FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.

Go down 
+10
Gringo
Boske
Nik
Juan
ZAGORAC
graničar šentilj
Kemo Specijalac
šepa
Vojnik Graničar
drmno1
14 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
graničar šentilj
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2011-10-27

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime28.07.12 0:01

[img][/img]
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime28.07.12 8:50

graničar šentilj (citat):
[img][/img]


Ovdje, nekaj ne štima!?! No
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠENTILJ" - granični odsjek Maribor...!!!   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime28.07.12 9:31

Citat :
Arrow ZAGORAC - KARAULA "DRENAK"...!!! sunny bounce

Ovdje, nekaj ne štima!?!

Arrow ZAGORAC.!!! Smile Very Happy bounce
Daj treba Graničara Šentilja podučiti kako postaviti slike.!!! Exclamation Exclamation Exclamation
A mogli bi se po tome potruditi i NIK sa karaule "VIČ", ŠEPA sa Karaule "ŠPIČNIK", ti - ZAGORAC sa karaule "DRENAK" , ja sam mu već neke upute dao.!!! Smile Very Happy bounce
Jedva čekam da vidim te njegove slike sa karaule "ŠENTILJ".!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Nik
Razvodnik
Razvodnik
Nik


BROJ POSTOVA: : 225
ČLAN OD: : 2012-01-12

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime28.07.12 12:09

Ja bih pomogao vrlo rado ali tema o postavljanju slika na forumu je zakljucana Evil or Very Mad

Postavio bih jos jednu varijantu ali to je nemoguce!
Jedino ovde u ovoj temi ali to mi je malo glupo..... Mad
Evo saljem mu PP sa komletnim objasnjenjem-nadam se da ce mu biti od koristi!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula "ŠENTILJ" - granični odsjek Maribor...!!!   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime06.08.12 5:39

Citat :
graničar šentilj (citat):
Drmno1,jeli Lord još uvjek bio živ kad si došao na Šentilj,ja sam bio vodič i on je tad bio pravo opasan mi smo znali zezat FIX-a da se lord pustio sa lanca pa nam nije smio dolaziti u kontrolu, a u međuvremenu obijemo magacin pripremimo mezu [You must be registered and logged in to see this image.] , i donesemo manastirku [You must be registered and logged in to see this image.] sa benzinske na graničnom prelazu i cijelu noć sjedimo,a ujutro na spavanje prije nego FIX dođe...

Arrow GRANIČAR ŠENTILJ...!!! sunny bounce
Ma kako je ova tvoja izjava na F.B.P.N.JNA prošla nezamjećeno.!!!
Napiši nam kako ste "obijali magacin karaule Šentilj".!!!???
Kako su moji to radili na karauli "Ceršak" možeš pronaći na stranicama karaule "Ceršak" tj. ovdje:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Također možeš vidjeti kako se to radilo na karauli "Drenak"....!!!
[You must be registered and logged in to see this link.]
Svaka karaula je imala svoj način nabavke hrane iz skladišra Karaule.
Baš me zanima kako ste to vi radili na Karauli "Šentilj"...!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime17.11.12 15:23

juce prosao pored i preko Sentilja Smile
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime17.11.12 15:33

Pa ti si bio u Austriji Kemo cheers Što nisi svratio na jedan "Wieselburger" drunken

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime17.11.12 18:07

Nije znao naručiti!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime17.11.12 18:19

Kod mene bi znao, imam "Wieselburger" u frižideru Wink

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime18.11.12 6:55

Gringo (citat):
Nije znao naručiti!!!


???

osnovno sto naucis u vojsci i muzici je da nikada ne ostanes gladan i zedan; tako da na svakom jeziku moras znati Jelo, Pice, i XXX


tako da tvoja primedba da nisam znao da narucim pivo na nemackom, ne stoji...Smile ; a uvek ima neko u kombiju ko poznaje neki jezik na kome se ne snalazim najbolje

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime18.11.12 6:58

Boske (citat):
Pa ti si bio u Austriji Kemo cheers Što nisi svratio na jedan "Wieselburger" drunken



Bio u Austriji svega 23h, posao...tura Bgd- Banja Luka - Bec - Kragujevac...tempo takav da smo u 3 dana presli 5 drzava...

ps. drugi put cu se rado odazvati pozivu...




btw...gledao sam sa auto puta levo i desno....nisam video mesto bivse karaule Sentilj, niti onaj tenk ispred...

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime18.11.12 17:02

Kemo Specijalac (citat):
Gringo (citat):
Nije znao naručiti!!!


???

osnovno sto naucis u vojsci i muzici je da nikada ne ostanes gladan i zedan; tako da na svakom jeziku moras znati Jelo, Pice, i XXX


tako da tvoja primedba da nisam znao da narucim pivo na nemackom, ne stoji...Smile ; a uvek ima neko u kombiju ko poznaje neki jezik na kome se ne snalazim najbolje
Nisam ni mislio, izrečeno kao šala!!! Laughing

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime18.11.12 17:43

Kemo Specijalac (citat):
Boske (citat):
Pa ti si bio u Austriji Kemo cheers Što nisi svratio na jedan "Wieselburger" drunken



Bio u Austriji svega 23h, posao...tura Bgd- Banja Luka - Bec - Kragujevac...tempo takav da smo u 3 dana presli 5 drzava...

ps. drugi put cu se rado odazvati pozivu...




btw...gledao sam sa auto puta levo i desno....nisam video mesto bivse karaule Sentilj, niti onaj tenk ispred...

Ned znam o kakvoj se turi radi i jesi li svirao i vozio autobus ali javi drugi put kad budeš u Beču. Možda se nađe vremena za koje pivo drunken
Mislim da je tenk uklonjen, za karaulu nisam siguran!

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: KARAULA "ŠENTILJ" - GRANIČNI ODSJEK MARIBOR - SLEVENIJA   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime20.05.13 10:22

KARAULA "ŠENTILJ" - GRANIČNI ODSJEK MARIBOR - SLOVENIJA
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Ovako danas izgleda ulaz koji vodi do karaule "Šentilj".
Vlasnik je ogradio prostor oko karaule "Šentilj" tako da se do karaule ne može doći.
Također je oko karaule zasadio raznih biljaka pa se ne može dobro ni vidjeti ni slikati.
Da bi ste vidjeli ovu sliku za to je bio zaslužan član FBPN JNA Miran Cvilak.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime20.05.13 11:34

Vojnik Graničar (citat):
Ovako danas izgleda ulaz koji vodi do karaule "Šentilj".
Vlasnik je ogradio prostor oko karaule "Šentilj" tako da se do karaule ne može doći.
Također je oko karaule zasadio raznih biljaka pa se ne može dobro ni vidjeti ni slikati.
Da bi ste vidjeli ovu sliku za to je bio zaslužan član FBPN JNA Miran Cvilak.
 
Dobro što je zagradio posjed koji je kupio, ali kako je mogao zagraditi i tenka???

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: KARAULA "ŠENTILJ" - GRANIČNI ODSJEK MARIBOR - SLEVENIJA   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime20.05.13 13:06

šepa (citat):
Dobro što je zagradio posjed koji je kupio, ali kako je mogao zagraditi i tenka???

E sada to ne znam.!?
Mislim da je tenk dio povijesti događanja.
A je li taj tenk privatno vlasništvo, to ne znam.
A kako na to ograđivanje gleda općina Šentilj.
Ni to ne znam.
Uglavnom do karaule "Šentilj" više nema prilaska bez odobrenja vlasnika.
Možda ovo sadašnji vlasnik karaule "Šentilj" i pročita, pa ako bude dobre volje neka nam pošalje sliku karaule "Šentilj" da je vidimo kako danas izgleda.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: karaula Šentilj januar 1990 - januar 1991   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime17.06.13 9:49

Ima li netko od graničara iz karaule "Šentilj" da mi objasni da li je kod karaule "Šentilj" stražar imao rov u kojeg je morao skočiti kad je opasnost ili kada nepoznata osoba se približava karauli a naročito noću.
Također me zanima gdje se taj rov nalazio i kako je izgledao.


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 18.06.13 10:38; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime17.06.13 12:00

Vojnik Graničar (citat):
Ima li netko od graničara iz karaule "Šentilj" da mi objasni da li je kod karaule "Šentilj" stražar imao rov u kojeg je morao iskočiti kad je opasnost ili kada nepoznata osoba se približava karauli a naročito noću.
Također me zanima gdje se taj rov nalazio i kako je izgledao.

AHAHAHHAHA, mi na Špičniku nismo imali takav rov, kod rampe je bilo debelo stablo hrasta, naslonili bi se lijevim ramenom lafo u zaklonu, i viknuli "STOJ".Smijem se jer sam ja to jednom uradio kad je komandir došao u kontrolu, ali onako natenane, nezainteresovano, pa je on samo prošao pored mene i rekao onako usput "SAV SAM PRETRNUO OD STRAHA VOJNIČE" HEHEH
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: karaula Šentilj januar 1990 - januar 1991   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime17.06.13 20:33

Vojnik Graničar (citat):
Ima li netko od graničara iz karaule "Šentilj" da mi objasni da li je kod karaule "Šentilj" stražar imao rov u kojeg je morao iskočiti kad je opasnost ili kada nepoznata osoba se približava karauli a naročito noću.
Također me zanima gdje se taj rov nalazio i kako je izgledao.
šepa (citat):

AHAHAHHAHA, mi na Špičniku nismo imali takav rov, kod rampe je bilo debelo stablo hrasta, naslonili bi se lijevim ramenom lafo u zaklonu, i viknuli "STOJ".
Smijem se jer sam ja to jednom uradio kad je komandir došao u kontrolu, ali onako natenane, nezainteresovano, pa je on samo prošao pored mene i rekao onako usput "SAV SAM PRETRNUO OD STRAHA VOJNIČE" HEHEH

Šepa.
Od mene danas imaš jedan veliki + za zaklon iza stabla.
Opširnije o jednom sličnom stablu sutra na stranicama karaule "Ceršak".
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime17.06.13 21:08

Pozdravljam bivse granicare na karauli Sentilj.Puno puta sam prolazio preko granicnog prelaza Sentilj za Austriju i dalje za Njemacku pa me interesuje koliko je bila udaljena karaula od granicnog prelaza i sa koje je strane lijevo ili desno od autoputa ako ides prema Austriji.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime18.06.13 7:07

semsudin (citat):
Pozdravljam bivse granicare na karauli Sentilj.Puno puta sam prolazio preko granicnog prelaza Sentilj za Austriju i dalje za Njemacku pa me interesuje koliko je bila udaljena karaula od granicnog prelaza i sa koje je strane lijevo ili desno od autoputa ako ides prema Austriji.

Drugar, podsetio si me na ta vremena (davnih 1970-ih smo i mi tu prelazili granicu). Smile
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Šentilj januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime18.06.13 8:11

semsudin (citat):

Pozdravljam bivse granicare na karauli Sentilj.
Puno puta sam prolazio preko granicnog prelaza Sentilj za Austriju i dalje za Njemacku pa me interesuje koliko je bila udaljena karaula od granicnog prelaza i sa koje je strane lijevo ili desno od autoputa ako ides prema Austriji.
 
Ja ne znam što je sa ovim graničarima iz karaule "Šentilj".
Nikako da budu svi na broju.
Sigurno im je komandir karaule Vojinovic Rade, zvani "Fiks" uzeo godišnji odmor pa sad graničari negdje ljenčare.
 
A pošto sam ja njihov prvi susjed sa istočne strane evo onda ću ti ja odgovoriti.
Ako ideš u Austriju karaula "Šentilj" se nalazila sa lijeve strane na jednom malom uzvišenju.
Ona je bila od graničnog prijelaza Šentilj tj. tog auto-puta kojeg spominješ daleko oko 400 metara.
Evo ti satelitska slika tog područja.
Strelica 1 je karaula "Šentilj".
Strelica 2 granični prijelaz i auto-put kojeg spominješ.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Karaula je danas privatno vlasništvo i do nje nema pristupa ako ti vlasnik ne dozvoli.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime18.06.13 9:07

Vojnik Graničar (citat):
semsudin (citat):

Pozdravljam bivse granicare na karauli Sentilj.
Puno puta sam prolazio preko granicnog prelaza Sentilj za Austriju i dalje za Njemacku pa me interesuje koliko je bila udaljena karaula od granicnog prelaza i sa koje je strane lijevo ili desno od autoputa ako ides prema Austriji.

Ja ne znam što je sa ovim graničarima iz karaule "Šentilj".
Nikako da budu svi na broju.
Sigurno im je komandir karaule Vojinovic Rade, zvani "Fiks" uzeo godišnji odmor pa sad graničari negdje ljenčare.

A pošto sam ja njihov prvi susjed sa istočne strane evo onda ću ti ja odgovoriti.
Ako ideš u Austriju karaula "Šentilj" se nalazila sa lijeve strane na jednom malom uzvišenju.
Ona je bila od graničnog prijelaza Šentilj tj. tog auto-puta kojeg spominješ daleko oko 400 metara.
Evo ti satelitska slika tog područja.
Strelica 1 je karaula "Šentilj".
Strelica 2 granični prijelaz i auto-put kojeg spominješ.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Karaula je danas privatno vlasništvo i do nje nema pristupa ako ti vlasnik ne dozvoli.
 
Mislim da si opisao stanje koje je sada na Šentilju. S obzirom da sam ga i prije a i poslije JNA prelazio više puta, znam da tada nije još postojao autoban (govorim o vremenu 1988-1990), a karaula je iznad starog prelaza bila na par stotina metara. Stari prelaz je bio na ovoj magistralnoj cesti do pruge, gdje na slici piše Dunajska cesta ili tako nekako.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 18.06.13 12:55; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : DODAO SLIKU)
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Šentilj januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime18.06.13 10:29

šepa (citat):

Mislim da si opisao stanje koje je sada na Šentilju. S obzirom da sam ga i prije a i poslije JNA prelazio više puta, znam da tada nije još postojao autoban (govorim o vremenu 1988-1990), a karaula je iznad starog prelaza bila na par stotina metara.
Stari prelaz je bio na ovoj magistralnoj cesti do pruge, gdje na slici piše Dunajska cesta ili tako nekako.

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
E sad kakve su izmjene bile na graničnom prijelazu Šentilj ne znam.
Ali evo jedne moje slike iz 1989 godine gdje se vidi granični prijelaz Šentilj.
Mada mislim da je granični prijelaz ostao na istom mjestu samo je možda cesta proširena.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime18.06.13 11:55

U Šentilju ima poslednjih 20 godina 2 prelaza-Stari (bližr karavli Šentilj i Novi-istočno od starog.
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime18.06.13 12:04

miran cvilak (citat):
U Šentilju ima poslednjih 20 godina 2 prelaza-Stari (bližr karavli Šentilj i Novi-istočno od starog.
To i ja tvrdim, na novom nisam nikad bio, a stari je ovaj što sam ja obilježio prema mjestu Spielfeld, odmah iza prelaza je bila samoposluga "Wieser" na desnoj strani a na lijevoj je jedan moj sugrađanin takođe imao samoposlugu i mjenjačnicu.Kad sam zadnji put putovao gore gradio se most ili vijadukt prema ovom novom prelazu, mislim iza Pesnice.Inače prelazio sam i na prelazu Mureck, kod Pesnice se skrene desno i tada sam vjerovatno prolazio i kroz Ceršak. Taj prelaz je zapravo most.Sad vidim da kroz Ceršak ipak ne ide taj put ali kroz Slatki vrh da.Evo slike tog prelaza, meni je bio čudan na jednoj strani mosta naši a na drugoj Austrijanci.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 18.06.13 12:56; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : DODAO SLIKU)
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime18.06.13 12:19

U pravu si Šepa.Trgovina Wiesser koju smo mi zvali Debela Berta u danima kada u jugi nije bilo kafe prodala je dnevno od 2-3 tone kafe.Viadukt kod pesnice več je dugo u upotrebi.A kada si išao u sladki vrh pa za Cmurek prošao si pored Ceršaka,jer bi u Geršak trebao skrenuti.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime18.06.13 13:59

Zahvaljujem kolegama granicarima na informaciji potpomognuto i sa satelitskom slikom  izgleda granicnog prelaza Sentilj i karaule Sentilj.Mislim da su nasi granicari imali bolji polozaj od Austrijski granicara.
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime18.06.13 15:02

semsudin (citat):
Zahvaljujem kolegama granicarima na informaciji potpomognuto i sa satelitskom slikom  izgleda granicnog prelaza Sentilj i karaule Sentilj.Mislim da su nasi granicari imali bolji polozaj od Austrijski granicara.

Austrijanci nisu imali graničara,več samo povremene obhodnje njihove milicije.Naši su graničari predobro čuvali granicu ,pa je zato oni nisu trebali SmileSmile
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime28.06.13 16:21

Vojnik Graničar (citat):
KARAULA "ŠENTILJ" - GRANIČNI ODSJEK MARIBOR - SLOVENIJA
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Ovako danas izgleda ulaz koji vodi do karaule "Šentilj".
Vlasnik je ogradio prostor oko karaule "Šentilj" tako da se do karaule ne može doći.
Također je oko karaule zasadio raznih biljaka pa se ne može dobro ni vidjeti ni slikati.
Da bi ste vidjeli ovu sliku za to je bio zaslužan član FBPN JNA Miran Cvilak.

mislim da je ovo isti objekat iz drugog ugla:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime29.06.13 8:40

Jaste to je karaula danas iz drugog ugla.Kao što vidim im kod nas više "špijuna" koji šalju slike na ovaj forum Smile Smile Jeli se možda zna ime toga koji je slikao ovu fotografiju,pa da se ja sa njime udružim i zajedno šaljemo slike i pišemo o ovom kraju.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime29.06.13 9:52

Znam da na ovom forumu verovatno neču dobiti odgovora, ali ipak se pitam...

Kako može neko da ima tenk u dvorištu? Ko mu ga je prodao? Ako je iz inostranstva još bi razumeo, ali ako mu ga je dala Slovenačka vojska? Znam da imaju još puno T55, dali velike pare za modernizaciju, zar nebi onda morali da ga zadrže bar za rezervne delove? U sečanju je da su kao zarobili jedan tenk što je ''crko'' oko Šentilja, jeli to taj?

Neke stvari neču nikad razumeti, ili saznati.
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime29.06.13 10:15

Pero,čovek je sa bivšom Karaulom kupio i zemlju,a na toj zemlji je i pre toga stajao taj tenk.I Vojska ga nije makla pa je ostao čoveku u dvorištu.
Da to je jedan od zarobljenih tenkova (bilo in je zarobljeno više mislim da oko 5-7)
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime29.06.13 10:50

Ne mislim ništa loše o novom vlasniku parcele, ipak čudan mi je odnos vojske. I ja bi da imam tenk pred kučom, ali ne mogu. Ali ajde da prestanemo daljnu debatu o tom tenku, ovo bi morao da bude forum o JNA, a ne o novijim stvarima na teritoriji bivše Juge. Zapravo sad su več stare stvari, pa ipak da stanemo dok je još vreme.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime29.06.13 14:32

miran cvilak (citat):
Jaste to je karaula danas iz drugog ugla.Kao što vidim im kod nas više "špijuna" koji šalju slike na ovaj forum SmileSmile Jeli se možda zna ime toga koji je slikao ovu fotografiju,pa da se ja sa njime udružim i zajedno šaljemo slike  i pišemo o ovom kraju.

Slika je iz albuma Planinskog drustva "Paloma" Sladki Vrh.
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime06.07.13 21:07

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime15.08.18 7:58

[You must be registered and logged in to see this image.]

Svim pripadnicima karaule "Šentilj" , sretan 15.08.2018 dan graničara JNA.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime25.11.19 14:47

Hej Šentiljci, spavate na straži.!!!  Very Happy
Jedno pitanje za vas.
Je li ovo vaša karaula "Šentilj".!?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sponsored content





Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.   Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991. - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ptuj 1990/1991
» Karaula Savinjski Partizan VP 7646 granični odsek Dravograd 1990/1991
» VIPAVA 1266/2C, januar 1990.
» Vojarna Bohinjska Bela 1990/1991
» Aerodrom Niš 1990-1991

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: