime17.11.15 15:04

Ministar unutarnjih poslova RH rekao je u utorak da će Hrvatska zaustaviti prijem izbjeglica ako bude zaustavljen njihov prolaz na ruti prema Njemačkoj.

No, sada, rekao je, prolaz izbjeglica teče bez problema, a Njemačka i dalje prima oko 6.500 izbjeglica dnevno. Kroz Hrvatsku je dosad prošlo 405.530 izbjeglica.

http://net.hr/danas/hrvatska/ostojic-hrvatska-ce-zaustaviti-prijem-izbjeglica-ako-se-zaustavi-prolaz-prema-njemackoj/

Izbjeglice - Page 6 2d1lro3

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime17.11.15 18:48

Danke Kroatien! lol!

pera84
GENERAL PUKOVNIK Moderator
pera84

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 4533
REPUTACIJA : 682
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime17.11.15 19:24

Dvadeset sedam (od pedeset) americkih guvernera (dosad) se izjasnilo da nece prihvatiti izbjeglice iz Sirije. Americka vlada je planirala da odobri ulaz za 10000 al' trenutno proces "visi", sve kao posledica dogadjaja u Parizu.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime17.11.15 19:44

@pera84 (citat):
Dvadeset sedam (od pedeset) americkih guvernera (dosad) se izjasnilo da nece prihvatiti izbjeglice iz Sirije. Americka vlada je planirala da odobri ulaz za 10000 al' trenutno proces "visi", sve kao posledica dogadjaja u Parizu.

Šta će vam izbjeglice kad kod vas malo malo pa neki psihopata pobije 10-tak ljudi. Kod vas je Pariz svaka tri mjeseca.

pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime17.11.15 20:00

@pukovnik (citat):
@pera84 (citat):

Šta će vam izbjeglice kad kod vas malo malo pa neki psihopata pobije 10-tak ljudi. Kod vas je Pariz svaka tri mjeseca.

Prema statistici koju je objavio FBI, svake dvije sedmice.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime17.11.15 23:00

@pera84 (citat):
@pukovnik (citat):
@pera84 (citat):

Prema statistici koju je objavio FBI, svake dvije sedmice.

Shocked Shocked Shocked Shocked pa kod vas se onda dobro puca. Trgovci streljivom su traženiji od onih sa kruhom.

pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime17.11.15 23:20

@pukovnik (citat):
Citat :

Shocked Shocked Shocked Shocked pa kod vas se onda dobro puca. Trgovci streljivom su traženiji od onih sa kruhom.

Pa nisi daleko od istine. Municija je samo dvije rafe lijevo od hljeba. Laughing

Da se vratimo izbjeglicama.
Gradonacelnik St Louisa je prije par dana dao izjavu da ce prihvatiti sve izbjeglice kojima savezna vlada odobri ulazak.
Isto tako je prosle godine trazio da mu se odobri "uvoz" 250000 (slovima: dvije stotine I pedest hiljada) emigranata s podrucija Yuge. (bivse)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime17.11.15 23:36

@pera84 (citat):
Isto tako je prosle godine trazio da mu se odobri "uvoz" 250000 (slovima: dvije stotine I pedest hiljada) emigranata s podrucija Yuge. (bivse)

Zašto?
Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime18.11.15 0:29

@Max Blitz (citat):
@pera84 (citat):

Zašto?

Politika!
Udruzena s ekonomiom.
Vise ljudi, vise potrosnje, vise poreza, vise glasova.
A kad su Yugosi (90% Bosanci) dolazili u grad od sredine do kraja devedestih, cijeli kvartovi su zjapili prazni. Novi stanovnici su trebali stanove, auta, radna mjesta, skole...Kad su malo stali na svoje noge, pocei su da otvaraju svoje radnje....Sve je to preporodilo grad. Povrh toga, nisu pravili neke vece pizdarije za razliku od nekih drugih. Sad su se gradske vlasti ponovo sjetile (jer grad zadnjih godina stagnira, ako i ne nazaduje) ajde da "nafatamo" jos emigranata, koga cemo, daj jugovice.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime18.11.15 0:37

@pera84 (citat):
(90% Bosanci) dolazili u grad od sredine do kraja devedestih...
Sad su se gradske vlasti ponovo sjetile (jer grad zadnjih godina stagnira, ako i ne nazaduje) ajde da "nafatamo" jos emigranata, koga cemo, daj jugovice.

Ok, ima logike.... ipak... ti ljudi koji su došli bi trebali imat natalitet u dobrom plusu, a sad bi već trebala stasat nova generacija asimiliranih Amerikanaca na pragu radnog vijeka, hm, čemu toliko novih?

I, jesu mu odobrili?

(Ovdje nisam čuo ni a ni be o tome da je itko spominjao, pogotovo St. Louis kao destinaciju za odlazak u SAD.)
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime18.11.15 9:34

Zanimljivo proročanstvo sv. Ivana Bosca najavilo pad Francuske, ali i odgovorilo na pitanje - zašto baš Francuska?
Ivan Bosco (1815. – 1888.) osnivač je salezijanskog reda. Poznatiji kao apostol mladih i mističar. Bio je prorok, ispunjen Duhom svetim kao i neumorni radnik Božji. Jedan je od najštovanijih svetaca KC, posebno među mladima kojima je posvetio cijelu službu preko ‘oratorija’ za ‘siromašne mladiće’. Primio je od Boga izvanredne duhovne darove. Proricao je smrti i neke događaje koji su, po ljudskim spoznajama bili nepredvidljivi. Za sebe je rekao: ‘Nemojte me nazivati prorokom dok se stvari koje sam prorekao ne ostvare.’
Jedno od njegovih najpoznatijih proročanstava najavljuje Francusku u rukama stranaca, kažnjenu a sve to zbog ‘nevjere’ i zala prema čovjeku i Stvoritelju.
Sveti Ivan Bosco je rekao:
‘Rat dolazi s juga, mir sa sjevera. Francuski zakoni više ne prepoznaju Stvoritelja, ali Stvoritelj će se ukazati, te će je posjetiti tri puta sa šibom gnjeva svoga. U prvom posjetu on razbija njezin ponos osvajanjem, pljačkanjem uništene žetve i ubijanjem ljudi i blaga.’
‘U drugom posjetu velika babilonska bludnica koja tjera pristojne ljude da uzdišu i da je zovu bordelom Europe, ostat će bez vođe te će biti žrtva nereda.’
‘Parizu! Parizu! Umjesto da se naoružaš u ime Gospodnje, utvrđuješ se Domovima nemorala. Ti ćeš ih sam uništiti. Tvoj idol, Panteon, bit će sažegnut u pepeo kako bi se ovo ostvarilo: ‘Nasilje, širi laži o meni.’ Tvoji neprijatelji dovest će te do neimaštine, gladi, straha, i učinit će od tebe užas svih naroda. Ah, jao tebi ako ne prepoznaš ruku koja te udara! Želim kazniti nemoral i prezir prema Mojemu Zakonu, govori Gospodin.’
‘U trećem posjetu past ćeš u ruke stranaca. Tvoji neprijatelji izdaleka će promatrati kako tvoje palače gore. Tvoji domovi postat će hrpa ruševina s krvi tvojih heroja kojih više nema’, piše quovadiscroatia.’
Zanimljivo je zapravo da ono što se dogodilo u Parizu itekako možemo tumačiti kroz duhovnu prizmu.
Je li slučajno da se napad dogodio na koncertu grupe čije ime u prijevodu znači – orlovi smrti?
Je li slučajno da je napad uslijedio u trenutku kada je svirala pjesma ‘KISS THE DEVIL’ (poljubi đavla) ?
Je li slučajno izabran petak 13 – datum povezan s okultnim  unutar mnogih sekti?
Je li Pariz nevjerom opet zazvao smrt?
Na vrh Go down
arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 1821
REPUTACIJA : 69
ČLAN OD: : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime18.11.15 10:19

@gerard ford (citat):
Zanimljivo proročanstvo sv. Ivana Bosca najavilo pad Francuske, ali i odgovorilo na pitanje - zašto baš Francuska? ..................................
Zanimivo! Druže Forde pa ti verjameš v to kar si napisal?
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime18.11.15 11:05

Neznam,ali znakovi vremena su tu.
Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime18.11.15 16:26

@Max Blitz (citat):
@pera84 (citat):
(90% Bosanci) dolazili u grad od sredine do kraja devedestih...
Sad su se gradske vlasti ponovo sjetile (jer grad zadnjih godina stagnira, ako i ne nazaduje) ajde da "nafatamo" jos emigranata, koga cemo, daj jugovice.

Ok, ima logike.... ipak... ti ljudi koji su došli bi trebali imat natalitet u dobrom plusu, a sad bi već trebala stasat nova generacija asimiliranih Amerikanaca na pragu radnog vijeka, hm, čemu toliko novih?

I, jesu mu odobrili?

(Ovdje nisam čuo ni a ni be o tome da je itko spominjao, pogotovo St. Louis kao destinaciju za odlazak u SAD.)
 Uvijek ima mjesta za nove.

Sam proces bi trajao desetak godina, ne ocekuj da ce cetvrt miliona ljudi odjednom ukrkat' u grad. A za odobrenje treba vremena, nista se ne desava preko noci.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime19.11.15 12:06

Srbija i Makedonija počele su dopuštati prolaz samo Sirijcima, Iračanima i Afganistancima, priopćio je UNHCR.
Glasnogovornica UNHCR-a rekla je da su ostali migranti vraćeni te da su stotine migranata ostale na granicama. Očevidac na grčkoj granici s Makedonijom je rekao da je makedonska policija počela preko noći vraćati sve migrante koji nisu iz Sirije, Iraka i Afganistana.

http://www.vecernji.hr/svijet/srbija-i-makedonija-od-migranata-propustaju-samo-sirijce-iracane-i-afganistance-1038544

Izbjeglice - Page 6 Ouqhlh

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime19.11.15 18:12

@Max Blitz (citat):
Srbija i Makedonija počele su dopuštati prolaz samo Sirijcima, Iračanima i Afganistancima, priopćio je UNHCR.

I Hrvatska i Slovenija neće više primati/propuštati ekonomske migrante.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-zatvara-granice-za-ekonomske-migrante/857017.aspx
Na vrh Go down
SveJug
Poručnik
Poručnik
SveJug

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
BROJ POSTOVA: : 2977
REPUTACIJA : 38
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime21.11.15 14:39

Izbjeglice - Page 6 25a2qfs

Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime21.11.15 15:44

Tko je  izbjeglica a tko nosi bombu ili ide sa ciljem da ubija ljude po Evropi pitanje je?
Ovo je nova situacija kako u povijesti ratovanja tako i u izbjegličkim potrebama.
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime21.11.15 16:00

Treba onda zatvoriti kopneni, vodeni i zračni promet. Nikad ne znaš tko šta sprema.
Primjer: Sjeverna Koreja.

gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime21.11.15 16:09

VBČ  
Naravno,samo kaj to u Sj.Koreji radi totalitarizam u svrhu sprječavanja slobode i demokracije,a ovdje  u Evropi bi to trebala učiniti sloboda i demokracija u svrhu zaštite od totalitarizma ili naj goreg oblika fašizma.
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime21.11.15 16:13

Ma biti će što će biti. Netko treći sve to fino muti. Ovdje se ne zna ni tko kosi, ni tko bombe nosi.

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down

Izbjeglice
Na vrh 
Stranica 6/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next