FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Cigarete

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24297
REPUTACIJA : 657
ČLAN OD: : 2012-10-30

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime16.07.18 15:25

@Sloba1 (citat):
Cigarete a bolestan... Baš čudno.

Nije onda bila percepcija cigareta ni opća ni medicinska kao danas, slobodno su reklamirane, pušenje je bilo zabranjeno rijetko gdje.
Sjećam se još pušenja i zadimljenosti u čekaonicama npr. domova zdravlja.
I kad dođeš na red kod liječnika, i uđeš, a njemu iz kuta usana visi cigareta s centimetrom pepela.
Još u osnovnoj i srednjoj školi (iako je mislim u srednjoj tad ipak bilo zabranjeno) su pojedini nastavnici zapalili za vrijeme nastave u učionici, a u zbornicama se dim mogao nožem rezat.

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9235
REPUTACIJA : 136
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 58
M(j)esto Bijelo Polje

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime16.08.18 2:13

Pogledajte dvogodišnjeg dječaka koji puši 40 cigareta dnevno (VIDEO)

Dvogodišnji dječak puši 40 cigareta dnevno i postaje agresivan ako neko odbije da mu ih da.

Rapi Ananda Pamungkas iz Indonezije počeo je da uzima mamine opuške koje su mu stariji dječaci iz komšiluka palili zabavljajući se gledanjem djeteta kako puši. Maleni je vrlo brzo postao zavisan, a njegovim roditeljima takva je situacija bila smiješna, pa su počeli da mu kupuju cigarete koje bi mu davali uz kafu.
Ipak, situacija je uskoro postala ozbiljna, a dječak je počeo da pokazuje znakove zavisnosti.

http://kodex.me/clanak/171495/pogledajte-dvogodisnjeg-djecaka-koji-pusi-40-cigareta-dnevno-video

Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 862
REPUTACIJA : 56
ČLAN OD: : 2015-01-15

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime16.08.18 20:38

Ovo je izgleda za rubriku verovali ili ne, ne znam samo kakva ce biti reakcija vlasti, ovim roditeljima kojima je zabavno treba ih malo poslati na  vrlo zanimljiv izlet u rudnik na dobrovoljni rad.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime16.08.18 21:14

@Brkakougar (citat):
Ovo je izgleda za rubriku verovali ili ne, ne znam samo kakva ce biti reakcija vlasti, ovim roditeljima kojima je zabavno treba ih malo poslati na  vrlo zanimljiv izlet u rudnik na dobrovoljni rad.
Indija je to. Specifičan mentalitet.
Do prije pola vijeka su i u mom selu posve maloj djeci davali cigarete iz zabave. Ali je zato smio i stariji komšija povući uvo starijem djetetu ako vidi daa puši, ili da ima cigarete ili šibice kod sebe. Ili bi, obavezno, to rekao roditeljima djeteta.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime21.09.18 10:22

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime17.10.18 23:17

Medicinski stručnjak javlja: "Pušenje Chesterfielda nema nikakvih negativnih posljedica za nos, grlo i sinuse."
"Kao Vaš zubar, preporučio bih Vam cigarete marke Viceroy."
"Više doktora puši Camel nego bilo koju drugu marku cigareta."

Ovo su neki od brojnih oglasa iz vremena kad nije postojalo mnogo znanja o učinku pušenja na ljudsko zdravlje. Iako ne iznenađuje činjenica da su duhanske kompanije angažirale estradne zvijezde za reklamiranje svojih proizvoda, najuvjerljiviji ljudi za oglašavanje tih proizvoda bili su zdravstveni djelatnici.
Oglasi za cigarete počeli su se pojavljivati u medicinskim časopisima 1930-ih, kad su duhanske kompanije željele razviti usku suradnju s liječnicima i njihovim stručnim organizacijama. Suočeni s rastućom javnom svijesti o štetnosti pušenja, duhanske kompanije nastojale su stvoriti sliku da je štetnost pušenja još uvijek stvar debate i kontroverze.
Dobit za duhanske kompanije bila je očita - ljudi više vjeruju medicinskim stručnjacima nego korporativnim licima - dok su medicinski časopisi time dobili redovit priljev novca. Liječnike bi često podmitili besplatnim cigaretama kako bi pridobili njihovu naklonost prilikom glasanja i debata te tako dokazali da pušenje nije štetno za zdravlje.
Naposljetku, nakon što je 1950-ih među širom javnosti ubrzano rasla svijest o štetnosti pušenja, marketinški stručnjaci duhanskih kompanija odlučili su da oglašavanje s liječnicima više nije uvjerljivo te su ga ukinuli. Međutim, pušenje je i dalje promovirano kao nešto glamurozno, važno za održavanje dobre linije itd.
Drugi ljudi, stvarni ili izmišljeni, angažirani za promociju duhanskih proizvoda uključivali su likove iz crtića (npr. obitelj Kremenko), Djeda Mraza, čak i malu djecu. Zabrane reklamiranja duhanskih proizvoda usmjerenog na maloljetne osobe počele su se uvoditi tek 1960-ih.

Cigarete - Page 12 Webp_n10

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime03.12.18 22:18

Nekoć...

Cigarete - Page 12 Pusenj11

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime08.01.19 15:04

Staari dobri benzinac

Cigarete - Page 12 49572410

arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 1831
REPUTACIJA : 69
ČLAN OD: : 2013-12-19

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime08.01.19 15:53

Nekaj novejšega, pozlačen Zippo, izdelan aprila 1997 (D XIII)

Cigarete - Page 12 DSC07901-598x600
Na vrh Go down
arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime08.01.19 15:53

Cigarete - Page 12 DSC07905-800x434
Na vrh Go down
arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime08.01.19 15:54

Cigarete - Page 12 DSC07908-800x465
Na vrh Go down
arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime08.01.19 15:55

Cigarete - Page 12 DSC07911-800x393
Na vrh Go down
arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime08.01.19 15:55

Cigarete - Page 12 DSC07912-529x600
Na vrh Go down
arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime08.01.19 15:56

Cigarete - Page 12 DSC07915-524x600
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime16.01.19 19:18

ZIPPO upaljač je za mene bio skoro kultna vrijednost.

Viđao sam ga u nekim filmovima o ratu u Vijetnamu, a uživo sam ga prvi put vidio kod kolege Grandisa, koji je tada služio u Puli (1987-88. godine).

Prvi, koji sam kupio, imao je oznaku IV. Kupio sam ga u komisionu u Beogradu. Tada je to bila rijetka i skupa stvarčica. Ušao sm u komision s namjerom da kupim patike, a izašao s upaljačem. Nijesam imao dovoljno novca za oboje. A imao sam solidnu platu, pa zamislite koliko je moglo da košta.

Namjerno sam kupio model bez ikakvih oznaka, metalik srebrne boje.
U samoposluzi u Kninu je bilo benzina za čišćenje mrlja po vrlo pristupačnoj cijeni, pa sam ga njime i punio. I, mogu reći, bio je bolji od originaal ZIPPO punjenja.

Palio sam ga na specifičan način - o bedro. Udarcem unazaad sam otvaraao poklopac, a onda unaprijed kremenim trenjem palio. U Kninu uvijek neki vrag duva, pa dok ga prinesem cigaareti - gorio je kao baklja.

Naravno, hebo sam mu majku poslije nekoliko mjeseci, shebo sam mu poklopac... A i farmeke su mi na bedru bile izlizanije nego na ostalim djelovima.

arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime16.01.19 19:55

@PORUCNIK (citat):
ZIPPO 

Prvi, koji sam kupio, imao je oznaku IV. 
Rimska IV je pomenila, da je bil izdelan leta 1988. Imel je še črke od A do L. To so bili meseci. A - januar, B - februar itd. N. pr. C IV je pomenilo, da je bil izdelan marca 1988.

Cigarete - Page 12 Date-Codes-2-a0b505d8-5894-43ac-8c4d-aa3179374749-1024x1024
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime16.01.19 20:04

Hvala, arci! Mislim daa je bio L. Ako nađem ostatke, fotkaću.

U međuvremenu sam nabavljaao, kupovao ili dobijao nekoliko takvih upaljača, ali ni jedan mi nije prirastao srcu kao taj.

Trenutno imam (pri rucu) nešto sto može biti imitacija, a i original. Zbunjuju me arapske brojke.
Cigarete - Page 12 17_47_10

Cigarete - Page 12 13_00_10
Cigarete - Page 12 15_59_10
Cigarete - Page 12 16_00_10

Cigarete - Page 12 16_00_11

arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime16.01.19 21:31

Brez skrbi, na sliki je original Zippo. Firma je z letom 2001 spremenila označevanje. Zadnji Zippoti z rimskimi številkami so bili izdelani leta 2000, imeli so oznake A do L (mesec v katerem je bil narejen Zippo) in rimsko številko XVI. Z letom 2001 so pričeli uporabljati arabske številke za leto izdelave, in črke A do L (kot pri prejšnjih) za mesec izdelave. Tvoj Zippo ima oznako G 05 pomeni, da je bil izdelan julija (črka G) leta 2005 (arabska številka 05).
Še enkrat, poročnik, Zippo je original. To se vidi iz zadnjih dveh slik, ko si slikal notranji del. Ne bom prevajal vsega kar je napisano, gre za to, da je vžigalnik izdelan v ZDA. 
Ponaredki imajo drugačen napis, običajno v angleščini, napisano pa je nekaj takega kot "ni za otroke". Niti slučajno pa nimajo kitajski ponaredki navedeno, da so izdelek ZDA. Tega si Kitajci ne upajo narediti.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime16.01.19 21:49

Ovaj sam dobio i mislim da sam ga samo jednom punio i koristio...
Držim ga za bushcraft, napuniću ga i oblijepiti spoj s poklopcem izolir trakom ili dijelom gume od bicikla. Kažu da može zadržati benzin i do mjesec dana. tako "hermentizovan".

arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime17.01.19 10:33

Mogoče še nekaj zanimivosti v zvezi z Zippoti. Te vžigalnike je skoraj nemogoče ponarediti. po obliki že, vendar so Zippoti narejeni iz posebnega jekla in imajo posebno vzmet, ki daje pri odpiranju in zapiranju Zippota poseben zvok. Tega pa praktično ni mogoče ponarediti. Vsi ki imate Zippote veste o čem govorim. 

Pa še ena zanimivost v zvezi z Zippoti. To so prvenstveno vojaški vžigalniki, namenjeni vojakom. med drugo vojno je firma prenehala proizvajati Zippote za civile in jih je proizvajala izključno za ameriško vojsko. Posebej znani pa so Zippoti postali v Vietnamski vojni. 

Pa še ena zanimivost. Firma jamči, da ko se Zippo enkrat prižge ne ugasne sam od sebe vse dokler ima gorivo.

Doma sem na hitro poiskal še dva Zippota in jih poslikal (nekje jih je še najmanj 5, verjetno več).

Cigarete - Page 12 DSC07952

Medeninast Zippo ima registrsko oznako E XI, pomeni da je bil izdelan maja leta 1995, Drugi pa ima oznako A 02, pomeni, da je bil izdelan januarja leta 2002.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime24.01.19 17:59

Cigarete - Page 12 Cigare10

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime28.01.19 19:27

Ovih se malo ko sjeća

Cigarete - Page 12 50183011

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime15.03.19 12:45

@dinosaurus (citat):
@pera84 (citat):
Kupis kod Mila karton = 160DM
Iskrcmis ga kod Slobe = 300DM
Sta sam ga preturio preko ruku... silent 

Barskim vozom Cool
Sjećam se gužvi u vozu i panike kad je  racija.
Čak su i mene zapisali u policijske teftere kao švercera, ni krivog, ni dužnog.
Doduše, bez kazne, tek da me imaju u vidu. zatvor

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime19.06.19 17:07

Na vrh Go down
Arbo
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 188
REPUTACIJA : 8
ČLAN OD: : 2018-06-15
DOB : 66
M(j)esto Kragujevac

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime20.06.19 17:07

Kupio covek prezervativ, bacio ga na zemlju, i poceo da ga gazi. Pitali ga sta radi, a on kaze, ovako sam i cigare ostavio Laughing Laughing Laughing
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime16.08.19 13:41

Ala će se budžet napunitiiio bounce 

Od sjutra zabrana pušenja u zatvorenom, kazna i do 20 hiljada eura

U Crnoj Gori će od sjutra biti zabranjeno pušenje u zatvorenom prostoru, jer tada stupa na snagu novi Zakon o ograničavanju upotrebe duvanskih proizvoda. Zakonom se strogo zabranjuje upotreba duvanskih proizvoda u javnim zatvorenim prostorijima, osim u kazinima. Onaj ko prekrši odredbe ovog zakona rizikuje da plati kaznu i do 20 hiljada eura.

Zakonom je propisana novčana kazna za prekršaj za nepridržavanje propisanih zabrana i ograničenja za pravno lice od 500 eura do 20.000 eura, za odgovorno lice u pravnom licu od 50 eura do 2.000 eura, a za preduzetnika od 150 eura do 6.000 eura.

Takođe, novčana kazna za prekršaj od 30 eura do 1.000 eura propisana je za fizička lica koja puše u javnom i radnom prostoru i izlažu druga lica sekundarnom duvanskom dimu, za lica koja puše u javnom, odnosno radnom prostoru koji vlasnik, odnosno korisnik nije isključivo odredio za pušenje ili koji puši u sobama i apartmanima za smještaj gostiju, koje poslodavac nije odredio i istakao oznaku da je u tim sobama i apartmanima pušenje dozvoljeno.

https://sjevercg.me/od-sjutra-zabrana-pusenja-u-zatvorenom-kazna-i-do-20-hiljada-eura/?fbclid=IwAR1T3OJmhKgoQhvEge1fVrsLyUeZcWtGKQT-KnN-u4zbPFJNlJqaqW5Pxf0

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime21.04.20 15:05

Šesti dan bez cigareta cheers

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4586
REPUTACIJA : 59
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime08.09.20 13:04

Ja sam astmatičar, i pušio sam iz zezancije tijekom srednje škole, rekli su mi da ću propušiti u JNA, a kasnije i u ratu, međutim nisam, jer me to nikada nije privlačilo. 
Premda, znam, kako je to pušačima. Mi smo dobivali uz sljedovanja i 10 cigareta koje sam ja odmah podijelio drugovima pušačima.
Kod nas su cijene cigareta nenormalno skupe, pa mnogi pribjegavaju kupovini duhana " na crno ", filtera i listića na kiosku, jer im se to više isplati.
Moj pok. otac je služio JNA u Mekušju u Karlovcu, pionirska inžinjerija i komandant kasarne u ono vrijeme im je bio narodni heroj, general Franc Tavčar-Rok, koji nije imao jednu ruku i strastveno je pušio. Tata mi je rekao da je on gledajući njega propušio. Pušio je Jugoslaviju, kasnije Opatiju i Škiju.
Isto je znao smotati cigarete a od nekud je nabavljao Virdžiniju duhan ( tada su ljudi bili puno snalažljiviji nego danas), a pućkao je i lulu.
Dakle, vezano za dim je sve probao Very Happy
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime16.05.21 18:23

Trinaest mjeseci duvanske apstinencije... Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Suspect affraid zatvor

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4586
REPUTACIJA : 59
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime17.05.21 0:17

@PORUCNIK (citat):
Trinaest mjeseci duvanske apstinencije... Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Suspect affraid zatvor
Dobar si...čestitam i svaka ti cast Poručniče

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content

Cigarete - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Cigarete - Page 12 Icon_minitime

Na vrh Go down

Cigarete
Na vrh 
Stranica 12/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12