FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaule JNA Vojvodina

Go down 
+12
Lala Basaid
danjel
Čarls Viki
myki68
begor
Stanko1
legionar
silvester42
Pero™
Rodic Zeljko
duci64
Kemo Specijalac
16 posters
AutorPoruka
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime28.02.16 21:10

silvester42 pogresio sam ali znam da se i karaula kod mokrina isto imala verovtno nadimak kamenjar a drugo ime i prezime dobro je i ja sam bio GRANICAR 1987 na GRCKOJ granici DOJRANSKO JEZERO.
Na vrh Go down
silvester42
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2013-11-06
DOB : 53
M(j)esto maribor

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime28.02.16 21:14

ja sam bio na romunskoj granici 1989/90 godine
Na vrh Go down
http://	silvestervaldhuber@gmail.com
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime28.02.16 22:16

silvester42 sigurno ti je bilo lepo na karauli bolji zivot nego u kasarni jos pogotovo u vojvodini ravnica dali ste se vidjali sa Rumunskim granicarima.
Na vrh Go down
silvester42
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2013-11-06
DOB : 53
M(j)esto maribor

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime28.02.16 22:20

jesmo i ponekad smo kuju i popili zajedno
Na vrh Go down
http://	silvestervaldhuber@gmail.com
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime29.02.16 14:30

silvester42 i mi smo sa Grcima redovno bili ali samo cigare i niti mi njih razumemo ni oni nas igra pantomime ali dobri ljudi znaci niti smo se mi njih bojali ni oni nas opusteno.
Na vrh Go down
illyan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-02-16
M(j)esto Bjelovar

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime01.03.16 11:54

Pozdrav svim graničarima,

U prekomandu sam došao na karaulu Radojevo 01.04.1982 ali sam se zadržao svega dvadesetak dana nakon čega sam dobio prekomandu na karaulu Jaša Tomić ( nesjećam se točno kada ali tijekom travnja-aprila 82). 
Na karauli Jaša Tomić ostao sam do odsluženja odnosno do 12 mj 1982.god.

Tada je zapovijednik bio Ljubomir Trajković, a evo i jedna zajednička slika i nekoliko podataka o njoj

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo čega se sjećam zapovijedni Ljubomir Trajković,ja sjedim na stepenici i ruku sam stavio kuharu na rame, ljevo od mene i meni je stavio ruku na rame je Božo Biuk iz Splita. Po imenu još samo pamtim ovog najljevijeg na slici koji stoji Savo Savić. Znam da je ovaj kuhar koji je zagrlio vojnika do sebe makedonac iz (možda Ohrida). I jedan neobičan detalj vojnik koji stoji desno od zapovjednika a ovaj mu je uvalio ljevi lakat u trbuh se tijekom služenja vojske na Jaši oženio.
Kako je legionar napisao da je Trajković preminuo meni je ostala u sijećanju njegova rečenica u jednom razgovoru koji sam vodio sa njim, da mu je želj da ga kad umre sahrane na karauli.
Davao je zbilja sve za vojsku
Na vrh Go down
illyan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-02-16
M(j)esto Bjelovar

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime01.03.16 11:57

Evo još jedna sa karaule Jaša Tomić.
U pozadini se vidi zgrada graničnog prijelaza.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pozivam sve koji išta znaju o ovim karaulama ili imaju slike da ih postave i nešto napišu.
Na vrh Go down
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime01.07.16 21:38

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime01.07.16 21:40

Granični prelaz Vatin - levo je skretanje za selo Vatin, kod kamiona sa leve strane je bio Kompasov restoran, a sa desne strane je bila karaula Žarko Zrenjanin - Uča.
Na vrh Go down
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime01.07.16 21:42

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime01.07.16 21:42

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime01.07.16 21:45

Pruga Vršac - Temišvar kod Vatina i mala reka Moravica. Patrolna staza je bila pored reke, a zatim i preko pruge prema spoju kod Velikog Gaja, sa susednom karaulom.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3597
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime01.07.16 21:59

Lala Basaid (citat):
silvester42 i mi smo sa Grcima redovno bili ali samo cigare i niti mi njih razumemo ni oni nas igra pantomime ali dobri ljudi znaci niti smo se mi njih bojali ni oni nas opusteno.
Malo mi je ovo cudno oko sporazumijevanja, vjerovatno se odnosi na vojsku.Sto se tice samih stanovnika Grka u tom pogranicnom dijelu- definitivno sa njima nije bilo problema oko sporazumijevanja, ipak je taj Grcke nastanjen Egejskim Makedoncima i svi pricaju Makedonski jezik.Ovo nema veze sa politikom, ko je ikada bio u tom egejskom dijelu Grcke mogao e u to uvjeriti.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime02.07.16 9:58

milutins (citat):
Lala Basaid (citat):
silvester42 i mi smo sa Grcima redovno bili ali samo cigare i niti mi njih razumemo ni oni nas igra pantomime ali dobri ljudi znaci niti smo se mi njih bojali ni oni nas opusteno.
Malo mi je ovo cudno oko sporazumijevanja, vjerovatno se odnosi na vojsku.Sto se tice samih stanovnika Grka u tom pogranicnom dijelu- definitivno sa njima nije bilo problema oko sporazumijevanja, ipak je taj Grcke nastanjen Egejskim Makedoncima i svi pricaju Makedonski jezik.Ovo nema veze sa politikom, ko je ikada bio u tom egejskom dijelu Grcke mogao e u to uvjeriti.
milutins upravu si sa Grckim seljacima smo pricali posto su svi znali Makedonski ali ni sa jednim Grckim vojnikom nismo mogli da se razumemo verovatno da vojska nije bila iz okolnih Grckih sela kod mog reona su sela bila Pataros,Surlovo,Popovo,Murje i Atli.
Na vrh Go down
Čarls Viki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 51
M(j)esto mesto stanovanja Beograd, mesto rođenja Kraljevo

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime03.07.16 13:36

[You must be registered and logged in to see this image.]


Uspomena sa karaule.
Beše nekada 11. granični bataljon, 2. četa, karaula br. 8 Žarko Zrenjanin Uča - Vatin.
Rejon severozapadno od graničnog kamena A230 do A222.
Rejon jugoistočno od graničnog kamena B1 do B17.
Na vrh Go down
Bolle Granicar
Gušter
Gušter
Bolle Granicar


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-10-28
M(j)esto Beograd

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime28.10.16 18:37

Zdravo granicari! Ja sam "83. sluzio na karauli "Rabe", istoimeno selo na tromedji: SFRJ, Madjarske, Rumunije. Prva karaula na madjarskoj strani do nase je bila "Djala", a na rumunskoj "Vrbica". Ima li nekog da je sluzio na karauli "Rabe". Mi smo inace dolazili iz Valjeva, tamo smo imali obuku, pa na granicu. Ja sam bio oktobarska 82. a na granicu sam dosao pocetkom marta 83. U to vreme je komandir karaule bio zastavnik Maric iz Banatskog Arandjelova. Ja sam isao po postu i u nabavku u selo Majdan. Natabanao sam se i obilazeci granicu, a i odlazeci po postu, no nije bilo lose.
Na vrh Go down
duci64
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 208
ČLAN OD: : 2012-08-15
DOB : 60
M(j)esto NOVI KNEZEVAC

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime08.11.16 17:29

pozdravljam klasu bolleta graničara vi graničari koji ste došli iz valjeva bili ste raspoređeni po karaulama kikindskog graničnog odseka na zalost zastavnik marić nije više među zivima
Na vrh Go down
Bolle Granicar
Gušter
Gušter
Bolle Granicar


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-10-28
M(j)esto Beograd

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime28.01.17 22:38

Pozdrav za duci64 !! Bio sam par puta u Novom Knezevcu dok sam bio na karauli, a i moji tadasnji klasici, to nam je bio izlazak u grad. Ne mogu sad da se setim kako smo dolazili, valjda je bio neki lokalni autobus. Stvarno divan grad, bas smo uzivali kad dodjemo u NK. Moj pokojni stric je takodje bio komandir na nekoj od karaula, jeste bio stariji od zastavnika Marica, ali ga je poznavao, pa smo onda ja i strikan isli u NK, a bio sam i u Kanjizi. Zao mi sto nisam bio malo vise puta u NK, a realno sam mogao.
Na vrh Go down
duci64
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 208
ČLAN OD: : 2012-08-15
DOB : 60
M(j)esto NOVI KNEZEVAC

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime01.02.17 12:01

bolle kako ti se zvao stric mozda ga znam
Na vrh Go down
Damjan1970
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-06-13

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime13.06.19 23:49

silvester42 (citat):
pozdrav karaula je bila tamo negje blizu bele cerkve komanda pa je bila u vršacu
Pozdrav.Karaula je bila u selo Vracev gaj
Na vrh Go down
Damjan1970
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-06-13

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime14.06.19 15:22

Poz.
Na vrh Go down
silvester42
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2013-11-06
DOB : 53
M(j)esto maribor

Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime23.11.19 20:12

ovo je karaula na kojoj sam ja bio
Na vrh Go down
http://	silvestervaldhuber@gmail.com
Sponsored content





Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaule JNA Vojvodina   Karaule JNA Vojvodina - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaule JNA Vojvodina
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karaula Nikolić Dojransko jezero
» Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
» Karaule u HR
» Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987
» Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP VOJVODINA-
Idi na: