FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo

Go down 
+22
Bucek cata
PORUCNIK
kivuma69
Topcagic89.90
nestorovd
bandza69
gohome40
titinudbas
Marko čato
Sasa Savic
tin 76
Marko Velikanje
Ivek
alexandar
dpuric
nenadcc
gagi1970
teleprinterista
harijet
Max Blitz
11812
doktor veles
26 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Sasa Savic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-05-11
DOB : 54
M(j)esto Beograd

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Zdravo svima taj dole levo sam ja Sasa Savic iz Beograda kurs desetara.A da li je to Zoran Savic iz Rijeke?   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime11.05.15 0:34

Zoran108 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sasa Savic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-05-11
DOB : 54
M(j)esto Beograd

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Zdravo Marko evo ja slucajno nabasao na ovaj forum gledajuci vesti sta se desava u Kumanovu i vidim sebe na slikama.Ja sam jedini privatno u kontaktu preko fejsa sa Plesnik Marjanom iz Celja,prosle godine je dolazio kod mene sa suprugom.Puno pozzz.   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime11.05.15 1:10

Marko Velikanje (citat):
Zdravo
I ja sam bio u kasarni Bore Menko i to klaso 1989-90. Moj komandant je bio Popadič Drago a starji vodnik je bio Malušev Zoran ili tako nekako. Zajedno smo bili Puljič Egon, Kardum Zdenko, Peran Bore, Stojanovski marjančo, Zmirič Zoran. . ., ako bi se ko pronašao ovde, zamolio bi ga, da se pronađemo.

Lp  Marko Velikanje-vezista.
Na vrh Go down
Sasa Savic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-05-11
DOB : 54
M(j)esto Beograd

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Ja gore desno.Sada bez kose!!!   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime11.05.15 1:14

Mad
Zoran108 (citat):
Vezisti klasa mart 89/90

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter
Zoran108


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2014-12-29
DOB : 55
M(j)esto Rijeka

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime11.05.15 9:50

Sasa Savic (citat):
Zoran108 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


Uuu kako mi je drago da si se javio! Veiki pozdrav Saša. Da, ja sam Zoran iz Rijeke, prezime si promašio ali OK. Smile
Na vrh Go down
Sasa Savic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-05-11
DOB : 54
M(j)esto Beograd

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: I meni je sinoc bilo drago kad sam video slike i komentare,odmah sam pokazao zeni i deci sav sam se najezio.Puno pozdrava!!! Ako dolazis za Beograd obavezno se javi ili ako imas fejs pa da se vidimo.   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime11.05.15 18:53

Zoran108 (citat):
Sasa Savic (citat):
Zoran108 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


Uuu kako mi je drago da si se javio! Veiki pozdrav Saša. Da, ja sam Zoran iz Rijeke, prezime si promašio ali OK. Smile
Na vrh Go down
Marko čato
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-07-15

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime15.07.15 23:52

Pozdrav svim koji ste bili u mojoj generaciji sep.89 Vezista 6900 pozdravlja vas čato Marko.
Na vrh Go down
Marko čato
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-07-15

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime15.07.15 23:54

Možete da se mi javite da se ponovno upoznamo i popričamo za stara vremena lijep pozdrav.
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter
Zoran108


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2014-12-29
DOB : 55
M(j)esto Rijeka

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime19.07.15 7:59

Marko čato (citat):
Možete da se mi javite da se ponovno upoznamo i popričamo za stara vremena lijep pozdrav.


Eto Mako i ja smo se jucer nasli u Ljubljani i prisjetili onih dana. cheers
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter
titinudbas


BROJ POSTOVA: : 98
ČLAN OD: : 2012-05-01
M(j)esto Bijeljina

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime28.10.15 0:35

doktor veles          Kapetan Drago Popadic (citat):
Ja sam Doktor ,radiotelegrafista i radioteleprinterista VP6900 Bataljona veze. klasa 86/87 g.Kapetan mi je bio Drago Popadic,vodnik  Stanimirov.
U klasi su bili> Nenad Cvetkovic - Vlasotince,cata je bio profa iz Lazarevca - Citakovic Milovan,generacija,Nesa i Sasa iz Bgd.Igic,vozac je bio Bibic,pa Jeremek,moj desetar Agim Salihu iz Pristine,pa Ljirim Krasnici iz Pristine,Hrusko Alija ,Voleo bih da se javi neko od njih.Bili smo dobar kolektiv.Zgrada Bataljona veze u kasarni jos postoji,isto onako kakva je bila tada Smile

(Citat Kapetan mi je bio Drago Popadic)

 Da li je doktore taj Drago mozda rodom iz Zvornika? Treba da je rodjen izmedju 1956-58 godine ozenjen sa makedonkom. Mislim da  i dan danas zivi u Makedoniji. Ako je to taj, a treba da jeste, znam ga jos iz djetinjstva.
Na vrh Go down
gohome40
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-12-08

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime08.12.15 20:58

Pozdrav svim relejcima iz generacije septembar 89/90..
Na vrh Go down
teleprinterista
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-04-27
DOB : 55
M(j)esto sežana

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime31.03.16 9:26

Ima

neko ko je služijo 88 98 marc ja sam iz slovenije bio sam teleprinterist u komando mesta
Na vrh Go down
http://damjanorel@gmail.com
bandza69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-04-10
DOB : 55
M(j)esto Beograd

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime10.04.16 0:53

Ivek (citat):
Zoran108 (citat):
Pozdrav. Ja sam bio u kasarni Boro Menkov kao vezist telefonac 89/90 martovska klasa. Zastavnik o kojem pricas je Bogdanović, inače s Plitvica. Dobar čovjek skroz. U mojoj četi komantant je bio kapetan Stevan Mitrović, tipa sam se bojao ko vraga iako nikad prema meni nije bio ni grub ni otresit. Imao taj neki arogantni stav kao da nas sve gleda s petog kata. Inače bio sam mu ćato, dužio magazin, držao razglas, etc... Pomoćnik mu je bio Knežević, taj je bio duša od čovjeka, doneseš mu par piva, čovjek se zavali i nakon druge cigare kao da ti je klasa, a ne zapovjednik. Mislim da je bio vodnik jer su mu skinuli čin zbog neke kafanske tuče, barem je takva priča kružila. Prvoj četi je zapovijedao Popadić, bio je galamdžija ali meni se uvijek činio kvalitetnijim čovjekom od Mitrovića. Ostalih se oficira sjećam više po faci nego imenom. Bio je jedan stariji vodnik koji je bio isti Dragan Džajić, čak su ga neki i zvali Džajić, taj je bio baš sadist, koliko mi je živaca popio to nema imena.

Slaviše Pandurevića se sjećam, sportski tip, tamnije puti, dobar ko kruh, bio je moja klasa ali prva četa. Ljudi iz moje martovske klase kojih se sjećam... hm... Tone Vladičevski iz Ohrida, Trako Mirzad iz Travnika, Mithat Murić iz Rožaja (CG), Petar Nikolić i Branislav Aćimović iz Beograda, Biber Haris iz Sarajeva, Boban Kostić iz Kragujevca, Mario Pavliško iz Zagreba, Damir Begić iz Sl. Broda, Ivica Vanđija iz Varaždina, Boštjan Škrlec iz Murske Sobote, još jedan slovenac Plešnik koji je svirao gitaru... i tu me već sjećanje izdaje.

Dragi moji svi koji me se sjecate kao i ja vas drago mi je da sam vas pronasao i da mozemo negdje komunicirati. Ja sam inace Vandija Ivica iz kasarne Boro Menkov 89/90 martovska klasa vezista telefonac. Vidim da se dobro sjecate imena ja se nemogu stim pohvaliti nazalost.

A biblioteku ste zaboravili,ko vam je davao knjige,a posle i dresove za utakmicu,pa kao fazani smo imali po dve tri majce,septembarci nas krali,a mi martovci fazani stalno novo,sta vam je sa memorijom,pozdrav od mene iz Beograda Branislav Aćimović RTG
Na vrh Go down
bandza69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-04-10
DOB : 55
M(j)esto Beograd

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime10.04.16 1:05

Laughing
Sasa Savic (citat):
Zoran108 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nije Zoran Savić,već Zoran Žmirić iz Rijeke,pisac,muzičar,umetnik i jako poznata ličnost u R.H danas.Možemo se hvaliti da smo sa poznatim ličnostima služili JNA,
Na vrh Go down
bandza69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-04-10
DOB : 55
M(j)esto Beograd

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Kako se zvao onaj desetar što se napio prvo veče kad smo došli,a hteo je u Namibiju da ide,kakva budala,umalo ga Nikolić,i ja nismo polomili,i to naša prva noć u kasarni.Šta li je sa onim što mu je dao nadimak ČIKO,po stripu(drug od Zagora).   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime10.04.16 1:15

11812 (citat):
Nije bio Antić komandant kad smo mi došli,bio je taj neki major koga iskreno nije niko volio,mislim da onako debljeg niko nije vidio da se nasmijao,nikad nije bio zadovoljan.Baš mi je jednom bilo drago,kad sam vidio kako ga je naružio bezbjednjak u kasarni i to stariji vodnik,mislim da se Malušev prezivo iako nam tad nije bilo jasno da jedan podoficir onako postrojava majora.Na Kraste sam skroz zaboravio,sad sam gledao na g.earth-u,čine mi se nekako blizu,a po glavi mi se mota da je bilo bar 12. km u jednom pravcu,ali puno je godina prošlo,a sjećanje blijedi.Nikako se ne mogu sjetit prezimena onog vodnika,Knežević mi je poznat,čini mi se da je bio u drugoj četi(6900/3),a Vukotić nije.Je li bio onaj ugovorac,mlađi vodnik Jovanovski?Bio je kao neki ćato u bataljonu?Ne znam kako je bilo za vrijeme tvog služenja,ali kad smo mi bili velika je bila razlika u disciplini,ponašanju i strogosti između prve i druge čete.U drugoj su se iživljavali što desetari što oficiri,kod nas to nije bio slučaj,sve opuštenije i uvijek bolje nego kod njih.

Kako se zvao onaj desetar što se napio prvo veče kad smo došli,a hteo je u Namibiju da ide,kakva budala,umalo ga Nikolić,i ja nismo polomili,i to naša prva noć u kasarni.Šta li je sa onim što mu je dao nadimak ČIKO,po stripu(drug od Zagora).
Na vrh Go down
bandza69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-04-10
DOB : 55
M(j)esto Beograd

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime10.04.16 1:31

bandza69 (citat):
11812 (citat):
Nije bio Antić komandant kad smo mi došli,bio je taj neki major koga iskreno nije niko volio,mislim da onako debljeg niko nije vidio da se nasmijao,nikad nije bio zadovoljan.Baš mi je jednom bilo drago,kad sam vidio kako ga je naružio bezbjednjak u kasarni i to stariji vodnik,mislim da se Malušev prezivo iako nam tad nije bilo jasno da jedan podoficir onako postrojava majora.Na Kraste sam skroz zaboravio,sad sam gledao na g.earth-u,čine mi se nekako blizu,a po glavi mi se mota da je bilo bar 12. km u jednom pravcu,ali puno je godina prošlo,a sjećanje blijedi.Nikako se ne mogu sjetit prezimena onog vodnika,Knežević mi je poznat,čini mi se da je bio u drugoj četi(6900/3),a Vukotić nije.Je li bio onaj ugovorac,mlađi vodnik Jovanovski?Bio je kao neki ćato u bataljonu?Ne znam kako je bilo za vrijeme tvog služenja,ali kad smo mi bili velika je bila razlika u disciplini,ponašanju i strogosti između prve i druge čete.U drugoj su se iživljavali što desetari što oficiri,kod nas to nije bio slučaj,sve opuštenije i uvijek bolje nego kod njih.

Ovaj na slici pored Zokija desno je MIlovanović Dragoljub zvani čiča,iz Preljine kod Čačka,dobar momak je bio,sa mnom posle bio u Niš-u,bio u linijašima dobio i značku,ali je nagrabusio debelo.
Na vrh Go down
bandza69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-04-10
DOB : 55
M(j)esto Beograd

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime10.04.16 1:51

Zoran108 (citat):
Sjetio sam se jos nekih ljudi
klasa 88/89; Kos Roman (Slo), Jakić Vanja (CG), Goran Birger (Zagreb)
klasa 89/90; Sertić Romano (HR), Zadravec Krunoslav...

tko se sjeća neka dopiše.

Taj kapetan Mitrović je bio loš čovek,poručnik tada i moj komandir je bio Pešić Jovica,u Zoran Malušev mu je bio pomoćnik,oni su bili telegrafisti,a Begić Damir-Baćo je bio iz Mostara
Na vrh Go down
bandza69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-04-10
DOB : 55
M(j)esto Beograd

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime10.04.16 2:03

Very Happy
11812 (citat):
Septembar 89/90,prva četa bataljona veze,6900/2,srednja spavaona,telefonista.Inače,bio je samo jedan desetar kad smo došli,Pandurević Slaviša,dobar momak,tako da je kod nas bilo dosta dobro što se tiče discipline,rečeno nam je da su ostali desetari svi prebačeni u Niš(čini mi se),navodno je tamo trebao biti formiran puk ili neka slična formacija veze.Koliko je to bilo istina,ne znam.Komandir Popadic,a bio je i neki stariji vodnik,ali mu se ne sjećam imena,valjda što me zamalo nije poslao u zatvor zatvor .Ekipa bila super,pješadijske obuke cjela 2.dana,Krivolak jednom izbjego zbog bolesti,drugi put krečio paviljon lol! .,ali zato sam mislio da neću preživjet zimu i -26 temperaturu,grijanje u zgradi nikakvo,ledio se hodnik kad bi ga džogirali.Nekoliko puta pješaka prema Krivoj palanci,ali dokle tačno,ne sjećam se,uglavnom je veselo bilo.Mjesec dana zaglavio na Kosovu,a jednom smo bili na spajanju linija u skloništima,u nekoj planini.Sjećam se da je bio manastir blizu neke kuće,a skloništa su bila dobro maskirana,podzemna.Zima je bila,spavanje u prizemlju kuće,dobili po jedan podmetač i ćebe,smrzli se,pišanje svakih 10-15 minuta. 
Zaboravih da smo imali jednu mobilizacijsku uzbunu,neki Mojsilović je polagao za generala,poslije toga su nam dali vikend da odmaramo kako hoćemo,koliko smo bili umorni spavali smo skoro po 20 sati.Sve u svemu,nije bilo loše bit pripadnik vp 6900/2.   salutiranje


E pa ja sam otišao u Niš,mart 89/90,i bilo je formirano nešto poput toga,istina je jer nisu imali dovoljno vezista,stariji vodnik je bio Malušev Zoran i baš je bio zeznut,mi smo bili u kasarni koja je imala sobe sa malim krevetima za žene
Na vrh Go down
bandza69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-04-10
DOB : 55
M(j)esto Beograd

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime10.04.16 2:24

Sasa Savic (citat):
Marko Velikanje (citat):
Zdravo
I ja sam bio u kasarni Bore Menko i to klaso 1989-90. Moj komandant je bio Popadič Drago a starji vodnik je bio Malušev Zoran ili tako nekako. Zajedno smo bili Puljič Egon, Kardum Zdenko, Peran Bore, Stojanovski marjančo, Zmirič Zoran. . ., ako bi se ko pronašao ovde, zamolio bi ga, da se pronađemo.

Lp  Marko Velikanje-vezista.

Nešto malo vas je relejaca bilo koliko se ja sećam,tebe se sećam,ali ovog Marka ne mogu stao mi je mozak .....
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter
Zoran108


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2014-12-29
DOB : 55
M(j)esto Rijeka

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime09.11.16 13:20

Dva oficira iz VP 9600 osvanula na Facebooku.

Kapetan Stevan Mitrović


[You must be registered and logged in to see this link.]


Stariji vodnik Dragan Stevanović
[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
nestorovd
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-03-01
M(j)esto Skopje

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime01.03.17 1:21

nenadcc (citat):
drugari pozdrav! nisam nikakav veliki fun ni bivse sfrj ni jna ali druzenje koje je ostalo iza nas je neuporedivo sa ovim danasnjim i to mi je jedini motiv registracije na ovom forumu. ja sam takodje davne 1983/1984 vojni rok sluzio u kasarni boro menkov i to upravo u bataljonu veze - druga ceta, vp 6900/3. svega se secam kao se dogadja danas iako je iza mene proslo 30 godina. jubilej nema sta :-) u jednoj svesci cuvam dosta imena i adresa drugara iz vojske iako sam samo s jednim u stalnom kontaktu.
komandant kasarne i komandant bataljona zvao se major stojan anglelovski, mali prgravi makedonac. komandir prve cete kap. I kl. tome vasilevski, komandir druge cete kap. I kl. galib mulic. galib, moj komandir...legndarno dobar covek. inace skoro ceo vojni rok proveo sam u kao pisar (tzv. cata) u kancelariji druge cete. mitrovic stevan, porucnik bio mi je komandir voda. eto...za pocetak pisanaja toliko. sve najbolje vam zelim
STojan Angelovski i Tome Vasilevski ... pukovnici u penziji vec 14 godina ... 
Na vrh Go down
Topcagic89.90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-03-01

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime01.03.17 15:14

Dobar dan dobri ljudi, imam 20 godina i slucajno sam na internetu pretrazivao forume o bivsoj JNA posebno iz razloga sto mi je tata sluzio vojni rok u Kumanovu 89/90 junska klasa. Pokazao sam mu sliku i naravno pronasao se. Sjeca se par imena i par lica i to je to. Malo se rastuzio i emocije su proradile. On je na slici koju je neko ovdje postavio. Na slici cete on je prvi u ceti (na slici prvi s desna). Sjeca se i par imena. Hvala mnogo na uspomenama. A tata mi se zove MUHAMED TOPČAGIĆ (MAŠE) vezista 89/90 Juni, Kumanovo . Lijep pozdrav, nadam se da ga neko poznaje . ✋
Na vrh Go down
teleprinterista
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-04-27
DOB : 55
M(j)esto sežana

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime07.05.17 17:47

Ja Sam bio 88-89 v komandi grads teleprinterist trazim nekoga koji me poznaje ja se ne sjecam nikoga po imenu Ja Sam iz slo damijan orel sezane
Na vrh Go down
http://damjanorel@gmail.com
kivuma69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-04-30
DOB : 54
M(j)esto Užice

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime04.05.18 21:27

Pozdrav,
Ja sam Vlade iz Uzica, klasa septembar 88-89 . U JNA sam prvo dosao u Štip vp 6381/3 , bio desetak dana i potom me poslali u Kumanovo  na obuku za relejca u centar veze, vp6900/3.
Komandir cete kapetan Mitrović , kdir voda st vodnik Bogunovic.Bio na spratu prva spavaonica desno.Secam se desetara Hezler Perice iz ZG,  Pančić Sase iz Krive Palanke.Moji dobri klasici su Munizaba Denis- Split, Jakopović Slaven -Zagreb, Znika Kresimir- Zagreb, Petrov Todor- Djevdjelija,Jarc Joze-Slovenija ( ne secam se mesta) , Kondić Stanko - BiH.
 Dosta je vremena proslo , zaboravio sam mnogo -  imena mnogih ljudi, bio je jedan staza iz Krusevca, strasno dobar momak , bili smo zajedno na HVT 14...
Tadasnjeg pporucnika Jokica ( predavao POIV) srecem po Uzicu, ista faca.....
Ako ima ko iz te generacije , nek se javlja........


kivuma69: komentar modifikovan dana: 04.05.18 21:59; prepravljeno ukupno 2 puta

Zeka BG voli ovaj upis

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime04.05.18 21:53

kivuma69 (citat):
Pozdrav,
Ja sam Vlade iz Uzica, klasa septembar 98-99 . U JNA sam prvo dosao u Štip vp 6381/3 , bio desetak dana i potom me poslali u Kumanovo  na obuku za relejca u centar veze, vp6900/3.
Komandir cete kapetan Mitrović , kdir voda st vodnik Bogunovic.Bio na spratu prva spavaonica desno.Secam se desetara Hezler Perice iz ZG,  Pančić Sase iz Krive Palanke.Moji dobri klasici su Munizaba Denis- Split, Jakopović Slaven -Zagreb, Znika Kresimir- Zagreb, Petrov Todor- Djevdjelija,Jarc Joze-Slovenija ( ne secam se mesta) , Kondić Stanko - BiH.
 Dosta je vremena proslo , zaboravio sam mnogo -  imena mnogih ljudi, bio je jedan staza iz Krusevca, strasno dobar momak , bili smo zajedno na HVT 14...
Tadasnjeg pporucnika Jokica ( predavao POIV) srecem po Uzicu, ista faca.....
Ako ima ko iz te generacije , nek se javlja........
Dobro ti nama  dosao na forum.Verovatno nisi procitao Pravila foruma koji (forum) se inace odnosi na period postojanja JNA. 1998/99 godina svakako to nije (JNA tada nije postojala). No, to ne znaci da se ne mozes ukljuciti u rad foruma na nekoj od tema striktno postujuci navedena pravila.
Na vrh Go down
kivuma69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-04-30
DOB : 54
M(j)esto Užice

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime04.05.18 22:00

dpuric (citat):
kivuma69 (citat):
Pozdrav,
Ja sam Vlade iz Uzica, klasa septembar 98-99 . U JNA sam prvo dosao u Štip vp 6381/3 , bio desetak dana i potom me poslali u Kumanovo  na obuku za relejca u centar veze, vp6900/3.
Komandir cete kapetan Mitrović , kdir voda st vodnik Bogunovic.Bio na spratu prva spavaonica desno.Secam se desetara Hezler Perice iz ZG,  Pančić Sase iz Krive Palanke.Moji dobri klasici su Munizaba Denis- Split, Jakopović Slaven -Zagreb, Znika Kresimir- Zagreb, Petrov Todor- Djevdjelija,Jarc Joze-Slovenija ( ne secam se mesta) , Kondić Stanko - BiH.
 Dosta je vremena proslo , zaboravio sam mnogo -  imena mnogih ljudi, bio je jedan staza iz Krusevca, strasno dobar momak , bili smo zajedno na HVT 14...
Tadasnjeg pporucnika Jokica ( predavao POIV) srecem po Uzicu, ista faca.....
Ako ima ko iz te generacije , nek se javlja........
Dobro ti nama  dosao na forum.Verovatno nisi procitao Pravila foruma koji (forum) se inace odnosi na period postojanja JNA. 1998/99 godina svakako to nije (JNA tada nije postojala). No, to ne znaci da se ne mozes ukljuciti u rad foruma na nekoj od tema striktno postujuci navedena pravila.
Nisam ni poblesavio mnogo , klasa 88/89 septembar , Molim da ne zamerite.............
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime04.05.18 22:53

dpuric (citat):
kivuma69 (citat):
Pozdrav,
Ja sam Vlade iz Uzica, klasa septembar 98-99.
Secam se desetara Hezler Perice iz ZG,  Pančić Sase iz Krive Palanke.Moji dobri klasici su Munizaba Denis- Split, Jakopović Slaven -Zagreb, Znika Kresimir- Zagreb, Petrov Todor- Djevdjelija,Jarc Joze-Slovenija ( ne secam se mesta) , Kondić Stanko - BiH.

Dobro ti nama  dosao na forum.Verovatno nisi procitao Pravila foruma koji (forum) se inace odnosi na period postojanja JNA. 1998/99 godina svakako to nije (JNA tada nije postojala). No, to ne znaci da se ne mozes ukljuciti u rad foruma na nekoj od tema striktno postujuci navedena pravila.

Pa dobro sad baš da bi mu klasići na odsluženju vojnog roka u Kumanovu 1998/99 god bili iz Splita, Zagreba, Slovenije, BiH... Very Happy
A možda bi/je čak bilo i moguće, ali pod KFOR.



Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime05.05.18 2:07

Max Blitz (citat):
dpuric (citat):
kivuma69 (citat):
Pozdrav,
Ja sam Vlade iz Uzica, klasa septembar 98-99.
Secam se desetara Hezler Perice iz ZG,  Pančić Sase iz Krive Palanke.Moji dobri klasici su Munizaba Denis- Split, Jakopović Slaven -Zagreb, Znika Kresimir- Zagreb, Petrov Todor- Djevdjelija,Jarc Joze-Slovenija ( ne secam se mesta) , Kondić Stanko - BiH.

Dobro ti nama  dosao na forum.Verovatno nisi procitao Pravila foruma koji (forum) se inace odnosi na period postojanja JNA. 1998/99 godina svakako to nije (JNA tada nije postojala). No, to ne znaci da se ne mozes ukljuciti u rad foruma na nekoj od tema striktno postujuci navedena pravila.

Pa dobro sad baš da bi mu klasići na odsluženju vojnog roka u Kumanovu 1998/99 god bili iz Splita, Zagreba, Slovenije, BiH... Very Happy
A možda bi/je čak bilo i moguće, ali pod KFOR.



Svima mogu da se dese greške u tipkanju i lapsusi...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Bucek cata
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-12-02

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime06.12.18 0:59

Pozdrav svim vezistima
Novi sam na forumu i drago mi je da čitam vaše kontakte
Septembar 89/90 telefonac kapetan Mitrovic zastavnik kozarov Petar
Mi smo dobili produzetak vojnog roka Beki su se spasili i otišli kućama
INA li iko od septembaraca 89-90 telefonaca likove na slikama koje ste postavili prepoznajem mada su bili martovci
Na vrh Go down
Bucek cata
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-12-02

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime06.12.18 1:46

Imena su problem alsjecam se Kocka Janko jedan je bio a to iz crvenke a drugi Janko iz Slovenije posljednji Slovenac ikada kao i posljednja postava JNA .moram pronaći slike pa ih postaviti
Na vrh Go down
Bucek cata
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-12-02

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime06.12.18 2:07

Da ne zaboravim 6900/3
Poručnik Jolić ,poslije je dosao i potporučnik Komadina Miodrag
A kapetan S.Mitrovic
To je dakle septembarska klasa 89/90 volio bih da se javi neko od telefonaca
Na vrh Go down
kivuma69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-04-30
DOB : 54
M(j)esto Užice

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime06.12.18 8:13

U toj četi veze 6900/3 poručnik se prezivao Jokić ( preziva se još uvek), iz Užica je , vidjam ga povremeno po gradu...
Mojoj generaciji 88/89 relejci  je sapirao mozak s POiV-om.
Na vrh Go down
Bucek cata
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-12-02

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime07.12.18 22:58

Hvala za odgovor ja mislio nema nikoga vise a tek sam pronašao ovaj site
Na vrh Go down
11812
Gušter
Gušter
11812


BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2013-11-15

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav vezistima!   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime26.01.19 1:25

Pozdrav vezistima iz B.Menkova,dugo vremena se nisam javljao na forumu,nadam se da ste svi dobro,valjda iskopamo još nešto iz JNA iako je bilo davno. salutiranje
Na vrh Go down
Bucek cata
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-12-02

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime26.01.19 3:15

Hvala 11812 to je bio takodjer moj odsijek telefonac
Septembar 89
Ne znam bas da ima ikoga ovdje bar ne tako često
Volio bih nekada da čujem šta se desil osa mojom klasom
Na vrh Go down
11812
Gušter
Gušter
11812


BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2013-11-15

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime27.01.19 14:38

Pozdrav Bucek,vjerovatno si primjetio iz ranijih postova da sam i ja sep 89/90,ali prva četa kod Popadića,6900/2,osto sam cijeli rok u Kumanovu.Znaš kako,teško da ćeš naći nekog sa kim si bio,mala je šansa.Kad smo se dopisivali prije par godina,bio je tu Zoran iz Rijeke,desetar kod vas,martovska klasa.Nažalost,mojom krivnjom nisam se javljao neko vrijeme,tako da je i ta komunikacija prekinuta.Jesam li dobro pročito u tvom postu da je nekim bio produžen vojni rok,pošto smo mi otišli kući normalno?
Na vrh Go down
Bucek cata
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-12-02

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime27.01.19 22:31

Hvala za javljanje jako cijenim
Da mnogima od nas je bilo produženje ja sam bio jedan od tihe je tri sedmice i onda me je vjerovao ili ne zastavnik kozarov Petar odbacio na aerodrom tada sam se avionom vratio u Sarajevo neki od moje klase su završili čak i u ratu u Hrvatskoj teško je bilo ipak ljepših momenata je bilo vise .
Tebe da vidim vjerovatno bih se sjetio ako ništa onda lima
Hej hvala još jedno muza javljanje ja cu se vratiti ponovo ovdje na poslu sam ali sam ti se htio bar na kratko javiti hvala još kednom
Na vrh Go down
11812
Gušter
Gušter
11812


BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2013-11-15

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime28.01.19 22:36

Pozdrav Bucek,nemaš na čemu zahvaljivat,prošli smo svi istu životnu školu,vrijedi se prisjetit nekih stvari.Dugo je vremena prošlo,teško se sjetit imena ljudi što su sa nama bili,tako da svako podsjećanje zlata vrijedi.Možda neću ni ja uvijek moći da se javim i odgovorim na vrijeme,ali tu sam,kako obaveze budu dozvoljavale,pozdrav.
Na vrh Go down
Bucek cata
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-12-02

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime31.01.19 3:28

Evo sam nadam jednu Od slika September Veza telefonci  89/90

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime31.01.19 10:54

Malo sam ispravio fotografiju, Bucek cata. Nadam se da se ne ljutiš salutiranje

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness


PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 01.02.19 2:25; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Bucek cata
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-12-02

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime31.01.19 18:27

Druže poručniče svaka čast
Hvala meni nije poslo za rukom
Još kad bih znao koji poručnik ?lijep pozdrav
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime01.02.19 2:24

Bucek cata (citat):
Druže poručniče svaka čast
Hvala meni nije poslo za rukom
Još kad bih znao koji poručnik ?lijep pozdrav
Poručnik Ness (piše u potpisu posta) iz VPO (piše ispod imena) Very Happy
Uživaj na forumu!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
titinudbas
Gušter
Gušter
titinudbas


BROJ POSTOVA: : 98
ČLAN OD: : 2012-05-01
M(j)esto Bijeljina

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime01.02.19 23:58

11812 (citat):
Pozdrav Bucek,vjerovatno si primjetio iz ranijih postova da sam i ja sep 89/90,ali prva četa kod Popadića,6900/2,osto sam cijeli rok u Kumanovu.Znaš kako,teško da ćeš naći nekog sa kim si bio,mala je šansa.Kad smo se dopisivali prije par godina,bio je tu Zoran iz Rijeke,desetar kod vas,martovska klasa.Nažalost,mojom krivnjom nisam se javljao neko vrijeme,tako da je i ta komunikacija prekinuta.Jesam li dobro pročito u tvom postu da je nekim bio produžen vojni rok,pošto smo mi otišli kući normalno?




Popadic Drago....Moj drug i prijatelj iz decijih i momackih dana..... Nismo se culi ni videli od pocetka 80ih godina. Koliko znam zivi u NS


[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Slobodan_sept87
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-02-03
DOB : 56
M(j)esto Negotin

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime03.02.19 12:34

Zdravo. Bio sam u 6900/3, druga ceta, septembarska klasa 1987/88. Ostala su lepa secanja na te date.
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter
Zoran108


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2014-12-29
DOB : 55
M(j)esto Rijeka

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime02.06.19 23:32

11812 (citat):
Pozdrav Bucek,vjerovatno si primjetio iz ranijih postova da sam i ja sep 89/90,ali prva četa kod Popadića,6900/2,osto sam cijeli rok u Kumanovu.Znaš kako,teško da ćeš naći nekog sa kim si bio,mala je šansa.Kad smo se dopisivali prije par godina,bio je tu Zoran iz Rijeke,desetar kod vas,martovska klasa.Nažalost,mojom krivnjom nisam se javljao neko vrijeme,tako da je i ta komunikacija prekinuta.Jesam li dobro pročito u tvom postu da je nekim bio produžen vojni rok,pošto smo mi otišli kući normalno?


Živio majstore, tu sam ali sam se više prebacio na Facebook. Tamo sam okupio dosta ljudi iz Menkova: 
Zoran Hadzikojcev, Sami Grajcevci, Milovan Filipic, Damir Begić, Ivica Vandija, Goran Bürger, Damir Arula, Svetozar Grgin, Branislav Acimovic, Marko Martinc, Boris Peran, Marjan Plešnik, Dragan Stajkovic, Zlatko Ignac, Bojan Pavlovic, Almedin Ramic, Sale Pandurovic, Haris Biber, Mario Crnjac, Djordje Pesic, Boban Kostic, Alen Strmelj, Radovan Cebic, Iztok Polak, Marjan Stojanoski, Dragoljub Milovanovic, Nenad Prskalo, Boštjan Leben.
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter
Zoran108


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2014-12-29
DOB : 55
M(j)esto Rijeka

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime07.06.19 19:54

Nešto što bi mojoj klasi moglo biti zanimljivo. Na Facebooku smo otvorili grupu koja se zove "Vezisti VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo  89/90". U kratko vrijeme uspjeli smo učlaniti 40-tak ljudi i sastaviti popis generacije septembar 88/89 i mart 89/90 s više od stotinu ljudi. Ako ste u toj klasi, navratitie u grupu.
Na vrh Go down
Zeka BG
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-12-14

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime04.04.21 17:48

Zorane, poslao sam zahtev za tu grupu- niko ne odgovara.
Za Vladu iz Uzica veliki pozdrav, zajedno smo bili. Sa nama jos i Dragisa Grkovic, Goran Ristic, Sasa Pejcic, Ivan Tasic....
Poslao sam ti pp.
Relejci 88/89.
Takodje iz te generacije se secam Sestica i Pajcina iz Beograda (oni nisu bili relejci)

Zoran108 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter
Zoran108


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2014-12-29
DOB : 55
M(j)esto Rijeka

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime04.04.21 18:02

Zeka BG (citat):
Zorane, poslao sam zahtev za tu grupu- niko ne odgovara.
Za Vladu iz Uzica veliki pozdrav, zajedno smo bili. Sa nama jos i Dragisa Grkovic, Goran Ristic, Sasa Pejcic, Ivan Tasic....
Poslao sam ti pp.
Relejci 88/89.
Takodje iz te generacije se secam Sestica i Pajcina iz Beograda (oni nisu bili relejci)

Evo dodao sam te u grupu.

Dragan pop voli ovaj upis

Na vrh Go down
Dragan pop
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2022-12-05

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime05.12.22 10:25

6900/3 Kumanovo Boro Menkov kasarna
Komandir Mitrović Stevan klasa 90/91 Septembar
Jel ima koga

Dragan pop voli ovaj upis

Na vrh Go down
Dragan pop
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2022-12-05

Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime05.12.22 10:26

11812 (citat):
doktore,sjećaš li se možda kako se prezivao komandant kasarne,major,mislim da je makedonac bio i je li on bio i komandant bataljona veze?Pozz

 salutiranje 2
Vasileski se prezivao
Na vrh Go down
Sponsored content





Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Bataljon veze  VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» VP 5887/18 vojna policija Kumanovo kas. Boro Menkov, oktobarac '83.
» Štip VP 4447/2 bataljon veze, septembar 87/88
» BATALJON VEZE 5340 VARAŽDIN JUN 87
» POSTOJNA, Bataljon veze 74/75 - junska generacija
» Štip VP 4447/2 bataljon veze 1982/83

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR MAKEDONIJA
-
Idi na: