FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Zemun / Konjička Junska 91.

Go down 
+39
Jugosvaba
pa80
dojsy
Žile Valjevo
Munir
zeljidar
silvester42
deksi
Zemun91
Said Dado Hadzic
fsoba
silcek
krosi
bahus
ljepa
013gonzo
Zeljko Vukovic
Gringo
zoranvu
noviduka
tobi
Džemo
P.O.V
Max Blitz
Zemunac
staza Pero
Hrvoje Benković
dpuric
piksi68
janeztrdi
azek
murko robert
vladimir
v.p.2370
missar
branko 89 90
metod
tiptronic
drazenm
43 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime27.05.13 19:28

piksi68, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Hrvoje Benković
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-07-10

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime10.07.13 15:37

Halo ekipa! Nemate pojma koliko mi je drago da postoji forum nas, koji smo služili JNA u Aleksi Dundiću. I ja sam bio u 237-7/3, a bilo je i otkomandi u Bubanj potok, Veliku Moštanicu, a bome me je bilo i na Pasuljanskim livadama! Da, moram naglasiti da mi je u jako dragom sjećanju ostao zastavnik Šinka Branko, i drug Lalić Veselin, a civilni majstor Milan....Wink Wink Wink Naravno tu je i neizostavni drug potporučnik Ristić Nenad - Rile, a i čika Kole koji nas je jaaaaako revno posjećivao i fotografirao unutar kasarne. Ako netko ima kakvu informaciju o ljudima iz 1990/91  (januarska klasa) bilo bi mi neizmjerno drago da se javi. Ima nas jako puno, ali neznam iz kojeg razloga smo izgubili kontakt! Imam još poneku sličicu iz vojničkih dana i bez obzira na sve što je uslijedilo nakon 1991. jako mi je drago da sam bio dio te ekipe. Naravno, sada kad sam se ulogirao na forum, poskenirat ću fotke, pa ako se netko pronađe na njima neka se javi! Toliko za sada i do tipkanca! Hrvoje

Na vrh Go down
Hrvoje Benković
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-07-10

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime10.07.13 15:41

A vidim da nitko od vas ne spominje Šavu Obradovića??? (pukovnik Savo Obradović)
Na vrh Go down
v.p.2370
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-02-16
DOB : 53
M(j)esto Sisak-HR

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime11.07.13 10:27

Hrvoje Benković (citat):
A vidim da nitko od vas ne spominje Šavu Obradovića??? (pukovnik Savo Obradović)

O da ..itekako..Šavo je bio strah i trepet
Na vrh Go down
Hrvoje Benković
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-07-10

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime12.07.13 11:52

Ojla ekipa!
Znam da je možda uzaludno, ali izgleda sam posljednji Mohikanac koji je u potrazi za dobrim ljudima s kojima sam dijelio i posljednju konzervu sardina iz SDO-a. Klasa JANUAR 1990/91. V.P. 2370-7/3. Ako netko zna nekoga iz te klase ili se prepozna po datumu, bilo bi mi jako drago da se javi! A Šavo......................oooooooo, da! Bio je strah i trepet i neznam jesu li poznate neke legende o njemu? Naime, nama pozadincima su bile dostupne neke informacije, jer smo tovili dežurne oficire i bezbednjake. Narafski, nakon pokoje boce više, jezičine su se razvezale i prljavi veš je samo frcao! Šavo je ostao bez žene i kćeri jer je ženi dao 2 sata da spremi njega sebe i kćer za ljetovanje i kada je došao nakon ta 2 sata žena nije još bila gotova. Mustra joj je vojnički dao OSTAV i rekao da će druge godine biti bolje. Žena je samo pokupila svoje i kćerine stvari i otišla po novine, a koliko mi je poznato još uvijek ih nije kupila! Wink Wink Wink A na Rakovici je stražarskom psu dao 15 dana pritvora i kruh i vodu jer je pseto zalajalo na njega! Za poluditi Wink Wink Wink

Na vrh Go down
staza Pero
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-07-31

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime31.07.13 19:34

Predstavljajući se mladim vojnicima Šavo reče: "Ja sam komandant, pukovnik Šavo Obradović! dobro to utuvite u glavu!" Prolazeći jednom za vreme smotre stade pred vojnika i obrati mu se:"Vojniče!" Ovaj propisno i u stavu mirno odgovori: "Izvol'te druže pukovniče!" Na to će Šavo: "Šta je po činu tvoj komandant i kako se zove?" Vojnik: "Druže pukovniče, moj komandant je pukovnik Šavo Obradović!" Savo preneraženo: "Ma vojniče nije Šavo, nego Šavo!"
Shocked 
Pozdrav svima ja sam kao stazo, u činu mlađeg vodnika, dosao na stažiranje u Konjičku u martu 1991. u drugu četu kod kap. Stojičević Bojana za zamenika komandira drugog voda (p.por. Saša Jušković).
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime31.07.13 20:49

staza Pero, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Zemunac
Vodnik
Vodnik
Zemunac


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 404
ČLAN OD: : 2013-07-19
M(j)esto Zemun

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime01.08.13 1:59

Staza Pero valjda je red da se prvo javiš tamo gde si imao obuku.
Inače ovo je priča iz Bileće o čuvenom Šavi koji je i svojoj ženi dao oštav kada se nije spremila do odredjenog vremena za more.
Šuškao je kad govori pa bi svako S ispalo Š
Na vrh Go down
v.p.2370
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-02-16
DOB : 53
M(j)esto Sisak-HR

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime21.08.13 12:01

da malo osvježimo temu Very Happy 
Na vrh Go down
Hrvoje Benković
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-07-10

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime21.08.13 19:25

Hahahahahahaha, ma Šavo je bio legenda! Na mojoj zakletvi je držao govor o spremnosti vojnika JNA da da svoj život za SFRJ, a ko' za vraga ja sam stajao u prvom redu do Ognjenović Alena iz Šibenika zvanog PATELA. ...khm....vako veli Šavo: "Drugovi vojniči! (nije lapsus, nego zorno dočaravanje cjelokupne situacije) Morate da branite teritorijalni suverenitet i integritet SFRJ kao zjenicu oka svoga! Metak iz vaše puške mora da ubije 5, ma šta 5, 10 neprijateljških vojnika......." E tu mi je pukla inspiracija i trknem ja Alena u rebra i velim mu....."Da, to su oni posebni metci, uvoz iz Australije, tzv metak-bumerang! Taj ubija i iza ugla!" Čovjek se razvalio od smijeha, a kapetani se ustrčali kao na pripremama za olimpijadu! A po klasi, mislim da si mi i ti Pero bio na popisu ljudi koji su jeli iz kazana u kojem sam ja kuhao! Drago mi je da nas ima i da se javljamo! Lijep pozdrav do idućeg tipkanja!
Na vrh Go down
v.p.2370
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-02-16
DOB : 53
M(j)esto Sisak-HR

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime22.08.13 8:45

Bome da Šavo je bio strah i trpet u Zemunu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime02.09.13 6:30

Hrvoje Benković (citat):
Šavo je ostao bez žene i kćeri jer je ženi dao 2 sata da spremi njega sebe i kćer za ljetovanje i kada je došao nakon ta 2 sata žena nije još bila gotova. Mustra joj je vojnički dao OSTAV i rekao da će druge godine biti bolje. Žena je samo pokupila svoje i kćerine stvari i otišla po novine, a koliko mi je poznato još uvijek ih nije kupila! WinkWinkWink
 
Ovo me dobro nasmijalo, mada mi je u stvari žao čovjeka! Shocked 
Postojali su takvi oficiri koji su posao nosili doma i prema obitelji se ponašali kao prema vojnicima i podređenima u kasarni!
I još gore od toga. No 
Rekli bi neki - profesionalna deformacija, a ja bih rekao loš karakter.
Bilo bi još smješnije, da nije tragično.
 
Ipak, imam i kontra primjer: Otac jednog mog prijatelja je bio oficir, potpukovnik, ali taj bi, čim bi prešao kućni prag, skinuo uniformu, i često stavio kuhinjsku pregaču i obavio u kuhinji što je trebalo, ako žena nije stigla jer je radila u poduzeću ili bilo što drugo od kućanskih poslova.
I nimalo mu nije smetalo ako mu je u tom trenutku doma još bio i sin sa nekim svojim prijateljem, pa da ga vide. Bio je stvarno dobar čovjek, a čuo sam, i cijenjen i poštovan na poslu.

Na vrh Go down
Hrvoje Benković
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-07-10

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime05.09.13 16:32

Pozdrav Max Blitz!
Naravno da je bilo i ljudi među oficirima. Ima jaaako puno slučajeva da su nam oficiri bili i otac i mati za vrijeme služenja vojnog roka i bez sumnje jako dobri roditelji i muževi svojim ženama. Šavo je definitivna iznimka iz tog slučaja, jer, postoji slučaj (za to znaju malo starije klase) da je Šavo išao u obilazak jedne od straža i ko' za vraga stražarski pas je zalajao na njega, a ovaj mu je zbog povrijeđenog ponosa odrapio 15 dana pritvora i kruh i vodu. nemoram ti reći da pseto ne bi preživjelo da mu vojnici nisu krišom davali i drugu hranu, a Šavo je redovno obilazio tu stražu da vidi da li je pas u kazni i da li je na kruhu i vodi. On je bio samo jedan mali i jako iskompleksirani čovječuljak, koji je mislio da je ulovio Boga za bradu kada je postao pukovnik, a da li ga treba žaliti ili ne........mislim da je njemu bilo jako dobro, a da je patila njegova neposredna okolina! Njih je meni žao! Pozdrav i do tipkanja!

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime28.01.14 2:26

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kasarna 'Aleksa Dundić' (tzv. Konjička škola) Zemun
Na vrh Go down
drazenm
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2010-04-11
DOB : 51
M(j)esto srbac

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime06.02.14 14:16

hvala za ovu sliku iz vazduha ,cijele Kasarne u Zemunu.pozdrav svim vojnicima  VP 2370
Na vrh Go down
P.O.V
Gušter
Gušter
P.O.V


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-12-04
M(j)esto rijeka-zadar

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime01.03.14 17:39

Pozdrav generaciji 86-87, ako nas jos negdje ima, naravno i svima ostalima kojima je Aleksa neko vrijeme bio dom.Dosli smo kao djeca vratili se kao ljudi. Bilo je to neko bolje vrijeme il smo bolji bili mi ...
Protiv oklopni vod-komandir čete dragoš joksić, komandir voda zoran ninčovski, komadant bataljona trkulja petar.
Na vrh Go down
drazenm
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2010-04-11
DOB : 51
M(j)esto srbac

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime14.03.14 21:30

meni je zoran nincovski bio komandir cete 91 godine Very Happy
Na vrh Go down
Džemo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-03-16

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime16.03.14 20:37

Pozz.. nađoh ovu stranicu, pa mi se svidila ideja, čestitam na ideji kreatoru foruma... obzirom da sam i ja služio onaj dio "obuke" u konjičkoj školi 84/85, zainteresovalo me jer nisam poslije ovog "meteža" i sukoba devedesetih imao priliku sresti niti čuti nekog iz perioda JNA...nadam se da će se neko javiti iz te klase..ili iz SSNO-a u beogradu (gdje sam nastavio službu)... skoro svaki mjesec dođem u Beograd, ali sad mi se rodila ideja da posjetim i Zemun...
Na vrh Go down
tobi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-03-22
DOB : 57
M(j)esto Maribor

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime17.04.14 21:36

Pozdrav!
 
U kasarnu "Aleksa Dunduć"  VP 2370 došao sam u avgustu 1985 i služio 15 meseci (nesretna generacija)
Bio sam u 2. četi koju je vodio kapetan Džuričić, prvi vod koji je vodio vodnik Puškar. 
Znači bio sam pešadinac (prašinar) i osim toga i postoljaš (takve sam sreče) [You must be registered and logged in to see this image.] 
Samnom u odelenju bio je Kauković Senad (nažalost ostala imena sam zaboravio)
Ali kasnije po končanoj ubuci sam imao sreču pa sam bio četni evidentičar (čato) 
 
Ako ima možda neko slike iz sretnih dana neka mi šalje ili se javi na 


[You must be registered and logged in to see this link.]


Pozdrav svima VP 2370
Na vrh Go down
noviduka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-11

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Poz    Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime11.05.14 23:53

. Ja sam usao u kasarnu 16.05.1989.u 2/4 poznaju me mnogi jer sam ostao u pozadiniu Smile.Bio sam u intendantskom servisu ,kupanje i dezurni kuhinje ,haha svi me se secaju sigurno .Inace mogu reci da je ta kasarna BR 1 bila u citavom Beogradu!Svaki dan je bio izlaz u grad!Iza voznog parka  lol! .Na skidanju me upita kap.1 kl. Delibasic Dragic, koliko si puta pobegao u grad? hahahah prvi odgovo bio mi 15 stak puta nakraju me moj!!!!klasic iz Nisa cinkario redovno ,tako da je bilo zadnjih 6 meseci skoro svaki dan,pa sta da radim kad se moglo. ajd pozz ekipo
Na vrh Go down
noviduka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-11

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: NATO   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime12.05.14 0:01

Evo jos nesto sto su nam ucinili![You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zoranvu
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-06-21
DOB : 51
M(j)esto Vukovar

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime21.06.14 20:28

E da štošta se toga dogodilo.Prije 23 godine 20.06.1991.došao sam u tu kasarnu.

drazenm voli ovaj upis

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime21.06.14 20:39

Hrvoje Benković (citat):
Ojla ekipa!
Znam da je možda uzaludno, ali izgleda sam posljednji Mohikanac koji je u potrazi za dobrim ljudima s kojima sam dijelio i posljednju konzervu sardina iz SDO-a. Klasa JANUAR 1990/91. V.P. 2370-7/3. Ako netko zna nekoga iz te klase ili se prepozna po datumu, bilo bi mi jako drago da se javi! A Šavo......................oooooooo, da! Bio je strah i trepet i neznam jesu li poznate neke legende o njemu? Naime, nama pozadincima su bile dostupne neke informacije, jer smo tovili dežurne oficire i bezbednjake. Narafski, nakon pokoje boce više, jezičine su se razvezale i prljavi veš je samo frcao! Šavo je ostao bez žene i kćeri jer je ženi dao 2 sata da spremi njega sebe i kćer za ljetovanje i kada je došao nakon ta 2 sata žena nije još bila gotova. Mustra joj je vojnički dao OSTAV i rekao da će druge godine biti bolje. Žena je samo pokupila svoje i kćerine stvari i otišla po novine, a koliko mi je poznato još uvijek ih nije kupila! Wink Wink Wink A na Rakovici je stražarskom psu dao 15 dana pritvora i kruh i vodu jer je pseto zalajalo na njega! Za poluditi Wink Wink Wink

A bolesnik.....nažalost!!!  žao mi je obitelji.....ali i vojnika koji su mu bili podređeni!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Zeljko Vukovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-10-29

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: zemun   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime29.10.14 16:43

Osamdesetih godina suprug Zeljko Vukovic je u bivsoj konjickoj skoli zavrsio neki zanat . Kako mogu doci do tacnih informacija i na koju adresu i broj tel . Skolu je pohadjao u Zemunu,ponavljam osamdesetih,proslog vijeka. S postovanjem .



          Nevenka Vukovic
Na vrh Go down
drazenm
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2010-04-11
DOB : 51
M(j)esto srbac

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime01.11.14 23:25

[You must be registered and logged in to see this link.] u kojoj si ceti bio i ko ti je komandir bio,ja sam dosao 17.06.1991....pozdrav
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime02.11.14 6:58

Zeljko Vukovic (citat):
Osamdesetih godina suprug Zeljko Vukovic je u bivsoj konjickoj skoli zavrsio neki zanat . Kako mogu doci do tacnih informacija i na koju adresu i broj tel . Skolu je pohadjao u Zemunu,ponavljam osamdesetih,proslog vijeka. S postovanjem .



          Nevenka Vukovic
pogledajte privatnu poruku

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime03.11.14 8:21

013gonzo (citat):
Zeljko Vukovic (citat):
Osamdesetih godina suprug Zeljko Vukovic je u bivsoj konjickoj skoli zavrsio neki zanat . Kako mogu doci do tacnih informacija i na koju adresu i broj tel . Skolu je pohadjao u Zemunu,ponavljam osamdesetih,proslog vijeka. S postovanjem .



          Nevenka Vukovic
pogledajte privatnu poruku
Ponovo molim da pogledate privatnu poruku

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
ljepa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-11-18

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime19.11.14 0:04

Ja sam klasa prosinac 90.U Prvoj četi kapetan je bio oni Makedonac ,a poručnik oni mladi znam da sam ga prozvo Tale,tale magare moje misli da mu je prezime bilo Talić.A dugo tražim i stažu Nebojša znam da je bio iz Vukovara.Tepavca desetara, negdje iz vojvodine, Popovića zvani Pop sa očalima.Poslije sam u prekomandu otišo u koma.stana obrana gra.Beograda.Od tamo tražim tipa po nadimku Beba. Bio na obuci u Zemunu.Ako tko zna o njima nek se oglasi

drazenm voli ovaj upis

Na vrh Go down
bahus
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-12-08
M(j)esto Kula

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Kuvar , klasa septembar 89-90   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime08.12.14 11:45

Slučajno sam naleteo na ovaj forum i jako sam se iznenadio da je neko napravio temu sa kasarnom Aleksa Dundić ( konjička škola ) iz Zemuna. Tamo sam boravio od 8.12.1989 do septembra 1990 . Jako se dobro sećam likova iz tog vremena a imam i podosta fotografija koje ću rado podeliti ovde sa vama.Komandir pozadinskog voda ( kuvara ) je bio potporučnik Ristić , a tu su bili još zastavnik Šinka i legendarni Veselin Lalić. Evo jedne fotografije iz marta 1990.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
krosi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-12-27

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime27.12.14 0:45

20 maja 88 stigao u konjickoj skoli, komandant brigade savo, komandant bataljona petar trkulja, komandir cete Vladimir malic. u septembru prekomanda u knezevcu 373 pozadinska baza
Na vrh Go down
silcek
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-01-11
DOB : 57
M(j)esto Ljubljana; Slovenija

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime08.02.15 21:26

I ja sam služio vojsku 1986/87 u Zemunu, intendatska - pekar...ima li koji pekar ovdje...

Lep pozdrav iz Ljubljane
Na vrh Go down
tobi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-03-22
DOB : 57
M(j)esto Maribor

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime14.02.15 21:06

Zdravo!

Ajde momci koji ste služili 85/86 kot kap. Džuričić-a u 2. četi JAVITE SE !!! vojničina
Na vrh Go down
fsoba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-03-15

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime15.03.15 12:01

murko robert (citat):
i ja sam služio u ovoj kasarni 1989-1990... dolazim iz slovenije.bilo bi super za koje slike. lp
I ja sam služio septembar 89 do jan 90 u toj kasarni, onda prekomanda Petrovac na Mlavi, V.P.
Na vrh Go down
Said Dado Hadzic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-08-16

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime16.08.15 4:13

Drugovi vojnici zdravo! Smile))
Klasa juni '91, motorizovana pjesadija (cini mi se da su nas tako zvali), komandir kapetan Nincovski.
Nakon obuke davao strazu na strazarskom mjestu br1 (kod komande kasarne) i br2 (kod voznog parka).
Poslije vodio bolesne (folirante Smile ) u ambulantu a potom prekomandovan na Banjicu (straza na Vojnoj Akademiji i u glavnoj komandi).
Za koji dan cu prvi put nakon 24 godine obici kasarnu i opaliti koju sliku.
Pozdrav svima...
Na vrh Go down
Zemun91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-09-24
M(j)esto BG

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime24.09.15 15:00

Pozdrav svima iz Konjičke, naročito klasi septembar 91... Ne drma me baš neka nostalgija za tim vremenima i stereotipi (žene o trudnoći a muški o vojsci), ali baš bi mi značilo da stupim u kontakt sa nekim ljudima iz tog perioda... A pošto nemam facebook onda ovako. Dakle, septembar 91, došao po mraku 19.09. i prvo u Jakovo (tako mi pisalo u pozivu - VP 2370 Zemun-Jakovo).... koja vukojebina, rekoh sebi, ali odmah obradovan informacijom sa prijavnice da nije to ovde, gujo, nego Zemun, ovde je komanda jedinice, ba... sa tek upoznatim sapatnikom Zvezdanom (mislim iz KG, posle bio u drugom tj, različitom vodu), stigli nekako do 24.00... u Konjičku, mislim 191... Da ne dužim za prvi post, komandir voda ppor. Kostić (prezimenjak, cool lik, voleo da potegne) kap. Samardžija Žarko (preminuo pre par godina, k-dant bataljona ppuk. Stanković (Štanković, po Savinom). Ovaj redosled po PS-u (prvo glavešine), a po ljudskosti na prvom mestu ljudi sa kojima si stalno: desetari Elvir Sejfula, Mladen Kremenović, neko govno iz mislim Ivanjice... Posle obuke i terena na Pasuljanskim livadama (eskivirao) dovršio u Vojnom odseku, dole kod komande kasarne... Imam nešto ludih noćnih slika iz čete, postaviću uskoro, a voleo bih da mi se jave: moji iz Vojnog odseka... Boki iz Simićeva kod Požarevca, Čeda iz KG, Milanče iz BG (Jerković), iz čete: moj sused na duplom krevetu Rade, puškomitraljezac iz Koceljeve, Saša Krunić iz Knića, Ivo iz KG (ranjen na straži u Surčinu), iz bataljona : stažista Siniša Lisjak iz Zagreba (ili Vrbovca), kao i bilo ko iz tog perioda i sa tog mesta ko me se možda seća ili misli da se seća...  Voleo bih da se jave i neke konobarice iz kafića BB, ali one sigurno ne čitaju ovaj forum....

Ako se neko prepozna, PP

Pozdrav,
Goran Kostić
(mob. na PP)
Na vrh Go down
deksi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-11-28

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: ja sam sluzio u ovoj kasarni ,generacija septembar 1988,komandir cete malic vladimir ,a komandir voda ,mislim da je bio makedonac   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime29.11.15 12:18

azek (citat):
pozdrav drugovi vojnici i ja sam služio u ovoj kasarni, klasa jan. 89 do jan. 90. vp 2370-2/3, a nakon obuke vp 2370 7/5, komandir čete malič, voda lukezić, a oddeljenja bosanac mislim da na slovo ć, murko tebe se ne spomnim
Na vrh Go down
silvester42
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2013-11-06
DOB : 53
M(j)esto maribor

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime28.02.16 22:32

evo jedna slika pa ko se upozna neka se javi[img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
http://	silvestervaldhuber@gmail.com
silvester42
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2013-11-06
DOB : 53
M(j)esto maribor

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime28.02.16 22:33

klasa maj 1989/90
Na vrh Go down
http://	silvestervaldhuber@gmail.com
zeljidar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-09-14
DOB : 57
M(j)esto Kula, Vojvodina

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Konjička žestoka   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime15.09.16 10:17

Konjička škola, Zemun. Služio  sam  1987. godine, januarska klasa. Prvo vojnik u mitraljeskom odeljenju trećeg voda druge čete, posle desetar drugog odeljenja, drugog voda druge čete. Predsednik omladine cele čete u dva mandata. Kapetan Stević prvi komandir čete, posle njega Vladimir Malić


zeljidar: komentar modifikovan dana: 15.09.16 10:25; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
zeljidar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-09-14
DOB : 57
M(j)esto Kula, Vojvodina

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Konjička žestoka   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime15.09.16 10:20

Divno bi bilo sresti ljude sa kojima ste delili tolikog dobrog
Na vrh Go down
zeljidar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-09-14
DOB : 57
M(j)esto Kula, Vojvodina

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime15.09.16 14:06

piksi68 (citat):
CAO DALI IMA NEKO IZ JANUARSKE GENERACIJE 1987-1988  KOJI SU SLUZILI U JNA U KONJANICKU U ZEMUNU  AKO IMA JAVI TE SE POZDRAV
Ima ja sam. Željko Dvožak. Druga četa, kapetan Stević pa Vladimir Malić. Bio sam komandir odeljenja, vodio sam klub vojske, pravio i priredbe. Komandant bataljona major Trkulja

_________________
Željko Dvožak [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Munir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-09-20

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime20.09.16 6:07

Pozdrav raja!!! Slucajno sam nesto hrljao po internetu i tako nekako stigoh i do ovog foruma sto mi je veoma drago da se je neko ovako neceg sjtio. I ja sam sluzio 9 mjeseci u 2370 martovska klasa dosao u prekomandu iz Skopja (Gorge Petrov) Intendantska (Kuhar). Vrlo se malo sjecam ali po citanju vasih komentara toliko mi se toga vrati u sjecanje da je to prosto ludnica. Vidim imate mnogo tih imena a niko mi ne spominje zastavnika prve klase "NIDZU -BILMEZ-a "legendu kuhinje onda mladjeg vodnika PERISIC-a nesjecam se imena ako ima neko na forumu od kuhara koji su bili u periodu od JUN 1989 do MART 1990 a koji se sjecaju Havic-a da mi se jave a posebno bih zelio znati za Mirzu Okica jer ga pokusavam pronaci jos poslije sluzenja vojnog roka
Na vrh Go down
Žile Valjevo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-09-23

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime23.09.16 17:39

Pozdrav drugari. Ja sam služio JNA u staroj konjičkoj klasa januar 1988/89 u MMB (mešovita minobacačka baterija) prvo komandir bio kapetan Željko Ivošev a nasledio ga kapetan Crnoglavac Milan. Pred kraj mog služenja je došao p.poručnik Petrović Goran. Ja sam bio desetar u komandnom vodu-vezista a kasnije i k-dir komandnog voda jer nismo imali starešinu. Želeo bi da mi se javi drugari iz baterije i svi oni iz bataljona koji su tada služili. Bila su to lepa i mlada vremena kojih se rado sećam. Moja e-mail je zilesrbija@gmail , pozdrav i živeli!
Na vrh Go down
dojsy
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-11-09

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime09.11.16 18:22

v.p.2370 (citat):
da..to je bila prijavnica,pred otprilike godinu dana je ta kasarna poslikana i slika objavljena na jednom drugom forumu Very Happy

MMB je skraćenica od mješoviti minobacački bataljun.
jebemti kaj je ovo  možda će me se netko sjetiti bio sam kuhar 90 septembarac skinuo sam se 19.9.1990  kapetan dragan delebašić mislim ali najbolji su mi bili zastavnici nikolić i šinka, tetka kuharica(civil) i onaj žuti milan nezaboravna generacija  iza skladišta je mislimnk zemun tam sam išo na tinin koncert nakon zagreba.
pozdrav svim gušterima i đombama iz zg
Na vrh Go down
dojsy
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-11-09

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime09.11.16 18:24

silvester42 (citat):
klasa maj 1989/90
majci koliko vas je samo u kuhinji radilo sa slike vidim bar četvoricu
pozdrav od zagija
Na vrh Go down
pa80
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2013-07-30
M(j)esto Stara Pazova

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime14.11.16 12:27

Svima koji su sluzili u Zemunu u konjičkoj školi jedna tuzna vest,kasarna više ne postoji,srušene su zgrade. Sada je samo livada. Postavicu slike čim budem u mogucnosti.
Koliko sam cuo tu ce biti sada stambene zgrade.
Na vrh Go down
P.O.V
Gušter
Gušter
P.O.V


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-12-04
M(j)esto rijeka-zadar

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime20.11.16 18:57

zao mi je cuti ovo....imao sam zelju jos jednom vidjeti to mijesto...bio sam blizu prije par godina ali kako to biva uvijek nesto prece...kao i ta prosla vremena i ona sad ostaje u dobrim sjecanjima svih nas koji smo tamo ugradili dio sebe i ostavili komadic nase razasute mladosti...
dok je nas i nje ce se netko sjecati..
Na vrh Go down
dojsy
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-11-09

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime20.11.16 19:24

Munir (citat):
Pozdrav raja!!!   Slucajno sam nesto hrljao po internetu i tako nekako stigoh i do ovog foruma sto mi je veoma drago da se je neko ovako neceg sjtio. I ja sam sluzio 9 mjeseci u 2370 martovska klasa dosao u prekomandu iz Skopja (Gorge Petrov) Intendantska (Kuhar). Vrlo se malo sjecam ali po citanju vasih komentara toliko mi se toga vrati u sjecanje da je to prosto ludnica. Vidim imate mnogo tih imena a niko mi ne spominje zastavnika prve klase "NIDZU -BILMEZ-a "legendu kuhinje  onda mladjeg vodnika PERISIC-a nesjecam se imena ako ima neko na forumu od kuhara koji su bili u periodu od JUN 1989 do MART 1990 a koji se sjecaju Havic-a da mi se jave a posebno bih zelio znati za Mirzu Okica jer ga pokusavam pronaci jos poslije sluzenja vojnog roka
 sjećam se havića zadnji put sam ga vidio 90 u zg i radio je u čistoći i kada je počeo rat gubim mu trag mislim da je iz bihaća mirza je koliko mi se čini iz vinkovaca draga osoba jer smo samo 3 mj skupa služili. najbolji mi je bio iz martovske klase dalmatinac kaj je radio na doručku gasi sviću. bilmez nikolić. ja sam septembarska klasa  također došao iz skopja. zagi a nikad nebum zaboravil onog primitivca đekića kaj je stalno pljuckal
Na vrh Go down
Jugosvaba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-11-27

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime07.02.17 15:26

Pozdrav,

lele, meni su sva ova imena nepoznati, jel se neko seca CURCICA ili CUKA????

Kada mi zano kako da ubacim sliku od moje klase.... Jel ima neko ko zna, kako da ubacim sliku od DESKTOPA u ovaj forum.....

Pozdrav.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime07.02.17 18:10

[You must be registered and logged in to see this link.] - Prema pravilima foruma period o kome pises ne odnosi se na JNA. No, i pored toga, mozes uzeti ucesce na forumu postujuci navedeno pravilo.
Na vrh Go down
Sponsored content





Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Zemun / Konjička Junska 91. - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Zemun / Konjička Junska 91.
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» STARA KONJIČKA ŠKOLA gen. avgust 1984/85
»  Zemun, kasarna 'Jakub Kuburović' PVO VP 3046/13
» Kasarna "Jakub Kuburovic" Zemun. Generacija 89-90
» Bitola VP 4519
» 63. padobranska brigada Niš

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: