FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Značke in znaki v RV in PVO

Go down 
+5
East&West
lacoš
alexandar
pukovnik
arcibald01
9 posters
AutorPoruka
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime22.01.15 15:49

Danas sam nabavio i jubilarnu prsnu oznaku Vazduhoplovno tehničke vojne akademije Rajlovac. Izdana povodom 40 godina utemeljenja akademije (1947 - 1987) i dobili su ju svi pitomci koji su te godine završili školovanje.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime18.09.16 16:07

Današnja pridobitev: bronasta plaketa RV in PVO. Ne tako pogosto videna plaketa.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 989
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 53
M(j)esto Brčko dc, BiH

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime19.09.16 10:28

arcibald01 :
"Današnja pridobitev: bronasta plaketa RV in PVO. Ne tako pogosto videna plaketa."
...........


Kolekcionar ste militarije ?
...........

_________________
"Bolje hrabro pobjeći sa fronta nego kukavički poginuti !"  [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime29.01.17 18:28

Gorica 660 (citat):
arcibald01 :
"Današnja pridobitev: bronasta plaketa RV in PVO. Ne tako pogosto videna plaketa."
...........


Kolekcionar ste militarije ?
...........
Oprosti Gorica, šele sedaj sem videl tvoje vprašanje. Običajno ne pregledujem vsem objavljenih postov, ker nimam časa, ampak samo tiste teme, ki me zanimajo. In iz tega razloga sem vprašanje spregledal za kar se opravičujem. In odgovor: ja, zbiram tudi militarije, čeprav vedno bolj redko kaj kupim. Že tega kar imam je po ženini varianti preveč. Otrok pa te stvari sploh ne zanimajo.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime29.01.17 18:30

Mogoče bodo koga zanimale značke na spodnjih slikah.
RV in PVO

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime29.01.17 18:32

Naslednji znak sam po sebi ni nič posebnega. Gre za znak Zveze borcev NOB, znak in miniaturna značka.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime29.01.17 18:34

In na koncu še večini dobro poznana značka "Primeran vojnik" Gre za miniaturno značko in ne znak. V času ko sem jaz služil v JLA priznanja "Primeran vojnik" še ni bilo.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 989
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 53
M(j)esto Brčko dc, BiH

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime29.01.17 18:47

Nisam znao, pa od kada je uvedena značka primjernog vojnika ?
Jel' bila neka druga nagrada odnosno vojničko odlikovanje ekvivalent znački pv-a ?
................

_________________
"Bolje hrabro pobjeći sa fronta nego kukavički poginuti !"  [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime29.01.17 20:15

Gorica 660 (citat):
Nisam znao, pa od kada je uvedena značka primjernog vojnika ?
Jel' bila neka druga nagrada odnosno vojničko odlikovanje ekvivalent znački pv-a ?
................
Obstajala je medalja za vojničke vrline, ki jo je lahko prejel tudi vojak na služenju vojaškega roka, vendar je bila medalja podeljena zelo redko.  Vsaj jaz osebno ne poznam nikogar (vojaka), ki bi takšno medaljo sprejel. Imam pa v zbirki medaljo, ki jo je prejel vojak, vendar vojaka, kot sem povedal ne poznam. Medaljo sem kupil na nekem sejmu. Medalja je vsekakor več vredna kot značka primernog vojnika. Medalja je obstajala tudi potem ko je bila uvedena značka.

V času mojega služenja je bila edina nagrada knjiga s posvetilom. Med služenjem sem, da se malo pohvalim, dobil celo dve. Še sedaj ju imam doma med knjigami, ki mi veliko pomenijo.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime29.01.17 20:19

Pa še ena značka, dejansko gre za znak, ki jo verjetno pozna zelo malo forumašev. Na spodnji sliki je Znak jadralnih pilotov Jugoslavije. 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime29.01.17 20:21

In še z zadnje strani:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 989
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 53
M(j)esto Brčko dc, BiH

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime02.02.17 10:38

arcibald01 (citat):
Gorica 660 (citat):
Nisam znao, pa od kada je uvedena značka primjernog vojnika ?
Jel' bila neka druga nagrada odnosno vojničko odlikovanje ekvivalent znački pv-a ?
................
Obstajala je medalja za vojničke vrline, ki jo je lahko prejel tudi vojak na služenju vojaškega roka, vendar je bila medalja podeljena zelo redko.  Vsaj jaz osebno ne poznam nikogar (vojaka), ki bi takšno medaljo sprejel. Imam pa v zbirki medaljo, ki jo je prejel vojak, vendar vojaka, kot sem povedal ne poznam. Medaljo sem kupil na nekem sejmu. Medalja je vsekakor več vredna kot značka primernog vojnika. Medalja je obstajala tudi potem ko je bila uvedena značka.

V času mojega služenja je bila edina nagrada knjiga s posvetilom. Med služenjem sem, da se malo pohvalim, dobil celo dve. Še sedaj ju imam doma med knjigami, ki mi veliko pomenijo.

To bi bila pretpostavljam ova medalja...

[You must be registered and logged in to see this image.]
...............

_________________
"Bolje hrabro pobjeći sa fronta nego kukavički poginuti !"  [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2481
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime03.02.17 19:15

VELIKE BLOKE - II.

Tako kot mnogi študentje pred nami, smo tudi mi morali na obvezno 15.dnevno vojaško usposabljanje na Velike Bloke, ki je trajalo od 10.07. do 25.07.1980 in se tam v veliki poletni vročini naučili prepotrebnih veščin in teoretičnih predpostavk ter uspešne obrambne strategije na okoliških poligonih. Na Velikih Blokah nas je bilo veliko v prostem času pa smo pripravljali tudi kakšne športne in kulturne programe ter sodelovali pri komisijah za idejnopolitično delo.

Po končanih vseh programiranih aktivnostih smo se za teoretična in praktična spoznanja mnogo bogatejši vrnili domov, pred tem pa smo bili nekateri mladinci za svoje dejavnosti nagrajeni tudi z najvišjimi priznanji: "Primeran omladinac u obuci za sticanje vojnih znanja i veština", naredba Komandanta pukovnik Tomislav Biondić broj 769-1 od 24.07.1980 ter pripadajoča značka. Ko sem bolj pobrskal po mojem arhivu, sem presenečen in srečen končno spet odkril to veliko priznanje.

Višina značke: 28 mm
Širina značke: 20 mm

[You must be registered and logged in to see this image.]      [You must be registered and logged in to see this image.]
                   Primeran omladinac u obuci za sticanje vojnih znanja i veština

Vir: sliki in značka sta iz osebnega arhiva
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime03.02.17 20:49

Gorica 660 (citat):



To bi bila pretpostavljam ova medalja...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Točno ta medalja! Je pa medalja v več variantah: grb ima pet ali šest bakel, napis je večji ali manjši, medalja je debelejša ali tanjša pa še bi se kaj našlo. Moral bi pogledati svojo zbirko 
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime03.02.17 20:51

Nekje sem zasledil podatek, da se je značka "primeran vojnik" pričela podeljevati leta 1974.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime03.02.17 22:23

arcibald01 (citat):
Nekje sem zasledil podatek, da se je značka "primeran vojnik" pričela podeljevati leta 1974.
Very Happy Takrat sem že nekaj let delal,že pozabil na "vojsko".
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime04.02.17 10:05

mirko bratuš (citat):
arcibald01 (citat):
Nekje sem zasledil podatek, da se je značka "primeran vojnik" pričela podeljevati leta 1974.
Very Happy Takrat sem že nekaj let delal,že pozabil na "vojsko".
Značka je značka. Ni važno kdaj si jo dobil.
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 989
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 53
M(j)esto Brčko dc, BiH

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime04.02.17 10:52

arcibald01 (citat):
Gorica 660 (citat):



To bi bila pretpostavljam ova medalja...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Točno ta medalja! Je pa medalja v več variantah: grb ima pet ali šest bakel, napis je večji ali manjši, medalja je debelejša ali tanjša pa še bi se kaj našlo. Moral bi pogledati svojo zbirko 

Ima ih par verzija baš sam gledao na net-u.

_________________
"Bolje hrabro pobjeći sa fronta nego kukavički poginuti !"  [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime04.02.17 14:09

Gorica 660 (citat):


Ima ih par verzija baš sam gledao na net-u.

Veliko SFRJ medalj in redov je v več variantah. Moral bi poiskati, mislim da imam v zbirki vsaj 10 različnih redov zaslug za narod s srebrnimi žarki in 4 ali 5 različnih redov bratstva in enotnosti.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime04.02.17 14:28

Ko smo že omenili SFRJ medalje in rede v več variantah bom prikazal samo dva različna reda in sicer

RED BRATSTVA IN ENOTNOSTI S SREBRNIM VENCEM- 5 IN 6 BAKEL 

Ne vem če sem v pravi temi pa prosim admina da me prestavi na pravo mesto. Dobro, pa gremo:

red se imwenuje tudi:
Druga stopnja
Order of Brotherhood and Unity with Silver Wreath
Orden bratstva i jedinstva sa srebrnim vencem
 
Red je bil ustanovljen 15. avgusta 1943. Do 31. decembra 1985 je bilo podeljenih 55.675 redov bratstva in enotnosti s srebrnim vencem. Red bratstva in enotnosti s srebrnim vencem je bil po rangu na 21. mestu med jugoslovanskimi odlikovanji.
Orden se je podeljeval posameznikom in organizacijam za širitev bratstva in enotnosti. Narejen je iz srebra, pozlatila in belega emajla.  Obstajajo naslednje variante reda:
 
·         red s 5 baklami na vijak 
·         red s 5 baklami preurejen na iglo
·         red s 5 baklami na iglo 
·         red s 6 baklami na vijak 
·         red s 6 baklami preurejen na iglo
·         red s 6 baklami na iglo 
·         red na iglo 2 "fork style" (vilice).
 
Razen sedem različnih zgoraj navedenih redov obstaja vsega skupaj najmanj 12 različnih modelov teh redov (n. pr. brez serijske številke in iglo na vilice, razlike v velikosti in obliki bakel, predelan notranji obroč reda – kot pri redih na spodnji sliki in še druge variante).
 
Zelo zanimiva pa sta reda bratstva in enotnosti s srebrnim vencem na sliki. Red s petimi baklami je na vijak, s šestimi pa na iglo. Oba reda sta izdelek IKOM-a (poglej znak za srebro na zadnji strani obeh redov) in izdelana v približno istem obdobju (številki podelitve sta v rangu 4x xxx), pa tudi oblika številk na obeh redih je enaka.
 
Red na vijak s petimi baklami ima številko podelitve 48 424, medtem ko ima Red na iglo s šestimi baklami številko podelitve 4x x41. Nobenega dvoma ni, da gre za dva reda iz istega obdobja, v drugem primeru za red, ki je bil na vijak in s 5 baklami,  preurejen na iglo s 6 baklami. IKOM-ov red je na iglo preuredil ZIN – Kovnica (glej na napis na igli, ZIN – Zavod za izradnju novčanica Beograd).
 
Red na sliki torej ni »red s 6 baklami preurejen na iglo«. Gre za red s 5 baklami pri katerem je bil zamenjan notranji obroč z baklami, kar se lepo vidi na redu (glej bakren net na hrbtni strani reda) in ker obroč s 6 baklami ni imel vijaka so morali predelati še pripenjanje in sicer na iglo.
Znano je, da se je leta 1963 spremenila ustava Jugoslavije, ki je spremenila ime države Jugoslavije iz FLRJ  v SFRJ, prav tako pa je grb  dobil namesto 5 bakel, 6 bakel (5 bakel je pomenilo 5 narodov, ki živi v 6 republikah zato je bilo pri 5 baklah 6 plamenov. S spremembo ustave pa je nastalo 6 bakel in ostalo 6 plamenov – šest narodov v šestih republikah).
 
Reda na sliki sta srebrna, oba izdelana še v 50 tih letih, red s 6 baklami pa je bil predelan po letu 1963.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime04.02.17 14:30

Na spodnjih slikah je 

RED BRATSTVA IN ENOTNOSTI - 5 BAKELJ  NA VIJAK

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime04.02.17 14:31

In še z zadnje strani:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime04.02.17 14:33

In sedaj še 

RED BRATSTVA IN ENOTNOSTI - 6 BAKELJ IN PREUREJEN NA IGLO

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime04.02.17 14:34

Pa še zadnja stran:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sponsored content





Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Značke in znaki v RV in PVO   Značke in znaki v RV in PVO - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Značke in znaki v RV in PVO
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» PODMORNIČARSKE ZNAČKE...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: RZ i PZO / RV i PVO-
Idi na: