FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106

Go down 
+10
sasapetrovic
Max Blitz
Marin
jna1988/89
dpuric
splićo
sloiztok
SveJug
Junac
dasud961
14 posters
AutorPoruka
sasapetrovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-03-10

Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106   Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Icon_minitimeFri Mar 10, 2017 1:01 pm

Ja sam sluzio u kasarni Aerodrom u Pancevu klasa oktobar 1983,  kao inzenjerac (SRG grupa) . Kapetean je bio Lakcevic Jovan, kasnije nacelnik Generalstaba u Crnoj Gori. Neka se javi neko od inzenjeraca ! Pozdrav.
Na vrh Go down
Elpenor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-03-28

Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106   Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 29, 2017 2:27 am

Junac (citat):
Koliko je uopće bilo kasarni u Pančevu ?
Ja sam bio plavac takozvana PVO, znam da  su u Pančevu bili i specijalci i jedna velika kasarna  koju smo mi zvali tenkovska. Tamo smo išli polagati zakletvu.
Od oficira se još sjećam kap. Lazo (Rumunj), poručnik Fahrudin, major Janko Omasta ( tip je bio neki davež za kulturu itd) kap. Steva Đević, bio je i neki ZIK iz lakog artiljerijskog voda , a najveći čin je bio neki stari .pukovnik.
Bili su još vodnik Velagić, Mikulan Tomislav, i dvije ženske jedna se zvala Biserka Lukić.
Ako se sjećate koga od tih likova bilo bi mi drago da se javi.

Bio sam na Aerodromu u Pančevu 3106, 1984 od početka godine do septembra. Vezista. Relejac. Kapetan Lazar, Rumun, je Lazar Jonel, koji se tokom NATO bombardovanja pojavio na jednom prilogu BG televizije snimljenom na raketaškom položaju u okolini Pančeva. Komandat kasarne bio je Mladen Karanović, tada je bio major, njegova desna ruka bio je Kapetan prve Klase Radiša Ilić. Sed, prerano ostareo čovek. Tomislava Mikulana, Mikija kako smo ga zvali svi pamtimo u najboljem sećanju, jer smo sa njim svi bili na Ti. Neposredne starešine su mi bili Ljubiša Sretović, i neki Crnomarković, ne mogu se setiti imena. Sretović je bio stariji vodnik prve klase, ili zastavinik, a Crnomarković stariji vodnik. Bili su sjajni likovi, naročito Sretović koji je bio pravi ortak sa nama. Sećam se da nam je i peglu jednom popravio da bi smo se imali čime peglati Smile
Bio je i izvesni kap. Blagojević, koji je bio prilično strog i znao se dernjati za koješta. A pravi gromovnik je bio i Milan Boričić, zvani Mige. 
Kapetan Lukić koga je neko pomenuo gore, bio je bezbednjak i vrlo, vrlo zanimljiv, načitan i prilično vanserijski lik.
Ako se neko seća još nekoga, bilo bi mi drago da čujem, a zanima me i za ove što sam ih pomenuo, zna li iko šta je kasnije bilo sa njima.
Na vrh Go down
tester
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-05-08

Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106   Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Icon_minitimeMon May 08, 2017 11:02 pm

injzinjerija 89/90 sept klasa, plavac (iako sam imao u knjizici rv i pvo).
ne sjecam se imena mojora, pukovnika i ostalih, ali su bili budale koji su se izivljavali na nama, ili su bar probali.
pogotovo jedan stažo koji dodje u neka doba.
imali smo i jedan smrtni slucaj kad je vojnika na strazi udario grom.
sjecam se i neke rafinerije i vozova. 

s nama su bili i jedinice pvo. odmah uz nas kasarna diverzanti. kroz maglu se sjecam nekakvih ludih treninga i obuke na tom terenu. inace obuka nam je trajala 6 mj.
vjezbe u del. pjescari, gadjanja u sr. mitrovica (?)...
Na vrh Go down
Loky
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-11-01

Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106   Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 01, 2019 1:38 pm

Pozdrav Ekipi , slucajno naletio na ovaj forum i bude se uspomene na vojnicke dane 89/90 Jun.. dosli u godine kad se mladosti sjecamo 😅
[You must be registered and logged in to see this link.] ovo sto pises o smrtmom slucaju na strazi , tome sam bio svjedok. Bio sam u tom tjednu zamjenik straze, decko je bio iz Pule i zvao se Robert (kao i ja)...razvodili smo strazu mislim da je bilo u 2 popodne ali nisam vise siguran i nasli ga kako lezi pored kucice..navodno je vrtio poljski telefon a bilo je grmljavinsko nevrijeme...sjecam se da je sva familija moja kad je to citala odmah pokusala me dobiti u kasarni da cuju dal sam ja u redu jer su znali da dajem strazu taj tjedan i pisalo je u novinama da je vojnik Robert poginuo od groma.....inace sam nabasao na ovaj forum jer sam uguglao kapetana Mijovica, koji je u ono doba ostavio snazan dojam na mene i cesto ga se sjetim kakve je savjete znao davati dok smo sjedili u onim bunkerima i pratili avione na ekreanima...ako ima jos aktivnih iz te godine na ovom formu volio bih da se jave...pozdrav svima !!
Na vrh Go down
tester
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-05-08

Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106   Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 01, 2019 2:22 pm

Cao Loky,
onda smo bili zajedno na smjeni straze. Jer i ja sam tad bio na smjeni, samo na drugoj poziciji (mislim da smo oznacavali kao 1 -mislim da je to tamo gdje se cuvala nafta), dok je smrtni slucaj bio kod magacina oruzija (pozicija 2).
A pokojni Robert, koliko se sjecam je bio iz Rovinja. Imao je brčiće.

Ako ne grijesim, ti si iz Rabca? Ili sam te pomjesao?
Na vrh Go down
Loky
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-11-01

Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106   Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Icon_minitimeSat Nov 02, 2019 7:55 am

Pozdrav tester, ne nisam iz Rapca...bio sam u ona doba iz Kutine..u stvari izmedju Kutine i Lipika jedno selo. Sad sam u ZG 😊
U kojem si vodu bio ? Ja sam bio operater na Neva sistemu..nasa spavaona je bila kad gledas prema zgradama lijeva i zgrada i zadnja prostorija sa lijeve strane..preko puta je bio LAV .....a za pokojnog imenjaka sam mislio da je iz Pule, ali nisam ga poznavao...nije bio s nama u četi samo tada na strazi mislim da su rekli da je iz Pule..a u ono doba je sve to bilo isto 40-50 km vise manje..svi koji su iz Istre su blizu Pule..od kuda si ti ?
Na vrh Go down
Čkaljakš
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-02-05

Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: 83 i 84   Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 05, 2020 8:10 pm

Pozdrav,
Ja sam bio 83 i 84 inžinjerija ( srg grupa) na aerodromu u Pančevo i na terenima na aerodromu Ponikve aerodromu Brnik kod kapetana Jovana Lakičevića !

sasapetrovic voli ovaj upis

Na vrh Go down
sasapetrovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-03-10

Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106   Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Icon_minitimeTue Sep 07, 2021 10:15 am

Čkaljakš (citat):
Pozdrav,
Ja sam bio 83 i 84 inžinjerija ( srg grupa) na aerodromu u Pančevo i na terenima na aerodromu Ponikve aerodromu Brnik kod kapetana Jovana Lakičevića !
 I ja sam bio u to vreme u Pancevu, i na istim terenima, oktobarska 1983, bio sam SRG Grupa. Pozdrav, javi se!!!
Na vrh Go down
Sponsored content





Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106   Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106 - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Pančevo 4310/5 i /7 klasa 90/91
» "MISTIČNA I MISTERIOZNA" V.P. 5000 Pančevo
» Štetin, Pančevo
» kasarna Stevica Jovanovic, Pancevo
» Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP VOJVODINA-
Idi na: