FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Dugo Selo

Go down 
+62
BFwashere
BKelmendi
Vuk Đ.
staža/20
predragpego
Zoran L.
Mirko Dobrnjac
joža82
rudolf
avgust 85
2.četa Dugo Selo
Miro Salaj
Saša 7464/19
pera84
Sretenko Maric
Sretenko
ČVRRV
Aprilac64
Dragoslav
ZLAYA_67
Tuzlak 81/82
Vanja
zlatokosi
zwrkan
tuzlak01
J.Markovic
mkostic
causevic hajro
Dugoselo
odaaaa
ZLATKO67
GROM
Kalfa
narednik1971
longvillage
Hdamir
palčič
East&West
marijo71
Brkakougar
karateka
Saša 7464
Caka
JanuziMejdi
ZAGORAC
zvezda
Trovač
Cato ko Vukovica
M.No
1988-1989
Matjaž1970
max1211
LiS55
Srdjan Avramov
bgd
milutins
Guster 1991
Max Blitz
pukovnik
vladimir
SveJug
Tenkić
66 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-14

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeSun Jan 01, 2017 3:23 pm

Tuzlak dobro dosao na forum, ko je bio u tvoje vreme nacelnik staba brigade?
Na vrh Go down
tuzlak01
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-12-30
DOB : 53
M(j)esto Beograd

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeMon Jan 02, 2017 10:51 am

Ne secam se visih cinova mozda major Stevanovic nisam siguran
Na vrh Go down
mkostic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-10-23

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: dec 87/Mart 88    Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeThu Jan 12, 2017 1:54 am

tuzlak01 (citat):
služio kod kap Gutića vod Bričića na bvp ima li koga 88/89  Very Happy

Saša0101 voli ovaj upis

Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Perši Nenad   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeTue Jan 17, 2017 4:46 pm

Caka (citat):
Nisam znao , steta , tesko je bilo ... Znas li sta bi sa Persi Nenadom I Krpanicem
  nenad je doktorirao elektrotehniku i več je godinama redovni profesor u varaždinu na fakultetu informatike i organizacije
Na vrh Go down
zlatokosi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-01-30

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeMon Jan 30, 2017 7:24 pm

Pozdrav svima ...bio sam VP 7464, septembarac 88/89....vezista u MBB 120 mm, kod kapetana Ljucovića
Na vrh Go down
Vanja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-03-10

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeFri Mar 10, 2017 12:59 pm

Pozdrav svima. Zovem se Vanja Dodig iz Beograda sam i sluzio sam u Dugom Selu u četi tehničkog odrzavanja-ČTO 85/86. Bio sam ćata nadimak mi je bio "Čkalja". Takodje sam radio u radionici kao "puškar" majstor s kojim sam radio bio je Hlebec Josip - ljudina od čoveka ne znam da li je bio bolji majstor ili čovek malo je takvih. Komandant ČTO je bio Baranović Boris koji baš i nije volio nas gradske momke. Sećam se i zastavnika Face kao i Dmitar Grubora kojeg sm zvali Gruber po seriji Alo Alo koja je tad pocela da se prikazuje...i jer se stalno javljao da bude dežurni kad vojska ide na kupanje...Sećam se i zapovjednik tehničke radionice poručnika Nešić Dejana s koim smo prvi put povezali spektrum na jedan TV kako bi igrali Stratego. Samnom su služili Reljić Željko, Plazonić Ivica, Kompara Dušan, Čmrlec Živko i još mnogi nek izvinu svi kojih se nisam setio...
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeFri Mar 10, 2017 8:30 pm

Vanja , koja si klasa bio?
Na vrh Go down
Vanja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-03-10

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeFri Mar 10, 2017 8:43 pm

Avgust 85 u Dugo Selo sam došao iz Niša u novembru 85 skinuo se u avgustu 86 (u Nišu završio obuku u kasarni Filip Kljajić)
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeFri Mar 10, 2017 8:50 pm

hahahaha, gene. Ja bio kerovodja. Stari cata vam je bio februarac, mali, bucmasti iz Backog Gradista. Ja sam u septembru 85 bio u COP Nis na obuci. Garant si se skinuo 29?
Na vrh Go down
Vanja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-03-10

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeFri Mar 10, 2017 8:55 pm

Tu negde zaboravilo se. Sećam se nekih kerovodja kao i jednog psa mislim da je bio vucjak koji se folirao da je bolestan kako bi ga provodali van kruga kasarne.
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeFri Mar 10, 2017 9:24 pm

Nije nemacki ovcar a nije ni folirao. Jedan sarplaninac je dobio osip oko vrata pa sam ga vodio u vet. ambulantu u Dugom Selu. Posto je imao ojeden vrat, nisam mu stedao kais pa me je zeznuo, ukopao se i izvukao glavu, pa trkom nazad u kasarnu i sumu. Mislio sam da cu ga udaviti kad ga uhvatim, ali je duzina trke uticala da se ohladim, tacnije - crkao sam. Zamisli scenu kako tele od 75 kg jurca ulicama mesta i trazi kasarnu. Kapija otvorena, vracala se vojska sa Slunja, vozila se prevoze vucnim vozovima, ma ludnica ....
Na vrh Go down
Tuzlak 81/82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2017-03-25

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeSat Mar 25, 2017 10:33 pm

I ovdje sve gusteri Very Happy 

 Pozdrav svima od dzombe septembarska 1981-august 1982.god. Mi smo sluzili manje od godinu dana. Very Happy  Vecina upisala fakultet i automatski smanjenje 1 mjesec pa se nije koristilo redovno nego par vikenda tako da je izlazilo 10,5 mjeseci. Milina ali i neobicno za to vrijeme.

 ARJ PVO Komandni vod. Porucnik(Makedonac) komandir voda i vodnik(stariji iz Srbije). Nisu bili losi ali posto smo samo dosli u kasarnu pa na obuku u Jasku, slabo smo imali kontakta. Poslije povratka iz Jaske  kao stari vojnici davali smo dezurstvo na kapiji(soba pored dezurnog oficira). Imali smo specijalne propusnice pa bi prvi na klopu, kada si slobodan u grad. Tu nam je bilo Amerika. Niko te ne dira, spavanje iz nocne kada je spavaona cista i prazna. Iz nocne ides pravo pred restoran. Za nas nije vazilo postrojavanje, vjezbanje, stojanje u redu(ako si bio na dezuri).To je bila milina jedna.

 Vrlo malo oficira a i vojnika se sjecam. Steta. Valjda jer nismo imali puno kontakta. Samo smo se znali izmedju sebe koji smo isli na obuku pa se vratili.

 Svi koji poznaju kap. Gutica samo da vam kazem da je jako bolestan. Valjda ga mozdani odradio. Jedva sam ga poznao prije par godina. 

 Svako dobro i lijep pozdrav

 Tuzlak
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeMon Mar 27, 2017 7:03 pm

Moj Tuzlak, drži se ti nas guštera, vidiš da te u Jaski cenzurišu . . . Žao mi je što čujem za Gutića, on je bio poručnik kada sam ja služio.
Na vrh Go down
Hdamir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-03-19
M(j)esto Tuzla

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeThu Apr 13, 2017 1:40 pm

Gutić je 1988 kada sam ja sluzio bio kapetan.Prije nekoliko godina imao je tešku saobračajnu nesrecu.Jednom sam bio sa njim na kratko u društvu pa sam mu spomenuo Dugo Selo da sam ga vidjao.

Saša0101 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeMon Apr 24, 2017 8:21 pm

Nedavno sam dobio neki video o jedinici koja je danas u nasoj kasarni, HV verzija Niskog COP. Snimano taman tako da nista ne vidis od kasarne, ali mi je drago da su obuku pasa bas tu stavili, jbg, jednom kerovodja . . . .
Na vrh Go down
ZLAYA_67
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-04-29

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeSat Apr 29, 2017 1:29 am

Tuzlak 81/82 (citat):
I ovdje sve gusteri Very Happy 

 Pozdrav svima od dzombe septembarska 1981-august 1982.god. Mi smo sluzili manje od godinu dana. Very Happy  Vecina upisala fakultet i automatski smanjenje 1 mjesec pa se nije koristilo redovno nego par vikenda tako da je izlazilo 10,5 mjeseci. Milina ali i neobicno za to vrijeme.

 ARJ PVO Komandni vod. Porucnik(Makedonac) komandir voda i vodnik(stariji iz Srbije). Nisu bili losi ali posto smo samo dosli u kasarnu pa na obuku u Jasku, slabo smo imali kontakta. Poslije povratka iz Jaske  kao stari vojnici davali smo dezurstvo na kapiji(soba pored dezurnog oficira). Imali smo specijalne propusnice pa bi prvi na klopu, kada si slobodan u grad. Tu nam je bilo Amerika. Niko te ne dira, spavanje iz nocne kada je spavaona cista i prazna. Iz nocne ides pravo pred restoran. Za nas nije vazilo postrojavanje, vjezbanje, stojanje u redu(ako si bio na dezuri).To je bila milina jedna.

 Vrlo malo oficira a i vojnika se sjecam. Steta. Valjda jer nismo imali puno kontakta. Samo smo se znali izmedju sebe koji smo isli na obuku pa se vratili.

 Svi koji poznaju kap. Gutica samo da vam kazem da je jako bolestan. Valjda ga mozdani odradio. Jedva sam ga poznao prije par godina. 

 Svako dobro i lijep pozdrav

 Tuzlak
Ja sam u komandnom vodu bio od dec. '86-dec.'87.god. Komandir voda je bio zastavnik Pesevski Stojan , komadant diviziona major Ambrinac, a zemjenik mu major Kriskovic Albert. Ti si davao dezurstvo na CVOJ-u, kao i mi . Komadant kasarne je tad bio pukovnik Milan Stevanovic .
Na vrh Go down
Dragoslav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-05-08

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Zaluzani-dugo selo bvp 81-82 god   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeMon May 08, 2017 8:52 pm

EVO I JA DA SE PRIDRUZIM FORUMU .PANCEVAC ZALUZANI 81 god. Pa prekomanda dugo selo,vozač bvp- m80 ,sećanja blede ali EVO malo podataka: kom.bataljona kik rađenović( ubi se čovek da položi za majora ali nikako dok sam bio tamo)zmija od čoveka,komandir cete kap.nenad popovic -ljudina( rekao mi kap.gnjidic koga sam sreo u pančevu u domu armije da je umro- srce ),bezbednjak jakšić,star.vodnik tudja ivica iz dugog sela - strog starešina i pravi titov vojnik, i bio je neki vodnik arsic- valjda iz v.policije došao kod nas,teren slunj februar-mart 82 god.za sad toliko....
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeThu May 11, 2017 5:35 pm

Radjenovic 5 godina bio komandant bataljona , jbt . . .  Tudja je bio kod Gnjidica komandir treceg voda, slabo ga se secam sem po imenu. Znas li bilo sta o Gnjidicu, da li je ziv uopste?
Na vrh Go down
Dragoslav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-05-08

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeSat May 13, 2017 7:54 pm

Tudja ivica, krupan ,jak, bio kod popovica komandir voda dok sam ja bio tamo, 3.6.82 god.se skinuo,,neznam ništa za gnjidica,samo znam da su nam branili da idemo u kafanu na zelj.stanicu i da je bilo ok u dugom selu......
Na vrh Go down
Aprilac64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2017-04-16

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeTue May 16, 2017 12:05 pm

Pozdrav svima koji su sluzili vojsku u Dugo selo,presvega aprilce 84.Tamo sam sluzio od 9 aprila do 16 maja.Bio sam kód kap.popovic,komandir voda je bio zast.Reform Ramadanovic.
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-14

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeTue May 16, 2017 7:16 pm

Aprilac, da li mislis zastavnik Redzo Ramadanovic? Slucajno se upucao iz pistolja 6,35 izpod pazuha, pa ste dobili drugog komandira voda, mislim da je vodnik Music bio?
Na vrh Go down
Aprilac64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2017-04-16

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeWed May 17, 2017 12:08 am

Da,da,pogresno sam ukucao,Redzo je bio komandir voda,stalno nam pricao da je ön univerzalan covek,do septembra mi je bio k- dir,onda sam dobio otkomandu u m.cet. brigada.K-dir je bio por.Hurak Vlatko,a secam se i na zast.Trailovic Djordja,por.Pantelinac Ilinka i verovatno st.vod.Arsenijevic(mozda ne pamtim mu dobro íme) Na Musica ne secam
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-14

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeWed May 17, 2017 8:09 pm

Totalno sam zaboravio da su neki vojnici presli iz drugog okb-a u m-cetu brigade kod Mirkovica.
Dok si bio u trecem vodu da li je bio staza Omer u istom? Huraka se malo secam, Trailovica takodje, stvodnik Stankovic Dragan crn  brka mislim da je i on bio u m-ceti, Arsenijevic je bio vodnik Ikl otisao u maju '85 na skolovanje i vratio se  sa cinom pporucnika, Pantelinac je bio pporucnik i krajem '85 otisao u prekomandu.
Na vrh Go down
Aprilac64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2017-04-16

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeWed May 17, 2017 10:41 pm

Bio sam do kraja,zadnjji mesec sam proveo u Vrbovec na izgradnju novog strelista,nekoliko dana pre skidanja sam vracao u kasarnu.Stza Omera i st.vod.Stankovica slabo znam ali moguce da su bili kód nas.Trailovic je bio nizak,cas zastavnik cas st.vod.l k.Zbog pijjanstva,puk.Tonkovic ga kaznio oduzimanjom cina.Jednom smo cistili snega ispred Hotel Parka,a Trailovic jedva mogao stajati na nogu,pa smo odveli kuci.Nisam citao unazad sva strana,mozda sí vec pisao,ja se izvinjavam,u kojoj jedinicu sí ti sluzio?
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-14

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeThu May 18, 2017 8:23 am

kod Popovica, prvi vod kod Vukovica. prilicno vremena proslo, mnoge stvari izblede iz secanja tako i to da su iz nase cete isli vojnici u druge cete na iste zadatke osim par njih sto su radili u trpezariji i par vozaca je premesteno u izvidjacki vod, mozda i u cetu veze ne secam se, Trailovica se secam sad malo bolje,
Na vrh Go down
Aprilac64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2017-04-16

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeThu May 18, 2017 11:14 pm

Znaci u istoj cetu smo sluzilli do kraj septembra,tada smo bili na Slunj.Kazes da sad malo bolje secas na Trailovic,ne znam da sí nastavio poruku,ali tu je prekinut.Kad si se skidao?
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeFri May 19, 2017 5:41 pm

Pantelinac nije nigde mrdnuo dok sa ja bio tamo, do avgusta 86. Hurak je otisao u Bg u prekomandu negde u julu 85, nasao sa ga na fejsu, ziv i zdrav je covek  . . .
Vrbovec, Vrbovec. . . kakva je tao ekipa bila od te stare vojske . . . pisao sa o tome.
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-14

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeTue May 23, 2017 3:37 pm

Bio sam na glavnoj kapiji na ulasku u kasarnu, izasao sam 17 maja, koliko se secam svi su u ceti bili ok, nije bilo problema sve ostalo je u rok sluzbe, cini mi se da je samo jedan incident bio Laslo starija klasa malo pijan dosao iz grada i naidje bas na Takac Roberta a on sav onako nerovozan ako se secas Takaca imao je tikove sa ocima a ovaj mislio da ga ovaj nesto zeza i udri mu cusku malo raskrvavio uvo i Laslo 30 dana pritvora. Mislim da su druge jedinice imale vise pritvorenika.
Na vrh Go down
ČVRRV
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-05-24
DOB : 55
M(j)esto Novi Sad

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeWed May 24, 2017 1:21 pm

Dobar dan Dugoselci.
Služio sam u 8793 od 12.87 do 06.88 u četi veze.To je bilo vreme kada je čv dislocirana u Varaždin.Sečam se da mi k.dir bio kap.Jović Đura.Bili su tu još vod Čatak,vIkl Mirković,stvod Mitrović,zas Bunčić i Nedimović.
Bila to lepa vremena.....
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeWed May 24, 2017 3:14 pm

Poznati su mi samo Buncic i Nedimovic . . . po imenu. Buncic ima fejs pa ga potrazi
Na vrh Go down
Aprilac64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2017-04-16

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeWed May 24, 2017 9:27 pm

Srdjane,jel bio zavrsen streliste u tvoje vreme?Mi smo kopali jarkove za telefonske kablove u grad,vise puta smo i obisli kafane.
Na vrh Go down
Aprilac64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2017-04-16

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeWed May 24, 2017 10:06 pm

Brkakougare,ja Takaca ne da se secam vec smo iz istog grada.Nazalost,zadnje godine neznam nista o njega.Jednom smo bili zajed n strazu i slomio noz,izgovor mu je bio da ga napao neki "zver" jer video u toku noc neke svetlujuce tacke pa bacio noz prema njih.Naravno da su bili oni insekti koje svetluju u mrak.Kasnije priznao da jednostavno bacao u hrast pa lose pogodio.Ni ja se ne secam da je bio neki problem u cetu,Popa, V ukovic,Tudja,Ramadanovic,dobro su nas vodili.
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-14

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeThu May 25, 2017 7:04 pm

Koliko se secam Takac je bio iz Ade ili Apatina nisam siguran, i bio je Tibor iz Ade, Takac mu bio na pocetku prevodilac jer Tibor nije znao Srbskohrvatski, Tibor je bio dobricina. E sad iz kog mesta si ti ne znam, mozda bi mogao da povezem ili mi posalji privatnu poruku.
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeThu May 25, 2017 9:32 pm

Ja sam u Vrbovecu bio samo jednom, prve ili druge nedelje vojske, neki laksi radovi . . .  Moji klasici su bili desetari tamo pred skidanje, bas cu da proverim dokle su stigli sa radovima do skidanja.
Na vrh Go down
Aprilac64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2017-04-16

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeThu May 25, 2017 9:57 pm

Takac i ja smo iz Subotice,ali ja sad zivim u Cantavir pored grada,ovo nije niikakva tajna.Tibora se secam,zaista nije znao jezik,ali na koga ti mislis da mu je bio prevodilac,bio je Zapletan Macas,oni su bili iz Ade,a mislim da im jos pomagao i Matkovic ko je znao madjarski.Da li se secas na Srdjana Kocica?Stalno je bio izasao u grad,uvek je imao devojke.
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-14

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeFri May 26, 2017 1:43 pm

Mislio sam na Zapletana mada se nebih setio kako se zove, bio je plav decko slicne gradje kao i Takac, da Tibor i Zapletan su bili iz Ade. Secam se Srdjana, Sinise Dimitrijevica, Ristica, desetara Stankovica bili su iz Nisa ili kako oni kazu iz Nis. Bilo je to neko vreme gde smo bili mladi i upuceni jedni na druge, bilo je i zezanja i smesnih dogodovstina, nazalost kada se sa ovog vremenskog perioda setim svega bilo je i pojedinaca sa mrznjom prema drugima ali sve je to u ljudskoj vrsti, a i ide u rok sluzbe. Svako je pokusavao da na naj bezbolniji nacin odsluzi i tutanj. Ja licno sam se borio sve vreme da nesto ne pogresim jer svi su cekali na jednu gresku i ja u pritvor, ali i to ide u rok sluzbe teraj dalje.
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeSun Jul 16, 2017 11:51 am

Čestitam nam svima 16. juli , dan OMJ JNA
Na vrh Go down
ZLAYA_67
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-04-29

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeThu Aug 31, 2017 1:53 am

Obljetnica 31. mehanizovane brigade u Dugom Selu , ljeto '87. god.Komadant brigade pukovnik Milan Stevanovic

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-14

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeThu Aug 31, 2017 5:37 pm

Cini mi se da je oficir koji se vidi na fotki porucnik ili kapetan Vukovic, ne znam koji je cin imao u to vreme, ili se varam?
Na vrh Go down
ZLAYA_67
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-04-29

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeFri Sep 01, 2017 2:04 am

Brkakougar (citat):
Cini mi se da je oficir koji se vidi na fotki porucnik ili kapetan Vukovic, ne znam koji je cin imao u to vreme, ili se varam?
Mislim da je Boris Baranovic, a ovaj desno od pukovnika major Babic.
Na vrh Go down
Hdamir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-03-19
M(j)esto Tuzla

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeThu Sep 07, 2017 10:48 pm

Meni je Boris Baranović bio komandir čete i imao je brkove,moguce da je on.A u tekstu iznad se spominje masakr u Paračinu(3.9.87) a on se desio nekoliko dana prije mog odlaska u vojsku 17.9.87 tako da je slika mozda iz 9-10 mjeseca 87 godine.
Na vrh Go down
ZLAYA_67
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-04-29

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeThu Sep 07, 2017 11:42 pm

Hdamir (citat):
Meni je Boris Baranović bio komandir čete i imao je brkove,moguce da je on.A u tekstu iznad se spominje masakr u Paračinu(3.9.87) a on se desio nekoliko dana prije mog odlaska u vojsku 17.9.87 tako da je slika mozda iz 9-10 mjeseca 87 godine.
Mislim da je septembar , imam negdje te novine , dobro sam poznavao Baranovica .
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1556
ČLAN OD: : 2015-01-14

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeFri Sep 08, 2017 2:15 pm

Baranovic, koje je cete bio komandir?
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeFri Sep 08, 2017 4:55 pm

ČTO, mislim da su oni. Četa tehničkog održavanja
Na vrh Go down
Hdamir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-03-19
M(j)esto Tuzla

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeSat Sep 09, 2017 3:21 pm

Da,Baranović je bio komandir ČTO i bio je moj komandir.Bili smo smjesteni u prvoj zgradi blize prvom ulazu na prizemlju.Negdje 88-e je otišao negdje  a zamijenio ga je kapetan Fružan Ferenc.A mi smo vrijeme provodili u radionici,od glavnog ulaza u kasarnu pravo pa odmah lijevo i nismo nikada imali jutarnju smotru.U nekom narednom periodu cu rado posjetiti Dugo Selo.
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeSat Sep 09, 2017 5:09 pm

Baranović je bio gospodin čovek na oko. Držanje i ponašanje oficira. Ne znam da su se njegovi ljudi žalili na bilo šta, a i zašto bi? Radili majstorske poslove, sve funkcionisalo kako treba i svi zadovoljni. Vaše radionice su ipak bile malo dalje nego pravo pa levo, jbg, komanda stana, pa KPS, pa onda levo, preko puta vaših radionica su bili hangari izvidjačkog voda, BRDM i PT 76. Pored vas je valjda bila i akumulatorska stanica?
Na vrh Go down
Hdamir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-03-19
M(j)esto Tuzla

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeSat Sep 09, 2017 9:12 pm

Slazem se sve za Baranovica.Bio je malo strog ali pošten.Kao što sam rekao,nismo imali jutarnju smotru na glavnoj pisti.Samo nas je on postrojavao ispred radionice.A dobro...nisam se baš najbolje izrazio za polozaj radionice,bilo je objekata prije a akumulatorska stanica je bila do radionice..Sjecam se i hangara preko puta radionice i iz jednog sam zaduzio harmoniku pa kad su koracnice pomagao sam u stroju sa svirkom.Imali smo i TZI tenk za izvlacenje i uvijek je bio parkiran ispred radionice.
Na vrh Go down
Sretenko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-01-07

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeMon Jan 08, 2018 6:21 pm

Za Tuzlak 81/82 i ostale, pozdrav od oktobarca '81, odkomanda Jastrebarsko pa nazad u komandni vod kod (tada) porucnika Ilije Talancevskog! Ajd ljudi svako dobro!!!
Na vrh Go down
Sretenko Maric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2018-01-07
DOB : 61
M(j)esto Lukicevo

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeWed Jan 10, 2018 12:21 am

Pozdravljam sve koji su jedan deo zivota proveli u Dugom Selu, a posebno Oktobar '81!!!!! Prijatno najstarija!!! Por Ilija Talancevski, vodnik I klase Zika (cini mi se), dzombe: Canke, Beca (Piki), Korca, Zlatko Popovic, i naravno Ja! Hajte jos neko ime, nesto mi stade mozak u momentu, komandosi gde ste!? Znam da se iz Jaske vratilo nas 12, te da smo uglavnom cepali strazu i kidali kuci (jer iz Jaske nije bilo sanse da neko ode: o tome je pisao i Tuzlak)!!!
Na vrh Go down
Srdjan Avramov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 96
ČLAN OD: : 2009-10-10
DOB : 57
M(j)esto Novi Sad - Churug

Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitimeSun Jan 21, 2018 7:17 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Molim nekog od admina da ovu sliku učini vidljivom . . .  džabe tutorijali i nauka, ne ide mi od ruke . . .  Hvala
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Dugo Selo - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Dugo Selo   Kasarna Dugo Selo - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Dugo Selo
Na vrh 
Stranica 4/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Dugo Selo VP 8793, avgust 1985-1986
» SREMČICA
» Karaula Brile selo Radojevo
» Nikšić septembar 1988/89
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: