FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Otočac u Lici

Go down 
+6
Max Blitz
Medved1960
Nino
warpaint
BUNKERMAN
boraf
10 posters
AutorPoruka
boraf
Džomba
Džomba
boraf


BROJ POSTOVA: : 182
ČLAN OD: : 2010-03-04
DOB : 75
M(j)esto Stepojevac

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime10.03.10 11:21

Ima li koga da je davne 1969 sluzio u Otočcu u Lici ?

Stvarno mi je zao sto se nikako nemogu setiti vojne poste . Secam se samo da je komandant kasarne bio Potpukovnik Srdic , a njegov zamenik Major Stevo Deura . Inace tu je bio i Puk artiljerije .

Ja sam bio u tehnickom vodu a meni licno je bio komandant Vodnik Predojevic , a jednom delu - intendantima i Vodnik Petrovic . Inace , tehnicki i intendantski vod su bili zajedno .
Na vrh Go down
BUNKERMAN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2010-03-03

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime10.03.10 23:19

Ajde ako nije neki problem postavi GE (Google Earth) lokaciju ..ja nisam služio u Otočcu ali radi lakšeg pračenja tj bilo kakve rasprave bilo bi mi neophodno Ge lokacija.....
Na vrh Go down
boraf
Džomba
Džomba
boraf


BROJ POSTOVA: : 182
ČLAN OD: : 2010-03-04
DOB : 75
M(j)esto Stepojevac

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime21.03.10 12:16

Sve bi bilo OK , kad bih ja znao kako se to radi . Pojasni mi malo , pa cu odraditi to . Hvala unapred .
Na vrh Go down
warpaint
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2009-05-14
DOB : 52

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime06.04.10 10:33

Bio sam i ja u Otoccu zima/proljece 91. Kasarna jos uvjek stoji (prolazio sam prosle godine), skladiste na Spilniku je sad neki obrtni centar.
U selima, u kojim smo stvarali toboznju tampon zonu, jos uvjek je poprilican rastur...
Na vrh Go down
boraf
Džomba
Džomba
boraf


BROJ POSTOVA: : 182
ČLAN OD: : 2010-03-04
DOB : 75
M(j)esto Stepojevac

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime09.09.10 21:36

Kao stari vojnik , kod smene klasa - do dolaska novih regruta , i sam sam bio na strazi na Runjevici a pomalo i na kasarnskoj strazi .
Na vrh Go down
Nino
Gušter
Gušter
Nino


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2009-05-06
DOB : 62
M(j)esto Kragujevac

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime20.04.11 18:50

Ako ti nešto znači ja sam od 80-91 stanovao u Otočcu a radio u Ramljanima.
U to vreme od tvog artiljerijskog puka nije bilo ništa.
Prvo put sam video kako propada grad koda ode veliki broj potrošača mislim na vojsku.
Puste ulice puste kafane, jedino se Mile Dabranin nekako zadržao sa kafanom.
Na vrh Go down
boraf
Džomba
Džomba
boraf


BROJ POSTOVA: : 182
ČLAN OD: : 2010-03-04
DOB : 75
M(j)esto Stepojevac

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime20.04.11 22:02

Ja imam obicaj reci , trazili ste , gledajte .
Nikada nisam bio za ovo sto je danas . Cista otimacina od ionako siromasnog naroda .
Na vrh Go down
Medved1960
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-02-11

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime29.04.14 10:24

Dobar dan, ja sam živio u Otočcu nekoliko godina. I vidio sam nešto od tih vremena o kojima pričate. Kada sam došao, izgledalo mi je kao da sam došao u Sarajevo 1993 godine... Bilo je tužno, oštećeno, a ljudi još i gori. Eto to je moje sjećanje
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime02.05.14 4:16

Zanimljivosti iz povijesti kasarne u Otočcu:

Kasarna je sagrađena tada na rubu grada u drugoj polovici 19. st. i nosila je naziv cara Franje Josipa...

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime02.05.14 4:37

warpaint (citat):
Bio sam i ja u Otoccu zima/proljece 91. Kasarna jos uvjek stoji (prolazio sam prosle godine), skladiste na Spilniku je sad neki obrtni centar.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vijesti iz 2013. (klikni):

Vojni objekti na korištenje gradu

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 372
ČLAN OD: : 2014-04-06
DOB : 53
M(j)esto kostolac

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime02.05.14 17:53

Ja nikad nisam bio u Otocac ali moja baba je rodom odatle od familije Bobic.Pricala mi je da je tamo mnogo lepo.Pozdrav svima koji su iz tog kraja.
Na vrh Go down
Medved1960
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-02-11

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime13.05.14 9:40

u otocac mnogu ubavo
Na vrh Go down
Mćko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-10-03
DOB : 74
M(j)esto Srem. Mitrovica

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Ja sam bio u Otočcu od avgusta 1969 do januara 1971 VP 2923   Otočac u Lici Icon_minitime04.10.14 0:50

mćko (citat):
Ja sam bio u Otočcu od avgusta 1969 do januara 1971 VP 2923

boraf (citat):
Ima li koga da je davne 1969 sluzio u Otočcu u Lici ?

Stvarno mi je zao sto se nikako nemogu setiti vojne poste . Secam se samo da je komandant kasarne bio Potpukovnik Srdic , a njegov zamenik Major Stevo Deura . Inace tu je bio i Puk artiljerije .

Ja sam bio u tehnickom vodu a meni licno je bio komandant Vodnik Predojevic , a jednom delu - intendantima i Vodnik Petrovic . Inace , tehnicki i intendantski vod su bili zajedno .
Na vrh Go down
goky
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-16

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime16.11.16 20:50

Ja sam Mita i sluzio sam davne 1969 u Otoccu,bio sam izvidjac ,komandir mi je bio porucnik Kos a posle je bio kapetan Krstic molim da se jave ljudi koji me prepoznaju .
Pozdrav za sve koji su sluzili u kasarni Otocac
Na vrh Go down
Muharem
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-12-29

Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime29.12.20 16:37

Ja sam sluzio 90 godine u Otočcu, Bit ce mi drago ako ima neko da se javi a da je sluzio te godine.
Na vrh Go down
Sponsored content





Otočac u Lici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Otočac u Lici   Otočac u Lici Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Otočac u Lici
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: