FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Petrovac na Mlavi

Go down 
+42
Nenad1969
Šiško81
1985 dare
PORUCNIK
Lena88
brodnasavi
Gorica 660
gavric
illyan
francturk
bojan nenovic
boro
fsoba
gari68
BojanN
013gonzo
mariofilo
titec
Fricko
Andrej960
lacoš
Dubrovčanin
wwatapi
marko15
LUPE44
Tanasić Dobro
darkoss
damjan1988
brico 87
heka
Djida
Petek
1983
6550/33 avgust 84
Kemo Specijalac
dpuric
Dok
sasa x
missar
Max Blitz
darkos
janeztrdi
46 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
Dok
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2013-03-23

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeWed Mar 30, 2016 6:39 am

Saša X hvala za slike i nekako sam dobio volju da idem u Petrovac pa ako se odlučim pozvat ću Janeza i tebe za vođu puta pa da se malo družimo Smile
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 80
ČLAN OD: : 2013-01-05
DOB : 54
M(j)esto Sremska Mitrovica

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeSat Apr 02, 2016 10:25 am

Naravno Dok, za takav izlet uvek raspoložen Very Happy
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeFri Sep 09, 2016 1:52 pm

pozdrav ljudi,dugo me nije bilo tu gore,izvinjavam se.Dok i Sasax ,ako se odlučite sa puno radosti se i ja pridružim vama na posjeti grada petrovac na Mlavi.

Pozdrav svima od janeza
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 989
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 52
M(j)esto Brčko dc, BiH

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeWed Sep 14, 2016 9:10 am

Koliko je otprilike vojske bilo u kasarni u Petrovcu na Mlavi i koji su bili rodovi vojske ako se sjećate !?

_________________
"Bolje hrabro pobjeći sa fronta nego kukavički poginuti !"  [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeSun Sep 18, 2016 1:57 pm

Gorica 660 (citat):
Koliko je otprilike vojske bilo u kasarni u Petrovcu na Mlavi i koji su bili rodovi vojske ako se sjećate !?

zdravo gorica 660,Ne sječam se koliko je bilo vojske u Petrovcu(ali nije to bila baš jako velika kasarna) ,bio  je večidio oklopna jedinica,bilo je dosta oklopnih vozila BVB M80,takođe je bila tu i pešadija!!

Pozdrav Janez salutiranje
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 989
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 52
M(j)esto Brčko dc, BiH

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeSun Sep 18, 2016 2:44 pm

Zahvaljujem janeztrdi na odgovoru, pitao sam to iz razloga što sam kao dječak u nekoliko navrata boravio u Petrovcu, kako kod nas u Bosni kažu jako lijepa čaršija i s obzirom da bar u to davno vrijeme prije nekih 35 i više godina nije bilo veliko mjesto i iskreno iznenadio sam se kada sam vidio da je tamo uopšte postajala kasarna JNA. 

Siguran sam da je bilo ugodno provoditi slobodno vrijeme u gradu s obzirom da koliko se ja sjećam kako sam već rekao riječ je o prilično lijepom i mirnom gradiću a takođe i široj okolici grada.

Hvala još jednom na odgovoru i iskreni i veliki pozdrav za deželu  Very Happy sunny
................

_________________
"Bolje hrabro pobjeći sa fronta nego kukavički poginuti !"  [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
brodnasavi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-02-09

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeThu Feb 09, 2017 7:01 am

cheers cheers cheers
dali ima još koga koji su slžili vojni rok u petovcu na mlavi ja sam bio semtebarac 1990 g
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeSat Aug 12, 2017 3:32 pm

Pozdrav brodnasavi,možda bi nam malo mogao ispričati kako je bilo daljne godine kad si ti služio u petrovcu,koji ti je bio komandir čete,ko je bio tad glavni u kasaarni ako se možda sječaš?

Pozdrav od janeza
Na vrh Go down
Lena88
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-09-17

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeSun Sep 17, 2017 6:57 am

Lijepi Vam pozdrav forumasi i hvala na pristupu.Naime,ja sam se rodila tek 88 godine i jedino sto me usko povezuje s vama je mojih 4 godine djetinjstva provedenih u Kasarni Petrovac na Mlavi.Toliki niz godina trazim neke fotografije da eto imam podsjetnik na meni najlijepse razdoblje zivota..Iako je izjeglistvo najtezi oblik zivljenja meni su te godine bas u kasarni bile najbolja priprema za ZIVOT..Na tom istom igralistu su trCALA,IGRALA SE I DRUZILA SVA DJECA IZ SVIH MJESTA I SVIH DOBI..Bez digitalizacije i bez icega,skoro goli i bosi,unatoc utucenim i skrhanim roditeljima,Kasarna je pruzila puno zajednistva,osmjeha i radosti i u tim bolnim godinama..Jer,lijepo je kad navece izadjes i igras zmurke(skrivaca)sa 50 druge djece..Stoga,jos jednom hvala na fotkama i lijepi pozdrav svima Vama koji su isto proveli vrijeme tamo..Jedna cura koja je 4 godine zivjela sa cijelom familijom u Zubarskoj ambulanti Very Happy  .
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeSun Sep 17, 2017 10:15 am

Lena88 (citat):
Lijepi Vam pozdrav forumasi i hvala na pristupu.Naime,ja sam se rodila tek 88 godine i jedino sto me usko povezuje s vama je mojih 4 godine djetinjstva provedenih u Kasarni Petrovac na Mlavi.Toliki niz godina trazim neke fotografije da eto imam podsjetnik na meni najlijepse razdoblje zivota..Iako je izjeglistvo najtezi oblik zivljenja meni su te godine bas u kasarni bile najbolja priprema za ZIVOT..Na tom istom igralistu su trCALA,IGRALA SE I DRUZILA SVA DJECA IZ SVIH MJESTA I SVIH DOBI..Bez digitalizacije i bez icega,skoro goli i bosi,unatoc utucenim i skrhanim roditeljima,Kasarna je pruzila puno zajednistva,osmjeha i radosti i u tim bolnim godinama..Jer,lijepo je kad navece izadjes i igras zmurke(skrivaca)sa 50 druge djece..Stoga,jos jednom hvala na fotkama i lijepi pozdrav svima Vama koji su isto proveli vrijeme tamo..Jedna cura koja je 4 godine zivjela sa cijelom familijom u Zubarskoj ambulanti Very Happy  .

Dobrodošla, Lena88!

Nadam se da ćeš uživati u fotografijama, koje te podsjećaju na mjesto djetinjstva, i u druženju na forumu, gdje ima i civilnih tema! Naravno, u skladu s pravilima.
Pozdrav!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeSun Sep 17, 2017 1:57 pm

Dobrodošla Lena88,raduje me da si došla na forum i da si našla fotke koje te podsječaju na ranu mladost.
Lijepo da si tu sa nama i sve najbolje u životu ti želim-sretno i pozdrav od Janeza
Na vrh Go down
Dubrovčanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-08-21
DOB : 60
M(j)esto Dubrovnik, Hrvatska

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeThu Feb 01, 2018 8:04 am

Vidim da je ovaj forum zamro pa da vas malo dignem iz sna. Još uvijek mi nitko nije odgovorio sjeća li se Albanca s Kosova Rama Arifaja koji je 1984. godine bio poručnik i komandir druge čete. Volio bih znati što se s njim događalo nakon što sam ja u oktobru 1984. otišao u prekomandu. Prema nekim informacijama je otišao u zatvor zbog samoubojstva jednog vojnika koji je u Pterovcu trpio velika maltretiranja. Taj vojnik je bio psihički labilan, a najviše ga je maltretirao neki desetar Aleksić. Poručnik Arifaj je zbog nedostatka ljudstva toga vojnika odredio za stražu na sjeverozapadu kasarne. To jutro je, malo prije smjene, taj vojnik sebi ispalio rafal u grudi. Umro je na licu mjesta, a nakon toga je provedena istraga kojoj je za cilj bilo utvrditi kako je on uopće dospio na stražu ako je imao dijagnozu zbog koje nije smio stražariti. 

Osim toga volio bih znati, ako je netko od vas još uvijek u Petrovcu, da li netko poznaje jednu lijepu Jelenu koja je te 1984. godine imala 17 godina (znači 1967. godište) i živjela je uz cestu prema Petrovcu, s desne strane, stotinjak metara daleko od kasarne. Bila je crnokosa, plavih očiju, prelijepa, a otac joj je radio u Njemačkoj. Kad sam otišao u prekomandu izgubio sam svaki kontakt s njom.

I treće, volio bih znati što je s mojim klasićima: Dragan Radovanović, Džemo Avdibegović, Dragan Martens, Saša Aleksić, Hrvoje Vlašić, Radenko Simić, Džemail Đevđet, Nik Kćiraj, Bujar Gashi i ostali....

Hvala na odgovorima.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeFri Feb 02, 2018 12:48 am

Dubrovčanin (citat):
Vidim da je ovaj forum zamro pa da vas malo dignem iz sna. Još uvijek mi nitko nije odgovorio sjeća li se Albanca s Kosova Rama Arifaja koji je 1984. godine bio poručnik i komandir druge čete. Volio bih znati što se s njim događalo nakon što sam ja u oktobru 1984. otišao u prekomandu. Prema nekim informacijama je otišao u zatvor zbog samoubojstva jednog vojnika koji je u Pterovcu trpio velika maltretiranja. Taj vojnik je bio psihički labilan, a najviše ga je maltretirao neki desetar Aleksić. Poručnik Arifaj je zbog nedostatka ljudstva toga vojnika odredio za stražu na sjeverozapadu kasarne. To jutro je, malo prije smjene, taj vojnik sebi ispalio rafal u grudi. Umro je na licu mjesta, a nakon toga je provedena istraga kojoj je za cilj bilo utvrditi kako je on uopće dospio na stražu ako je imao dijagnozu zbog koje nije smio stražariti. 

Osim toga volio bih znati, ako je netko od vas još uvijek u Petrovcu, da li netko poznaje jednu lijepu Jelenu koja je te 1984. godine imala 17 godina (znači 1967. godište) i živjela je uz cestu prema Petrovcu, s desne strane, stotinjak metara daleko od kasarne. Bila je crnokosa, plavih očiju, prelijepa, a otac joj je radio u Njemačkoj. Kad sam otišao u prekomandu izgubio sam svaki kontakt s njom.

I treće, volio bih znati što je s mojim klasićima: Dragan Radovanović, Džemo Avdibegović, Dragan Martens, Saša Aleksić, Hrvoje Vlašić, Radenko Simić, Džemail Đevđet, Nik Kćiraj, Bujar Gashi i ostali....

Hvala na odgovorima.
E, moj gosparu,
Postaviti par pitanja po učlanjenju, a onda posle tri ipo godine konstatovati da je forum zamro, malo je  Wink
A što ti ne bi s nama podijelio utiske i sjećaja na JNA, dok se ne pojavi neko ko poznaje Jelenu i zna za tragičan događaj o kom govoriš? Very Happy

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Dubrovčanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-08-21
DOB : 60
M(j)esto Dubrovnik, Hrvatska

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeMon Feb 05, 2018 6:19 am

PORUCNIK (citat):

Postaviti par pitanja po učlanjenju, a onda posle tri ipo godine konstatovati da je forum zamro, malo je  Wink
A što ti ne bi s nama podijelio utiske i sjećaja na JNA, dok se ne pojavi neko ko poznaje Jelenu i zna za tragičan događaj o kom govoriš? Very Happy
Very Happy
Utisci? Takvi su da već godinama razmišljam o tome da posjetim Petrovac i prošetam istim onim mjestima kojima sam šetao prije 34 godine. Iako je ponekad bilo vrlo teško i meni nerazumljivo, ipak je to bilo lijepo iskustvo. Odlasci na teren na Ždrelo, Bubanj potok i Pasuljanske livade, noćenja pod šatorima, 20 km dugačke hodnje, brojne uzbune, straže, druženje s ekipom iz svih krajeva nekadašnje države... sve je to pomoglo da se izgradimo u bolje ljude. Ne žalim za onom državom, ali žalim za onim vremenima provedenim u JNA, a kako rekoh neka me nostalgija vuče da ponovo posjetim Petrovac i neka mjesta koja su mi ostala u sjećanju. Većina tih sjećanja je pomalo ishlapjela, ali nekih se stvari vrlo jasno sjećam.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeMon Feb 05, 2018 7:54 am

Dubrovčanin (citat):

Utisci? Takvi su da već godinama razmišljam o tome da posjetim Petrovac i prošetam istim onim mjestima kojima sam šetao prije 34 godine. Iako je ponekad bilo vrlo teško i meni nerazumljivo, ipak je to bilo lijepo iskustvo. Odlasci na teren na Ždrelo, Bubanj potok i Pasuljanske livade, noćenja pod šatorima, 20 km dugačke hodnje, brojne uzbune, straže, druženje s ekipom iz svih krajeva nekadašnje države... sve je to pomoglo da se izgradimo u bolje ljude. Ne žalim za onom državom, ali žalim za onim vremenima provedenim u JNA, a kako rekoh neka me nostalgija vuče da ponovo posjetim Petrovac i neka mjesta koja su mi ostala u sjećanju. Većina tih sjećanja je pomalo ishlapjela, ali nekih se stvari vrlo jasno sjećam.
Bome, i sam često sanjam mjesta službovanja.
Podijeli s nama neka od sjećanja.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness


PORUCNIK: komentar modifikovan dana: Sun Jul 28, 2019 10:47 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
1985 dare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-04-30

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeTue May 01, 2018 1:02 am

pozdrav
ja sam služio 1985 godine    bio sam vozač majora Plavšiča a moj vodnik je bio Damjan Stojanovič
Mile Plavšič je zame bio jako dobar.Vozio sam ga skoro godino dana i postali smo si dobri  .na kraju mi je dao skoro mesec dana nagradnog. ja imam lepa sječanja na armiju i ove godine idem preko petrovca prema moru pa da vidim kako je sad dole  puno pozdrava klasi 85


Darko Peterka  Ljubljana bounce
Na vrh Go down
sasa x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 80
ČLAN OD: : 2013-01-05
DOB : 54
M(j)esto Sremska Mitrovica

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav mojim prijateljima sa foruma, današnja poseta Petrovcu..   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeSun Sep 16, 2018 9:48 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Šiško81
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-10-03
DOB : 63
M(j)esto Beograd

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: klasa okt. 81   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeWed Dec 26, 2018 10:21 am

Citat :

Illyane i ja sam služio u isto vreme kad i ti. Na žalost ne sećam se likova koje spominješ.
Ovaj desetar, prvi s leva u donjem redu mi deluje poznato.
Na žalost slika kada se uveća nije oštra tako da ne mogu, ako sam to ja, ni sebe sto posto da prepoznam.
moguće da sam ja treći s leva u gornjem redu.
Da li se eventualno sećaš likova Bečanović Đorđe iz Ade, Bjelobrk Milan iz Bačke Topole i Vučurević iz Trebinja.
Takođe se sećam da je sa nama bio i jedan albanac,mislim Gaši da se prezivao i bio najstariji skoro 27 ili 28 godina.
pozdrav.

illyan (citat):
Probaću još jednom sa slikom

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vidi uspio sam. Onaj koš na sasinoj slici to je ovaj isti gdje smo mi slikani.
Ja sam trći s desna u doljnjem redu (čuče) ,1.desetar, 2. desetar, 3. ja 4. Eržen Damjan - misli Kranj, 5. Dino Tibitanc - Teslić, 7. Enes Škapur _ Tešanj, 9. Damir Vnučec _ možda Zagreb i zadnji odnosno 1. s ljeva Buran Šaćir-zapovijednik voda
i u gornjem redu 7. ovaj krupan momak kojem se vide ruke- Keljmendi Samidin-Priština
Na vrh Go down
Nenad1969
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-07-28

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeSun Jul 28, 2019 11:12 am

Da li je kasarna prodata? Google daje podatke da je bila na prodaju, ali ne mogu da nađem da li je prodana.
Da li još postoji?
Na vrh Go down
boško ć
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-03-14
M(j)esto Banja Luka

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: petrovac na mlavi 89/90   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeSun Mar 14, 2021 4:38 pm

Pozdrav članovima salutiranje
Slučajno sam nabasao na slike kasarne i nekako riješih da se prijavim na forum. Proveo sam celu godinu u kasarni od septembra 89 do kraja.
U periodu sept.89/90 u kasarni su bile 2 meh. čete jedna tenkovska četa ali bez vozila jedna LMB 120 mm i pozadunska četa. tad je na licu bilo u proseku oko 300 do 330 vojnika. Išlo se tada na poligon na obuku i na strelište iznad autobuske stanice u šumu a neki su dobro vreme proveli na straži u zabrđu. 
Išlo se i u bioskop Delo i piceriju mali Pariz a bogami i u žarac cheers na muziku posle povečerja. 

Za sad toliko Pozdrav Petrovcu
Na vrh Go down
zax
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-04-05
M(j)esto Novi Sad

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Generacija septembar '86/'87 petrovac na mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeMon Apr 05, 2021 11:58 am

Pozdrav svim clanovima foruma,
Dobro je da postoji mesto gde se mogu evocirati ovakve uspomene.
Sluzio sam u Petrovcu na Mlavi 86/87 septembar, sa nekima sam i danas u kontaktu, a voleo bih da nadjem i ostalu ekipu koja je sluzila u tom periodu.
Bio sam II ceta II vod, komandiri odeljenja Vucko i Miraleme ako naidjete na ovu poruku javite se.
Da bila je to mala kasarna, izdvojeni oklopnomehanizovani bataljon Pozarevacke brigade, 3 cete sa po 3 voda,  jedna LMB 120mm i pozadinska jedinica.
Komandir II cete por. Miroslav Radakovic, kom. I voda por. Horvat Djerdj, kom. II voda vod. Dukic Sinisa, III vod mislim da nije imao aktivnog vojnog staresinu.
Nasa ceta je davala izdvojenu strazu u Zabrdju, dosta uspomena ima sa te straze...

Naisao sam na jednu fotografiju za koju predpostavljam da je iz perioda vezbe na pasuljanskim livadama '87, mislim da je na fotografiji major Mile Plavsic, tadasnji komandant kasarne.
Ako neko moze da potvrdi...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
jsucur
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-04-06

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeTue Apr 06, 2021 7:14 pm

Dubrovčanin (citat):
U potrazi za nekim slikama slučajno sam nabasao na ovaj forum. Služio sam u kasarni u Petrovcu na Mlavi davne 1984. godine u travanjskoj (aprilskoj) klasi. Za to vrijeme zapovjednik kasarne je bio major Ratko Đokić, zapovjednik jedne čete (moje) poručnik Ramo Arifaj, koji, iako Albanac s Kosova, nikako nije volio Albance, a zapovjednik druge čete potporučnik Miroslav Radaković. Zapovjednik mog voda je bio neki vodnik ili stariji vodnik Fadil Ferati također Albanac s Kosova.
Pozdrav Dubrovcaninu i svim ostalima

Ocigledno smo sluzili u istoj ceti i u istom vodu, samo sa 2.5 godine razlike Very Happy

Bio sam oktobarska klasa 1982 i sluzio sam 6 mjeseci u III S.V (treci streljacki vod) prve cete. Vodnik Fadil Ferati je komandovao mojim vodom a porucnik Ramo Arifaj je bio komandir cete. Porucnika Ramu sam zadrzao u veoma lijepom sjecanju. Drugom cetom je komandovao kapetan M. Pesikan. Kasarnom je u to vijeme komandovao kapetan I klasse Dragoljub Djokic: Mali rastom, ali ohohooooo. Posto se u to vrijeme ocigledno pripremao za cin majora, naucili smo veoma dobro kako izgleda uzbuna u 04:15 ujutro u kako se u rekordnom vremenu stize do Kamenova. Posto smo imali 15 uzbuna za vrijeme obuke (mislim da se ne varam), znali smo vec napamet sta i kako nam valja raditi, kada nas sirena izbaci iz kreveta. 

Nakon obuke za komandira odjeljenja (desetar) dobio sam prekomandu za Beograd: Gardijska jedinica na Dedinju. Tamo sam u prvom bataljonu i sam obucavao mlade vojnike, a sa mnom je iz Petrovca na Mlavi u isti bataljon u prekomandu dosao i Mirsad Semic.

Vrijeme provedeno u Petrovcu na Mlavi je bilo interessantno, mada nije bilo lako. Mnogo toga se dozivjelo, i dobrog i loseg. Covjek ocvrsne, postane jaci i lakse podnosi teske situacije. Upoznao sam dosta divnih ljudi, mada je bilo i onih "drugih". Druzili smo se, a vremenom smo postali jedna velika porodica, u kojoj je svako imao svoje mjesto.

Sa mnom su (izmedju ostalih) bili i sledeci vojnice: Novica Petrovic, Mirsad Semic, Dzevad Alic, Nenad Sternad, Tomislav Nikolic, Irfan Golja itd. Radovalo bi me veoma, ako bih cuo ponesto o ovim drugarima iz vojnickih dana u kasarni Jovan Serbanovic.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeSun May 09, 2021 9:52 am

Pozdrav zax,imaš pravo i men ise čini da je na fotki major Plavšič,meni drag čovjek koji je dok sam ga ja poznao bio stvarno u redu,ne znam što je dalje bilo s njim u moje vrijeme  dok sam bio tamo često je išao u kafanu u gradu,ponekad se i napio,inače sve najbolje o njemu.Pozdrav svima,bogami dugo me nije bilo tu gore,budite dobro
Na vrh Go down
1985 dare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-04-30

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeMon Dec 20, 2021 1:53 pm

janeztrdi (citat):
Zdrav sasa x ,imaš pravo,odijelo za izlazak u grad se zvalo M77,i bile su obavezne cipele!!

Ja sam više puta bio u gradu u radnome odijelu kao što vidiš na fotki,bili su to kao službeni izlaski u grad.Često sam išao vozilom(zastava 101 ili nekim FIATOVIM đipom) u grad ,najviše puta radi toga da odvezem komandanta kasarne doma ili po nekakvim drugačijim poslovima.Uvijek bi trebao da je samnom u vozilu oficir,ali nije bilo tako zato sam se često  kad sam se vozio natrag u kasarnu mogao nekdje zaustaviti -tako je i došlo do te fotke u kojoj sam u gradu u radnome odijelu.Tad kad sam ja služio u kasarni,pod komandantom kasarne majorom  Plavšičem,to sam si mogao priuštiti!!
Nikad nisam imao nikakvih problema sa oficirima u kasarni-dobro smo se slagali.

lp
pozdrav.  evo i ja sam bio vozač Plavšiča godine 1985 .To je bio ljudina jako dobar čovek
ako ima koga ovde koji je služio 1985 neka se javi  Dare iz Ljubljane

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeMon Jan 17, 2022 2:03 pm

Pozdrav Dare,

imaš pravo stvarno lijepe uspomene iz dalnje 80-90 godine

budite svi dobro i zdravo


janez

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
lovric63
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2022-06-07

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: ee valjda ce da upali.... slucajno naletih na forum...Illyan ti bu trebao biti Sinisa Mitag a ti Šiško81 ako si treci sa lijeve strane u gornjem redu onda ti se "živo" sjecam lika ali ime jos nikako da dozovem.Tamniji, isturene jagodice, crna kosa..M,   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeTue Jun 07, 2022 5:38 pm

Šiško81 (citat):
Citat :

Illyane i ja sam služio u isto vreme kad i ti. Na žalost ne sećam se likova koje spominješ.
Ovaj desetar, prvi s leva u donjem redu mi deluje poznato.
Na žalost slika kada se uveća nije oštra tako da ne mogu, ako sam to ja, ni sebe sto posto da prepoznam.
moguće da sam ja treći s leva u gornjem redu.
Da li se eventualno sećaš likova Bečanović Đorđe iz Ade, Bjelobrk Milan iz Bačke Topole i Vučurević iz Trebinja.
Takođe se sećam da je sa nama bio i jedan albanac,mislim Gaši da se prezivao i bio najstariji skoro 27 ili 28 godina.
pozdrav.

illyan (citat):
Probaću još jednom sa slikom

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vidi uspio sam. Onaj koš na sasinoj slici to je ovaj isti gdje smo mi slikani.
Ja sam trći s desna u doljnjem redu (čuče) ,1.desetar, 2. desetar, 3. ja 4. Eržen Damjan - misli Kranj, 5. Dino Tibitanc - Teslić, 7. Enes Škapur _ Tešanj, 9. Damir Vnučec _ možda Zagreb i zadnji odnosno 1. s ljeva Buran Šaćir-zapovijednik voda
i u gornjem redu 7. ovaj krupan momak kojem se vide ruke- Keljmendi Samidin-Priština
Na vrh Go down
Dubrovčanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-08-21
DOB : 60
M(j)esto Dubrovnik, Hrvatska

Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitimeMon Jan 02, 2023 6:58 am

jsucur (citat):


Pozdrav Dubrovcaninu i svim ostalima

Hvala na odgovoru. Da, taj Đokić je bio komandir kasarne i 1984. ali sam mislio da se zvao Ratko a ne Dragoljub. Kad sam ja stigao u kasarnu on je već bio major, Ramo Arifaj je bio poručnik a Fadil Ferati stariji vodnik. Ne znam što je s njima bilo kasnije, ali kako sam rekao imam neku poluinformaciju da je Ramo Arfiaj završio u zatvoru. Zadnjih par godina sam stupio u kontakt s dvojicom klasića, živi su i zdravi, a saznao sam i to da je klasić Enver Delić poginuo za vrijeme rata u BiH.
U međuvremenu sam saznao da je Jelena umrla prije 15-ak godina. Bila je udana i imala je dvoje djece, a s mužem je živjela u Beogradu gdje je i sahranjena  Crying or Very sad
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Petrovac na Mlavi   Kasarna Petrovac na Mlavi - Page 8 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Petrovac na Mlavi
Na vrh 
Stranica 7/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Skopski Petrovac, VP 8215/4, 1988/89
» Skopski Petrovac VP 4036/8 , 1985 godine
» Kasarna u Baru septembar 1986.
» Nikšić VP 6523 izviđači
» Kasarna Pantelej 88-89 maj

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: