FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24335
REPUTACIJA : 657
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 1:26

Znam, naravno, bio je to zanimljiv i šaljiv razgovor nešto ranije na ovoj temi:

https://jna-sfrj.forumbo.net/t1437p105-zasto-ste-upisali-vojnu-akademiju-skolu-profil-starjesine-jna

Zadnji post na stranici se tiče odgovora E&W, a ima i poslije još.... Very Happy
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
BROJ POSTOVA: : 2100
REPUTACIJA : 119
ČLAN OD: : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 15:17

@Max Blitz (citat):
@pukovnik (citat):
Evo još nešto interesantno i dosta rijetko u kolekcionarskim krugovima iz vremena JNA. Plaketa Umetničkog ansambla JNA dodijeljena povodom proslave 30 godina osnivanja Ansambla (u mojoj kolekciji i od poznate osobe dugogodišnjeg violončelista u Ansamblu inaće vojnog službenika IV klase naravo penzioniranog).

Ovo nije u spomen, svima, nego konkretnoj jednoj osobi?

Mogli ste i reći za onu epoletu pukovnika, ni bivši oficiri na forumu ne znaju.... Rolling Eyes

Zato je i rijetko kao što sam i napisao. Vezano uz epoletu jesi li siguran da baš svi bivši oficiri ne znaju o čemu se radi. Very Happy

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 16:25

@pukovnik (citat):
Zato je i rijetko kao što sam i napisao. Vezano uz epoletu jesi li siguran da baš svi bivši oficiri ne znaju o čemu se radi. Very Happy

Ne zna drug KIK East&West! Surprised
On je meni referentna točka za puno stvari o JNA, molit ću lijepo! Laughing
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 22:41

@Stazio (citat):
Ko želi da se malo više informiše o jugoslovenskim ordenima i medaljama, preporučujem ovaj link:
http://www.jugoslovanska-odlikovanja.com/index-jo.html

Odlična slovenska stranica i mogu se pohvaliti da sam dijelom svoje kolekcije pridonio njenom nastanku. Recimo ovdje

http://www.jugoslovanska-odlikovanja.com/01-odlikovanja_za_vojne_zasluge/06-Red_ljudske_armade.htm

obzirom da sam i u ovoj temi to postavio.

No da se sad vratim na onu (ne)poznatu epoletu. Inaće sam imao par tih epoleta ali obzirom na njenu rijetkost jednu sam poklonio prijatelju kolekcionaru. Radi se o epoleti pukovnika osobnog osiguranja i pratnje Maršala a potom Predsjednika Predsjedništva SFRJ.

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
Stazio

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5098
REPUTACIJA : 567
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 54
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 22:49

@pukovnik (citat):

No da se sad vratim na onu (ne)poznatu epoletu. Inaće sam imao par tih epoleta ali obzirom na njenu rijetkost jednu sam poklonio prijatelju kolekcionaru. Radi se o epoleti pukovnika osobnog osiguranja i pratnje Maršala a potom Predsjednika Predsjedništva SFRJ.
Sjećam se da je uz JBT uvijek bio jedan u admiralskoj uniformi (zaboravio sam prezime). Nije bilo lako ovo primjetiti na slikama ili video zapisima, ali bar sam bio blizu. lol!
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
BROJ POSTOVA: : 2575
REPUTACIJA : 191
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 65
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 22:52

Kolega pukovniče, Stazio je bio blizu. I ja sam "sumnjao" na kabinet maršala ili predsedništva, tako nešto vezano za protokol. Ipak nas niste dugo držali u neizvesnosti. To je briga starijeg za mlađe.

Drugu Max-u se izvinjavam, naučiću i ja nešto kad vidim pukovnikove kolekcije, pod stare dane će me naterati da jurim ordenje i knjige po buvljacima (čim prođe ova zima).

Već sam nešto pazario ovih dana, manje od 8E došla me nečije zasluge za narod..... trećeg spepena.

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Slika-Orden-zasluge-za-narod-sa-sre

Zadnji Titov ađutant bio je kontraadmiral Zvonimir Kostić.

East&West: komentar modifikovan dana: 09.01.13 23:00; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 22:53

@Stazio (citat):
@pukovnik (citat):

Sjećam se da je uz JBT uvijek bio jedan u admiralskoj uniformi (zaboravio sam prezime). Nije bilo lako ovo primjetiti na slikama ili video zapisima, ali bar sam bio blizu. lol!

Mislim viceadmiral ili admiral Tihomir Vilović, tadašnji pobočnik tj. ađutant druga Tita.
Ima negdje na netu popis svih Titovih pobočnika/ađutanata. Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 22:58

@East&West (citat):
Drugu Max-u se izvinjavam, naučiću i ja nešto kad vidim pukovnikove kolekcije, pod stare dane će me naterati da jurim ordenje i knjige po buvljacima (čim prođe ova zima).

Ovo vam ne gine! Zar vam već nije došla želja zavirit u neki antikvarijat? Ima svašta lijepog iz JNA na policama ispod kojih piše 'Vojno'... Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
BROJ POSTOVA: : 2657
REPUTACIJA : 236
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 56
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 22:58

Za kolegu E&W taj hobi je kao bunar bez dna, nikada kraja, ali zanimljiv i skup. Imate dobru podlogu (svoja odlikovanja) pa krenite redom, i sretno. Smile

Zastavnik
Zastavnik

BROJ POSTOVA: : 881
REPUTACIJA : 18
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 57
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 22:59

@pukovnik (citat):
@Stazio (citat):
Ko želi da se malo više informiše o jugoslovenskim ordenima i medaljama, preporučujem ovaj link:
http://www.jugoslovanska-odlikovanja.com/index-jo.html

Odlična slovenska stranica i mogu se pohvaliti da sam dijelom svoje kolekcije pridonio njenom nastanku. Recimo ovdje

http://www.jugoslovanska-odlikovanja.com/01-odlikovanja_za_vojne_zasluge/06-Red_ljudske_armade.htm

obzirom da sam i u ovoj temi to postavio.

Kad smo u ŠRO učili činove takav čin nam nitko nije ni pokazao a ni spomenuo! Vjerojatno jedna od onih vojnih tajni koje nisu imale smisla No

Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 23:01

@Max Blitz (citat):
@Stazio (citat):
@pukovnik (citat):

Mislim viceadmiral ili admiral Tihomir Vilović, tadašnji pobočnik tj. ađutant druga Tita.
Ima negdje na netu popis svih Titovih pobočnika/ađutanata. Very Happy
Tako je, mada mi se po glavi mota i jedan admiral Vilotić (ili su obojica bili admirali) scratch
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 23:07

@bojnik (citat):
Za kolegu E&W taj hobi je kao bunar bez dna, nikada kraja, ali zanimljiv i skup. Imate dobru podlogu (svoja odlikovanja) pa krenite redom, i sretno. Smile

U pravu si bojniče. I šta je najgore, kod nas je to jevtino, pa se zaneseš. Misliš cena prava sitnica, pa onda kažeš još ovo, pa ono i ode komad penzije.
A cene kod nas su u antikvarijatu sa faktorom 3, to je kao ono u JNA kada nešto izgubiš, moraš platiti trostruku vrednost. Zato je buvljak majka Mara. Tamo sa "kumovima" kreneš pa dok ne prepoloviš ne odustaješ. Jedino da "kum" ne krene da te propituje kao u vicu o diplomi što si postavio. cheers

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 23:07

@pukovnik (citat):
Radi se o epoleti pukovnika osobnog osiguranja i pratnje Maršala a potom Predsjednika Predsjedništva SFRJ.

Imao sam prilike voziti vojnim ČM-om tadašnjeg Predsjednika Predsjedništva SFRJ Sinana Hasanija kada je u slobodno vrijeme išao u ribolov u Boki Kotorskoj. Nije bilo skoro uopće pratnje s njim, samo jedan major bezbednjak koji je svima išao na živce jer je bio nezainteresiran za more i ribolov i išlo je njemu na živce što uopće tu morao biti. (A bilo je baš super.)
Nisam primijetio nikakve neobične činove, što ne znači da ih nije bilo, možda ja nisam primijetio.
Bilo nas je svega nekoliko uz Hasanija, dva mornara, ja, KBB, taj major i još jedan KF. Pratnja je bio jedan patrolni čamac, ali na udaljenosti. Cool
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 23:11

A ja mislio ona epoleta od pukovnika Titove garde Sad

Normalno kolega E&W prvo se počinje od buvljaka pa kod bivših prijatelja, pa nadalje, ali ljepo je to, ja sam osobno imao dobru podlogu, pa je tako i krenulo.

Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 23:12

@Max Blitz (citat):
@pukovnik (citat):
Radi se o epoleti pukovnika osobnog osiguranja i pratnje Maršala a potom Predsjednika Predsjedništva SFRJ.

Imao sam prilike voziti vojnim ČM-om tadašnjeg Predsjednika Predsjedništva SFRJ Sinana Hasanija kada je u slobodno vrijeme išao u ribolov u Boki Kotorskoj. Nije bilo skoro uopće pratnje s njim, samo jedan major bezbednjak koji je svima išao na živce jer je bio nezainteresiran za more i ribolov i išlo je njemu na živce što uopće tu morao biti. (A bilo je baš super.)
Nisam primijetio nikakve neobične činove, što ne znači da ih nije bilo, možda ja nisam primijetio.
Bilo nas je svega nekoliko uz Hasanija, dva mornara, ja, KBB, taj major i još jedan KF. Pratnja je bio jedan patrolni čamac, ali na udaljenosti. Cool
I grupa ronioca u moru da drugu Predsjedniku kače ribe na udicu. Wink Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 23:17

@Stazio (citat):
I grupa ronioca u moru da drugu Predsjedniku kače ribe na udicu. Wink Very Happy

NIJE! Baš je bilo lijepo i opušteno, dolazio je i poslije kad mu je istekao mandat, on je '86/'87 bio Predsjednik. Super čovjek, intelektualac, pisac, pjesnik.... partizan. Svašta zanimljivog je pričao, svima je bilo dobro osim tom bezbednjaku, majoru, on bi vjerojatno radije u birtiji bio taj dan. Surprised Very Happy
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 23:39

@Max Blitz (citat):
Mislio sam skinut nešto s neta što nije u vašoj kolekciji, a što se spominjalo. Da svi vidimo kako to stvarno izgleda.
Sad ste postavili slike iz vaše kolekcije? Znači ipak imate Medalje časti? Very Happy

Nisam uspio pronaći (za sad) sovjetski Orden pobjede....

Malo sam morao kopati po kolekciji jer je fotografija zaista puno ali Max evo pronađoh ovu za tebe obzirom da si spomenuo ruski Orden Slobode. Slika je interesantna po tome što Tito ima dva ruska i dva jugoslavenska odlikovanja. Na desnoj strani bluze iznad đepa je Orden Suvorova I stupnja, oko vrata Orden Narodnog Heroja, a na lijevom đepu bluze Orden Slobode i iznad đepa ultra rijedak primjerak I tip Orden Bratstva i Jedinstva (kasnije redizajniran i uveden u dva stupnja sa zlatnim i srebrnim vijencem).

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Tito1

GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1141
REPUTACIJA : 531
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 23:53

@Stazio (citat):
Tako je, mada mi se po glavi mota i jedan admiral Vilotić (ili su obojica bili admirali) scratch

admiral je ViloVic, a general major VILOTIĆ VUKAŠIN bio je komandant korpusa u Mariboru u vreme kad sam ja sluzio..
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime09.01.13 23:57

@pukovnik (citat):
Malo sam morao kopati po kolekciji jer je fotografija zaista puno ali Max evo pronađoh ovu za tebe obzirom da si spomenuo ruski Orden Slobode. Slika je interesantna po tome što Tito ima dva ruska i dva jugoslavenska odlikovanja.

Hvala druže pukovniče, ovakvih fotografija nema na netu.
Vi ste ipak nezamjenjivi, zaludu net i svi linkovi.... Very Happy cheers
Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime10.01.13 0:01

@pukovnik (citat):

Malo sam morao kopati po kolekciji jer je fotografija zaista puno ali Max evo pronađoh ovu za tebe obzirom da si spomenuo ruski Orden Slobode. Slika je interesantna po tome što Tito ima dva ruska i dva jugoslavenska odlikovanja. Na desnoj strani bluze iznad đepa je Orden Suvorova I stupnja, oko vrata Orden Narodnog Heroja, a na lijevom đepu bluze Orden Slobode i iznad đepa ultra rijedak primjerak I tip Orden Bratstva i Jedinstva (kasnije redizajniran i uveden u dva stupnja sa zlatnim i srebrnim vijencem).

Može li što o odlikovanjima SSSR (vojnim i državničkim), pogledao sam nešto o današnjim Ruskim odlikovanjima i vidim da je zadržan dio iz vremena SSSR-a u kombinaciji sa carskim i novim odlikovanjima. study
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime10.01.13 1:11

@pukovnik (citat):
@Max Blitz (citat):
evo pronađoh ovu za tebe obzirom da si spomenuo ruski Orden Slobode. Slika je interesantna po tome što Tito ima dva ruska i dva jugoslavenska odlikovanja. Na desnoj strani bluze iznad đepa je Orden Suvorova I stupnja, oko vrata Orden Narodnog Heroja, a na lijevom đepu bluze Orden Slobode.

Ovdje ste greškom (lapsus valjda) dva puta spomenuli sovjetski Orden Slobode, a radi se o Ordenu Pobjede. SSSR nije imao orden koji se zvao Orden Slobode, nego mi. Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime10.01.13 1:27

@Stazio (citat):
Može li što o odlikovanjima SSSR (vojnim i državničkim), pogledao sam nešto o današnjim Ruskim odlikovanjima i vidim da je zadržan dio iz vremena SSSR-a u kombinaciji sa carskim i novim odlikovanjima. study

Evo dok čekaš Pukovnika koji će to bolje razložiti, internetska prostranstva kažu o sovjetskim ordenima sljedeće:

Ordeni za heroizam: Heroj Sovjetskog Saveza; Heroj Socijalističkog rada; Orden Majke heroja

Vojno civilni ordeni: Orden Lenjina; Orden Oktobarske revolucije

Vojnički ordeni: Orden Pobjede; Orden Crvene zastave; Orden Suvorova; Orden Ušakova; Orden Kutuzova; Orden Nakimova; Orden Crvene zvijezde; Orden Domovinskog rata; Orden Aleksandra Nevskog; Orden Bogdana Hmeljnickog; Orden Slave; Orden služenja domovini u oružanim snagama

Civilni ordeni: Orden Crvene radničke zastave; Orden Prijateljstva među narodima; Orden Časti; Orden Slave materinstva; Orden Slave rada; Orden Simbola časti; Orden Osobne hrabrosti

study

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime10.01.13 11:31

@Max Blitz (citat):
@pukovnik (citat):
@Max Blitz (citat):
evo pronađoh ovu za tebe obzirom da si spomenuo ruski Orden Slobode. Slika je interesantna po tome što Tito ima dva ruska i dva jugoslavenska odlikovanja. Na desnoj strani bluze iznad đepa je Orden Suvorova I stupnja, oko vrata Orden Narodnog Heroja, a na lijevom đepu bluze Orden Slobode.

Ovdje ste greškom (lapsus valjda) dva puta spomenuli sovjetski Orden Slobode, a radi se o Ordenu Pobjede. SSSR nije imao orden koji se zvao Orden Slobode, nego mi. Very Happy

Mea culpa lapsus memoriae Embarassed Usput rećeno Ordenom Pobjede je odlikovan i Aleksandar Leka Ranković (ili narodski rećeno drug Marko)

@ Stazio
Evo ti odličan link na kojem ćeš naći sve što te zanima (ako ti ruski nije problem) Very Happy

http://mondvor.narod.ru/index.htm

Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime10.01.13 12:07

@pukovnik (citat):
@Max Blitz (citat):
@pukovnik (citat):
@Max Blitz (citat):

Mea culpa lapsus memoriae :oops:Usput rećeno Ordenom Pobjede je odlikovan i Aleksandar Leka Ranković (ili narodski rećeno drug Marko)

@ Stazio
Evo ti odličan link na kojem ćeš naći sve što te zanima (ako ti ruski nije problem)  Very Happy

http://mondvor.narod.ru/index.htm
Hvala, mogu prevesti, problem je kada treba nešto reći.  silent

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime11.01.13 12:27

Uz bravara je tada bio i propali alkar Bruno Vuletić, vjerovatno si priatelju Max mislio na njega

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime11.01.13 15:30

@bojnik (citat):
Uz bravara je tada bio i propali alkar Bruno Vuletić, vjerovatno si priatelju Max mislio na njega.

Ne, mislio sam na admirala Tihomira Vilovića, dugogodišnjeg Titovog ađutanta. Rijedak čovjek, tih i pošten, pravi gospodin i drug. Bojniče, molim te da se suzdržiš od kvalifikacija druga Tita kao u svom postu, kad ga drugi ne kuju u zvijezde. Oslovljavao sam ga samo kao drug Tito, što i jest. Very Happy
Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime11.01.13 19:48

@Max Blitz (citat):
@bojnik (citat):
Uz bravara je tada bio i propali alkar Bruno Vuletić, vjerovatno si priatelju Max mislio na njega.

Ne, mislio sam na admirala Tihomira Vilovića, dugogodišnjeg Titovog ađutanta. Rijedak čovjek, tih i pošten, pravi gospodin i drug. Bojniče, molim te da se suzdržiš od kvalifikacija druga Tita kao u svom postu, kad ga drugi ne kuju u zvijezde. Oslovljavao sam ga samo kao drug Tito, što i jest. Very Happy
Može li JBT? (Modernije je a i zvuči kao neka japanska elektronika) Smile
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime11.01.13 20:12

@Stazio (citat):
@Max Blitz (citat):
@bojnik (citat):

Može li JBT? (Modernije je a i zvuči kao neka japanska elektronika) Smile

Ne! Zvuči kao 'jebote'. Eto, odgovorio sam što mislim. Very Happy
Što fali: drug Tito, bez dodatnih dubioza. Question

Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime11.01.13 20:19

"Džej Bi Ti", "Džej Lo", "Džej Vi Si" i t.d. Engleski nam se uvukao u jezik na mala vrata a ti odmah po psovkama. Wink
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime11.01.13 20:24

@Stazio (citat):
"Džej Bi Ti", "Džej Lo", "Džej Vi Si" i t.d. Engleski nam se uvukao u jezik na mala vrata a ti odmah po psovkama. Wink

Stazio, postoje neke stvari s kojima je glupa zezancija, jer nije fora.
Evo, npr. Bruce Lee, John Wayne, Clint Eastwood, Metallica, AC/DC, Elvis Presley..... drug Tito...... Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime11.01.13 23:10

Kolega Max, malo sam proguglao  study  i stvarno je bio bravar, mislim da se nitko nesmije stidjeti svoje škole  Twisted Evil  a evo i dokaza:

1. smjena:

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Safe_image_php

2. smjena:

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Tito9_strug_121207

3. smjena:

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 BRAVAR_Josip_Broz_Tito

dok su mnogi spavali drug Tito je radio u tri smjene, a vi protumačite moje rijeći kako vam je drago Twisted Evil

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime11.01.13 23:16

Ja vidim na slikama strojarskog tehničara.... hm... no, dobro.
Nisam čuo ni za kakvu bravu koju je napravio (ili obio!). A vidio sam jednu lijepu ogradu koju je napravio.
I to bez Rammstein glazbe i brusilice..... Very Happy
Vratimo se mi odlikovanjima, idem skidat s neta slike ordena dok ne dođe Pukovnik.... Cool
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime11.01.13 23:33

Malo Kraljevine Srbije, SHS i Yu :

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 IMG_3

Prvi red:
- Spomenica oslobođenja i ujedinjenja 1914 - 1918 (dva tipa)
- Spomenica rata 1912. godine (I Balkanski rat) poznatija kao " Osvećeno Kosovo"
- Spomenica rata 1913. godine (II Balkanski rat)
- Medalja za hrabrost 1913. godine poznatija kao Medalja Miloš Obilić
- Spomen medalja 25. godina oslobođenja južne Srbije

Drugi red:
- Medalja za revnosnu službu (zlatna)
- Medalja za revnosnu službu (srebrna)
- Medalja za vojničke vrline
- Albanska Spomenica (tip I)
- Albanska Spomenica (tip II)
- Spomen medalja 175.godina I srpskog ustanka

Treći red:
- Orden Jugoslovenske Krune
- Orden Svetog Save
- Medalja za usluge kraljevom domu (prve dvije iz vremena Dinastije Obrenovića)
- Medalja za usluge kraljevom domu (I red zlatna sa krunom mi nedostaje, II red zlatna, III red srebrna sa krunom i IV red srebrna iz Dinastije Karađorđevića. Trokutaste trakice i njihova boja su označavale određeni vremenski period).

Detalje o pojedinim medaljama i ordenima imate na ovom linku

http://www.royalfamily.org/history/index_yu.htm

Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime11.01.13 23:33

Orden rada sa srebrnom zvijezdom (III red):

Orden rada bilo je odlikovanje SFRJ koje je osnovalo Predsjedništvo AVNOJ-a 1. svibnja 1945. godine. 28. studenog 1947. godine Savezno vijeće i Vijeće naroda Narodne skupštine FNRJ osnovali su i Medalju rada.
Orden rada imao je sljedeće stupnjeve:
• Orden rada sa crvenom zastavom (do 1961. godine Orden rada I. reda) - 15. u redosljedu jugoslavenskih odlikovanja
• Orden rada sa zlatnim vijencem (do 1961. godine Orden rada II. reda) - 25. u redosljedu jugoslavenskih odlikovanja
Orden rada sa srebrnim vijencem (do 1961. godine Orden rada III. reda) - 33. u redosljedu jugoslavenskih odlikovanja.
Ovo odlikovanje dodjeljivalo se "pojedincima, organizacijama udruženog rada, drugim organizacijama i jedinicama oružanih snaga SFRJ, koji postignu osobite uspjehe u privredi i za rad od osobitog značenja za napredak zemlje u ostalim društvenim djelatnostima."

po meni jedno od lijepše izvedbe ordena iz vremena SFRJ ni kičast ni previše oku nametljiv

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Sfrj_orden_rada_srebrnim_vijencem_slika_2846569

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime11.01.13 23:40

@bojnik (citat):
Orden rada sa srebrnom zvijezdom (III red):
po meni jedno od lijepše izvedbe ordena iz vremena SFRJ ni kičast ni previše oku nametljiv.

Lijep je, ali mi nekako ne ide za Orden rada.
Više je za neke studentske ili omladinske uspjehe, zar ne?
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime11.01.13 23:45

zato su bile Udarničke značke:

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Image

Poručnik
Poručnik
pukovnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime11.01.13 23:45

Dio tih ordena (u mojoj kolekciji) kompletiran u kutiji ili sa dokumentom o dodjeli izgleda ovako :
- Orden Svetog Save u kutiji
- Orden Jugoslovenske Krune dodjeljen rezervnom pešadijskom kapetanu I klase
- Albanska Spomenica dodijeljena redovu poljske artiljerije

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 IMG_K1

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 IMG_K_P_1

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 IMG_K_P_2

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime12.01.13 0:05

@bojnik (citat):
zato su bile Udarničke značke:

Mislio sam na uspjehe omladine u školi ili fakultetu.... Very Happy
Na tako nešto mi sliči, ne za omladinske radne akcije.
Da, i zbog knjige na ordenu.... Very Happy
Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime12.01.13 0:25

@bojnik (citat):

po meni jedno od lijepše izvedbe ordena iz vremena SFRJ ni kičast ni previše oku nametljiv

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Sfrj_orden_rada_srebrnim_vijencem_slika_2846569
Mora orden biti malo kičast, da upadne u oko, meni je ovaj prejednostavan.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime12.01.13 0:36

@Stazio (citat):
@bojnik (citat):

Evo, meni je baš za najboljeg studenta u generaciji! Very Happy

Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime12.01.13 0:49

@Max Blitz (citat):
@Stazio (citat):
@bojnik (citat):

Evo, meni je baš za najboljeg studenta u generaciji! Very Happy
U Sjevernoj Koreji Very Happy

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime12.01.13 0:59

@Stazio (citat):
U Sjevernoj Koreji Very Happy

U SFRJ!

Ne, sad bi takav trebao u ovim državama. Very Happy
Ja bih baš takav s fakulteta! (Eh, da sam još bio i najbolji....)
Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime12.01.13 1:11

Very Happy  cheers  king

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Northkoreakinjongun

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Northkoreanwomensoldier

Stazio: komentar modifikovan dana: 12.01.13 1:56; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime12.01.13 1:35

A ovi su šampioni. Ovaj general u sredini je morao nastaviti kačiti ordene po pantalonama. lol!

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Northkoreakim

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime12.01.13 1:51

U Sjevernoj Koreji svi dobiju ista odlikovanja, pa se onda nitko ne buni zašto je ovaj dobio, a ja nisam, tako je i najbolje i najpoštenije:

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Weighed+down+by+medals+and+weakened+by+hunger,+military+brass+unable+to+stand+up

Tamo su višestruki narodni heroji već i mlade djevojke:

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 DNKF00002025_3

I djeca su također već u ranoj mladosti zaslužila puno odlikovanja. Jesi vidio Boske, a ti ništa. Njihovoj učiteljici su odlikovanja ovaj put slučajno ostala doma:

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 DNKF00002025_1

Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime12.01.13 1:53

Ovi bi nam i pukovnika zbunili. Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime12.01.13 1:57

@Stazio (citat):
Ovi bi nam i pukovnika zbunili. Very Happy

Stazio, Pukovnika nitko i nikada ne može zbuniti u vezi odlikovanja! Very Happy cheers
Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime12.01.13 2:03

@Max Blitz (citat):
Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 DNKF00002025_1
Prvi red: orden nastavničkog vijeća, orden dragog vođe za učenike
drugi red: medalja za naučena sva slova, medalja za računanje do 100
i t.d. (do penzije)

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime12.01.13 2:05

Njegovom veličanstvu centralnoafričkom caru Bokassi su morali produživati sako od uniforme da bi mu stala sva odlikovanja koje je zaslužio. Ovdje je na sklici sa najboljim prijateljem Idi Aminom.

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Post-5264-0-04068000-1303786389

cheers king

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime12.01.13 2:29

@Max Blitz (citat):
Njegovom veličanstvu centralnoafričkom caru Bokassi su morali produživati sako od uniforme da bi mu stala sva odlikovanja koje je zaslužio. Ovdje je na sklici sa najboljim prijateljem Idi Aminom.

cheers  king

Šta misliš da je ovog desnog  pojeo krokodil? Laughing
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi   Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down

Vojna odlikovanja, sve o sakupljanju, dodjeljivanju i izradbi
Na vrh 
Stranica 4/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next