FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov

Go down 
+38
Goran65
Renato Gila
veljko
milutins
Ljubisa_Prnjavor
čilezenica
kiza
Pitino
humka83
Matrix
ercov54
makedonec
Slovenac Igor
vucitrn
tojaga
vandi
radle
abho 72/73
Edo114
GEX222
zareta
Dirty Harry
dpuric
Dragan Nikolic
kaporit
Mića
jelen pivo
peki bosanac
rijecan
rsgjanez
Gasha
1228/1
tafa
sego
purger
mad-max
mgalic2
panon
42 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime03.02.17 20:02

Renato Gila (citat):
Renato, Pula, 1228/4, Kapetan Protič Zoran, pozdrav 
svima iz klase i svima od 86-87, ja sam martovac
mart 87,,ali komandir cete bio kapetan Petrovic Zarko
Na vrh Go down
tojaga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2012-05-01
DOB : 57
M(j)esto Mostar BiH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime13.03.17 8:59

Na današnji dan prije tačno 30 godina napustio sam kasarnu Đorđe Petrov zajedno sa svojim drugovima a mogu slobodno reći sa svojim prijateljima.Bio je tada 13 petak.Nas 7-8 zajedno smo vozom išli do Beograda.Koja je to pijanka bila. 
Sjećanja su još uvjek svježa kao da je juče bilo.Nažalost još nisam nikog našao na ovom forumu  iz moje VP1228/9.Ako ima neko nek se javi."GAJO"
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter
vandi


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-01-22
DOB : 67
M(j)esto Beograd

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime15.03.17 10:24

ABHO izvidjac  klasa 76/77, pozdrav svima, salutiranje
Na vrh Go down
trili
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-04-19

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime19.04.17 2:37

Pozdrav svim izviđacima klase  sept 87/88 i onima mart 87/88, koji su nas primili u septembru. A tebi panon hvala za onaj film. I za onu fotografiju u filmu gdje ste desetari in nekoliko nas  gustera. Neke prepoznajem. 
Na vrh Go down
rijecan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2011-08-28
DOB : 57
M(j)esto Rijeka

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime20.04.17 11:27

Ljubisa_Prnjavor (citat):
Halo ABHO drugari,sluzio sam martovska 86 god. VP 1228/4 izvidjac  kod kapetana Zorana Protica ,imali koga iz te generacije, mislim da je Nickname "Rijecanin" iz moje klase,bilo bi mi veoma drago da nekoga nadjem od drugara radi osvjezavanja sjecanja ! Pozdrav za sve abehajce ....


Pozdrav tebi Ljubisa, ako si tu jos uvijek.... Ma nebi mi vjerovao ali mi smo skupa bili u JNA.... suza mi na oko kanula od sreće sto ipak mi se netko javio....
Na vrh Go down
rijecan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2011-08-28
DOB : 57
M(j)esto Rijeka

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime20.04.17 11:34

Renato Gila (citat):
Renato, Pula, 1228/4, Kapetan Protič Zoran, pozdrav 
svima iz klase i svima od 86-87, ja sam martovac


Renato iz Pule..... Pa ovo je za nevjerovati.... Da nisi ti onaj plavi sitni lik? Sjecas li se mozda onog drugog istrijana Sergija?
Na vrh Go down
Ljubisa_Prnjavor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-11-21
M(j)esto Prnjavor

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime27.04.17 11:54

Pozdrav momci,ja sam isto 13.3.1987 izasao iz Djordje Petrov kasarne. RENATO ,ako se dobro sjecam ti si nam na Krivolaku pekao zmiju,dali me se sjecas ja sam par mjeseci drzao kafedzinicu u paviljonu . Stojakovic Ljubisa, Prnjavor BiH
Na vrh Go down
Ljubisa_Prnjavor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-11-21
M(j)esto Prnjavor

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime27.04.17 11:56

RIJECANIN,posalji mi nekakav kontakt, cesto sam u Opatiji da se nadjemo...
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime04.06.17 22:26

rijecan (citat):
Ljubisa_Prnjavor (citat):
Halo ABHO drugari,sluzio sam martovska 86 god. VP 1228/4 izvidjac  kod kapetana Zorana Protica ,imali koga iz te generacije, mislim da je Nickname "Rijecanin" iz moje klase,bilo bi mi veoma drago da nekoga nadjem od drugara radi osvjezavanja sjecanja ! Pozdrav za sve abehajce ....


Pozdrav tebi Ljubisa, ako si tu jos uvijek.... Ma nebi mi vjerovao ali mi smo skupa bili u JNA.... suza mi na oko kanula od sreće sto ipak mi se netko javio....
 pozdrav Ljubisa ....imali smo zajednicke prijatelje...septembarce 86
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime04.06.17 22:29

trili (citat):
Pozdrav svim izviđacima klase  sept 87/88 i onima mart 87/88, koji su nas primili u septembru. A tebi panon hvala za onaj film. I za onu fotografiju u filmu gdje ste desetari in nekoliko nas  gustera. Neke prepoznajem. 
a koji si ti trili sigurno se znamo
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter
vandi


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-01-22
DOB : 67
M(j)esto Beograd

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime16.12.17 21:57

Vidim ja da moje klase nema. 

Pozdrav svim ABHO-vcima  salutiranje
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter
vandi


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-01-22
DOB : 67
M(j)esto Beograd

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime01.01.18 10:47

Sretna Nova Godina 2018  zima
Na vrh Go down
sudo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2019-06-13
DOB : 57
M(j)esto Gornji Vakuf BIH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime13.06.19 18:04

Dragan Nikolic (citat):
Uh, Protic je bio strah i trepet u ono vreme! Bio je poznat po jakom glasu, mogao si da ga cujes na drugom kraju kasarne Smile Za vreme njegovog dezurstva vikendom smo gledali da budemo sto dalje od njega u krugu jer bi inace zavrsili okopavajuci cvece ili nesto jos gore.

A sa Drecom je bila festa na obuci skijanja... pitam se da li je ikad naucio Smile

Ako neko ima neke informacije o Proticu i Macuzicu, bio bih jako zahvalan.
Na vrh Go down
sudo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2019-06-13
DOB : 57
M(j)esto Gornji Vakuf BIH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime13.06.19 18:08

Ja sam sluzio u kasarnoj djorje petrov 86/87  ABHO VP 1228/5 ,sjecam se kapetana protica a kapetan Macuzic je ziv i u punoj kondiciji javio sam mu se na fb
Na vrh Go down
sudo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2019-06-13
DOB : 57
M(j)esto Gornji Vakuf BIH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime13.06.19 18:23

SKOPLJE mart 86/87 ABHO VP 1228/5
na slici 2 vod sa komandirom cete Macuzic Dobrivojem zvanim Macak


[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime13.06.19 20:39

sudo (citat):
SKOPLJE mart 86/87  ABHO VP 1228/5
na slici 2 vod sa komandirom cete Macuzic Dobrivojem zvanim Macak


[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo da ti pomognem postaviti sliku da se odmah vidi na ovim stranicama.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
sudo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2019-06-13
DOB : 57
M(j)esto Gornji Vakuf BIH

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime14.06.19 9:02

Evo jedne slike sa Krivolaka ABHO 1228/5 1986 juni mjesec
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter
vandi


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-01-22
DOB : 67
M(j)esto Beograd

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime21.02.20 17:38

Pozdrav drugari. Ja sam bio 1228/4 prekomanda /6
Žarko je bio vodnik 1976 godine, stražu smo davali na otpadu vikendom kao gusteri, kasnije kao džombe vikendom a kod žute kuće požarstvo i u auto parku.
Na vrh Go down
sedad
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-05-08

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime08.05.21 13:31

Pozdrav Vandi, lijepo smo se družili 1976/77 u kasarni G.Petrov.Slijede fotografije .Ako i ti imaš neku postavi je
Na vrh Go down
sedad
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-05-08

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime08.05.21 14:00

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter
vandi


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-01-22
DOB : 67
M(j)esto Beograd

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime09.05.21 7:17

Pozdrav Sedade. Nadam se da si zdravo i dobro. Videću za slike. Jedini kontakt imam sa Blagojem ( onaj što čući ispred nas ) . Sreo sam ga u zgradi gde mi živi sestrić. Ispričali smo se kao dve babe Smile.
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter
vandi


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-01-22
DOB : 67
M(j)esto Beograd

ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime20.06.21 19:10

Pozdrav drugar, i ja sam bio 1228/4 pa onda /6 ceo vojni rok 1976/77.
Na vrh Go down
Sponsored content





ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov   ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» AVGUST 1984. - GJORČE PETROV - IZVIĐAČI ABHO
»  GJORČE PETROV SKOPJE VP 1228/6 ABHO dekontaminatori klasa 86/87
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Aprilska međuklasa 90/91 kuvari, Skopje Gjorče Petrov

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: