FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 SURDULICA VP 5035

Go down 
+86
goran9030
Enver Karić
Marjan Adamič
Barbarosa
GranicarNis
DenisBozic
Ja 72
posavljak
VBLUES
Krampi
vozač86
smoc
zdkostic
PORUCNIK
elviscankovic
blte
mić1980
Hashim
Mujdin Ismaili
janez99
Vladan Djordjevic
Slobodan Kruševac
dubravkoB.
sajo
djuraneli
vojnik zele
acopd
aprilac
sumarns
imberlan
aviss
đuka72
prijepolje
Sejo1969
Prašinar3
cato 5035/72
cata 1985
elvis š
Ngns
kerovođa zgb
sinitom
milutins
Nebojsa "Madjar"
Marekbright
sima
013gonzo
dolfe
Nenad.sweety
setis
broz
andrejs
ursus
romanl
adreu
vozac 1965
PeraDetlic
tomaz doljak
dpuric
Aleksandar K
strela
bobola
mojicm72
nešo
flexi
maestral5747
milos todorovic
draga
kerim sefa
SOHA
more6
Max Blitz
ĆatoZg
Pero™
pionir sfrj
Berbo
Uča71
alexandar
akilele
pješadinac1
TRIGLAV
draganck
lacoš
željko hr
Jozo Trklja
humić
Zemunac
90 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime22.04.14 22:30

Moj školski kolega bio je u Surdulici pješadinac.Koliko sam samo pisama poslao u vašu bivšu kasarnu tom prijatelju.Inaće isti dan smo otišli u vojsku,on u Surdulicu ja u Pulu.Nije se baš nešto hvalio da mu je bilo dobro.Sječam se da je spominjao neku ""Vlasinu"" i to puno puta.Neznam jel to planina možda ili naziv za neki poligon.Spominjao je i Krivolak,a to mi je već poznato.
Na vrh Go down
SOHA
Gušter
Gušter
SOHA


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2009-12-14

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime02.05.14 17:57

Pozdrav svima koji su sluzili JNA u Surdulici.Ja sam sluzzio 83. i bio sam u 2 ceti,u drugom vodu.zaboravio sam ime kapetana ,vodnik mi je bio jedan makedonac i to sam zaboravio.kad bi me neko podsjetio bio bi mu zahvalan.
dobro se sjecam marša na Vlasinu  u zimu i u ljeto ,bilo je tesko i nezaboravno.....a kako ce pjesadiji biti drugacije.
Bio sam samo 7 dana na strazi u kasarni ,i hvala bogu 'što je kratko trajalo.
spavaonica mi je bila u drugom paviljonu lijevo hodnikom pored šoški od oružja  pa desna spavaonica 
Glancali smo onaj beton u hodniku do usijanja.
bilo je desetara koji su se iživljavali nad nama gušterima .Sjecam se pomocnika mitrazesca u svom vodu malog hrvat je bio ,kad bi me ko podsjetio kako se zvao.
u mojoj desetini sjecam se: Rubil Dragana koji je bio iz Koliba kod B.Broda ,Valjarević Ljubodraga koji je iz okolone Brusa-Srbija ,Andric Ivan koji je iz Tuzle .....hajde da se neko javi da dopuni nasu desetinu.
Sjecanja naviru .....ali dosta se zaboravilo..
Zahvaljujem ""pioniru sfrj""sto nam je opisao kasarnu u Surdulici...
Na vrh Go down
SOHA
Gušter
Gušter
SOHA


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2009-12-14

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime02.05.14 18:08

pješadinac1 (citat):
Pozdrav svima
ja sam sluzio JNA u Surdulici 1983,septembarska 
bilo bi mi drago da se neko javi iz klase.
da se malo podsjetimo nasih ljtnih i zimskih marševa na Vlasinu ,aha bilo je divno ,nevjerovatno sta moze chovjek izdrzati
bio sam u drugom bataljonu ,cini mi se kapetan se zvao ,eto neznam ali bio je nizeg rasta dobar je bio..
hajde ima li koga da je joss ziv iz te klase....


Pozdrav:
Ja sam bio u klasi 83 julska ...i u istom bataljonu sam bio kao i ti u drgoj ceti drugi vod dva puta smo imali mars na Vlasinu ljeti i zimi i logorovali mjesec dana .odatle otisao u prekomandu u Krusevac
Kapatena se zvao Vasiljevicc a mozda i nije ,..taj biskim rastom,meni je bio dobar vise mi se svidjo nego onaj sa brkovima iz 1 bataljona 

pozdrav javi se ....
Na vrh Go down
kerim sefa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-22

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime23.05.14 3:04

pozdrav svima1989-90 surdulica mart,kapetan Meśić,ćato zg,persiko,dzindo,okorn,kecić......,topografska jedinica mirno,a samo dvoje smo bili ja i čanković elvis,vujovic nebojsa aleksandar ?,pa desetari iz bg i pozarevca

elviscankovic voli ovaj upis

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime23.05.14 7:21

kerim sefa (citat):
pozdrav svima1989-90 surdulica mart,kapetan Meśić,ćato zg,persiko,dzindo,okorn,kecić......,topografska jedinica mirno,a samo dvoje smo bili ja i čanković elvis,vujovic nebojsa aleksandar ?,pa desetari iz bg i pozarevca
Dobro došao kerime cheers  cheers

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
kerim sefa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-22

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime23.05.14 22:18

pozdrav čato,ovdje Kerim Sefa Skopje,pozdrav svima,čato,Persiko,Okorn,Mičić,Krulc duo,Mundzer,stajić,glišič,čankovič,Musliu.......,vlasinsko jezero bilo je dobro kopanje kanala,kad je kapetan Mešič mjerio deset metara ali njegov korak metar i po,kopati bez lova hahahaha.

elviscankovic voli ovaj upis

Na vrh Go down
draga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-06-24
DOB : 53
M(j)esto Kovacevac

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime24.06.14 19:34

Pozdrav, sluzio sam vojni rok u Surdulici, klasa 1989/90,septembarska. Artiljerija , haubica 122mm. Koliko se secam a bilo je poodavno komandan divizona Major Zlatomir Pesic, komandir moje baterije kapetan Slavko Boricic, komandir voda vodnik Vlado Vrbanac. Ceo vojni rok sam proveo u toj kasarni a cuo sam da je unistena posle bombardovanja, kakva steta. Imala je 4 ili 5 velika paviljona, vise ne mogu da se setim. Ako neko zna nesto ili prepoznaje ove oficire moze da me podseti jos necega.
Na vrh Go down
milos todorovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-08-25

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime25.08.14 14:02

Pozdrav ovom fenomenalnom sajtu i odlicnoj ideji da se ovako nesto realizuje.
Ja sam sluzio u kasarni v.p.5035.surdulica,junska klasa 1990.radio sam u ambulanti ,prvo opstoj a kasnije u zubnoj ordinaciji sa dr.valerijem genadijevim kojega bih rado voleo da vidim ponovo.
komandant garnizonske ambulante kap.dr.dragan zivkovic.
inace puno ljudi bih voleo da vidim,i sve mi je sa ove vremenske distance ostalo u divnom secanju iako nije sve bilo bas tako.
secam se da sam ja bio zaduzen da hlorisem vodu za celu kasarnu svako jutro pre budjenja 1 sat.prodjem pored onih zapenusalih besnih granicarskih pasa u brdo,povrh kasarne.
i one svakojutarnje agonije kada smo pavle serafimovski i ja nosili manjerke hrane bolesnicima u ambulanti svako jutro pre zore...
i fiskulture u krugu kasarne gde smo trcali u krug uzbrdo i nizbrdo pored paviljona...hladno,zaledjeno,mrak...
tu sam prvi put u zivotu cuo kako puca drvece.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime25.08.14 14:10

Miloše dobrodošao na forum!
Drago mi je da ti se sviđa forum.Priključi se i učini ga još boljim Very Happy

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
milos todorovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-08-25

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime25.08.14 14:29

hvala,hocu,sve najbolje
Na vrh Go down
maestral5747
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-10-17

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime17.10.14 14:53

humić (citat):
Služio sam vojni rok u Surdulici klasa septembar 1989/90, vod veze, komandir voda kap.Stevo Antonić
vodnici Stanković, Zdravić i Milanović. Ako ima neko iz tog vremena neka se javi.
Pozdrav iz Splits. I ja sam bio tu. 1983. Vozač u vezi. Stevo bio još poručnik. Debeli zastavnik uvijek je  imao Slovence za vozače jer je rsnije služio u Sloveniji. Kad ih je ponestalo uzeo mene za glavnog vozača u vezi. Pukovnik rado dijelio 15 dana pritvora onome tko nagazi ruže. K
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime17.10.14 15:34

Maestral dobrodošao na forum cheers

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime24.10.14 2:14

[You must be registered and logged in to see this image.]


moj drug Chavlle  89/90 u kasarni u Surdulici
Na vrh Go down
nešo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-10-25

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime25.10.14 23:49

Pozdrav svima,
Ja sam služio u Surdulici ,aprilska klasa 84 god. kod poručnika Jeftića, i vodnika Stankovića.Sjećam se poručnika Jan Čipkara ,prava faca. Sa mnom u klasi je bio Dobrica iz Niša. Nas dvojica smo jedini došli sa fakulteta u vojsku i bili smo najstariji. Kasarna je bila puna ruža, a pukovnik,komadant kasarne,ako bi ujutro našao polomljenu ružu odmah bi pravio smotru.Ja sam bio na raketama POLK.Volio bih da mi se javi Dobrica ili neko iz te klase.

Pop64 voli ovaj upis

Na vrh Go down
maestral5747
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-10-17

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime26.10.14 5:55

Ksko se ono zvao pukovnik?
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime26.10.14 9:03

Nešo dobrodošao na forum cheers .
Koliko sam primjetio, ima vas dosta aktivnik iz Surdulice Very Happy ,uključi se kolega.

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
mojicm72
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-11-25

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime27.11.14 9:17

Septembar 1990, protivoklopna ceta, operater na POLK 9K11 Smile Nije bilo lose, bilo bi lepo kada bi video nekog od klasica Smile
Na vrh Go down
bobola
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-12-01
DOB : 62
M(j)esto Pula

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime01.12.14 21:05

Dobra veče. Ja sam došao u Surdulicu 07.01.1981. Samostalni vodovi, minobacač 82 mm
Koliko ja znam, kasarna je bila zatvorena do oktobra 1980 godine. Moj susjed je bio oktobarska 80-te i vrati se pred novu godinu. Nije izdržao zimu, kantina i menza još nisu bile sagrađene. Kad sam ja došao menza je radila, a kantina je bila u kamionu. Otvorila se kad sam ja išao u prekomandu, u junu 81'
Na vrh Go down
strela
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 115
ČLAN OD: : 2013-01-28
DOB : 73
M(j)esto Beograd, Kragujevac

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime03.01.15 14:52

maestral5747 (citat):
Ksko se ono zvao pukovnik?
Komandant kasarne i brigade, bio je u to vreme pesadiski pukovnik Stojan Rajkovic, veliki ljubitelj poljoprivrede, cvecarstva, stocarstva i ribarstva. Pod njegovim rukovodjenjem i komandovanjem ta kasarna je dva puta proglasavana za najbolju u JNA, osamdesetih godina proslog veka. Kao penzioner sada zivi u Nisu.
Na vrh Go down
http://zarko_strela@yahoo.com
strela
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 115
ČLAN OD: : 2013-01-28
DOB : 73
M(j)esto Beograd, Kragujevac

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime03.01.15 15:58

akilele (citat):
Dobro vece forumasi. Pozdrav svima koji su sluzili JNA a posebno svima koji su proveli vojni rok u Surdulici.
Javljam se iz Beograda. Sluzio sam vojsku u kasarni u Surdulici klasa 1986/87. Bio sam pesadinac, sto ce reci, krv, znoj I prasina. Sada cu samo kratko. Nisam verovao da postoji ovakav forum. To je super. Nije lose evocirati uspomene.

Jako me zanima da li ima nekoga ko je sluzio u ovoj klasi i neka se javi. Meni je nadredjeni bio kapetan USMIJANI IVAN. Bio sam III ceta, 3 vod. Proslo je dosta vremena. Nekih imena se secam kao kroz maglu. Cesto se pitam sta je sa tim ljudima koji su proveli godinu dana sa mnom. Da li su I kako preziveli ovu golgotu kroz koju smo prosli svi mi.

U Surdulici je bilo tesko. U Surdilici je bilo lepo. Ustvari, bilo je bas onako kako treba. Vreme koje se nikada ne zaboravlja.
Poklapamo se sa vremenom provedenom u toj kasarni. U toj 135.pbr rasporedjen sam u avgustu 1986.godine a premesten u septembru 1987.godine. Komandant je bio pukovnik Stojan Rajkovic, njegov zamenik ppukovnik Cirkovic. Moralista je bio ppukovnik Starcevic Mirko a pozadinac major Stanimirovic Zivorad. Tvoj komandant bataljona je bio kapetan I klase Lazic a kapetan Usmijani komandir cete, koji je nazalost kasnije dezertirao u OVK. Moja je jedinica (lad PVO) je bila smestena u paviljonu do ribnjaka mislim da je to bio IV paviljon, i bila zaduzena za odrzavanje ribnjaka i prehranu pastrmki. Kao sto ti je poznato kasarna puna zelenila i cveca narocito ruza, ishrana solidna a slazem se da je bilo najteze pesadincima u toj jedinici. Gradic vazdusna banja, cist i miran. Stanovnici su voleli vojsku. Visoravan Vlasina sa jezerom je posebno poglavlje jedinice. Licno taj garnizon i jedinica su mi bili nalepsa provedena godina u JNA. Secam se jos nekih staresina: rukovaoc intendanskog servisa vod.I kl. Stosic, glavni intedant major Milosavljevic i dr.
Na vrh Go down
http://zarko_strela@yahoo.com
Uča71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-01-09
DOB : 52
M(j)esto Užice

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime03.01.15 17:33

Pozdrav za malo starije kolege iz iste VP 5035. Samo mala ispravka druga strele, KIK Ivan Usmiani je bio komandant pešadijskog bataljona septembar 90/91, on  nije napustio JNA, već su oficiri hrvatskog, albanskog i dr. koji su to hteli podneli zahtev za otpust u leto 91. Među njima je bio i zamenik komandata bataljona Karača Velji, koji je u to leto sa drugima napustio službu. Gde je završio -to ne znam. Kapetan IK Usmiani je i dalje bio na pomenutoj dužnosti, a ako je bitno on i nije Albanac, mislom da je Slovak. Ali to i nije važno, on je dobar čovek iako sam bio jednom na raportu kod njega, sticajem okolnost, a završilo se sa tim da mi je rekao, licem u lice sa razdaljine od, bukvalno, 10 cm : JA TEBE VOLIM, DRUŽE VOJNIČE! Inače, mislim da je ova oficirčina, u najboljem smislu te reči, i dalje u Surdulici, ili ima stan tamo, jer se u imeniku može naći njegovo ime. Nadam se da nisam bio opširan, život, doživljaje, događaje čine ljudi a pomenutog niko neće zaboraviti iz Surdulice.
Na vrh Go down
strela
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 115
ČLAN OD: : 2013-01-28
DOB : 73
M(j)esto Beograd, Kragujevac

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime03.01.15 22:02

Uča71 (citat):
Pozdrav za malo starije kolege iz iste VP 5035. Samo mala ispravka druga strele...
U pravu si. Karaca Velji je bio tada u 1.pb na dopunskom formaciskom mestu. Sreo sam ga 1992.godine u Vucitrnu kada mi je rekao da je napustio JNA, a organi bezbednosti su imali podatke da se prikljucio UCK. On je inace rodjen u Vucitrnu. Pouzdano nije preziveo. Kapetan Usmiani je imao ugled u brigadi savesnog staresine a dokle je u karijeri dogurao nije mi poznato. Cist lapsus u pisanju i izvinjavam se Usmianiu na gresci a tebi zahvalnost na opasci.
Na vrh Go down
http://zarko_strela@yahoo.com
Aleksandar K
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-01-14

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav Miroslave,    SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime14.01.15 14:23

mojicm72 (citat):
Septembar 1990, protivoklopna ceta, operater na POLK 9K11 Smile Nije bilo lose, bilo bi lepo kada bi video nekog od klasica Smile
zajedno smo služili, i ja takođe operater na POLK 9K11 ali poslije obuke ostao a ti otišao. Aleksandar Kojović
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime14.01.15 16:51

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
tomaz doljak
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-01-29

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime30.01.15 0:11

ja sam bio u Surdulici od novembra 1984...a kasnije u Bosilegradu na karauli Slavče.

Iz Surdulice se sečam poručnika Antoniča...ha ha koji tip .....a sečam se i debelog zastavnika imao je šofere. Ako se neko seča nek se javi. Doljak Tomaž iz Slovenije.
Na vrh Go down
PeraDetlic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-02-16

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime16.02.15 1:32

Pozdrav za sve dzombe,

služio sam JNA u Surdulici,septembar 86/87,LPA ,četvrti ili peti paviljon,ne sećam se tačno , uglavno znam da je do ribnjaka.Prvi sprat ,levo , desno je bila veza,starešina mi je bio kap.I klase Vuković Drago ,a vodnik  Šušak Mladen.Ako neko ima informacije o ovim ljudima , bilo bi lepo da ih podeli sa nama.Ipak i ta JNA , iako je bilo u Surdulici , bilo je jedno ludo i nezaboravno iskustvo.Kao gušteri smo naje..li,a posle je bilo samo stvar rutine i hvatanje krivina.
Navešću samo neke iz mog voda ili čete,Slaven ZG,Stole SK,Salko Sa,Arnold VI,Arso BGD,Aco Gica BGD,Grga ćata Pelješac,Đura Zemunac,....
Kakva je to bila gomila "ludaka",počev od oficira pa do vojnika.Upravo sam pročitao postove prethodnika koji su me potsetili na imena oficira,puk.Rajković koji je mogao i da strelja Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy , da je imao tu mogućnost , za polomljenu ružu ,Stole intendant,...
Toliko od mene,pozdrav za sve Vas !!!
Na vrh Go down
vozac 1965
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 54
ČLAN OD: : 2015-02-15

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime17.02.15 18:22

Pozdrav drugovima koji su sluzili u Surdulici vojni rok ja nisam tamo sluzio vec sam se u kasarni nasao negdje 1985 godine lagao bi mjesec ali negdje iza 6 mj mislim i to dosli smo na kupanje jer smo bili na onoj vojnoj vjezbi te godine kako se to zvalo vojni manever te Armijske oblasi koja je bila na Vlasetini ako sam dobro upamtio i ima ono Vlasetinsko  jezero gdje su bile postavljene mete i na koje se gađalo iz Gazela helikoptera Inace sam sluzio u Prokuplju gdje sam dosao u prekomandu iz Kiceva kao vozac i bio sam u inzinjeriji vozac pontonskih mostova  dakle od 05 02 1985 do 21 03 1986 sam bio u vojsci Nasa zadaca tada  tamo je bila dakle nas iz VP Prokuplja vojska koja je dosla da sastavimo one osmatracnice iz koje su oficiri gledali vjezbu sto je bilo dosta da kazem jebeno jer nositi nas 10 metalnu konstrukciju koja je bila teska po par stotina kila i  koje se sastavlja i to 5 sa jedne 5 sa druge strane i to se nosilo na drvenim palijama u paru jedan dio vojnika imao je i dodatno zaduzenje ako neposredno nije ucestvovao u ovome sastavljanju osmatracnica a to da su cistili satore oficira koji su bili na vjezbi Znaci posto oni odu na vjezbu pristupalo se ciscenju satora normalno tu se uvijek naslo nesto i za popiti pa se znalo donjeti i za nas koji to nismo radili Pravi razlog zasto sam se javio i na ovu stranicu je taj prvo sam podijelio sjecanje sto sam upamtio dok sam bio u Surdulici taj jedan dan na kupanju i tada sam potrazio svoga zemu kako smo se zvali evo on dan danas zivi tu blizu mene međutim njega tada u kasarni nije bilo...inace je bio mislim novembarac 84 i Ivica Kurdi
 se zvao pa ako se netko nađe u toj prici da je sa njime sluzio i sjeca ga se mozemo se cuti slobodno neka mi se javi a ja cu i njemu prenijeti poruke iostalo  od drugova koji su bili sa njime jer ovaj forum i je samo radi toga JNA...
Na vrh Go down
adreu
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-04-04
DOB : 61

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime05.04.15 19:58

[You must be registered and logged in to see this image.]
to  je klasa 7.1.1983. 5035/51 lpa
gornji red slijeva vodnik je bio Makedonac(ŠRO) a sad mi gušteri  Mario Vlatković, Josip Brajak, Miroslav Surovi, Hadži Zogaj,Srećko Dakaj,Nazmi
Buzoli,kap. 1 klase Živorad Stanimirović,Mustafa Derlić,Dragiša Lukić,Rasim Lepuzanović,Janko Pavlović,IvanBarešić,Jasmin Musić,Ivica Čar,
Ivica Stojanović, Mato  Lazički, Mirsad Zulić,-donji red-Darko Zorja,Miran Rebernik,Edo Hatala,LJubomir Vidaković,Duško Lukić,Radosav Milanović,
Matijaž Vončina,Borislav Pavlović,Ivica Novačac,Mladen Lakić,Voislav Taslaković,Petar Jovanović , Dragiša Milinković,Muhamed Alić,Georgi Stojanov


alexandar: komentar modifikovan dana: 14.10.16 23:07; prepravljeno ukupno 3 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
adreu
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-04-04
DOB : 61

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime06.04.15 11:32

poz svima.Vojni rok služio sam u Surdulici 7.1 1983.do15.2 1984.lpa.četvrti paviljon .Zapovjednik je bio kap 1 klase Živorad Stanimirović ,poslje unapređen u čin majora negdje u 9 mjesecui postaje zapovjednik diviziona a na njegovo mjesto došao kap.Drago Vuković,zapovjednik voda bio je vodnik Mladen Šušak,a drugog mlađi vodnik ŠRO ,mislim da se zvao Jovan Serafimov klasa 82.Te1983 . radili smo na završetku ribnjaka,slagali kocke ledine na nogometnom igralištu,neznam dali je itko zaigrao nogomet na njemu jer zapovjednik pukovnik Stojan Rajković strogo je branio igranje nogometa na betonu a poslje ne znam dali je to vredilo za travu.Glavni za bezbjednost u to vrijeme bio je major Braniša Božović.Kad se sve sagleda nije to bilo uopće loše vrijeme.
Na vrh Go down
romanl
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-03-14

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: 1983   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime16.05.15 18:43

U Surdulici obavijo vreme obuke od januara do juna 1983. 2. četa / 3. vod / drugi paviljon, poručnik Ivan Usmiani. Kasarna se nezvanično nazivala kao kazneni vod z oficire. Više od hiljada vojnika a komandat kasarne (samo podpukovnik) Rajkovič. Nezaboravna Vlasina in njezina zima, marševi, hladovina, da puca drvo, vetar.... Pa uspomena na stražu u Prekodolcima, gdje smo čuvali skladišta, u stvari bili na odmoru  Wink . Posle pešadinske obuke obavio još kurs za protivpožarce. Posle u prekomandu za Kruševac.
Na vrh Go down
ursus
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2009-11-20
DOB : 66
M(j)esto Bohinj-SLO

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime17.05.15 13:35

I ja u Surdulici od januara do juna 1983. 3 četa K.Č. poručnik Karača Velji ,K voda Miodrag (Miki) Gladišev,poginuo u Kuršumliji Crying or Very sad
Na vrh Go down
andrejs
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-05-22

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime22.05.15 10:53

PeraDetlic (citat):
Pozdrav za sve dzombe,

služio sam JNA u Surdulici,septembar 86/87,LPA ,četvrti ili peti paviljon,ne sećam se tačno , uglavno znam da je do ribnjaka.Prvi sprat ,levo , desno je bila veza,starešina mi je bio kap.I klase Vuković Drago ,a vodnik  Šušak Mladen.Ako neko ima informacije o ovim ljudima , bilo bi lepo da ih podeli sa nama.Ipak i ta JNA , iako je bilo u Surdulici , bilo je jedno ludo i nezaboravno iskustvo.Kao gušteri smo naje..li,a posle je bilo samo stvar rutine i hvatanje krivina.
Navešću samo neke iz mog voda ili čete,Slaven ZG,Stole SK,Salko Sa,Arnold VI,Arso BGD,Aco Gica BGD,Grga ćata Pelješac,Đura Zemunac,....
Kakva je to bila gomila "ludaka",počev od oficira pa do vojnika.Upravo sam pročitao postove prethodnika koji su me potsetili na imena oficira,puk.Rajković koji je mogao i da strelja Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy , da je imao tu mogućnost , za polomljenu ružu ,Stole intendant,...
Toliko od mene,pozdrav za sve Vas !!!
Služili smo zajedno. Pozdrav in Slovenije!
Na vrh Go down
broz
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-06-21

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime21.06.15 23:04

..pozdrav svima, sluzio sam u Surdulici Julska 83,stariji vodnik Apostolovski Dragi,ostalih se ne sjecam.. e da Rajkovic shef kasarne...desetari Filipovic iz ZG i Pandza  negdje iz bosne,imali smo jednog  vojnika iz Splita doktor ime neznam ali mu se bas nije sluzilo a ni kupalo...pa onda onog nekog gitaristu...ako se netko sjeti....
Na vrh Go down
setis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-06-24

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime24.06.15 21:15

ja sam služio u surdulici od 7.01 1981 kao minobacačlija 82mm kasnije sam otišao u prekomandu u intedantski vod radio sam u magacinu u kuhinji kod zastavnika 1klase miloševiča
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime24.06.15 21:19

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
setis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-06-24

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime24.06.15 21:21

hvala
Na vrh Go down
bobola
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-12-01
DOB : 62
M(j)esto Pula

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime05.07.15 17:21

Pozdrav generacijo. :-) Nas dva smo nqjstariji ovde (*)
Na vrh Go down
setis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-06-24

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime05.07.15 19:05

I ja tako mislim.Živela januarska.
Na vrh Go down
setis
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-06-24

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime31.07.15 21:48

ja sam bio 81 kantina je bila kamion menza šator ali smo je sredili da je bila jedna najlepših kasarni u niškoj armiskoj oblasti baš je bilo dobro
Na vrh Go down
Nenad.sweety
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-08-02

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime03.08.15 0:13

Ko hoce da sazna sve o oficirima iz bivse VP 5035 iz Surdulice neka mi se obrati na EMAIL Inace ja sam sin pukovnika Vlaste Stojiljkovica. Pozdrav
Na vrh Go down
Nenad.sweety
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-08-02

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime03.08.15 0:14

Ko hoce da sazna sve o oficirima iz bivse VP 5035 iz Surdulice neka mi se obrati na email nenad.sweety@ YAHOO.COM Inace ja sam sin pukovnika Vlaste Stojiljkovica. Pozdrav
Na vrh Go down
Nenad.sweety
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-08-02

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime03.08.15 0:30

Ko hoce da sazna sve o oficirima iz bivse VP 5035 iz Surdulice neka mi se obrati na pp- e-mail adresa uklonjena u skladu sa pravilima o zastiti licnih podataka - dp Inace ja sam sin pukovnika Vlaste Stojiljkovica. Pozdrav
Na vrh Go down
dolfe
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-08-10

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime16.08.15 17:17

LP. Ja sam služio u Surdulici PVO LPA kod kapetana I. klase Žika Stanimirović a vodnik je bio , ma zvali smo ga Šule ili tako nekako. Zanima me dali tko zna kako su njih dvojica. Martin iz Ljubljane.
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime24.08.15 21:22

Dobrodošao xxxxx1bounce

Sačekaj par dana (pravila foruma za postavljanje fotografija) pa ih postavi !

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
PeraDetlic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-02-16

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime16.09.15 22:43

andrejs (citat):
PeraDetlic (citat):
Pozdrav za sve dzombe,

služio sam JNA u Surdulici,septembar 86/87,LPA ,četvrti ili peti paviljon,ne sećam se tačno , uglavno znam da je do ribnjaka.Prvi sprat ,levo , desno je bila veza,starešina mi je bio kap.I klase Vuković Drago ,a vodnik  Šušak Mladen.Ako neko ima informacije o ovim ljudima , bilo bi lepo da ih podeli sa nama.Ipak i ta JNA , iako je bilo u Surdulici , bilo je jedno ludo i nezaboravno iskustvo.Kao gušteri smo naje..li,a posle je bilo samo stvar rutine i hvatanje krivina.
Navešću samo neke iz mog voda ili čete,Slaven ZG,Stole SK,Salko Sa,Arnold VI,Arso BGD,Aco Gica BGD,Grga ćata Pelješac,Đura Zemunac,....
Kakva je to bila gomila "ludaka",počev od oficira pa do vojnika.Upravo sam pročitao postove prethodnika koji su me potsetili na imena oficira,puk.Rajković koji je mogao i da strelja Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy , da je imao tu mogućnost , za polomljenu ružu ,Stole intendant,...
Toliko od mene,pozdrav za sve Vas !!!
Služili smo zajedno. Pozdrav in Slovenije!
Andrej , sunce Ti žarko, affraid ,hahahhahaha

Pozdrav iz Čačka !!!!!
Na vrh Go down
sima
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-11-10

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime10.11.15 23:42

Pozdrav prijatelji!
sluzio sam 1997/98 (mart) u Surdulici (COG) granicar,posle obuke karaule Simpo i Zeravina a kasnije prekomanda u Djakovicu na karaulu Cafa Prusut. 
Pa ako ima ikoga od klasica ili nekoga koje bio na istim mestima,voleo bih da se jave. Pozdrav svima
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime11.11.15 10:50

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
sima
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-11-10

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime12.11.15 22:27

Hvala na dobrodoslici,iskreno se nadam da cu naci nekog svog ovde
Na vrh Go down
Marekbright
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2015-11-21
M(j)esto Čakovec

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime21.11.15 13:54

Pozdrav svima, ja sam septembar 90/91, na početku u pešadiji, kasnije otišao u protivpožarce, pa u prekomandu u Strumicu. Komandir odeljenja mi je bio desetar Pavić Zdenko, a komandir voda desetar Pušelja Dragan, ima li koga od protivpožaraca ili pešadinaca kojima je poznata ta klasa?
Na vrh Go down
Uča71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-01-09
DOB : 52
M(j)esto Užice

SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime21.11.15 21:56

Pozdrav Marekbright-u! Pročitaj moj post sa prve strane, bili smo zajedno u četi. Desetar Pušelja je samo malo menjao poručnika Luku u vodu vojničina, ovo su one njegove "oficirke". [You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Sponsored content





SURDULICA VP 5035 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SURDULICA VP 5035   SURDULICA VP 5035 - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
SURDULICA VP 5035
Na vrh 
Stranica 1/4Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Surdulica 91/92
» Surdulica - Strezimirovci
» Priština - karaula Surdulica 1983/84
» Surdulica 1982. julska klasa

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: