FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Gjorče Petrov Skopje

Go down 
+92
Yugoslavia forever
Igor vovko
Alex PP Serbia
Oskar Vrkic
tobra
migal1ko
MikiNS
Goran65
veljko
Zayron
čilezenica
babic borislav
goba
Mario86_87
slikarB
vandi
galic
Srdjan Radovanov
pepi72
botrs5
Kuhar-Debar.
lacoš
pontonir i pionir
kiza
MasterYoda
tojaga
Max Blitz
korizma
VitiumOriginis
popo
more6
pionirac44
inzinjerac pionir
Đinks
Jani J. Belcl
koke
ducati
blecky
izvidjac-septembarac
kloso
stanislavk
zareta
VBČ
dpuric
oficir s ruzom
rasapn
Dušan Fric
sine-valter
Stazio
superh
Boske
SekiCet
missar
Leteci Cilim
Goran67
saban
Aleks Prijepolje
Andor
Maskony
Mostarac
taneas
Bogo69
brinio
euphoria
SvetislavSavić
Kurke
coper
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Slaviša Makso
Jegulja
Kaplar M
Gringo
Omiš
alexandar
rijecan
rsgjanez
kurir boca
runba
ivanovic era puh
pera84
cibalia
malena
Matrix
Slobodan
kukulje
inzenjerac
Marduk
panon
purger
mgalic2
sego
96 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next
AutorPoruka
veljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-11-23
M(j)esto Banja Luka & Dordrecht Holland

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime23.12.16 21:53

Imali ko 1228/5 dec.83....Pozdrav...
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime24.12.16 8:28

saban (citat):
sego (citat):
Pozdrav svima iz Zg., bio sam u JNA 1986/87. U Skopje sam došao u 9. mjesecu, te i ostao cijelo vrijeme sve do skidanja u ljeto 1987. Molio bih sve koji su tada bili kuhari, 3615/2, u prvom paviljonu do razglasa, da se jave.
Mislim da je kapetan bio Predrag Rajković, a zastavnik neki podeblji makedonac.Čak je bio i vodnik prve klase pa skoro maloljetni dečko sa Krka...zaboravio sam mu ime.
Za sada toliko.
 
Pozzz.
[You must be registered and logged in to see this image.]stariji vodnik Vračar Zoran, kapetan Kotur Milan, kapetan I klase Vasilevski Andon, kapetan I klase Rajković Predrag, majstor kuvarstva Kirovski Vlado. Rajković Predrag
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter
vandi


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-01-22
DOB : 67
M(j)esto Beograd

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime08.01.17 12:29

Drugovi, da cestitam Novu godinu, da zazelim svima zdravlje i srecu, da pronadju sto vise klasica.
Vandi 76/77 ABHO 1228/4   santa
Na vrh Go down
Goran65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-02-02
DOB : 58
M(j)esto Zemun

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime03.02.17 16:21

veljko (citat):
panon (citat):
sine-valter (citat):
ali kako se zvali onaj oficir šta često je znao biti dežurni kasarne imao neki nadimak kao neki njemački oficir iz 2 svijeskog rata , bio je jako strog ?!

da nije kapetan  ABHO cete dekontaminatora , ona ceta u prizemlju  ABHO paviljona.....a da ga nisu zvali Kriger ?
Tako je, to je bio moj kom.cete .Zvao se Macuzic Dobrivoje a ja sam sluzio cijeli vojni rok kod njega. Ja sam bio dec.83 1228/5.
ABHO, 1228/5, kep Mačužić Dobrivoje. Klasa avgust 84. Decembarac, mora da se znamo. Pozdrav
Na vrh Go down
veljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-11-23
M(j)esto Banja Luka & Dordrecht Holland

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime03.02.17 19:14

Goran65 (citat):
veljko (citat):
panon (citat):
sine-valter (citat):
ali kako se zvali onaj oficir šta često je znao biti dežurni kasarne imao neki nadimak kao neki njemački oficir iz 2 svijeskog rata , bio je jako strog ?!

da nije kapetan  ABHO cete dekontaminatora , ona ceta u prizemlju  ABHO paviljona.....a da ga nisu zvali Kriger ?
Tako je, to je bio moj kom.cete .Zvao se Macuzic Dobrivoje a ja sam sluzio cijeli vojni rok kod njega. Ja sam bio dec.83 1228/5.
ABHO, 1228/5, kep Mačužić Dobrivoje. Klasa avgust 84. Decembarac, mora da se znamo. Pozdrav
Pozdrav Gorane,ja mislim da bi se trebali znati posto smo bili ista ceta samo sto sam ja bio malo starija.Ja sam bio desetar kod zastavnika neznam mu vise ime a bio je I por.Denic.
Na vrh Go down
Goran65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-02-02
DOB : 58
M(j)esto Zemun

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime04.02.17 0:01

Kako su te zvali kao desetara?
Na vrh Go down
veljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-11-23
M(j)esto Banja Luka & Dordrecht Holland

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime04.02.17 10:40

Goran65 (citat):
Kako su te zvali kao desetara?
Koliko me pamcenje sluzi neki su me zvali Munja.
Na vrh Go down
Goran65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-02-02
DOB : 58
M(j)esto Zemun

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime04.02.17 16:16

Ja sam bio u 3 vodu kod zastavnika ( ne mogu da se setim imena), a sećam se des. Hodžića i brke.
Na vrh Go down
veljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-11-23
M(j)esto Banja Luka & Dordrecht Holland

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime04.02.17 17:05

Goran65 (citat):
Ja sam bio u 3 vodu kod zastavnika ( ne mogu da se setim imena), a sećam se des. Hodžića i brke.
Tacno,bili smo isti vod.Hodzica se sjecam a brko je Raso negdje iz Banata.Za sve ove godine nisam uspio ni sa kim da stupim u kontakt.
Na vrh Go down
Goran65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-02-02
DOB : 58
M(j)esto Zemun

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime04.02.17 17:10

Tako je Raša iz Banata, a "Munje" ne mogu da se setim. Ja takodje nisam video nikog iz klase, sem ljudi koji su kao i Ja iz Zemuna.
Na vrh Go down
veljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-11-23
M(j)esto Banja Luka & Dordrecht Holland

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime04.02.17 19:45

Goran65 (citat):
Tako je Raša iz Banata, a "Munje" ne mogu da se setim. Ja takodje nisam video nikog iz klase, sem ljudi koji su kao i Ja iz Zemuna.
Jel se sjecas mozda staziste vodnika,tamnoput I mislim da je bio okolina BG.
Na vrh Go down
Goran65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2017-02-02
DOB : 58
M(j)esto Zemun

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime04.02.17 20:14

Sećam se staže koji je bio mojoj klasi, glupson do bola. Možda si mi Ti bio desetar?
Na vrh Go down
veljko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-11-23
M(j)esto Banja Luka & Dordrecht Holland

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime04.02.17 20:40

Goran65 (citat):
Sećam se staže koji je bio mojoj klasi, glupson do bola. Možda si mi Ti bio desetar?
Jeli imo malo klempave usi
Na vrh Go down
MikiNS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-24

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime20.01.18 20:12

Zayron (citat):
Pozdravljam sve iz Kasarne Djorče Petrov, naročito pionire iz 3218/3 martovske klase 86/87.
Pozdrav Zayron i svi inženjerci iz kasarne Đorđe Petrov. Moja klasa je bila avgust 1985/86 u VP 3218/3. Zayrone pošto si ti bio martovska klasa 86/87, pretpostavljam da je neko iz moje klase bio desetar tvog odeljenja. Sećam se da su Heleg Mirsad iz Zenice i Krstić  iz Pančeva bili destari i ostali u kasarni, pošto smo mi od marta `86 otišli na teren u Debar a potom u Kičevo, kao prava inženjerija. Bilo bi lepo da se javi još neko iz naših klasa. Pozdrav svima.
Na vrh Go down
migal1ko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-01-30

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime31.01.18 8:23

I ja sam pionir avgustovac klase 85/86. A vidim da je MikiNS isto ta klasa. Sjećam se i ja ovog desetara Helega iz Zenice.
Na vrh Go down
MikiNS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-24

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime01.02.18 18:19

migal1ko (citat):
I ja sam pionir avgustovac klase 85/86. A vidim da je MikiNS isto ta klasa. Sjećam se i ja ovog desetara Helega iz Zenice.
Pozdrav migal1ko, drago mi je da se javio neko iz naše klase. Voleo bih da vidim objavu još nekog iz pionirske čete.
Lepo je setiti se:
Orlić Dean, gitarista iz Senja, ako ne grešim prezime,
Melnik Mladen iz Osjeka, sa idejama van svog vremena,
Tome iz Kavadaraca i
Kočan Isad iz Nikšića, dva nerazdvojna lika,
Galić Dinko iz Zagreba, fan Cibone i veliki poznavalac košarke,
Ratić, četni evidentičar,
Staža, komandir voda, mislim da je bio iz Sente,
Škaljić Suad, desetar, iz Rijeke
Janez iz Domžala,
Dečko iz Jesenica, zvali smo ga "Mojca" zbog devojke,
Krstulović iz Pančeva, DJ u vojničkom klubu.

i mnogi drugi kojima sam zaboravio ime.
Na vrh Go down
migal1ko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-01-30

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime01.02.18 20:10

Drago mi je nakon ovoliko godina prisjetiti se tih lijepih vojničkih dana. Ova imena sto si naveo nekih se sjećam a nekih ne. Ali kad procitam ime koje si napisao dođe mi slika.
Petelka Slaven iz Osijeka volio je nogomet
Budanko Teo iz Splita...već onda bio ćelav
Slovenac se zvao Marko Kmetič oz Domžala.
Pavlović Predrag kasnije kuhar al nisam siguran da je on avgustovac.
Mitrović Dragan mislim iz Pančeva-atletičar.
Eh kad se samo sjetim...
P.S. nisam cesto po forumima pa ne znam kako citat objaviti na ovo tvoje mikiNS..al može i ovako. Ja sam vozač poslije pješ.obuke bio.
Na vrh Go down
MikiNS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-24

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime01.02.18 20:51

migal1ko (citat):
Ja sam vozač poslije pješ.obuke bio.
Mislim da su bila dvojica vozača, koji su završili doobuku u Kičevu. Jednog se sećam, mislim da se zvao Galić, bio je iz Hercegovine, ako se ne varam iz Lištice, vrlo sposoban dečko, vozio je FAP 2218. Iz takvog kamiona smo iskakali sa 4 protivtenkovske mine, vrlo nezgodna radnja.

Momke koje si pomenuo, vrlo dobro ih se sećam, nadam se da su svi dobro.
Na vrh Go down
migal1ko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-01-30

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime01.02.18 21:34

Ej MikiNS...a u 4 mine 26 kg...zeznuto je to bilo. Nisam ime odmah pisao al vidim dobro se sjećaš. Ja sam taj vozač bio ...Miroslav Galić. Dobri..sad već stari FAP , mislim oznake 2026. Koliko smo zajedno kilometara prevalili. Najugodnije mi bilo vozit kad je sa mnom bio onaj stariji zastavnik...jel moguće da se prezivao Reljić...legenda od zastavnika. A iz tvog imena na forumu ne mogu dokučiti pravo ime ???
Sto se tice gore pobrojanih nemam baš nikakav kontakt s njima a volio bih neke čuti. I ja se nadam da su svi dobro i zdravo.
Na vrh Go down
MikiNS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-24

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime01.02.18 22:56

Drago mi je Miroslve da smo se na ovaj način "sreli" nakon tolikih godina. Ja sam Milko Bošnjačić, do marta '86 sam bio u kasarni a kada je otoplilo otišli smo u Debar sa četom mehanizacije. Gradili smo terene za armijske sportske igre, nakon toga, mislim  krajem maja u Kičevo, odkle sam se u avgustu '86 i skinuo.
Zastavnika Reljića se sećam voleo je "rajku" više nego majku.
Poneke ljude  sretnem zbog posla, a i to sve ređe, ipak život čini svoje.
Na vrh Go down
stanislavk
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 100
ČLAN OD: : 2013-04-29
DOB : 56
M(j)esto Pula

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime26.02.18 11:51

LIJEPI POZDRAV KLASIĆI ....
 ja sam bio s vama ali u pontonjeriji 85/86 - sjećam se ovog iz splita ( bez kose) često je svirao gitaru ...
Na vrh Go down
tobra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-01-23
DOB : 57
M(j)esto Beograd

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime27.02.18 22:19

Pozdrav svima, V.P. 7644 02.07.85 -> 12.05.86 to je bila prekomanda iz Strumice. Izdvojena kasarska straža selo Orman.
Na vrh Go down
stanislavk
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 100
ČLAN OD: : 2013-04-29
DOB : 56
M(j)esto Pula

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime28.02.18 12:00

pozdrav Tobra. 
daj nam malo objasni tu prekomandu ? Da li si došao iz Strumice u skopje ili obratno ....
lp
Na vrh Go down
stanislavk
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 100
ČLAN OD: : 2013-04-29
DOB : 56
M(j)esto Pula

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime28.02.18 12:02

Mi smo inače davali stražu po 7 dana u  Bardovcima - vojna skladišta
Na vrh Go down
tobra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-01-23
DOB : 57
M(j)esto Beograd

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime28.02.18 17:36

stanislavk (citat):
pozdrav Tobra. 
daj nam malo objasni tu prekomandu ? Da li si došao iz Strumice u skopje ili obratno ....
lp
Lepo sam napisao iz Strumice. To je bila prekomanda posle obuke koja je trajala pet meseci i dvadeset tri dana, mislim da je toliko bilo možda koji dan gore ili dole, pogledaću u vojnoj knjižici.
Ja sam bio na održravanju internog vodovoda na vojnom magacinu u selo Orman. Vojska se smenjivala svakih sedam dana, samo smo ostajali ja, protivpožarac i trpezarac, hrana je dolazila iz kasarne Maršal Tito. Koliko se ja sećam iz ove kasarne se išlo na stražu magacin Volkovo i magacin Orman gde sam i bio, za Bardovce nisam siguran, možda je bilo ali se ja ne sećam.
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 106
ČLAN OD: : 2012-12-16

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime19.01.19 14:58

Pozdrav dugarima iz kasarne, pogotovo inžinjercima.1990
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime29.01.19 20:17

Pozdrav svima nakon dugo vremena.
Posebno za Matrixa i Panona, od onih starih sudionika foruma.
Da, skoro cijelo vrijeme sam tu negdje, ali ne vidim neki veći interes za forum zadnjih godina, jer se sve nešto razvodnilo, nema konkretnih pomaka što se tiče bilo koje teme. 
Da, između ostalog, u međuvremenu mi se ostvarila želja i bio sam u Skopju, ali na moju žalost nisu mi dali bliže prići od vrha mosta, a kamoli ući u krug bivše nam kasarne.
Moljakao na sve moguće načine, igrao na kartu sentimentalnosti, ali ništa. 
Čak je i neki nadređeni u pozadini pitao ovog što je bio sa mnom, da li ima kakvih problema... bolje da se ja maknem, tko zna...
Sve u svemu, prekrasnih i nezaboravljivih tjedan dana u dragom mi gradu, hotel jeftin (sam centar grada), hrana jeftina i ukusna, vrijeme idealno, grad izgrađen do neprepoznatljivosti, ali je srce poskočilo kad sam u centru vidio svima nam poznati ulaz i stepenice u tržni centar.

Pozdrav...
Na vrh Go down
Oskar Vrkic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-03-08

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime08.03.19 19:26

Pozdrav svima, Segi posebno!
Ako ima netko jos iz 3615/2 javite se! Di ste nasli sliku od Vracara, Donca Vasilevskog, Kotura i Rajkovica?! Legende, volio bi znati sto je s njima? Sto je s V. Kirovskim?
Uf kako sjecanja dolaze...
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime09.03.19 13:06

Oskar Vrkic (citat):
Pozdrav svima, Segi posebno!
Ako ima netko jos iz 3615/2 javite se! Di ste nasli sliku od Vracara, Donca Vasilevskog, Kotura i Rajkovica?! Legende, volio bi znati sto je s njima? Sto je s V. Kirovskim?
Uf kako sjecanja dolaze...
Pozdrav Oskare, imaš poruku u PP.
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 106
ČLAN OD: : 2012-12-16

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime10.03.19 8:15

Skopje...davno beše
Na vrh Go down
Oskar Vrkic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-03-08

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime10.03.19 19:30

Halo Sego,
Nemam nista u PP, ajde posalji opet, ja sam pokusao slati tebi ali ne snalazim se bas..
Pozz, Oskar
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime10.03.19 20:26

Oskar Vrkic (citat):
Halo Sego,
Nemam nista u PP, ajde posalji opet, ja sam pokusao slati tebi ali ne snalazim se bas..
Pozz, Oskar

Oskare, jučer sam ti poslao jedan u PP i sad još jedan PP. Provjeri još jednom...
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime10.03.19 20:41

Oskare, na vrhu su obilježja kao npr; GLAVNA UPUTE TRAŽI LISTA ČLANOVA i onda imaš PP
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime21.04.19 22:22

sego (citat):
Pozdrav svima nakon dugo vremena.
Posebno za Matrixa i Panona, od onih starih sudionika foruma.
Da, skoro cijelo vrijeme sam tu negdje, ali ne vidim neki veći interes za forum zadnjih godina, jer se sve nešto razvodnilo, nema konkretnih pomaka što se tiče bilo koje teme. 
Da, između ostalog, u međuvremenu mi se ostvarila želja i bio sam u Skopju, ali na moju žalost nisu mi dali bliže prići od vrha mosta, a kamoli ući u krug bivše nam kasarne.
Moljakao na sve moguće načine, igrao na kartu sentimentalnosti, ali ništa. 
Čak je i neki nadređeni u pozadini pitao ovog što je bio sa mnom, da li ima kakvih problema... bolje da se ja maknem, tko zna...
Sve u svemu, prekrasnih i nezaboravljivih tjedan dana u dragom mi gradu, hotel jeftin (sam centar grada), hrana jeftina i ukusna, vrijeme idealno, grad izgrađen do neprepoznatljivosti, ali je srce poskočilo kad sam u centru vidio svima nam poznati ulaz i stepenice u tržni centar.

Pozdrav...
pozdrav i tebi sego,zaboravili smo pomalo jedan na drugog a i na ovaj forum....malo smo se ispucali,no lijepo je vratiti se malo u# kasarnu#
Na vrh Go down
Alex PP Serbia
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-11-24

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime13.10.19 15:49

Dragi drugovi i prijatelji...dugo nisam prisutan na ovom forumu. Vidim da su me, pojedini, drugari u više navrata pominjali. Jedan od njih je slikar, mislim, rodom je iz Niša. Ako neko poznaje čoveka neka mi javi njegovo ime i prezime. Inače, mene, ko god to želi može pronaći na FB pod imenom i prezimenom Pušica Dane Aleksandar, iz Prijepolja. Srdačan pozdrav.
Na vrh Go down
Igor vovko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-12-16

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime16.12.19 17:08

Pozdrav svima
Dali je na forumu netko iz klase jul 83
Vp 3218/6 . Pontonjerija.
Komandanti poručnik Magdič Damir i Kapetan Petan Branko

pontonir i pionir voli ovaj upis

Na vrh Go down
Yugoslavia forever
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-10-08

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime09.11.20 8:31

Halo Skopje, da li se čujemo. Septembar 91., javi se.  Marton na vezi

oficir s ruzom voli ovaj upis

Na vrh Go down
oficir s ruzom
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 106
ČLAN OD: : 2012-12-16

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime09.11.20 10:15

Davno beše.....Skopje

oficir s ruzom voli ovaj upis

Na vrh Go down
sega-đomba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2020-04-19
DOB : 63
M(j)esto Kranj Slovenija služio Debar-karaula Banjište

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime14.11.20 20:34

Zdravo aprilska klasa 79 Karaula Banjište Debar.
pozvao bi sve koji su bili do juna80 na toj karauli zato što sam izgubio sve kontakte i adrese i volio bi da uspostavim bilo koji kontakt sa drugovima koji smo služili za to vreme kao graničari na karauli broj 4 Banjište Debar.
Lep pozdrav iz Slovenije Tone Vrtačnik.
Na vrh Go down
sega-đomba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2020-04-19
DOB : 63
M(j)esto Kranj Slovenija služio Debar-karaula Banjište

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime14.11.20 20:36

sega-đomba (citat):
Zdravo aprilska klasa 79 Karaula Banjište Debar.
pozvao bi sve koji su bili do juna80 na toj karauli zato što sam izgubio sve kontakte i adrese i volio bi da uspostavim bilo koji kontakt sa drugovima koji smo služili za to vreme kao graničari na karauli broj 4 Banjište Debar.
Lep pozdrav iz Slovenije Tone Vrtačnik.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime04.01.21 13:29

novembar 1990
[You must be registered and logged in to see this image.]

oficir s ruzom voli ovaj upis

Na vrh Go down
oficir s ruzom
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 106
ČLAN OD: : 2012-12-16

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime04.10.21 6:13

Mladost.....
Na vrh Go down
erdogan shipkovica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-12-12
DOB : 54
M(j)esto Prizren

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime29.12.21 6:33

sego (citat):
Pozdrav svima iz Zg., bio sam u JNA 1986/87. U Skopje sam došao u 9. mjesecu, te i ostao cijelo vrijeme sve do skidanja u ljeto 1987. Molio bih sve koji su tada bili kuhari, 3615/2, u prvom paviljonu do razglasa, da se jave.
Mislim da je kapetan bio Predrag Rajković, a zastavnik neki podeblji makedonac.Čak je bio i vodnik prve klase pa skoro maloljetni dečko sa Krka...zaboravio sam mu ime.
Za sada toliko.
 
Pozzz.
Pozdrav Svima,bio sam u JNA 1989/90 Martovska/ Vojna Posta 8215/6, tada nas Kapetan se zvao Sest Dragutin i Porucnik Krizanovic Vojislav

Lukovic Todor voli ovaj upis

Na vrh Go down
erdogan shipkovica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-12-12
DOB : 54
M(j)esto Prizren

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime29.12.21 6:37

Pozdrav Svima,bio sam u JNA 1989/90 Martovska/ Vojna Posta 8215/6, tada nas Kapetan se zvao Sest Dragutin i Porucnik Krizanovic Vojislav

oficir s ruzom and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime03.01.22 13:09

[You must be registered and logged in to see this image.]

oficir s ruzom and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
Lukovic Todor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2023-04-20

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime20.04.23 11:14

Zdravo svima,
klasa 87/88, 3615/2, na celu sa kapetanom Rajkovic Predragom, da li neko ima informacija o kapetanu....

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime20.04.23 15:52

Pozdrav i tebi Todore, 
nadam se da će tvoju objavu vidjeti neki tvoj klasić ili barem netko tko je bio u istoj kasarni i odgovoriti. 
salutiranje

_________________
In medias (t)res...

oficir s ruzom, Doktor Živago and Lukovic Todor vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime30.04.23 0:30

Matrix (citat):
sego (citat):
panon (citat):
sego (citat):
Panon, je li ti poznato jutarnje trčanje od paviljona pa sve oko igrališta, onda prema garažama, pa sve dolje do kuhinje, i to sve ujutro oko 6h.
Najgore je bilo po zimi kad se trčalo samo u hlačama i čizmama.

U početku je bio strah od desetara, ali kasnije smo se snalazili, kratili stazu...
Ali ipak najgore što me je psihički ubijalo, svako jutro je rondala preko razglasa nekakva kvazi pjevačica Šemsa
("što me pitaš kako živim ja")!
Onda je nakon nekog vremena došao naki zagrepčanin i počeo puštati Parni valjak, ali nije dugo opstao.
Pitam se zašto!?
Pozz from Zg( -5 )!
kako se ne bih secao ,to se ne moze zaboraviti.....a vidis sego bas na danasnji dan pre 24 godine sam otisao u vojsku...eh da mi je malo se vratiti u ona vremena...
E da čovjek nema obaveza, točno bih sjeo u auto, napunio gorivo, autocesta, pokupim te i pravac Skopje na jednu bozu, pa onda desetak ćevapa u starom gradu, popijemo dvije tri Skopske pive i ravno u Kasarnu legnemo se u naše stare krevete, odspavamo i drugi dan kući!! bounce  bounce

Nikad ne reci nikad a sad se sjetih tih prvih trčanja nakon trube točno u 5 ujutro i odlaska na istu rutu koju si naveo pa nakon toga slaganje kreveta,lična higijena i odlazak na doručak čekajući u onim kolonama za dječje radosti ali interesantno da kad je naš oficir bio dežuran ili pomoćnik dežurnog kasarne uvijek smo bili prvi a inače se mjenjalo svaki dan da ne ispadnu uvijek isti prvi iako nije bilo gladnih ali sad dok pokušavam prebaciti slike našao sam i prvi svoj vojnički mali adresar ili više neka tuga koja je stala svugdje a da je baš svatko ne nađe i vidim ime i broj telefona napisan davno a isto kao da sam to jučer pisao jer sam pisao sa ljutnjom ostavivši prelijep život zbog neki tipova koji samo viču a jedina dobra stvar je bila onaj fini neponovljivi glas trube u 22 sata - spavanje,mislim da je to bila gušterska himna a sjećam se da iza toga nisam mogao odmah zaspati (ako te nisu hebali desetari sa nekim glupostima) jer bi onako umoran mislina kuću,frendove,roditelje što sad rade i tek onda bih se ugasio i da iz moje knjižice  Wink
   
          Naselje Gjorge Petrov
          Kasarna Kuzman Josifovski - Pitu
          Broj telefona :Prijavnica 091-220-511
          Pekarski Vod : Lokal 22148
          Broj telefona u pošti  No  nema ga jer ti zoveš i to na par minuta  lol!

Nije prva poruka na Forumu ali tu je sve počelo,lijep pozdrav sviim  kolegama od časnika/oficira do mojih vojnikka , bili ste ljudi već onda i velika većina i danas.Kao i sve u životu svemu dođe kraj i svima vama od mene  jedna pjesma za kraj...a sad Adio i ko zna gdje i ko zna kad...
Za one koji su su me blisko znali nek poslušaju još jednom ...Lose my religion,živili mi,pozzz

pera84, Vojnik Graničar, ZAGORAC, SveJug, oficir s ruzom and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
pontonir i pionir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-12-27

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime30.04.23 23:06

Igore, ne sjećam se više lika ali su mi ime i prezime poznati.
Pozdrav iz Zagreba od već duuugo civila, poručnika Magdića.

Matrix and oficir s ruzom vole ovaj upis

Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-05-03
DOB : 52
M(j)esto Mostar

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime17.01.24 8:54

saban (citat):
novembar 1990
[You must be registered and logged in to see this image.]
Koji je bataljon na ovoj fotografiji ako netko zna.
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 16 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Gjorče Petrov Skopje
Na vrh 
Stranica 15/16Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: