FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Žene na forumu?

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2

Trebaju li nam zene na forumu?
Trebaju
Žene na forumu? - Page 2 Vote_lcap39%Žene na forumu? - Page 2 Vote_rcap
 39% [ 14 ]
Trebaju kao malo vode na dlanu
Žene na forumu? - Page 2 Vote_lcap17%Žene na forumu? - Page 2 Vote_rcap
 17% [ 6 ]
Trebaju da nam podizu moral
Žene na forumu? - Page 2 Vote_lcap17%Žene na forumu? - Page 2 Vote_rcap
 17% [ 6 ]
Trebaju da ciste prasinu po forumu
Žene na forumu? - Page 2 Vote_lcap6%Žene na forumu? - Page 2 Vote_rcap
 6% [ 2 ]
Trebaju da malo nerviraju
Žene na forumu? - Page 2 Vote_lcap11%Žene na forumu? - Page 2 Vote_rcap
 11% [ 4 ]
Ne trebaju
Žene na forumu? - Page 2 Vote_lcap10%Žene na forumu? - Page 2 Vote_rcap
 10% [ 4 ]
Ukupno glasova : 36

AutorPoruka
Xanadu
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 57
REPUTACIJA : 3
ČLAN OD: : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

Žene na forumu? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime26.05.14 22:28

[You must be registered and logged in to see this link.] (citat):
Genijalac koji je odgovorio da nam ne trebaju za nagradu će biti požarni do 1. maja !!!

Do koje godine ? Cool
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3041
REPUTACIJA : 222
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 73

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime26.05.14 22:44

Grem vprašat ženo,če mi dovoli,da odgovorim na vprašanje.Če me ne bo nazaj,nadaljujte.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo

BROJ POSTOVA: : 3718
REPUTACIJA : 80
ČLAN OD: : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime27.05.14 7:07

Ja sam isto protiv toga da su žene na ovom forumu ali se mene ne sluša granata
Tko tebe ne sluša....?? Tko žene ne sluša.....?? Tko ženu, ne sluša??? affraid

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik značka PV
BROJ POSTOVA: : 972
REPUTACIJA : 186
ČLAN OD: : 2013-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime04.06.14 22:33

[You must be registered and logged in to see this image.]
Lepota prava affraid
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 95
REPUTACIJA : 4
ČLAN OD: : 2015-03-30

KomentarNaslov komentara: disciplina   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime02.04.15 8:36

Žene su dale ogroman doprinos za očuvanje discipline u JNA. Naime, oženjeni oficiri su sve frustracije u braku sa lomili preko leđa vojske Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy !
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
BROJ POSTOVA: : 2573
REPUTACIJA : 191
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 64
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime02.04.15 10:45

Žene su dale ogroman doprinos za očuvanje discipline u JNA. Naime, oženjeni oficiri su sve frustracije u braku sa lomili preko leđa vojske Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy !

A neoženjeni i razvedeni ? Wink

Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 703
REPUTACIJA : 55
ČLAN OD: : 2015-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime02.04.15 11:04

Da da trebaju i to pod obavezno.
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: zene_zene   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime02.04.15 12:30

East&West (citat):

A neoženjeni i razvedeni ?  Wink
Neoženjeni su uglavnomi bili O.K. Ako si imao priliku da ti dođe za komandira mlad (neoženjen) pporučnik-ma na ranu da ga priviješ. Ali, kad se ožene na sopstvenom primjeru vide kako se komanduje Very Happy. Uče na od najboljih u tome!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy. Razvedenim je  uglavnom alkohol pomagao da  nose svoj krst Very Happy . Ne znam šta će Malena reći na ovu opservaciju? Very Happy
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: karavla   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime02.04.15 12:34

East&West, jesam li dobro shvatio da si služio u Celju. Tu sam bio 3,22 mjeseca, a zatim na karaulu J.Flander. Da nemaš nešto o toj karauli? Ili o karauli Britof (Tolmin) gdje je služio moj otac? Fotografija ili nešto?
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
BROJ POSTOVA: : 2573
REPUTACIJA : 191
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 64
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime02.04.15 21:02

SiniZkk
Nisam službovao u Celju. Črnomelj je moj garnizon, kad odsluže vojnici su pevali: Zbogom ostaj Kolodvorska cesto i Črnomelj zajebano mesto. Takođe, nisam iz one tvoje gornje priče i mislim da si u debeloj zabludi. Svejedno, nemam nameru da te ubeđujem u suprotno, niti da se dalje ubeđujemo oko tega, jedino ako si raspoložen da nam kažeš kako su recimo muškarci ostalih zanimanja rešavali bračne frustracije?

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: eh_zene   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime02.04.15 21:21

East&West (citat):
SiniZkk
Nisam službovao u  Celju. Črnomelj je moj garnizon, kad odsluže vojnici su pevali: Zbogom ostaj Kolodvorska cesto  i Črnomelj zajebano mesto. Takođe, nisam iz one  tvoje  gornje priče i mislim da si u debeloj zabludi. Svejedno, nemam nameru da te ubeđujem u suprotno, niti da se dalje ubeđujemo oko tega, jedino ako si raspoložen da nam  kažeš kako su recimo muškarci ostalih zanimanja rešavali bračne frustracije?
Ako misliš na priču o ženama, ja se uglavnom zezam na tu uvijek zahvalnu temu. Very Happy Na kraju krajeva vidio si da sam stavio smajliće nakon svake "konstatacije". Više je to bio mali prilog vječitim muško-ženskim (žensko-muškim) temama  nego  stvarno mišljenje. Uostalom imam dvije kćerke, pa taman i da sam bio neki "ženomrzac", prestao bih to biti zbog njih koje obožavam.Don't worry Very Happy
Na vrh Go down
Silvija
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 11
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2020-10-05

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime05.10.20 10:23

Bilo je 80-tih godina zena koje su bile u SRO (a tu su i studenkinje ONO kojih i nije bilo tako malo) tako da bi imao ko iz zenskog ugla da govori o JNA. No, ko zna gde su one sad.Ne verujem i da znaju za ovaj forum.

S takvima bih htio popričati na ovom forumu, s drugima ne. Za potrebe pričanja sa ženama on-line, ima puno drugih boljih mogućnosti. Hvala drugovi što ste ispravno interpretirali moje prethodne opaske. Like a Star @ heaven
Ja sam, sasvim i apsolutno, slučajno nabasala na ovo zlato od foruma, registrovala se u ponoć, kako sam oči odjutros otvorila, krenula u čitanje 😁 služila JNA tri meseca, od 4.8.1984. do 30.10.1984, u kasarni Ljubo Šercer u Ljubljani, telefonista, poručnik a kasnije i kapetan Dmitar Mijoković.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
BROJ POSTOVA: : 8400
REPUTACIJA : 179
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime05.10.20 16:00

Dobrošla, osjećaj se kao doma!

Možeš nam reći zašto (samo) 3 mjeseca? 

salutiranje

Silvija
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime05.10.20 17:03

Pa toliko smo služile, osim onih koje su prvo išle u ŠRO tri meseca, pa onda stažirale kao desetari, još tri meseca, u ženskom vodu. Mi smo imale tri žene desetara, imena se ne sećam, osim da je jedna bila iz Tuzle ili okoline, nisam sigurna.
Na vrh Go down
Brkakougar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime09.10.20 18:17

Gde nestade Silvija? to sto se ne secas zena to je u redu, nego secas li se nekog posebnog?
Na vrh Go down
Silvija
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime09.10.20 20:26

Hej, pa tu sam, ne mogu baš roman da pišem 😁 a tema je o ženama, kojih se, jel'te, ne sećam... A ako misliš na mušku vojsku, nije za ovu temu 😉
Na vrh Go down
Brkakougar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime09.10.20 21:03

Da da, bitno je da si prisutna, pisanje je izazov....
Na vrh Go down
Silvija
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime09.10.20 21:10

Hahahahaha, meni nije, ja sam jezičar po struci 😁 prosto, ne znam šta bih ovde o ženama u vojsci mogla da napišem... To da smo, bar mi u Šerceru, imale normalan tretman, niti je bilo neke tu protekcije niti maltretiranja, pred kraj služenja, dobila sam interni broj telefonske govornice koja je bila u ulazu našeg paviljona, imala sam druga sa ORA, iz Ljubljane, radio je u Pošti pa mi dao broj, ja ga ostavila momcima, da ih zovu od kuće da ne troše bednu vojničku platu... Prale smo pola kasarne, peglale takođe, tako, delili šta smo imali...

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime09.10.20 21:33

Ako si jezičar po struci ima na podforumu [You must be registered and logged in to see this link.]
jezičkih tema koliko znam, možeš tamo pisat ili otvorit nove.

Silvija voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Silvija
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime09.10.20 21:50

Ako si jezičar po struci ima na podforumu [You must be registered and logged in to see this link.]
jezičkih tema koliko znam, možeš tamo pisat ili otvorit nove.
Vidim, baš ima interesantnih tema, hvala ti 😉 Tek sam došla i ne mislim da idem, bar ne skoro. A i nađoh pre neki godinu na FB druga iz moje kasarne a vidim da je i ovde...
Na vrh Go down
paradajz
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 93
REPUTACIJA : 2
ČLAN OD: : 2014-02-23

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime14.10.20 21:08

Silvija koji cin si stekla?
Na vrh Go down
Silvija
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime15.10.20 13:09

Nijedan, na moju veliku žalost 😔 običan prašinar, vezista - telefonista,, samo odslužila ta dozvoljena tri meseca... Ne biste mi verovali, sjeb.la me rođena majka. Dok sam bila na ORA Niš '84, otišla žena u vojni odsek opštine i tražila da mi pomere vojnu obavezu za što pre, i oni me prebace na avgust te godine ali ne ŠRO već samo vojni rok. Šatro "da ne vilenim i ludujem po Beogradu pola godine" a ja dolazila kući uveče u normalno vreme, niti sam pila, niti pušila, drugo i da ne pominjem... Al' jbg...
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime15.10.20 13:32

Dobro, nisi vilenila i ludovala, ali si slušala ploče i svirala rock...

Sasvim dovoljno u to vrijeme da budeš pod budnim okom  clown

Silvija voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Silvija
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime15.10.20 13:38

Svirala u... 😂😂😂 Ploče, o, da, kasnije kasete, bez vokmena iz kuće nisam izlazila, koncerti... 🎸🎤🎸 I danas bez 🎧 ne izlazim...
Na vrh Go down
goran9030
Podporučnik
Podporučnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1585
REPUTACIJA : 25
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 55
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime12.11.20 22:36

Pa je li bilo druženja sa kalemom i motalicom ili je bilo samo sjedenja za TC-10 (ili sličnom?)

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Žene na forumu?   Žene na forumu? - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down

Žene na forumu?
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2