FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VP 6766 Premantura

Go down 
+36
Sloba1
Rodic Zeljko
filmadzija
Charapan
avanturist111
oktagon
pula84
Tomashevski
kurir 71
vojniks
berper
goran9030
kasup
Gringo
mr.wolf
lacoš
ianmarkk
Bato70
dpuric
Doly
Jozo Trklja
miodrag68
more6
Kaplar M
zoranlu
lutfi m
Max Blitz
djura
Mikoyan
missar
Relejac77/78
vidovic
starakuka
BUNKERMAN
Marduk
dexboy
40 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime21.09.14 21:55

mr.wolf (citat):
Kasupe ime mi je Zeljko vukobradovic
Zeljko majstore nesto si mi tih nejavljas se pozdrav kako si sto ima novo kod tebe koji se kafana i kafica sjecas u gradu ,, kafane ,, su bile narodna muzika koji se ti najvise sjecas ziv bio.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime24.09.14 19:59

more6 (citat):
Nadam se da si pogledao privatnu poruku što sam ti poslao a tiće se Zekira Alibegića,pa je pročitaj.Pokušat ću ti odgovoriti na ovo što me pitaš ali naravno iz svog vremena.Ja relejac nisam bio,pa nisam ni mogao ići na mjesto koje spominješ.Ali sjećam se da su kolege relejci spominjali nekakva dežurstva,samo se ne sjećam jesu li tamo išli i mladi vojnici ili samo oni koji su već završili obuku.Znam samo da su svi relejci pričali da na tom mjestu imaju frižider,o kome su svi pričali bajke.Naravno nije ni čudno ,jer znaš i sam da se u vojsci nije ni kava nije u Premanturi mogla skuhati,a onda tamo na nekom dežurstvu,na nekom mjestu postoji nešto što se zove frižider..fantazija.Ja sam se nakon obuke vratio u matičnu kasarnu Karlo Rojc tamo bio još mjesec dana pa onda dalje u prekomandu.Inaće u moje vrijeme osim nas iz Karlo Rojc još su bili kolege iz Malog Lošinja,Zadra,Lastova,te iz Katarine.

Postoji i mogučnost da su tvoje kolege relejci u moje vrijeme mogli biti i na drugom mjestu.Prema mojim saznanjima i na Monte Kope je postojala relejna stanica koju su posluživali relejci,dakako mislim čak iz Premanture.Stvarno se ne sječam neke priče sa Muzila,i relejne stanice tamo.Ali kažem o tom frižideru su stalno pričali,nikakvo kupanje niti bilo što drugo.Frižider je bio "in".Pozdrav tebi Kasupe.

kasup voli ovaj upis

Na vrh Go down
mr.wolf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2014-09-06

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime06.10.14 12:23

kasup (citat):
mr.wolf (citat):
Kasupe ime mi je Zeljko vukobradovic
Zeljko majstore nesto si mi tih nejavljas se pozdrav kako si sto ima novo kod tebe koji se kafana i kafica sjecas u gradu ,, kafane ,, su bile narodna muzika koji se ti najvise sjecas ziv bio.
radim dosta pa me nema često ovdje..
ne sjećam se ni jednog kafića bar ne imena..
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime12.10.14 2:34

[You must be registered and logged in to see this image.]


Radar s MLG-7 antenom

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nema ga više

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime23.10.14 10:33

Hajmo Prmantura nesto je sve utihnulo slabo javljanje idemo dalje treba posloziti jos prici iz te kasarne i jos dodati sjecanja za koje nas veze to najbolje vrijeme ja sam za da nas sto vise bude na ovom forumu i da se sastanemo jednog dana kako ja sa svojom klasom tako i drugi sa svojim klsicima to bi bijo jedan od  najveci zivotni dogadaja.Premantura kao kasarna mi je ostala u sijecanju sto sam kroz nju upoznao mnoge jarane i kroz nju mi je bio pocetak zivotnog iskustva za dalje navodim samo jednu pricu skoro sam u svom mjestu mogu reci komsija koji je isto sluzijo u premanturi72-73 poznaje jos pejcica cacica , zunica tad kom. kasarne jurcic koliko je god. proslo a moze se jos pricati o pramanturi.
Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime23.10.14 10:40

djura (citat):
Koliko se ja sećam, ovo je bila neka proslava i bina nije bila u samoj kasarni već spolja. Što se slikanja tiče, bilo je zabranjeno ali slikanja je bilo mimo zabrane  Very Happy Ako nadjem slike, staviću ih ovde !!!
Pozdrav za duru dali si nasao slike kasarne premanture ako jesi zamolijo bi te da ih postavis pozdrav od kasupa iz velike kladuse.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime25.10.14 9:31

mr.wolf (citat):
kasup (citat):
mr.wolf (citat):
Kasupe ime mi je Zeljko vukobradovic
Zeljko majstore nesto si mi tih nejavljas se pozdrav kako si sto ima novo kod tebe koji se kafana i kafica sjecas u gradu ,, kafane ,, su bile narodna muzika koji se ti najvise sjecas ziv bio.
radim dosta pa me nema često ovdje..
ne sjećam se ni jednog kafića bar ne imena..

Eto momci ja se nekih kafića i sjećam: Školjka,Sunce,Kvarner,Mate(Mate Parlov)Mačak,Moby Dick,pa recimo da je dosta za moje sječanje.Napominjem da je godina 1984.Možda nekih u vaše vrijeme više nije bilo.Znate kako je s kafićima,otvore se pa zatvore pa je na tom mjestu već nešto drugo itd.Pozdrav Kasupu o mr.Wolfu.
Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime26.12.14 20:22

more6 (citat):
Bato70 (citat):
Služio sam u ovoj kasarni 90-91god.Komandir čete por.Boro Krasojević.Čin por.dobio je 90god.U mojoj četi bili su još Svečko Zlatko ,Pelić Goran,Kovačič Roman,Luković Branko,Simunović Slobodan,Osmanović Dzevad itd.

Pamtiš li još koga od oficira ?Koji VES si imao i gdje si nakon obuke završio?
pozdrav za batu 70 ova mi cifra govori da si to godiste i ja sam bio u premanturi ali prije tebe ti kad si dosao ja sam odlazijo tacno 17. 03.1989 god. bio sam relejac por. stamenkovic sta. vod. hinic pozdrav javi se da malo popricamo.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime26.12.14 21:23

Niste momci prokomentirali spisak kafića u Puli,jeste li se sjetili nekih od ovih koje sam spomenuo?
Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime27.12.14 18:52

more6 (citat):
Niste momci prokomentirali spisak kafića u Puli,jeste li se sjetili nekih od ovih koje sam spomenuo?
pozdrav za more6 od kasupa za kafice koje si nabrojijo najvise sam posijecivao kafic matu-mate parlov jer mnogi put mene i ekipu moju je pocastijo turom pica a macak je bio idealan za narodnu muziku a bilo je i konobarica tako da se to nije propustilo kada je izlazak u grad za ove druge kafice se bas i na sijecam mozda sam bio u nekom ali puno je godina proslo drug moj pozdravv.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime29.12.14 11:41

Nekad je bio problem subotom naći mjesto da sjedneš u neki od kafića i popiješ piće s obzirom na broj vojnika koji je u Puli bio.U dane kad je bila zakletva ,luda kuća.
Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime29.12.14 20:54

more6 (citat):
Nekad je bio problem subotom naći mjesto da sjedneš u neki od kafića i popiješ piće s obzirom na broj vojnika koji je u Puli bio.U dane kad je bila zakletva ,luda kuća.
Da u pravu si sto kazes za subotu i za mijesta u kaficima - subota je inace bila udarna sto se tice izlaska u grad bilo je puno vojske a i kafici i kafane su bili puni ko brodovi-sto se tice zakletve tacno luda kuca ona je padala subotom proso sam svasta i video ali ko tada ne pica i hrane nisam nikad vise video ko tad mila majko to nemogu nikad zaboraviti a srecom sto je padala nedelja posto su bile slobodne aktivnosti pa se mogao ljeciti mahmurluk i bolesna glava .
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime30.12.14 19:53

Ja sam slučajno sa prijateljem ušao u jedan kafić u nekoj od sporednih ulica možda i nešto dalje od centra grada pa nas je vlasnik počastio sa jednim besplatnim pićem.Malo smo se iznenadili a onda nam je objasnio da je baš danas otvoren kafić,i da su komentirali dali će prvi dan otvaranja netko od vojske ući u njega,tj. hoče li ga pronaće netko.Eto pronašli smo ga slučajno i zaradili gratis piće.

miodrag68 voli ovaj upis

Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime17.03.15 21:36

Danas 17.03.2015-god. navrslo se 25 godina kako sam osluzijo jna vojsku u premanturi -pula ovom prilikom pozdravljam sve koji su sluzili u toj kasarni- premanturce i tadasnje oficire koji su tada bili u sluzbi .Za sve premanturce zelim sve najbolje u zivotu i puno zdravlja i milenja pozdrav od kasupa iz velike kladuse.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime01.04.15 13:18

more6 (citat):
Citat :

radim dosta pa me nema često ovdje..
ne sjećam se ni jednog kafića bar ne imena..

Eto momci ja se nekih kafića i sjećam: Školjka,Sunce,Kvarner,Mate(Mate Parlov)Mačak,Moby Dick,pa recimo da je dosta za moje sječanje.Napominjem da je godina 1984.Možda nekih u vaše vrijeme više nije bilo.Znate kako je s kafićima,otvore se pa zatvore pa je na tom mjestu već nešto drugo itd.Pozdrav Kasupu o mr.Wolfu.
Meni malo neugodno... toliko vremena sam proveo u Puli, a pozaboravljao imena kafića... Very Happy
Mačak mi je poznat, kao i Mate. Sjećam se i Koale u Prvomajskoj ulici. 
Inače, drago mi je da sam 85/86 proveo u Puli, a ne u Šibeniku. Razlog tome sam otkrio kada sam na Badnjak '85 vodio odjeljenje radio telegrafista u Šibenik - Mandalina  (otkomanda). Dobio sam 2-3 dana da se vratim, pa sam ostao u Šibeniku i prvi izlazak u grad mi je završio fijaskom. Naime, kod nas u Puli na plavoj dozvoli za izlazak smo imali onaj čuveni tekst da se zabranjuje stopiranje, kupanje u morima, jezerima...
U Šibeniku su na poleđini imali spisak "zabranjenih" kafića. Kako ja to nisam znao, prvi u koji sam ušao je bio (ako se dobro sjećam) Sidro. Odatle su me jednostavno izbacili u par rečenica. Onda se sjećam Kaktusa (jako dobro) jer je to bio idući i tamo su zvali vojnu policiju koja je stigla prije nego pivo koje sam naručio. E, dok sam ja dokazao da nisam sa Mandaline, nego sa Katarine... odoše jajca Smile
Onda su me momci iz VP odveli u jedan kafić iz kojeg nisam izlazio čitavu večer. Za svaki slučaj.
Danas me posao veže uz Šibenik i kada sam ljudima ispričao da sam godinama Šibenik pamtio po lošem i da čak ni na ljetovanje nisam htio doći, napravili su sve da isprave taj loš dojam i da mogu reći kako je Šibenik ugodan i lijep za doći.

Nego da se još vratim na gornju temu, u Puli sam se sjetio i express restorana "Gorica". Tamo smo išli na klopu.

Berač šparuga na utvrdama voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime01.04.15 13:36

kasup (citat):
Danas 17.03.2015-god. navrslo se 25 godina kako sam osluzijo jna vojsku u premanturi -pula ovom prilikom pozdravljam sve koji su sluzili u toj kasarni- premanturce i tadasnje oficire koji su tada bili u sluzbi .Za sve premanturce zelim sve najbolje u zivotu i puno zdravlja i milenja pozdrav od kasupa iz velike kladuse.
Ja sam na Premanturi bio prilično kratko, ali smatram da je to dovoljno kako bih bio obuhvaćen tvojim pozdravima Smile
Meni se ove godine navršilo 30 godina od boravka u Puli. Predlažem ti da jednom prilikom ponovo dođeš u Pulu i obiđeš poznata mjesta. Ja sam to napravio sa svojom obitelji, i mogu ti reći da je bilo prekrasno. Jedini žal je bio zbog stanja u kojem su objekti koji su nam nekada bili dom.
Pozdrav iz Đakova, živio!

Berač šparuga na utvrdama voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime02.04.15 22:07

goran9030 (citat):
kasup (citat):
Danas 17.03.2015-god. navrslo se 25 godina kako sam osluzijo jna vojsku u premanturi -pula ovom prilikom pozdravljam sve koji su sluzili u toj kasarni- premanturce i tadasnje oficire koji su tada bili u sluzbi .Za sve premanturce zelim sve najbolje u zivotu i puno zdravlja i milenja pozdrav od kasupa iz velike kladuse.
Ja sam na Premanturi bio prilično kratko, ali smatram da je to dovoljno kako bih bio obuhvaćen tvojim pozdravima Smile
Meni se ove godine navršilo 30 godina od boravka u Puli. Predlažem ti da jednom prilikom ponovo dođeš u Pulu i obiđeš poznata mjesta. Ja sam to napravio sa svojom obitelji, i mogu ti reći da je bilo prekrasno. Jedini žal je bio zbog stanja u kojem su objekti koji su nam nekada bili dom.
Pozdrav iz Đakova, živio!
Pozdrav za gorana 9030 hvala ti na objasnjenju sto si mi dao sto se tice kasarne u premanturi ipak vi ste stariji od mene 5 godina sto postivam i mogu vam reci da sam prije 2 godine prolazijo premanturskom cestom i video kasarnu ali bio sam u zurbi tako da nisam navratijo ali drugim odlaskom mislim da cu to obaviti . Sto se tice tvog dakova tu sam bio mnogo puta posto sam bio u kampu gasinci  tako da dakovo dobro znam pozdrav od kasupa iz velike kladuse.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime03.04.15 11:13

Evo, onda smo već spojili dvije lokacije koje su nam zajedničke Smile
Inače, što se Gašinaca tiče, tamo sam bio nekoliko puta za vrijeme dok je bio kamp. Kao radio amater sam prenosio poruke između izbjeglih obitelji, ali sam i službeno dolazio.
Pozz  cheers

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime04.04.15 8:01

Samo da se uključim u komentare Kasupa i gorana9030.Nažalost moram vas razočarati u bivšu kasarnu Premantura nećete moći ući jer je ispred zaštitar.Kasarna je naime predana civilstvu i možete šetati samo oko ograde i biti ispred bivše kapije.Sad je tamo ako sam dobro zapamtio telekomunikacijsko skladište Pazin ili tako nešto,ako sam dobro pročitao na tabli ispred ulaza.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime04.04.15 9:51

Šteta, baš sam ove godine planirao uzeti jedan dan kad budem u Puli da obiđem sva mjesta gdje sam bio duže ili kraće. Tako sam osim Katarine, planirao pogledati u kakvom su stanju Premantura i K. Rojc.
No u svakom slučaju, drago mi je da bar objekti na Premanturi ne propadaju.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime04.04.15 16:29

djura (citat):
Koliko se ja sećam, ovo je bila neka proslava i bina nije bila u samoj kasarni već spolja. Što se slikanja tiče, bilo je zabranjeno ali slikanja je bilo mimo zabrane  Very Happy Ako nadjem slike, staviću ih ovde !!!

Bina je bila unutar kasarne i to iza košarkaškog igrališta prema ogradi,i iza te bine bilo je stražarsko mjesto broj 2 ako se ne varam.
Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime04.04.15 21:41

goran9030 (citat):
Evo, onda smo već spojili dvije lokacije koje su nam zajedničke Smile
Inače, što se Gašinaca tiče, tamo sam bio nekoliko puta za vrijeme dok je bio kamp. Kao radio amater sam prenosio poruke između izbjeglih obitelji, ali sam i službeno dolazio.
Pozz  cheers
Kao prvo zahvalijo bi ti sto si pomagao izbjeglicama u kampu sto je sa tvoje strane jarane bilo humano ja sam bio u kampu 1995-96 i gasinci kao i sam grad dakovo su mi ostali u uspomeni. Pozdrav [You must be registered and logged in to see this image.] i za tebbee.
Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime04.04.15 21:57

more6 (citat):
djura (citat):
Koliko se ja sećam, ovo je bila neka proslava i bina nije bila u samoj kasarni već spolja. Što se slikanja tiče, bilo je zabranjeno ali slikanja je bilo mimo zabrane  Very Happy Ako nadjem slike, staviću ih ovde !!!

Bina je bila unutar kasarne i to iza košarkaškog igrališta prema ogradi,i iza te bine bilo je stražarsko mjesto broj 2 ako se ne varam.
Pozdrav za more6[You must be registered and logged in to see this image.] tacno ta bina je bila iza kosarkaskog igralista jer tu sam igrao kosarku najvise nedjeljom kada smo bili slobodni ja i moj prijatelj stavanovic bojan iz nisa bio omalen brz volio kosarku igrali smo izgubljeni placa jedanput cigareta , jedanput pivo kod teta jelice u kantini. Procito sam od tebe da se nemoze u kasarnu uci jer ima zastitar ali sta je tu je ako odem u pulu valja da pogledam kasarnu i ispred kapije ziv ti meni bio.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime05.04.15 13:51

kasup (citat):
goran9030 (citat):
Evo, onda smo već spojili dvije lokacije koje su nam zajedničke Smile
Inače, što se Gašinaca tiče, tamo sam bio nekoliko puta za vrijeme dok je bio kamp. Kao radio amater sam prenosio poruke između izbjeglih obitelji, ali sam i službeno dolazio.
Pozz  cheers
Kao prvo zahvalijo bi ti sto si pomagao izbjeglicama u kampu sto je sa tvoje strane jarane bilo humano ja sam bio u kampu 1995-96 i gasinci kao i sam grad dakovo su mi ostali u uspomeni. Pozdrav [You must be registered and logged in to see this image.] i za tebbee.
95/96 već nisam dolazio do kampa, iako nisam bio daleko. no u svakom slučaju nema potrebe za zahvale. dovoljno je bilo vidjeti te ljude kad bi im donio vijesti od najbližih. još imam negdje sve one bilježnice u koje sam upisivao poruke, ali bilo pa prošlo. ne ponovilo se.
ako se nekad uputiš ovamo, svakako se javi...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime05.04.15 19:22

Pozdrav kasupu od more6 !Pa evo da ti odgovorim na tvoje pitanje.Kad sam ja bio ispred kasarne sa svoja dva prijatelja bila je subota neradni dan.Ispred je bio zaštitar koji je na jedan sasvim pristojan način nama dao do znanja da je on sam,da bi u slučaju da uđemo unutra on trebao ići sa nama,da on nesmije otići sa svog radnog mjesta (jer se naravno boji kontrole i čuva svoj posao),te da bi netko od njegovih nadređenih reagirao otprilike kao "nije ovo zoološki vrt".Čovjek je bio potpuno jasan.Vjerojatno nismo bili prvi koji smo poželjeli ući,pa je netko rekao da se nemože.Naime ipak tamo netko radi .Sad ako dođeš u radni dan,pa možda te i puste,to zaista neznam.Inače ugodno smo popričali sa zaštitarom,ja sam u jedno pola sata malo razgledao koliko se moglo,i stekao dojam da je kasarna puno manja nego kad smo tamo bili(vjerojatno optička varka).Tebi ako odeš želim više sreće.
Na vrh Go down
Bato70
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-08-19

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime07.05.15 18:23

Pozdrav svima,sto se tice bine bila je unutar kasarne dobro se secam.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime15.05.15 0:55

Krajem prošlog mjeseca na vojnom poligonu rta Kamenjak u Premanturi održana je međunarodna vojna vježba "Štit 2015".

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
berper
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-05-25

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime25.05.15 21:15

Pozdrav svima. Mislim da imam neke slike iz ove kasarne. Vuksu kako popravlja kampanjolu sa čekičem od 5 kila. Mislim da bih mogao pronaći i Boxove  telefonce postrojene jedan ponedjeljak u jutro. Možda i Čapina, Perkovića i Purgera kod kilovatne. Pa ak koga zanima....
Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime25.05.15 22:39

berper (citat):
Pozdrav svima. Mislim da imam neke slike iz ove kasarne. Vuksu kako popravlja kampanjolu sa čekičem od 5 kila. Mislim da bih mogao pronaći i Boxove  telefonce postrojene jedan ponedjeljak u jutro. Možda i Čapina, Perkovića i Purgera kod kilovatne. Pa ak koga zanima....
Pozdrav za berpera od kasupovica iz vel.kladuse i ja sam isto premanturac mart 89- 90 vuksa ja sa mnom cepao strazu bio mornar,capina znam moj klasic prava ljudeskara ostao mi je u velikom sijecanju, perkovic milan je meni bio desetar iz gospica dali mislis na toga, a sijcam se purgera iz zagreba dubravko bilbija dali je to taj  ja sam bio relejac volijo bi da postavis te slike sto imas od kasarne i telefonce da vise popricamo o tom vojnickom zivotu ziv bio pozdravv.
Na vrh Go down
berper
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-05-25

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime26.05.15 6:41

Pozdrav kasupovicu. Nisi li ti jedno vrijeme bio u kuhinji? Kasupović Mustafa Mučaći. Mislim da te tako zvao Haki Krasnići. Perković se zove Ivica i iz Sinja je. Stavit ću i slike. Polako. Znaš da je zabranjeno bilo slikati. Hoćeš da mi se pojavi Stameni ili kapetan Janković pa da moram na raport. Inače, ja sam septembarac, došao sam poslije tebe.

kasup voli ovaj upis

Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime28.05.15 23:18

Pozdrav berper tvoje ime ne znam tacno jedno vrijeme sam bio u kuhinji i moj veliki prijatelj krasnici haki mene je tako zvao Ivica iz sinja poznavao sam ga bio krupan zabranjeno jes bilo slikati zato sam te zamolijo da stavis slike sto se tice stamenkovica porucnika i jankovica dobro sam ih poznavao sto se tice ostalog sve sto te interesuje mozes me pitati mozemo puno toga komentarisati zivijoo.
Na vrh Go down
mr.wolf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2014-09-06

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime03.06.15 11:39

kasup (citat):
berper (citat):
Pozdrav svima. Mislim da imam neke slike iz ove kasarne. Vuksu kako popravlja kampanjolu sa čekičem od 5 kila. Mislim da bih mogao pronaći i Boxove  telefonce postrojene jedan ponedjeljak u jutro. Možda i Čapina, Perkovića i Purgera kod kilovatne. Pa ak koga zanima....
Pozdrav za berpera od kasupovica iz vel.kladuse i ja sam isto premanturac mart 89- 90 vuksa ja sa mnom cepao strazu bio mornar,capina znam moj klasic prava ljudeskara ostao mi je u velikom sijecanju, perkovic milan je meni bio desetar iz gospica dali mislis na toga, a sijcam se purgera iz zagreba dubravko bilbija dali je to taj  ja sam bio relejac volijo bi da postavis te slike sto imas od kasarne i telefonce da vise popricamo o tom vojnickom zivotu ziv bio pozdravv.
 Stavi slike čim prije. vuxa
Na vrh Go down
berper
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-05-25

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime03.06.15 16:39

Na putu sam do utorka. Pronašao sam ih doma i samo da napravim scanove i vračam te dvadeset i koju godinu unazad
Na vrh Go down
berper
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-05-25

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime09.06.15 14:20

Pojma nemam kako da ih stavim. Što god sam probao ne ide. Ima tko kakav savijet?
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime09.06.15 14:55

Max Blitz (citat):
Krajem prošlog mjeseca na vojnom poligonu rta Kamenjak u Premanturi održana je međunarodna vojna vježba "Štit 2015".

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo je točan položaj na kojem sam bio i navodio bateriju na dolazak aviona.  PVO 1990 god čitave  5 vojne oblasti bile su na logoravanju i vježbanju, bila je i jedinica brdske brigade Kranj, čini mi se između 4i5 mjeseca.Navodno je  6 američka flota bila u blizini.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime10.06.15 16:35

Za berpera i kasupa .  Jel Janković i u vaše vrijeme nosio kapu titovku umjesto šapke ali uvjek baš uvjek?
Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime10.06.15 21:50

more6 (citat):
Za berpera i kasupa .  Jel Janković i u vaše vrijeme nosio kapu titovku umjesto šapke ali uvjek baš uvjek?
Kao prvo pozdrav za more6 od kasupa za kapetana kasarne jankovica da ti odgovorim i moje vrijeme dok sam sluzijo u premanturi nosijo je titovku umijesto sapke posto si mi postavijo pitanje mogu ti tacno odgovoriti da je i tad to bilo dobro si to uocijo a puno si stariji od mene jer vidis puno se stvari nije promijenilo ni nakon 5 godina ti si sluzijo 1985 a ja 1990 godine.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime19.06.15 2:46

Premantura 1971.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime22.06.15 9:47

Janković je i 1984.g.bio kapetan tu se nije ništa promjenilo jedino on nije u moje vrijeme bio komandant kasarne.Znao je mjenjati komandanta ,pa ga je kasnije i naslijedio.Neznam dali znaš da je nakon Jankovića komandant kasarne bio Kanurić Slobodan (vjerojatno i posljednji)
Na vrh Go down
berper
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-05-25

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime24.06.15 16:37

Janković i Kanurić su bili u moje vrijeme kapetani prve klase. Kada je Kanurić bio dežurni oficir obavezno je nosio papovku u dežuranu i držao je ispod kreveta. Često sam bio pomoćnik dežurnog pa znam.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime24.06.15 19:36

Zasto bas PAP a ne AP? vojnik
Na vrh Go down
berper
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-05-25

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime24.06.15 21:20

Ne znam, ali ju je jako volio Imao ju je zaduženu i mislim donosio od kuće kad je bio dežuran. S njim sam slabo razgovarao. I kad smo išli na gađanje išao je s nama i gađao iz te PAP-ovke. Navodno jako dobro.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime26.06.15 7:03

Kanurić je bio komandir moje čete (telegrafisti,teleprinteristi)doživljavao sam ga kao vrlo službenu osobu predanu svom poslu.Ne pretjerano strog ali u odnosima sa vojskom isto kao i svojim podređenim oficirima,razlike nisam vidio.Slobodan Kanurić dnas živi u Somboru,u penziji je.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime12.07.15 23:25

Logorovanje kod Premanture '70 ili '71.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
kurir 71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-08-21
M(j)esto ajdovščina

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime21.08.15 12:28

zdravo još jedan broji uspomene na premanturo. Vp 6766/3 relejac gen.90/91
možda se neko sjeti kurira kod kap. jankovića.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime19.04.16 19:47

vojniks (citat):
Ovo je točan položaj na kojem sam bio i navodio bateriju na dolazak aviona. PVO 1990 god čitave 5 vojne oblasti bile su na logoravanju i vježbanju, bila je i jedinica brdske brigade Kranj, čini mi se između 4 i 5 mjeseca.

Na rtu Kamenjak je i dalje živo. Vježba 'Štit 2016' ovih dana.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
mr.wolf
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2014-09-06

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime24.06.16 18:39

berper (citat):
Pojma nemam kako da ih stavim. Što god sam probao ne ide. Ima tko kakav savijet?
berper jesi ti Pervan Berislav?  vuxa
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime14.01.17 1:55

Relejac77/78 (citat):
Ovo je Monte Kope kasarna. Citao sam da je zatvorena, nema radara vise i osoblja, ali kompleks je ostao i dan danas.

Vijest iz svibnja 2016...
Radarski sustav Monte Kope, na lokaciji nekadašnjeg vojnog primarnog radara u blizini mjesta Banjole u okolici Pule, pušten je u operativni rad 24. svibnja 2016.
Vrijednost radarskog sustava, nabavljenog temeljem javnog natječaja od španjolske tvrtke Indra, iznosi oko 7 milijuna kuna, a zajedno s troškovima renoviranja objekta, izgradnje antenskog stupa, opremanja sekundarnim sustavima podrške i komunikacijskim sustavom, Hrvatska kontrola zračne plovidbe (HKZP) uložila je oko 11 milijuna kuna.
Ovim projektom osigurava se višestruko radarsko pokrivanje u najopterećenijem operativnom sektoru oblasne kontrole "West" i u terminalnoj zoni Pula. Time se osigurava potreban kapacitet te povećanje sigurnosti i kvalitete usluga u zračnoj plovidbi u tom dijelu zračnog prostora...


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Tomashevski
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-01-21

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime21.01.17 14:20

kurir 71 (citat):
zdravo još jedan broji uspomene na premanturo. Vp 6766/3 relejac gen.90/91
možda se neko sjeti kurira kod kap. jankovića.
Zdravo kurir 71. Isto i ja sam bio relejac 90/91 u četi Por. Stamenkovic, a u to vreme kurir je bio Bratina Dušan iz Slovenije.
Na vrh Go down
kurir 71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-08-21
M(j)esto ajdovščina

VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime09.03.17 9:30

Zdravo taj kurir sam ja,prošle godine sam se prijavio na ovaj forum je me zanima kako je sa ljudima s kojimi smo zajedni proživjeli tu godinu.Ja se više puta vračam v Pulu i Fažanu u kamp ili peroj.
Na vrh Go down
Sponsored content





VP 6766 Premantura - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6766 Premantura   VP 6766 Premantura - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VP 6766 Premantura
Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: