FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Bohinjska Bela '86/'87

Go down 
+23
Rade Mitrovic
BSTnišandžija
Bair
Pero Zdero
mirko bratuš
dobagan rogić
Dragoslav Pejcic
oktobarska83
sarics
1988-1989 decembar
farmer3
Xanadu
East&West
Lešinar
Rade Aksentic
aqua balissae
Tine Tufa
milovan skoro
lacoš
zastavnik
popaj
Max Blitz
Slavko Kocić
27 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
aqua balissae
Gušter
Gušter
aqua balissae


BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-11

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime13.11.14 14:28

Zastavniče nisam čuo za Šaćira Stovraga.. čak ni u pričama stare vojske jer ja sam u Belu došao u 7 mjesecu 83. godine. Inače nakon završene obuke u Beli, sjećam se da je jedan dio vojnika odlazio u prekomandu baš kod Vas u Tolmin, a drugi dio u Radovljicu, te su kasnije raspoređivani po karaulama sa zadatkom čuvanja državne granice. Ja i  vojnik Dožić Draža iz Crne Gore ostali smo do kraja vojnog roka u Beli, on kao skladištar a ja kao ćato. Ne znam da kažem na sreću ili na žalost, jer u Beli je tada bila disciplina na vrlo visokom nivou. Pošto sam i nakon prekomande ostao u kontaktu sa većinom vojnika iz mog voda, često smo se dopisivali i uvijek su mi govorili da je rad i život na karaulama veoma lijep,  dok mi koji smo ostali u Beli dolaskom nove vojske ponovo smo započinjali obuku. Takodjer sjećam se da je bilo dosta terena i vježbi..U 10. mj. 83. proveli smo 30-tak dana na uređenju skijališta na Pokljuki..u 01. mjesecu 84. godine obuka iz skijanja na Pokljuki ako se dobro sjećam trajalo je 20-tak dana..i na kraju pred sam kraj vojnog roka u 07.mjesecu 84. mjesec dana na uređenju skakaonice na Planici..i još između toga nekoliko jednodnevnih marševa pod punom ratnom spremom..  do Bohinja a jednom čak i do Kranjske Gore..taj marš kroz Triglavski nacionalni park pamtit ću dok sam živ..datum 20.12. visina snijega 1.20 m. a ponegdje i više... pocrkali smo pod Mežaklom a srećom nazad u Belu išli smo kamionima, već u kasnim večernjim satima jer je Vule shvatio da je vojska promrzla i na kraju snaga..
Na vrh Go down
milovan skoro
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-17

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime22.11.14 9:27

Slavko Kocić (citat):
Pozdrav Vojsko !!!
Ima li koga ovde ko je služio u Bohinjskoj Beli 86/'87 (decembar)?

II vod,III četa Komandir čete Andrej Cestnik.
POZDRAV
Ja sam služio u Bohinjskoj Beloj,generacija avgust 1985.a u prekomandu na karaulu Belca otišao 13.12.1985 (znam po pjesmi Azre-proljeće 13 u decembru)...Slabo se sjećam imena starešina,znam da mi je komandir voda bio poručnik iz Sarajeva,a kako se zvao...ubi me.Super se podsjetiti starih vremena,znam da je obuka bila krvava,a hrana jad,pogotovo marenda.koja je većinom bila konjska salama,a kada nas iznenade sa sokom i keksom....uffff.Greškom sam dao negativnu ocjenu,...Veliki pozdrav
Na vrh Go down
Tine Tufa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-12-10

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime10.12.14 1:01

Služio sam vojni rok od januara 1982 do februara 1983 u Bohinjskoj Beli. Ceo rok sam proveo u BST vodu kod starijeg vodnika Veljka Labovića. Na obuci sam bio nišandžija BST-a da bih ostatak roka proveo kao pisar.Mnogo je vremena prošlo i sada kada gledam fotografije kasarne jedva se sećam u kojoj sam zgradi bio.Drago mi je da postoji ovaj forum i pozdravljam sve koji su služili vojni rok u VP 1098/36.
Na vrh Go down
aqua balissae
Gušter
Gušter
aqua balissae


BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-11

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime10.12.14 10:38

Pozdrav Tufa i dobrodošao na forum. Napokon da se javi netko tko je meni ostao u sjećanju, mada se nikad nismo upoznali. Naime ti si već bio stari civil kada sam ja došao u Belu 07. 07. 1983. dobrih 5 mjeseci nakon što si se ti skinuo. Čuo sam dosta o tvojoj klasi što od desetara koji su neko vrijeme bili s tobom a nešto i od vodnika Labovića. Kad sam ja došao u vod pisar je bio Mančev, mislim da je bio iz Beograda i vjerovatno je dužnost pisara naslijedio od tebe, a ja od njega. Sjećam se da sam često u knjigama koje su se vodile nalazio na tvoje prezime pa si mi zbog toga ostao u sjećanju. Uglavnom tvoju su klasu često spominjali kao primjer drugima i da ste bili dobri vojnici i dobar vod. Vidim da se ne sjećaš koja je bila naša zgrada, ali sigurno se sjećaš ogromne slike koja je bila naslikana preko čitavog jednog zida u spavaoni, i ako se dobro sjećam pričalo se da ju je naslikao baš netko iz tvoje generacije. Za sada toliko do nekih novih sjećanja...pozdrav
Na vrh Go down
Tine Tufa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-12-10

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime16.12.14 16:20

Posle mene je pisar bio Kiril Stančev rodom iz Dimitrovgrada. Ne bi me čudilo da je on nešto naslikao jer je bio izuzetno talentovan za grafiku i slične stvari. Što se tiče zgrade, sećam se dobro jer su ispred nje bile dve kištre za smeće koje smo morali da održavamo. Taman sve očistimo a pozadinci iz kuhinje izruče smeće pored. Odmah se čuje Vukašević i opet trk sa lopatama.Imali smo i maskotu-Bambija. Vojnici su našli mlado lane sa slomljenom nogom i doneli ga u konjušnicu. Tu se oporavio i u jesen 82-ge već je bio prelep srndać,otišao je svojima kada je osetio zov prirode.Kako se čega setim, tako ću i dodavati, možda nađem i neke fotografije,jer sam tada vodio foto-laboratoriju u vojničkom klubu.Pozdrav.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: DA LI JE STOBOM BIO AKSENTIC SAPCANIN, A JA SAM BIO 88 NA OBUCI LETNJOJ ALPINISTICI,U KASARNI JE BIO POLIGON ZA OBUKU    Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime10.02.15 14:14

milovan skoro (citat):
Slavko Kocić (citat):
Pozdrav Vojsko !!!
Ima li koga ovde ko je služio u Bohinjskoj Beli 86/'87 (decembar)?

II vod,III četa Komandir čete Andrej Cestnik.
POZDRAV
Ja sam služio u Bohinjskoj Beloj,generacija avgust 1985.a u prekomandu na karaulu Belca otišao 13.12.1985 (znam po pjesmi Azre-proljeće 13 u decembru)...Slabo se sjećam imena starešina,znam da mi je komandir voda bio poručnik iz Sarajeva,a kako se zvao...ubi me.Super se podsjetiti starih vremena,znam da je obuka bila krvava,a hrana jad,pogotovo marenda.koja je većinom bila konjska salama,a kada nas iznenade sa sokom i keksom....uffff.Greškom sam dao negativnu ocjenu,...Veliki pozdrav
Na vrh Go down
Lešinar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-07-20
M(j)esto Beograd

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime20.07.15 9:36

aqua balissae (citat):
Pozdrav Tufa i dobrodošao na forum. Napokon da se javi netko tko je meni ostao u sjećanju, mada se nikad nismo upoznali. Naime ti si već bio stari civil kada sam ja došao u Belu 07. 07. 1983. dobrih 5 mjeseci nakon što si se ti skinuo. Čuo sam dosta o tvojoj klasi što od desetara koji su neko vrijeme bili s tobom a nešto i od vodnika Labovića. Kad sam ja došao u vod pisar je bio Mančev, mislim da je bio iz Beograda i vjerovatno je dužnost pisara naslijedio od tebe, a ja od njega. Sjećam se da sam često u knjigama koje su se vodile nalazio na tvoje prezime pa si mi zbog toga ostao u sjećanju. Uglavnom tvoju su klasu često spominjali kao primjer drugima i da ste bili dobri vojnici i dobar vod. Vidim da se ne sjećaš koja je bila naša zgrada, ali sigurno se sjećaš ogromne slike koja je bila naslikana preko čitavog jednog zida u spavaoni, i ako se dobro sjećam pričalo se da ju je naslikao baš netko iz tvoje generacije. Za sada toliko do nekih novih sjećanja...pozdrav
Pozdrav svima, 
Ja sam u Belu došao u avgustu 1984 godine i ostao do septembra 1985. Bila je olimpijada u Los Anđelesu i znam da sam prvu noć onako u civilu gledao neku tekmu naših košarkaša iz LA. Tek sutra ujutro došlo je na red šišanje, zaduživanje opreme i odeće i onda pravac BST kod ja mislim starijeg vodnika Labovića. Delio je kancelariju sa oficirom iz alpskog voda Lovsinom. Prvi utisak iz Bele mi je, Bollero za vreme jutarnjeg vežbanja. Drugi utisak strahovito hladna zima 1984/85 sa temperaturama preko -20 C.  

Ako si bio ćata kod Veljka onda sam te ja nasledio Very Happy . Iz tvoje generacije pamtim Medu (Križevci) , desetare Radišu (Bjeljina?), Vargu (Ada) i Mitrovica (Loznica?) i par starijih vojnika Ničev Krste i Pavle Angelov..dva neodoljivo simpatična lika   hahahahaha. Posle 30 i kusur godina valjda sam pogodio neko ime?

U sećanjima ostanu samo lepe stvari, one manje lepe potisnu se negde u dno fioke(mozga). Bili smo dečaci od 19-20 godina i ništa nam nije padalo teško. Bar meni nije.
Za sada toliko, voleo bih da se javi neko ko je bio u mojoj avgustovskoj klasi.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime20.07.15 10:54

"Lešinar" , dobro došao na forum. Za lepo pedstavljanje i evociranje uspomena, osim dobrodoščice i jedan +. Mada si za nick zaslužio pun borbeni ranac minusa. Wink

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
Lešinar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-07-20
M(j)esto Beograd

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime20.07.15 11:01

East&West (citat):
"Lešinar" , dobro došao na forum. Za lepo pedstavljanje i evociranje uspomena, osim dobrodoščice i jedan +. Mada si za nick zaslužio pun borbeni  ranac minusa. Wink
Hahahahaha, 
nisam ja kriv sto me je starija vojska zbog tadašnje visine i kilaže (185, 67 kg) tako prozvala od prvog dana!!!!!
Uspomena ima puno, pokusacu ih sledecih dana, lepo evocirati u ovoj grupi.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime20.07.15 16:29

ljudi ,pa ta kasarna mi je ixgledala kao kaznena ekspedicija svaka cast ko je sluzio u njoj ja sam bio 88 na obuci u letnjoj alpinistici strasno
Na vrh Go down
Lešinar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-07-20
M(j)esto Beograd

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime20.07.15 18:14

Ja sam ceo vojni rok proveo u njoj i ne znam za druge kasarne. Dakle, od ulaza desno stacionar, levo stražarska kućica, kupaona (mislim da je kupanje bilo jednom nedeljno), pa kantina..i tako redom...Mala po povrsini i po broju ljudi...ali onako  sa ove vremenske udaljenosti simpatična. Ja sam u BST vodu bio nišandžija na obuci i jedino koga pamtim na prvu iz moje posade je slovenac Mitja koji je nosio Lafet. Mi nišandžije nismo imali puške već škorpione, jer smo sa sobom morali nositi i nišan..i tako... te 1984 na 85 uvodilo se centralno grejanje u stacionar i to nam je bio "glavni posao" pored skupljanja lišća za vreme obuke tokom jeseni 1984.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime20.07.15 19:15

Rade Aksentic (citat):
ljudi ,pa ta kasarna mi je ixgledala kao kaznena ekspedicija svaka cast ko je sluzio u njoj ja sam bio 88 na obuci u letnjoj alpinistici strasno
A šta bi rekao da si bio u Pivci ili Velikim Blokama? Pa Bohinjska Bela je bila ekstra kategorija za ove druge dve.
A ja sam u Velikim Blokama bio 6 i po godina...
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime20.07.15 19:17

Lešinar, je li u tvoje vreme bio komandant Vukašević Milorad?
Na vrh Go down
Lešinar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-07-20
M(j)esto Beograd

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime20.07.15 19:51

Mislim da nije. Totalno mi je nepoznato prezime a nekako mi se u glavi vrti Trgovčević kao komandant kasarne. Mijo Trgovčević zar ne? Ili je već tada 84 na 85 bio u komandi u Kranju? Od oficira su mi ostali u sećanju Labović, Lovšin i Sakavac. Skakavac po niskom rastu i energičnosti. A znam da je umro krajem devetedesetih ili početkom dvehiljaditih. Vukašević mi je nekako totalno nepoznato.
Na vrh Go down
Lešinar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-07-20
M(j)esto Beograd

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime21.07.15 10:03

Malo sam , pretresao "fioke" u mozgu pa sam se setio i sledećeg:
Zakletvu smo polagali 18.08.1984 i odmah posle toga smo otišli jedno mesec dana na teren u sklopu vodnih,četnih i bataljonskih vežbi. Takođe se sećam da smo zbog pada helikoptera dan dva "češljali" teren mislim oko Vipave ako se dobro sećam i da smo učestvovali u sređivanju skakaonice za svetsko prvenstvo koje se održavalo u januaru i li februaru 1985 godine. Onako za sada su to fragmenti, ali sećanja naviru.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime22.07.15 11:55

zastavnik (citat):
Rade Aksentic (citat):
ljudi ,pa ta kasarna mi je ixgledala kao kaznena ekspedicija svaka cast ko je sluzio u njoj ja sam bio 88 na obuci u letnjoj alpinistici strasno
A šta bi rekao da si bio u Pivci ili Velikim Blokama? Pa Bohinjska Bela je bila ekstra kategorija za ove druge dve.
A ja sam u Velikim Blokama bio 6 i po godina...
gospodine zastavnice druge kasarne nisam video  sem te u boh.beloj i moju bratstvo i jedinstvo a vama i nije bio problem biti tu jer ste bili dobro placeni u to vreme plate su bile 1500 maraka nemackih a mozda ivise a problem je bio za vojnike koji su bili 24 sata u tim syracarama od kasarni a bratstvo i jedinstvo je bila hotel sa 5 zvezdica za kas. u beloj
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime22.07.15 15:41

Rade Aksentic (citat):
zastavnik (citat):
Rade Aksentic (citat):
ljudi ,pa ta kasarna mi je ixgledala kao kaznena ekspedicija svaka cast ko je sluzio u njoj ja sam bio 88 na obuci u letnjoj alpinistici strasno
A šta bi rekao da si bio u Pivci ili Velikim Blokama? Pa Bohinjska Bela je bila ekstra kategorija za ove druge dve.
A ja sam u Velikim Blokama bio 6 i po godina...
gospodine zastavnice druge kasarne nisam video  sem te u boh.beloj i moju bratstvo i jedinstvo a vama i nije bio problem biti tu jer ste bili dobro placeni u to vreme plate su bile 1500 maraka nemackih a mozda ivise a problem je bio za vojnike koji su bili 24 sata u tim syracarama od kasarni a bratstvo i jedinstvo je bila hotel sa 5 zvezdica za kas. u beloj
Da, ali vi ste bili godinu dana, a mi smo po desetak i više godina. Vi ste imali u toku vojnog roka jedan ili dva terena - logorovanja, a mi po dva ili čak i četiri godišnje.
Da li bi ti za tu platu koju spominješ. a koja je, usput, bila ispod proseka u Sloveniji, radio to što smo mi radili?
U Srbiji nije bio problem živeti sa 1500DM plate (osim možda u Beogradu), o Makedoniji da i ne govorim...
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime22.07.15 15:44

Lešinar (citat):
Mislim da nije. Totalno mi je nepoznato prezime a nekako mi se u glavi vrti Trgovčević kao komandant kasarne. Mijo Trgovčević zar ne? Ili je već tada 84 na 85 bio u komandi u Kranju? Od oficira su mi ostali u sećanju Labović, Lovšin i Sakavac. Skakavac po niskom rastu i energičnosti. A znam da je umro krajem devetedesetih ili početkom dvehiljaditih. Vukašević mi je nekako totalno nepoznato.
Dve godine ranije ('81 i '82), Mijo Trgovčević mi je bio komandir čete u Tolminu, a koliko znam, početkom '84 je premešten u Boh. Belu najpre za zamenika komandanta, a kasnije je bio komandant, mislim do '88, kada je otišao u Kranj posle onih "manevara" Jesen '88.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime22.07.15 16:25

ja sam poceo 89 da radim i kao priprvnik sam imao 1200 maraka mozda je u sloveniji bilo sve skuplje i jeste bilo secam se ali vi kao staresina i ostale vase kolege ste imali i stanove a ja sam imao 5 logorovanja ipak je bio bilji standard slozicete se sa mnom,verujem ivama nije bilo lako ali bili ste mladi pa nista nije bilo tesko.,kako je sada u srbiji
za gospodina zastavnika
Na vrh Go down
Lešinar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-07-20
M(j)esto Beograd

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime22.07.15 17:16

zastavnik (citat):
Lešinar (citat):
Mislim da nije. Totalno mi je nepoznato prezime a nekako mi se u glavi vrti Trgovčević kao komandant kasarne. Mijo Trgovčević zar ne? Ili je već tada 84 na 85 bio u komandi u Kranju? Od oficira su mi ostali u sećanju Labović, Lovšin i Sakavac. Skakavac po niskom rastu i energičnosti. A znam da je umro krajem devetedesetih ili početkom dvehiljaditih. Vukašević mi je nekako totalno nepoznato.
Dve godine ranije ('81 i '82), Mijo Trgovčević mi je bio komandir čete u Tolminu, a koliko znam, početkom '84 je premešten u Boh. Belu najpre za zamenika komandanta, a kasnije je bio komandant, mislim do '88, kada je otišao u Kranj posle onih "manevara" Jesen '88.
hvala zastavnice
Da da, Trgovčević a onda je komandat 345 bio Špiro Niković ili Nicović. ili je on bio kamandant u bb a trgovčević njegov zamenik? Od oficira u kasarni bili su još Raspopović i mislim Memiš (Pajo?). U decembru kompletna vojska (avgust 84) je otišla na karaule a u kasarni su ostali samo novi desetari i ćate!
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime25.07.15 17:12

Rade Aksentic (citat):
ja sam poceo 89 da radim i kao priprvnik sam imao 1200 maraka mozda je u sloveniji bilo sve skuplje i jeste bilo secam se ali vi kao staresina i ostale vase kolege ste imali i stanove a ja sam imao 5 logorovanja ipak je bio bilji standard slozicete se sa mnom,verujem ivama nije bilo lako ali bili ste mladi pa nista nije bilo tesko.,kako je sada u srbiji
za gospodina zastavnika
Pitaj moje kolege vojne penzionere kako im je. 
Jeste, imali smo stanove, ali su ti stanovi i plaćeni doprinosima za stambenu izgradnju, tako da nisu dobijeni na poklon.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime25.07.15 17:16

Lešinar (citat):
zastavnik (citat):
Lešinar (citat):
Mislim da nije. Totalno mi je nepoznato prezime a nekako mi se u glavi vrti Trgovčević kao komandant kasarne. Mijo Trgovčević zar ne? Ili je već tada 84 na 85 bio u komandi u Kranju? Od oficira su mi ostali u sećanju Labović, Lovšin i Sakavac. Skakavac po niskom rastu i energičnosti. A znam da je umro krajem devetedesetih ili početkom dvehiljaditih. Vukašević mi je nekako totalno nepoznato.
Dve godine ranije ('81 i '82), Mijo Trgovčević mi je bio komandir čete u Tolminu, a koliko znam, početkom '84 je premešten u Boh. Belu najpre za zamenika komandanta, a kasnije je bio komandant, mislim do '88, kada je otišao u Kranj posle onih "manevara" Jesen '88.
hvala zastavnice
Da da, Trgovčević a onda je komandat 345 bio Špiro Niković ili Nicović. ili je on bio kamandant u bb a trgovčević njegov zamenik? Od oficira u kasarni bili su još Raspopović i mislim Memiš (Pajo?). U decembru kompletna vojska (avgust 84) je otišla na karaule a u kasarni su ostali samo novi desetari i ćate!
Špiro Niković je '81 postao komandant brigade, a načelnik štaba je bio Galić Stanislav. Trgovčević je bio komandat u Boh. Beli od polovine '84
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime26.07.15 0:08

zastavnik (citat):

Špiro Niković je '81 postao komandant brigade, a načelnik štaba je bio Galić Stanislav. Trgovčević je bio komandat u Boh. Beli od polovine '84

Ovo za Galića nisam znao, major pa NŠ planinske brigade?

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime27.07.15 16:44

Jeste, sledeće godine je dobio čin, kao i Špiro, koji je u vreme prijema dužnosti komandanta bio potpukovnik. Mislim da su obojica unapređeni polovinom '82 godine, Špiro u pukovnika, a Galić u potpukovnika.
Sećam se tačno 13. avgusta '81. godine kada je mene i kolegu Galić službenom ladom vozio iz Kranja preko Vršiča i Bovca u Tolmin, gde smo raspoređeni na dužnosti. Usput je izvršio (nenajavljenu) kontrolu straže u Bovcu. Mogu reći da je stanje bilo relativno dobro, s obziroma da je komandir straće bio desetar iako je straža bila izdvojena, nekih 30-tak km od Tolmina, kao matičnog garnizona.
Na vrh Go down
Lešinar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-07-20
M(j)esto Beograd

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime08.08.15 20:19

U Beli se uz jutarnje vezbanje slusao Bolero od Ravela. Jel to bio neki izuzetak ili se ta muzika slusala i u drugim kasarnama?

Peter 1984 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Xanadu
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime25.08.15 23:25

Lešinar (citat):
U Beli se uz jutarnje vezbanje slusao Bolero od Ravela. Jel to bio neki izuzetak ili se ta muzika slusala i u drugim kasarnama?
Lešinaru,to je bio izuzetak,komandant je bio ili ljubitelj klasične muzike ili težak šaljivac...
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime27.08.15 18:46

omiljena Trgovčevićeva muzika...
Na vrh Go down
Lešinar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-07-20
M(j)esto Beograd

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime28.08.15 12:56

Nisam imao nista protiv Bolera..odzvanjala je dolina od lepe muzike svakog jutra
Na vrh Go down
farmer3
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-09-16

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime16.09.15 16:04

Pozdrav svima koji su služili u Bohinjskoj Beli! Ja sam služio prosinac 1990 do lipnja 1991 i u potrazi sam za tadašnjim kolegama i frendovima pa ako netko nekoga zna nek se javi. Hvala za svaku informaciju.
Na vrh Go down
1988-1989 decembar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-12-31
M(j)esto Progar

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime31.12.15 14:53

b
Slavko Kocić (citat):
Pozdrav Vojsko !!!
Ima li koga ovde ko je služio u Bohinjskoj Beli 86/'87 (decembar)?

II vod,III četa Komandir čete Andrej Cestnik.
Bohinjska Bela decembar '88-'89 treca ceta treci vod,komandir cete Ljubo Pajic.Ima li nekog iz ove generacije ovde?

Bair voli ovaj upis

Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime24.01.16 18:19

Danas sam bio u Bohinjskoj Beli i evo par slika
1.izlaz od kasarne na cestu od Bleda prema Bohinju
[You must be registered and logged in to see this image.]
2.zgrade na ulazu u kasarnu(desno od ulaza)
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
oktobarska83
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-02-20

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime20.02.16 22:15

Pozdrav svima koji su bili u Boh Beloj.Ja sam bio oktobarska 83 i mislio sam da me memorija izdaje ali izgleda da je kod drugih stanje još gore pa ću prenijeti par uspomena a bilo bi mi drago da se javi neko ko je bio u BB okt 83-mart84.Dakle sječam se da je komandant bio zaguljen Crnogorac iz Lovćenca ali sam se imena sjetio tek kad sam ga pročitao ovdje.Jednom prilikom je neki,čini mi se Sekula, čiji su roditelji i on življeli u Parizu u selu "nabavio" motor a u maš. parku gorivo i popodne ode preko save i voza se po šumi ispod Babjeg zoba.Nakon par dana to se otkrilo i završio je kod kom na raportu a on je inače bio strog itražio je da ga se pozdravlja po propisu "druže majore vojnik NN opštinaXY" i kad te sretne a ako si na raportu i ovo si preskočio nadrljao si.E naš Sekula je ušao u kancelariju ko u kafanu i zauzeo stav "na mjestu voljno"
"Kakvo je to ponašanje ? Selo druže opština druže"
"Izvolite druže kapetane vojnik Sekula..... Pariz"
"Marš napolje ti mene da zahebavaš"
još jedna vojnička priča.Komandant je bio taj crnogorac a glavni lik stariji vodnik Cvek koji je nekoliko puta dgradiran zadnji put jer je postrojio vod i odveo ga da nemoliraju gostilnu Batište koliko se sjećam,Taj lik je bio dežurni par dana pred prekomandu i vojska je kroz rupu na ogradi prema pruzi išla da kupuje alkohol i to je bilo više javno nego tajno tako da su se kretali skoro pa slobodno kad je Cvek bio dežurni:Te večeri je u nabavku otišao neki vodnik srbijanac i vojnik.Pri povratku se čulo "Stoj Stoj pucaću i stoj pucam" a zatim rafalna paljba.Svi smo premrli od straha a nakon par minuta ona dvojica ulećeše u spavaonu blijedi i isprepadani i onako u uniformi uletješe u krevete očekujući najmanje dežurnog oficira a možda i nešto gore međutim sve se smirilo i ništa se nije desilo do ujutro.Ujutro na postrojavanju Cvek sa osmjehom od uha do uha zahebava "Gdje su mi one dvije junačine iz druge čete"
Inače bolero je počeo kad je došao Trgovčević a puštao ga je neki Dalmatinac zvali smo ga profa jer je bio profesor muzičkog ali sam nažalost ime i prezime zaboravio.
komandir čete je koliko se sjećam bio poručnik Krajc Željko.
Ako bude interensanata idući put ću kako umalo nisam zaglavio robiju na valentinovo 84.
pozdrav
Na vrh Go down
Dragoslav Pejcic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-03-10

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime10.03.16 23:05

Ja sam sluzio u Bohinjskoj Beli 1982/1983 komandir cete mi je bio Pajo Memis, bio sam "pisar". Secam se i komandanta bataljona Milorada Vukasevica i zastavnika Spasica i ostalih oficira u bataljonu, kao i staziste Zarka Galica po kome sam krstio svog sina pa bih voleo da mi se neko javi od njih. U ponedeljak 14.03.2016. idem na sl. put u Sloveniju i nameravam da posetim svoju bivsu kasarnu.
Na vrh Go down
Lešinar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-07-20
M(j)esto Beograd

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime22.11.16 20:52

Ovde se izgleda samo pisari / ćate javljaju....cccccc . Nešto smo se ućutali...
Na vrh Go down
dobagan rogić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-12-04
DOB : 61

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime18.12.16 21:51

Bio u B Beli 1981.oktobarska klasa .Druga četa prvi vod nišandžija PM M53 komandir voda bio Božidar Mijatović a Kom.druge čete Oskar Koso. Bio sam član vojnog benda bubnjar od samog početka obuke.Ovom prilikom pozdravljam sve koji su služili u ovoj kasarni a posebno kolege iz benda Gorana Rašulu,Tomislava Jaića, Zoltana Sabu i Deana Grepu.Nakon obuke sam ostao u kasarni do kraja kao magacionar za opremu kod vodnika Govedarice.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime19.12.16 6:15

[You must be registered and logged in to see this image.]
@dobagan rogić,jo še poznaš?
Na vrh Go down
dobagan rogić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-12-04
DOB : 61

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime19.12.16 7:53

Je poznavao sam puno ljudi jer sam bio bubnjar u bendu a kasnije još i više kao "magacionar".Sjećam se dobro kolega Omera Raka ,Ejupa Selmanija koji su bili također magacionari.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime19.12.16 8:38

dobagan rogić (citat):
Je poznavao sam puno ljudi jer sam bio bubnjar u bendu a kasnije još i više kao "magacionar".Sjećam se dobro kolega Omera Raka ,Ejupa Selmanija koji su bili također magacionari.
Very Happy Dobro,ja sam mislio,dali poznaješ Bohinjsko Belo.Sigurno ima nešto novo u kasarni.
Ovo je slikano sa puta na Galetovec.
Na vrh Go down
dobagan rogić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-12-04
DOB : 61

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime19.12.16 12:59

Poznam i B Belu kao selo  i kasarnu još mi je u sjećanju i ljeto 1982. kad bi se vraćali iz Bleda sa svirke kasno u noć ili sa izlaska u grad kad bi išli  pješke.
Na vrh Go down
dobagan rogić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-12-04
DOB : 61

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime19.12.16 13:10

Sjećam se ovoga Tine Tofu on je bio guštar kad sam ja dolazio u kancelariju BST kod Gorana Rašule koji je bio julska 1981.Kad sam ja bio Labović je vozio Matra-Simca Bagheera sportski auto.Tu je bio i jedan momak iz Splita koji se zvao Nigojević Boris.Izgleda da me memorija još dobro služi,kad se još nečega sjetim napisat ću.
Na vrh Go down
Pero Zdero
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-04-09

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime09.04.17 7:50

Prati li jos netko ovaj forum? Primjetio sam da je aqua balisse bio u Beli kad i ja, ja sam ostao jos mjesec dana nakon njega, i da je bio cato. U moje doba je cato bio decko iz Ohrida Senol Islam. Ako se dobro sjecam, trebao je nakon vojske studirati pravo. Obojica smo bili 12+3. Tu i tamo ga se sjetim. Od ostalih imena, Ferida iz Mlade Bosne na koju se dobar dio ljudi palio, Novak Govedarica koji je bio sef kuhinje, Milorad Vukasevic kojega necu blatiti, ali koji je taj vrag jeo da bude onako bezvezan? Usput receno, Govedarica je bio mlad i solidan tip, bavio se nekim borilackim sportom (judo? karate?) i ostao je u slovenskoj vojsci. Vukasevic je, prema Internetu, krajem 2016 bio, vjerovali ili ne,...............turisticki vodic po Vojvodini nekoj grupi s Bleda. "Strasni major Vukasevic poslusno i sa smjeskom odgovara na sva vasa pitanja!"
Na vrh Go down
aqua balissae
Gušter
Gušter
aqua balissae


BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-11

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime09.05.17 13:05

Pozdrav Pero Ždero..nisam bio dugo na forumu pa eto, danas pročitam tvoj komentar a  i odmah se sjetim Šenola..mislim da je bio rodom iz Ohrida ili okolice...s njime sam bio jako dobar, često smo bili skupa na doručku..sjećam se da je jednom prilikom išao kući avionom, mislim da je u pitanju bio neki smrtni slučaj i naravno po povratku nam je donesao čuvenu Mastiku...krasno smo se iznapijali. Šenol je bio pravi frend, nadam se da je živ i zdrav nakon tolikih godina i ako ovo slučajno pročita neka primi puno pozdrava od Slavonca ćate iz BST voda, sjetit će se. Možda me se i ti sjetiš Pero..često sam igrao nogomet, skoro svaki dan, a znali smo otići i u ribolov..za Vukaševića me ne čudi ništa..svidio mi se tvoj komentar za njega, pa neću ništa dodavati...nek ostane samo na tome..tebi lijepi pozdrav..naravno i svim ostalim forumašima   Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Bair
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-07-03
M(j)esto mitrovica

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime13.07.17 11:23

ima neko iz to vreme  ovde
Na vrh Go down
Bair
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-07-03
M(j)esto mitrovica

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime13.07.17 17:44

Jel ima tu neko iz 88/89 treca ceta treci vod
Na vrh Go down
Bair
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-07-03
M(j)esto mitrovica

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime18.09.17 1:05

pozdrav svima oni koj su bili sluzili u toj kasarnu posebno pozdravim moj generaciju decembarsku klasu 88/89 iz trece cete treceg vo
Na vrh Go down
BSTnišandžija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-10-06

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: BSTnišandžija   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime06.10.17 17:04

Pozdravljeni gorski pešadijci, mogoče se me kdo spomni , Drago Balajc, služil JNA točno v navedeni generaciji. Bil nišandžija na BST - ju 2. čete pratečeg voda; komandir kapetan Ljubo Pajić. Pozneje bil bibliotekar. Komandant kasarne je bil Tomislav Graonja. Če je kdo iz te čete in če ima kdo kakšne slike, naj objavi. Jaz nekaj imam, ko bom imel več časa bom objavil!
Na vrh Go down
BSTnišandžija
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-10-06

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime06.10.17 17:57

Slavko Kocić (citat):
Pozdrav Vojsko !!!
Ima li koga ovde ko je služio u Bohinjskoj Beli 86/'87 (decembar)?

II vod,III četa Komandir čete Andrej Cestnik.
Seveda smo, 2. četa, prateči vod; komandir kap. Ljubo Pajić. Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime28.10.17 22:52

[You must be registered and logged in to see this image.]
Z Babjega zoba.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime29.10.17 7:11

[You must be registered and logged in to see this image.]
Marsikatera kletvica je bila izrečena v tem plezališču nad Bohinjsko Belo.
Na vrh Go down
oktobarska83
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-02-20

Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime30.11.17 23:08

Vidim nekoliko novih komentara u kojima se spominje Islam Šenol a on je bio samnom u vodu dok nisam otišao u prekomandu . On je bio iz Struge kod Ohrida i mislim da je jedno vrijeme držao prodavnicu elektrike u Struzi bar tako kaže drug google.Sjećam se još mnogih imena i faca al ne znam koliko ima smisla sad ih spominjati nakon svega što se desilo a bilo bi mi drago da se javi neko poznat recimo Šenol s njim sam bio prilično dobar. Imam i foto sa zakletve pa možda jednog dana stignem postaviti.
Na vrh Go down
Sponsored content





Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Bohinjska Bela '86/'87 - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Bohinjska Bela '86/'87
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Bohinjska Bela 84/85
» Vojarna Bohinjska Bela 1990/1991
» Bela Crkva VP
» "STOJANKE BELA VRANJANKE" via Branimir Štulić
» Osijek - Bela kasarna, četa veze 1983.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: