FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Stjepan Pazdrijan

Go down 
+13
humka83
Usora
zuludelta
terrra
milan022
Gringo
skiman
REZERVISTA
MsBoban70
sejo
andrej.1984
Kaplar M
ja i opet ja
17 posters
AutorPoruka
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime11.02.16 20:18

zuludelta (citat):
Pozdrav usora.mirko todoric je u moje vrijeme bio zastavnik pa zato mislim da je tada bio vodnik ili tako nesto.nije mi se posebno svidjao. Najveca pojava je bio svakako paki.komandir veze je bio porucnik karadzic predrag koji je glumio nekog oficira a bio je onako bezlican.bio je tu jos jedan zastavnik rodic dusan koji je bio iz drvara i koji nas je pazio kao svoju djecu

Pozdrav zuludelta, jel taj zastavnik Rodic imao brke, vece gradje ?
Na vrh Go down
zuludelta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto SARAJEVO

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime11.02.16 20:20

Nije imao brke .bio je jako pitom i prava ljudona.rodom iz drvara
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime11.02.16 20:23

zuludelta (citat):
Nije imao brke .bio je jako pitom i prava ljudona.rodom iz drvara

ja sam imao u GO Gevgelija zastavnika isto se prezivao Rodic iz Drvara, jako dobar covjek, vece gradje a mozda i nije imao brk, tamnijeg tena, cini mi se guste prosijede kose
Na vrh Go down
zuludelta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto SARAJEVO

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime11.02.16 20:25

Mozda je on . Uglavnom ga pamtim po dobrom.da bio je prosjed
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime11.02.16 20:28

zuludelta (citat):
Mozda je on . Uglavnom ga pamtim po dobrom.da bio je prosjed

vjerujem da je bas taj Rodic, ja sam se skinuo u 9. mj. "83 ili je trazio ili dobio prekomandu na vas teritorij, kao da ga sad vidim, samo se smjeskao i volio razgovarati sa svima
Na vrh Go down
Usora
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2016-01-22

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime11.02.16 20:44

Ja sam došao u Augustu '84 tada je već bio u Ohridu u vezi komandir odjeljenja,ako mislimo na istog Rodica
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime11.02.16 20:49

Usora (citat):
Ja sam došao u Augustu '84 tada je već bio u Ohridu u vezi komandir odjeljenja,ako mislimo na istog Rodica

Pozdrav Usora, rijec je o zastavniku Rodicu, starijem covjeku iz Drvara
Na vrh Go down
Usora
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2016-01-22

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime11.02.16 20:52

Pozdrav humka 83, da zastavnik Rodic Dušan je bio meni komandir odjeljenja u vezi 5970/3 u Ohridu "84
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime11.02.16 21:03

Usora (citat):
Pozdrav humka 83, da zastavnik Rodic Dušan je bio meni komandir odjeljenja u vezi 5970/3 u Ohridu "84

da vjerovatno da to on, meni je izgledao puno starije nego sto je cini mi se imao godina, radio je u komandi GO Gevgelija a zaboravio sam sta je imao u zaduzenju preko sebe, znam da nije bio komandir. Kao sto vec napisah mislim da je otisao kod vas po vlastitoj zelji ili nekoj cudnoj kombinaciji, prekomandu. Ako ga mozes i ako sjecas mozes ga jos malo opisati.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime12.02.16 8:25

milan022 (citat):
Ja sam bio u Ohridu od Maja 88god i radio sam u komandi kao dispecer u saobracajnoj sluzbi sa tada Majorom Rapovski Danetom i dobro se secam Stjepana Pazdrijana sa kojim sam cesto saradjivao i dobijao od njega razne zadatke, da je bio oficir i ljudina to stvarno stoji, cesto je znao na krugu da sretne vonika i da ga samo gleda a ovaj znajuci da je nesto pogresio u zemlju da propadne, kada sam ja tamo bio bio je potpukovnik, secam se da je retko nosio opasac vec je nosio kosulju i pantalone i cizme i tako se setao uvek po kasarni. Cesto je znao traziti vozilo i ja i on se kod njega u kancelariji ispricamo kao dva drugara...bio je dobar covek. Bas mi je drago da je neko otvorio pitanje za njega kao oficira. Pozdrav svima.
1991Rapovski bio u kasarni u Djorce Petrov sa cinom podpukovnika kao pomocnik komadanta za saobracajnu sluzbu
Na vrh Go down
zuludelta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto SARAJEVO

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime12.02.16 21:13

Rodic dusan je u moje vrijeme 89 godine bio na centru veze a vozio je reno 12
Na vrh Go down
Milos Zemunac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-10-13

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime21.10.16 21:12

REZERVISTA (citat):
Bio sam u OHRIDU 90/91 majac, u ono vrjeme Paki je imao čin pukovnika, a zamjenik i Pakijev nasljednik Cvetković čin podpukovnika. Inače Paki je bio 90 negdje do osmog mjeseca u Ohridu i otišao u prekomandu, ali neznam kamo. Inače imao sam jedan bliski susret sa njim, i mogu reči strog ali pošten, i korektan odnos prema vojnicima. P.S. Mislim da je bio iz Križevca HR.
Jeste 89/90 Stjepan Pazdrijan je imao cin generala ali je cekao zbog godina. Strasno sam ga gotivio ljudina i lafcina!
Na vrh Go down
milan022
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-12-12

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime22.12.16 19:51

saban (citat):
milan022 (citat):
Ja sam bio u Ohridu od Maja 88god i radio sam u komandi kao dispecer u saobracajnoj sluzbi sa tada Majorom Rapovski Danetom i dobro se secam Stjepana Pazdrijana sa kojim sam cesto saradjivao i dobijao od njega razne zadatke, da je bio oficir i ljudina to stvarno stoji, cesto je znao na krugu da sretne vonika i da ga samo gleda a ovaj znajuci da je nesto pogresio u zemlju da propadne, kada sam ja tamo bio bio je potpukovnik, secam se da je retko nosio opasac vec je nosio kosulju i pantalone i cizme i tako se setao uvek po kasarni. Cesto je znao traziti vozilo i ja i on se kod njega u kancelariji ispricamo kao dva drugara...bio je dobar covek. Bas mi je drago da je neko otvorio pitanje za njega kao oficira. Pozdrav svima.
1991Rapovski bio u kasarni u Djorce Petrov sa cinom podpukovnika kao pomocnik komadanta za saobracajnu sluzbu
Pozdrav! Da tada u Februaru 1989god kada sam se skidao Rapovski Dane je vec dobio bio cin potpukovnika.On je bio iz Skoplja i znam da mi je uvek govorio da jedva ceka da ode za Skoplje. Bio sam skoro celi vojni rok sa njim i bas smo se lepo slagali, bio je dobar covek. U Ohridu je bio nacelnik saobracajne sluzbe.
Na vrh Go down
Maxmikovity
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2020-04-14

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime15.04.20 19:47

Pozdrav, Nov Sam ( guster) ali da se nadovezem na temu bio Sam u Stipu 83/84 Stjepan Pazdrijan tada bio major,
Proveo Sam sa njim 14 meseci bio Sam u komandi (vojnicki klub) danas je na relaciji Skopje - Ohrid
Penzioner I nista se nije promenio.
Fenomenalan kao covek relativno cesto smo u kontaktu, ima li neko ko je bio u to vreme u stipu kod skendera hasanija porucnika, pozdrav svima

dragan57 voli ovaj upis

Na vrh Go down
kobac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-04-15
M(j)esto Zagreb

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime22.02.23 16:09

Maxmikovity (citat):
Pozdrav, Nov Sam ( guster) ali da se nadovezem na temu bio Sam u Stipu 83/84 Stjepan Pazdrijan tada bio major,
Proveo Sam sa njim 14 meseci bio Sam u komandi (vojnicki klub)  danas je na relaciji Skopje - Ohrid
Penzioner I nista se nije promenio.
Fenomenalan kao covek  relativno cesto smo u kontaktu, ima li neko ko je bio u to vreme u stipu kod skendera hasanija porucnika, pozdrav svima
Zdravo, je li Pazdrijan još živ?
Pitam jer si napisao da si s njime u kontaktu. 
Pozdrav!

_________________
VP7059 Ohrid prva četa 89.-90.

Maxmikovity voli ovaj upis

Na vrh Go down
kobac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-04-15
M(j)esto Zagreb

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime22.02.23 16:12

MsBoban70 (citat):
Paki je bio u Ohridu do 09.08.1990.godine to je sigurno jer toga dana sam se skinuo i ujutru na smotri sam ga tada poslednji put video kada smo se pozdravili , i tada je jos uvek bio podpukovnik.Veruje da je posle toga dobio cin pukovnika i da sam od nekog dobio informaciju da je otisao za Skoplje gde je i penzionisan. Mislim da i danas zivi tamo. Mislim da ste u pravu da je bio iz Krizevca . Lik je bio ekstra.
Da, bio je potpukovnik iz Križevaca. Legenda od čovjeka!

Bobane, je si li ti bio ćato kod Keme Đoze u prvoj četi?

_________________
VP7059 Ohrid prva četa 89.-90.
Na vrh Go down
Maxmikovity
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2020-04-14

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Stjepan    Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime22.02.23 17:29

Da živi je ,  živi u Ohridu   bio je nešto bolestan nedavno sad je ok
Na vrh Go down
kobac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-04-15
M(j)esto Zagreb

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime23.02.23 7:57

Maxmikovity (citat):
Da živi je ,  živi u Ohridu   bio je nešto bolestan nedavno sad je ok
Hvala na informaciji.
Planiram otići u Makedoniju kod ženine familije, pa bih ga rado susreo bude li prilike.
Ako možeš posredovati u tom slučaju bio bih ti zahvalan, ali o tom potom.

Živio!

_________________
VP7059 Ohrid prva četa 89.-90.
Na vrh Go down
Maxmikovity
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2020-04-14

Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime24.02.23 9:19

Nikakav problem prosledicu Vam kontakt

kobac voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Stjepan Pazdrijan - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Stjepan Pazdrijan   Stjepan Pazdrijan - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Stjepan Pazdrijan
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Stjepan Jeršek Štef.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: