FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Hoby - maketarstvo - militarija

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 56
REPUTACIJA : 2
ČLAN OD: : 2013-01-30

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime07.02.13 23:08

Ma to ti nije losa ideja(nisam natrcao ni na jednu takve vrste) samo, za maketarsku treba bar nekoliko izlagaca. Pa dogovori sta i kako postaviti, mislim dali ce biti tematska, opsta ili vec. E onda momci ... (ha ha ala laskam sebi) i po neki starac. Polako redom postave fotkice. Sto se mene tice, ja za. Javljajte se ko hoce da se prikljuci, da malo prodiskutujemo, pa da se radi. Ili vam u fazonu ovog foruma: Drugovi... Na izvrsenje.

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Usao_zps53d1fee5

Nema bas mnogo veze s temom, ali lepo za videti.

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
Stazio

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5098
REPUTACIJA : 567
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 53
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime10.02.13 18:33

Postoji li u regionu nešto ovakvo:

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime10.02.13 22:07

u regionu? Mislis teren bivse Juge? Maketarskih izlozbi i takmicenja imas posvuda. Neki veci gradovi ih imaju nekoliko u toku godine. Ako zelis da posetis neku o njih, neces zazaliti. Samo, obavezno ponesi foto aparat trebaceti. Po maketarskim forumima sigurno mozes da nadjes i datume kada je koja.
Na vrh Go down
croato
Džomba
Džomba
croato

BROJ POSTOVA: : 180
REPUTACIJA : 9
ČLAN OD: : 2012-12-08

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime10.02.13 23:53

zavisi koji te kraj zanima . . .
Uskoro ima jedna u Puli, a sredinom septembra je i najbolja u ZG; pred Novu Godinu imas jednu u BG . . .
Kao sto vidis, izbor je veliki !
Uskoro ce slike s jedne iz inozemstva Very Happy
kruno
Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime10.02.13 23:59

Hvala, zainteresovali ste me. Postavite vaše radove ako negdje učestvujete. cheers
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime11.02.13 0:34

Pa obzirom da na poslednjem Beogradskom novogodisnjem kupu nisam bio, evo nesto godinica pre.

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 IMG_20111211_120219_resize_zpsccfcc992

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Picture067_resize_zps9428730b

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Picture060_resize_zps1325395e

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Picture058_resize_zps874293ba

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Picture053_resize_zps8c49d428

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Picture050_resize_zps8de3cf32

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Picture044_resize_zpsbbae53a2

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Picture041_resize_zps2425213a

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Picture034_resize_zps50d681a1

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Picture029_resize_zps76f27e55

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Picture024_resize_zpsbdd5c00e

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Picture019_resize_zpsab3b8120

Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime11.02.13 0:41

Hah... Desila se grescica. Ovde su fotke i radova drugih ucesnika. Ali i oni su izuzetni.
Na vrh Go down
croato
Džomba
Džomba
croato

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime11.02.13 17:39

Djeca rastu . . . . pa dodje zima i onda ih bolje obuku  

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0001

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0002

Pokusao sam docarati boje koje su se kod nas koristile u to doba iako nije bilo nimalo lako . . .

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0006

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0007

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0008

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0009

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0010

I da nebi bilo neke vece price . . .

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0011

Jos jedan malisan ceka bojanje pa cu ih onda sve "obuci"  
Hvala vam na vasem potrosenom vremenu koje vam nece biti placeno
kruno

Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime12.02.13 0:34

I jos mi reci da si poceo s sasamogradnjom figura!!!??? Ali kakogod lepo je za videti i nesto sto odudara od militantnih sivih i zelenih nijansi. Meni brate nekako izgledaju... Toplo. Stvarno... Ono...
Heh. Nemam teksta.
Ali nije ni losa ideja. Pustiti i neku nemilitantnu fotku.

Evo i mog doprinosa.

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 IMG_0028_resize_zps972e5bbd

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 IMG_0479_resize_zps0ecc7088

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 IMG_0469_resize_zpscdec457f

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24335
REPUTACIJA : 657
ČLAN OD: : 2012-10-30

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime12.02.13 0:54

Ivane, kako si otkrio talent za ovo? Dođe samo po sebi? Treba znanja i vježbe, ali ipak se rodiš s tim, zar ne? Very Happy
Vidio sam i rane radove....
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime12.02.13 9:57

Kako otkrio? Dobro pitanje. Kao klinac, nikada para za prave makete. A ja oduvek preferirao militarije, i jednostavno uzeo da napravim sebi igracke. A kasnije to ide samo po sebi. A za svaku maketu iliti sta drugo, treba samo zapoceti, a kasnije se sve samo odvija.
Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime12.02.13 10:26

@Ivan Alentijev (citat):
Kako otkrio? Dobro pitanje. Kao klinac, nikada para za prave makete. A ja oduvek preferirao militarije, i jednostavno uzeo da napravim sebi igracke. A kasnije to ide samo po sebi. A za svaku maketu iliti sta drugo, treba samo zapoceti, a kasnije se sve samo odvija.

To je skromnan odgovor Ivane, ipak nesporan je tvoj talenat ("zlatne ruke") da stvaraš ovakve stvari.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime12.02.13 13:01

@Ivan Alentijev (citat):

Htio sam reći da ti je vjerojatno predak iz obitelji imao umjetničkog dara za nešto slično. Možda i ne znaš za njega (ili za više njih). Very Happy
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime12.02.13 16:08

Ma nema to veze sa skromnoscu ili ne znam kakvim talento. Jednostavno, to je tako sa svim ljudima. Ako nesto zelis i pokusas (ma sta) da uradis ili napravis, mozes da uspes. Ako samo sedis nikad nista. Znaci treba samo poceti, i ako negde zaskripi biti uporan i nastaviti. I eto rezultata. Ha ha! Zvucvi malo filozofski, ali su to u sustini sasvim obicne stvari. A moze i ovako,,sto rece neki aforisticar" : Ljudi budimo realni... I trazimo uvek nemoguce.
Na vrh Go down
SveJug
Poručnik
Poručnik
SveJug

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
BROJ POSTOVA: : 2977
REPUTACIJA : 38
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime12.02.13 17:59

@Ivan Alentijev (citat):
.Ako nesto zelis i pokusas (ma sta) da uradis ili napravis, mozes da uspes. Ako samo sedis nikad nista. Znaci treba samo poceti, i ako negde zaskripi biti uporan i nastaviti. I eto rezultata. Ha ha! Zvucvi malo filozofski, ali su to u sustini sasvim obicne stvari. A moze i ovako,,sto rece neki aforisticar" : Ljudi budimo realni... I trazimo uvek nemoguce.

Vala potpuno si u pravu.
Imam jednog kolegu koji pravi ovakve nozeve pa velim sto da ne probam i ja. Cisto da dokazem samom sebi da mogu i ja.

Evo i rezultata. cheers

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Knivar1

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Knivar2

Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime12.02.13 18:59

Ovo su finski nozevi? Mislim model. Bas dobar rad, od cega je drska prvog, neka plastika? Dali si seciva kovao ili preredjivao kupljena?
Na vrh Go down
SveJug
Poručnik
Poručnik
SveJug

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime12.02.13 20:21

Gornji model je sa severa Svedske koje je isto kao i u Finsku ili u Norvesku. Seciva su kupljena. Samo bas veliki entuzijasti kuju sami. premnogo posla i nemoze se unovciti.

Prvi deo, do seciva, je rog od irvasa. Mislim da je drugi deo Hickory a treci deo neka vrste breze sto raste ovde na sever, Masurbjörk :
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B1%D0%B5%D1%80%D1%91%D0%B7%D0%B0.

Imam neku sliku njegovih radova pa ako te interesuje postavicu ti ih rado. Smile
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime12.02.13 22:58

Pustaj bratac. I ja radim scelikom . Nekada i kovanje, ali to se vec granici s mazohizmom. Jer je (u pravu si) posao ogroman, izdaci joj!, ali gust... kada zavrsis... Sve u svemu, sto teze i vece muke na kraju srce puno.
Ko je radio zna.
Na vrh Go down
SveJug
Poručnik
Poručnik
SveJug

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime13.02.13 17:23

Jeste, sav taj trud i vreme se nemoze unovciti. I svaka stvar ima nesto malo extra sto druga nema pa se tako razlikuje.

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Knivar3

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Knivar4

Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime13.02.13 21:35

Stvarno lepi radovi. Vidim i on voli glatko obradjeno drvo, visokog sjaja. Odakle je taj tvoj kolega? Ovakva seciva su lepa, ali kodnas sam ih retko vidjao.
Na vrh Go down
SveJug
Poručnik
Poručnik
SveJug

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime13.02.13 22:10

On je Sveda. Dostavicu ti sutra adrese za ovakve stvari. Pozdrav....

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime14.02.13 13:39

Pa moze, mada sam gledao dosta sajtova s secivima, mozda to nisam. Ipak hvala. Mozda mi padne napamet da uradim nesto slicno, kod mene se nikada nezna. Very Happy
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime14.02.13 15:34

Nego... Malo smo poceli da sirimo temu mimo maketarstva, ali nemari i ovo ima neke veze. Interesuje me dali neko zna koga ili mozebiti sam poseduje casopis ,,FRONT''. Bilo bi mi veoma draco cuti povoljne vesti. Te molim ovdeprisutne da mi javbe. Unapred zahvalan.
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime16.02.13 11:20

Ajde malo da pustim sto. Evo jednog lepog (komada) ,,Santa Maria" koji je donet na popravku i dovrsavanje. Inace zapocet nekih 70-ih godina i onda nasukan u podrumu, sve dok nije video mene. Ehe he he. A ja ko ja, pa se prihvatio i ovog posla. Mislim da je fino zavrseno. Steta sto nase komsije (koliko sam cuo) vise ne proizvode ovakve a bilo ih je podosta modela.

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 1_resize_zpsf2c7064f

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 2_resize_zpsb25e9c03

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 3_resize_zps5f541aad

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 4_resize_zps9ddf0db4

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 28_resize_zpsc3f9cc64

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 29_resize_zpsdeef1529

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 31_resize_zps47873b15

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 33_resize_zpse2a699a7

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 37_resize_zps07299aaf

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 39_resize_zpsa6423edc

Na vrh Go down
croato
Džomba
Džomba
croato

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime19.02.13 23:26

Kao sto obecah, evo slika s neke izlozbe u mom kraju . . .
Nije bilo nesto mnogo maketa, ali ih je bilo dosta kvalitetnih . . . cak sam i ja "upecao" neku "posebnu nagradu" Very Happy ali nazalost nije ona sa slike Crying or Very sad Crying or Very sad
Slike mozete pogledati ovdje : http://s237.beta.photobucket.com/user/kru65mi/library/izlozba?
Zivi bili drugovi borci
kruno
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
BROJ POSTOVA: : 2100
REPUTACIJA : 119
ČLAN OD: : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime19.02.13 23:33

@Ivan Alentijev (citat):
Ajde malo da pustim sto. Evo jednog lepog (komada) ,,Santa Maria" koji je donet na popravku i dovrsavanje. Inace zapocet nekih 70-ih godina i onda nasukan u podrumu, sve dok nije video mene. Ehe he he. A ja ko ja, pa se prihvatio i ovog posla. Mislim da je fino zavrseno. Steta sto nase komsije (koliko sam cuo) vise ne proizvode ovakve a bilo ih je podosta modela.

Još ti fale "Pinta", "Nina" i admiral Kolumbo pa možeš u otkrivanje svijeta. Very Happy

Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime19.02.13 23:51

@croato (citat):
Kao sto obecah, evo slika s neke izlozbe u mom kraju . . .
Nije bilo nesto mnogo maketa, ali ih je bilo dosta kvalitetnih . . . cak sam i ja "upecao" neku "posebnu nagradu"  Very Happy ali nazalost nije ona sa slike  Crying or Very sad  Crying or Very sad
Slike mozete pogledati  ovdje :         http://s237.beta.photobucket.com/user/kru65mi/library/izlozba?
Zivi bili drugovi borci
kruno

Hvala što si ovo podjelio sa nama, ima se što vidjeti. cheers
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
BROJ POSTOVA: : 2100
REPUTACIJA : 119
ČLAN OD: : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime20.02.13 12:12

Evo ti nešto sa zagrebačke izložbe. Klikni sa lijeve strane na fotoarhivu i uživaj.

http://www.crna-kraljica.com/index.php

Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime20.02.13 13:31

@pukovnik (citat):
Evo ti nešto sa zagrebačke izložbe. Klikni sa lijeve strane na fotoarhivu i uživaj.

http://www.crna-kraljica.com/index.php

Stvarno sam uživao u slikama, preporučujem svakome ko voli maketarsvo da pogleda. Very Happy
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime20.02.13 15:05

Nema sta, stvarno je imalo sta i da se vidi. Steta sto ovakvih nema cesce posvuda.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime20.02.13 22:34

@Stazio (citat):
Maketari, jeli neko od vas radio maketu "88-ice" (Flak 88mm, moje omiljeno oružje iz II sv. rata)?

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Top88

JNA ih je dobila dosta kao ratnu reparaciju a u obalskoj artiljeriji koristili su se do početka ovog vijeka.

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 009proslava20

Evo ih još, valjda kad su tek došli kod nas.... Very Happy

Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime20.02.13 22:50

Po ovoj fotki verovatno. Mada me je lvise privukla sarolikost uniformi, i tegljaci u pozadini. Kakvi su im ono opasaci? Znas li sto vise o ovoj fotki?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime20.02.13 23:05

@Ivan Alentijev (citat):
Po ovoj fotki verovatno. Mada me je vise privukla sarolikost uniformi, i tegljaci u pozadini. Kakvi su im ono opasaci? Znas li sto vise o ovoj fotki?

Ne, nažalost, stavio sam već ovako stare slike na temu

https://jna-sfrj.forumbo.net/t1469p135-manevri-jna

pa nije nitko komentirao.... Sad

Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime20.02.13 23:28

@Ivan Alentijev (citat):
Po ovoj fotki verovatno. Mada me je lvise privukla sarolikost uniformi, i  tegljaci u pozadini. Kakvi su im ono opasaci? Znas li sto vise o ovoj fotki?
Poznata mi je ta slika, tražio sam po internetu nešto više u vezi nje. Koliko sam uspio saznati to je pred neku paradu u Beogradu neposredno poslije rata. Tada su ti topovi bili u PVO. Mislim da su za vuču korišteni sovjetski tegljači YA-12 (kasnije se koristio i američki).

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Ya12

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Ya12a

YA-12

Like a Star @ heaven

Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime21.02.13 0:36

Ma nezalosti se max, ipak su to stare fotke. Posedujem i ja nekoliko babinih (iz partizana) cak i dedinih (iz nekog kozackog puka 18...) nazalost nepoznajem nikoga s tih fotki. Mada svaka od njih ima neku svoju istoriju. Ali ima nas jos i bice onih koje plene i takve stvari.
Hvala Stazi! I ja sam bas domalopre cackao i dosao do istih podataka. Zakljucak, da smo one topove i ostalo u tnoj turi (sfotke) dobili od Rusa.
Na vrh Go down
croato
Džomba
Džomba
croato

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime23.02.13 12:06

Bilo bi zgodno sakupiti vise fotki, mozda se nekome "upali sijalica"  pa napravi maketu . . .
U medjuvremenu malo se radilo . . .

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0004-1

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0003-1

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0002-1

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0001-1

Radjeno sto AB-om sto kistom, ima i neki dio dekala ali i jos posla. Za nastavak cemo vidjeti - teren zove  :smile:
kruno

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime23.02.13 15:34

Zdravo Kruno, nema te često, ali kad uletiš, odmah je zanimljivo.

Kljun ptice, ha?
Dobra fora... To si iz glave ili postoji takav avion ili više njih?
Znaš da ja ne znam puno o tim stvarima. Very Happy
Koliko si Mig-ova do sad sastavio, ajd priznaj.... Very Happy
Na vrh Go down
croato
Džomba
Džomba
croato

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime23.02.13 17:35

Max, ovo mi je drugi "kec" - prvi ostao nezavrsen '91 . . .
Postojao je samo jedan avion ovako obojan . . .

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_1lb7pK9fgA

Pozdrav
kruno
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime23.02.13 17:55

@croato (citat):
Pozdrav
kruno

Aha, sad sam sve povezao, o čemu se radi! Exclamation
Uvijek nam daj više informacija, ako je nešto ovako zanimljivo: Very Happy

santa cheers

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 24.02.13 23:44; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime23.02.13 20:04

Pozdrav stasri! Kao i uvek. Plene te retke stvari, uostalom u maketarstvu to se i kotira.
Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime23.02.13 22:21

@croato (citat):

Pozdrav
kruno

Kruno, svaka čast za ideju. cheers
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego

BROJ POSTOVA: : 293
REPUTACIJA : 24
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime27.02.13 9:20

Ovo bih stavio pod hobi.
Stariji sin se bavi streljaštvom (pištolj), pa se i ja sjetim svojih streljačkih dana, ali više rekreacijski bez natjecateljskog karaktera, što se i vidi po slici.
Moja je ova Slavia, made in Chehoslovakia, a dobio sam ju od oca 76-te. Do prije koju godinu bila je ispravna, ali popravak je skuplji od nje same.

Ova druga je Gamo shadow 640, made in Espana, jako dobra, sa malim trzajem, diabola 4,5 stvarno je jedna među boljima.
Gamo mu dođe za vježbanje oko kuće jer na treningu ima pištolj, velika je razlika.
I dobra je stvar samog sporta što te "tjera", nazovimo to tako, na smirenost, opuštanje i koncetratciju, što nam je danas u ovakvom načinu života jako bitno.

Pozz lol! 

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Dsc07844m

Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime27.02.13 22:22

Hajde da se i ja pohvalim. Moja cerka je takodje pistoljas i u reprezentaciji je Srbije. Doduse ja sam bio puskas davnoooo... A i sada imam ocevu vazdusaru neku Cesku. I danas bije samo tako, moze cak i dijabolu da izbaci iz cevi. A kako drug sego rece, popravka je joj!
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime28.02.13 7:06

@Ivan Alentijev (citat):
Hajde da se i ja pohvalim. Moja cerka je takodje pistoljas i u reprezentaciji je Srbije. Doduse ja sam bio puskas davnoooo... A i sada imam ocevu vazdusaru neku Cesku. I danas bije samo tako, moze cak i dijabolu da izbaci iz cevi. A kako drug sego rece, popravka je joj!

Lijepo Ivane, zašto ne bi pohvalio sebe i svoje dijete, to nam ide samo na čast, nama kao roditeljima i njima kao uspješnom sportašu.
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime28.02.13 15:28

Ma samo neka guraju, svakako im je bolje da treniraju bili sta ili imaju ma kakav (normalan) hobi, nego da su na ulici.
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime28.02.13 16:34

@Ivan Alentijev (citat):
Ma samo neka guraju, svakako im je bolje da treniraju bili sta ili imaju ma kakav (normalan) hobi, nego da su na ulici.

Mi ovdje znamo komentirati, da djeca koja su u parku i igraju se, VJEROJATNO NEMAJU DOMA KOMPJUTOR, žalosno ali istinito!
Na vrh Go down
croato
Džomba
Džomba
croato

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime10.03.13 23:45

Malo se radilo . . .

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0030

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0029

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0028

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0027

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0026

kruno

Na vrh Go down
croato
Džomba
Džomba
croato

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime16.03.13 1:02

Evo mene opet   Very Happy
Poceo sam malo mrdati i oko piste ( po kojoj sam i ja hodao   Smile )
Prakticno je zavrsena osim hrpice snijega ( tek toliko da simulira zimsko doba ) u uglu. U zadnji cas sam dodao i tragove jer mi je izgledala monotono . . .
Preostaje mi jos da "smocim" pistu i mogla bi biti zavrsena

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0031

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0032

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0033

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 DSCF0034

kruno

Na vrh Go down
Stazio
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime16.03.13 1:06

Svaka čast Kruno. santa cheers
Na vrh Go down
Minolovac
Desetar
Desetar
Minolovac

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
BROJ POSTOVA: : 290
REPUTACIJA : 45
ČLAN OD: : 2013-03-09
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime23.03.13 19:41

Proučio sam ovaj topic i vidim da baš i nema brodova iz JNA. Pa kad je stari razarač Split , meni naš najljepši brod, već prikazan, evo još par fotki. Dug je 120 cm, mjerilo 1:100, samogradnja (stirodur, aluminijski lim, drvo, žice)

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 42542429

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 56087186

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 46869803

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 42310976

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 82498340

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 84272498

Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 44549222

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Hoby - maketarstvo - militarija   Hoby - maketarstvo - militarija - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down

Hoby - maketarstvo - militarija
Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next