FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Koje jezike govorite?

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Aladaar
Gušter
Gušter
Aladaar

BROJ POSTOVA: : 9
REPUTACIJA : 1
ČLAN OD: : 2010-01-17
DOB : 51
M(j)esto Цирих / Zürich

Koje jezike govorite? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koje jezike govorite?   Koje jezike govorite? - Page 3 Icon_minitime09.07.15 23:53

Од домаћих, говорим „језике народа и народности“ Smile

Од страних, говорим: енглески (радим на њему), руски и нешто слабије немачки језик.
Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2214
REPUTACIJA : 45
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 55
M(j)esto Đakovo

Koje jezike govorite? - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koje jezike govorite?   Koje jezike govorite? - Page 3 Icon_minitime23.12.20 1:36

Zanimljiva tema, slučajno sam naletio na nju i možda postoji mogućnost da je obnovimo, pa evo i mog priloga: 
Ove naše "lokalne" jezike neću spominjati. Neka me netko pogrešno ne shvati, ne smatram ih stranim, ali svakako meni ne svakidašnjim - slovenski i makedonski - njih prilično razumijem (više makedonski), ali bolje je kada ne pokušavam govoriti Smile

Od ovih drugih jezika,
- njemački sam učio u školi/fakultetu - kad sam u Njemačkoj, potrebno mi je 3-4 dana i snalazim se prilično dobro. Na tom jeziku komuniciram sa poslovnim partnerima iz Njemačke i Austrije. Nadam se da su već naučili na moje razbacivanje padežima, strah me je i pomisliti kako to u stvarnosti izgleda njima kojima je njemački maternji, ali nisu se do sada žalili i prilično se dobro sporazumijevamo. 
 - engleski - nikad ga nisam učio u školi (na žalost), ali uz hobi (radioamaterizam) naučio sam ga dovoljno da bih rekao kako ga lakše koristim nego njemački. 
- uz svoj hobi sam pomalo svladao i španjolski, ali ga već godinama nisam koristio i trebao bi mi mali
podsjetnik. 
- google translate - koristim još najbolje Smile

Koje jezike govorite?
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3