FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 karaula Džepište 89/90

Go down 
+9
Lala Basaid
dojran
dpuric
dzigi.ki
ercov54
Pero™
Vojnik Graničar
ZAGORAC
st.djole
13 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 14:11

bilo bi mi drago kad bi se pojavio i javio neko ko je bio u ovo vreme na ovoj karauli!!!
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 14:12

Pozdrav za prvu do najbolje! cheers
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 14:16

da,verovatno su Drenok i Strezimir bile najbolje i najvišlje
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 14:20

st.djole (citat):
da,verovatno su Drenok i Strezimir bile najbolje i najvišlje

Tu je još i bila Žirovnica.
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 15:40

brate Zagorac,možeš li nabrojati sve karaule po redu od Strezimira do tvoga Drenka,zaboravio sam...sedmica je bila pored brane,videla se sa puta,ali zaboravio sam joj ime...i beše neka "braća Mitrović",koliko se sećam.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 18:49

st.djole (citat):
Bilo bi mi drago kad bi se pojavio i javio neko ko je bio u ovo vreme na ovoj karauli!!!

st.djole.
Dobro došao na stranice F.B.P.N. JNA.
Ovdje imaš dobrog sugovornika Zagroca.
On dobro poznaje taj teren gdje si ti bio graničar u JNA.
A sa moje strane da te pitam ovo, imaš li koju sliku iz tog vremena sa karaule "Džepište 1989/1990".!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 19:04

imam jednu jedinu sliku ai nju moram tražiti....ti si iz Splita,koliko vidim...Alen Paris iz Splita je bio na Džepištu samnom
ako nadjem sliku i deca mi pomognu da je skeniram(jer kako već rekoh,kompjuter mi nije jača strana),onda će mi Zagorac pomoći da je i pošaljem
a reci mi što te interesuje Džepište,obzirom da si služio na drugom kraju Juge..??
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 20:08

st.djole (citat):
imam jednu jedinu sliku ai nju moram tražiti....ti si iz Splita,koliko vidim...Alen Paris iz Splita je bio na Džepištu samnom
ako nadjem sliku i deca mi pomognu da je skeniram(jer kako već rekoh,kompjuter mi nije jača strana),onda će mi Zagorac pomoći da je i pošaljem
a reci mi što te interesuje Džepište,obzirom da si služio na drugom kraju Juge..??

Kad pogledaš stranice njegove karaule,onda i ostale,vidjeti ćeš razlike.
Zato ga interesira tvoja karaula u tvoje vrijeme.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 20:12

st.djole (citat):
brate Zagorac,možeš li nabrojati sve karaule po redu od Strezimira do tvoga Drenka,zaboravio sam...sedmica je bila pored brane,videla se sa puta,ali zaboravio sam joj ime...i beše neka "braća Mitrović",koliko se sećam.

Koliko se sjećam poslije 30 i neku godinu, Strezimir,Žirovnica,Bituša, liman Kaba(narodni heroj),Mireš,
Mitrović,Banjište,Đepište i 82" najbolja u 3.AO.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 20:24

ruga haubička,kapetan Šandor Bede,naravno,Trajković kom.diviziona.sećam se jednog od naših vozača da se prezivao Buljević...
sećam se i starog zastavnika Trajčeta...duboke,sitne nebo plave oči,pušio nišku drinu..
ja sam posle otišao u Debar na granicu








Nije mi jasno,artiljerac,pa na granicu?
U moje vrijeme na granicu se išlo malo drugačijim putem.
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 20:31

ZAGORAC (citat):
ruga haubička,kapetan Šandor Bede,naravno,Trajković kom.diviziona.sećam se jednog od naših vozača da se prezivao Buljević...
sećam se i starog zastavnika Trajčeta...duboke,sitne nebo plave oči,pušio nišku drinu..
ja sam posle otišao u Debar na granicu








Nije mi jasno,artiljerac,pa na granicu?
U moje vrijeme na granicu se išlo malo drugačijim putem.
pa nije neka velika razlika u godinama izmedju tvog i mog vojnog roka....možda nije bilo dovoljno pešadinaca.mislim da su skoro svi iz diviziona prešli na karaule
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 20:34

st.djole (citat):
ZAGORAC (citat):
ruga haubička,kapetan Šandor Bede,naravno,Trajković kom.diviziona.sećam se jednog od naših vozača da se prezivao Buljević...
sećam se i starog zastavnika Trajčeta...duboke,sitne nebo plave oči,pušio nišku drinu..
ja sam posle otišao u Debar na granicu








Nije mi jasno,artiljerac,pa na granicu?
U moje vrijeme na granicu se išlo malo drugačijim putem.
pa nije neka velika razlika u godinama izmedju tvog i mog vojnog roka....možda nije bilo dovoljno pešadinaca.mislim da su skoro svi iz diviziona prešli na karaule

Sedam godina.
Stjepan Pazdrijan je bio u Ohridu?
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 20:40

da,Stjepan Pazdrijan.
znaš,u periodu izmedju tvog i mog vojnog roka,desio se nesrećen slučaj na Džepištu...igrao se vojnik sa puškom i slučajno je stvarno repetirao i opalio sa dva metra u svog druga...što je najgore,umesto na rejonu,bili su u "krivini"posle toga,vodnik je bukvalno osedeo...vikao je da će strogo kazniti ako samo crevo za vodu neko u nekog uperi,a kamoli pušku.Znaš li nešto o tome?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 20:49

st.djole (citat):
da,Stjepan Pazdrijan.
znaš,u periodu izmedju tvog i mog vojnog roka,desio se nesrećen slučaj na Džepištu...igrao se vojnik sa puškom i slučajno je stvarno repetirao i opalio sa dva metra u svog druga...što je najgore,umesto na rejonu,bili su u "krivini"posle toga,vodnik je bukvalno osedeo...vikao je da će strogo kazniti ako samo crevo za vodu neko u nekog uperi,a kamoli pušku.Znaš li nešto o tome?

O tome ne znam ništa,samo da slučajno repetiram pa onda i slučajno opalim...... scratch 
Previše slučajnosti koje traju predugo da bi bile slučajne.
Na Drenku sam kratko bio i 84" i o tome ne znam ništa.
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 21:04

pričalo se da je taj vojnik voleo da se "igra":uperi pušku tebe,palcom uhvati za onu kvakicu kojom skidaš okvir,pa nonda repetira na "prazno".i omaklo mu se,pa nije dovoljno skinuo okvir.stvarno sm zaboravio podatak kad se to desilo.a znam gde,iznad karaule u žbunu gde se vatala krivina.
ima još jedan nesrećan slučaj:konj Kića,strašno divlji,premešten je sa tvog Drenka na osmicu,pošto je naša konjušnica bila prazna.Ali nismo ga mi zadužili,već momci sa sedmice.a oni su jadni pola-pola bili uvek leteći:polovina bude na karauli,jer je bila jako mala,a polovina odmara u komandi u Debru.E,u to vreme tu polovinu smesre kod nas umesto u Debar...i momak koji je zadužio Kiću,ode na gadjanje.i onda  jedan njihov vojnik,sećam se bio je iz Sandžaka ili Bosne,pridje Kići(to je nadimak od punog imena Korab!konj je bio predivan,lipicaner,ogroman,nepotkovan;navodno,momci sa Drenka su ga mučili i plašili kad je bio mali ,pa je podivljao)i Kića ga punim udarcem zadnje noge udari po licu...strašno....
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 21:10

a u isto to vreme,kod nas je bila smeštena ekipa inžinjeraca koji su postavljali neke tel.kablove uz granicu.iz Bitole,mislim.njihovi oficiri i vozači su spavali kod nas,jer karaula je bila nova i bilo je mesta
e,njihov vozač strpa ranjenog vojnika u pinc i bukvalno leteći stigne za mislim 1,5sata u Skopje...preživeo je sa nekoliko plastika uz nos...zalepili ga nekako,a vozač naravno dobio nagradno...
baksuzluk neki na Džepištu
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 21:15

st.djole (citat):
pričalo se da je taj vojnik voleo da se "igra":uperi pušku tebe,palcom uhvati za onu kvakicu kojom skidaš okvir,pa nonda repetira na "prazno".i omaklo mu se,pa nije dovoljno skinuo okvir.stvarno sm zaboravio podatak kad se to desilo.a znam gde,iznad karaule u žbunu gde se vatala krivina.
ima još jedan nesrećan slučaj:konj Kića,strašno divlji,premešten je sa tvog Drenka na osmicu,pošto je naša konjušnica bila prazna.Ali nismo ga mi zadužili,već momci sa sedmice.a oni su jadni pola-pola bili uvek leteći:polovina bude na karauli,jer je bila jako mala,a polovina odmara u komandi u Debru.E,u to vreme tu polovinu smesre kod nas umesto u Debar...i momak koji je zadužio Kiću,ode na gadjanje.i onda  jedan njihov vojnik,sećam se bio je iz Sandžaka ili Bosne,pridje Kići(to je nadimak od punog imena Korab!konj je bio predivan,lipicaner,ogroman,nepotkovan;navodno,momci sa Drenka su ga mučili i plašili kad je bio mali ,pa je podivljao)i Kića ga punim udarcem zadnje noge udari po licu...strašno....


Pregledaj stranice moje karaule,i onaj dio koji je zatvoren,pa ćeš vidjeti da se 82/83 kod nas to nije moglo desiti.
Neka druga situacija onda,drugo vrijeme,drugi ljudi....vrhunska ekipa za sve.
U moje vrijeme na Drenku je bio konj Brnjo.
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime24.03.14 21:21

ne,ne nisam mislio u tvoje vreme...to sa Kićom se desilo dok sam ja bio tamo,negde u leto 1990.
i znam da ste imali Brnju,čitao sam to još pre neki dan na tvojim stranicama....slušaj,jako se napinjem da se bilo čega setim,ne mogu garantovati za potpunu tačnost podaka kojih se prisećam,ali u suštini to je to!
isto i za to ubistvo;desilo se sigurno,ali kad tačno,nema šanse da se setim
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990.   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 5:09

st.djole (citat):
imam jednu jedinu sliku ai nju moram tražiti....ti si iz Splita,koliko vidim...Alen Paris iz Splita je bio na Džepištu samnom
ako nadjem sliku i deca mi pomognu da je skeniram(jer kako već rekoh,kompjuter mi nije jača strana),onda će mi Zagorac pomoći da je i pošaljem
a reci mi što te interesuje Džepište, obzirom da si služio na drugom kraju Juge..??

St.djole.
Kada si me pitao evo jedno pitanje.

Pa evo od mene koji sam bio sa druge strane Juge, interesira me da li si susretao graničare sa susjednih karaula tj. na spoju terena odgovornosti.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 7:49

st.djole (citat):
imam jednu jedinu sliku ai nju moram tražiti....ti si iz Splita,koliko vidim...Alen Paris iz Splita je bio na Džepištu samnom
ako nadjem sliku i deca mi pomognu da je skeniram(jer kako već rekoh,kompjuter mi nije jača strana),onda će mi Zagorac pomoći da je i pošaljem
a reci mi što te interesuje Džepište,obzirom da si služio na drugom kraju Juge..??

st.djole,daj malo više podataka o Alenu Paris i sigurno će biti pronađen.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 11:50

st.djole (citat):
ne,ne nisam mislio u tvoje vreme...to sa Kićom se desilo dok sam ja bio tamo,negde u leto 1990.
i znam da ste imali Brnju,čitao sam to još pre neki dan na tvojim stranicama....slušaj,jako se napinjem da se bilo čega setim,ne mogu garantovati za potpunu tačnost podaka kojih se prisećam,ali u suštini to je to!
isto i za to ubistvo;desilo se sigurno,ali kad tačno,nema šanse da se setim

Neke sam stvari i ja zaboravio,ali se skoro pa mogu prisjetiti svakog dana.
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 11:52

Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):
imam jednu jedinu sliku ai nju moram tražiti....ti si iz Splita,koliko vidim...Alen Paris iz Splita je bio na Džepištu samnom
ako nadjem sliku i deca mi pomognu da je skeniram(jer kako već rekoh,kompjuter mi nije jača strana),onda će mi Zagorac pomoći da je i pošaljem
a reci mi što te interesuje Džepište, obzirom da si služio na drugom kraju Juge..??

St.djole.
Kada si me pitao evo jedno pitanje.

Pa evo od mene koji sam bio sa druge strane Juge, interesira me da li si susretao graničare sa susjednih karaula tj. na spoju terena odgovornosti.!?
hoćeš iskreno?
Na E-23 sam bio dva puta.Osmatračnica,mislim da beše e-19,mislim da sam bio jednom svega....jedino sam se nastražario...naleteli smo jednom,negde u proleće 1990 na albansku patrolu...možeš misliti...ležali smo na poljani iznad Zendelovog potoka,i čuli glasove.i eto ti njih dvojice,nismo razgovarali,koliko se sećam,samo smo obostrano kimnuli glavama.
znači,albance jesam sreo,ali naše kolege sa susednih karaula ne
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 11:59

st.djole (citat):
Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):
imam jednu jedinu sliku ai nju moram tražiti....ti si iz Splita,koliko vidim...Alen Paris iz Splita je bio na Džepištu samnom
ako nadjem sliku i deca mi pomognu da je skeniram(jer kako već rekoh,kompjuter mi nije jača strana),onda će mi Zagorac pomoći da je i pošaljem
a reci mi što te interesuje Džepište, obzirom da si služio na drugom kraju Juge..??

St.djole.
Kada si me pitao evo jedno pitanje.

Pa evo od mene koji sam bio sa druge strane Juge, interesira me da li si susretao graničare sa susjednih karaula tj. na spoju terena odgovornosti.!?
hoćeš iskreno?
Na E-23 sam bio dva puta.Osmatračnica,mislim da beše e-19,mislim da sam bio jednom svega....jedino sam se nastražario...naleteli smo jednom,negde u proleće 1990 na albansku patrolu...možeš misliti...ležali smo na poljani iznad Zendelovog potoka,i čuli glasove.i eto ti njih dvojice,nismo razgovarali,koliko se sećam,samo smo obostrano kimnuli glavama.
znači,albance jesam sreo,ali naše kolege sa susednih karaula ne

Kod E-23 sam bio toliko puta da me već boljela glava od njega.Kod njega sam ostavljao poruke za kolege sa Đepišta,ali nikad ništa.
Zendelov potok je ravno nasuprot sela Dolgaš gdje utječe u Drim?
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 12:04

ne znam,brate..znam samo da smo pili vodu iz potoka kao dobar dan.
o Alenu Parisu znam samo to:Alen Paris iz Splita.Najviše se družio sa nekim Jovicom Naskovskim iz Pančeva.Čuo sam da su bili i u kontaktu jedno vreme
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 12:07

a kako se zvao potok koji je proticao pored E-23?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 12:07

Zendelov potok teče iz Albanije,u onoj udolini blizu E-23?
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 12:08

ZAGORAC (citat):
Zendelov potok teče iz Albanije,u onoj udolini blizu E-23?
da,do njega smo se spuštali bukvalno na guzicama,a u povratku se penjeli četvoronoške.granica ga je sekla
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 12:15

misliš da je u pitanju isti potok?
od ovog spuštanja pa do e-23 imalo je još dosta hodati,i to nadole,uglavnom.zato mislim da je pored e-23 neki drugi potok.a možda je ustvari i to Zendelov
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 12:22

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo crveno,tu je potok i E-23.
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 16:25

Alen Paris je iz Rijeke..vidiš kako sam pogrešio...pitao sam onog mog slovenca.ili se bolje seća ili ima zapisano.ja sam imao gitaru koja je bila samnom na karauli i svi su mi se ispotpisivali,i starija i mladja klasa...ali i ona je "nestala"kao i većina stvari iz toga vremena...ostala je samo predivna uspomena,i u to ime bi voleo kontaktirati još nekoga sa karaule
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 16:29

Lokacija potoka odgovara?
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 19:48

ZAGORAC (citat):
Lokacija potoka odgovara?
kažem ti,na samom izlasku iz šume,u koju se ulazilo odmah sa piste,pružala se poljana,i na kraju poljane je bila ona nizbrdica od 90 stepeni.i odmah na dnu te nizbrdice (2-3m je bila nizbrdica)je bio zendelov potok.posle se imalo hodati bar još dobrih pola sata ako ne i više do e-23.kako da doznamo da li je u pitanju isti pitok.ne sećam se da se spominjao dva puta u svakodnevnom čitanju dnevne zapovesti.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 19:53

st.djole (citat):

Hoćeš iskreno?
Na E-23 sam bio dva puta.
Osmatračnica, mislim da beše e-19, mislim da sam bio jednom svega....jedino sam se nastražario...naleteli smo jednom,negde u proleće 1990 na albansku patrolu...možeš misliti...ležali smo na poljani iznad Zendelovog potoka, i čuli glasove.i eto ti njih dvojice,nismo razgovarali, koliko se sećam,samo smo obostrano kimnuli glavama.
znači, albance jesam sreo, ali naše kolege sa susednih karaula ne.

St.djole.
Daj mi reci kako je izgledala ova vaša kako kažeš "osmatračnica".!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 19:58

Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):

Hoćeš iskreno?
Na E-23 sam bio dva puta.
Osmatračnica, mislim da beše e-19, mislim da sam bio jednom svega....jedino sam se nastražario...naleteli smo jednom,negde u proleće 1990 na albansku patrolu...možeš misliti...ležali smo na poljani iznad Zendelovog potoka, i čuli glasove.i eto ti njih dvojice,nismo razgovarali, koliko se sećam,samo smo obostrano kimnuli glavama.
znači, albance jesam sreo, ali naše kolege sa susednih karaula ne.

St.djole.
Daj mi reci kako je izgledala ova vaša kako kažeš "osmatračnica".!?
malo će biti teže obzirom da sam bio tamo samo jednom.mislim da je to jednostavno bio neki vrh severno od karaule,prema sedmici...u dnevnoj zapovesti to se zvalo osmatračnica,ali nije bilo nikakve fizičke osmatračnice,već se sa toga kamena pružao fantastičan pogled prema "zemlji orlova".
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: karaula Džepište 89/   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 20:38

st.djole (citat):

Malo će biti teže obzirom da sam bio tamo samo jednom.
Mislim da je to jednostavno bio neki vrh severno od karaule, prema sedmici... u dnevnoj zapovesti to se zvalo osmatračnica, ali nije bilo nikakve fizičke osmatračnice, već se sa toga kamena pružao fantastičan pogled prema "zemlji orlova".

Ja sam pomislio da ste imali nešto slično ovome.!?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad ono prirodna uzvisina.!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 20:42

Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):

Malo će biti teže obzirom da sam bio tamo samo jednom.
Mislim da je to jednostavno bio neki vrh severno od karaule, prema sedmici... u dnevnoj zapovesti to se zvalo osmatračnica, ali nije bilo nikakve fizičke osmatračnice, već se sa toga kamena pružao fantastičan pogled prema "zemlji orlova".

Ja sam pomislio da ste imali nešto slično ovome.!?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad ono prirodna uzvisina.!!
da,prosto nije bilo potrebe graditi osmatračnice.jednostavno se popneš na vrh planine
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 21:00

St.djole.
Je li na vašemu terenu odgovornosti bilo s albanske strane njihovih bunkera.!?

(poslao sam ti poruku) pogledaj gore na vrhu foruma pod privatne poruke.!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 21:20

Vojnik Graničar (citat):
St.djole.
Je li na vašemu terenu odgovornosti bilo s albanske strane njihovih bunkera.!?

(poslao sam ti poruku) pogledaj gore na vrhu foruma pod privatne poruke.!!!
pa već sam rekao da se ne snalazim najbolje
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime25.03.14 21:23

st.djole (citat):
Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):

Malo će biti teže obzirom da sam bio tamo samo jednom.
Mislim da je to jednostavno bio neki vrh severno od karaule, prema sedmici... u dnevnoj zapovesti to se zvalo osmatračnica, ali nije bilo nikakve fizičke osmatračnice, već se sa toga kamena pružao fantastičan pogled prema "zemlji orlova".

Ja sam pomislio da ste imali nešto slično ovome.!?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad ono prirodna uzvisina.!!
da,prosto nije bilo potrebe graditi osmatračnice.jednostavno se popneš na vrh planine
ovde sam trebao pisati.
bilo je bunkera
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime26.03.14 19:07

st.djole (citat):

Ovde sam trebao pisati.
Bilo je bunkera.

[You must be registered and logged in to see this image.]

St.djole.!
Koliko su Albanski bunkeri bili udaljeni od granice sa SFRJ.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime26.03.14 19:21

Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):

Ovde sam trebao pisati.
Bilo je bunkera.

[You must be registered and logged in to see this image.]

St.djole.!
Koliko su Albanski bunkeri bili udaljeni od granice sa SFRJ.!?
video sam ih samo sa naših prirodnih osmatračnica
teško je setiti su.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime26.03.14 19:25

st.djole (citat):

Video sam ih samo sa naših prirodnih osmatračnica teško je setiti su.

Otprilike koja je bila udaljenost.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime26.03.14 19:33

Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):

Video sam ih samo sa naših prirodnih osmatračnica teško je setiti su.

Otprilike koja je bila udaljenost.!?

samo se sećam da sam sa visine video bunkere.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime26.03.14 19:37

st.djole (citat):

Samo se sećam da sam sa visine video bunkere.

Reci mi kada si došao u karaulu "Đepište" je li vas komandir karaule upoznao sa pograničnim i zagraničnim područjem tvoje karaule.!?
Da budem jasniji da te ovi termini ne zbune.
Pogranično podrtučje je ono područje koje je iza 100 metarskog graničnog pojasa i ide u dubinu teritorija SFRJ.
Zagranično područje je ono područje koje je iza 100 metarskog Albanskog graničnog pojasa i ide u dubinu Albanskog teritorija.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime26.03.14 19:50

mnogo pitaš,bratac;ne trese me demencija,volim čitati,čak mi je služba(posao) na neki način vezana za svakodnevno čitanje,ali toga što ti pitaš,pa ako je i pričao vodnik,a verovatno jeste,nema šanse da se setim.Veliki javašluk i nemar je vladao bar na našoj karauli.rejon je reto ko obilazio.ja sam mnogo dana proveo na straži iznad karaule,jer sam bio spor,te su me  oslobodili obilaska rejona(Lala iz Vojvodine:mali,debeo i spor...)a to su idealne sposobnosti za stražu...žao mi je,ne mogu ti pomoći
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime26.03.14 19:59

st.djole (citat):
Mnogo pitaš, bratac; ne trese me demencija, volim čitati, čak mi je služba (posao) na neki način vezana za svakodnevno čitanje, ali toga što ti pitaš, pa ako je i pričao vodnik, a verovatno jeste, nema šanse da se setim.
Veliki javašluk i nemar je vladao bar na našoj karauli. rejon je reto ko obilazio. ja sam mnogo dana proveo na straži iznad karaule, jer sam bio spor, te su me  oslobodili obilaska rejona (Lala iz Vojvodine:mali, debeo i spor...)a to su idealne sposobnosti za stražu...žao mi je, ne mogu ti pomoći

He he he he...
Zato vas Zagorac na spoju rejona nije mogao ni dočekati, he he he he...
Upoznavanje sa okolinom to je osnovna stvar kada svaki graničar dođe u karaulu.
Ali nema veze.
Idemo dalje.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime26.03.14 20:04

Možeš li se sjetiti koliko ste metaka dužili na primjer za snajper, puškomitraljez ili automatsku pušku.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime26.03.14 20:12

Vojnik Graničar (citat):
st.djole (citat):
Mnogo pitaš, bratac; ne trese me demencija, volim čitati, čak mi je služba (posao) na neki način vezana za svakodnevno čitanje, ali toga što ti pitaš, pa ako je i pričao vodnik, a verovatno jeste, nema šanse da se setim.
Veliki javašluk i nemar je vladao bar na našoj karauli. rejon je reto ko obilazio. ja sam mnogo dana proveo na straži iznad karaule, jer sam bio spor, te su me  oslobodili obilaska rejona (Lala iz Vojvodine:mali, debeo i spor...)a to su idealne sposobnosti za stražu...žao mi je, ne mogu ti pomoći

He he he he...
Zato vas Zagorac na spoju rejona nije mogao ni dočekati, he he he he...
Upoznavanje sa okolinom to je osnovna stvar kada svaki graničar dođe u karaulu.
Ali nema veze.
Idemo dalje.
One moje poruke umotane u celofan i srebrni papir od cigareta još su kod E-23  Sad
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 45
ČLAN OD: : 2014-03-24
M(j)esto sombor

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime26.03.14 20:18

e pazi,to su bili neki drugi momci:u pitanju je 7 godina razlike,i ja lično verujem da su ti momci bili mnogo odgovorniji.
ne vredi ti postavljati pitanja više.sećam se da smo nosili onu torbicu sa okvirima ali koliko....no chanse to remember!
jedan momak je pucao na rejonu(video je da je u pitanju krava,ali nije odoleo...bila je noć,i već su zalegli i vikali "stoj",a krckanje i hodanje se i dalje nastavilo.i onda prepoznaše kravu.medjutim,ovaj je samo rekao:ja ću ipak pucati,i....pucao.Seljak,vlasnik krave je kukao 10 dana za kravom,a ova dvojica su ispisali nekoliko tabaka papira,pravdajući ispaljene zadužene metke.A jedan albanski vojnik je prebegao na našem rejonu.jednostavno je prešao u SFRJ bez puške i naša patrola ga "uhapsila"i dovela na karaulu.tu su ga malo ispitivali pomoću nekog čičioce iz sela koji je znao albanski...i gde su ga posle otpremili,pojma nemam
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Džepište 1989/1990   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime26.03.14 20:20

ZAGORAC (citat):

One moje poruke umotane u celofan i srebrni papir od cigareta još su kod E-23  Sad

Postavio si im pretežak zadatak.!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sponsored content





karaula Džepište 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   karaula Džepište 89/90 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
karaula Džepište 89/90
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula DUB
» Karaula Drenak 82/83 (prvi dio teme)
» Karaula Kostin Dol

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: