FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories

HomeEventsRegistracijaLogin
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Za Ljubitelje Dobre Kapljice
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:19 by Doktor Živago

» Ilustrovane dosjetke
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:18 by goran9030

» KUTAK ZA VICEVE
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:06 by Doktor Živago

» Euro umjesto kune u Hrvatskoj
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:04 by Doktor Živago

» Sex u zrelim godinama
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:02 by Doktor Živago

» "Mudre" misli i izreke
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:01 by Doktor Živago

» Psi - ljubimci i lutalice
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:00 by goran9030

» STRIPOVI I ROTO ROMANI
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 22:59 by Doktor Živago

» Ah, te žene...
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 22:55 by Doktor Živago

Latest topics
» Za Ljubitelje Dobre Kapljice
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:19 by Doktor Živago

» Ilustrovane dosjetke
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:18 by goran9030

» KUTAK ZA VICEVE
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:06 by Doktor Živago

» Euro umjesto kune u Hrvatskoj
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:04 by Doktor Živago

» Sex u zrelim godinama
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:02 by Doktor Živago

» "Mudre" misli i izreke
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:01 by Doktor Živago

» Psi - ljubimci i lutalice
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 23:00 by goran9030

» STRIPOVI I ROTO ROMANI
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 22:59 by Doktor Živago

» Ah, te žene...
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitimeYesterday at 22:55 by Doktor Živago

Keywords
1981 vojna ZADAR tito bihać 5327 1985 karaula Skoplje Kasarna 2917 pirot split Bileca drugove priroda štip tražim surdulica klasa marsal zagreb bela hrane ljubljana muzika
Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Top posting users this week
goran9030
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_lcapŠto je JNA predstavljala u vašem životu? Voting_barŠto je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_rcap 
Doktor Živago
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_lcapŠto je JNA predstavljala u vašem životu? Voting_barŠto je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_rcap 
vladimir
Sloba1
Vojnik Graničar
pera84
arcibald01
dojran
JP99
Mikula 67
Affiliates
free forum

Što je JNA predstavljala u vašem životu?

Go down 
+29
miler
harijet
Gicko Prasić
posavljak
čato
janeztrdi
boyan64
profesionalac
semsudin
Bogart
Boske
Stazio
Max Blitz
SveJug
Borgo
tose
pera84
Rodic Zeljko
Slaviša Makso
jun91 osijek
Kaplar M
vladimir
pelister1
purger
gayvojnik
Gringo
Zemo
alexandar
Marduk
33 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next

Kako ocjenjujete svoj boravak u JNA
Najljepši dani moga života
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_lcap5%Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_rcap
 5% [ 3 ]
Lijep period u mome životu
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_lcap53%Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_rcap
 53% [ 31 ]
Dobro i loše vrijeme
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_lcap26%Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_rcap
 26% [ 15 ]
Samo gubljenje vremena
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_lcap12%Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_rcap
 12% [ 7 ]
Loš period u mome životu
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_lcap0%Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Najgori dani moga života
Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_lcap3%Što je JNA predstavljala u vašem životu? Vote_rcap
 3% [ 2 ]
Ukupno glasova : 58

AutorPoruka
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
Marduk

Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 311
ČLAN OD: : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

Što je JNA predstavljala u vašem životu? Empty
KomentarNaslov komentara: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime28.11.09 21:49

Ocijenite vrijeme provedeno u JNA
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL ARMIJE u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

KomentarNaslov komentara: Re   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime27.07.11 22:55

lep period u zivotu,veliko zivotno iskustvo, i vreme koje se pamti do kraja zivota.
i samo postojanje foruma sve kazuje lol! lol! lol!
Na vrh Go down
Zemo
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2009-12-10
DOB : 63
M(j)esto Sarajevo

KomentarNaslov komentara: zemo   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime29.07.11 16:16

Vrijeme provedeno u JNA... Veoma bitan period na početku zrelosti svakoga od nas. Tu smo se "dovodili" u red. Učili i prihvatali več naučene stvari koje smo mrzili iz dna duše dok smo bili u "civilkama". Jako izražen dril naročito kroz vojničku obuku te i kroz radne aktivnosti, nastavu i odmor su nam usadili osječaj poštovanja prema činu, odnosno starijem od sebe. Rano ustajanje, namještanje kreveta i čitav slijed aktivnosti nas je očeličio i fizički a reklo bi se i psihički tako da smo iz JNA izlazili nekako zreliji i ozbiljniji...
Često pomislim i požalim za tom obavezom i poželim današnjim mladićima da makar malo osjete tu "školu života"..
Na vrh Go down
alexandar

JM10 JM

KomentarNaslov komentara: Re   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime29.07.11 18:10

pa zamislite apsurd i potpuno dva sveta........
kad truba svira povecerje mladi se spremaju za izlazak,
a jutarnja truba objavljuje dolazak kuci..... Shocked
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo

BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime02.10.11 19:11

Period sazrijevanja ali i odricanja, prerastanje mladića u muškarca ispit zrelosti u svakom smislu ali i nove spoznaje u životu, vojnički dril nam je mnogima u skorom nadolazećem vihoru rata pomogao proživjeti velika i teška ratišta, i baš zato se s ponosom sječam i ovih ali i onih vremena, ipak se to ne može kupiti novcem,ako se ne proživi!!! meni osobno na čast i jedno i drugi i danas živim relativno normalno bez mržnje prema ikome ali i bez grižnje savjesti jer mi je obraz čist a tome mi je uveliko pomogao vojni rok kao i kvalitetan časnički kadar koji nas je naučio i viteštvu i časti i hrabrosti kao i vojnoj doktrini!!
Na vrh Go down
gayvojnik
Gušter
Gušter
gayvojnik

BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2009-11-08

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime14.10.11 21:51

JNA kao nuzno zlo. Idu svi pa da idem i ja. Kad bi svi kroz prozor da skacu skakao bih i ja
Na vrh Go down
purger
purger

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 57
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime14.10.11 22:09

više kad moraju svi moram i ja Very Happy

Gušter
Gušter
gayvojnik

BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2009-11-08

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime14.10.11 22:12

nista se ne mora bre purger
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime15.10.11 14:53

Što je JNA predstavljala u vašem životu? P025
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba
pelister1

BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2011-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime17.10.11 19:50

Za mene je bilo jedno lepo iskustvo , jeste da nije bas bilo lako ali rado se secam tog perioda.Imao sam tu srecu da sluzim u tri YU republike , iako neki moji drugovi su hvatali veze u vojni odsek da sluze sto blize kuci. Taj vojni rok mi je pomogao i da brze sazrim a i da naucim kako se peru carape. Sto ih vise trljas vise izlazi mulj a ruke ti ispucaju od vode ..., a i naucio sam da cistim cizme ... Za razliku od danasnju razmazenu omladinu koja je vezana za maminu haljinu . A i bili smo mladi ...

flower flower flower
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime18.10.11 6:25

Sekoji den od utre na sobajle go rabotiš ko crvot vo kamenot....???
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba
pelister1

BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2011-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime18.10.11 16:03

Kako ko king
Na vrh Go down
vladimir
Major
Major

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 5034
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Šta je JNA predstavljala u vašemu životu   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime25.10.11 21:41

JNA je bila skola zivota
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime26.10.11 14:57

pelister1 (citat):
Kako ko king
I reče pijetao u jutro.....sve su koke kurveeeee
a odgovaraju koke,....... kako koja, kako koja...
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M

BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime14.12.11 16:36

Ponekad se osetim prevarenim... kao da mi je neko ukrao 14 meseci iz mladosti. A onda kažem, ma nije bilo loše. Imao sam dosta drugara, bio na mestima gde inače ne bih nikada otišao i tome slično. Sve zavisi od raspoloženja.
Ali jedno je sigurno, JNA je bila jedno veliko iskustvo u mom životu.
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek

BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime15.12.11 12:25

ogromno iskustvo,škola života.Jedino da nisam bio u to vreme kad sam bio bilo bi extra.To se nezaboravlja uspomene će me pratit do groba Sad
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime16.12.11 21:41

12 mjeseci ćorke,hehehe,pa mi nakon toga smjestili rezervu u Karlovac a ja iz Zagreba pig

za mene gubljenje vremena.

purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime16.12.11 21:57

Ja nikad nisam bio u rezervi Very Happy kako sam se skinuo 86 godine mislim da se tada zvalo "ratni raspored" mi je bio u ondašnjoj miliciji u kojoj opet nikad nisam bio Smile

Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime16.12.11 22:02

purger (citat):
Ja nikad nisam bio u rezervi Very Happy kako sam se skinuo 86 godine mislim da se tada zvalo "ratni raspored" mi je bio u ondašnjoj miliciji u kojoj opet nikad nisam bio Smile

hehehe,Purgerinjo,aj fala Bogu da je tebe sreća pratila king

Džomba
Džomba

BROJ POSTOVA: : 149
ČLAN OD: : 2009-05-30
DOB : 53
M(j)esto Kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime16.12.11 22:17

Ne znam,ipak neko iskustvo 12 meseci iza škole odmah.Neko osamostaljenje,ali gde se videlo dosta nekih nelogičnosti,sve je išlo na to da se ne koristi glava.Gde se našao neko da misli završio je u pritvoru.A opet nije bilo loše.
Na vrh Go down
pera84
VRHOVNI KOMANDANT NAČELNIK GŠ
VRHOVNI KOMANDANT  NAČELNIK GŠ
pera84

JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6017
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime17.12.11 6:49

'ajd ne zajebavajte, rezerva nije bila losa. nekoliko dana bez kuce, preduzeca...prvo se pije ono sto se donijelo u transportnoj, posle se uvijek neko izvuce do sela i kupi rakije. obicno bude par "lokalnih" koji znaju okolinu kao svoj dzep pa se navecer nadje i kakav komad od svjeze zaklane domace zivotinje da zacvrci na vatri...nesto kao mini-godisnji, samo bez kupanja Laughing
a sto se tice jel' bilo gubljenje vremena; kako za koga. za rijetke kapacitete koji su zavrsavali dvije godine fakulteta za godinu, magistrirali u dvadeset drugoj i cekalo ih mjesto u konzulatu u Sidneyu ili BMW-om projektnom birou, jes' bila danguba. za one koji su tukli asfalt i od jutra do mraka po kaficima mlatili praznu slamu....ne znam sta su to oni propustili u zivotu.
licno, nije mi zao jednog minuta. bilo je teskih trenutaka, bilo je lijepih, odrastali smo preko noci, postajali muskarci (neki su ostali picke, al' o tom potom Laughing )...ostale se uspomene, drugovi...
dokaz za to je i ovaj forum. i posle svih budalastina koje su nas zadesile, svih granica koje su nas razdvojile, svih vojski i paravojski koje su nas regrutovale, mi smo se ponovo okupili kao (bivsi) pripadnici jedne armije. to nikako ne znaci da svi mislimo i osjecamo kao jedan, nismo to ni prije dvadeset-trideset-cetrdeset godina. al' ima nesto sto nas veze.
Na vrh Go down
purger
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime17.12.11 11:05

I to je navodno bilo plačeno kao da radiš ako si bio u radnom odnosu? lol!
Bili smo "bogata" zemlja pa to nije bio problem Evil or Very Mad
Mislim da je ipak bilo pretjerano po 7 dana gluvarit po Slunjskom polju Basketball

Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime17.12.11 11:22

purger (citat):

Mislim da je ipak bilo pretjerano po 7 dana gluvarit po Slunjskom polju Basketball

Nije ako si bio iz pasivnih krajeva,hehehe,ja bi rađe sjedio po cijele dane u kafiću u kvartu i platio da ne idem u rezervu a ne da oni meni plate.

purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime17.12.11 11:30

Sjećam se legendarnih akcija NNNI lol! bilo ih je pune birtije lol!
Jednom me vlastiti stari zaskočil iza nekog drveta i pita me jel ja radim za plave lol!
Samo sam mu rekel "znaš stari za ovo će mater saznat". lol! lol! lol!

Džomba
Džomba
jun91 osijek

BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime17.12.11 11:47

Rezerva je gadna stvar.2 puta sam bio (jebes srbiju),prvi put me nisu ni pustili kuci ,kad sam zavrsio vojni rok odmah mi zalepili 3 meseca, a drugi put kad su nas bombardovali otada opet 3 meseca,tako da je meni pun kurac rezeve i ratnog rasporeda i slicnih avantura Laughing Laughing
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime17.12.11 12:11

jun91 osijek (citat):
tako da je meni pun kurac rezeve i ratnog rasporeda i slicnih avantura Laughing Laughing

Tak je cheers

Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime17.12.11 13:55

@Purger,sad vidim da si zbrisal post,očito nisi shvatio šalu,sorry ako te zasmetalo,neću više pisati da me se krivo ne shvaća,

pozdrav svima, cheers

JM10 JM

KomentarNaslov komentara: Re   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime17.12.11 22:49

Citat :
perica
.......ostale se uspomene, drugovi...
dokaz za to je i ovaj forum. i posle svih budalastina koje su nas zadesile, svih granica koje su nas razdvojile, svih vojski i paravojski koje su nas regrutovale, mi smo se ponovo okupili kao (bivsi) pripadnici jedne armije....
Perice ovo si potrefio sto posto......PETICA Smile
Na vrh Go down
alexandar

JM10 JM

KomentarNaslov komentara: Re   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime17.12.11 23:04

Citat :
jun91 osijek
......2 puta sam bio (jebes srbiju),prvi put me nisu ni pustili kuci ....
Nisi jedini koji si nagrabusio,.....ali....nije ti brate Srbija kriva,....vec ljudi, svi znamo koji..... Exclamation
Zemlja je jedna,kakva god da je ,ali ljudi dolaze... ,prolaze....,i ako koga treba grditi ,treba ljude a ne ZEMLJU.Ne mozes sve u isti kos Exclamation Exclamation Exclamation

Neka se niko ne ljuti a pogotovo TI, mislim da je previd u pitanju Smile
Na vrh Go down
tose
Gušter
Gušter
tose

BROJ POSTOVA: : 72
ČLAN OD: : 2011-12-08
DOB : 55
M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime20.12.11 20:24

JNA u mom zivotu prestavlja zakon . Tamo sam dobio mnogo skole , bio sam dobro obucen kondiciono razume se, disciplina na nivou.Naucoi sam da volim i postujem sve ljude bez razlike vere i nacionalnosti itd.
Na vrh Go down
purger
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime21.12.11 11:45

Tose oprosti na maloj ispravci Wink ne bih želio da ispadne kakvo podbadanje ili provokacija ali sve to osim nekakve vojne obučenosti trebalo bi spadat u osnove neke kulture. Very Happy

Gušter
Gušter
tose

M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime21.12.11 21:31

Izvini Purgeru ako sam se loso izrazio Embarassed . Nisam imao nameru da neko provociram ili podbadam o nekekvu vojnu sacuvaj boze, hteo sam da kazem da je bila dobra kondiciona vezba neli u zravom telu zaravi duh. Smile
U JNA sm steko mnogo dobrih drugova Slovenaca ,Hrvata,Bosanaca,Srba i jos mnogi drugi koje ni na son ne mislim da ih zaboravim. Bas bi zeleo da nadzem neko od njih i da popijemo po jednu i popricamo o starih dobrih vremena.
Imao sam jedan drug iz Ljubjiane koj mi je mnogo pomogao i u civilsvo , nosio sam moju sestru na operaciju u Ljubljani ,a on mi je mnogo pomogao da se snadzem mislim da se zvao Boncina Matijaz nakon toga sam izgubio sve kontakte.

Znaci Purgeru izvini jos jednom ako sam nesto pogresio nije bilo zlonamerno cheers
Na vrh Go down
purger
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime22.12.11 19:57

Nema potrebe za bilo kakvim izvinjavanjem s tvoje strane,nisi me očito shvatio što sam želio reći.
Puno sreće u pronalasku drugova! cheers

Gušter
Gušter
tose

M(j)esto Titov Veles

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime22.12.11 21:28

Puno hvala druze Purger ! bounce
Na vrh Go down
Borgo
Gušter
Gušter
Borgo

BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2011-12-21
M(j)esto Zadar

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime26.12.11 20:13

Velika životna škola,lijepe uspomene
Na vrh Go down
purger
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime14.03.12 20:30

Čitam postove koji se uglavnom svode na životnu školu,upoznavanje.......nema puno stranica pa pogledajte study scratch

VRHOVNI KOMANDANT NAČELNIK GŠ
VRHOVNI KOMANDANT  NAČELNIK GŠ
pera84

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 6017
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime20.03.12 5:23

50% pusaca zapalilo je prvu cigaru u vojsci. neko iz zajebancije, a neko zbog zajebancije. sjecam se, na obuci, pauza izmedju casova, kaze desetar: deset minuta voljno, pusaci mozete zapalit', ostali pokupite MTS!
nakon sedam dana, svi pusaci Idea
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4271
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime18.01.13 11:11

Matrijalno sam jako puno izgubio za 16-17 meseci (odnod Svedska kruna - Dinari) makar da sam imao 23 god kada otisao u JNA ipak sam puno sto sta naucio. Posle toga je i doslo do preokreta u mom zivotu, ozenio se i stekao familiju.

Nekako sam jedan period posle razpada JNA odsecao tugu, zalost. Kao da je nestalo necega, necega sto je bilo moje, u sta sam i ja doprineo.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24247
ČLAN OD: : 2012-10-30

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime18.01.13 12:44

SveJug (citat):
Nekako sam jedan period posle razpada JNA odsecao tugu, zalost. Kao da je nestalo necega, necega sto je bilo moje, u sta sam i ja doprineo.

Dobro si to opisao. Slično se osjećala većina ljudi prisutnih na forumu, pretpostavljam. Iako je to nekome čudno, obzirom na to što se sve dogodilo i da smo iz raznih krajeva bivše SFRJ.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
Stazio

BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime18.01.13 12:59

Max Blitz (citat):
SveJug (citat):

Dobro si to opisao. Slično se osjećala većina ljudi prisutnih na forumu, pretpostavljam. Iako je to nekome čudno, obzirom na to što se sve dogodilo i da smo iz raznih krajeva bivše SFRJ.
Pa ništa nije crno - bijelo, kako tada, tako i danas. Za nas "klince", tek izašle iz srednje škole, JNA je bila u neku ruku škola života. To je dio naše mladosti i prirodno je da su uspomene većinom lijepe. Smile
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik

BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 58
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime23.01.13 23:29

Pa dok sam služio JNA mi je djelovala kao zatvor. Sjećate se kako smo svi brojali dane i jedva čekali kad ćemo se "skinuti". Gledano sa distance to je bilo jedno veliko životno iskustvo, takoreći jedan važan semestar životnog fakulteta sunny

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime23.01.13 23:51

Ja sam htio ostat još!

Barem do kraja ljeta ili početka zime....... ah Sad

sunny Montenegro bay.............. Very Happy

Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime24.01.13 0:09

Max Blitz (citat):
Ja sam htio ostat još!
Barem do kraja ljeta ili početka zime....... ah Sad
sunny Montenegro bay.............. Very Happy
Boka bay sunny A da nije bila neka ženska u pitanju? Mogao bi se raspitati. Wink
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime24.01.13 0:19

Stazio (citat):

Boka bay sunny A da nije bila neka ženska u pitanju? Mogao bi se raspitati. Wink

Oprosti Stazio! Embarassed

Kakva ženska, tko bi se s tim bakćao?
Žao mi bilo barkasu ostavit, taman je počela sezona od liganja....... pred kraj ljeta, ah... cheers
Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime24.01.13 0:38

Max Blitz (citat):
Stazio (citat):

Oprosti Stazio! Embarassed

Kakva ženska, tko bi se s tim bakćao?
Žao mi bilo barkasu ostavit, taman je počela sezona od liganja....... pred kraj ljeta, ah... cheers
Ne čudim ti se, kraj ljeta i početak jeseni su stvarno preljepi, ako se ne "uvale" kiše. sunny

Što je JNA predstavljala u vašem životu? Bokab

Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart

BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime15.02.13 18:04

Moglo je negde blize da se sluzi, u mom komsiluku su se svi zezali na racun onih koji su potezali veze i vezice kako ne bi otisli daleko, govorilo se "sredio mu cale da bude u Ecki" (selo par kilometara udaljeno od mog grada, gotovo predgradje, u kome je bio izdvojeni objekat JNA). Laughing
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime16.03.13 11:50

Svoj boravak u JNA smatram jednim od ljepsi trenutaka u zivotu.Mada je bilo i krizni trenutaka ipak je to za mene bila skola zivota koju mi moji roditelji nisu mogli dati.Odlaskom na sjever drzave a odatle na jug imo sam prilike da upoznam sve narode koji su tu zivjeli i razlicitosti koje su postojale.Danas kao roditelj zalim sto se ne sluzi vojni rok kao mi nekad jer nemaju tu sirinu pogleda koju smo mi imali.Pozdrav svima koji razmisljaju otprilike kao ja.
Na vrh Go down
profesionalac
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2012-12-14
M(j)esto Koper

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime19.03.13 14:28

Meni uopšte nije bilo teško. Jedva sam čekao kada idem u vojsku. U Zagrebu u Maršalki je bilo gadno ali za mene je bio to užitak ... kao klinac igrali se partizane i švabe tako da je to za mene bila malo ozbiljna igra lol! . 15 mjeseci kojih nikada u svom životu neču zaboraviti. Neprecenljivo iskustvo....
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 58
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime19.03.13 18:09

profesionalac (citat):
Meni uopšte nije bilo teško. Jedva sam čekao kada idem u vojsku. U Zagrebu u Maršalki je bilo gadno ali za mene je bio to užitak ... kao klinac igrali se partizane i švabe tako da je to za mene bila malo ozbiljna igra lol! . 15 mjeseci kojih nikada u svom životu neču zaboraviti. Neprecenljivo iskustvo....

Ja tako nekako.. Smile
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi

BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 53
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime21.03.13 9:57

meni je to bilo životno iskustvo,to su bili dani koje se rado sječam,bilo mi je lijepo.Nekad malo težije ali kad potegnem crtu-životno iskustvo.

rado se sječam tih dana i prijatelja koje sam upoznao sa cijele bivše jugoslavije.
Šteta što je sve tako završilo.Sretno svima,ma gdje god bili!

janeztrdi: komentar modifikovan dana: 22.05.13 20:37; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Što je JNA predstavljala u vašem životu?   Što je JNA predstavljala u vašem životu? Icon_minitime

Na vrh Go down

Što je JNA predstavljala u vašem životu?
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Crtice iz života i o životu
» Karaule JNA - Slovenija