FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Vojnicki pasulj ili musaka.

Go down 
AutorPoruka
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1418
REPUTACIJA : 64
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Vojnicki pasulj ili musaka. Empty
KomentarNaslov komentara: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 6:11 pm

Po vama sta je bilo bolje i ukusnije u JNA,vjerujem da ste svi probali obe vrste hrane.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD

Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1659
REPUTACIJA : 57
ČLAN OD: : 2013-03-14
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 8:11 pm

Pravo da ti kazem mnogo je zavisilo od kasarne u kojoj si jeo. U mojoj maticnoj kasarni, cak i taj cuveni vojnicki pasulj je izgledao kao pomije, a ni musaka nije bila bolja. Sa druge strane u Velikim Blokama je ne samo pasulj, nego i sva ostala hrana bila najmanje hotelskog kvaliteta. Kazem hotelskog kvaliteta jer uvek ima onih kojima je sve osim kucne hrane lose. Moja majka nikada nije imala talenta za kuvanje, tako da je meni i hotelska hrana bila dobra.
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo

Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1963
REPUTACIJA : 193
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 70
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 1:22 am

Vojnički pasulj sa faširanim šniclama, kupus i kiseo i sladak i već spomenuta musaka.  bounce

po meni sve su to jela koja moraju da se duže krčkaju a to je zbog količine (kazan)
u vojsci uvek moralo da se dogodi. u kućnoj varijanti to se (mislim dužina krčkanja)
moglo i da ubrza večom temperaturom pa onda nije isti ukus.

East&West
Poručnik
Poručnik
East&West

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2552
REPUTACIJA : 191
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 65
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 1:33 am

Mogao si postaviti pitanje : Šta je kod vojske bilo omiljenije? Mislim da je pasulj, jer sa musakom se masa vojnika (i starešina) iz cele SFRJ prvi put susurela dolaskom u JNA. Pasulj je nekako bio internacionalan.
Što se tiče kvaliteta svih jela u JNA, složio bih se sa BEOGRAD-om. "Pravo da ti kazem mnogo je zavisilo od kasarne u kojoj si jeo."

Poručnik
Poručnik
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2972
REPUTACIJA : 38
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 2:09 am

Pasulj, par piva sam zbog toga cascavan. Kada smo bili prvi u red, dobijao bi ponudu od pojedinih da uzmem pasulj pa da zamenim za nesto drugo.

Inace radje pojedem musaku nego pasulj.

Podporučnik
Podporučnik
013gonzo

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 3:36 am

od diskusije na temu pasulja, pošla mi voda na usta pa se prošetah do Cvetnog Trga,
i kupih si marendu / užinu / gablec a evo i slika  bounce

dakle pasulj, cvekla i dodatak zemička sa semenkama 

Vojnicki pasulj ili musaka. 32zv1au

SveJug
Poručnik
Poručnik
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2972
REPUTACIJA : 38
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 3:46 am

@013gonzo (citat):
od diskusije na temu pasulja, pošla mi voda na usta pa se prošetah do Cvetnog Trga,

Cvekla uz pasulj? scratch

Podporučnik
Podporučnik
013gonzo

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 3:50 am

@SveJug (citat):
@013gonzo (citat):

Cvekla uz pasulj? scratch
pa zar nije bilo tako i u vojsci?  bounce
salata od cvekle iz konzerve ili kiseli krastavci

jedino nije dozvoljen  alkohol pa moram da pijem kiselu vodu (koka kolu smo popili)

013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 3:59 am

i posle 20 minuta (morao sam u međuvremenu i da radim) ...  bounce

ostale prazne posudice ...

Vojnicki pasulj ili musaka. X40m1e

zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
zastavnik

BROJ POSTOVA: : 902
REPUTACIJA : 36
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 59
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 11:43 am

East&West (citat):
Mogao si postaviti pitanje : Šta  je kod vojske bilo omiljenije? Mislim da je pasulj, jer sa musakom se masa vojnika (i starešina) iz cele SFRJ prvi put  susurela dolaskom u JNA. Pasulj je nekako bio internacionalan.
Što se tiče kvaliteta svih jela u JNA, složio bih se sa BEOGRAD-om. "Pravo da ti kazem mnogo je zavisilo od kasarne u kojoj si jeo."
Nije zavisilo samo od kasarne, nego i od kuvara. Inače. u Blokama je bila šefica kuhinje VKV kuvarica, koja je kvalifikaciju stekla u Sarajevu u intendantskom školskom centru. Svi vojnici-kuvari koji su kod nje služili vojni rok mogli su kasnije glatko da se zaposle kao vrhunski kuvari u bilo kom restoranu. Šteta što nismo mogli da im dajemo diplome...
Pre dolaska u Bloke bio sam u jednom drugom garnizonu (tačnije skladištu) gde nije bila intendantska jedinica, nego sam imao dva vojnika kuvara i to je ono što kažem da zavisi i od kuvara. Jedan je vrhunski spremao hranu, a drugi je bio osrednji.
Na vrh Go down
Vojnik vozač
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 84
REPUTACIJA : 5
ČLAN OD: : 2014-05-01
M(j)esto Lukavac

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 11:54 am

Pasulj je bio  glavni a musaku nisam nikad volio
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3152
REPUTACIJA : 225
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 73

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 11:56 am

@013gonzo (citat):
i posle 20 minuta (morao sam u međuvremenu i da radim) ...  bounce

ostale prazne posudice ...

Vojnicki pasulj ili musaka. X40m1e
Slovenski pregovor pravi -med jedjo ima še pes rad mir.

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 3:39 pm

East&West (citat):
Mogao si postaviti pitanje : Šta  je kod vojske bilo omiljenije? Mislim da je pasulj, jer sa musakom se masa vojnika (i starešina) iz cele SFRJ prvi put  susurela dolaskom u JNA. Pasulj je nekako bio internacionalan.
Mogao sam ja i da ne postavim pitanje zar ne,pozdrav Very Happy
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 3:41 pm

Musaka je po meni kvalitetnije jelo ali sta ces Vp je legendarno jelo i to je to.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2552
REPUTACIJA : 191
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 65
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeFri Feb 06, 2015 3:51 pm

@Kuhar-Debar. (citat):

Mogao sam ja i da ne postavim pitanje zar ne,pozdrav Very Happy

salutiranje

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4586
REPUTACIJA : 59
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeWed Sep 16, 2020 3:02 am

Kod nas u Gospiću nije često serviran vojnički grah, ali zato jest tzv. Bosanski lonac "-čista grozota. Nejestivo u cijelosti i zamrzio sam ga do kraja života. Premda mislim da to zavisi od kasarne do kasarne. Kad sam bio na prvenstvu 5. armijske oblasti u Karlovcu, spavali smo u kasarni Petrova Gora. Bosanski lonac je bio fenomenalan...

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
balansero
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 68
REPUTACIJA : 2
ČLAN OD: : 2021-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeTue Mar 23, 2021 5:36 pm

Mislim da sve zavisi od onog ko sprema jelo , ja lično volim da jedem ali ja da spremam , kaže se majstor je onaj kuvar-kuhar koji zna od nićeg da napravi nešto , u toku školovanja sam obišao dosta garnizona i svidio mi se Subotica imali su jako dobru i kvalitetn hranu za vojnike , a što se tiče vojničkog pasulja oko njega je stvorena fama i mislim da su ga čak više obožavali civili nego sami vojnici , što se tiče njegove pripreme i ne samo njega sve kasarne koje su u svom sastavu imale kuvara građasko lice su imali uglavnom solidno pripremljenu hranu još kad dobije već obučenog kuvara to je bio pun pogodak , a musaka tu se teško moglo promašiti krompir i meso tu i nema neke pogreške a dobar pasulj treba ipak znati spremiti

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3106
REPUTACIJA : 150
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeWed Mar 24, 2021 2:37 am

@Doktor Živago (citat):
Kod nas u Gospiću nije često serviran vojnički grah, ali zato jest tzv. Bosanski lonac "-čista grozota. Nejestivo u cijelosti i zamrzio sam ga do kraja života. Premda mislim da to zavisi od kasarne do kasarne. Kad sam bio na prvenstvu 5. armijske oblasti u Karlovcu, spavali smo u kasarni Petrova Gora. Bosanski lonac je bio fenomenalan...
sta je to bosanski lonac?
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4586
REPUTACIJA : 59
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeWed Mar 24, 2021 2:42 am

To ti je jelo sastavljeno od svega što ti se nađe pri ruci...svakakvog povrća, a nikada mesa, a moralo bi biti i mesa. Podgrijana voda sa povrćem...užas
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9235
REPUTACIJA : 136
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 58
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeWed Mar 24, 2021 10:32 am

@balansero (citat):
Mislim da sve zavisi od onog ko sprema jelo , ja lično volim da jedem ali ja da spremam , kaže se majstor je onaj kuvar-kuhar koji zna od nićeg da napravi nešto , u toku školovanja sam obišao dosta garnizona i svidio mi se Subotica imali su jako dobru i kvalitetn hranu za vojnike , a što se tiče vojničkog pasulja oko njega je stvorena fama i mislim da su ga čak više obožavali civili nego sami vojnici , što se tiče njegove pripreme i ne samo njega sve kasarne koje su u svom sastavu imale kuvara građasko lice su imali uglavnom solidno pripremljenu hranu još kad dobije već obučenog kuvara to je bio pun pogodak , a musaka tu se teško moglo promašiti krompir i meso tu i nema neke pogreške a dobar pasulj treba ipak znati spremiti
E, da ssi doš'o u Knin... Jedan od naboljih VR u VPO, a među najboljima u JNA.

vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeWed Mar 24, 2021 2:12 pm

@Doktor Živago (citat):
To ti je jelo sastavljeno od svega što ti se nađe pri ruci...svakakvog povrća, a nikada mesa, a moralo bi biti i mesa. Podgrijana voda sa povrćem...užas
nije toga bilo u Slavonskom Brodu i Nisu
Na vrh Go down
balansero
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeWed Mar 24, 2021 3:32 pm

pa nije baš da je bosanski lonac  sve i svašta , bosanski lonac je povrće sa mesom i obavezno kupus i to se lagano raskuvava

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9235
REPUTACIJA : 136
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 58
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeWed Mar 24, 2021 4:35 pm

Super jelo, ako si gladan.  Vojnicki pasulj ili musaka. 1f44c

balansero
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeWed Mar 24, 2021 4:49 pm

svako jelo je dobro ako se dobro spremi , možete nekom dati ekstra namirnice i  on opet od toga napravi papazjaniju , a dobar kuvar od ničeg napravi dobro jelo e to je "kuvar"

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 862
REPUTACIJA : 56
ČLAN OD: : 2015-01-14

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeWed Mar 24, 2021 5:31 pm

Rastan u lonac i meso i to je to...
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeWed Mar 24, 2021 5:36 pm

Pasulj je bo zakon i najbolja hrana u JNA.
Na vrh Go down
Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 862
REPUTACIJA : 56
ČLAN OD: : 2015-01-14

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitimeWed Mar 24, 2021 5:40 pm

Bas tako, bio i ostao...pasulj je pasulj...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnicki pasulj ili musaka.    Vojnicki pasulj ili musaka. Icon_minitime

Na vrh Go down

Vojnicki pasulj ili musaka.
Na vrh 
Stranica 1/1