FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Izbjeglice

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
AutorPoruka
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
BROJ POSTOVA: : 2657
REPUTACIJA : 236
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 56
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Izbjeglice - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 0:29

@Max Blitz (citat):
@bojnik (citat):
@Max Blitz (citat):
@VBČ (citat):
Takodjer ne nalazim primjerenim skrivanje križeva.

Nisam vidio vijest da su tamo katolički i pravoslavni svećenici, pa da vidimo kako oni s križem.... :scratch

bili su naši katolički svećenici...

Točno, bili su u obilasku, čini se bez obilježja....

Izbjeglice - Page 3 Rtib8k

Izbjeglice - Page 3 A9qyqb

Izbjeglice - Page 3 K1col5

ako su i oni krili križ, moj komentar je onda isti i za njih, tko se svoga stidi, bolje da ga nema

Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 0:29

@dinosaurus (citat):
Izbjeglice - Page 3 Migranti-na-srpskom-groblju-u-tovarniku-foto-printscreen-twitter-1443022393-747211
kolega, ne zajebavaj, sve sam ti objasnio, groblje je na ničijoj zemlji, pogledaj malo još iza Hrvatskoga redarstvenika, i ako želiš možeš vidjeti granični prijelaz.

bojnik: komentar modifikovan dana: 15.10.15 0:31; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9162
REPUTACIJA : 136
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 58
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 0:30

@bojnik (citat):
@VBČ (citat):

Ne znam razloge zašto ove izbjeglice spavaju na groblju umjesto u prihvatnim centrima.
Možda to više govori o državi nego njima?!
Teško da mogu vjerovat, da bi netko bez da ga teška muka natjera spavao na groblju.
Groblje se nalazi na ničijoj zemlji, tako da Hrvatske vlasti nisu mogle da reagiraju.
Što se tiće moje države Hrvatske sigurno je u ovoj cijeloj priči pokazala humanost na djelu, a "izbjeglice" nisu mala djeca da ne znaju što je i čije je groblje, a sve ostalo što se pojavilo po medijima po tom pitanju, a naročito u srpskim, je podmetanje najgore vrste.
Zasto su zanocili na nicijoj zemlji? Zasto nisu pusteni u zelju koja bi mogla da reaguje? Njihova obijest?

VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 8766
REPUTACIJA : 180
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 0:30

@bojnik (citat):
između dvije državne granice, a čije je tu onda nadležništvo?

Takva "ničija zemlja" jurisdikcijski ne postoji. Zna se uvijek čiji je teritorij i koja je država nadležna,
čak i kad povuče administrativnu granicu u unutrašnjost.
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 0:32

@PORUCNIK (citat):
@bojnik (citat):
@VBČ (citat):

Ne znam razloge zašto ove izbjeglice spavaju na groblju umjesto u prihvatnim centrima.
Možda to više govori o državi nego njima?!
Teško da mogu vjerovat, da bi netko bez da ga teška muka natjera spavao na groblju.
Groblje se nalazi na ničijoj zemlji, tako da Hrvatske vlasti nisu mogle da reagiraju.
Što se tiće moje države Hrvatske sigurno je u ovoj cijeloj priči pokazala humanost na djelu, a "izbjeglice" nisu mala djeca da ne znaju što je i čije je groblje, a sve ostalo što se pojavilo po medijima po tom pitanju, a naročito u srpskim, je podmetanje najgore vrste.
Zasto su zanocili na nicijoj zemlji? Zasto nisu pusteni u zelju koja bi mogla da reaguje? Njihova obijest?
nisi moj poručniće pratio situaciju, banuli su u mrkloj noći (to su bili prvi dani dolaska "izbjeglica" u Hrvatsku) upućivani iz Srbije

Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 0:34

Dečki moji, lako se vama praviti pametnim, i ova prepiska ide u smijeru u kojoj je završila i tema Izbjeglice, opet ćete vi biti u pravu, a mi u Hrvatskoj posrani i popišani. Prekidam raspravu sa vama, već sam i prije napisao više vas je, i napadi su koordinirani.

GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 0:35

@bojnik (citat):
@PORUCNIK (citat):
@bojnik (citat):
@Max Blitz (citat):
@VBČ (citat):
Takodjer ne nalazim primjerenim skrivanje križeva.

Nisam vidio vijest da su tamo katolički i pravoslavni svećenici, pa da vidimo kako oni s križem.... scratch
bili su naši katolički svećenici, no iako nije bilo pravoslavnih svećenika, njima jedino zamjeram što nisu digli buku kada su im "izbjeglice" po groblju haračili (spavali na grobovima, ostavljali smeće,urinirali i sl.).
Zasto su haracili i spavali po grobljima? Vole tamo da spavaju i skvrnave? I to iskljucivo trazili pravoslavna groblja?
Ma da je na tom mjestu bilo i katolićko groblje, ista slika, tko ne poštuje tuđe, ne poštuje ni svoje.
Sta mislis, da je tu bilo muslimansko groblje, da li bi prespavali, ako ih ne bi pustili prije noci da udju u civilizovanu drzavu evropske unije. Ja sam siguran da bi radije spavalu i muslimanskom groblju, da su imali izbor.

alexandar
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 4587
REPUTACIJA : 619
ČLAN OD: : 2011-06-23

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 0:38

E moj bojnice.....alal ti vera! No

Pa ko postavi slike.....?

Zivio ti meni al ti nije prava ......jok Evil or Very Mad
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 0:47

@alexandar (citat):

Koliko znam tema je Primjer vjerske tolerancije, ja sam postavio slike sa pravoslavnog groblja na ovu temu, a ponukan skrivanjem križa pred "izbjeglicama" kojima se jelte moraju ili trebaju titrati jaja.
Napišem da sam zgrožen što su uneredili pravoslavno groblje, a dežurna ekipa odmah po Hrvatskoj.
Kome je tu alal vera i čija nije prava.
Već duže vrijeme je to česta pojava na Forumu, no ja nisam nikada po tuđem grobu ni groblju nogom stao a da bi pri tome povrijedio mir pokojnika, za razliku od nekih.

GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 0:58

@bojnik (citat):
nisi moj poručniće pratio situaciju, banuli su u mrkloj noći (to su bili prvi dani dolaska "izbjeglica" u Hrvatsku) upućivani iz Srbije
Nisam puno pratio i ne pratim - priznajem. Pa usred noci, nevoljnici umorni, premoreni od visemjesecne muke... Sta mislis da su imali prilike da nadju bolje mjesto da bi ostali na groblju? Ili su namjerno, krenuli u hriscanske zemlje da spasu glavu, pa ajd da usput i osvrne i hriscanske svetine i groblja.
Ni sam ne vjerujes u to sto govoris. Iz tebe govori islamofobija.
Srbija je bila primjer humanosti u ovom egzodusu, to niko ne spori. Vise narod, nego sto je drzava mogla. Drzava ne moze da se brine ni o svom narodu, doduse.
U Srbiji su jake i nacionalisticke (sto ne osudjujem) i sovinisticke (prezirem) snage, a ima i profasistickih pojava, pa su se ti nevoljnici u Srbiji odmorili od usputnih tortura, prolazeci kroz razne zemlje, ukljucujuci one iz EU i ne samo da nisu bili uznemiravani osim pojedinacnih incidenata), nego im se pomagalo koliko se moglo, uglavnom od strane gradjana.

alexandar

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 4587
REPUTACIJA : 619
ČLAN OD: : 2011-06-23

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 1:07

@bojnik (citat):
@alexandar (citat):

Koliko znam tema je Primjer vjerske tolerancije, ja sam postavio slike sa pravoslavnog groblja na ovu temu, a ponukan skrivanjem križa pred "izbjeglicama" kojima se jelte moraju ili trebaju titrati jaja.
Napišem da sam zgrožen što su uneredili pravoslavno groblje, a dežurna ekipa odmah po Hrvatskoj.
Već duže vrijeme je to česta pojava na Forumu, no ja nisam nikada po tuđem grobu ni groblju nogom stao a da bi pri tome povrijedio mir pokojnika, za razliku od nekih.

Nema potrebe da idemo dalje.
Dobro znam i citati i procitati , i misliti i precutati.....sve u svemu volim "fer igru" cak i kad govorimo o stvarima o kojima razlicito mislimo.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 1:09

@bojnik (citat):
@alexandar (citat):

Mir pokojnika se ne moze povrijediti. Iz postovanja prema njihovim sjenama, ne gazimo njihove grobove.
Kod muslimana, poslije klanjanja dzenaze i nakon ukopa, molitva se obavlja u sjedecem ili cucecem polozaju. Dok sam isao na sahrane, najradije sam isao kod grobova svojih najblizih. Proucio bih fatihu za njihovu dusu i sjeo na stranu mezara, na jedan od zidica, kako da nazovem. Vjerovatno tako i ostale komsije. I to nije nikakvo skvrnavljenje, bar po misljenju vecine muslimana. Tu, jednostavno, ne postoji kult mrtvih.

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 1:10

Zamolio bih diskutante da se drže naslova teme, jer smo se udaljili od iste. salutiranje
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 1:13

@alexandar (citat):
@bojnik (citat):
@alexandar (citat):

Nema potrebe da idemo dalje.
Dobro znam i citati i procitati , i misliti i precutati.....sve u svemu volim "fer igru" cak i kad govorimo o stvarima o kojima razlicito mislimo.
alexandre, svaka cast! Nek sam i ovo procitao od tebe!

bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 8:05

@PORUCNIK (citat):
Mir pokojnika se ne moze povrijediti. Iz postovanja prema njihovim sjenama, ne gazimo njihove grobove.
Tu, jednostavno, ne postoji kult mrtvih.
nisi upućen u problematiku:
prvo nema Kulta mrtvih
drugo u Hrvatskoj imamo zakonsku odredbu gdje je opisano kazneno djelo povreda mira pokojnika (čl. 332. Kaznenog zakona)

Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 8:08

@VBČ (citat):

Zamolio bih diskutante da se drže naslova teme, jer smo se udaljili od iste. salutiranje
nadam se da to vrijedi za sve, jer se većina ne pridržava teme, nego ovdje pokazuje netoleranciju.

Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 8:12

@PORUCNIK (citat):
@bojnik (citat):
Nisam puno pratio i ne pratim - priznajem. Pa usred noci, nevoljnici umorni, premoreni od visemjesecne muke... Sta mislis da su imali prilike da nadju bolje mjesto da bi ostali na groblju? Ili su namjerno, krenuli u hriscanske zemlje da spasu glavu, pa ajd da usput i osvrne i hriscanske svetine i groblja.
Ni sam ne vjerujes u to sto govoris. Iz tebe govori islamofobija.
Srbija je bila primjer humanosti u ovom egzodusu, to niko ne spori. Vise narod, nego sto je drzava mogla. Drzava ne moze da se brine ni o svom narodu, doduse.
U Srbiji su jake i nacionalisticke (sto ne osudjujem) i sovinisticke (prezirem) snage, a ima i profasistickih pojava, pa su se ti nevoljnici u Srbiji odmorili od usputnih tortura, prolazeci kroz razne zemlje, ukljucujuci one iz EU i ne samo da nisu bili uznemiravani osim pojedinacnih incidenata), nego im se pomagalo koliko se moglo, uglavnom od strane gradjana.
ni sam nisam više siguran što poručniće iz tebe govori, kada me prozivaš za islamofobiju, stani malo na loptu, prati malo stvari oko sebe, nemoj paušalno odgovarati i pisati. Tema je Primjer vjerske tolerancije. Kao što reče VBČ trebamo se držati zacrtanog pravca i ne uljetavati u nepotrebnu diskusiju.

Podporučnik
Podporučnik
013gonzo

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1964
REPUTACIJA : 193
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 70
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 8:45

Shvatio sam da sam promašio temu kada sam pročitao sve postove od juče  Embarassed

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 11:17

@bojnik (citat):
@VBČ (citat):

nadam se da to vrijedi za sve, jer se većina ne pridržava teme, nego ovdje pokazuje netoleranciju.

Da, vrijedi za sve. Vratimo se temi.
Ovo je posljednji poziv svim ucesnicima.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24335
REPUTACIJA : 657
ČLAN OD: : 2012-10-30

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 12:49

Hm......  scratch

Dr. Eckart D. Stratenschulte voditelj je Europske akademije Berlin te profesor politologije na Freie Universität, gdje drži kolegije koje se tiču europskih intergracija. U razgovoru za tportal.hr Stratenschulte, odličan poznavatelj njemačke i europske političke scene, komentira poziciju Njemačke u Europi te izbjegličku krizu koja je podijelila Europsku uniju...

'Za 20 godina će govoriti da su im Nijemci oteli sve izbjeglice'

Nema sumnje i da među izbjeglicama ima idiota, ima i jedan posto islamista i slično, ali i u našem društvu već imamo idiota; 99 posto izbjeglica želi pristojan život, posao i na miru odgajati svoju djecu. Ako se budemo znali ispravno postaviti prema izbjegličkoj krizi, što znači i integrirati u društvo ljude koji dolaze, za 20 godina će nam svi govoriti kako smo im oteli izbjeglice, pa imamo mladu radnu snagu', kaže Stratenschulte, no priznaje da je trenutačno stanje takvo da nema pravila.

http://m.tportal.hr/vijesti/400057/Za-20-godina-ce-govoriti-da-su-im-Nijemci-oteli-sve-izbjeglice.html

Izbjeglice - Page 3 1zn4rrr

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 13:14

Dr. Eckart Stratenschulter je predavač na Freie Universität ali vidi vraga, predaje na Osteuropa Institut. Studij kulture fokusiran je na ruskoj kulturi i uspoređivanje s poljskom, češkom i ukrajinskom kulturom. Graduate school of global politics na FU je zajednički studij s partnerskim sveučištima, najviše iz Kine.
Freie Universität, Humboldt Universität i Universitä Potsdam surađuju na Master studiju s Moskovskim državnim institutom za međunarodne odnose.
Na Europskoj akademiji Berlin jedan ovogodišnjih projekata naziva se "Europa im Koffer". Putovanja vode mladi istočnoeuropski stručnjaci iz Njemačke i Poljske a put ih vodi u Ukrajinu, Armeniju. Bjelorusiju i Moldaviju.
Nemam ni šta protiv dr. Stratenschultera. On je zbilja vrhunski profesor. Za istočni blok. affraid

Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 13:37

Jedan od pozitivnih primjera

Edikt o vjerskoj toleranciji među kršćanskim vjerama je bio pravni akt kojeg je izdao habsburški car Josip II. 21. prosinca 1781..

Ovim je aktom Josip II. sve kršćanske vjere u Habsburškoj Monarhiji izjednačio po statusu sa Katoličkom Crkvom, omogućivši potpunu vjersku slobodu (luteranima, kalvinistima i Pravoslavnoj Crkvi), ponajviše radi ograničavanja moći i autonomije Katoličke Crkve. Apsolutističkoj carskoj vlasti nije odgovaralo da ima autonomni autoritet kao što je Katolička Crkva i njeni redovi, koji su sa svojim posjedima i povlasticama bili država u državi.

Poručnik
Poručnik
Matrix

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2393
REPUTACIJA : 147
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 13:44

Spavali su na Pravoslavnom groblju i ostavili itekakav nered i to znam od kolege koji je bio tad na ispomoći.Tko i što ih je na to natjerao ili su sami to učinili to ne znam.Znam samo da je ovo grijeh bio njihov,od onih koji su ih tu poslali ili onih koji su ih zaustavili.Informacija je istinita a vi sad mene banirajte a vjersku toleranciju prebacivajte kao ping-pong lopticu..

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 16:14

@Max Blitz (citat):

cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 16:20

@VBČ (citat):
@Max Blitz (citat):

cheers

Very Happy

Paaaa..., ako Nijemaca u Njemačkoj još uvijek ima dobrih 75 milijuna, mogu se malo i zezat sa ovim i onim.... Laughing
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 16:25

@Max Blitz (citat):
@VBČ (citat):
@Max Blitz (citat):

cheers

Very Happy

Paaaa..., ako Nijemaca u Njemačkoj još uvijek ima dobrih 75 milijuna, mogu se malo i zezat  sa ovim i onim.... Laughing

Mi samo hoćemo radit i plaćat poreze. Drugo nas ne zanima!

Tko god radi i plaća poreze je dobrodošao!
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1964
REPUTACIJA : 193
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 70
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime15.10.15 16:28

@VBČ (citat):
@Max Blitz (citat):
@VBČ (citat):
@Max Blitz (citat):

cheers

Very Happy

Paaaa..., ako Nijemaca u Njemačkoj još uvijek ima dobrih 75 milijuna, mogu se malo i zezat  sa ovim i onim.... Laughing

Mi samo hoćemo radit i plaćat poreze. Drugo nas ne zanima!

Tko god radi i plaća poreze je dobrodošao!
Prava reč / riječ na pravom mestu / mjestu !  bounce
Ali da ipak i ovde malo prikočimo, da ne skrenemo sa putanje posta?

013gonzo: komentar modifikovan dana: 17.10.15 16:54; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : ispalo "I")
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime16.10.15 22:10

Srednjenjemačka zemaljska biskupica Ilse Junkermann ustupa biskupske odaje izbjeglicama.

http://www.ekmd.de/aktuell/nachrichten/28775.html
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime25.10.15 2:11

Novi plan Europske unije za države na balkanskoj ruti donosi zaokret u borbi s velikom izbjegličkom krizom...

Sastanak zemalja koje su najviše pogođene migrantskom krizom – Hrvatske, Austrije, Bugarske, Njemačke, Grčke, Mađarske, Rumunjske i Slovenije, kao i Srbije i Makedonije – predsjednik Europske komisije Jean-Claude Juncker sazvao je za danas u Bruxellesu.
Države na balkanskoj migrantskoj ruti neće više smjeti bez dogovora sa susjedima dopremati izbjeglice i migrante na susjedne granice, proizlazi iz nacrta deklaracije čije se usvajanje očekuje na današnjem skupu lidera zemalja od Grčke do Njemačke, javlja Večernji list.

http://www.telegram.hr/politika-kriminal/novi-plan-eu-za-drzave-na-balkanskoj-ruti-donosi-zaokret-u-borbi-s-izbjeglickom-krizom/

Izbjeglice - Page 3 29pxf2c

Na vrh Go down
arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 1821
REPUTACIJA : 69
ČLAN OD: : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime25.10.15 18:36

@Max Blitz (citat):
Novi plan Europske unije za države na balkanskoj ruti donosi zaokret u borbi s velikom izbjegličkom krizom...

To me pa res zanima kaj bodo sklenili. Evropi je pač vseeno kaj se dogaja na Balkanu. Njih zanima samo to, da so države na Balkanu med seboj skregane. Ne vem, kako bi prevedel pregovor, v slovenščini se zglasi: "Kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima"  In to je to, Balkan se prepira, dobiček pa imajo razvite države Evrope. Kaj res kdo verjame, da so ti deset (sto) tisoči begunci odšli na pot spontano. Tu gre za dobro premišljeno dejanje, ki se je načrtovalo že vse od leta 2013 dalje. Tu pa bom nehal, da me admin ne izbriše ali pošlje v Banovce.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3117
REPUTACIJA : 225
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 73

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime25.10.15 19:39

@arcibald01 (citat):
@Max Blitz (citat):

To me pa res zanima kaj bodo sklenili. Evropi je pač vseeno kaj se dogaja na Balkanu. Njih zanima samo to, da so države na Balkanu med seboj skregane. Ne vem, kako bi prevedel pregovor, v slovenščini se zglasi: "Kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima"  In to je to, Balkan se prepira, dobiček pa imajo razvite države Evrope. Kaj res kdo verjame, da so ti deset (sto) tisoči begunci odšli na pot spontano. Tu gre za dobro premišljeno dejanje, ki se je načrtovalo že vse od leta 2013 dalje. Tu pa bom nehal, da me admin ne izbriše ali pošlje v Banovce.
Izbjeglice - Page 3 23snwi
S tem razmišljanjem pa res ne zaslužiš banovcev.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime26.10.15 11:39

Na granici Hrvatske i Slovenije, jučer...... Surprised

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase
lacoš

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
BROJ POSTOVA: : 4005
REPUTACIJA : 16
ČLAN OD: : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime26.10.15 13:50

Izbjeglice - Page 3 1zz6vja

Kapetan I klase
Kapetan I klase

BROJ POSTOVA: : 4083
REPUTACIJA : 297
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime27.10.15 2:16

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7116
REPUTACIJA : 270
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 51
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Austrija diže ogradu na granici, barijerom zaprijetio i Cerar   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime28.10.15 19:58

Austrija diže ogradu na granici, barijerom zaprijetio i Cerar: Slovencima pomažu njemački

Izbjeglice - Page 3 ?di=7YQD

Tko ima volje da čita može pogledati ovdje.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime28.10.15 20:10

@Vojnik Graničar (citat):
Austrija diže ogradu na granici, barijerom zaprijetio i Cerar...

Treba dić ograde da se postupno smanji ova najezda.... ne znam što je tu tako dramatično.
Ovo ne može vječno trajat.
Naravno, sto put rečeno, problem je u grčkoj morskoj granici, a neki će reć da je problem u...... , a neki će reć da je.... Laughing
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3019
REPUTACIJA : 150
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime28.10.15 23:45

niko Evropljane nije zvao u Siriju,Avganistan,Irak ,Libiju  pa su ipak tamo dosli sa oruzijem u rukama a sta su tamo uradili je opste poznato.  Evropa I USA su pokrenule ovaj egzodus  pa sada neka vide stace sa ovim narodom.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
BROJ POSTOVA: : 3253
REPUTACIJA : 90
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 59

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime29.10.15 0:41

Jako mi je zao tih izbjeglica,niko ne bjezi iz dobrog,ostavlja zavicaj,kucu,prijatelje i krece u nepoznato.
Jedan razgovor koji sam imao u prosli cetvrtak sa svojim vodoinstalaterom duboko me zamislio,sve vise vjerujem u bojnikovu teoriju o izbjeglicama.Naime taj vodoinstalater je iz Jordana,ovdje je nekih 20-ak godina,dugo se znamo i vrhunska je osoba.
Evo sta mi je rekao,na moje pitanje da mi malo objasni tu situaciju oko izbjeglica:"Mike medju njima je svega 5% iz Sirije koji bjeze od ratnih dejstava.Ostali su svi iz drugih zemalja Middle East i Afrike koji ovo koriste da bukvalno pobjegnu od siromastva i docepaju se Zapadne Evrope i prekookeanskih zemlalja.Placa se 3 000 eura po (e sad ga ne upita da li po glavi ili po familiji)izbjeglici do obale Evrope.
Naravno da je njegovo misljenje da je to zakuhala najvise Amerika.

Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime29.10.15 0:57

pobeci od siromastva? pa sta tu ima lose? iz ex YU  se I najvise odlazilo zbog siromastva  pa tu I nevidim neki problem. ono sto Orban javno govori to pola evrope tajno misli.mnogima iz EU  smeta to sto su izbeglice muslimani I to je javna tajna .  jednostavno  muslimane ne zele u svojim zemljama.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime29.10.15 0:58

@milutins (citat):
Jako mi je zao tih izbjeglica,niko ne bjezi iz dobrog,ostavlja zavicaj,kucu,prijatelje i krece u nepoznato.
Jedan razgovor koji sam imao u prosli cetvrtak sa svojim vodoinstalaterom duboko me zamislio,sve vise vjerujem u bojnikovu teoriju o izbjeglicama.Naime taj vodoinstalater je iz Jordana,ovdje je nekih 20-ak godina,dugo se znamo i vrhunska je osoba.
Evo sta mi je rekao,na moje pitanje da mi malo objasni tu situaciju oko izbjeglica:"Mike medju njima je svega 5% iz Sirije koji bjeze od ratnih dejstava.Ostali su svi iz drugih zemalja Middle East i Afrike koji ovo koriste da bukvalno pobjegnu od siromastva i docepaju se Zapadne Evrope i prekookeanskih zemlalja.Placa se 3 000 eura po (e sad ga ne upita da li po glavi ili po familiji)izbjeglici do obale Evrope.
Naravno da je njegovo misljenje da je to zakuhala najvise Amerika.
Bravo za vodoinstalatera!
Te zemlje su siromasne zato sto ih je zapad opljackao i jos pljacka i jos ce pljackati. Na pljacki im je zasnovano i bogatstvo i kultura. E, sad ljudi traze mrvice.

vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime29.10.15 1:02

kako to mislis pljacka ?valjda biznis po merilima zapadne demokratije.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime29.10.15 1:05

Ma ne Vladimire,u pitanju je bukvalna pljacka.Otimanje prirodnih resorsa.

GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime29.10.15 2:07

@vladimir (citat):
pobeci od siromastva? pa sta tu ima lose? iz ex YU  se I najvise odlazilo zbog siromastva  pa tu I nevidim neki problem. ono sto Orban javno govori to pola evrope tajno misli.mnogima iz EU  smeta to sto su izbeglice muslimani I to je javna tajna .  jednostavno  muslimane ne zele u svojim zemljama.
Nekoliko desetina hiljada mojih zemljaka je od aprila emigriralo u Njemacku. Neki su, cak, trazili i azil, a javna tajna je da bjeze od gladi. Zapad je CG proglasio za sigurnu drzavu i vratice ih da demokratski i u miru umru od gladi.
Ovi crnomanjasti, sto kazu da su iz Sirije, a ima ih i iz Afrike, nisu svi miuslimani. A i da jesu, to su muslimani koji bjeze od nasilnih muslimana ID ili zapadne demokratije koja im se namece.
Za mene su to nevoljnici, koji nisu zasluzili sudbinu kaoja ih je snasla, bez obzira na boju koze, ociju, ime, vjeroispovijest, nacionalnost...
Ako medju njima ima ekstremista, to je stvar zapadne demokratije da ih otkrije i kontrolise.
Postove nekih kolega dozivljavam kao da, nedajboze, zapalim sumu, a dozvolim da iz nje izadju samo mladunci i zenke, koji ce da se odomace, a odrasle i zdrave muzjake vracam u vatru da izgore ili ugase pozar.

milutins
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime29.10.15 2:23

Cim dobijem inspiraciju napisacu jedan post gdje cu bez imalo nacionalizma,patriotizma ili sovinizma opisati jedan dogadjaj iz jeseni 1945,odmah po zavrsetku II svjetskog rata i jedan dogadjaj nevezan za ratna desavanja a desio se u januaru 1992 u mom zavicaju.Zatim cu sve potkrepiti dokazima o jednoj cinjenici izmedju dva sv rata,par godina pre II sv rata.
Sva tri dogadjaja imaju vezu sa medjunacionalnim odnosima
Poenta ce biti da su nasi stari bili daleko pametniji od nas i da smo mi u ovim desavanjima iz nesretnih 90-ih ispali kolektivne budale,idioti i nacionalisti.
Mozda cu taj post pretvoriti u parodiju-onako Kocicevski,opet za to mi treba dosta vremena ali i kvalitetne brlje Very Happy

Uglavnom imam ideju,materijal,uvod,razradu i zakljucak.Probacu chak da to odradim uz pomoc porucnika-mladog majora nessa,rijesicemo mi to preko prepiski,pp i sl.

GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime29.10.15 2:57

@milutins (citat):
Cim dobijem inspiraciju napisacu jedan post gdje cu bez imalo nacionalizma,patriotizma ili sovinizma opisati jedan dogadjaj iz jeseni 1945,odmah po zavrsetku II svjetskog rata i jedan dogadjaj nevezan za ratna desavanja a desio se u januaru 1992 u mom zavicaju.Zatim cu sve potkrepiti dokazima o jednoj cinjenici izmedju dva sv rata,par godina pre II sv rata.
Sva tri dogadjaja imaju vezu sa medjunacionalnim odnosima
Poenta ce biti da su nasi stari bili daleko pametniji od nas i da smo mi u ovim desavanjima iz nesretnih 90-ih ispali kolektivne budale,idioti i nacionalisti.
Mozda cu taj post pretvoriti u parodiju-onako Kocicevski,opet za to mi treba dosta vremena ali i kvalitetne brlje Very Happy

Uglavnom imam ideju,materijal,uvod,razradu i zakljucak.Probacu chak da to odradim uz pomoc porucnika-mladog majora nessa,rijesicemo mi to preko prepiski,pp i sl.
Postovani kolega, moji postyovi nemaju veze sa medjunacionalnim odnosima. Izbjeglice su stvar humanih odnosa. Ako dodju neki "muslimani", ili "demokrate", bojim se da cu se i ja naci medju izbjeglicama. I siguran sam u jedno - necu pucati ni u kog s namjerom da mu uzmem zivot, makar to bila cijena mog zivota.

milutins
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime29.10.15 3:27

Dijelimo isti stav po pitanju izbjeglica i humanosti.
Smatram da je pero najjace,mnogo mocnije od kaljasnikova i ostalih oruzja.
Ma ne da necu pucati-necu uzimati oruzje u ruke.

Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime29.10.15 6:38

uskoro će se cijeli tim popuniti, i biti će izgledan kraj još jedne teme

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime29.10.15 12:56

Eto prvih kolateralnih žrtava ('ni krivih ni dužnih'  Smile ) ove nove izbjegličke krize.....

http://www.kurir.rs/planeta/deportacija-u-ponedeljak-nemacka-proteruje-balkance-odbijene-za-azil-clanak-1988763

Jbg, meni je drago čut da su ova područja proglašena za sigurna..... naravno, imat socijalnu pomoć od 800-1000 eura po glavi je sjajna stvar, međutim..... može se vrteć neke posliće vamo-tamo priskrbit neka lova tko ima zdrave ruke i noge i to hoće.
Ako već nije zasluženo (ili na drugi način) upao na sigurne državne jasle.

Na vrh Go down
SveJug
Poručnik
Poručnik
SveJug

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 2977
REPUTACIJA : 38
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime29.10.15 13:24

Izbeglice okupirali autobuse i nece ih napustiti sobzirom gde su placirani!  

U Svedsku su svi prihvatni centri totalno popunjeni sa izbeglicama, pa ih u zadnje vreme pokusavaju smestiti ih u stare vojne  objekte i kamp kucice.
http://www.dt.se/dalarna/alvdalen/asylsokande-vagrar-lamna-bussen-i-trangslet

Izbjeglice - Page 3 69hnat

http://petterssonsblogg.se/2015/10/26/fler-flyktingar-som-vagrar-kliva-av/

Izbjeglice - Page 3 Df8zkl

Izbjeglice - Page 3 Nevo5f

Poručnik
Poručnik
SveJug

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 2977
REPUTACIJA : 38
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime29.10.15 13:31

105-o godisnja starica sa 17 clanova familije na putu za Svedsku po izjavi dato u prihvatnom centru u Hr.

http://www.dn.se/nyheter/varlden/105-arig-flykting-pa-vag-till-sverige/

Izbjeglice - Page 3 Et8lko

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down

Izbjeglice
Na vrh 
Stranica 3/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next