FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 List ZA POBEDU

Go down 
4 posters
AutorPoruka
licko1946
Gušter
Gušter
licko1946


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-08-15
DOB : 78
M(j)esto Mladenovac

List ZA POBEDU Empty
KomentarNaslov komentara: List ZA POBEDU   List ZA POBEDU Icon_minitimeWed Aug 15, 2012 1:27 pm

Za malo starije bivše vojnike JNA (klasa 1967/68) ima li nekoga da se seća lista ZA POBEDU koji je izlazio u Skoplju. Ja sam od jula 1967. do februara 1968. bio u redakciji lista a urednik je u to vreme bio Aleksandar Živković, potpukovnik. Bio je i fudbalski sudija. Bili smo smešteni i zgradi komande Skopske armijske oblasti. Pokušavam da bilo kako nađem neki trag o postojanju tog lista, ali ne uspevam. Dobrodošla je bilo kakva pomoć!
Na vrh Go down
http://www.sumadijskioglasi.com
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

List ZA POBEDU Empty
KomentarNaslov komentara: Re: List ZA POBEDU   List ZA POBEDU Icon_minitimeWed Aug 15, 2012 2:23 pm

DOBRO DOŠAO LICKO... cheers cheers cheers
Na vrh Go down
Aleks Prijepolje
Gušter
Gušter
Aleks Prijepolje


BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-06-08
DOB : 56
M(j)esto Prijepolje

List ZA POBEDU Empty
KomentarNaslov komentara: Dobro došli...   List ZA POBEDU Icon_minitimeWed Aug 15, 2012 2:31 pm

licko1946 (citat):
Za malo starije bivše vojnike JNA (klasa 1967/68) ima li nekoga da se seća lista ZA POBEDU koji je izlazio u Skoplju. Ja sam od jula 1967. do februara 1968. bio u redakciji lista a urednik je u to vreme bio Aleksandar Živković, potpukovnik. Bio je i fudbalski sudija. Bili smo smešteni i zgradi komande Skopske armijske oblasti. Pokušavam da bilo kako nađem neki trag o postojanju tog lista, ali ne uspevam. Dobrodošla je bilo kakva pomoć!
Dodro došli...i naravno, auuuu, pa Vi ste bili u JNA u periodu kada smo, mnogi od nas, tek bili rođeni. Skeniraću neke isečke iz lista Pobeda i kao i naslovne strane. Ima tu zanimljivih stvari.
Za sada toliko i pozdrav.
Aleks Prijepolje.

_________________
Aleks od Polimlja
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

List ZA POBEDU Empty
KomentarNaslov komentara: Re: List ZA POBEDU   List ZA POBEDU Icon_minitimeWed Aug 15, 2012 4:15 pm

Pozdrav i dobrodošao za slično bi trebalo prekopati arhivu i imati puno sreče ako je ostao kakav zapis!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
licko1946
Gušter
Gušter
licko1946


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-08-15
DOB : 78
M(j)esto Mladenovac

List ZA POBEDU Empty
KomentarNaslov komentara: Re: List ZA POBEDU   List ZA POBEDU Icon_minitimeThu Aug 16, 2012 3:25 am

Ja sam sačuvao nešto malo isečaka iz lista i to uglavnom tekstova i fotografija koje sam ja pisao ili fotografisao. To je period od jula 1967. do februara 1968. kada sam završio vojni rok. Juče, nažalost, tek juče saznam da su dvojica mojih tadašnjih kolega iz redakcije, Milivoj Mišo Tomičić iz Sarajeva i Miodrag Veličković Mivel iz Leskovca umrli. Mišo još 2005. a Veličko 2010. Ja sam, tada, bio najmlađi član redakcije, među vojnicima.
Svakome ko bude imao bilo kakvu informaciju o listu - velika zahvalnost! I mnogo mi je drago što postoji ovakav forum i mnogo mi je žao što za njega nisam znao ranije.
Na vrh Go down
http://www.sumadijskioglasi.com
Sponsored content





List ZA POBEDU Empty
KomentarNaslov komentara: Re: List ZA POBEDU   List ZA POBEDU Icon_minitime

Na vrh Go down
 
List ZA POBEDU
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» https://www.youtube.com/playlist?list=RDjJJqY9w--rk

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: