FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 RAP-MUSIK

Go down 
+2
Stazio
Boske
6 posters
AutorPoruka
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime05.02.13 23:47

Obećano, ispunjeno lol!


_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime05.02.13 23:50

Ovaj uličar je isto genijalan!


_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime05.02.13 23:57

Domaća proizvodnja (proizašlo iz sevdalinke) Wink


_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime05.02.13 23:58

Nisam ljubitelj ove muzike ali moram skrenuti pažnju na ove sjajne momke iz Kotora Very Happy

Who See - Koji sam ja meni kralj



king king

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime06.02.13 0:01

50 Cent uličar? Dobio je 9 metaka na ulici i preživio, to je istina, ali ne znam zašto je uličar. (I ima love ko dreka.) Stvarno imamo drugačija shvaćanja. O rapu znam ponešto, ne slušam ga, ali ti mogu koju stvar ubacit na temu i neću (puno) pogriješiti. Evo, ova stvar mi je ok, mada je ima u puno žešćim obradama koje su mi puno bolje. Postavit ću nešto od toga na onoj drugoj temi.
Dakle:

House Of Pain - Jump Around



bounce
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime06.02.13 0:07

Ovo bi moglo proći kod obojice: Smile

RUN DMC & AEROSMITH - Walk This Way




Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime06.02.13 0:19

Max Blitz:

Citat :
50 Cent uličar?

Maxi već me pomalo zabrinjavaš! Zar nisi pročitao životopis od njega? Oca nije poznavao, sa 8 godina ostao bez majke (rastao kod bake i djeda). Sa 12 već rasparčavao drogu, kao dijete već zatvaran. Sa 18 već ozbiljna zatvorska kazna.
Max trebalo bi ti biti jasno da ti nisi svu mudrost ovog svijeta pokupio, znaju i drugi nešto i ako može da budeš konstruktivan na temi i da ne provociraš!

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime06.02.13 0:34



_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime06.02.13 0:35

Boske (citat):

Maxi već me pomalo zabrinjavaš! Zar nisi pročitao životopis od njega? Oca nije poznavao, sa 8 godina ostao bez majke (rastao kod bake i djeda). Sa 12 već rasparčavao drogu, kao dijete već zatvaran. Sa 18 već ozbiljna zatvorska kazna.

Ovo je lijep primjer onoga o čemu govorim.
Zato jer to gore što si napisao nije definicija uličara. Uličar je nešto sasvim drugačije Boske. Ovo gore je teško djetinjstvo.
Teško ćemo se razumjet, klišejiziran si, to je problem. Razmišljaš po unaprijed zadanim obrascima. Ne izlaziš iz okvira koji su ti zadani ili si ih sam zadao. Ne bih dalje Boske raspravljao, jedino ako baš želiš. Boske, ja sam dipl. sociolog, znam te stvari iz knjiga, ali i iz prakse s ulice. Znači i jedno i drugo.
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime06.02.13 0:56

Max Blitz:

Citat :
Ovo je lijep primjer onoga o čemu govorim.
Zato jer to gore što si napisao nije definicija uličara. Uličar je nešto sasvim drugačije Boske. Ovo gore je teško djetinjstvo.
Teško
ćemo se razumjet, klišejiziran si, to je problem. Razmišljaš po
unaprijed zadanim obrascima. Ne izlaziš iz okvira koji su ti zadani ili
si ih sam zadao. Ne bih dalje Boske raspravljao, jedino ako baš želiš.
Boske, ja sam dipl. sociolog, znam te stvari iz knjiga, ali i iz prakse s
ulice. Znači i jedno i drugo.
Hajde akademiku prosvijetli nas neznalice koji se evo bližimo pedesetima a još ne znamo što su uličari! Ako netko dane i dane provodi na ulici, ne ide u školu i o njemu se gotovo nitko ne brine, ako se bavi rasparčavanjem droge i drugim sitnim i krupnim kriminalom, tuče se i krade, konstantno je u sukobu sa zakonom... E ako za takvoga tvrdiš da nije uličar i bandit onda slobodno uzmi tu svoju diplomu i zapali je. Neće biti velika šteta jer takve diplome ovdje na zapadu ionako ne priznaju!

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime06.02.13 1:11

Boske (citat):

Hajde akademiku prosvijetli nas neznalice koji se evo bližimo pedesetima a još ne znamo što su uličari! Ako netko dane i dane provodi na ulici, ne ide u školu i o njemu se gotovo nitko ne brine, ako se bavi rasparčavanjem droge i drugim sitnim i krupnim kriminalom, tuče se i krade, konstantno je u sukobu sa zakonom... E ako za takvoga tvrdiš da nije uličar i bandit onda slobodno uzmi tu svoju diplomu i zapali je. Neće biti velika šteta jer takve diplome ovdje na zapadu ionako ne priznaju!

To je teško djetinjstvo za koje dijete nije nimalo krivo! Ukoliko nema roditelja ili obitelji koja bi o njemu preuzela brigu, to moraju napraviti institucije sustava. Ako država ne preuzme brigu, opet dijete nije krivo.
Uličar je jedan vrlo ružan narodski izraz za takvu djecu, a koji bih ja prije upotrijebio za starije ljude beskućnike, alkoholičare, narkomane i sl. Ovdje beskućnici ipak ne spadaju sasvim s ovima drugima, jer su razlozi njihovog beskućništva različiti. Sociološka struka ne poznaje izraz uličar ni u jednoj kombinaciji. Naše diplome su itekako priznate vani, pogotovo zato jer je nastupio tzv. 'bolonjski' sustav visokog obrazovanja, kojim su nostrificirane i ranije diplome. Tako da sam ja službeno i magistar struke (ne znanosti). Mogu ići na doktorski studij bilo gdje u Europi bez problema. Problem je jedino u plaćanju takvog studija. Ali Ti Boske o tome zaista ništa ne znaš. Možda da par dana surfaš po netu o ovim stvarima, pa da kasnije nastavimo. Ne mogu odgovarati na paušalne i netočne izjave stalno.

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime06.02.13 1:33

Mislim da ćeš nekako uspjeti prevesti. Isto tako poznajem dva svježa primjera gdje  dvoje mladih ljudi koji su završili fakultet, jedan u HR a jedan u BiH, nisu mogli upisati postiplomski studij u Beču, tražili su im nostrifikaciju diploma.
 
Citat :
  • Wenn Sie eine Tätigkeit im öffentlichen bzw. im gesetzlich reglementierten Bereich (z.B. als Zivilingenieur/in, Rechtsanwalt/-wältin, Lehrer/in oder in bestimmten Gewerben) konkret anstreben, Sie Ihr Diplom in einem EU- bzw. EWR-Staat
    oder der Schweiz erworben haben und dort bereits ein vergleichbares
    Berufsrecht besitzen, ist Ihr Diplom grundsätzlich auch in Österreich
    für eine entsprechende Tätigkeit gültig. Bitte wenden Sie sich an die
    für diesen Beruf zuständige Behörde.


  • Andere Diplome bedürfen für eine Tätigkeit im öffentlichen bzw. im gesetzlich reglementierten Bereich der vorherigen [You must be registered and logged in to see this image.]Nostrifizierung.  Bitte wenden Sie sich dafür an eine fachlich zuständige Universität bzw. Fachhochschule.


  • Bundesministerium für Wissenschaft und Forschung
 
Vjerojatno ćeš sada opet pomisliti: "Šta lupa ovaj opet! Ne može on nikako biti u pravu jer je gastarbajter, bosanac a još k svemu tome nema ni fakulteta"  Very Happy

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime06.02.13 1:48

Njemački ne znam, tako da mi ga ne trebaš servirat!
Može engleski! A uskoro ćeš moć i na kineskom, jer studiram taj jezik i književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Upisao sam kasnije jer imam vremena.
Ovo što kažeš nije nikako generalni stav. Možda je za pojedine struke potrebno položiti neku razliku predmeta. Zavisi o fakultetu ili Sveučilištu. Nostrifikacija diploma je suštinski formalnost, to ne znači da im nije priznata diploma, nego je trebalo prevesti (ako nije na latinskom) i ovjeriti na dotičnom Sveučilištu. Plus eventualna razlika predmeta, odnosno kolegija, koja u principu nije velika.
U Bosni je bilo puno krivotvorenih diploma, pa su oprezni. To je posebna tema o kojoj ovdje uopće ne želim pričati jer ne poznajem dovoljno. Bilo je i kupovine ispita na Prometnom i Medicinskom fakultetu u Zagrebu. Takvi slučajevi se povremeno pojave, ali u načelu nemaju veze s ovim o čemu pričam. Uguglaj 'bolonjski sustav' obrazovanja, pa malo pročitaj, bit će ti jasnije.
Prije je visoko školstvo bilo po sustavu 4+2+2, sad je 3+2+3 ili 4+1+3. Nije komplicirano, ali ćeš sve naći, ne da mi se sad sve pisat.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime13.02.13 18:05




Na vrh Go down
montoya
Razvodnik
Razvodnik
montoya


BROJ POSTOVA: : 233
ČLAN OD: : 2010-12-01
M(j)esto Belgrade

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime28.02.13 22:25



_________________
Uvek je jeftinije posao dobro obaviti prvi put.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2745
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime28.02.13 23:01

pozdrav Boske, nema te ko kave. Ima jedna stvar koji mnogi zaboravljaju, a to je kada se uvijek spominje Emminem onda vele da je on prvi bjelac reper, no svi zaboravljaju Vanilla Icea, znam da potonji nije bio tako uspješan kao Emminem, no sadašnja djelatnost u kojoj radi (restauriranje starih zgrada) mu ide bolje nego bavljenje muzikom. lp.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime11.03.16 0:08

Smile
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime08.12.17 17:13

Nakon nastupa 1997. američki rap-metal sastav Body Count, ponovo u Zagrebu. Frontmana Ice-T-ja, ako ništa drugo, vjerojatno znate kao glumca iz krimi serije 'Zakon i red'.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]



Na vrh Go down
Sponsored content





RAP-MUSIK  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: RAP-MUSIK    RAP-MUSIK  Icon_minitime

Na vrh Go down
 
RAP-MUSIK
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
OTVORENA CIVILNA PLATFORMA
 :: DUHOVNA NADGRADNJA
-
Idi na: