FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Granični vod 66 graničnog odseka Maribor

Go down 
+19
vlada malinoa
miran cvilak
Max Blitz
PORUCNIK
Nik
sarics
lacoš
Četni evidentičar
East&West
vidan
šepa
konjevodac
halo 92
vargas
Vojnik Graničar
013gonzo
zokika
Kemo Specijalac
zeljoni
23 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 20:31

Zaista je bio čudo od čoveka , voleo je sport , odbojku . U Celju sam imao i ovakvih i onakvih oficira a Slađo mi je ostao u sećanju kao jedan pošten , iskren i nadasve skroman oficir a i čovek. Znam da je imao sina i da su živeli u Mariboru , sin mu je bio odbojkaš. Pokušao sam par puta da se čujem sa njim ali neuspešno.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 20:54

zeljoni (citat):
Zaista je bio čudo od čoveka , voleo je sport , odbojku.
U Celju sam imao i ovakvih i onakvih oficira a Slađo mi je ostao u sećanju kao jedan pošten , iskren i nadasve skroman oficir a i čovek.
Znam da je imao sina i da su živeli u Mariboru , sin mu je bio odbojkaš.
Pokušao sam par puta da se čujem sa njim ali neuspešno.

Možda se čovjek zasitio vojske.
Opet da mu se netko javi nakon 26 godina koga je on zaboravio....
Lako je nama zapamtiti naše komandire odjeljenja, vodova, četa, karaula, itd...
Ali njima nije lako zapamtiti nas.
I oni su možda u nekom strahu da li tog vojnika poznajem po nečemu dobrome ili po nečemu lošemu.
Pa možda zbog toga ne žele da se jave.
Zato postoji ovaj forum da je jadamo na ta stara dobra vremena.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 21:01

Da u pravu ste
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 21:14

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gledam ovu: "Dozvoli za vanredni izlazak van kruga kasarne za", koji je potpisan zastavnik (komandir) graničnog voda Milenko Sladojević i nikako se načuditi.
Na jednoj dozvoli dvojica vojnika.!?
Ha ha ha ha... dobro je on to uspio stisnuti na ovakvom jednom malom komadiću papira.
On je i u ono vrijeme znao što je štednja.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 21:27

O tome ću jednom prilikom, kako smo štedeli i na čemu.Pokušavam da ubedim mog velikog prijatelja , Mečkić Zorana da se registruje na forum. On je na ovoj dozvoli , davno je to sve bilo i čitajući razne postove  prisetim se ponekog događaja. Stvarno se vratim u ta vremena . Eto baš sad se setih kad sam došao u Celje na kapiji su mi tražili vojnu knjižicu , a ja zaboravio, jao kad nism tad umro neću nikad. Dođe neki kapetan i reče , dobro je , bilo bi nezgodno da je stigla knjižica a ti ne. Upadaj.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 21:34

zeljoni (citat):

O tome ću jednom prilikom, kako smo štedeli i na čemu.Pokušavam da ubedim mog velikog prijatelja , Mečkić Zorana da se registruje na forum.
On je na ovoj dozvoli , davno je to sve bilo i čitajući razne postove  prisetim se ponekog događaja.
Stvarno se vratim u ta vremena.
Eto baš sad se setih kad sam došao u Celje na kapiji su mi tražili vojnu knjižicu , a ja zaboravio, jao kad nism tad umro neću nikad.
Dođe neki kapetan i reče , dobro je , bilo bi nezgodno da je stigla knjižica a ti ne.
Upadaj.
Dobar neki čovjek.
Primio te u vojsku bez vojne knjižice ha ha ha ha...
To nema nigdje u svijetu.
Kad si krenuo u JNA mislim da si ponio sa sobom svega i svačega i što treba i što ne treba a ono naj bitnije vojnu knjižicu zaboravio, ha ha ha ha...


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 16.11.14 21:38; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 21:36

Baš tako hehehe
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 21:39

Nije jedini...i ja sam stigao u JNA bez knjizice, samo vojni poziv.

Moju knjizicu su "izgubili" u vojnom odseku Zajecar; trebao je iz Zajecara preko veze u Nis na sluzenje neko drugi (regrutovan sam u plavce), a meni su uvalili Maribor i time mi samo pomogli Smile

Knjizica je posle u moju jedinicu stigla postom ili nekim drugim zvanicnim putem.

Takodje sam isao bez knjizice i na prvo sluzbeno odsustvo: Maribor - Zajecar - Maribor (samo sa putnom objavom)
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 21:49

zeljoni (citat):

Iznenađenjima nikad kraja , naime kada sam došao u Celje i zadužio svu opremu iste večeri mi je nestala cela kaseta.
Skoro da sam umro od straha na šta mi moj desetar reče da se ne brinem mnogo i da će sve biti rešeno do ujutro .
Tako je i bilo , poučen tim događajem došo sam u Maribor "naoružan" sa dva ogromna katanca .
E sad iznenađenje , kasete se NE zaključavaju po direktnoj naredbi našeg zastavnika  Sladojević Milenka .
Celu noć nisam spavao što zbog treme , što zbog straha za kasetu.
Drugo veliko iznenađenje je bilo kada sam ušao u prostoriju za umivanje i video tuš sa bojlerom od 100l , da mi smo mogli da se tuširamo kad god smo hteli .
Kada bih se vratili kasno sa terena nije bilo mogućnosti da se okupamo u prostorijama namenjenim za grupno tuširanje te smo zbog toga imali svoj tuš.
Sledeće iznenađenje , malo neprijatnije , svako ali baš svako jutro su se prelazile pešadijske prepreke , posle onog lepog života u Celju odjednom nam dan prođe čas posla.
Imali smo i svog psa , jednog starog Nemačkog ovčara.
Ravno posle deset dana , mislim da je tako , kaže nama naš zastavnik sutra imate priliku da vidite svoje drugove koji su na karaulama .
Mi sretni , videćemo  svoje prijatelje , a stariji vojnici mudro ćute i zagonetno se smeškaju .
Bude nas pre zvaničnog ustajanja , ulazimo u naše pinc gauere  i krećemo put prve karaule Gornja Radgona .
Ali na početak njihovog reona , tog momenta shvatamo da ćemo peške pod punom opremom obići sve naše prijatelje , a samim tim i upoznati reon našeg dejstva . 166 km od G.Radgone do sela Muta , tri dana .
Negde na Kozjaku nas je uhvatio i sneg , Kod crkve Svetog Urbana kiša .
Ipak videti staro društvo , videti da smo možda malo privilegovani jer smo ipak u gradu , tih tri dana i pedesetak km dnevo nije nam palo baš teško. Sledećih osam meseci svake nedelje smo bar jedan dan provodili na reonu neke od naših karaula.
Nastaviće se
Zeljoni.
Sram te bilo.!!!
Kako se nisi sjetio da te 1988 godine skokneš do mene u susjednu zgradu na 1 kat u 2 četu da mi kažeš da imate boljer od 100 litara sa toplom vodim da i ja osjetim malo te vaše privilegije.!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 21:59

Evo stidim se Embarassed  hehehe, To je bio jedan od retkih luksuza kod Slađe. Zato nismo smeli da ložimo one male peći duže od 9h . Ako bi to Sladojević video morali bi po pesak pa lepo gasi i onda očisti peć. Pa se onda tuširaj koliko hoćeš hehe
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 22:01

Da li je moguće da baš nikoga nema iz G.V na forumu.
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 22:27

Ima, ali iz GV Prizren. Vezano za onu zaboravljenu vojnu knjižicu, moj vjenčani kum je zaboravio pozvati svog krizmanog kuma na oproštajnu zabavu povodom odlaska u vojsku. Naj ljepše je to što su si prvi susjedi. U žurbi i uzbuđenju čovjek svašta zaboravi, kako onda neće vojnu knjižicu.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 22:53

vargas (citat):
Ima, ali iz GV Prizren. Vezano za onu zaboravljenu vojnu knjižicu, moj vjenčani kum je zaboravio pozvati svog krizmanog kuma na oproštajnu zabavu povodom odlaska u vojsku. Naj ljepše je to što su si prvi susjedi. U žurbi i uzbuđenju čovjek svašta zaboravi, kako onda neće vojnu knjižicu.
Hehehe pa Kemo i ja smo još i dobri , a daj malo atmosfere iz vašeg G.V.-a . Mi smo bili pripadnici jedne dosta specifične jedinice.
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime16.11.14 23:21

Na početku služenja u GV je bila kao "idila", mirno vrijeme, odlasci na rejone karaula i sl. Početkom vanrednog stanja stvari su se zakomplicirale, ukinuta su odsustva, izlasci u grad, vod je zaposjedao ljetne karaule kao ispomoč karaulama, imali smo zasjede, kontrolirali smo promet  koji je išao prema selima u blizini granice, ma sto čuda je bilo. Vanredno stanje nam je bilo do samog skidanja, s tim da smo ostali dva dana duže jer nas nije imao tko razdužiti jer su se oficiri požurili svojim familijama.
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime17.11.14 11:42

Zeljoni, imam dva pitanja za tebe. Prvo se odnosi na dužinu granične linije.

zeljoni (citat):
...  i krećemo put prve karaule Gornja Radgona . Ali na početak njihovog reona , tog momenta shvatamo da ćemo peške pod punom opremom obići sve naše prijatelje , a samim tim i upoznati reon našeg dejstva . 166 km od G.Radgone do sela Muta , tri dana .

Meni je negde ostalo u sećanju da je dužina same granične linije 110 km. Vidim da ti iznosiš podatak 166 km. Već sam ranije napisao da je i meni deo obuke bio peške proći  graničnom linijom od karaule do karaule, pa me interesuje da li ste se vi kretali isključivo graničnom linijom, ili ste išli nekom svojom putanjom, pa je zato rastojanje duže?

I drugo:
zeljoni (citat):
...Jedne prilike reče nam naš zastavnik da napravimo jedan odbojkaški tim i da se pripremimo za predstojeći viken za posetu karauli Đura Đaković -...

Ti si prvi na ovom forumu iz tih generacijea (druga polovina osamdesetih) koji pominje tu karaulu pod tim imenom, pod kojim je i meni ostala u sećanju. S obzirom da sam stariji od tvoje generacije pa "krečana" polako hvata maha, ne mogu da se setim jedne karaule, od trinaest koliko ih je bilo u GO Maribor. Ovo je spisak karaula sa nazivima koje ja pamtim (generacija 1980/81): Gornja Radgona, Kerenčić, Slatki Vrh, Ceršak, Šentilj, Špičnik, (Gaj-Jožica Flander), Hećimović, Đaković, Šarh, Kveder, Kapunar, Brezovnik. Jedino mi nedostaje naziv karaule Gaj-Jožica Flander iz tog vremena, jer mi ovaj naziv uopšte nije poznat. Da li ti je možda poznat naziv te karaule kakav je bio ranije?
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime17.11.14 11:50

Ja sad nisam sto posto siguran u kilometražu ali mi negde u glavi  ostalo 166 . Krečana nije samo Vaša privilegija hehe. Mi zaista jesmo išli od kamena do kamena , ali nisam siguran. Imam negde spisak svih karaula probaću da ga nađem , upravo sa imenima koja su se tada koristila. Vargas mi kao da smo služili u različitim zemljama , zar je već tada bilo tako zategnuto . Ustvari dole je uvek zategnuto.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime17.11.14 18:18

zeljoni (citat):
Da li je moguće da baš nikoga nema iz G.V na forumu.
Zeljoni.
Ako te tješi još nema nikoga ni od moje 2 čete koja je brojala 100 vojnika.!
Nažalost doznao sam preko člana foruma "Šepe" da je jedan pripadnik moje čete koji je porijeklom iz Bosne i Hercegovine ppoginuou prometnoj nesreći (ako se tako može kazati) pprevrnuose s traktorom
To je što sam doznao.
A što je od onih za koje nikada neću ništa doznati.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime17.11.14 18:35

Vojnik Graničar (citat):
zeljoni (citat):
Da li je moguće da baš nikoga nema iz G.V na forumu.
Zeljoni.
Ako te tješi još nema nikoga ni od moje 2 čete koja je brojala 100 vojnika.!
Nažalost doznao sam preko člana foruma "Šepe" da je jedan pripadnik moje čete koji je porijeklom iz Bosne i Hercegovine ppoginuou prometnoj nesreći (ako se tako može kazati) pprevrnuose s traktorom
To je što sam doznao.
A što je od onih za koje nikada neću ništa doznati.

A šta ja da kažem?! Vi ste se bar generacijski našli, ja čak ni to. Da ironija bude veća, to je bila prva generacija gde su skoro svi vojnici bili bar sa srednjim obrazovanjem, oktobarska klasa 1980, a ispostavilo se da očigledno retko ko od njih koristi računar. Preturajući po internetu samo sam našao par ljudi koji su genracija 80/81 i to nevezano za Maribor.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime17.11.14 18:44

Sinoć sam se čuo sa mojim velikim prijateljem iz tih dana , zamolio sam ga da se učlani kako bi zajedno se setili što više lepih uspomena  . Njegova priča je zanimljiva , pojavili su se u G.V kad i mi u onim alpskim uniformama sve sa pelerinama , izgledali su kao Grof Drakula . Ovu  su moji drugovi sa kojima sam proveo ceo rok :Goran Kovač Pucarevo BIH, Zoran Ružić Beograd sad je u Australiji , Udovičić Josip Imotski , Jovanović Dejan Beograd , Selmani Alit Kosovo.Šest veličanstvenih , nikoga od njih nisam više video
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime17.11.14 18:48

halo 92 (citat):

A šta ja da kažem?!
Vi ste se bar generacijski našli, ja čak ni to.
Da ironija bude veća, to je bila prva generacija gde su skoro svi vojnici bili bar sa srednjim obrazovanjem, oktobarska klasa 1980, a ispostavilo se da očigledno retko ko od njih koristi računar.
Preturajući po internetu samo sam našao par ljudi koji su genracija 80/81 i to nevezano za Maribor.
Pa nije to neka filozofija ukucati u pretraživač ime kasarne i grad.
Mislim da je problem u tome što možda većina nemaju pristup internetu.!
A opet ne računajući one koje uopće nije briga za nečim ovakvim.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime17.11.14 18:58

halo 92 (citat):
Vojnik Graničar (citat):
zeljoni (citat):
Da li je moguće da baš nikoga nema iz G.V na forumu.
Zeljoni.
Ako te tješi još nema nikoga ni od moje 2 čete koja je brojala 100 vojnika.!
Nažalost doznao sam preko člana foruma "Šepe" da je jedan pripadnik moje čete koji je porijeklom iz Bosne i Hercegovine ppoginuou prometnoj nesreći (ako se tako može kazati) pprevrnuose s traktorom
To je što sam doznao.
A što je od onih za koje nikada neću ništa doznati.

A šta ja da kažem?! Vi ste se bar generacijski našli, ja čak ni to. Da ironija bude veća, to je bila prva generacija gde su skoro svi vojnici bili bar sa srednjim obrazovanjem, oktobarska klasa 1980, a ispostavilo se da očigledno retko ko od njih koristi računar. Preturajući po internetu samo sam našao par ljudi koji su genracija 80/81 i to nevezano za Maribor.
Sreća u ovaj forum , baš se lepo opustim i uživam čitajući ove naše sudbine a osamdeset osma ili kraj prošlog veka bi davno , poneka uspomena se i izgubila  , pa nadamo se susretima .Život je kratak.[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime17.11.14 21:21

zeljoni (citat):
Sreća u ovaj forum , baš se lepo opustim i uživam čitajući ove naše sudbine a osamdeset osma ili kraj prošlog veka bi davno , poneka uspomena se i izgubila  , pa nadamo se susretima .Život je kratak

Ranije, kada neko krene u mom društvu krene sa pričom o vojsci, ta priča se otegne, nikad kraja. I uglavnom je interesantna bila samo onom ko priča. Često smo umeli da onoga ko priča, prekinemo pitanjem "a izvini, ti si bio u vojsci?", dok jednog dana, opet u nekoj priči,  nisam shvatio da je od mog izlaska iz vojske prošlo trideset godina. Prosto sam se uplašio te brojke. I prosto sam sebi ne verujem koliko mi je interesantno da čitam razne stvari na ovom forumu.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime17.11.14 21:42

Došli smo u Maribor u sred zime , jeste da je ta zima bila jako blaga , ali kada dođete u prostorije gde se loži vatra u nekim malim pećima i gde je svaki dan natezanje ko će po ugalj  , shvatite da je Celje bilo Hilton.Kad smo se malo i privikli , primetim ja da su nam dva prozora ona pri vrhu uvek otvorena .Jedno jutro dok su svi žurili na postrojavanje odlučim ja da to  zatvorim .Popnem se na stolicu i probam da zatvorim i čujem dobro poznat glas  našeg dragog zastavnika : zakovani su vojniče marš u stroj.Već sam se video u wc-u jedno sedam dana , sad kad me uzme na zub naj... do kraja.Pravo čudo , prošao sam bez nekih većih posledica .Nije da se sad hvalim ali nisam nikada glanco wc , niti sam dobijao neke tako "složenije " zadatke.No mogu reći da mi je nekada značka primernog vojnika bila teža od tih poslova .Čak sam imao i predavanje od strane kapetana i zastavnika kako se ponaša "značkaroš" . Malte ne i u pidžami sam morao biti primeran . Ali i osamnaest dana lepo zvuči hehehe. Nastaviće se
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime17.11.14 22:17

zeljoni (citat):
Pripreme za odlazak u jedan kafić u koji je strogo zabranjen odlazak od strane starešina , imena kafića se ne sećam ali znam da se lepa kelnerica zvala Snežana [You must be registered and logged in to see this image.]
Jel to u Celju. Snežana je moja koleginica. A lokal je bio HAN.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime17.11.14 22:25

U Mariboru , već sam pomislio kako je svet mali .Slika je iz Maribora
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime17.11.14 22:35

E onda nije ta Snežana. Ipak ljepo ime ljepe cure. Ako trebaš šta iz Celja, ja sam tu, samo piši na privat. salutiranje
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime17.11.14 22:49

Hvala ti Druže
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 0:13

konjevodac (citat):
E onda nije ta Snežana. Ipak ljepo ime ljepe cure. Ako trebaš šta iz Celja, ja sam tu, samo piši na privat. salutiranje

Vidim da si ti iz Celja bio u Štipu u vojsci. U mojoj četi u Mariboru bio je sličan slučaj, samo koji kilometar drastičniji, naime čovek je bio iz Đevđelije.
Još nešto vezano za mesto služenja vojnog roka, kada sam išao po poziv, referent u opštini me pita, "Štip ili Maribor", rekoh "Maribor". I evo me na podforumu "Slovenija" umesto "Makedonija".
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 14:15

Ja sam dobio Štip zbog toga, što sam odbio Bileču. zatvor
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 15:33

halo 92 (citat):
konjevodac (citat):
E onda nije ta Snežana. Ipak ljepo ime ljepe cure. Ako trebaš šta iz Celja, ja sam tu, samo piši na privat. salutiranje

Vidim da si ti iz Celja bio u Štipu u vojsci. U mojoj četi u Mariboru bio je sličan slučaj, samo koji kilometar drastičniji, naime čovek je bio iz Đevđelije.
Još nešto vezano za mesto služenja vojnog roka, kada sam išao po poziv, referent u opštini me pita, "Štip ili Maribor", rekoh "Maribor". I evo me na podforumu "Slovenija" umesto "Makedonija".
Jedan još 15-ak kilometara drastičniji a mislim da dalje nije ni mogao, kod mene na karauli Špičnik je bio vojnik iz Đevđelije, pa to je daleko da dalje ne može, 1083 km Gevgelija-Špičnik cestovna udaljenost.
A ja sam mislio da sam daleko Zenica-Špičnik 468 km
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 17:28

Kako rekoh te davne osamdeset osme zima je bila izuzetno blaga .Mislim da sam video samo jedan sneg u Mariboru. Dakle bila mi je jedna topla zima , hehe , a tamo negde u Februaru ja  pomoćnik dežurnog , sedim celu noć u hladnom i dosta promajnom hodniku i osećam da neće biti dobro . Ujutro sam morao u stacionar , tempratura ogromna grlo gori ajd na lečenje .Tamo u sobi me dočeka vojnik , ne sećam se nažalost imena , koji je već skoro mesec dana u stacionaru .Folira čovek i ne krije to , čak mi predlaže da mu pravim društvo.Sve bi to bilo u redu do jednog dana kada sam slučajno video i čuo da su u jednoj sobi vojnici koji imaju šugu .Teško njima pomislim i tada vidim kako one tacne za obroke samo ovlaš obrišu a pomešaju se sa tacnama na kojima obeduju i ti jadni vojnici.Smučilo se meni , bila je nedelja , naprasno sam ozdravio , temperaturu sam "naštelovao" i nekako ubedim doktora da me pusti .Kaže on ako je neko dole da ti da uniformu slobodan si.Mislim se ja , pa iako nije sutra ujutro idem što dalje od stacionara a i Srebrena lisca je pa bi mogao da odem da pogledam.Nisam svakako nikad do tada bio na Pohorju. Pada sneg gladamo na tv-u sve spremno ja jedva čekam jutro. Dođe i to jutro dobijem otpusni  list izađem napolje i neznam gde sam , napolju nekakav jugo duva vode po pisti kao more , nigde snega .A moje Pohorje , čujem otkazano skijanje .Te godine se vozilo negde u Austriji. Svega tog se možda i ne bi sećao da mi tog ponedeljka nije bio rođendan.Nastaviće se
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 17:33

šepa (citat):
Jedan još 15-ak kilometara drastičniji a mislim da dalje nije ni mogao, kod mene na karauli Špičnik je bio vojnik iz Đevđelije, pa to je daleko da dalje ne može, 1083 km Gevgelija-Špičnik cestovna udaljenost.
A ja sam mislio da sam daleko Zenica-Špičnik 468 km

E pa sad, ako ćemo "u sitna crevca" i ovaj čovek iz moje generacije je prekomandovan na neku karaulu, ne sećam se tačno koju (neka bude Brezovnik tongue ).


konjevodac (citat):
Ja sam dobio Štip zbog toga, što sam odbio Bileču. zatvor

To je kao u onom vicu, oglas u novinama: "menjam vartburg za trabant, šifra: govno za govno" Very Happy
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 19:00

zeljoni (citat):
Evo stidim se Embarassed
hehehe, To je bio jedan od retkih luksuza kod Slađe.
Zato nismo smeli da ložimo one male peći duže od 9h .
Ako bi to Sladojević video morali bi po pesak pa lepo gasi i onda očisti peć.
Pa se onda tuširaj koliko hoćeš hehe
Zeljoni.
Kad smo kod luksuza ovo te moram pitati.
Te 1988 godine dok si bio u kasarni "Tone Tomšič" u graničnom vodu i kada ste dobivali SDO, kako ste jeli one hladne, masne konzerve.?
Jeste li i za njih spremiti za jelo imali neki luksuz ili ste ih jeli onako hladne, masne, skorene, tvrde i nikakve.
Ono jedeš ti njega a jede i on tebe.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 19:19

Samo ako bih se tog dana zadesili negde na reonu neke od karaula.Napisao sam negde da je u prizemlju naše zgrade bio pozadinski granični vod . Jeste da nismo bili u najboljim odnosima , zbog ljubomore, upravo smo od njih dobijali malo "luksuzne" hrane za vreme ZDO dana .Oni su naime imali magacin pun kojekakve hrane , od svežih jaja do konzervi praške šunke . Njihov zadatak je bio snadbevanje karaula hranom , municijom , odećom i ostalim stvarima . Mi smo uglavnom jeli one mesne nareske , i dan danas ih volim, a konzerve samo jeli kad baš nema ništa drugo. Još jedna zanimljivost , kada bi se vratili u kasarnu a ručak ili doručak je prošao , imali smo pravo da idemo u menzu gde su nam čuvali naše obroke.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 19:23

A da ja pitam tebe , nisam to pročitao još ni na jednoj temi , jel istina da je Josip Broz  bio pritvoren baš u vašoj zgradi . Ili je to bila smo jedna legenda .
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 19:29

zeljoni (citat):
Samo ako bih se tog dana zadesili negde na reonu neke od karaula.
Napisao sam negde da je u prizemlju naše zgrade bio pozadinski granični vod .
Jeste da nismo bili u najboljim odnosima , zbog ljubomore, upravo smo od njih dobijali malo "luksuzne" hrane za vreme ZDO dana .
Oni su naime imali magacin pun kojekakve hrane , od svežih jaja do konzervi praške šunke .
Njihov zadatak je bio snadbevanje karaula hranom , municijom , odećom i ostalim stvarima .
Mi smo uglavnom jeli one mesne nareske , i dan danas ih volim, a konzerve samo jeli kad baš nema ništa drugo.
Još jedna zanimljivost , kada bi se vratili u kasarnu a ručak ili doručak je prošao , imali smo pravo da idemo u menzu gde su nam čuvali naše obroke.
Zeljoni.
Da mi se bilo te 1988 godine u kasarni "Tone Tomšič" najesti spasio bi se.
I dan danas kad se sjetim toga iscrpljivanja i gladovanja, zategnem na hlačama remen-kaiš da mi hlače ne padnu.!
Ha ha ha ha ha ha....
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 19:34

Ja sam otišao sa sedamdeset pet  šest  , i uz sav taj napor , trčanje , ustajanje "pre petlova" , dobio nekih deset kg. Sad posle skoro trideset godina rado bih na Jna dijetu hehe, sad htedo reći  vagam 120 .
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor.   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 19:39

zeljoni (citat):
Ja sam otišao sa sedamdeset pet  šest  , i uz sav taj napor , trčanje , ustajanje "pre petlova" , dobio nekih deset kg.
Sad posle skoro trideset godina rado bih na Jna dijetu hehe, sad htedo reći  vagam 120 .
Ja mislim da ja sada imam oko 105 - 110 kilograma.
Koliko sam imao tada u kasarni ne mogu se sjetiti ali se vrlo dobro mogu sjetiti da sam bio gladan..!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 19:59

Jeli se u tvoje vreme pričalo da je baš u vašoj zgradi bio pritvoren Josip Broz Tito ili je to samo legenda .Pardon mislio sam da ova porika nije prošla , molim admina da je ukloni
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 22:12

zeljoni (citat):
Jeli se u tvoje vreme pričalo da je baš u vašoj zgradi bio pritvoren Josip Broz Tito ili je to samo legenda .Pardon mislio sam da ova porika nije prošla , molim admina da je ukloni

Ne znam koga pitaš, ali da se ne baci, u moje vreme niko to nije pominjao i ovo sada prvi put čujem.
U svakom slučaju bi bilo zanimljivo da izneseš malo više podataka. I na koju zgradu konkretno misliš?
Na vrh Go down
konjevodac
Razvodnik
Razvodnik
konjevodac


BROJ POSTOVA: : 206
ČLAN OD: : 2014-10-12
M(j)esto Celje-Laško

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 22:14

zeljoni (citat):
Jeli se u tvoje vreme pričalo da je baš u vašoj zgradi bio pritvoren Josip Broz Tito ili je to samo legenda .Pardon mislio sam da ova porika nije prošla , molim admina da je ukloni

Koja zgrada???
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 22:19

zeljoni (citat):
Jeli se u tvoje vreme pričalo da je baš u vašoj zgradi bio pritvoren Josip Broz Tito ili je to samo legenda .Pardon mislio sam da ova porika nije prošla , molim admina da je ukloni
Zeljoni.
Da je u kasarni "Tone Tomšič" u zgradi u kojoj je bila smještena 1 i 2 četa bio pritvoren Josipa Broza Tito, prvi put čujen sada od tebe.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 22:22

Vojnik Graničar (citat):
zeljoni (citat):
Samo ako bih se tog dana zadesili negde na reonu neke od karaula.
Napisao sam negde da je u prizemlju naše zgrade bio pozadinski granični vod .
Jeste da nismo bili u najboljim odnosima , zbog ljubomore, upravo smo od njih dobijali malo "luksuzne" hrane za vreme ZDO dana .
Oni su naime imali magacin pun kojekakve hrane , od svežih jaja do konzervi praške šunke .
Njihov zadatak je bio snadbevanje karaula hranom , municijom , odećom i ostalim stvarima .
Mi smo uglavnom jeli one mesne nareske , i dan danas ih volim, a konzerve samo jeli kad baš nema ništa drugo.
Još jedna zanimljivost , kada bi se vratili u kasarnu a ručak ili doručak je prošao , imali smo pravo da idemo u menzu gde su nam čuvali naše obroke.
Zeljoni.
Da mi se bilo te 1988 godine u kasarni "Tone Tomšič" najesti spasio bi se.
I dan danas kad se sjetim toga iscrpljivanja i gladovanja, zategnem na hlačama remen-kaiš da mi hlače ne padnu.!
Ha ha ha ha ha ha....

Ta SDO pakovanja meni uopšte nisu bila loša, osim onog kupusa sa ovčetinom, a spageta sa ćuftama u paradajz sosu se i dan-danas sećam. Mi smo te obroke podgrevali ispred ložišta na onim velikim pećima u spavaonicama. I uopšte, hrana je bila zadovoljavajuća, to ipak nije elitni restoran i tu ne rade profesionalni kuvari od ugleda. Što bi se reklo, od koga je i za koga je, dobro je. Bilo je par loših jela, već ranije spomenuti bezukusni pasulj, zatim ona kuvana odvratna slanina za doručak i možda još nešto. Mislim da je veći problem bio što nije bilo crnog luka, nego SDO.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 22:42

Kada smo došli u Maribor pisao sam da nije bilo vojske , sa ono malo vojnika smo se upoznali i išli smo negde u podrume družeći se sa pivom . Tada sam čuo da je gledajući od izlaza iz moje zgrade levo , je navodno bio Tito pritvoren . Pitanje sam postavio Graničaru. Zna li se uopšte čemu su služile te zgrade u vreme pre prvog svetskog rata .
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 23:10

4.08.1928 god Josip Broz je uhapšen na nekim demonstracijama i osuđen na pet godina zatvora. Početkom 1929 odveden u Lepoglavu na izdržavanje kazne . Negde početkom 1931 iznenada biva prebačen u kaznionicu u Mariboru , poznatu kao najgora u Jugoslaviji . Tu je izdržao celu kaznu .                                                                                                                                             Izvor Wikipedija.                                                                                                                                                                                                                                                                                            E sad jeli to baš zgrada u našoj kasarni nisam siguran , samo znam da su nam stariji vojnici rekli za ovaj podatak [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 23:33

zeljoni (citat):
4.08.1928 god Josip Broz je uhapšen na nekim demonstracijama i osuđen na pet godina zatvora. Početkom 1929 odveden u Lepoglavu na izdržavanje kazne . Negde početkom 1931 iznenada biva prebačen u kaznionicu u Mariboru , poznatu kao najgora u Jugoslaviji . Tu je izdržao celu kaznu .                                                                                                                                             Izvor Wikipedija.                                                                                                                                                                                                                                                                                            E sad jeli to baš zgrada u našoj kasarni nisam siguran , samo znam da su nam stariji vojnici rekli za ovaj podatak [You must be registered and logged in to see this image.]

Iskreno govoreći, sumnjam da je kasarna u Melju ikada bila kaznionica. S obzirom na to kako je zidana i kakve su prostorije, od podruma do tavana, pre bih rekao da je tu uvek bila kasarna. Gledajući zgrade, ta zgrada koju pominješ, je  građena  u sito vreme kao i zgrada naspram nje, u kojoj je bila smeštena 3.četa (u ovoj prvoj su bile 1. i 2.), a ostale zgrade su očigledno kasnije sazidane. Na svakom spratu postoje velike prostorije, koje se nikako ne uklapaju u formu malih zatvorskih ćelija, a one manje prostorije su isto tako suviše velike da biu bile zatvorske ćelije. Podrum je većim delom neuređen, sa zemljanim podovima, sa takođe velikim prostorijama, tako da ne mislim da je to bio zatvor. Možda neko na forumu zna gde je bila mariborska kaznionica, na internetu se pominje da ju je iznajmio neki mesar.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 23:38

Vojnik Graničar (citat):
zeljoni (citat):
Jeli se u tvoje vreme pričalo da je baš u vašoj zgradi bio pritvoren Josip Broz Tito ili je to samo legenda .Pardon mislio sam da ova porika nije prošla , molim admina da je ukloni
Zeljoni.
Da je u kasarni "Tone Tomšič" u zgradi u kojoj je bila smještena 1 i 2 četa bio pritvoren Josipa Broza Tito, prvi put čujen sada od tebe.!?


Tito je robijao deo robije u Mariboru (1931-1934), ali ne u kasarni u Melju. Ona je oduvek bila samo kasarna (pre toga parni mlin Smile ).

Tito je bio u muskoj kaznionici Maribor [You must be registered and logged in to see this link.]


Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime18.11.14 23:45

Dakle barem smo saznali da nismo služili u bivšoj mučionici ,Kemo svaka čast pravi si specijalac.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime19.11.14 19:37

zeljoni (citat):
Dakle barem smo saznali da nismo služili u bivšoj mučionici ,Kemo svaka čast pravi si specijalac.
Da je Tito bio zatvaran u kasarni "Tone Tomšič" u Mariboru mislim da bi komunistička partija Jugoslavije na prikladan način označila da se to dogodilo tada, u toj zgradi na tom mjestu, itd....
Ali kako vidiš netko je tebi rekao da je to bilo u Mariboru ali očito nije znao gdje je to bilo pa je "pukao" da je to bilo u toj kasarni.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime19.11.14 19:45

zeljoni (citat):
Samo ako bih se tog dana zadesili negde na reonu neke od karaula.
Napisao sam negde da je u prizemlju naše zgrade bio pozadinski granični vod .
Jeste da nismo bili u najboljim odnosima , zbog ljubomore, upravo smo od njih dobijali malo "luksuzne" hrane za vreme ZDO dana .
Oni su naime imali magacin pun kojekakve hrane , od svežih jaja do konzervi praške šunke .
Njihov zadatak je bio snadbevanje karaula hranom , municijom , odećom i ostalim stvarima .
Mi smo uglavnom jeli one mesne nareske , i dan danas ih volim, a konzerve samo jeli kad baš nema ništa drugo.
Još jedna zanimljivost , kada bi se vratili u kasarnu a ručak ili doručak je prošao , imali smo pravo da idemo u menzu gde su nam čuvali naše obroke.
Zeljoni.
Ovo si mi nekako graničarski preskočio.
Kako ste jeli te konzerve koji su bili hladni, masni i tako neukusni.!
Da mi je te 1988 godine u kasarni "Tone Tomšič" bilo naći neku peć da konzervu podgrijem spasio bi se.!
Onakvu neukusnu sam ja jeo nju a ona je jela mene, ha ha ha ha ha...
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sponsored content





Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Granični vod 66 graničnog odseka Maribor   Granični vod 66 graničnog odseka Maribor - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Granični vod 66 graničnog odseka Maribor
Na vrh 
Stranica 1/6Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula 'Sladki Vrh'
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Karaula 'Kapunar' - granični odsek Maribor

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: