FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO

Go down 
+6
SveJug
Max Blitz
East&West
miran cvilak
Matrix
alexandar
10 posters
AutorPoruka
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime05.11.11 23:17

A sto se tice letacke formacije,ako mislimo na isto, bili su Bogovi............... Smile obozavam ih i zaista su u vreme JNA bili za divljenje.
Ja bih prvu formaciju nazvao min.3-max.6 Wink jer su u toj brojnoj formaciji leteli od 1984-1990 na avionima J1-Jastreb.
A druga,da je nazovem max.7 je letela od pocetka 1990-1998 na G4 super galeb.Evo uspeo sam da nadjem i neke slike Smile


aleksandar obradovic: komentar modifikovan dana: 05.11.11 23:29; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime05.11.11 23:27

FLYING STARS J1-JASTREB
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime05.11.11 23:39

FLYING STARS G4-SUPER GALEB

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]



Max Blitz: komentar modifikovan dana: 12.02.14 4:02; prepravljeno ukupno 3 puta (Reason for editing : ....resize)
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime06.11.11 18:23

aleksandar obradovic (citat):
FLYING STARS G4-SUPER GALEB

Svaka čast a baš na ovim G-4 i baš na ovim slikama je moj susjed (naravno i on je u inozemstvu) sačuvao sam dosta izdanja "Narodne Armije" koje je baš on donosio nama prije služenja vojnog roka i te slike bi ljepili po zidovima i bili presretni što nam je baš susjed u tim formacijama pa smo mu idali poseban nadimak - "Maverick" po ondašnjem hitu Toma Cruisea =TOP GUN"  Wink


_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime06.11.11 18:36

...baš '90 na '91 su prizemljeni u Avianu i poslani bez aviona kući (opet kako tko) jer se baš tad održavao letački miting,jbga ne mogu se sjetiti gdje ali cijelu godinu su vježbali za to i interesantno vođa formacije je bio Slovenac,moj susjed njegov zamjenik (išlo se po činovima i satovima letenja a svi su već prekvalificirani za 29-tice),dalje Bosna i Hercegovina,Srbija,Makedonija i Kosovo,jednog zaboravih ali sjetiću se - složeni da se raslože ali ipak su i danas svi frendovi iako je među njima i par njih koji su rekli NE avionima i sad preživljavaju ali ipak tu su stare kolege - previše godina zajedno da bi se tako brzo raz*ebali - mislim na ovu formaciju ali ipak je tu opet bio prisutan onaj faktor kojeg volim napomenuti "kodeks časti" kojeg danas baš i nema ili izumire..

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime06.11.11 20:42

To su sve izuzetni ljudi.....nadasve casni i hrabri. Moram spomenuti i nato bombardovanje.....verovatno znas da su ih dizali neispravne da polete No A vodja formacije je tada bio Andrej Perc ,Slovenac Smile
A "Maverick" tvoj komsija da nije Misa Question
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime06.11.11 22:45

aleksandar obradovic (citat):
To su sve izuzetni ljudi.....nadasve casni i hrabri. Moram spomenuti i nato bombardovanje.....verovatno znas da su ih dizali neispravne da polete No A vodja formacije je tada bio Andrej Perc ,Slovenac Smile
A "Maverick" tvoj komsija da nije Misa Question

Istina je da su bili u hangaru kojem su vrata već bila poluuništena,prilikom prebacivanja u drugi uništeni su dok je jedan MIG-21 koji je stajao cijelo vrijeme na pisti ostao netaknut - neobična odluka odnjela ih u nepovrat jer sadašnji nisu oni koji su bili zadnja formacija "letećih zvjezda",i da nešto me mučilo pa sam nešto i pronašao,budem stavio  Wink

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime06.11.11 22:56

Jbga ovo sam napola znao ali sam ipak danas malo guglao i pitao a prava istina je tu a tu se nalazi i ta zadnja ekipa sa Andrejom Percom i mojim susjedom kojeg bi izostavio od imenovanja - imaju oni svoj forum i neka ih u miru - mislim da su zaslužili jer u uvjetima kojima su bili na vrhu sa Američkim i Engleskim zvjezdama bili su nikakvi - Englezi su imali poseban tim koji je cjelu godinu samo vježbao za mitinge dok su naši piloti obavljali redovne dužnosti,vježbali i bili na mitinzima i opet su konstantno bili pri vrhu: Podaci o nekadašnjim zvjezdama i nešto kasnije -
 
U sastavu 105. puka u 333. mešovitoj eskadrili, na osnovu naredbe od 1985, četiri pilota letela su u sastavu tima sa četiri aviona jastreb. Posle prve sezone tim se proširio na šest pilota, nastavnika VVA. Oni su uporedo sa osnovnim nastavničkim poslom i borbenom obukom leteli na aeromitinzima unutar SFRJ. Namera da se sa jastreba predje na G-4 ostvarena je 1990. godine. Za potrebe "Letećih zvezda" u zavodu "Zmaj" modifikovano je sedam G-4. Avioni su dobili podvesnik sa dimnim tragom i skinuti su potkrilni nosači.
"Leteće zvezde" su prvi put na novom avionu letele na aerodromu u Batajnici 20. maja 1990. povodom proslave tadašnjeg Dana vida. U sastavu poslednje predratne postavke tima (leta 1991) bili su vodja kapetan prve klase Andrej Perc, kapetan prve klase Svetislav Jović, kapetani Bogoljub Zujović, Branko Šarić i Dževad Hasić i porucnici Saša Ristić i Predrag Vukašinović.


U ratnom razvoju predvidjalo se da piloti i G-4 iz "Letećih zvezdi" udju u 243. lbae u sastavu 185. puka. Februara 1991. avioni su tokom kontrole VVA prevedeni iz akrobatske u borbenu konfiguraciju i piloti su izveli dejstva na školskom taktičkom poligonu.
Naredjenjem Komande RV i PVO od 9. oktobra 1996. godine, ponovo su osnovane "Leteće zvezde" u sastavu 239. lbae. Svih sedam G-4 iz prvobitnog tima iz 1990. godine ostalo je u šemi "Leteće zvezde" i leteli su na redovnim zadacima obuke.
U sastavu tima bili su kapetan prve klase Predrag Vukašinović, u ulozi vodje, kapetani Dragan Zlokas, levi pratilac, Zoran Katanić, desni pratilac, Ištvan Kanas, repni pratilac, Saša Ristić, vodja sinhropara i Tomislav Bećagović, pratilac u sinhroparu. Prvi let u novom sastavu "Leteće zvezde" imale su na aeromitingu na prestoničkom aerodromu, odrzanom 15. juna 1997. godine.
Avioni G-4 su leteli iznad Vršca i, prvi put u istoriji akrobatskih timova, nasi virtuozi otišli u inostranstvo. Na fonu bliskih odnosa sa Bugarskom "Leteće zvezde" su od 26. do 29. septembra 1997. godine gostovale na aerodromu u Plovdivu.
U drugoj sezoni 1998. ta akrobatska grupa letela je sedam puta iznad domaćih aerodroma. U sastavu sedmorke letele su na aeromitingu u Hradec Kralove u Ceskoj. U tim su 1998. primljeni kapetan prve klase Aleksandar Markotanović i porucnik Saša Grubač.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime06.11.11 23:07

aleksandar obradovic (citat):
To su sve izuzetni ljudi.....nadasve casni i hrabri. Moram spomenuti i nato bombardovanje.....verovatno znas da su ih dizali neispravne da polete No A vodja formacije je tada bio Andrej Perc ,Slovenac Smile
A "Maverick" tvoj komsija da nije Misa Question

......ako misliš na Mišu Mendjana on je preminuo....

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime06.11.11 23:54

Da na Misu Medjana sam mislio......cini mi se da sam pratio jedan sajt iz Austrije...a i mislio sam da je rodom sa mora.....
Evo da spomenem i ja ljude koje sam nasao, a bili su pioniri modernog akro letenja u jna.To le postava sa onog cuvenog aeromitinga u Sarajevu 1987.
Borivoj Bivic,Mevludin Besic,Misa Medjan,Svetislav Jovic,Andrej Perc,Josip Njari,i Mirko Kos...Leteli su tada na J1
A evo i oznaka prve i druge akrogrupe[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime08.11.11 22:37

Mislim da ce biti zanimljivo ,kada smo se dotakli akro letenja,spomenuti i pionira akrobatskog letenja na ovim prostorima.
To je bio pilot-lovac Vasilije Stojanovic instruktor letenja Kraljevskog Ratnog Vazduhoplovstva,sa svojim akrobatskim letom 05.06.1938. u Zemunu.
Na panelu koji je pozivao ljude na miting,pisalo je ovako...."SENZACIJA-NASTAVNIK LETENJA,REZERVNI KAPETAN,IZVANREDNI PILOT VASILIJE STOJANOVIC,IZVESCE NEVIDJENA CUDA NA AEROPLANU!IZMEDJU OSTALOG,U LETU CE PODICI MARAMICU SA ZEMLJE,I SA 1.200 METARA SE OBRUSITI NA TLO I SLETETI SA UGASENIM MOTOROM". Vasilije je leteo na avionu FIZIR FN.....Evo i slicica. Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime29.05.13 12:37

alexandar (citat):
FLYING STARS J1-JASTREB

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Kada smo kod Zvezda,evo moje Zvezde poklon Zvezdi Andreju Percu
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
A ovo je moja Zvezda
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 67
M(j)esto BG

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime29.05.13 14:51

JAko lepo Miran!
Imaš li još što za pokazati? Jel' sve tvojih ruku delo?? Kar naprej!!
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime29.05.13 18:41

Desno od Andreja je slika koju i ja imam a drago mi je vidjeti da nakon 23 godine još ima isti smireni stav.
Na toj slici je legendarna postava koju je predvodio Kapetan I klase Andrej Perc,Kapetan prve klase Svetislav Jović,Kapetani Bogoljub Zujović,Branko Šarić i Dževad Hasić,Poručnici Saša Ristić i Predrag Vukašinović.To je bila posljednja predratna postava ekipe tima u ljeto 1991.Pozdrav Andreju i cjelokupnoj ekipi.Bili su legende već onda kad su letjeli.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime29.05.13 19:48

Lam toga naravno još,zadnje 2 godine radim skoro samo avione bivšeg RV i PVO.
Matrix pogledajte malo bolje jaknu na stolici Smile
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime29.05.13 19:55

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
I još nezavršen Galeb
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime30.05.13 0:45

miran cvilak (citat):
Lam toga naravno još,zadnje 2 godine radim skoro samo avione bivšeg RV i PVO.
Matrix pogledajte malo bolje jaknu na stolici Smile

Vidio i prepoznao  Smile

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime21.10.13 2:53

Pomalo pregaženi vremenom i ratnom stihijom često bacim oko na filmiće o njima kojih ima sve više a bila mi je čast upoznati ovu šestorku koja je tek došla na G-4 sa J-22.Koliko znam J-22 je za njih bio neki izazov jer je uvijek bilo priče o "bježanju" J-22 iz ruku a "fora" ga je bila vratiti,odlaskom na G-4 ostvarili su za malu državu puno toga ako ih usporedimo sa Engleskim,Francuskim i Američkim pilotima koji su kroz godinu radili isključivo za mitinge.Naši su radili sve od običnih zadataka kao ostali piloti do instruktorskih radnji.Izazivali su poštovanje kod kolega iz tek djelića zemalja koje sam nabrojao a zadnji let ove predratne grupe je bio povratak iz Aviana sa priprema za miting u SFRJ 1991 godine.Dio ove ekipe se rasuo po svijetu i više nikad nije sjeo u avion a neki su ostali u matičnim republikama i također neki bez aviona neki kratko sa tim njihovim ljubimcem kojim su oduševljavali publiku.Eto tek toliko da se ni oni ne zaborave jer su živjeli punim plućima i bilo ih je uživanje gledati.Jedan kratki link sa njima a one sa akrobacijama možete naći svugdje i pogledati o kakvim se manevarskim sposobnostima samog aviona i pilota radilo.


                                                       

I da dodam jedan moj stari post gdje sam ih spomenuo u razgovoru na drugoj temi ali kako je vrijeme odmaklo i oni su rekli da tko hoće nek piše o njima dok se oni i dalje druže na svom zatvorenom teritoriju ili prevedeno-njihov forum sa kolegama pilotima gdje se oni sami druže daleko od svih.

 Jbga ovo sam napola znao ali sam ipak danas malo guglao i pitao a prava istina je tu a tu se nalazi i ta zadnja ekipa sa Andrejom Percom i mojim susjedom kojeg bi izostavio od imenovanja - imaju oni svoj forum i neka ih u miru - mislim da su zaslužili jer u uvjetima kojima su bili na vrhu sa Američkim i Engleskim zvjezdama bili su nikakvi - Englezi su imali poseban tim koji je cjelu godinu samo vježbao za mitinge dok su naši piloti obavljali redovne dužnosti,vježbali i bili na mitinzima i opet su konstantno bili pri vrhu: Podaci o nekadašnjim zvjezdama i nešto kasnije -

U sastavu 105. puka u 333. mešovitoj eskadrili, na osnovu naredbe od 1985, četiri pilota letela su u sastavu tima sa četiri aviona jastreb. Posle prve sezone tim se proširio na šest pilota, nastavnika VVA. Oni su uporedo sa osnovnim nastavničkim poslom i borbenom obukom leteli na aeromitinzima unutar SFRJ. Namera da se sa jastreba predje na G-4 ostvarena je 1990. godine. Za potrebe "Letećih zvezda" u zavodu "Zmaj" modifikovano je sedam G-4. Avioni su dobili podvesnik sa dimnim tragom i skinuti su potkrilni nosači.
"Leteće zvezde" su prvi put na novom avionu letele na aerodromu u Batajnici 20. maja 1990. povodom proslave tadašnjeg Dana vida. U sastavu poslednje predratne postavke tima (leta 1991) bili su vodja kapetan prve klase Andrej Perc, kapetan prve klase Svetislav Jović, kapetani Bogoljub Zujović, Branko Šarić i Dževad Hasić i porucnici Saša Ristić i Predrag Vukašinović.
 U ratnom razvoju predvidjalo se da piloti i G-4 iz "Letećih zvezdi" udju u 243. lbae u sastavu 185. puka. Februara 1991. avioni su tokom kontrole VVA prevedeni iz akrobatske u borbenu konfiguraciju i piloti su izveli dejstva na školskom taktičkom poligonu.
Naredjenjem Komande RV i PVO od 9. oktobra 1996. godine, ponovo su osnovane "Leteće zvezde" u sastavu 239. lbae. Svih sedam G-4 iz prvobitnog tima iz 1990. godine ostalo je u šemi "Leteće zvezde" i leteli su na redovnim zadacima obuke.
U sastavu tima bili su kapetan prve klase Predrag Vukašinović, u ulozi vodje, kapetani Dragan Zlokas, levi pratilac, Zoran Katanić, desni pratilac, Ištvan Kanas, repni pratilac, Saša Ristić, vodja sinhropara i Tomislav Bećagović, pratilac u sinhroparu. Prvi let u novom sastavu "Leteće zvezde" imale su na aeromitingu na prestoničkom aerodromu, odrzanom 15. juna 1997. godine.
Avioni G-4 su leteli iznad Vršca i, prvi put u istoriji akrobatskih timova, nasi virtuozi otišli u inostranstvo. Na fonu bliskih odnosa sa Bugarskom "Leteće zvezde" su od 26. do 29. septembra 1997. godine gostovale na aerodromu u Plovdivu.
U drugoj sezoni 1998. ta akrobatska grupa letela je sedam puta iznad domaćih aerodroma. U sastavu sedmorke letele su na aeromitingu u Hradec Kralove u Ceskoj. U tim su 1998. primljeni kapetan prve klase Aleksandar Markotanović i porucnik Saša Grubač.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime01.02.14 0:51

Francuzi i Amerikanci na G-4:
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime01.02.14 1:42

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime12.02.14 1:21

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime01.03.14 23:40

Sa interneta

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime02.03.14 18:59

Zemunik-Batajnica-Mostar je bila njihova poveznica.Predratna se najviše zadržavala na Zemuniku kao matičnoj bazi.
Ne znam dali je itko čitao Maxov članak-dosta toga se govori o G-4 a i još nekim stvarima koje nisu nikad dovršene.Tad kad su bili na Zemuniku bile su pripreme za miting u Batajnici koji je bio glavna priprema za glavni aeromiting sa kojeg su trebali otići u Avianu.
Eto priložiću još jedan link pa kome je dosadno nek baci oko na par detalja gdje pilot i G-4 prkose svim zakonima gravitacije..


_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime07.07.14 21:06

Reportaža o Letećim zvijezdama objavljena u japanskom časopisu 'Aireview' br. 8 iz 1991.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zokika
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 607
ČLAN OD: : 2013-10-10
DOB : 66
M(j)esto SG - SLO

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime19.09.15 16:30

Slikano danas na aero mitingu u Slovenj Gradcu.
Mislim da ne treba da naglasim ko je bio tu i leteo sa Galeb G-2.

slike su malo lošije, jer sam slikao sa telefonom

[You must be registered and logged in to see this image.]
u razgovoru posle sletanja
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 67
M(j)esto BG

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime19.09.15 17:47

Od 1;37

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime19.09.15 18:16

zokika (citat):
Slikano danas na aero mitingu u Slovenj Gradcu.
Mislim da ne treba da naglasim ko je bio tu i leteo sa Galeb G-2.

slike su malo lošije, jer sam slikao sa telefonom




[You must be registered and logged in to see this image.]
u razgovoru posle sletanja
kako sam mlađi forumaš i nisam vazduhoplovno potkovan, a ko je to?  Question bounce

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
zokika
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 607
ČLAN OD: : 2013-10-10
DOB : 66
M(j)esto SG - SLO

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime19.09.15 18:29

013gonzo, to je Andrej Perc. Pogledaj na toj stranici 3. post, kojeg je postavio Matrix
Na vrh Go down
croato
Džomba
Džomba
croato


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 194
ČLAN OD: : 2012-12-08

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime19.09.15 19:23

Max Blitz (citat):
Francuzi i Amerikanci na G-4:
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]


Steta sto nisu pomenuli da su ga zamalo urusili . . . 
ali smo se mi i sami potrudili da cijeli taj posao posaljemo . . . zna se vec gdje
croato
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime20.09.15 2:41

zokika (citat):
Slikano danas na aero mitingu u Slovenj Gradcu.
Mislim da ne treba da naglasim ko je bio tu i leteo sa Galeb G-2.

slike su malo lošije, jer sam slikao sa telefonom

[You must be registered and logged in to see this image.]
u razgovoru posle sletanja


Zokika bravo za ovakve slike jednog letećeg gentlemena.Ranijih godina nije baš htio u javnost ali se ipak oslobodio,bio je i ranije uvijek tih,povučen,smiren i nenametljiv kao i njegov predratni tim.Sjećam se kad bi '80-tih sjedili u susjedovoj kući u ono malo vremena što bi dobili za mali izlazak ili avanturu uvijek je znao šutiti dok bi se svi zafrkavali i onda bi on onako flegmastično provalio neku izjavu pa bi se davili od smijeha.Ove godine se nismo vidili ali tek je 9.mjesec,pomalo ima vremena.zokika zaradio si + i kad stigneš opali još koju sliku a o kvaliteti slike manje-više,lako se prepoznaju ljudi,okolina,sitni detalji a ako neko i ne zna nije sramota pitati-sramota je reći da nešto znaš a pojma nemaš.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime20.09.15 2:49

croato (citat):


 Steta sto nisu pomenuli da su ga zamalo urusili . . . 
ali smo se mi i sami potrudili da cijeli taj posao posaljemo . . . zna se vec gdje
croato


Ma gdje bi Ameri,Francuzi i Englezi napisali svoju grešku i neznanje Laughing
Vidi se da imaš dobru memoriju i pozadinu ove Američko-Francuske probe i prave priče o njoj Wink

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zokika
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 607
ČLAN OD: : 2013-10-10
DOB : 66
M(j)esto SG - SLO

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime20.09.15 12:03

Matrix, koliko sam primetio, još uvek je takav. Slikao sam ga, kad je razgovarao sa ljudima među kojima je bilo i nekoliko njegovih kolega "po struci". I sam sam na kratko popričao sa njim (pitao ga, dali ima nešto protiv, da objavim slike na ovom forumu i odgor je bio - pa objavi, svi četo da urade).
Isto tako mi je rekao, da ne leti dosta. Pre toga je zadnji put letio 2004 godine i to isto u Slovenj Gradcu, kad su na mitingu bili i Frecce tricolori. Njihov nastup je bio poklon Sloveniji prilikom ulaska u EU.
Imam neke slike pa kad jih pronađem, stavit ču jih.

Potpuno se slažem sa kontatacijom, da nije sramota pitati ako nešto neznaš. Moj deda me uvek učio: nisi kriv ako neznaš, kriv si jer nisi pitao.
Na vrh Go down
zokika
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 607
ČLAN OD: : 2013-10-10
DOB : 66
M(j)esto SG - SLO

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime20.09.15 13:33

još jedna slika ispred nekoliko godina 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slika nije moja. Skinuto sa interneta, sa linka koji sam postavio.
Desno od Perca ( četvrti od leve ) je još jedan poznati pilot - Marjan Jelen - probni pilot, koji je sa avionom ORAO leteo brže od zvuka

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
croato
Džomba
Džomba
croato


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 194
ČLAN OD: : 2012-12-08

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime20.09.15 14:45

Matrix (citat):
croato (citat):


 Steta sto nisu pomenuli da su ga zamalo urusili . . . 
ali smo se mi i sami potrudili da cijeli taj posao posaljemo . . . zna se vec gdje
croato


Ma gdje bi Ameri,Francuzi i Englezi napisali svoju grešku i neznanje  Laughing
Vidi se da imaš dobru memoriju i pozadinu ove Američko-Francuske probe i prave priče o njoj  Wink

Nije memorija Matrix, samo prva ruka . . . 

[You must be registered and logged in to see this link.]

croato
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime20.09.15 21:56

zokika (citat):
još jedna slika ispred nekoliko godina 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slika nije moja. Skinuto sa interneta, sa linka koji sam postavio.
Desno od Perca ( četvrti od leve ) je još jedan poznati pilot - Marjan Jelen - probni pilot, koji je sa avionom ORAO leteo brže od zvuka


Prvo da te pohvalim za odlično objašnjenje samog izvora slike.Drugo uz Perca i Jelena vidim još par meni vrlo poznatih pilota(i jedan legendarni tehničar) .Ne volim otvarati niti njuškati bezveze po internetu jer ove ljude znam i fino ih je vidjeti još uvijek spremne da pregledaju avion i polete.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime20.09.15 21:58

croato (citat):


Nije memorija Matrix, samo prva ruka . . . 

[You must be registered and logged in to see this link.]

croato


Vidi ti njega gdje on luta Laughing cheers

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime30.09.15 2:08


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime23.03.18 19:32

Soko J-21 Jastreb u sastavu akrogrupe 'Leteće zvijezde'...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2015-01-01

Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime01.04.18 22:25

Najveci fazon sto je taj Percov G2 registracije 23191 na zadnjoj slici na topicu o aerodromu Zemunik drugi avion na stajanci samo 30-tak godina ranije
Na vrh Go down
Sponsored content





Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO   Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Leteće zvijezde/zvezde - Akrobatska grupa RZ i PZO
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Leteće zvijezde 1990 Zemunik
» Moji Vinyl-ripovi
» GRUPA 220 - Osmijeh
» Ilirska Bistrica - izviđači
» Teija Niku & Grupa Balkan -Drugarsko kolo...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: RZ i PZO / RV i PVO-
Idi na: