FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Nikolić Dojransko jezero

Go down 
+33
PORUCNIK
kosic drago
pera84
Bg 011
Prke
jezda
pinz710m
dribler4
t.veles/s.dojran 88/89
Saša Nikolić
Gringo
STRUMIKS
Vojnik Graničar
Lala Basaid
harri
Pero™
stari FAZAN
ercov54
aleksa961
dpuric
ZAGORAC
milutins
SveJug
vladimir
Kemo Specijalac
Doda
missar
humka83
Boske
lacoš
Stazio
Max Blitz
dojran
37 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime23.05.19 11:57

Lala Basaid (citat):
Da  svi granicari su u miru obavljali Ratne zadatke danju nocu po kisi snegu suncu u patrole se moralo ici zato smo imali hrane kuvar je kuvao sta je vojska trazila imali smo vecu platu nego u kasarni i naravno odmor posle povratka iz patole niko ti nije nista zapovedao istusiras se popijes kafu opusteno posle dorucka i citanja dnevne zapovesti to jest da znas novu duznost ko je bio posle 24.00 ide na spavanje
Ovo je istina što navodiš.
U kasarni u Mariboru sam imao JNA plaču dana 06.08.1988. god. u iznosu od 2040,00 dinara a u karauli sam 13.12.1988.god. dobio 4020,00 dinara.
Eto ispada da su nas u karauli cijenili više nego u kasarni. Very Happy
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime23.05.19 12:04

Lala Basaid (citat):
Da  svi granicari su u miru obavljali Ratne zadatke danju nocu po kisi snegu suncu u patrole se moralo ici zato smo imali hrane kuvar je kuvao sta je vojska trazila imali smo vecu platu nego u kasarni i naravno odmor posle povratka iz patole niko ti nije nista zapovedao istusiras se popijes kafu opusteno posle dorucka i citanja dnevne zapovesti to jest da znas novu duznost ko je bio posle 24.00 ide na spavanje

Pa kod mene kad se vračala patrola iz noćne smjene oko 07:00 sati oni su išla na spavanje dok su drugi graničari imali obavezu da ustaju.
Toga u kasarni nije bilo, ili su svi ustajali ili su svi spavali. Very Happy
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime23.05.19 12:19

Lala Basaid (citat):
Da  svi granicari su u miru obavljali Ratne zadatke danju nocu po kisi snegu suncu u patrole se moralo ici zato smo imali hrane kuvar je kuvao sta je vojska trazila imali smo vecu platu nego u kasarni i naravno odmor posle povratka iz patole niko ti nije nista zapovedao istusiras se popijes kafu opusteno posle dorucka i citanja dnevne zapovesti to jest da znas novu duznost ko je bio posle 24.00 ide na spavanje
Dok u karauli neka komandira karaule bilo je sve kako on kaže.
Kad njega nema u karauli onda si mogao nalkoooo i po svome.
A kad nema komandira karaule opet se držali do toga tko je dežurni u karauli i što će on reći.
Mada dežurni karaule nije baš, kako bi se u narodu reklo, tjerao mak na konac, dopuštao je neke stvari koje je mogao dopustiti i neke stvari koje nije smio dopustiti.
Na primjer, ja sam bio dežurni karaule "Ceršak".
Dežurni karaule je većinom bio desetar.
Međutim ja sam bio vojnik i bio sam dežurni karaule.
Mene bi graničari pitali da li ih mogu pustiti u selo da telefoniraju kući.
Ja bi im dopustio.
Ili ja bi uputio graničare u patrolu na zasjedno mjesto a ti graničari zbog velike hladnoće , jake kiše, ne žele ići u patrolu i zasjedu već ostanu u karauli.
To je bilo zabranjeno.
I kao dežurni karaule ja bi o tome morao obavijestiti komandu graničnog odsjeka.
Onda bi nastala frka.
Oni bi mogli zbog toga biti kažnjeni.
Recimo od produžetka vojnog roka pa recimo do toga da su mogli otići pred JNA sud a poslije toga i u pritvor-zatvor.
Međutim ja nikada nikoga nisam prijavio zbog nečega što bi graničari uradili.
Mogu ti reći da bi nisu ni stvarali neke probleme da bi ih morao baš ,kako bi se u narodu reklo, nagaziti.
Mada je bilo u karauli dežurni karaule koji bi prijavljivali graničare komandiru karaule.
Bilo ih je da im nisu dopuštali da ostanu u karauli unatoč vanjskim vremenskim nepogodama već ih je tjerao da idu na zadatak patrola-zasjeda.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime23.05.19 12:23

Lala Basaid (citat):
Da  svi granicari su u miru obavljali Ratne zadatke danju nocu po kisi snegu suncu u patrole se moralo ici zato smo imali hrane kuvar je kuvao sta je vojska trazila imali smo vecu platu nego u kasarni i naravno odmor posle povratka iz patole niko ti nije nista zapovedao istusiras se popijes kafu opusteno posle dorucka i citanja dnevne zapovesti to jest da znas novu duznost ko je bio posle 24.00 ide na spavanje
Kod nas u karauli "Ceršak" tuširanje je bilo ako se ne varam jednom tjedno.
Nije bilo tuširanja iza patrola.
Da bi se tuširao trebalo je naložiti vatru u i zagrijati vodu u kotlu.
A to se nije radilo svaki dan.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime23.05.19 12:24

Lala Basaid (citat):
Da  svi granicari su u miru obavljali Ratne zadatke danju nocu po kisi snegu suncu u patrole se moralo ici zato smo imali hrane kuvar je kuvao sta je vojska trazila imali smo vecu platu nego u kasarni i naravno odmor posle povratka iz patole niko ti nije nista zapovedao istusiras se popijes kafu opusteno posle dorucka i citanja dnevne zapovesti to jest da znas novu duznost ko je bio posle 24.00 ide na spavanje
Možda me pamčenje ne vara ali kod nas se kava nije pila.
Niti je itko kavu kuhao.
Takav luksuz nismo imali. Very Happy
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime24.05.19 23:32

Vojnik Graničar (citat):
Lala Basaid (citat):
Da  svi granicari su u miru obavljali Ratne zadatke danju nocu po kisi snegu suncu u patrole se moralo ici zato smo imali hrane kuvar je kuvao sta je vojska trazila imali smo vecu platu nego u kasarni i naravno odmor posle povratka iz patole niko ti nije nista zapovedao istusiras se popijes kafu opusteno posle dorucka i citanja dnevne zapovesti to jest da znas novu duznost ko je bio posle 24.00 ide na spavanje
Možda me pamčenje ne vara ali kod nas se kava nije pila.
Niti je itko kavu kuhao.
Takav luksuz nismo imali. Very Happy
Kod nas se pila kafa cesto smo sa vodnikom pili kafu u letnjikovac posto je nas kurir ponedeljkom sredom i petkom isao u Novi Dojran po pisma i sta je vojski trebalo pisma je uzimao za nas i karaulu Jankovic pa je nasa patrola nosila gore pisma posto nam je to bila patrola 2 morali smo da se javimo na karauli
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime25.05.19 7:24

Lala daj postavi link preko google satelitske karte da vidim gdje je pozicija tvoje karaule Nikolić.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime25.05.19 9:51

Idi na maps Dojransko Jezero kod sela nikolic
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime25.05.19 11:54

Lala Basaid (citat):
Idi na maps Dojransko Jezero kod sela nikolic

Dobar si. Very Happy Very Happy Very Happy
To je kao da ja tebi kažem idi u Sloveniju pa kod mjesta Šentilj se nalazi karaula "Šentilj".!
Ako ne znaš kako se to radi reci pa ću ti sa jednom slikom objasniti kako se to radi.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.08.19 12:38

SVIM GRANICARIMA SRECAN PRAZNIK 15 AVGUST DAN GRANICARA
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime05.09.19 21:17

Vojnik Graničar (citat):
Lala daj postavi link preko google satelitske karte da vidim gdje je pozicija tvoje karaule Nikolić.


[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime07.09.19 20:25

Meni nije jasno što su svi ovdje po nekim nadimcima, skrivenih i pravih imena kao da se nečega plaše ?
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime07.09.19 21:18

kosic drago (citat):
Meni nije jasno što su svi ovdje po nekim nadimcima, skrivenih i pravih imena kao da se nečega plaše ?
To je mogućnost većine foruma na internetu. Čovjek po želji bira da li će da postavi lično ime ili "nick". Uostalom, moje rođeno ime ne znaju ni svi rođaci. Nadimci su poznatiji.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime08.09.19 14:23

kosic drago (citat):
Meni nije jasno što su svi ovdje po nekim nadimcima, skrivenih i pravih imena kao da se nečega plaše ?
Gazda foruma je tu mogućnost uveo.
I on se sam vodi pod nadimkom VBC.
Sumnjam da će se pravila promjeniti. Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime08.09.19 16:59

Vojnik Graničar (citat):
kosic drago (citat):
Meni nije jasno što su svi ovdje po nekim nadimcima, skrivenih i pravih imena kao da se nečega plaše ?
Gazda foruma je tu mogućnost uveo.
I on se sam vodi pod nadimkom VBC.
Sumnjam da će se pravila promjeniti.  Suspect
Po pravilima, ne smiju se otkrivati podaci drugih lica javno. Ali svako može napisati svoje ime kao korisničko.
Pri registrovanju svi smo bili dužni pročitati i prihvatiti pravila. A pravila, kakva su - takva su i moraju se poštovati... salutiranje

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.01.20 12:57

Na danasnji dan 15 JANUARA 1988 sam se skinuo a skidala se moja klasa sa karaula DUB,STARI DOJRAN,DOJRANSKO JEZERO,moja karaula NIKOLIC I JANKOVIC mi smo bili DOJRANSKI pravac a skidali se granicari sa Bugarskog pravca karaule RAVNISTE,KONJAREVO,HLEBEC,BAJKOVO I HADZICA a u novo selo je bio i granicni vod svi na pisti u STRUMICU ispratio i dao nam male granicarske znacke bezbednjak kap.MASOVIC
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.08.20 20:54

SVIM GRANICARIMA SRETAN PRAZNIK 15 AVGUST DAN GRANICARA

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime06.10.20 12:33

[You must be registered and logged in to see this image.] karaula nikolic ko se seca seti ce se Smile


Exoo: komentar modifikovan dana: 06.10.20 12:49; prepravljeno ukupno 1 puta

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime06.10.20 12:40

Karaula selemli ,karaula moin sklonista u gevgeliju i kamen 59 blizu neznam koje karaule koja je u vinojug polje [You must be registered and logged in to see this image.]

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime06.10.20 12:45

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ispravio porucnik.

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime06.10.20 12:46

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime06.10.20 12:47

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ispravio porucnik.

Vojnik Graničar ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime06.10.20 12:47

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime06.10.20 12:48

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vojnik Graničar and oficir s ruzom vole ovaj upis

Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime07.10.20 21:31

Exoo (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.] karaula nikolic ko se seca seti ce se :)MOJA KARAULA NIKOLIC JAKO SE DOBRO SECAM

Exoo voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime07.01.21 15:47

[You must be registered and logged in to see this image.] dali je glavna komanda bila u gevgeliji ? Ovq tabla jos sedi.
Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime08.01.21 13:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

oficir s ruzom voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime08.01.21 13:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

oficir s ruzom voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime08.01.21 13:57

[You must be registered and logged in to see this image.]

ercov54 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime08.01.21 13:58

[You must be registered and logged in to see this image.]

ercov54 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.01.21 12:11

Pozdrav Exxo to je moja karaula NIKOLIC bio sam od 15 maja 1987 do 15 januara 1988 odakle ti slike sve se lepo vidi karaula kuhinja sa trepezarijom koja je porusena strazarska kucica sto gde smo leti uzivali granicni kamen koji je simulacija za mlade granicare a granicni kamen 25 se nalazi dole na 1 zasedno mesto prema jezeru tu je u blizini i Grcka karaula koja se zvala MURIES.Glavna komanda je bila u Strumici

Exoo voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.01.21 12:33

Bio poslovno pa slikao eto mozda se nekom vratu secanja 🙂
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.01.21 13:20

Exoo hvala puno jako se dobro secam svega a volim da vidim u kakvom je sada stanju dali je stala porusena stala se nalazi kada se udje iz sela nikolic sa leve strane hvala puno ima dobri ljudi

Exoo voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.01.21 16:24

Nema na cemu 🙂ima jedan objekt kao stala mi je licela ona mu dodje sa bas sa desne strane veliki objekt ima na sredini velika vrata a sa strana dvoje malih vrati u dobrom stanju je ma da to je sve napusteno nisam siguran dali bi mogao da odes tamo al ako nekad ides u dojran nista te ne kosta da probas 🙂
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.01.21 20:29

Exoo do dojrana cu tesko stici ja sam iz kikinde ali mi je drago sto sam video karaulu i sve na slici jer ce videti dosta klasa koji su sluzili na karauli objekat koji si mi opisao je magacin gde je stojala municija i oprema a jedna vrata je bio magacin karaule Jankovic ili sada kako se zove Belasica

Exoo voli ovaj upis

Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.01.21 10:48

Na danasnji dan sam se skinuo iz JNA sa karaule NIKOLIC DOJRANSKO JEZERO patrola je dovela granicare sa karaule JANKOVIC i nocu u 02.00 smo krenuli sa karaule nosio nas traktorom do raskrsnice gde smo cekali autobus za STRUMICU na razduzenje

vladimir voli ovaj upis

Na vrh Go down
Exoo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2020-05-13

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.01.21 11:58

To je to zivot pise romane 😀
Na vrh Go down
Jose62
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-09-23

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime14.03.21 5:52

Karaula Dojransko jezero 1981 god.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.03.21 13:07

Pozdrav Jose62 imas i na yutube imas snimanu nasu karaulu NIKOLIC dali ti je bio stari vod vincetijevic staresina pisi nesto da setimo stari dana poz

ercov54 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Jose62
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-09-23

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime18.03.21 20:40

Poz. Lala Basaid, ja sam u vec ranijim postovima pisao da sam bio na karauli Dojransko jezero. Pored nas pjesadinaca bili su i mornari koji su bili zaduzeni za kontrolu granice na Dojranskom jezeru.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime19.03.21 20:51

Pozdrav Jose62 pogresio sam nisam dobro video bio sam na tvojoj karauli sa mojim staresinom znam da su bili mornari 1987 su bila 3 mornara i staresina
Na vrh Go down
Jose62
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-09-23

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime21.03.21 9:02

Tako je, bilo je nekoliko mornara a i kuhar nam je bio iz reda mornara, sve u svemu bilo je dobro, jednom sam bio i na karauli Nikolic.
Na vrh Go down
Jose62
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2016-09-23

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime21.03.21 14:59

Interesantno da nema nikoga ko je bio direktno na karauli Dojransko jezero!
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.08.21 12:02

Srecan Praznik 15 August dan Granicara karaula Nikolic od maja do januara 87/88

oficir s ruzom and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 58
M(j)esto Makole-Slovenija

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Zdravo, nije, kolko ja znam, je bila glavna komanda za Dojran u Strumici.   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime06.10.21 6:39

Exoo (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.] dali je glavna komanda bila u gevgeliji ? Ovq tabla jos sedi.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime09.10.21 21:08

Poz KODRIČ da komanda je bila u strumici ja sam bio na karauli nikolic 1987 komadant za dojranski i bugarski pravac je bio Major Lukić gde si sluzio
Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 58
M(j)esto Makole-Slovenija

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav Lala Basaid, ja sam služio 84/85 u Strumici, do zakletve u pešadiji, posle sam ostao u kasarni, prešao sam u izviđače kod Žareta.   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.10.21 7:08

Lala Basaid (citat):
Poz KODRIČ da komanda je bila u strumici ja sam bio na karauli nikolic 1987 komadant za dojranski i bugarski pravac je bio Major Lukić gde si sluzio
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime11.10.21 20:59

KODRIČ u Strumici sam u kasarni bio 3 puta prvi put kada smo stigli iz Titovog Velesa samo ispred Granicne komande odatlesu nas delili po karaulama u kamione i na granicu drugi put sam bio sa mojim komandirom karaule bio sam u menzi na rucak puno vojske je bilo u kasarni a treci put kada sam se skinuo kasarnu slabo znam
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime15.01.22 16:51

Na danasnji dan 15 januara 1988 sam krenuo u 02.00 sa karaule NIKOLIC za Strumicu na razduzenje na danasnji dan sam se skinuo

oficir s ruzom voli ovaj upis

Na vrh Go down
gregor in
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2021-08-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime25.01.22 20:59

Zdravo!
Služio na karauli Nikolić Januar - Septembar 1988, prije 4 meseca obuke u Titov Veles, 3. četa kod poručnika Marka Angelovskog.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 11 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Nikolić Dojransko jezero
Na vrh 
Stranica 10/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo
» Ponovo u nekadasnjem garnizonu
» Karaula Janković

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: