FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VP 6636 Korčula

Go down 
+17
dragan miletic
Sinisakljajevic
Glisovic Tomislav
SveJug
nasa
tomaz1969
znova108
goodbar
željko hr
Nano44
bojnik
Max Blitz
Gringo
Atila
Stazio
alexandar
jure
21 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
jure
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2012-10-01
M(j)esto SLATINA

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime10.10.12 21:24

Poštovani vojnici nekadašnje JNA odnosno JRM koji ste služili vojni rok na otoku Korčuli, molio bih Vas da se prisjetite svojih života u vrijeme kada ste bili mladi i bezbrižni a ujedno odgovorni i ponosni na vrijeme u kojemu smo živjeli. Ja sam oktobarska klasa iz 1980. godine i u Korčulu sam došao 24.12.1980.g. sa Muzila (61 klasa). Na početku ću spomenuti samo neke zapovjednike a ostale koji se budu pridružili diskusiji molim da spisak pokušamo zajedno proširiti. Dakle, tada je zapovjednik vojarne bio kapetan 1. klase Đžanko Luka a zapovjednik bataljuna (mislim da je bio bataljun) bio je kapetan 1. klase Milorad Šormaz. Sjećam se i poručnika fregate Darka Mickov koji je koliko se sjećam imao problema sa kapetanom Šormazom (Šormaz je bio zahtjevan). Imam nekoliko slika koje ću rado poslati ako mi se netko javi iz 61. klase a služili smo zajedno na Korčuli (od 12. mjeseca 1980 do 9. mjeseca 1981.g.). Za početak toliko.
Pozdrav.

dragan miletic voli ovaj upis

Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re   VP 6636 Korčula Icon_minitime10.10.12 21:31

Dobrodosao jure na forum cheers Pozdrav....... Very Happy
Na vrh Go down
jure
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2012-10-01
M(j)esto SLATINA

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime10.10.12 21:45

Pozdrav i tebi Aleksandre. Imaš li kakve veze sa Pulom ili Korčulom ili nekim ljudima koji su u to vrijeme bili tamo.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re   VP 6636 Korčula Icon_minitime10.10.12 21:50

Nemam jure. Bio sam na "kopnu".... Wink
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime24.11.12 13:29

Bio sam "stažo" 1986 na Korčuli, p.f. Mickov mi je bio komandir a Nojko Marinović (tada major) komandant. Smile
Na vrh Go down
Atila
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2012-09-20

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime24.11.12 13:35

Dobrodošao Jure pošto nisam bio mornarica pa me zanima gdje je bila kasarna na korčuli, baš u gradu i kasnije stavi slike ako ih imaš!!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime24.11.12 15:35

jure (citat):
Poštovani vojnici nekadašnje JNA odnosno JRM koji ste služili vojni rok na otoku Korčuli, molio bih Vas da se prisjetite svojih života u vrijeme kada ste bili mladi i bezbrižni a ujedno odgovorni i ponosni na vrijeme u kojemu smo živjeli. Ja sam oktobarska klasa iz 1980. godine i u Korčulu sam došao 24.12.1980.g. sa Muzila (61 klasa). Na početku ću spomenuti samo neke zapovjednike a ostale koji se budu pridružili diskusiji molim da spisak pokušamo zajedno proširiti. Dakle, tada je zapovjednik vojarne bio kapetan 1. klase Đžanko Luka a zapovjednik bataljuna (mislim da je bio bataljun) bio je kapetan 1. klase Milorad Šormaz. Sjećam se i poručnika fregate Darka Mickov koji je koliko se sjećam imao problema sa kapetanom Šormazom (Šormaz je bio zahtjevan). Imam nekoliko slika koje ću rado poslati ako mi se netko javi iz 61. klase a služili smo zajedno na Korčuli (od 12. mjeseca 1980 do 9. mjeseca 1981.g.). Za početak toliko.
Pozdrav.
Luka Džanko to je ona naš koji je kasnije bio u stožeru a prije zapovjedništvu južnog bojišta!???

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime24.11.12 15:36

Stazio (citat):
Bio sam "stažo" 1986 na Korčuli, p.f. Mickov mi je bio komandir a Nojko Marinović (tada major) komandant. Smile

Nojku svaka čast !!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.12.12 2:22

VELA LUKA na otoku Korčuli.........

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vojni kompleks 'Privala' na istoimenom poluotoku na otoku Korčuli, danas je predmet spora uzmeđu općine Vela Luka i MORH-a (Ministarstvo obrane RH). MORH smatra da je 'Privala' jedini perspektivni vojni objekt na Korčuli, a općina Vela Luka želi da se Privala demilitarizira i pretvori u turistički kompleks. U neposrednoj blizini Privale se nalazi otok Prozid, kupalište i izletište i čini skupa s Privalom najatraktivniji predio za razvoj turizma. Već prije su neperspektivnim proglašeni bivši vojni objekti JNA na brdu Hum, te vojarna 'Velo Dance', te su vraćemi općini Vela Luka....... Like a Star @ heaven Cool




Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.12.12 2:40

Privala, kako su tamo uživali. Straža: 1 "zaćo" dobar za borce, 1 stažo (došao iz Bileće) i 10-15 boraca. Svoja kuhinja, ljeti kupanje, barka, ribanje. Kad god bi im pošao u "posjetu" bilo je super.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.12.12 13:03

Evo jedne jednostavnije karte Korčule radi lakšeg snalaženja, pa nam probaj objasniti gdje je što bilo od objekata JNA. Gdje si ti bio stacioniran i kuda si sve odlazio 'po zadatku' ? Cool
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 23.07.13 14:49; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.12.12 13:12

Poluostrvo NW od Vela Luke "Prigradica"
kasarna raskrsnica kod Korčule
poluostvo E od Lumbarde "rt Ražnjić"

Wink
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.12.12 13:18

Baviš se i s drugim temama, znam, al' nećeš pobjeć od opširnijeg odgovora.......... Pa kad uloviš vremena, tu te čekamo..... Very Happy
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.12.12 14:05

Morao sam na postrojavanje za ručak. Wink
Kasarna u Korčuli je bila na ulasku u grad na raskrsnici za Lumbardu. Jedna "živa" baterija 85mm i komanda Korčule sa pozadinom. Svega 20-25 starješina u kasarni pa su me odmah uključili u svoje dežurstva (već sam pričao o tome). Kao dežurni oficir sam imao obavezu obilaska straže na rtu Ražnjić kod Lumbarde, bila je neka "kampanjola" za te potrebe. Tamo je dosta opreme u RR-u i tim objektom je rukovodio jedan s.v.Ik.. Prigradica kod Vela Luke je bila dosta izdvojena ali sam i tamo povremeno išao po raznim potrebama. Tada je uvedena pratnja vozila (obavezan starješina u vozilu) pa sam se često prijavljivao da to radim i obišao cijelo ostrvo i Pelješac. Držao sam ljeti obuku plivanja za borce, to je posebna priča. Ma bilo je dobro, u gradu sam se družio sa mještanima i osjećao kao doma. Bilo je dosta smješnih događaja ali o tom potom....
pirat
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.12.12 14:10

Stazio (citat):
Držao sam ljeti obuku plivanja za borce, to je posebna priča.

Također i ja. Pre dobro. Možemo malo zajedno o tome na nekoj temi..... Like a Star @ heaven Statistika neplivača po zemljopisnom porijeklu, smiješne zgode, i to... Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.12.12 14:18

Bosna i Kosovo, šampioni, ali ni drugi nisu zaostajali. Ne bi vjerovao koliko je neplivača dolazilo u vojsku. Ponosan sam što sam neke uspio da naučim plivanju, asistent mi je bio klasić iz Rijeke koji se kao i ja u mladosti bavio vaterpolom i plivanjem. sunny
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.12.12 15:15

Svi sisavci, izuzevši čovjeka i njegove rođake, čovjekolike majmune (čimpanza, gorila, orangutan..), instinktivno znaju plivati ako upadnu u vodu ili more. Ovi potonji ne, moraju naučiti. Majmuni izbjegavaju vodu, a ako slučajno upadnu u duboku rijeku ili jezero, uglavnom se utope. Sad

[You must be registered and logged in to see this image.]

U JRM se nije moglo služiti na manjim brodovima, poput barkasa ako nisi znao plivati, jer se nije moglo stalno nositi prsluk za spašavanje, jer je naprosto smetao pri obavljanju manevarskih poslova na malom prostoru. Na drugim, velikim brodovima je to druga priča. Ipak, bilo je poželjno da svi mornari znaju dobro plivati.
Došao sam na prekomandu u Kumbor po zimi i tada se mornarima vjerovalo na riječ tko zna dobro plivati, kako bi ih se što svrsishodnije raspodijelilo na službu u jedinici. Nije bilo junaka koji su tad slagali. Poslije, kad je došlo ljeto, organizirali smo tečaj plivanja za neplivače na nivou kasarne čak. Odvijao se u vodi do pojasa ili prsa za početak i bilo je smiješnih scena. Razumljiv je čovjekov strah od duboke vode, to je nešto iskonsko i prirodno.
U mojoj jedinici, a i malo šire je rang lista neplivača bila: Slavonija (?). Zagorje, pa Bosna i Kosovo. Nije bilo ni jednog Makedonca neplivača, zanimljivo..., barem kod nas. I neki ljudi su uspješno naučili plivati, barem osnovno, da izgube strah...e, a dalje, treba vježbati i plivati čim više.... cheers cheers



Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.12.12 16:15

Ali tu je činjenica da je lakše naućiti plivati na moru nego na kopnenim vodama. To sam i vidio kada sam služio u zadru, par kolega je naućilo plivati, a što kolega kaže bilo je tu i smiješnih scena, posebice one grimase kada se nagutaju morske vode, e da je tada bilo digitalaca. jocolor

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.12.12 18:26

Najveći uspijeh mi je bio kada je Mujo, moj klasić, proplivao, visok 2 i nešto, preko 100kg, mjesec dana nagovaranja i ...

pirat
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.01.13 23:04

Nekoliko sličica:
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.01.13 23:05

Zadnji odlazak kući:
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime02.01.13 23:28

Stazio (citat):
Nekoliko sličica:

Lijepe slike!
Ova smeđa ljetna uniforma mi se najmanje sviđala. Za mornare na brodu su trebali napraviti i neku modru ljetnu varijantu.... Like a Star @ heaven
A vama, mornarima s kopna i obalnoj artiljeriji, ostavit ovu, da se bolje uklopite u krajolik. Very Happy
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime03.01.13 0:06

Prljavština se najmanje primala na ovu lijepu kaki boju. Wink Ako se sjećaš, sa onom bijelom nisi smio nigdje sjesti, nasloniti se, ma ni imati prljave ruke. Smile "Šporkala se od pogleda".
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime03.01.13 0:09

Stazio (citat):
Prljavština se najmanje primala na ovu lijepu kaki boju. Wink Ako se sjećaš, sa onom bijelom nisi smio nigdje sjesti, nasloniti se, ma ni imati prljave ruke. Smile "Šporkala se od pogleda".

Zato je i bila lijepa i samo za izlaz i protokol.
Tko je kad u njoj što radio. Very Happy
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime03.01.13 0:19

Max Blitz (citat):
Stazio (citat):
Prljavština se najmanje primala na ovu lijepu kaki boju. Wink Ako se sjećaš, sa onom bijelom nisi smio nigdje sjesti, nasloniti se, ma ni imati prljave ruke. Smile "Šporkala se od pogleda".

Zato je i bila lijepa i samo za izlaz i protokol.
Tko je kad u njoj što radio. Very Happy

A peglanje "na crtu" i marame na tri, nikako mi nije išlo. Koliko me samo piva u kantini koštalo da bude ispeglana. Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime03.01.13 0:41

Stazio (citat):
Max Blitz (citat):
Stazio (citat):
Prljavština se najmanje primala na ovu lijepu kaki boju. Wink Ako se sjećaš, sa onom bijelom nisi smio nigdje sjesti, nasloniti se, ma ni imati prljave ruke. Smile "Šporkala se od pogleda".

Zato je i bila lijepa i samo za izlaz i protokol.
Tko je kad u njoj što radio. Very Happy
A peglanje "na crtu" i marame na tri, nikako mi nije išlo. Koliko me samo piva u kantini koštalo da bude ispeglana. Very Happy

Ma to je bilo čas posla, i nije trebalo svaki put...... Cool
Isplatilo se. Pričalo se da su momci iz zabačenijih krajeva kad bi išli doma u bijeloj mornarskoj uniformi, bili bogovi u rodnom mjestu....ali ozbiljno, i vrlo poželjne mladoženje. I love you
Eh, gdje sam se ja rodio..... scratch

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime03.01.13 0:56

A navlaka za kapu i ona "luda" neukrotiva žica u njoj. Wink
Baš si ti tip da odeš u neku vukojebinu loviti ženske na bijelu uniformu. Very Happy
Sjećam se jednog zastavnika koji je u bijeloj uniformi "harao" ljeti po kafanama, srednjovječne dame turistkinje su "padale" na njegovu uniformu. pirat
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime03.01.13 1:31

Stazio (citat):
Baš si ti tip da odeš u neku vukojebinu loviti ženske na bijelu uniformu. Very Happy

Zašto ne? Stazio!?
Treba probati nešto novo i neobično! Laughing Rolling Eyes

Vidiš našeg zastavnika, tako treba! Da osvijetli obraz JRM! I da turistkinje dođu sretne kući s ljetovanja!
Hura za zastavnika! cheers
Na vrh Go down
Nano44
Gušter
Gušter
Nano44


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-03-14

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime14.03.13 22:34

Pozdrav svim "Korčulanima"..
Malo za potsjetnik..
Luka Džanko je bio komandant, danas general hrvatske vojske.
Osim "udarenog" Šormaza sjecam se jos majora Grgića, zastavnika Jandrića,vodnika Rajića (sijeća li itko omena), vodnika Nebojše (?), i naravno tete Dare (Jandrićeve) u menzi.
U Korčulu sam dosao 6.8.1980, otisao 24.9.1981, radio sam u telef centrali
Zna li itko štogod o Beniću (slavonski Brod),Gulicoskom (Strumica), Redžepi (Kosovo) svi iz centrale?
Sto je s Ivkom (biblioteka) (Beograd)..?

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime14.03.13 22:57

Pozdrav Nano, dobro došao. cheers
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime18.03.13 20:28

Igralište u blizini kasarne koje smo i mi redovno koristili. Zahvaljujem se kolegi sa foruma željku hr na fotografijama. cheers
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Very Happy

Na vrh Go down
željko hr
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2012-02-26
DOB : 55
M(j)esto Orebić

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: kasarna Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime01.04.13 14:43

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime01.04.13 14:48

željko hr (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Stara zgrada kod ulaza u kasarnu, služila je kao magacin. U jednoj od prostorija vježbao je orkestar. cheers

stevesteve voli ovaj upis

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime01.04.13 15:02

željko hr (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]

Pa, daj da svi vidimo: Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime11.09.13 5:38

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime06.02.14 7:24

Stazio, je li ovo nešto tvoje?  Smile 

 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime06.02.14 10:59

Max Blitz (citat):
Stazio, je li ovo nešto tvoje?  Smile 
...

Ne, možda bi mogla biti ona strana kod Vela Luke. Tamo se slabo sjećam detalja jer sam bio svega 5-6 puta, obično poslom na kratko.
Na vrh Go down
goodbar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-04-05

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime05.04.14 22:33

Zdravo.Ja sam sluzio na Korculi,bio sam januarska 1981.do marta 1982.Neko je napisao "da li se neko seca vodnika Rajica"?On je bio stariji vodnik Dragomir Rajacic,izuzetan oficir i covek.Molio bih,ako neko zna,sta se desilo kasnije sa njim,da napise na ovom forumu.Ja sam dosao na Korculu iz Pule,bio vezista,iz moje kasarne(ne mogu da se setim imena kasarne,Franjo Rojs,ili tako nekako)dosli smo samo ja i jedan Beogradjanin,Dejan nekako.Secam se porucnika Mickova i njegovog mopeda sa pikslom.Posle nekoliko dana,kada smo dosli na Korculu,slavio sam rodjendan i dobio izlaz do 22h.Posto sam tada poznavao samo ovog Dejana,poveo sam njega,ali smo zaglavili u hotelu "Bon Repos",nocnom klubu,zabranjenom za vojsku.Tu nas je pokupila patrola,poslata od dezurnog oficira,oko 01h.Znam da je vodja patroje bio neki Odovic iz Sarajeva,fudbaler "Zelje",ili tako nekako.Ako neko zna,sta je sa Dragomirom Rajacicem,neka napise.Hvala unapred.


goodbar: komentar modifikovan dana: 06.04.14 23:11; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime05.04.14 23:22

Dobro došao goodbar.

 cheers 

Bio sam stažista u istoj jedinici nekoliko godina poslije tebe.
Rajo je živ i zdrav. Penzioner je i živi u Herceg Novom, nedavno smo se sreli. O Mickovu ne znam ništa od kako sam otišao iz vojske, kao ni o većini ostalih starješina.
Ako ti treba još nešto vezano za njega ili želiš da mu nešto poručiš, pošalji mi na p.p. pa ću mu prenijeti kada ga vidim.  Very Happy
Na vrh Go down
goodbar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-04-05

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime06.04.14 15:53

Bas mi je drago za Rajacica,pozdrav za njega i tebe Stazio.Ja sam bio dosta na strazi,u Lumbardi i Vela Luci.Nesto sam racunao,zar moze biti moguce,da sam na strazi proveo oko 200.dana.Ali nas nekoliko,je jedva cekalo da idemo na strazu,valjda veca sloboda.Zeleo bih da pitam one koji su sluzili posle mene,bas sto se tice straze.Mi,strazari i na Lumbardi i na Vela Luci,bili smo uvereni,da nas neko gadja kamenjem,nocu.Kada smo se pozalili oficirima,oni nisu hteli ni da nas saslusaju,kao,to padaju sisarke.Nije se to samo jednom strazaru desilo.Meni,bar dva puta.I to ne manji kamen,vec kamencina,sutradan,na tom mestu,gde je pao kamen,nema nista,ni kamena,ni sisarke.Bili smo uvereni,da oficire nije briga za nas ili zele da zataskaju stvar.Pa,dakle,da pitam ove koji su kasnije dosli,da li su oni doziveli to isto i da li se to nekako resilo?
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime06.04.14 18:10

goodbar, dosta puta sam kao dežurni kasarne išao u obilazak straže na Ražnjiću, ponekad bi se zadržao sat-dva i razgovarao sa stražom o svemu i svačemu ali mi to nisu pominjali. Bio sam i kod ovih u Vela Luci, sjećam se samo da su se uvijek hvalili da im je tamo dobro sa njihovim zastavnikom.
Na vrh Go down
goodbar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-04-05

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime07.04.14 11:18

Evo,sto se tice tog"kamenovanja",3.slucaja- 1.Bio je jedan desetar,Makedonac,na strazi,na Raznjicu,koji je razvodio strazu.Tada,ja nisam bio tu.Dakle,dobije on poziv jedno vece,kasno,sa poljskog telefona,sa kapije.Strazar zove pomoc,neko ga gadjao kamenom.Desetar,sa patrolom,brzo stigne na kapiju.Zauzmu polozaj,a onda doleti kamen.Ovaj desetar(desetari su duzili automate M-56,slican nemackim smajserima iz partizanskih filmova)puca jedan metak,u mrak.Nista.Posle je isao na raport i pisao izvestaj o utrosenom metku.-2.Bio sam na strazi,na Raznjicu,ja i jos dva strazara smo cekali smenu u onoj TV sali, noc,ostali spavaju,kad upade desetar,isti ovaj Makedonac i pozva nas hitno da idemo sa njim,zvao strazar na mestu br.3.to je ono mesto ispod kasarne,cuvao se neki magacin.Posto smo bili vec obuceni,izletimo mi,dodjemo do strazara,on histerise,gadjali ga,cuo kamen,pored njega pao.Smirimo ga,zauzmemo polozaj,utisamo se,kad dolete kamen,pade negde pored nas.Desetar rece meni,-"Pucaj,ja sam jednom pucao,i isao na raport,ne smem vise".Ne razmisljajuci puno,ja pucam iz one tandzare M-48,to smo duzili.Pucao sam jedan metak,preko zice.Cu se neki jauk,pomislih-Jao,pogodih nekoga,a onda pomislim,pogodio sam ga van zice,sta sad?Na srecu,u tom trenutku,macka pobeze ispod zice,znaci ona je bila.Posle toga sam isao na raport i pisao izvestaj,kako sam utrosio metak.-3.Bio sam na strazi,na Privali,Vela Luka.Tada smo radili strazu 3-6,znaci 3.sata na strazi,6.sati odmora.Posle je to promenjeno 2-4.Bio sam na topovima,str.mesto 2.Jedan moj dobar drug,Makedonac,ne onaj desetar,bio je na kapiji.Posle ponoci,oblacno nebo,meni dosadno,ja napustim mesto i odem do kapije,da vidim sta radi ovaj Makedonac.Pricali mi,pa se umorili,ja legao na onaj grudobran ispred kucice,Makedonac cucnuo pored grudobrana,puske ostavili"negde".Kad dolete kamen,ma koji kamen,stena.To je tako puklo.Bajonet mi je bio u koricama,to su one jake,kozne.Nisam ni otvorio korice,iscupao sam bajonet,uleteo u kucicu,cucnuo i cekao da neko napadne,sa isukanim bajonetom.Makedonac je nasao pusku,napunio 5.metaka i takodje cekao.Ne vidi se nista.Ja javim preko telefona desetaru da nas je neko napao,on kaze da idem na svoje mesto,a on salje patrolu.Ja sam nasao pusku,napunim je,stavim bajonet na nju i krenem na svoje str.mesto.To ima da se ide dosta,jedan deo puta prolazi i kroz sumicu.Poce kisa.Ja idem i osecam da neko ide sa mnom.Mislim,to moze sada da izgleda smesno,ali sam se zaista tako osecao,da neko koraca pored mene.Ne vidi se prst pred nosem,ja se okrecem oko sebe sve sa napunjenom puskom i bajonetom na njoj..Dodjem na svoje mesto.Posle 10-ak min.dodje i patrola. Sutradan smo pretrazivali mesto,gde je otprilike pao onoliki kamen,nema ni kamencica.Eto toliko o tome.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime08.04.14 3:54

Mislim da će vam bit zanimljive ove stare slike grada Korčule:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
znova108
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-05-11

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime12.05.14 0:10

I ja sam služio vojsku na Korčuli zadnja klasa prije rata 1990-1991.Bio sam pozadinac,dužio sam skladište robe i kupatilo:meni je bilo super na Korčuli;mala kasarna ali mi je ostala draga.Čuo sam da je tamo sad nekakva firma ali obečao sam sebi da ću otići tamo da sve vidim i da se prisjetim tih lijepih vremena.Ako je netko bio tada neka se javi...
Na vrh Go down
tomaz1969
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-20

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime20.05.14 0:41

Ja sam bijo kod Raje na Raznjicu desetar 1988. Stazio pozdravi Rajacica u mom imenu. Tomaz iz Slovenije.

Alan voli ovaj upis

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime20.05.14 11:09

Dobro došao tomaz1969.

 cheers

Možeš mi poslati p.p. ako te nešto interesuje za Raja.
Na vrh Go down
tomaz1969
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-20

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime21.05.14 20:33

šta znači p.p.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime21.05.14 21:53

p.p. je privatna poruka koju imaš mogućnost da koristiš na ovom forumu. Aktivira se pomoću "dugmeta" na kom piše pm (private message) u dnu "prozora" za tekst.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime21.09.14 2:33

Čuveni brod 'Bakar' u Korčuli 1950.

[You must be registered and logged in to see this image.]


'Bakar' je bio brod obalne plovidbe s 344 brt/155 nto. Prilikom kapitulacije Italije ušao je u sastav NOVJ.
Naoružan topovima, krajem rujna 1943. sudjelovao je u bombardiranju neprijateljskih objekata u omiškoj luci. Otplovio je s Hvara s grupom teških ranjenika NOVJ, talijanskim vojnicima povratnicima, grupom izbjeglog stanovništva i s dva oficira koji su trebali uspostaviti kontakt sa savezničkim komandama u Italiji.
Bio je prvi brod koji je pod zastavom DFJ uplovio 3.10.1943. u strane vode, u talijansku luku Bari. 15.10.1943. isplovio je iz Barija sa prvim teretom natrag. 'Bakar' se sada nalazi u Hrvatskom pomorskom muzeju u Splitu.


Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime21.09.14 3:14

Korčula 1951.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sponsored content





VP 6636 Korčula Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VP 6636 Korčula   VP 6636 Korčula Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VP 6636 Korčula
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: