FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987

Go down 
+39
vinko1967
Zarku
borutcuk
dose
visoka split 1986
miletic
srbijanac
IgorF
VP 7345/11
pitalica
djura ar
NELE.R
De-de
013gonzo
sarics
Matrix
SveJug
stevan makedonac
kapiten
Pat a Mat
flexi
Max Blitz
Bosna
dado hr
messerschmitt
Dragan Milanović
mirko bratuš
Vojnik Graničar
tonnino
purger
zivanovic
dpuric
bracakg
Gringo
missar
alexandar
vladimir
vp1935/1 87/88
bubul
43 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime17.06.14 21:07

Bravo Graničar!  Very Happy 
Bio sam tamo davno, pa mi je u magli, a prvenstveno su me zbunili nazivi ulica na onoj donjoj crno-bijeloj slici, jer mislim da je pogrešno označeno.

Ljudi koji za koje dvojiš zašto stoje u redu su gledaoci auto utrke.
Stali su malo dalje od ceste, jer je baš tamo zavoj, pa da netko ne izleti.  Smile 
Utrka je bila razlog snimanja fotografije.
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime17.06.14 21:40

Izvanredno odradjeno vojnik graničar , veoma dobra orjentacija i snalazenje u prostoru
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime18.06.14 19:53

Max Blitz (citat):
Bravo Graničar!  Very Happy 
Bio sam tamo davno, pa mi je u magli, a prvenstveno su me zbunili nazivi ulica na onoj donjoj crno-bijeloj slici, jer mislim da je pogrešno označeno.

Ljudi koji za koje dvojiš zašto stoje u redu su gledaoci auto utrke.

Stali su malo dalje od ceste, jer je baš tamo zavoj, pa da netko ne izleti.  Smile 
Utrka je bila razlog snimanja fotografije.

A ja se baš iznenadio što li ovoliko ljudi tu stoji u onome redu.!?
Ja sam mislio da nešto čekaju u redu da bi kupili, (kao u ona dobra stara vremena) kada si želio kupiti kave, ulja, i pitaj boga čega sve ne, pa se za sve stvarao red, he he he he...
A i na toj slici je toliko ljudi da ih ja ni do dana današnjega nisam toliko vidio.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime18.06.14 19:56

flexi (citat):
Izvanredno odradjeno vojnik graničar , veoma dobra orjentacija i snalazenje u prostoru.

Nije bio problem.
Većina objekata je i dan danas na svome mjestu.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime18.06.14 20:46

Zaslužuje + salutiranje

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime18.06.14 21:53

Vojnik Graničar (citat):
A ja se baš iznenadio što li ovoliko ljudi tu stoji u onome redu.!?
Ja sam mislio da nešto čekaju u redu da bi kupili, (kao u ona dobra stara vremena) kada si želio kupiti kave, ulja, i pitaj boga čega sve ne, pa se za sve stvarao red, he he he he...
A i na toj slici je toliko ljudi da ih ja ni do dana današnjega nisam toliko vidio.!

Ha, previdio si da je slika iz '72.
Nije tad bilo nestašica, ... u zlatna vremena, vidiš da je bilo goriva i za trke kroz grad.  Very Happy
Na vrh Go down
Pat a Mat
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-09-22

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime22.09.14 10:05

Pozdrav gospodo.
Drago mi je da sam naletio na ovaj forum o bivšim pripadnicima JNA, da se prisjetimo naše mladosti i prošlog , kako za koga, a nadam se za sve,  lijepog vremena, jer smo bili mladi. Nekad, za mene već davnog vremena vojnik u VP 1935 Visoka,  Split, nekadašnje ul. Dalmatinskih brigada. Bio sam u sastavu Vojne policije rok 1979/80 i to cijeli vojni rok proveden u tom za mene lijepom gradu Splitu. Odslužio sam 15 mjeseci, od toga, osnovna obuka u trećoj četi u trećem vodu, kod vodnika Vitez Jovana. Poslije osnovne obuke sam prebačen u OSN (odjeljenje specijalne namjene) pod zapovjedništvo vodnika Milorada Vignjevića. Obuka je bila dosta zahtjevna, ali se sve izdržalo. Najviše se sjećam čestih „izleta“ na Gizdavac (mislim da se tako zvao taj poligon)  i na još jedan poligon, na žalost ne sjećam se naziva, ali se nalazio na Svilaji. Od ovdje prikazanih slika, skoro da niti se ne sjećam izgleda kasarne (zbog moje bolesti), ali  se sjećam da se je baš u to vrijeme počeli  graditi neboderi „iza kasarne“, prije  takozvanog dijela Splita III.  Od provedenog u gradu Splitu, najdraže se sjećam provedenog vremena i koliko-toliko uživanja kupanja na moru, jer sam slavonac. A inače sam dosta dobro upoznao nekadašnji Split, jer sam odslužio mnogo straže, i obezbjeđenja, i to: nekad, prijavnice u Lori, straže zgrade  KVPO u splitu, dom JNA,  vikendice Branka Mamule na Marjanu i u Žrnovnici što prijavnice a što  onih velikih hangara. ….. sve u svemu, dosta lijepo provedeno vrijeme mladosti.

Pozdrav.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime22.09.14 17:23

Pozdrav i tebi i dobrodošao, eto imaš priliku podijeliti i koju anegdotu iz tog doba!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
kapiten
Gušter
Gušter
kapiten


BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2011-01-07
DOB : 65
M(j)esto Bijeljina

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime02.11.14 22:26

Vojnik graničar,
Odlično si ovo odradio. Dobra pojašnjenja. Na fotki se vide zgrade - spavaone jedicina u kasarni. Vidi se i trpezarija. Pošto imaš dara za istraživačko novinarstvo predlažem ti da malo prelistaš arhive grada Splita i pokušaš naći još fotki kasarne Visoka.
Nekada davo, 1983. godine, proveo sam u ovoj kasarni 6 mjeseci u četi veze. Iz kasarne Visoka išao sam na smjenu u komadnu VPO na telefonsku centralu. Imam neke fotografije iz kasarne sa mojim "klasićima". U mojim sjećanjima bilo je predivno tih 6 mjeseci.Lijepo je, makar za trenutak, vratiti se u ta vremena.
Na mjestu voljno!
salutiranje
Na vrh Go down
kapiten
Gušter
Gušter
kapiten


BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2011-01-07
DOB : 65
M(j)esto Bijeljina

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime02.11.14 22:40

Max Blitz,
Molba za tebe: daj na forum integralni dokumentarac HRT-a o kasarni Visoka, o kojem si u svom prilogu naprijed pisao. Ako nije vojna tajna?
Nadam se da bih u tim kadrovima mogao da prepoznam neke detalje kasarne. Iz postojećih fotki vidim i dio objekta moje spavaonice. 
Na mjestu voljno!
salutiranje
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime02.11.14 22:54

kapiten (citat):
Max Blitz,
Molba za tebe: daj na forum integralni dokumentarac HRT-a o kasarni Visoka, o kojem si u svom prilogu naprijed pisao. Ako nije vojna tajna?

Zdravo kapiten!

Daj mi malo vremena da ga opet pronađem na YT, pa ću ti ga poslati na PP, većina dokumentarca nije za forum, jer se iznose u njemu ratna zbivanja. Smile
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime02.11.14 22:55

kapiten (citat):
Vojnik graničar,
Odlično si ovo odradio. Dobra pojašnjenja.
Na fotki se vide zgrade - spavaone jedicina u kasarni.
Vidi se i trpezarija.
Pošto imaš dara za istraživačko novinarstvo predlažem ti da malo prelistaš arhive grada Splita i pokušaš naći još fotki kasarne Visoka.
Nekada davo, 1983. godine, proveo sam u ovoj kasarni 6 mjeseci u četi veze.
Iz kasarne Visoka išao sam na smjenu u komadnu VPO na telefonsku centralu.
Imam neke fotografije iz kasarne sa mojim "klasićima".
U mojim sjećanjima bilo je predivno tih 6 mjeseci.
Lijepo je, makar za trenutak, vratiti se u ta vremena.
Na mjestu voljno!
salutiranje

Kapiten.
A kako bi bilo da nam postaviš te slike iz kasarne da vidimo kako je to izgledalo te 1983 godine.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime02.11.14 23:40


Kapiten, imaš PP s dokumentarcem.
Na vrh Go down
kapiten
Gušter
Gušter
kapiten


BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2011-01-07
DOB : 65
M(j)esto Bijeljina

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime03.11.14 19:14


Kapiten, imaš PP s dokumentarcem.


Max,

Reci mi gdje si smjestio dokumentarac.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime03.11.14 22:58

kapiten (citat):
Max,

Reci mi gdje si smjestio dokumentarac.

Hm, Kapiten, poslao sam ti privatnu poruku s linkom (preko ovog foruma), i vidim da je ne otvaraš, pa ne znam zašto.
Je li znaš otvoriti privatnu poruku ovdje??
Pogledaj gore u zaglavlju stranice.
Imaš li namještene osobne postavke tako da možeš primati privatne poruke?
Na vrh Go down
stevan makedonac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-11-05
M(j)esto skopje

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime05.11.14 9:57

bracakg (citat):
Znaci bili smo u isto vrema samo sto sam ja bio na spratu.Gde si otsao posle obuke,ja se secam dole Najdoski Stevana iz Makedonije i onog sto je imao braon pojas u karateu.Kad bi video tvoju sliku sigurno bi se setio
epa evo i najdovski da se javi vama ali vreme je proslo mnogo.taj sa braon pojas se zvao ganibegovic ismet i u kontaktu sam sa njim na facebook,zivi u svedskoj i bavi se sa karateom i imasvoj klub.inace ja sam u skopju i radim svoj restoran.pre dve godina bio sam na odmoru na bol i posetio split i otiso da vidim kasarnu ali nije bilo tamo.sa slike koi ima na forumu ostala je samo nasa zgrada i video sam samo nju a ostao je i nedirnut onaj neasfaltirani put iza nje koi smo trcali svako jutro za gimnastiku.bio sam i u lori i tamo je promjenjeno skoro sve.nema vise ni one slasticare i bureka koji smo uzimali kad smo izlazili u grad.inace ovde sam u kontaktu sa svim makedoncima iz nase klase i one koi su dosli posle 6 meseci.pozdrav svima  i bas je lep soecaj da se vratis u ona stara vremena koi su bili lepi prelepi.odlicna ideja sto ste se setili za ovako nesto.mozete me naci na fejsu kao stevan najdovski drugovi moi iz jna veliki pozdrav
Na vrh Go down
stevan makedonac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-11-05
M(j)esto skopje

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime05.11.14 9:59

evo jednog policajca 86/87 iz makedonija svima pozdrav
ako se sesecate vodnika stoleta koi je bio u ptv i sa nim se vicam skoro svaki dan
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime05.11.14 12:57

stevan makedonac (citat):
bracakg (citat):
Znaci bili smo u isto vrema samo sto sam ja bio na spratu.Gde si otsao posle obuke,ja se secam dole Najdoski Stevana iz Makedonije i onog sto je imao braon pojas u karateu.Kad bi video tvoju sliku sigurno bi se setio
epa evo i najdovski da se javi vama ali vreme je proslo mnogo.taj sa braon pojas se zvao ganibegovic ismet i u kontaktu sam sa njim na facebook,zivi u svedskoj i bavi se sa karateom i imasvoj klub.inace ja sam u skopju i radim svoj restoran.pre dve godina bio sam na odmoru na bol i posetio split i otiso da vidim kasarnu ali nije bilo tamo.sa slike koi ima na forumu ostala je samo nasa zgrada i video sam samo nju a ostao je i nedirnut onaj neasfaltirani put iza nje koi smo trcali svako jutro za gimnastiku.bio sam i u lori i tamo je promjenjeno skoro sve.nema vise ni one slasticare i bureka koji smo uzimali kad smo izlazili u grad.inace ovde sam u kontaktu sa svim makedoncima iz nase klase i one koi su dosli posle 6 meseci.pozdrav svima  i bas je lep soecaj da se vratis u ona stara vremena koi su bili lepi prelepi.odlicna ideja sto ste se setili za ovako nesto.mozete me naci na fejsu kao stevan najdovski drugovi moi iz jna veliki pozdrav

Pozdrav Stevane i dobro nam dosao cheers  Evo jedna slika o Ismetu i da dodamo da ima crni pojas 5-i dan. Pozdrav iz Svedske. Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sensei Ismet Ganibegovic, 5:e Dan

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime05.11.14 14:09

stevan makedonac (citat):
bracakg (citat):
Znaci bili smo u isto vrema samo sto sam ja bio na spratu.Gde si otsao posle obuke,ja se secam dole Najdoski Stevana iz Makedonije i onog sto je imao braon pojas u karateu.Kad bi video tvoju sliku sigurno bi se setio
epa evo i najdovski da se javi vama ali vreme je proslo mnogo.taj sa braon pojas se zvao ganibegovic ismet i u kontaktu sam sa njim na facebook,zivi u svedskoj i bavi se sa karateom i imasvoj klub.inace ja sam u skopju i radim svoj restoran.pre dve godina bio sam na odmoru na bol i posetio split i otiso da vidim kasarnu ali nije bilo tamo.sa slike koi ima na forumu ostala je samo nasa zgrada i video sam samo nju a ostao je i nedirnut onaj neasfaltirani put iza nje koi smo trcali svako jutro za gimnastiku.bio sam i u lori i tamo je promjenjeno skoro sve.nema vise ni one slasticare i bureka koji smo uzimali kad smo izlazili u grad.inace ovde sam u kontaktu sa svim makedoncima iz nase klase i one koi su dosli posle 6 meseci.pozdrav svima  i bas je lep soecaj da se vratis u ona stara vremena koi su bili lepi prelepi.odlicna ideja sto ste se setili za ovako nesto.mozete me naci na fejsu kao stevan najdovski drugovi moi iz jna veliki pozdrav

Ako ti nije problem napiši ili pošalji na p.p. gdje ti je restoran ili u kojem dijelu Skoplja.Lijep pozdrav Skoplju i tebi cheers

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
kapiten
Gušter
Gušter
kapiten


BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2011-01-07
DOB : 65
M(j)esto Bijeljina

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime05.11.14 23:14

Max,

Fotka je iz kasarne Visoka. Vidi se sa lijeve strane zgrada Elektrotehničkog fakulteta, a u pozadini stambeno naselje ispod kasarne.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Isto mjesto, samo iz drugog ugla. Vidi se zgrada naše spavaone.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime05.11.14 23:24

Prije vojske sam kroz ogradu kasarne znao promatrati Moto Guzzi motore.
Zavidio sam vojnicima koji su ih vozili.

Bili su mi negdje u rangu vozača Formule 1. Very Happy  tongue

Nakon vojske me malo to prošlo, ali bih ipak koji put bacio pogled kad bih prolazio tu.
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime07.11.14 11:40

Studirao sam na FESB-u(elektrotehnički fakultet)koji se vidi na slici i svakodnevno sam prolazio iz ulice Maslešine stazicom pored voznog parka.Stazica je počinjala pored ovog crvenog auta.

[You must be registered and logged in to see this image.]


alexandar: komentar modifikovan dana: 16.11.14 22:03; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
stevan makedonac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-11-05
M(j)esto skopje

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime09.11.14 21:42

Vojnik Graničar (citat):
mirko bratuš (citat):
Je kasarna"Visoka" iznad vojne bolnice?
 
 Mirko je li možda znaš što je bilo u tom vojnom objektu kada je tu bila JNA.!?
tu su bili smesteni intendanti tv mehanicari veza mehanicari i mi is policije smo ih zvali indijanci.ta zgrada je bila ispod nase odma,delila nas je ista ulica na slici a kao sto vidim u skoli su joj isti ivicnjaci i one kamene plocice
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime10.11.14 11:40

Vojnik Graničar (citat):
 
Mirko je li možda znaš što je bilo u tom vojnom objektu kada je tu bila JNA.!?
stevan makedonac (citat):

Tu su bili smesteni intendanti tv mehanicari veza mehanicari i mi is policije smo ih zvali indijanci.
Ta zgrada je bila ispod nase odma,delila nas je ista ulica na slici a kao sto vidim u skoli su joj isti ivicnjaci i one kamene plocice
Bravo Slavene iz Makedonije, Slaven Makedonski.!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime16.11.14 8:12

kapiten (citat):

Max,
Fotka je iz kasarne Visoka.
Vidi se sa lijeve strane zgrada Elektrotehničkog fakulteta, a u pozadini stambeno naselje ispod kasarne.
Isto mjesto, samo iz drugog ugla.
Vidi se zgrada naše spavaone.
Evo jučer popodne sam igrom slučaja bio u kasarni "Visoka" u Splitu.
I onda se sjetih da je na ovim stranicama objevljeno nekoliko slika iz te kasarne.
Onda sam brže bolje izvadio mobitel i preko interneta pogledao lokacije tih fotografija gdje su slikane.
I to je ta slika:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo mjesto gdje se ovi JNA vojnici odmaraju - leže - sjede na ovim drvenim stupovima više u ovome obliku ne postoji.
Tu je sada sagrađen ovaj objekt.
A ova fotografija na kojoj su JNA vojnici je nastala negdje ovdje gdje sam označio ovom žutom strelicom.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Eh sad je nastao problem.
Taj objekt je neka buduća škola ili neki fakultet i on je još u izgradnji.
A svaki objekt koji je u izgradnji je ograđen visokom metalnom ogradom a i ima čuvara koji ne dozvoljava ulazak u krug tog objekta.
A onda je pala odluka.
Nema te prepreke koja me može zaustaviti da bi došao na mjesto na kojem je napravljena fotografija na kojoj se vojnici odmaraju.
Vidio sam čuvara kada je obišao ovaj dio gradilišta i krenio prema zapadnoj strani iz koje me ne može vidjeti.
I krenio sam prema ogradi gradilišta.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tu preko ove manje ograde sam se prebacio pa iza velike ograde gradilišta sam se prebacivao do objekta u izgradnji.

[You must be registered and logged in to see this image.]

I tu sam se napokon dokopao čvrste podloge.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pa sada niz ovo stepenište sam brzinski krenio prema cilju.

[You must be registered and logged in to see this image.]

I tu je otprilike bila pozicija na kojoj je nastala ova fotografija na kojoj se odmaraju JNA vojnici.
Bolju poziciji nisam mogao zauzeti jer je tu izgrađen ovaj objekt.

[You must be registered and logged in to see this image.]

A ovako to sada izgleda slikano sa donje strane.
Strelicom sam označio mjesto otprilike gdje je bila pozicija na kojoj se odmaraju JNA vojnici.

[You must be registered and logged in to see this image.]

A kada bi slike spojio to bi izgledalo ovako.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 18.11.14 10:06; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
kapiten
Gušter
Gušter
kapiten


BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2011-01-07
DOB : 65
M(j)esto Bijeljina

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime17.11.14 21:45

Vojnik Graničar,

Jedno veliko : BRAVO!
Tvoja sistematičnost u istraživanju detalja u prošlosti iz života JNA je za svaku pohvalu. Tako si ovo dobro odradio da ti i geometri sa satelitskom navigacijom mogu pozavidjeti.
Ozbiljno. Dobro si ovo objasnio i smjestio fotku u današnji prostor bivše kasarne. Ja sam malo kopao po svojoj arhivi pa sam našao ove fotke. Svakako bih volio da se neko od mojih "klasića" na njima prepozna pa da se čujemo. Ovaj forum može tome poslužiti.

Max,

Imam prijedlog.
Daj da nađemo načina (i sredstava) da u medijima izreklamiramo (izpromoviramo) ovaj forum. Sigurno bi se njih mnogo više, i sa velikim zadovoljstvom, uključilo i komuniciralo, prisjećalo starih dobrih vremena, obnovilo prijateljstva. 
Za promoviranje treba sredstava. Obezbijedi "tehniku" a novac ćemo već nekako naći.
Rado ću se uključiti u taj poduhvat.

Na mjestu voljno!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime17.11.14 22:14

kapiten (citat):
Imam prijedlog.
Daj da nađemo načina (i sredstava) da u medijima izreklamiramo (izpromoviramo) ovaj forum. Sigurno bi se njih mnogo više, i sa velikim zadovoljstvom, uključilo i komuniciralo, prisjećalo starih dobrih vremena, obnovilo prijateljstva. 
Za promoviranje treba sredstava. Obezbijedi "tehniku" a novac ćemo već nekako naći.
Rado ću se uključiti u taj poduhvat.

Smile
Kapiten.
Pohvakla za entuzijazam i dobre namjere.
Međutim.
Mediji kažeš.  scratch
Nekako si mislim da ta ideja ne bi bila u svim dijelovima ex-Yu s oduševljenjem prihvaćena.
Tražilice izbacuju ovaj forum kao rezultat raznih pretraga, koga zanima već će se uključiti.
Dosta ljudi i dolazi na taj način.
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime17.11.14 22:38

vojniku graničaru nije ravna ni jedna satelitska navigacija  Smile   nema prepreke za njega sve dokumentuje i snimi bez obzira na promene i naravno rizik  Smile
Na vrh Go down
kapiten
Gušter
Gušter
kapiten


BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2011-01-07
DOB : 65
M(j)esto Bijeljina

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime17.11.14 23:23

Max,

Ovaj forum traje već 6 godina, a tako nas je malo. Bivša JNA nije bila švajcarska garda pa da ih na prste prebrojiš. Milioni mužika su prošli kroz opasač, uptač, šinjel JNA.
A mediji? Sve rade za pare. Osmisliti dobar i efektan spot, sadržajnu poruku i pustiti u etar. Mnogi će se uključiti. A to nam je cilj. Zar ne?
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime18.11.14 6:30

Max Blitz (citat):
kapiten (citat):
Imam prijedlog.
Daj da nađemo načina (i sredstava) da u medijima izreklamiramo (izpromoviramo) ovaj forum. Sigurno bi se njih mnogo više, i sa velikim zadovoljstvom, uključilo i komuniciralo, prisjećalo starih dobrih vremena, obnovilo prijateljstva. 
Za promoviranje treba sredstava. Obezbijedi "tehniku" a novac ćemo već nekako naći.
Rado ću se uključiti u taj poduhvat.

Smile
Kapiten.
Pohvakla za entuzijazam i dobre namjere.
Međutim.
Mediji kažeš.  scratch
Nekako si mislim da ta ideja ne bi bila u svim dijelovima ex-Yu s oduševljenjem prihvaćena.
Tražilice izbacuju ovaj forum kao rezultat raznih pretraga, koga zanima već će se uključiti.
Dosta ljudi i dolazi na taj način.
Plusić zbog razmišljanja sličnog mom.
Ko hoće da nađe uvek uspe u traženju.
Kome staviš na izvolte uvek ima gomilu zamerki.  bounce

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime18.11.14 19:08

flexi (citat):
vojniku graničaru nije ravna ni jedna satelitska navigacija  Smile   nema prepreke za njega sve dokumentuje i snimi bez obzira na promene i naravno rizik  Smile
Eh da sam imao ovakav fotoaparat dok sam bio u bivšoj JNA.!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime19.11.14 10:29

Svaka čast majstore,baš si se potrudio sa ovim slikama.Pet godina sam bio na FESB-u pa znam svaku stazicu okolo njega međutim otišao sam iz Splita pa nisam znao da se ovoliko izgradilo okolo.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime19.11.14 18:02

sarics (citat):
Svaka čast majstore,baš si se potrudio sa ovim slikama.
Pet godina sam bio na FESB-u pa znam svaku stazicu okolo njega međutim otišao sam iz Splita pa nisam znao da se ovoliko izgradilo okolo.
Ha ha ha ha...
Ne znam kada si tu zadnji put bio ali tu u bivšoj kasarni "Visoka" se dosta toga i porušilo i izgradilo.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime19.11.14 18:06

kapiten (citat):
Vojnik Graničar,
Jedno veliko : BRAVO!
Tvoja sistematičnost u istraživanju detalja u prošlosti iz života JNA je za svaku pohvalu.
Tako si ovo dobro odradio da ti i geometri sa satelitskom navigacijom mogu pozavidjeti.
Ozbiljno. Dobro si ovo objasnio i smjestio fotku u današnji prostor bivše kasarne.
Ja sam malo kopao po svojoj arhivi pa sam našao ove fotke.
Svakako bih volio da se neko od mojih "klasića" na njima prepozna pa da se čujemo.
Ovaj forum može tome poslužiti.
Na mjestu voljno!
Kapiten.
Mogao si nam reći gdje si ti na ovim slikama.
I još me zanima kako to da vam je ovaj (vjerojatno) zastavnik dozvolio da se slikaje po kasarni jer JNA to baš nije dozvoljavala.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime19.11.14 22:07

Otiša sam iz Splita ima već 11 godina,a i kada dođem  ljeti na godišnji nije me put nanio ovuda.
Na vrh Go down
kapiten
Gušter
Gušter
kapiten


BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2011-01-07
DOB : 65
M(j)esto Bijeljina

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime22.11.14 22:31

Vojnik Graničar (citat):
kapiten (citat):
Vojnik Graničar,
Jedno veliko : BRAVO!
Tvoja sistematičnost u istraživanju detalja u prošlosti iz života JNA je za svaku pohvalu.
Tako si ovo dobro odradio da ti i geometri sa satelitskom navigacijom mogu pozavidjeti.
Ozbiljno. Dobro si ovo objasnio i smjestio fotku u današnji prostor bivše kasarne.
Ja sam malo kopao po svojoj arhivi pa sam našao ove fotke.
Svakako bih volio da se neko od mojih "klasića" na njima prepozna pa da se čujemo.
Ovaj forum može tome poslužiti.
Na mjestu voljno!
Kapiten.
Mogao si nam reći gdje si ti na ovim slikama.
I još me zanima kako to da vam je ovaj (vjerojatno) zastavnik dozvolio da se slikaje po kasarni jer JNA to baš nije dozvoljavala.

Vojnik Graničar,

Na ovim slikama se jasno vidim. Razgovaram sa zastavnikom.
A pošto si ti dokazani i neumorni istraživač (kao nekada slavni Željko Malnar) pokušaj me pronaći na nekim drugim temama u okviru foruma. Postavio sam par slika koje su moje. Na mom atavaru vidiš gdje sam sve služio.

Zastavnik je bio "raja". Skroz naš, vojnički čovjek. Takvi su svi pred kraj karijere. I on je tada imao nešto više od godinu dana do penzije pa nam nije zabranjivao da se slikamo.

Inače, za divno čudo, desno od nas na ovim fotografijama bio je prolaz preko žice do Elektrotehničkog fakulteta, potpuno otvoren, nebranjen, pa smo mi kroz taj prolaz išli u grad bez ikakvih dozvola i objava (iako smo u krugu kasarne imali bataljon vojne policije). Za taj prolaz su znali i naši komandiri, ali ništa nisu uradili da ga zatvore. Koliko smo samo vina, piva, Vekije, konjaka donijeli preko tog prolaza kroz žicu? Često smo se družili i sa studentima fakulteta (pa bili smo najbliže komšije).

Na mjestu voljno!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime22.11.14 23:15

sarics (citat):
Pet godina sam bio na FESB-u pa znam svaku stazicu okolo njega...

S osnivačke sjednice Elektrotehničkog fakulteta 1960.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
stevan makedonac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-11-05
M(j)esto skopje

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime23.11.14 0:24

molim vas ako neko ista zna sa ovog foruma ili bilo kakav kontakt sa djenetic haris iz sarajeva koi je sluzi u kasarni visoko 86/87 kao vojni policajac,,nisancija taba volio bih da objavi ili u pp da mi posalji bilo kakvu informaciju.bili smo bas pravi frendovi ali izgubili smo kontakt pre jedno 10 godina i ne mogu nikako da dobijem bilo kakvu informaciju oko njega.hvala unapred.pozdrav do svih jna vojnici
Na vrh Go down
De-de
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-01-02
DOB : 61

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime02.01.15 11:47

Evo da vas sve pozdravim, bio sam na Visokoj skoro cijelu 1983.godinu VP3505, tehnicka sluzba, radarski mehanicar(barem sam to trebao biti) U stvari sam  skoro cijelo vrijeme proveo odrzavajacu protivpozarne aparate. Bilo bi mi drago da se neko iz te generacije javi.
Na vrh Go down
NELE.R
Gušter
Gušter
NELE.R


BROJ POSTOVA: : 85
ČLAN OD: : 2015-03-01
M(j)esto Apatrid

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime05.03.15 19:28

Seca li se neko sada vec pokojnog legende Radomira Kovacevica.Sluzio na Visokoj 82. u vojnoj policiji.Red je da se pomene Legenda.Slava mu!

_________________
"Ne pada sneg da prekrije breg.vec da svaka zverka pokaze trag"
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime05.03.15 22:58

NELE.R (citat):
Seca li se neko sada vec pokojnog legende Radomira Kovacevica.Sluzio na Visokoj 82. u vojnoj policiji.Red je da se pomene Legenda.Slava mu!

Judaš?
Osvajač bronce 1980. u Moskvi na OI.

Uf, imao je 82. već 28 godina... Smile
Na vrh Go down
NELE.R
Gušter
Gušter
NELE.R


BROJ POSTOVA: : 85
ČLAN OD: : 2015-03-01
M(j)esto Apatrid

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime06.03.15 7:45

Da osvojio je jos mnogo toga.Bio optuzen da je spijun.Jedini evropski dzudista koga su Japanci priznavali kao majstora .

_________________
"Ne pada sneg da prekrije breg.vec da svaka zverka pokaze trag"
Na vrh Go down
vp1935/1 87/88
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2012-10-24

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime13.03.15 12:04

Bilo nekada 87-88

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
NELE.R
Gušter
Gušter
NELE.R


BROJ POSTOVA: : 85
ČLAN OD: : 2015-03-01
M(j)esto Apatrid

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime13.03.15 12:43

Svaka cast!

_________________
"Ne pada sneg da prekrije breg.vec da svaka zverka pokaze trag"
Na vrh Go down
djura ar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2015-03-25

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime25.03.15 21:11

Hvala na dobrodoslici ! 
  Sluzio na Visokoj; V.P.1935/1. Aprilska klasa `81 do kraja avgusta a potom KVPO do kraja vojnog roka maj`82. U nekom od sledecih javljanja vise pojedinosti:bball:
Na vrh Go down
NELE.R
Gušter
Gušter
NELE.R


BROJ POSTOVA: : 85
ČLAN OD: : 2015-03-01
M(j)esto Apatrid

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime25.03.15 21:33

Ja sam u KVPO došao u junu 82 iz Niša.Do Maja 83.

_________________
"Ne pada sneg da prekrije breg.vec da svaka zverka pokaze trag"
Na vrh Go down
djura ar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2015-03-25

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime26.03.15 21:20

Postovani Nele.R , obzirom da imas duzi staz na ovoj nasoj virtualnoj ´pisti´ necu pitati vec prvo reci sta je bio moj zadatak u KVPO ;  kurir i obezbedjenje Komandanta i Nacelnika Staba VPO . Pored mene je takodje bio kurir-vozac u bezbednosti takodje iz Vojne Policije- saobracajna ceta  , zatim vezisti, a.t.c-eici uvek dvojica ponekad jos jedan na ispomoc .Zatim  par vozaca u komandi stana, kuvar, i naravno straza koja se menjala na 15 dana . Mozda nesto zaboravih (ima tome par godina) ali nije namerno. A sad pitanje: koje zadatke je obavljao Nele.R u KVPO
Na vrh Go down
NELE.R
Gušter
Gušter
NELE.R


BROJ POSTOVA: : 85
ČLAN OD: : 2015-03-01
M(j)esto Apatrid

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime26.03.15 22:10

Vezista ATC bio si pre mene tu mozda i u istom krevetu.Zatekao sam trpezarca iz Zadra,nekog Tozu vozaca iz Novog Sada.A ti si verovatno znao moje prethonike na ATC.Uf konacno neko ko se seca. cheers

_________________
"Ne pada sneg da prekrije breg.vec da svaka zverka pokaze trag"
Na vrh Go down
djura ar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2015-03-25

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime27.03.15 23:44

Tvoje kolege na centrali Laus Pero iz Ploca , Trifunovic-Trifun ime??? iz Zadra .Kurir i vozac bezbednosti Rade raco Grdinic sa Cetinja i  ja. inace nas cetvorica u sobi, zadnja sa desne strane kada sidjes dole iz komande. Ostali u secanj vozaci iz komande stana Rosic iz Uzica i Djole iz Uzicke Pozege. Jos jedna zanimljivost vezano za Radomira Kovacevica kada je dosao u kasarnu na Visoku, nedelju dana je hodao u trenerci i papucama i radnoj vojnickoj kosulji, bio  strasan covek prisan, jednostavan spontan.
Na vrh Go down
NELE.R
Gušter
Gušter
NELE.R


BROJ POSTOVA: : 85
ČLAN OD: : 2015-03-01
M(j)esto Apatrid

SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime28.03.15 13:41

Trifun iz Zadra je ostao da radi kao civilni majstor u Lori pa sam ga upoznao kad sam dosao,cak smo i radili u Duilovu neku centralu zajedno..Vozaci bili taj Toza iz Novog Sada i neki Cini mi se Bulic iz Mostara dobri momci.Radomir ili Dzigi je jedan od najboljih ljudi koga sam imao prilike da upoznam u zivotu.I dan danas sam ponosan na to poznanstvo.Secam se propusnica za grad koje je pisao svojom rukom za vojnike sa Visoke ;Ne diraj; u potpisu Kovacevic.

_________________
"Ne pada sneg da prekrije breg.vec da svaka zverka pokaze trag"
Na vrh Go down
Sponsored content





SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987   SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987 - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987
Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Vojna bolnica Split/Visoka
» Derventa 1986 - 1987
» mostar 1986/1987
» sinj 1986-1987 tadija anusic
» KUMBOR 1986./1987.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: