FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Spomenici NOB-a

Go down 
+30
puc(f)lek
Vojnik Graničar
Zoran I
milutins
lacoš
Kemo Specijalac
Brkakougar
mirko bratuš
013gonzo
vargas
semsudin
PORUCNIK
Gringo
Četni evidentičar
Senad
ercov54
Jozo Trklja
Dino-Priboj
alexandar
purger
Max Blitz
vladimir
boyan64
pukovnik
Stanko1
East&West
dpuric
Stazio
Matrix
bojnik
34 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 19:29

Stanko pa kako su smeli da skrnave nešto što je bilo original i izvorno nametajući nešto što nema veze sa NOB-om... neverovatno, šta sve neće uraditi vlasti.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 19:45

Kemo Specijalac, nisam te razumeo u vezi spomenika VEŠALA...Rekao si da su vaspitni radnici kažnjavali decu ako se tako kaže, već da se upotrebi pravi naziv spoemenika. Ali ja nisam video u tvojoj objavi koji je pravi naziv, pa me to buni. Ako si ovde na mreži, pojasni malo. Pozdrav
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 19:58

Sloba1 (citat):
Nisam znao to za Filipovića da su ga xxx izručili nemcima, ruku na srce, taj deo i nisam nešto izučavao... Sada prva pomisao mi beše, xxx Srbin izručio Srbina nemcima...
Stevo Kolubarac (Filipovicevo partizansko ime) je rodjeni Hrvat.
Dok su ga vodili na pogubljenje, govorio je okupljenim ljudima o potrebi otpora i borbe protiv okupatora i njegovih slugu. Jedna starica ga je pitala odakle je, a kad joj je rekao, ona je zalostivo rekla:
- Pa ti, sinko, nisi nas.
- Jesam, majko, - odgovorio je Stjepan. - Nas sam, nas.
Klupu ispod nogu je trebalo da mu izbije nedicevac.
- Nemoj ti! - rekao mu je Stevo. - Neka to urade Njemac.
- Moram, - odgovorio mu je nesrecni Srbin. - Naredjeno mi je.
- E, neces ti! Sam cu! - Rekao je heroj i sam sebi je izmakao klupicu ispod nogu.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 20:04

Sloba1 (citat):
Kemo Specijalac, nisam te razumeo u vezi spomenika VEŠALA...Rekao si da su vaspitni radnici kažnjavali decu ako se tako kaže, već da se upotrebi pravi naziv spoemenika. Ali ja nisam video u tvojoj objavi koji je pravi naziv, pa me to buni. Ako si ovde na mreži, pojasni malo. Pozdrav
Napisao je lijepo:


Spomenik žrtvama fašističkog terora 41-45,

[You must be registered and logged in to see this image.]

A zašto Vešala? Zato što je na tom mestu, septembra 1941, sa još nekoliko saradnika, obešen sekretar KPJ za Zaječar Milenko Brković Crni, posle rata narodni heroj.

To je kao kad bi nastavnici kaznjavali ucenike kad kazu da se sastaju "kod Konja", umjesto "kod spomenika  kneza Mihaila Obrenovica" u Beogradu.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 20:26

Poručnik, da u pravu si, nisam video taj deo oko naziva. Što se tiče Filipovića, sada prvi put čujem da se nije tako prezivao, to nisam znao, pa sam malo iznenađen. Mislio sam da je to pravo ime i prezime.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 20:27

Sloba1 (citat):
Stanko pa kako su smeli da skrnave nešto što je bilo original i izvorno nametajući nešto što nema veze sa NOB-om... neverovatno, šta sve neće uraditi vlasti.

Biraj riječi.
Stavljen je državni grb, a u NOB je bilo puno Hrvata koji nisu zapravo imali veze s ideologijom petokrake (građanski sloj, radićevci....)...

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 20:46

Max Blitz (citat):
Sloba1 (citat):
Stanko pa kako su smeli da skrnave nešto što je bilo original i izvorno nametajući nešto što nema veze sa NOB-om... neverovatno, šta sve neće uraditi vlasti.

Biraj riječi.
Stavljen je državni grb, a u NOB je bilo puno Hrvata koji nisu zapravo imali veze s ideologijom petokrake (građanski sloj, radićevci....)...

Uz svo postovanje drzavnog grba, koji je nasao mjesto i u grbu SR Hrvatske, spomenik je podignut onima koji su se borili pod petokrakom zvijezdom, bez obzira na ideologiju.
Na zalost, pod slicnim grbom su se borili oni koji su bili u sukobu sa ovima pod petokrakom, da ne ulazimo u istoriju.

Licno, ne smatram da je skrnavljenje promjena simbola na spomeniku, kao sto mi ne bi smetala da su na spomenik Bana Jelacica ili Matije Gupca stavili petokraku u vrijeme kad je sila bila u njihovim rukama.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 20:50

Nema niko, čoveče, pravo da izvorno što je bilo, da skrnavi i prepravlja i stidi se svojih pretaka... Isklesali ono pod čim su se borili i stavili obeležje koje tada i sa time nema veze. Ako, ovo Maks, tebi nije jasno, ja onda nemam reči. Ako su tako i ostale republike uradile što i Hrvatska i izmenile kulturno istorijske spomenike onda nemam više šta reći.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 20:53

Poručnik, pa što bi komunisti, menjali obeležje spomeniku Bana Jelačića, jer to je kulturno istorijski spomenik i ostaje kao svedočanstvo toga doba, nema razloga, ali ovo, da menjaju original, to je nedopustivo... Čudi me SUBNOR Hrvatske, što ćuti i sve je to ladno pustio ?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 20:58

Sloba1 (citat):
Poručnik, pa što bi komunisti, menjali obeležje spomeniku Bana Jelačića, jer to je kulturno istorijski spomenik i ostaje kao svedočanstvo toga doba, nema razloga...

Slobo, slobodo, okani se ćoravih priča.

A spomenik banu Jelačiću je kompletno uklonjen s Trga 1947.

Sreća da je netko pametan riskirajući puno uspio da se samo izreže u komade i spremi, a ne istali, pa je 1990. ponovo sklopljen i postavljen.

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 21:17

Max Blitz (citat):
Sloba1 (citat):
Poručnik, pa što bi komunisti, menjali obeležje spomeniku Bana Jelačića, jer to je kulturno istorijski spomenik i ostaje kao svedočanstvo toga doba, nema razloga...

Slobo, slobodo, okani se ćoravih priča.

A spomenik banu Jelačiću je kompletno uklonjen s Trga 1947.

Sreća da je netko pametan riskirajući puno uspio da se samo izreže u komade i spremi, a ne istali, pa je 1990. ponovo sklopljen i postavljen.

Ciji spomenik je bio na Trgu Republike u Zagrebu do 1990?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 21:24

Nemam ja ništa lično, samo iznosim svoje mišljenje... a to nisam znao da je spomenik bio uklonjen ali i sačuvan... a šta je stajalo na trgu kad nije bilo spomenika, sad sam tek zbunjen ???
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 21:30

PORUCNIK (citat):
Ciji spomenik je bio na Trgu Republike u Zagrebu do 1990?

Nije ništa bilo, uklonjen je i spomenik i postolje.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 21:32

Sloba1 (citat):
...nisam znao...

Istna je i da sam ponekad priznaš, a i primjetno je.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 21:57

Sloba1 (citat):
Poručnik, pa što bi komunisti, menjali obeležje spomeniku jer to je kulturno istorijski spomenik i ostaje kao svedočanstvo toga doba, nema razloga...

Bilo je poslije Drugog svjetskog rata više primjera kulturocida.

Npr. u Splitu su mladi skojevci 1947. čekićima razbili monumentalnu kamenu Bajamontijevu fontanu, koja je postavljena 1880.
Bajamonti je inače bio autonomaš (talijanaš), ali kao gradonačelnik zaslužan za mnoge kulturne aspekte razvoja grada.
Također npr. Mussolini je svojedobno izjavio :"Gdje je venecijanski (mletački) krilati lav, tu je Italija."
Još za vrijeme Kraljevine i nakon rata su ih sve porazbijali gdje god je koji bilo (na kamenim pročeljima), mislim da ih je svega nekoliko ostalo, a rijetki su cijeli.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime18.09.16 23:25

Ovo za lava je baš zanimljivost, a Musolini je baš razbesneo meštane i sasvim razumljivo sve su polupali...
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime19.09.16 7:47

Sloba1 (citat):
Nisam znao to za Filipovića da su ga xxx izručili nemcima, ruku na srce, taj deo i nisam nešto izučavao... Sada prva pomisao mi beše, xxx Srbin izručio Srbina nemcima...
Stjepan Filipovic nije bio srbin a i veliko je pitanje ko ga je zarobio i izrucio nemcima.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime19.09.16 15:11

Mislio sam da je bio srbin i da su ga svoji izručili okupatoru jer su mrzeli komuniste...
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime19.09.16 16:25

Sloba1 (citat):
Mislio sam da je bio srbin i da su ga svoji izručili okupatoru jer su mrzeli komuniste...
Pa i jeste izrucen zato sto je komunista, a ne zato sto je druge nacionalnosti. Predavani ili prodavani su i komunisti Srbi.
xxx ga jesu zarobili, a nisu znali koga su zarobili. Kad im je rekao, bili su zbunjeni i nisu znali sta da rade s njim, pa su ga sproveli visoj komandi, a neko iz te vise komande ih je predao (ili prodao) Nijemcima. Kao i mnoge Srbe, uostalom.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime19.09.16 18:53

xxx ga jesu zarobili ? sta posrazumevas pod xxx?
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime19.09.16 21:48

vladimir (citat):
xxx ga jesu zarobili ? sta posrazumevas pod xxx?
Kraljevska vojska u otadzbini.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime19.09.16 22:30

Spomenik ucesnicima NORa u Bijelom Polju

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-15

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime27.11.16 17:49

Stevu Filipovica su zarobili xxx porucnika Neska Nedica, i to se zna, ne razumem zasto xxx, reci ono sto je bilo jer se promeniti ne moze. Izdata je naredba za uklanjanja spomenika banu Jelacicu tako da se rasklopi u delove kako je i sklopljen (ako neko poznaje livacki rad zna kako je izliven) i da delovi se skladiste u prostoriju koja se skoro i ne koristi, u ovom slucaju mislim da su skladistili na tavan muzeja.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime27.11.16 19:29

Bijelo Polje je osvetlalo obraz podizanjem ovog velelepnog spomenika u čast borcima koji su svoju krv lili da bi mi danas živeli u slobodi. Ono što su uradili spomeniku u Hrvatskoj, mesto Dugo Selo je za svaku osudu, oskrnavši spomenik istorije.
Znači Filipovića su uhvatili i predali nemcima, njihovi tada saradnici i protivnici komunista, da upotrebim ove birane reči u najkraćem. Za spomenik u Zg sam čuo da je rasklopljen i da ta tehnika postoji, tako da kako je rasklopljen tako su nove hrvatske vlasti ga ponovo sklopile i vratile na mesto.
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-15

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime27.11.16 22:02

Izvinjavam se administraciji ako nisam smeo da napisem naziv vojne formacije kojoj je pripadao pomenuti lik, ali cini mi se da ovde citam na forumu sve vojne formacije koje su napisane punim nazivom.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime27.11.16 23:03

Brko pa napiši i ti naziv formacije, to nije kažnjivo, bar u tom delu. I te formacije su isto deo istorije koja je za nama. Iz te kože se ne može.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3736
ČLAN OD: : 2013-12-01

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime24.03.17 1:07

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime13.07.17 23:19

Spomenik palim borcima NOB u Biogradu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Foto - Matrix.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime02.09.17 14:34

Prvi put nakon otkrivanja spomenika poginulim borcima u Dolini heroja u Nacionalnom parku Sutjeska 1971. godine, počela je kompletna restauracija ovog historijskog blaga na teritoriji općine Foča.
"Zahvaljujemo se načelniku općine Foča na razumijevanju te ustupanju vatrogasaca i opreme bez nadoknade", kažu iz Nacionalnog parka Sutjeska.
Dolina heroja je memorijalni spomenik posvećen bitci na Sutjesci koja se odigrala 1943. godine. Spomenik poginulim borcima je rad kipara Miodraga Živkovića. Ispred spomenika je spomen kosturnica u kojoj je sahranjen 3.301 borac.
Naredne godine obilježava se 75 godina od Bitke na Sutjesci, a do tad bi spomenik u NP Sutjeska trebao dobiti novi sjaj...


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime08.09.17 6:39

PORUCNIK (citat):
Spomenik ucesnicima NORa u Bijelom Polju

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2448
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime04.07.18 22:24

FRUŠKA GORA - I.

POLETJE - 3.dan:

SPOMENIK NOB


[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                                       Eden najlepših spomenikov

[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                                  Pogumno naprej v nove zmage

[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                               Ponosno branimo svojo domovino

[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                                          Streljanje talcev

[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                                   Izgon deklet in mater v taborišča

[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                 Kljub premoči v živi sili in orožju patrizani premagujejo sovražnika

[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                      Končno je prišla zmaga in veselje ob priborjeni svobodi
Na vrh Go down
Zoran I
Poručnik
Poručnik
Zoran I


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2448
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime04.07.18 22:27

PLANINA BORJE - I.

POLETI - 4.dan:

DAN BORCA


[You must be registered and logged in to see this image.]
                                                                   V trajen spomin padlim borcem
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime23.09.18 21:48

Prilaz spomeniku - cvetu -[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime23.09.18 21:50

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime23.09.18 21:52

Skulptura Logoraš kod Memorijalnog muzeja[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime07.11.18 13:32

Jutros ja idem raditi kad vidim drug Rade Končar odmara na podu. Very Happy
Očito ga je netko rano jutros zaskočio i oborio sa nogu, jučer je bio živ i zdrav.  

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime07.11.18 13:45

Vojnik Graničar (citat):
Jutros ja idem raditi kad vidim drug Rade Končar odmara na podu.
Očito ga je netko rano jutros zaskočio i oborio sa nogu, jučer je bio živ i zdrav.

Počinitelj je 65-godišnjak kojem je tom prilikom spomenik pao na nogu i slomio je, tako da je završio u bolnici.

Naravno, vrijedni internet ratnici sad troše tipkovnice i prste na razne komentare o karmi, kako ima Boga i slično.

Nastran  Smile  kakav jesam, uglavnom se smijem čitajući te komentare, jbg.


[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime07.11.18 18:28

Iznenadio me jutros naj ranije Rade Končar pa sam ga morao uslikati.
Gledam Shocked Rade Končar zalegao u parku.!?
Ono se pitam ma da nije opet u nekoj zasjedi i čeka neprijatelja.!!! Very Happy
Rade zaboravio da je mladost prošla i da se više ne može braniti kao nekada. lol!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime07.11.18 18:32

Max Blitz (citat):

Počinitelj je 65-godišnjak kojem je tom prilikom spomenik pao na nogu i slomio je, tako da je završio u bolnici.
Svaka čast! U tim godinama toliko silan i jak cheers

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime07.11.18 19:57

PORUCNIK (citat):
Svaka čast! U tim godinama toliko silan i jak cheers

Nego što, još i napojen i osokoljen alkoholom u pola pet ujutro.  drunken

Pravi 65-godišnji gospodin, dika i ponos obitelji. tongue

Dobro je da se odmah zna tko je, a saznat ćemo i opširnije, da se ne raspredaju (dodatne) gluposti oko 'nepoznatog' počinitelja.

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime08.11.18 2:31

Vojnik Graničar (citat):
Jutros ja idem raditi kad vidim drug Rade Končar odmara na podu. Very Happy
Očito ga je netko rano jutros zaskočio i oborio sa nogu, jučer je bio živ i zdrav.  

[You must be registered and logged in to see this image.]
Oskrnavljen spomenik istorije.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime08.11.18 9:47

Sloba1 (citat):
Oskrnavljen spomenik istorije.
Vrijeme čini svoje.
Svidjelo se to nekome ili ne.
Naj veći pothvat tog partizana - komuniste je bacanje bombe na limenu glazbu u Šibeniku. Very Happy
Mislim da je tvoj otac zaslužio veći spomenik od njega.
Ali to nitko ne cijeni.
Za razliku od Končar koji je bio "partizan" i "komunista" a u jednopartijskom sistemu naravno da je očekivati da svoji podižu spomenike svojima pa i za takve "hrabre" pothvate.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime08.11.18 13:19

Spomenik je vraćen na mjesto, niš' se ne sekirajte... čuvajte živce i pazite na tlak.  tongue

[You must be registered and logged in to see this image.]


Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-15

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime08.11.18 20:40

Idealna prilika da bistu odnesu negde u muzej, mada bih je pre trebalo odneti u topionicu.
Na vrh Go down
Stanko1
Podporučnik
Podporučnik
Stanko1


JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1880
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 74
M(j)esto Zagreb

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime09.11.18 7:01

Vojnik Graničar (citat):
Sloba1 (citat):
Oskrnavljen spomenik istorije.
Naj veći pothvat tog partizana - komuniste je bacanje bombe na limenu glazbu u Šibeniku. Very Happy
Mislim da je tvoj otac zaslužio veći spomenik od njega. Za razliku od Končar koji je bio "partizan" i "komunista" a u jednopartijskom sistemu naravno da je očekivati da svoji podižu spomenike svojima pa i za takve "hrabre" pothvate.
Neće biti baš tako, malo više poznavanja povijesti ne bi škodilo. Prije svega bombe na talijansku limenu glazbu nisu bačene u Šibeniku nego u Splitu, točnije u gradu koji se zahvaljujući turbo-domoljubima zvao Spalato, ali to nije bitno u ovoj priči.
Rade Končar je prije rata organizirao radnički pokret, štrajkove i demonstracije, a nakon okupacije je radio na dizanju ustanka. Osobno je inicirao i nadzirao pripreme za neke spektakularne akcije zagrebačkih ilegalaca poput napada na sveučilišnu satniju u Runjaninovoj ulici i diverzije u Glavnoj pošti. Meni to izgleda važnije od bombi koje su bacili splitski ilegalci - ne radi muzike nego im se nije svidjelo da čovjek koji tu muziku ne pozdravi uzdignutom desnicom popije batine, a i nešto ricinusa.
Danas su u ovim jadnim postjugoslavenskim državicama partizani i komunisti uglavnom predmet sprdanja i zgražanja, trči se punom brzinom u bolju fašističko-kvislinšku prošlost, pa ni ''podvig'' pijanog kretena nije čudo nego dijagnoza.
Na vrh Go down
Stanko1
Podporučnik
Podporučnik
Stanko1


JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1880
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 74
M(j)esto Zagreb

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime09.11.18 8:58

Speaking about dijagnoza:

''Ma ni ne poznajem čovika. Možda je bio odličan. Osobno protiv njega i obitelji nemam ništa, ali ne volim komuniste, partizane i Srbe. Narodne heroje isto ne volim. Nikada to nisam volio, kaže Ante''.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-15

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime09.11.18 17:46

Bravo za iskrenost, a i zasto bi ih voleo? Medjutim eto ispade da se ipak slucajno ne namerno dogodilo, jedino sto ga Koncar Rade rani u nogu, e da je bio trezan a ne pijan nista od toga nebi bilo, a mozda je i uticalo i rano jutro jer kad osoba nije sva svoja u tako ranim jutarnjim satima eto belaja.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime09.11.18 17:59

Stanko1 (citat):

Neće biti baš tako, malo više poznavanja povijesti ne bi škodilo. Prije svega bombe na talijansku limenu glazbu nisu bačene u Šibeniku nego u Splitu, točnije u gradu koji se zahvaljujući turbo-domoljubima zvao Spalato, ali to nije bitno u ovoj priči.
Rade Končar je prije rata organizirao radnički pokret, štrajkove i demonstracije, a nakon okupacije je radio na dizanju ustanka. Osobno je inicirao i nadzirao pripreme za neke spektakularne akcije zagrebačkih ilegalaca poput napada na sveučilišnu satniju u Runjaninovoj ulici i diverzije u Glavnoj pošti. Meni to izgleda važnije od bombi koje su bacili splitski ilegalci - ne radi muzike nego im se nije svidjelo da čovjek koji tu muziku ne pozdravi uzdignutom desnicom popije batine, a i nešto ricinusa.
Danas su u ovim jadnim postjugoslavenskim državicama partizani i komunisti uglavnom predmet sprdanja i zgražanja, trči se punom brzinom u bolju fašističko-kvislinšku prošlost, pa ni ''podvig'' pijanog kretena nije čudo nego dijagnoza.

Čitao sam ja o tom junaku. Suspect  
I moja baba bi isti to mogla raditi da je bila njegovih godina i da je imala priliku. Very Happy
Međutim nije volila politiku....... i ostalo što ide uz to.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime09.11.18 22:18

Vojnik Graničar (citat):
Stanko1 (citat):

Neće biti baš tako, malo više poznavanja povijesti ne bi škodilo. Prije svega bombe na talijansku limenu glazbu nisu bačene u Šibeniku nego u Splitu, točnije u gradu koji se zahvaljujući turbo-domoljubima zvao Spalato, ali to nije bitno u ovoj priči.
Rade Končar je prije rata organizirao radnički pokret, štrajkove i demonstracije, a nakon okupacije je radio na dizanju ustanka. Osobno je inicirao i nadzirao pripreme za neke spektakularne akcije zagrebačkih ilegalaca poput napada na sveučilišnu satniju u Runjaninovoj ulici i diverzije u Glavnoj pošti. Meni to izgleda važnije od bombi koje su bacili splitski ilegalci - ne radi muzike nego im se nije svidjelo da čovjek koji tu muziku ne pozdravi uzdignutom desnicom popije batine, a i nešto ricinusa.
Danas su u ovim jadnim postjugoslavenskim državicama partizani i komunisti uglavnom predmet sprdanja i zgražanja, trči se punom brzinom u bolju fašističko-kvislinšku prošlost, pa ni ''podvig'' pijanog kretena nije čudo nego dijagnoza.

Čitao sam ja o tom junaku. Suspect  
I moja baba bi isti to mogla raditi da je bila njegovih godina i da je imala priliku.  Very Happy
Međutim nije volila politiku....... i ostalo što ide uz to.
E, a ovaj se nije teturao oko spomenika tvoje babe i rvao se s njim, no mu proradilo... sta god lol!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime10.11.18 2:20

Zbog osnovane sumnje u nanošenje teških tjelesnih ozljeda muškaracu u Splitu, Rade Končar je 76 godina nakon što je su ga u 31. godini života strijeljali Talijani, završio u pritvoru prije izlaska pred istražnog suca.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sponsored content





Spomenici NOB-a - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Spomenici NOB-a
Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Vojna Historija / Vojna Povijest / Војна историја-
Idi na: