FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 PLAV - PLJEVLJA maj 89/90

Go down 
+6
pekovic 1977
Bokii
purger
mad-max
mgalic2
bubamarasr
10 posters
AutorPoruka
bubamarasr
Gušter
Gušter
bubamarasr


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2010-03-04
DOB : 53
M(j)esto Vrsac

PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Icon_minitime19.03.10 15:06

Pozdrav drugovi. Da li ima ijednog ovde ko je sluzio vojni rok u garnizonu u Pljevljima od maja '89 a kasnije prekomandovan u garnizon Plav do maja '90.? Pokusavao sam da pronadjem bar jednog druga iz tog vremena! U Pljevljima sam bio u Prvoj ceti, Prvog Bataljona, Prvo odeljenje, Prvog Voda! Vojnik Aleksandar Krecu, puskomitraljezac!
Nakon prekomande u Plav, postajem komandir odeljenja sa cinom desetara na sluzbi u garnizonu. Posto pozadinsko odeljenje nije imalo komandira jedno vreme sam i njih imao pod svojom "komandom"!
U Plavu nam je komandir garnizona bio kapetan prve klase Zlatimir Petrovic, a porucnik (ako se dobro secam) Miroslav Bozovic.
U Pljevljima sam upoznao vojnike: Vajic Mirko, Muhamedagic Mustafa, i jedan momak iz Rume kojeg sam ucio kako se okrece na levo i na desno u stroju!
U Plavu sam upoznao vojnika: Kalajdzic Denisa - Shola iz Splita.
Ako neko neshto josh zna neka mi napise nesto ovde ili se bar javi nekako na mail: [You must be registered and logged in to see this link.] ili SMSom na +381645445904. Na FaceBook-u mi je profil: Aleksandar Krecu
Stalno se secam tih vojnickih dana i te nase zlatne i jake JNA. Zalim svaki dan sto je vise nema i sto nismo onda uzeli vlast u svoje ruke. Ne bi nam se Jugoslavija raspala kao shto jeste sada.
Hvala unapred.


bubamarasr: komentar modifikovan dana: 10.01.11 10:41; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://slobodnajugoslavija.listen2myshow.com/
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Icon_minitime19.03.10 16:05

Nek' si ti nama (dobro) došao na forum! cheers
Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik
mad-max


Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 403
ČLAN OD: : 2009-05-01
DOB : 56
M(j)esto zagreb hrvatska

PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Icon_minitime19.03.10 22:55

nek si nam živ stigao (jebo raspad ) ovdje su veselije teme ! lol!
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Icon_minitime20.03.10 14:08

bubamarasr (citat):
Pozdrav drugovi. Da li ima ijednog ovde ko je sluzio vojni rok u garnizonu u Pljevljima od maja '89 a kasnije prekomandovan u garnizon Plav do maja '90.? Pokusavao sam da pronadjem bar jednog druga iz tog vremena! U Pljevljima sam bio u Prvoj ceti, Prvog Bataljona, Prvo odeljenje, Prvog Voda! Vojnik Aleksandar Krecu, puskomitraljezac!
Nakon prekomande u Plav, postajem komandir odeljenja sa cinom desetara na sluzbi u garnizonu. Posto pozadinsko odeljenje nije imalo komandira jedno vreme sam i njih imao pod svojom "komandom"!
U Plavu nam je komandir garnizona bio kapetan prve klase Zlatimir Petrovic, a porucnik (ako se dobro secam) Miroslav Bozovic.
U Pljevljima sam upoznao vojnike: Vajic Mirko, Muhamedagic Mustafa, i jedan momak iz Rume kojeg sam ucio kako se okrece na levo i na desno u stroju!
U Plavu sam upoznao vojnika: Kalajdzic Denisa - Shola iz Splita.
Ako neko neshto josh zna neka mi napise nesto ovde ili se bar javi nekako na mail: [You must be registered and logged in to see this link.] ili SMSom na +381645445904. Na FaceBook-u mi je profil: Aleksandar (Loo Duck) Krecu
Stalno se secam tih vojnickih dana i te nase zlatne i jake JNA. Zalim svaki dan sto je vise nema i sto nismo onda uzeli vlast u svoje ruke. Ne bi nam se Jugoslavija raspala kao shto jeste sada.
Hvala unapred.

Oprosti ,kako to misliš "uzeli vlast u svoje ruke"?
Po mome mišljenju vrlo degutantna konstatacija za ono što nudi ovaj forum!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Bokii
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-12-03

PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Icon_minitime03.12.15 23:13

Cao. Ja sam bio u Plevljima 89/90 4842/5, komandir cete porucnik Jelovac. Ako nesto mogu da pomognem, a ti se javi. Pozdrav.
Na vrh Go down
pekovic 1977
Gušter
Gušter
pekovic 1977


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-01-16
DOB : 46
M(j)esto arandjelovac

PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Icon_minitime16.01.16 16:18

pozdrav drustvo. jako mi se dopada ova ideja ovakvog foruma o jna i vojsci.. ja sam sluzio u Plavu Crna Gora . 96/97   na karauli Jasenica.. malo sam pokusao da trazim po forumu ali nisam nasao nista o toj karauli.. ali drago bi mi bilo da mogu naci nekoga ko je sluzio vojsku tamo u Plavu ili bas na toj karauli Jasenica ... inace to je 74 granicni bataljon..

Miodrag75 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 56
M(j)esto Šabac

PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Icon_minitime16.01.16 17:07

Pozdrav pekovic i dobro nam došao na forum!

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
srdjan79
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-02-26

PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Icon_minitime26.02.17 18:26

pekovic 1977 (citat):
pozdrav drustvo. jako mi se dopada ova ideja ovakvog foruma o jna i vojsci.. ja sam sluzio u Plavu Crna Gora . 96/97   na karauli Jasenica.. malo sam pokusao da trazim po forumu ali nisam nasao nista o toj karauli.. ali drago bi mi bilo da mogu naci nekoga ko je sluzio vojsku tamo u Plavu ili bas na toj karauli Jasenica ... inace to je 74 granicni bataljon..
Slucajno naleteh na ovaj post.Pozdrav i za tebe Pekovicu.i ja sam bio na karauli Jasenica 2001e na drugu.bio sasm na zimskoj karauli,posto od letnje ostade samo temelj.rado se setim tog vremena,dobra skola.inace kod ugovoraca bejahu tamo Cucuz,Radulovic koji je preminuo,Lutovac,Ognjanovic... nzm koliko si upoznat,volio bi da procitas pa da razmenimo koju,,umesto karaule sada je tamo skola.za prirodne lepote i surovosti tog kraja nemoram pricati... svako dobro!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Icon_minitime14.10.18 23:33

Plav, 1988.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Zokius
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2016-08-10

PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Icon_minitime08.12.18 21:43

Pozdravljeni vsi vojaki Plevlje.
Bil sem v Plevlji september 1986 do konec januarja 1987. Prosim, če je kdo iz te generacije, da se javi!
granični vod, kapetan Elezovič, Samir Džulič, Borivoj Koruga, Agim Agip Pukaj, Čurkovski - makedonac, Željko Balvan....

Moj kontakt: [You must be registered and logged in to see this link.], FB Zoran Krebs, tel. 00386 41 735 431
Na vrh Go down
Sponsored content





PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PLAV - PLJEVLJA maj 89/90   PLAV - PLJEVLJA maj 89/90 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
PLAV - PLJEVLJA maj 89/90
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» PLJEVLJA 88/89
» Plevlja - Plav - Jasenica Maj 87
» Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR CRNA GORA-
Idi na: