FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Aleksinac VP 7424

Go down 
+15
dedo87
VBČ
zagi0070
vozac 1965
vladimir
arcibald01
albolabris
Mikula 67
bojnik
ris1
Rade012
Max Blitz
howitzer
flexi
dpuric
19 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime13.01.14 19:22

Za one koji su sluzili u ovoj jedinici.

Januar - septembar 1986.g.

VP 7424 - Mesoviti artiljerijski puk - k-dant puk.Cubric Jovan
Sastav> Haubicki divizion ( k-dant major Nikolic.., zam. KIK Filipovic Miloljub, ref. OP zast. Vlajic)
                3 haubicke baterije 155 (komandiri kap. Stoiljkovic , kap.Cakar Milan, kap.Jankovic Milan)
                Komandna baterija-( kap.Markotic Predrag,por.Ilic Dragoslav)

           Baterija VBR (+ baterija u R sastavu)- k-dir kap Ostojic
           Kom.baterija puka (k-dir kap.Markovic Ljubo)

PS. Letos prosao pored kasarne u Aleksincu.Napustena, samo straza, zaraslo u korov, jad i cemer!
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime13.01.14 22:06

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime13.01.14 22:09

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nebojsa1969 voli ovaj upis

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime13.01.14 22:10

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nebojsa1969 voli ovaj upis

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime30.01.14 9:12

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nebojsa1969 voli ovaj upis

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime31.01.14 0:36

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime31.01.14 0:39

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
kasarna nekada puna, ovo  je posle bombardovanja 1999 kad je dosta tehnike  oruzja i orudja i vozila izmesteno sa Kosova

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime31.01.14 0:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
ovako je izgledala u proslom veku, vidi se deo

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime01.02.14 17:47

dpuric (citat):
Za one koji su sluzili u ovoj jedinici.

Januar - septembar 1986.g.

VP 7424 - Mesoviti artiljerijski puk - k-dant puk.Cubric Jovan
Sastav> Haubicki divizion ( k-dant major Nikolic.., zam. KIK Filipovic Miloljub, ref. OP zast. Vlajic)
                3 haubicke baterije 155 (komandiri kap. Stoiljkovic , kap.Cakar Milan, kap.Jankovic Milan)
                Komandna baterija-( kap.Markotic Predrag,por.Ilic Dragoslav)

           Baterija VBR (+ baterija u R sastavu)- k-dir kap Ostojic
           Kom.baterija puka (k-dir kap.Markovic Ljubo)

PS. Letos prosao pored kasarne u Aleksincu.Napustena, samo straza, zaraslo u korov, jad i cemer!

kasarna je odavno napustena i sve je zaraslo u korov i prepusteno zubu vremena i dalje je to vojni objekat tako se tretira , bilo je prica da ce to otkupiti opstina i napraviti industrijsku zonu i privuci nekog stranog investitora jer je na dobroj lokaciji bas uz autoput ali od te price nije bilo nista nema se para  , i dom vojske u centru grada je napusten ali u njemu zivi jedna ili dve porodice penzionisanih pripadnika vojske koji nemaju reseno stambeno pitanje .  Sto se tice oficira koji se pominju poznata su mi prezimena , znao  sam sina  puk . Čubrica mislim da je bio poručnik kasnije i sina kap Čakara , a licno sam poznavao sada pokojnog kapetana Tomislava Stoiljkovica zvanog kapetan DŽO  ako je to taj Stojiljkovic  i sinove mu poznajem

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime01.02.14 18:20

Da, kapetan Dzo nisam znao da je pokojni. Inace je u to vreme bio jedini oficir u puku koji je vrsio korekturu art vatre iz vazduha - helikoptera.
A sto se tice prodaje kasarne - citao sam na aleksinackom portalu nesto krajnje interesantrno
Naime, zemljiste je izmedju dva rata poklonio vlasnik uz uslov da tu bude kasarna.Kada su njegovi naslednici culi da se planira prodaja kasarne, na osnovu te oporuke sve je stopirano.  istina ili ne - pitanje je.
Inace, Aleksinac mi je ostao u lepoj uspomeni  (i aleksincanke he he )
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime01.02.14 18:44

da  postoji ta prica da su naslednici stopirali to , ali ja nesto cisto sumnjam u to . 

Kapetan Džo je umro pre sad neznam tacno 8 ili 10 godina . Obicno je vojska izlazila tih 80 tih godina u kafanu Tiha Noć koja se nalazila pored doma JNA
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime01.02.14 18:53

Pa tada jos kafici nisu bili u modi. Aleksinac je mali grad, jedna glavna ulica i to je to. Vojska je isla (iako je bilo zabranjeno) i u jednu kafanu u Zitkovac.Koliko sam puta sa patrolom bio tamo i vracao ih u grad (ni jednog nisam priveo - zvanicno)
A nekako mi je, kao nekome ko se pre vojske bavio folklorom, pripalo da pripremim nastup za nekakve smotre. Muski dao ansambla - vojnici zenski deo - ucenice gimnazije. Ludo i nezaboravno.
Na vrh Go down
howitzer
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-03-04

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime07.03.14 18:50

Služio cijelu 1982. godinu u Aleksincu, II baterija 155 mm.
Posjetio sam se još nekih likova koji ovdje nisu spomenuti.

Zapovjednik moje baterije bio je por. Matko Vukelić rodom iz okolice Bjelovara.
Prvi zapovjednik, kao topografu, bio mi je vod. Milovan Dimitrijević, dobar lik, mlađi od mene 5 godina jer sam služio poslije faksa. U kasarni je bio galamđija a privatno smo bili na ti i slušali rokenrol.

Zapovjednik baterije 105 mm bio je kap. Kardoš.

Prisjećam se još intendantskog voda kojim je zapovijedao kap. Pavlović rodom iz Čapljine.
Tu je bio i jedini zast. u kasarni, Adlešić.

Tzv. bezbednjak bio je neki kap. iz Crne Gore, crven u licu, tajanstven, sporog hoda. Uvijek se iznenada pojavio u bilo kojem dijelu kasarne kad nije trebalo.

Nakon 6 mj, prešao sam u Kom. bateriju puka kod kap. Markovića. U to vrijeme, st. vodnik Ilić bio je znan po nadimku Tarzan, što zbog navježbanog torza, što zbog toga što nam je dušu vadio na fiskulturnom vježbanju misleći da se svatko može popesti na uže...

Od ostalih sjećam se dvojice Makedonaca, podoficira koji su u komandi stana obračunavali plaće i dnevnice. Zvali smo ih Lolek i Bolek.

Tu je radio i kap. Milutin Stanojević, privatno vrsni voćar s lijepim imanjem na Komrenu kod Niša.

Šef tehn. službe bio je maj. Radoje Matić, oficir s kojim sam zadržao prijateljstvo sve do danas uz uzajamne posjete.[size=12.8] [/size]


[size=12.8]"Skinuo" sam se 30.12.1982. kad je već nova ložionica za centralno proradila a nova blagovaonica samo što nije proradila. Šteta što je sve propalo.[/size]
[size=12.8]No, za Aleksinac me vežu lijepe uspomene, korektne starješine i ok ljudi u gradu.[/size]
[size=12.8]Usput, bio sam još tri puta nakon toga u toj kasarni narednih par godina.[/size]


[size=12.8]Nadam se da će još netko nešto dopisati...  Very Happy [/size]
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime07.03.14 19:38

SV Ilic je u februaru 1986. g. dobio cin porucnika (vanredno se doskolovao) i bio mi je K-Dir voda . a kap. Markovic Ljubo K-dir baterije. Ostali u to vreme nisu bili tu (smena generacija)
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime11.03.14 17:29

Slikao bih kasarnu i postavio bih fotografije ovde ali jos se kao vodi da je vojni objekat  ima i oznaka na ogradi gde to piše , mada u njoj nema ničega samo zgrade  i sve zapušteno
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime11.03.14 18:31

flexi (citat):
Slikao bih kasarnu i postavio bih fotografije ovde ali jos se kao vodi da je vojni objekat  ima i oznaka na ogradi gde to piše , mada u njoj nema ničega samo zgrade  i sve zapušteno

Ako ti je osobna dilema (moralna ili ova i ona) nemoj stavljat, iako ima na forumu masu slika aktualnih vojnih objekata, 's kapije' i satelitskih, i to ne samo zapuštenih.
Ja stavim sve što mi dođe pod ruku, ako je kome krivo nek' mu bude.  Smile

U vrijeme Google eartha i Street viewa mnoge zabrane fotografiranja su smiješne.
Mislim da ovdje ne možemo stavit vojne tajne sve i da hoćemo.
Drugo bi bilo da iscure neke tajne iz državnih diplomatskih torbi, a time se ovdje nitko ne bavi, nisam primijetio.

Ionako se ovdašnje 'vojne tajne ' nisu makle puno dalje od ovako nečega:  Very Happy 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime12.03.14 2:26

ma 100% si u pravu Max , nego ajde videcemo kad budem imao vremena
Na vrh Go down
howitzer
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-03-04

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime12.03.14 18:38

@ Flexi : ako imaš koju fotku slikanu od ulaza u kasarnu prema centru ( most na Moravici ), bilo bi lijepo da je staviš da se malo podsjetimo.
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime12.03.14 23:11

@howitzer , biće neka fotografija ovih dana posle vikenda samo malo vremena da nadjem 


evo jedna starija ulaz u kasarnu skinuto sa bespuća interneta 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Rade012
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-02-01

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime10.04.14 22:35

Aleksinačka kasarna je bila jedna od lepših. I ekipa je bila odlična.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime11.04.14 7:57

Rade012 (citat):
Aleksinačka kasarna je bila jedna od lepših. I ekipa je bila odlična.
Koje godine si bio u Aleksincu?
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime25.08.14 15:47

[You must be registered and logged in to see this image.]



Nekadašnji Dom JNA , bio je dobar i lep restoran i bioskopska sala nekad u njemu nekada kultno mesto za skupljanje


flexi: komentar modifikovan dana: 25.08.14 15:51; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime25.08.14 15:49

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ris1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-09-16

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Starije generacije   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime16.09.14 0:45

Sluzio sam 1972/73 druga baterija drugog diviziona 155mm. Komandir kapetan Jugoslav Nojic, cuo sam da je kasnije postao komandant diviziona (kao major). Komandant puka pukovnik Bosko Vojnovic. Vidim da su desetak I vise godina nakon mog izlaska iz JNA Cakar I Jankovic postali kapetani (tada su bili stariji vodnici). Osim njih dvojice ostala imena koja pominjete iz osamdesetih godina nisu mi poznata. Komandant diviziona u mije vrijeme bio je neki major Aleksic (ne sjecam se imena). Ostali likovi kojih se sjecam su: potporucnik Milorad Cankovic (finansije), zastavnik Ganic (kulturno-zabavni zivot), kapetan Golubovic, potporucnik Meho (ne sjecam se prezimena), kapetan prve klase Becirevic (lak na dozvolama za izlaz kad je dezurni), neki kapetan prve klase fenomenalan zubar (ne sjecam se imena iako mi je dobro uradio zube), zatim neki Radovic, upravnik Doma JNA (ne sjecam se cina), pa onda neki likovi iz Staba (major Gogic, potpukovnik Ristic, itd.) Da li neko zna ko je od ovih ziv I sta je s njima.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime16.09.14 7:58

ris1, dobrodošao na Forum, imaj strpljenja i naići će netko od generacije lol!  samo dajte malo više podataka, koji grad, koja vojna pošta i sl.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime16.09.14 9:25

ris1 dobro nam došao cheers
Što reče bojnik daj nam malo više podataka.

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime16.09.14 10:34

ris1 (citat):
Sluzio sam 1972/73 druga baterija drugog diviziona 155mm. Komandir kapetan Jugoslav Nojic, cuo sam da je kasnije postao komandant diviziona (kao major). Komandant puka pukovnik Bosko Vojnovic. Vidim da su desetak I vise godina nakon mog izlaska iz JNA Cakar I Jankovic postali kapetani (tada su bili stariji vodnici). Osim njih dvojice ostala imena koja pominjete iz osamdesetih godina nisu mi poznata. Komandant diviziona u mije vrijeme bio je neki major Aleksic (ne sjecam se imena). Ostali likovi kojih se sjecam su: potporucnik Milorad Cankovic (finansije), zastavnik Ganic (kulturno-zabavni zivot), kapetan Golubovic, potporucnik Meho (ne sjecam se prezimena), kapetan prve klase Becirevic (lak na dozvolama za izlaz kad je dezurni), neki kapetan prve klase fenomenalan zubar (ne sjecam se imena iako mi je dobro uradio zube), zatim neki Radovic, upravnik Doma JNA (ne sjecam se cina), pa onda neki likovi iz Staba (major Gogic, potpukovnik Ristic, itd.) Da li neko zna ko je od ovih ziv I sta je s njima.
Mozda se radi o kasarnu u Aleksincu. Cakar iJankovic su bili kapetani k-diri baterija 1986.g.
Na vrh Go down
ris1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-09-16

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime16.09.14 12:10

Da, radi se o Aleksincu, izgleda da nisam bio precizan.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime16.09.14 13:03

eto dežurni je rješio problem Wink

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
ris1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-09-16

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime17.09.14 1:33

Citam neke stvari na muzickoj strani ovog sajta, pa mi padose na pamet hitovi iz vremena 72/73 kad sam sluzio u Aleksincu. Bio je neki disko preko puta doma armije, doduse starjesinama nije bilo drago da tamo idemo, ali ipak se islo. Glavi strani hit u to vrijeme bio je Whisky in the Jar (Thin Lizzy), a od domacih Indeksi (Sanjam I Predaj se srce). Narodnjake sam slabo pratio, ali se sjecam da je Saban Saulic bio glavni, kao I Meho Puzic I Toma Zdravkovic. U to vrijeme nije postojalo ni Dugme, ni Corba, ni Valjak, ni Kazaliste, rokerske hitove imali su Indeksi, YU grupa, Kameleoni, TIME je snimio svoju glavnu plocu. Korni grupa je imala pjesmu "Bez veze", koja je iz nekog razloga bila proskribovana u vojsci. Dado Topic je imao neke probleme zbog odbijanja da ide u vojsku, vise se ne sjecam kako je ta afera zavrsila, vazno je da je Dado I danas u punoj formi. (Mozda je ovo trebalo u muzicku rubriku, ali meni je sve to nekako povezano sa mojim sluzenjem u Aleksincu)
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime17.09.14 11:05

flexi (citat):
@howitzer , biće neka fotografija ovih dana posle vikenda samo malo vremena da nadjem 


evo jedna starija ulaz u kasarnu skinuto sa bespuća interneta 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Prosle godine sam prolazio kroz Aleksinac i nakratko obisao oko kasarne. Ono sto je ostalo(deo gde su bili hangari, raionice, magacini i KPS je porusen) je u jadnom stanju, korov na sve strane. U ovom objektu na kapiji (gde je bila prijavnica, DOf i straza) sada je nekoliko ugovoraca na obezbedjenju.
Na vrh Go down
ris1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-09-16

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime18.09.14 0:11

Nisam siguran, ali cini mi se da je u moje vrijeme (72/73) ovo na slici bio sporedni ulaz za ambulantu (stacionar), a da je bijela kuca u pozadini upravo taj stacionar. Ona zuta zgrada iza bila je neki magacin I servis (izmedju ostalog krojacki). Tu mi padaju na pamet neke sitne, ali korisne cake kojima smo se sluzili, narocito kao "stare kajle". Npr. trebalo je imati vezu sa krojacem (vojnik na odsluzenju), pa ti on napravi diskretne "zvonerice" od vojnickih pantalona, sto je tada bila moda. Ili, veza sa bricom te stiti od unakazivanja, a nas brico (neki momak iz Osijeka) bio je vjest pa ti namontira frizuru koja je bez kape mogla proci kao moderna (tad se nosila duga kosa). Veza u veseraju omogucava ti cesce dobivanje cistog vesa, a u kupatilu prekoredna tusiranja. Bio sam dobar I sa likom koji je stalno bio u domu armije. Jedna od koristi bila je pristup telefonu. Telefon je, naravno, bio blokiran nekim kao katancem koji onemogucava okretanje brojcanika, I ciji kljuc ima upravnik doma. Medjutim, pazljivo ritmicno kuckanje po viljusci omogucuje da dobijes bilo koji broj (to su bili analogni puls telefoni, danas to ne bi bilo loguce izvesti).
Na vrh Go down
albolabris
Gušter
Gušter
albolabris


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 34

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime21.12.14 23:56

flexi (citat):
dpuric (citat):
Za one koji su sluzili u ovoj jedinici.

Januar - septembar 1986.g.

VP 7424 - Mesoviti artiljerijski puk - k-dant puk.Cubric Jovan
Sastav> Haubicki divizion ( k-dant major Nikolic.., zam. KIK Filipovic Miloljub, ref. OP zast. Vlajic)
                3 haubicke baterije 155 (komandiri kap. Stoiljkovic , kap.Cakar Milan, kap.Jankovic Milan)
                Komandna baterija-( kap.Markotic Predrag,por.Ilic Dragoslav)

           Baterija VBR (+ baterija u R sastavu)- k-dir kap Ostojic
           Kom.baterija puka (k-dir kap.Markovic Ljubo)

PS. Letos prosao pored kasarne u Aleksincu.Napustena, samo straza, zaraslo u korov, jad i cemer!

kasarna je odavno napustena i sve je zaraslo u korov i prepusteno zubu vremena i dalje je to vojni objekat tako se tretira , bilo je prica da ce to otkupiti opstina i napraviti industrijsku zonu i privuci nekog stranog investitora jer je na dobroj lokaciji bas uz autoput ali od te price nije bilo nista nema se para  , i dom vojske u centru grada je napusten ali u njemu zivi jedna ili dve porodice penzionisanih pripadnika vojske koji nemaju reseno stambeno pitanje .  Sto se tice oficira koji se pominju poznata su mi prezimena , znao  sam sina  puk . Čubrica mislim da je bio poručnik kasnije i sina kap Čakara , a licno sam poznavao sada pokojnog kapetana Tomislava Stoiljkovica zvanog kapetan DŽO  ako je to taj Stojiljkovic  i sinove mu poznajem
Žao mi je T. Stoiljkovića. Bio mi je k-dir - mart 86 - mart 87. VP 7424/8 Bio je odličan starešina, ali i čovek.
Jel znade netko kako je umro?
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime22.12.14 10:09

Tudi polkovnik Čubrić je bil človek na mestu, rojen za oficirja, sigurno bi postal general, če ne bi SFRJ razpadla. Polkovnik je bil leta 1970 v Nišu moj komandir, takrat je bil še kapetan. Mogoče ve kdo kaj več o njem, kaj počne? Je še živ?
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime22.12.14 13:41

Nista o njemu nisam cuo. I tada je - 1985.g. imao prilicno godina.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime22.12.14 16:43

Če se prav spominjam bi bil polkovnik Čubrič sedaj star okoli 77 let, lahko kakšno leto več. Pa še mogoče zanimivo za tiste malo mlajše: v letu 1970 ni bilo mešanega artiljerijskega polka. Ta je nastal nekje v sredini 70 let, v času mojega služenja je to bil artiljerijski polk, sestavljen iz dveh raketnih in dveh topovskih baterij.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime23.12.14 10:42

1985.g. MAP je imao 3 haubicke i jednu bateriju VBR u A klasifikaciji + jednu bateriju VBR u R klasifikaciji + 2 K-dne baterije (diviziona i puka) + pratece sluzbe.
Na vrh Go down
albolabris
Gušter
Gušter
albolabris


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 34

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime24.12.14 10:06

flexi, Veliko hvala na poruci. Ne mogu ti odgovoriti, verojatno nemam dovoljno postova.. (kaže mi za sedam dana) Sad 

Pokušat ću nešto "naspamat" Smile  pa ti odgovorim...
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime24.12.14 16:21

ova vest je iz 2013 godine


Касарна процењена на 3 милиона евра


[size=33]Aleksinac: Opština bi bivšu kasarnu, vojska novac[/size]


ALEKSINAC - Poreska uprava konačno je procenila kasarnu „Deligrad“ u gradu na Moravici, na oko tri miliona, dok Dom Vojske u centru grada vredi nešto više od milion evra. S obzirom na to da obe lokacije godinama čame prazne, svakim danom sve više zarastajući u korov, a opština je zainteresovana da dođe u njihov posed, sada su na potezu Vlada Srbije, odnosno Ministarstvo odbrane, od kojeg se očekuje da sa lokalnom samoupravom pronađe najbolji model za realizaciju ove ideje.

- Raniji pregovori nisu doveli do konkretnog rešenja, a mi smo zainteresovani prvenstveno za kasarnu od koje bismo napravili industrijsku zonu i ponudili je potencijalnim stranim i domaćim investitorima. Jer, u pitanju je najatraktivnija lokacija, a mi sličnih placeva, pogotovo te površine, jednostavno nemamo - kaže zamenik predsednika aleksinačke opštine, Čedomir Rakić, ukazujući na to da je cena od tri miliona evra previsoka, pa će biti zatražena nova procena.
Uz to, kaže, postoje i dokumenta iz kojih se vidi da je 1962. Vojsci ustupljeno osam hektara opštinskog zemljišta, što bi takođe trebalo uzeti u obzir prilikom finalizacije pregovora.
Inače, za lokaciju bivše kasarne „Deligrad“ interesuje se veliki broj potencijalnih investitora, saglasnih sa procenom da je takvu ili sličnu parcelu teško naći ne samo u ovom delu Srbije - tim pre ako se vrednuje i njen, za biznis, strateški položaj. Zato se u Aleksincu sve češće pominje takozvani niški model, primenjen na kasarnama „Bubanjski heroji“ i „Apelovac“, do kojih je grad na Nišavi došao tako što će ih Ministarstvu odbrane platiti stanovima za pripadnike Vojske.
 Ukoliko dođe do dogovora koji će zadovoljiti obe strane, naša opština je spremna da pomenutu kasarnu otplati bilo u novcu, bilo u stanovima, jer u toj lokaciji vidimo budući intenzivniji razvoj ove sredine - ističe Rakić.
Podsetimo, kompleks nekadašnje kasarne „Deligrad“ ima ukupnu površinu veću od 17 hektara i 27 različitih objekata koji zauzimaju tačno 9.243 kvadrata. Uz to, nalazi se u centru grada, svega desetak metara udaljena od Koridora 10, tri kilometra od železničke pruge, 30 kilometra od Niša i isto toliko od aerodroma „Konstantin Veliki“. Decenijama je ovde bila vojska, a onda se, pre nekoliko godina, slavna Motorizovana-artiljerijska brigada preselila u Niš.

Kada je u pitanju Dom Vojske, u samom centru grada na Moravici, on je od nekadašnjeg reprezentativnog objekta postao pravo ruglo urbane sredine. Za opštinu Aleksinac on je, trenutno, u drugom planu, ali u loklanoj samoupravi ističu kako su spremni da, u dogledno vreme, i o njemu vode pregovore. Jer, između ostalog, taj objekat bi mogao da posluži za vrtić, ali i kao nova adresa dela opštinske administracije...


[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


flexi: komentar modifikovan dana: 24.12.14 16:27; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime24.12.14 16:23

ova vest je od juče radi se o poligonu prema selu Glogovici 

На 55. седници Општинског већа општине Алексинац донета је одлука о прихватању понуде о преносу права својине над непокретностима у власништву Министарства одбране Републике Србије.
 
Ради се о простору површине 52 ха према Глоговици, међу грађанима познатом под именом „Први полигон“, који не обухвата ограђени простор војних магацина. Овај комплекс налази се у власништву Војске Србије и обухваћен је Мастер планом продаје непокретности које Војсци нису неопходне за даље функционисање. С обзиром да општина Алексинац има право прече куповне, као и да је понуђена цена од 34.200 евра (одн. 6,5 евра по ару) са могућношћу плаћања у 5 годишњих рата оцењена као повољна, већници су се сложили да је у питању понуда коју не треба пропустити. Иако предметно земљиште делом припада зони шумског земљишта, а делом зони посебне намене, општина Алексинац има интереса да прибави овај комплекс, и да променом намене земљишта исто стави у функцију развоја Општине.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6157
ČLAN OD: : 2011-01-25

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime24.12.14 21:12

6.5 eur po aru zemlje?
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime24.12.14 21:48

pa toliko 6,5 evra  ali neznam za koje namene to  uzima opština
Na vrh Go down
vozac 1965
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 54
ČLAN OD: : 2015-02-15

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime18.02.15 18:23

Drug koji je sluzio u Aleksincu vojni rok januar-septembar 86 mi je najblizi po sluzenju naime ja sam bio u Prokuplju i vec 21 03 86 sam se skinio Bio sam vozac u inzinjeriji pontonskih mostova Na ovu stranicu se javljam sa jednim pitanjem koje bi mi on mogao dati jer je bio u Aleksincu sto neznaci da se ne ukljuce i drugi koji su bili prije ili kasnije u toj kasarni a pitanje je zaboravio sam a to je da smo isli po one gromade od zeljeza sto se sastavljale osmatracnice za oficire kada su bile vojne vjezbe i te komade od nekoliko stotina kila teske  nosilo je 10 vojnika mislim 5 na jednoj 5 na drugoj strani na jednoj zajednickoj drvenoj paliji znaci onako u paru sada je pitanje dali se to nalazilo u krugu kasarne Aleksinac ili sam zaboravio znaci da je negdje dalje a bio sam sa kamionom u Aleksincu Inace za tu vjezbu smo mi isli kao ispomoc u prijevoz direktno nismo imali ucesce sa pontonskim mostovima za koje sam ja kao vozac bio zaduzen da vozim prilikom nasih vjezbi koje su se odvijale na Moravi te na toj vjezbi nismo imali neke posebne zadatke sem ciscenja satora oficira kada se ujutro dignu i odu pratiti vjezbu sto je ukljucivalo i podizanje satora prije vjezbe i sklapanje nakon zavrsetka  Ako se netko nađe u ovome da zna volio bi da mi se javi sa odgovorom
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime18.02.15 19:21

Ne, to nije bilo u krugu kasarne. Koliko se secam osmatracnice su bile na jednom od objekta duz auto-puta (Bukovik ili Glogovik?) gde su bili magacini
Na vrh Go down
vozac 1965
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 54
ČLAN OD: : 2015-02-15

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime18.02.15 19:32

Ok hvala na odgovoru barem se nesto zna mada gdje god da su se nalazili fasovali su oni koji su nosili i sastavljali nije im bilo lako ...
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime03.03.15 15:25

Jeste magacini i osmatracnice su u selu Glogovica  pored auto puta  4-5 kilometara od kasarne
Na vrh Go down
albolabris
Gušter
Gušter
albolabris


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 34

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime04.03.15 18:52

[You must be registered and logged in to see this image.]
ovo je objavljeno u nekim vojnim novinama... greška je da je to jedinica kap. Jankovića.
Jedinica je kap. Tome Stojiljkovića, a ovi desni (šta drži kanap) sam ja... negdje proljeće 1986.
mjesto poligon Rujevica...
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime04.03.15 20:17

albolabris (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
ovo je objavljeno u nekim vojnim novinama... greška je da je to jedinica kap. Jankovića.
Jedinica je kap. Tome Stojiljkovića, a ovi desni (šta drži kanap) sam ja... negdje proljeće 1986.
mjesto poligon Rujevica...
Tebi je  vodnik stazista bio Trubarac Rade?
Na vrh Go down
albolabris
Gušter
Gušter
albolabris


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 34

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime05.03.15 7:07

Je. Trubarac Rade.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime05.03.15 7:29

Ja sam jedan od pet stazista (artiljeraca) - Puric Dragan, Bacic Nebojsa,Trubarac Rade,Tomaz Arko i Tauk Uzeir, i u KB puka bio je vezista Jankulovski Jove
Na vrh Go down
Sponsored content





Aleksinac VP 7424 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Aleksinac VP 7424 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Aleksinac VP 7424
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: