FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije

Go down 
5 posters
AutorPoruka
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Empty
KomentarNaslov komentara: Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije   Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Icon_minitimeThu Mar 06, 2014 12:36 pm

Iz procitanog do sada nisam primijetio neku slicnu temu, pa ju i otvaram i nadam se da bude naisla na dobar odaziv posjetitelja i clanova ovoga foruma. Naime zanima me dali netko kao pojedinac ili grupa prijasnjih kolega posjetio mjesto u kome je ostavio dio svoje mladosti i sjecanja tj. mjesta gdje je bio na duznosti. Dali je moguce preko agencije ili na neki drugi nacin organizirati izlete i obilaske u pojedina mjesta u ovom slucaju na Makedonska pogranicna mjesta, pa da skupa posjetimo Gevgeliju, Strumicu, Debar i njihove karaule i jos pokoji grad na granici. Vidim da je posjeta pojedinacno bilo na Slovenskij granici od strane Mirana, dali je netko uzeo fotic i jednostavno otisao i posjetio svoje mjesto gdje su mu ostale uspomene na mlade dane.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Empty
KomentarNaslov komentara: Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije   Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Icon_minitimeThu Mar 06, 2014 4:38 pm

humka83 (citat):

Iz procitanog do sada nisam primijetio neku slicnu temu, pa ju i otvaram i nadam se da bude naisla na dobar odaziv posjetitelja i clanova ovoga foruma.
Naime zanima me dali netko kao pojedinac ili grupa prijasnjih kolega posjetio mjesto u kome je ostavio dio svoje mladosti i sjecanja tj. mjesta gdje je bio na duznosti.
Dali je moguce preko agencije ili na neki drugi nacin organizirati izlete i obilaske u pojedina mjesta u ovom slucaju na Makedonska pogranicna mjesta, pa da skupa posjetimo Gevgeliju, Strumicu, Debar i njihove karaule i jos pokoji grad na granici.
Vidim da je posjeta pojedinacno bilo na Slovenskij granici od strane Mirana, dali je netko uzeo fotic i jednostavno otisao i posjetio svoje mjesto gdje su mu ostale uspomene na mlade dane.

Humka83.!?
Ne znam na što si mislio kad si spomenio Mirana Cvilka iz mjesta Šentilj u Sloveniji.!?
Mislim da je neka zabuna ali Miran Cvilak nije bio pripadnik graničnih jedinica JNA.
One je karaule "Ceršak", "Šentilj" i "Špičnik" slikao za moje potrebe i potrebe graničara "Šepe".
Što se samog Mirana Cvilka tiče on te karaule nikada nebi slikao niti mu te karaule išta znače.
On je to napravio na moj i "Šepin" nagovor.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 67
M(j)esto BG

Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije   Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Icon_minitimeThu Mar 06, 2014 5:04 pm

humka83
Pogledaj malo ovde ima nešto o tome što ti sada pitaš i predlažeš. Nije da nije izvodljivo, sve zavisi koliko neko pored želje ima vremena i love.

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije   Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Icon_minitimeThu Mar 06, 2014 7:51 pm

Vojnik Graničar (citat):
Humka83.!?
Ne znam na što si mislio kad si spomenio Mirana Cvilka iz mjesta Šentilj u Sloveniji.!?
Mislim da je neka zabuna ali Miran Cvilak nije bio pripadnik graničnih jedinica JNA.
One je karaule "Ceršak", "Šentilj" i "Špičnik" slikao za moje potrebe i potrebe graničara "Šepe".
Što se samog Mirana Cvilka tiče on te karaule nikada nebi slikao niti mu te karaule išta znače.
On je to napravio na moj i "Šepin" nagovor.

Vojnik Graničar, nema zabune i nije Miran spomenut u negativnom kontekstu i znam da nije bio pripadnik i znam da je slikao po tvom nagovoru i znam da je dobro odradio i poslikao te je zasluzio i smoje strane pohvalu. Spomenuo sam ga iz tog razloga da bi bilo osobno ako ne uzivo posjetiti, onda imati nekoga poput Mirana na svim GO da bi na taj nacin osvjezili uspomene na mladost i boravak u tim mjestima. Zato se nadam da bu Miran doso i na Makedonsku granicu i karaule dok se mi dogovorimo o izletu i posjeti istim. LP

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije   Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Icon_minitimeThu Mar 06, 2014 7:55 pm

East&West (citat):
humka83
Pogledaj malo ovde ima nešto o tome što ti sada pitaš i predlažeš. Nije da nije izvodljivo, sve zavisi koliko neko pored želje ima vremena i love.

[You must be registered and logged in to see this link.]

East&West, da to sam pogledao jos prije, slab je odaziv za diskusiju a bio bi vjerojatno jos manji za neku vecu akciju a ovaj naslov sam stavio iskljucivo za navedena mjesta Makedonije.

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije   Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Icon_minitimeFri Mar 07, 2014 12:37 pm

humka83, preko vikenda možda pronađem pismo,skeniram i postavim ga ovdje da vidiš da je
ipak netko bio "dolje".
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije   Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Icon_minitimeFri Mar 07, 2014 6:06 pm

ZAGORAC (citat):
humka83, preko vikenda možda pronađem pismo,skeniram i postavim ga ovdje da vidiš da je
ipak netko bio "dolje".
vjerujem da je bil, nadam se da bum i ja otisel pa makar kad dojdem u pemziju
Na vrh Go down
sega-đomba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2020-04-19
DOB : 63
M(j)esto Kranj Slovenija služio Debar-karaula Banjište

Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije   Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Icon_minitimeSun May 03, 2020 8:26 am

Zdravo klasa 79/80 koja je služila na granici Banjište u Debru broj karaule  4 i pod Potporučnikom Isnif Nezirovskim molim da se mi javijo.Izgubio sam sve podatke od drugova.Ja sam iz Slovenije i zovem se Tone Vrtačnik i molim da se mi javite ako gledate ovo poruko jer to ne mogu zaboraviti.
Lep pozdrav svima Graničarom Tone Vrtačnik iz Kranja Slovenija. salutiranje salutiranje salutiranje
Na vrh Go down
Sponsored content





Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije   Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Izlet i posjeta karaulama, mjestima GO gradova Makedonije
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Komandiri i zamjenici karaula Makedonije
» Posjeta pilota 354. iae (a. Lađevci - Kraljevo) luci Lora 1989. godine
» Skopje Goce Delčev septembar 1988.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: