FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula 'Alfonz Šarh'

Go down 
+6
Vojnik Graničar
dpuric
Stazio
šepa
Pero™
zeljkoue
10 posters
AutorPoruka
zeljkoue
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-06-21

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime26.06.13 22:54

Na ovoj karauli sam sluzio vojsku 1985.Da li ima jos neko od bivsih pripadnika J.N.A.koji je sluzio na ovoj karauli.Komandant mi je bio zastavnik Boroja Stanko
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime26.06.13 23:01

Dobrodošao na forum druže.

Pozdrav iz bugarske granice 1987
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime26.06.13 23:14

zeljkoue (citat):
Na ovoj karauli sam sluzio vojsku 1985.Da li ima jos neko od bivsih pripadnika J.N.A.koji je sluzio na ovoj karauli.Komandant mi je bio zastavnik Boroja Stanko

Pozdrav sa karaule Špičnik i dobro došao na forum. Dugo se o tvojoj karauli polemisalo ovdje zbog pogibije graničara 1988. ali taj naziv nikom nije bio poznat. Koji je drugi naziv za tvoju karaulu?
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime26.06.13 23:20

zeljkoue, dobro došao. cheers
Na vrh Go down
zeljkoue
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-06-21

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime07.08.13 23:37

šepa (citat):
zeljkoue (citat):
Na ovoj karauli sam sluzio vojsku 1985.Da li ima jos neko od bivsih pripadnika J.N.A.koji je sluzio na ovoj karauli.Komandant mi je bio zastavnik Boroja Stanko

Pozdrav sa karaule Špičnik i dobro došao na forum. Dugo se o tvojoj karauli polemisalo ovdje zbog pogibije graničara 1988. ali taj naziv nikom nije bio poznat. Koji je drugi naziv za tvoju karaulu?

Pre mog dolaska na karaulu 83. ili 84. godine isto je bila pogibija vojnika .Citao sam izvestaje dok sam dezurao.

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime08.08.13 8:36

zeljkoue (citat):
Pre mog dolaska na karaulu 83. ili 84. godine isto je bila pogibija vojnika .Citao sam izvestaje dok sam dezurao.

Ako zelis podeli sa nama opis tih dogadjaja.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "Alfonz Šarh"   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime08.08.13 22:16

Evo ovome tekstu je mjesto na ovim stranicama.
Možda netko, nekada u vezi ovoga događaja nešto više kaže.

KARAULA  „ALFONZ ŠARH“

Dana 25.10.1988.god. utorak, jutros je bila velika magla i dosta je bilo hladno.
Danas sam prvi put čuo za karaulu „ALFONZ ŠARH“.
I ne baš na najbolji način.
Javili su nam iz Mariborskog graničnog odsjeka da je na toj karauli poginuo jedan vojnik graničar.
Kao i po običaju JNA sve drži pod tajnom od podataka o vojniku pa do samoga događaja.
Navodno se karaula „ Alfonz Šarh“ vodi pod brojem 25 i mislim da se je ista nalazila istočno od karaule „Ceršak“ .
Što se točno dogodilo nisam uspio doznati nikada.!?
Popodne sam bio na straži kod karaule „Ceršak“.
Danas 26.10.1988. god. srijeda , sam doznao da naš komandir karaule Zastavnik I klase Spasković Radoje ide kao predstavnik graničnih jedinica  JNA na sahranu poginulom vojniku sa karaule „ Alfonz Šarh“.
Po naredbi Mariborskog graničnog odsjeka čitavo naoružanje, kacige, gasmaske kao i soške u kojima je bilo to naoružanje smo morali  iznijeti iz oružane u kome su se nalazile u hodnik karaule na prvome katu.

Strelica na slici pokazuje pokazuje sobu u kojoj je bilo smješteno naoružanje i ostala oprema graničara sa karaule "Ceršak" V.P. 5457.
Iz te prostorije smo sve morali iznjeti na hodnik prvoga kata karaule i kod naoružanja i opreme dežurati i danju i noću a sve zbog događaja na karauli "Alfonz Šarh".!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Osim toga od danas non stop netko mora biti dežurni kod naoružanja u hodniku karaule.
Sada svaka 2 sata se u posebnu bilježnicu mora upisivati koliko ima naoružanja u soškama,noževa za puške,  rapova, okvira za metke, gasmaski, šljemova…
Odmah je sad već bivša oružana prenamijenjena u spavaonicu i odmah smo u nju unijeli 4 kreveta.
Dana 31.10.1988. god. jutros se nakon nekoliko dana izbivanja iz karaule vratio komandir karaule Zastavnik I klase Spasković Radoje.
Ispred karaule na klupama nam je pričao kako je bilo na sahrani poginuloga vojnika sa karaule„ Alfonz Šarh“ .
Kaže Spasković  Rradoje: „Kad smo došli sa lijesom poginuloga vojnika pred obiteljsku kuću rodbina je željela da ga otvori iz zapečaćenog lijesa.
JNA nije to dozvolila već da ga se takvoga odmah ukopa.
Tada je na ukopu otac od toga vojnika rekao:  Sine neka ti je laka zemlja ali saznat ćemo mi tko te je ubio.
Dana 7.11.1988. god. ponedjeljak vojnik graničar Milojević Predrag - Srbin iz Jagodina, je rekao  komandiru karaule Spasković  Radoji da su mu javili iz Jagodina da je rodbina onoga poginuloga vojnika iz groba vadila lijesa  te da su ga otvarali i da su vidjeli da nema desni dio lica te da su ga ponovno zakopali.
Spasković  Radoje je to komentirao:  Bitno je da ga oni nisu otvarali na sahrani a što će oni raditi sa njim poslije to je njihova stvar.
Taj poginuli vojnik graničar je Srbin ili je iz mjesta Jagodina ili negdje oko toga mjesta.
Nikada nisam uspio saznati tko je taj poginuli vojnik, što se taj dan dogodilo na karauli „ Alfonz Šarh“ čak ne znam ni gdje se ta karaula točno nalazi.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime17.11.13 11:55

Kemo Specijalac (citat):
Karaula Brezni vrh, Maribor
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Po svoj prilici, ovo bi trebala da bude fotografija karaule Alfonz Šarh...

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime17.11.13 12:48

Kemo Specijalac (citat):
Kemo Specijalac (citat):
Karaula Brezni vrh, Maribor
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Po svoj prilici, ovo bi trebala da bude fotografija karaule Alfonz Šarh...

Kemo to je karaula ceršak.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime17.11.13 13:00

Vrlo moguce...pretpostavio sam da je ovo Brezni Vrh, sliku sam nasao u putopisu o izletu  na Remšnik

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

kao neko ko poznaje ove krajeve, ti ces prepoznati predeo i potvrdices da li sam pogresio ili ne...

a ja cu posle na raport Smile

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime17.11.13 13:16

Kemo Specijalac (citat):
kao neko ko poznaje ove krajeve, ti ces prepoznati predeo i potvrdices da li sam pogresio ili ne...

a ja cu posle na raport Smile

karaula je jednaka kao ona u Ceršaku,čak je i ono drvo levo od karaule tamo.Ali Kod karaule Čeršak nema taj put,znači ja idem na raport Smile lol!

Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime17.11.13 23:15

miran cvilak (citat):
Kemo Specijalac (citat):
kao neko ko poznaje ove krajeve, ti ces prepoznati predeo i potvrdices da li sam pogresio ili ne...

a ja cu posle na raport Smile

karaula je jednaka kao ona u Ceršaku,čak je i ono drvo levo od karaule tamo.Ali Kod karaule Čeršak nema taj put,znači ja idem na raport Smilelol! 

Primjetio sam gledajući fotografije raznih karaula koje smo postavljali ovdje na forumu, a naročito Nik na stranici karaule JNA, da su postojala dvije verzije tipskih objekata karaula. Ova je identična sa Ceršakom, Kapunarom i još nekim, a takođe vidio sam i nekoliko karaula identičnih Špičniku i Holmecu. Interesantno je da ima i dosta karaula koje ne liče niti na jednu drugu, čak i Šentilj nije tipski objekat a da ne govorim ove karaule u Alpama.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Karula Alfonz Sarh    Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime18.11.13 8:58

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kemo Specijalac (citat):

Po svoj prilici, ovo bi trebala da bude fotografija karaule Alfonz Šarh...
miran cvilak (citat):
Kemo to je karaula ceršak.
Evo da se i ja umiješam u ovo pogađanje.
Ovako, Miran i Specijalac.
Ovo nije karaula "Ceršak".!!!
Karaula "Ceršak" nema ove prozore u gornjem desnom kutu.
Vjerojatno je ovo baš karaula "Alfoz Šarh" ili koje je njeno drugo ime "Brezni Vrh", ponavljam vjerojatno.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime18.11.13 9:09

98% je Brezni Vrh; posto je jako blizu nje malogranicni prelaz Remsnik...sve se uklapa
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Karula Alfonz Sarh    Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime18.11.13 13:21

Kemo Specijalac (citat):
98% je Brezni Vrh; posto je jako blizu nje malogranicni prelaz Remsnik...sve se uklapa

Ova karaula je da sliči karauli "Ceršak" po boji, osmatračnici i ovoj jelki.
Ali ovaj put što vodi oko karaule nije kod karaule "Ceršak", i onakvog prozora nema na karauli "Ceršak".
Ovaj put kad bi bio kod karaule "Ceršak" vodio bi prema svinjcu i zasjednom mjestu "Dol".
Možda ga ovi što sijeku šume i jednog dana i probiju ali za sada ga nema.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime21.11.13 15:20

Vojnik Graničar (citat):
Kemo Specijalac (citat):
98% je Brezni Vrh; posto je jako blizu nje malogranicni prelaz Remsnik...sve se uklapa

Ova karaula je da sliči karauli "Ceršak" po boji, osmatračnici i ovoj jelki.
Ali ovaj put što vodi oko karaule nije kod karaule "Ceršak", i onakvog prozora nema na karauli "Ceršak".
Ovaj put kad bi bio kod karaule "Ceršak" vodio bi prema svinjcu i zasjednom mjestu "Dol".
Možda ga ovi što sijeku šume i jednog dana i probiju ali za sada ga nema.!

Nema tog puta graničaru to sam več rekao, i priznao sam da sam pogrešio i da to nije karaula ceršak.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Karula Alfonz Sarh    Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime21.11.13 20:06

miran cvilak (citat):
Nema tog puta graničaru to sam več rekao, i priznao sam da sam pogrešio i da to nije karaula ceršak.

Miran.
Svi mi znamo pogriješiti ali to je bilo moje "glasno razmišljanje".!!!
I još jedna stvar taj put bi trebao dolaziti od kuće Katarine Hauc, e sada da li bi trebali srušiti kuću ili ga nekako provući između njene kuće i kapije karaule to je sad već pitanje.
Osim toga ova karaula je vjerojatno karaula iz graničnog odsjeka Maribor, jer je dosta slična karauli "Ceršak" kao da su rađene po istom kalupu-nacrtu.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime21.11.13 20:42

Dogovorili smo se da to nije karaula Cersak Smile

ljudi su to slikali kao polaznu tacku izleta na Remsnik...prelaz Remsnik je blizu Breznog Vrha;
sve to zajedno je jako daleko od karaule Cersak da bi ljudi izletnici prosli pored Cersaka i slikali se Smile

sto znaci da je karaula na slici Brezni Vrh Smile

Kad budem nasao slike susednih karaula Duh, Kapla, itd, uporedicemo gradnju...
jedina karaula koju sam video na slici da nije iz mariborskog GO, a lici gradnjom na ove, je karaula "Kokrškega odreda" - Jezersko, GO Radovljica:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
zeljkoue
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-06-21

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime22.03.14 23:14

Kemo Specijalac (citat):
Kemo Specijalac (citat):
Karaula Brezni vrh, Maribor
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Po svoj prilici, ovo bi trebala da bude fotografija karaule Alfonz Šarh...

Ovo je karaula Alfonz Sarh.Ispod nje je prolazio put do malogranicnoog prelaza ,istim putem sa islo prema nekoj crkvi ,koja je bila udaljena oko 1km. od karaule na levom reonu.Desni reon je bio dug 3,400m a levi 2700.

Na vrh Go down
zeljkoue
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-06-21

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime22.03.14 23:25

dpuric (citat):
zeljkoue (citat):
šepa (citat):
Pozdrav sa karaule Špičnik i dobro došao na forum. Dugo se o tvojoj karauli polemisalo ovdje zbog pogibije graničara 1988. ali taj naziv nikom nije bio poznat. Koji je drugi naziv za tvoju karaulu?

Pre mog dolaska na karaulu 83. ili 84. godine isto je bila pogibija vojnika .Citao sam izvestaje dok sam dezurao.

Ako zelis podeli sa nama opis tih dogadjaja.

Da odgovorim i na ovo pitanje .Iz izvestaja tacno znam sta se desilo kod pogibije vojnika i koji su bili ucesnici ,njihova imena i ostalo.Sve se desilo zbog gluposti i javasluka.Patrola je trebala da ide na zadatak,puske se punile van grudobrana ,bez metka u cevi.Medjutim jedan vojnik iz patrole je namerno ubacio metak u cev.(dezurni je poslao patrolu bez izlaska na grudobran).Patrola nije otisla odmah na zadatak ,vec su ostalu u krugu karaule.Jedan vojnik je sedeo kod strazarskog mesta koji je bio u skopu karaule a drugi je stajao.Taj sto je stajao imao je metak u cevi i otkocenu pusku,pozvao je druga da krenu i uperio je pusku u  njegov stomak,puska je opalila i vojnik je na mestu ostao mrtav.Mislim da je to bilo godinu dana pre mog dolaska.Inace ja sam bio zamenik komandira karaule Boroje Stanka

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime23.03.14 5:55

šepa (citat):
Pozdrav sa karaule Špičnik i dobro došao na forum.
Dugo se o tvojoj karauli polemisalo ovdje zbog pogibije graničara 1988. ali taj naziv nikom nije bio poznat.
Koji je drugi naziv za tvoju karaulu?
zeljkoue (citat):

Pre mog dolaska na karaulu 83. ili 84. godine isto je bila pogibija vojnika.
Citao sam izvestaje dok sam dezurao.

Zeljkoue.
Nikad dočekati da nam napišeš nešto o tom događaju.!!!
Dođeš kao grom iz vedra neba isto tako i nestaneš.!?
U ovoj tvojoj karauli 'Alfonz Šarh' su se zaredali ti "crni događaji".
Baš me zanima tko će nam isprićati što se dogodilo u karauli Alfonz Šarh 25.10.1988.god. utorak i kako je taj graničar poginio.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dr.nele
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-13

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime13.05.14 2:30

Pozdrav iz Zrenjanina!
Bio sam na karauli Alfonz Sarh od 15.01.1989 do 15.09.1989. Ona slika gde su planinari, a gore se vidi karaula je bas ta karaula br 25 ili brezni vrh. Dole tim purem se islo na granicni prelaz Remsnik.  Takodje mi je komandir bio Boroja Stanko, a secam se dobro i rupe na krovu strazarske kucice koja je nacinjena od metka kad je vojnik o kome pricate poginuo (ili se ubio).Secam se brojnih dogadjaja iz tog vremena i ujedno cestitam  pokretacima ovog foruma. Teren za fudbal nam je bio skoro na samoj granici pa smo cesto isli u Austriju po loptu Smile - blizu jele na slici....  . Lepa priroda sume, proplanci, borovnice, jagode, pecurke.... ali bilo je i hladnih noci, spavanje u stali kod baba Micike (prema Kapunaru), gromovi iznad glava, jelena i srna, patrole bez svetla u potpunom mraku, zastavnika Stanka u kontroli,  ..... Cini mi se da sam tamo ostavio strah i da ga sad uopste nemam. Bilo bi mi drago da se javi i neko iz moje generacije Smile Pozdrav svima na forumu!

Na vrh Go down
dr.nele
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-13

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime13.05.14 2:50

Imam jednu sliku kod karaule, postavicu je sutra, ali bih molio i druge ako imaju od ove karaule, okoline, ljudi... bilo sta! Eh da mi je tada bio digitalni aparat... Smile
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime15.05.14 17:36

dr.nele (citat):
Imam jednu sliku kod karaule, postavicu je sutra, ali bih molio i druge ako imaju od ove karaule, okoline, ljudi... bilo sta!
Eh da mi je tada bio digitalni aparat... Smile
Eh da je i meni tada bio digitalni fotoaparat.
Vidjeli bi život graničara na terenu oko karaule i u karauli.
Totalna suprotnost od života u kasarni.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime15.05.14 17:40

dr.nele (citat):
Imam jednu sliku kod karaule, postavicu je sutra, ali bih molio i druge ako imaju od ove karaule, okoline, ljudi... bilo sta! Eh da mi je tada bio digitalni aparat... Smile
Dr. nele.
Dobro došao na stranice F.B.P.N. JNA i na stranice tvoje karaule "Alfonz Šarh".
Baš me zanima kakvu ćeš sliku postaviti.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime06.09.14 22:18

zeljkoue (citat):
Na ovoj karauli sam sluzio vojsku 1985.Da li ima jos neko od bivsih pripadnika J.N.A.koji je sluzio na ovoj karauli.Komandant mi je bio zastavnik Boroja Stanko

Pozdrav zeljkoue,
pokušavam da se setim svih naziva karaula GO Maribor. Ne mogu da se stim još dve karaule. Ovde na forumu sam čuo za nazive koji mi nisu poznati, od ljudi koji su bili u vojsci posle tebe i nisu čuli za te straije nazive. Da li se sećaš koje su karaule bile neposredno uz "Šarh", levo i desno? Ja se sećam  da su posle Šentilja bile karaule Špičnik, Hektorović, Šarh, Kapunar, Kveder i Brezovnik. Bio nih ti zahvalan ako bi mi mogao reći nazive karaula, ako ih se sećaš.
Na vrh Go down
zeljkoue
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-06-21

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime10.02.16 23:00

Ne znam druze ,ne secam se .Znam samo da mi je karaulla bila br.25
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime03.01.18 0:59

Evo jedne slike karaule Alfonz Šarh.
Valjda će netko od vojnika koji su tu bili graničari i potvrditi da je ovo baš ta karaula.!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime15.08.18 8:03

[You must be registered and logged in to see this image.]

Svim pripadnicima karaule "Alfonz Šarh" , sretan 15.08.2018 dan graničara JNA.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sponsored content





Karaula 'Alfonz Šarh' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Alfonz Šarh'   Karaula 'Alfonz Šarh' Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula 'Alfonz Šarh'
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula DUB
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR SLOVENIJA
-
Idi na: