FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Đala

Go down 
+3
missar
vladimir
murko robert
7 posters
AutorPoruka
murko robert
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 54
M(j)esto Maribor

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime24.02.13 8:50

Bio sam na karauli Đala 1989-1990g. i to od aprila do januara! Je bio ko u ovo vreme? Smile
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime24.02.13 11:03

to je karaula na granicnom prelazu Djala bilzu Horgosa ? mali granicni prelaz SFRJ/Madjarska samo dva policajca i dva carinika ? ili mozda gresim.
Na vrh Go down
murko robert
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 54
M(j)esto Maribor

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime24.02.13 11:39

da,to je blizu Horgoša. tromeja z SFRJ,Madjarsko i Romunijo. koliko ljudi je na granici neznam.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime24.02.13 11:54

murko robert
dobrodosao na forum. koristio sam taj granicni prelaz kad je na horgosu velika guzva. nadam se da niste imali mnogo posla oko obezbedjenja granice.miran je to kraj. samo sverc alkohola je bio biznis broj jedan.
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala    Đala - Karaula Đala Icon_minitime24.02.13 12:16

murko robert (citat):
Bio sam na karauli Đala 1989-1990g. i to od aprila do januara! Je bio ko u ovo vreme?   Smile

murko robert, ovo  je karaula  na periferiji mesta Đala. Smeštena je  pored samog puta koji vodi prema tromeđi.
Ako je tvoja dobro, ako i nije nastavićemo da se družimo. U svakom slučaju dobro došao na forum. cheers

[You must be registered and logged in to see this image.]


missar: komentar modifikovan dana: 24.02.13 12:37; prepravljeno ukupno 1 puta

minjon voli ovaj upis

Na vrh Go down
murko robert
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 54
M(j)esto Maribor

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime24.02.13 12:29

tada je bilo malo frke sa Čeušeskom. baš 1989g on je pao kao predsednik Romunske. nismo znali dal čemo se it kuči. ali sve se je završilo ok. Smile
missar-da to je ta karaula. Wink dobre uspomene.
veseli me da sam se pridružio ovom foromu i sa zadovoljstvom čemo nastavit druženje.
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala    Đala - Karaula Đala Icon_minitime24.02.13 12:43

murko robert (citat):
tada je bilo malo frke sa Čeušeskom. baš 1989g on je pao kao predsednik Romunske. nismo znali dal čemo se it kuči. ali sve se je završilo ok. Smile
missar-da to je ta karaula. Wink dobre uspomene.
veseli me da sam se pridružio ovom foromu i sa zadovoljstvom čemo nastavit druženje.

Sećam se dobro toga, bilo stanje pripravnosti. Zdušno smo podržavali narod u Rumuniji. Dok vama u  vojsci, i nije bilo svejedno.... Laughing
cheers
Na vrh Go down
murko robert
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 54
M(j)esto Maribor

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime24.02.13 12:45

točno tako...ali hvala bogu da se je završilo kako treba.
cheers
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime24.02.13 16:06

pozdrav i dobrodoslica od mene...s obzirom da sam bio u JNA tamo odakle si ti Smile

ti si maltene s granice poslat na granicu...cekamo price o dozivljajima iz patrola...
Na vrh Go down
murko robert
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 54
M(j)esto Maribor

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime24.02.13 17:25

Kemo Specijalac (citat):
pozdrav i dobrodoslica od mene...s obzirom da sam bio u JNA tamo odakle si ti Smile

ti si maltene s granice poslat na granicu...cekamo price o dozivljajima iz patrola...

u kojoj kasarni si bio? i koje godine?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime24.02.13 17:31

ukratko...dosao u Slava Klavora (sada je nema)

[You must be registered and logged in to see this link.]


vrlo brzo usao u vojni orkestar i presao u Kadetnicu vojnicki klub...

[You must be registered and logged in to see this link.]

septembar 87/88


imas privatnu poruku od mene...


Kemo Specijalac: komentar modifikovan dana: 24.02.13 18:18; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
murko robert
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 54
M(j)esto Maribor

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime24.02.13 17:42

dobro onda znaš Maribor. jesi li ikad bio poslije u Mariboru?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime24.02.13 18:39

Jesam 2010, napisao sam ti sve u privatnoj poruci,da ne bi kvarili temu o Djali.

pogledaj gore iznad, pise ti " Imate 1 novu ...." Smile
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime29.11.13 20:24

detalj iz karaule Djala


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
murko robert
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 54
M(j)esto Maribor

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime16.12.13 8:51

Very Happy 
Na vrh Go down
Slobodan obrenovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-12-23

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime23.12.16 8:35

murko robert (citat):
da,to je blizu Horgoša. tromeja z SFRJ,Madjarsko i Romunijo. koliko ljudi je na granici neznam.
Karaula Rabe je bila na tromedji sa Madjarskom i Rumunijom

minjon voli ovaj upis

Na vrh Go down
voja64
Džomba
Džomba
voja64


BROJ POSTOVA: : 116
ČLAN OD: : 2016-11-14
M(j)esto Srpski Itebej-Banat

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime02.04.17 18:29

Karaula Đala pored istoimenog sela je bila prva u nizu 12.graničnog bataljona VP1773 Kikinda i u celosti joj je reon bio sa SR Mađarskom.
Početak sektora je od reke Tise do susedne karaule Rabe pored istoimenog naselja koje je u izumiranju a nalazi se na tromeđi tj.pokriva i deo sa SR Mađarskom i deo sa SR.Rumunijom.
Selo Đala je naspram sebe preko malograničnog prelaza imalo susedno mesto u Mađarskoj pod imenom Tizaziget i u njega smo svi sa pograničnim dozvolama rado išli u šoping pred zalazak JNA kada su stege za vojna lica malo popustila a falilo svega.
Koliko li sam samo puta išao do Đale u vreme nestašica goriva gde se jedino bez većih gužvi brzo dolazilo do dizela.
Kao uspomena na te dane ostala mi je od drugara i ova značka graničara.[You must be registered and logged in to see this image.]

Po gašenju JNA smo zadužili ove ;
[url=https://servimg.com/view/19629074/35][You must be registered and logged in to see this image.][/url]
Na vrh Go down
minjon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-02-19

Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime30.04.23 21:18

missar (citat):
murko robert (citat):
Bio sam na karauli Đala 1989-1990g. i to od aprila do januara! Je bio ko u ovo vreme?   Smile

murko robert, ovo  je karaula  na periferiji mesta Đala. Smeštena je  pored samog puta koji vodi prema tromeđi.
Ako je tvoja dobro, ako i nije nastavićemo da se družimo. U svakom slučaju dobro došao na forum. cheers

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako je na putu prema tromedji onda je to karaula Rabe. Bio sam tu od 08.03.1991 do 16.01.1992 nazalost u vrijeme rata ali  lijepe uspomene.
Na vrh Go down
Sponsored content





Đala - Karaula Đala Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Đala   Đala - Karaula Đala Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Đala
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula DUB
» MARIBOR, Melje, 80/81
» Karaula Kostin Dol

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP VOJVODINA-
Idi na: