FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari

Go down 
+7
zastavnik
francisko
dpuric
141 I.N.B
purger
Vojnik Graničar
FOSIL
11 posters
AutorPoruka
FOSIL
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 148
ČLAN OD: : 2012-04-26

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime26.04.12 19:54

Neka mi se javi netko iz aprilske klase '84.MARŠAL TITO-VP 22,65.KAPETAN ČETE BOGDANOVIĆ MILE.ZAPOVJEDNIK VODA-ĐORĐOVSKI VELE!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA :: APRILSKA KLASA '84   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime26.04.12 20:09

Citat :
Arrow Arrow Arrow F O S I L..!!! sunny bounce

Arrow Neka mi se javi netko iz aprilske klase '84.MARŠAL TITO-VP 22,65.KAPETAN ČETE BOGDANOVIĆ MILE.ZAPOVJEDNIK VODA-ĐORĐOVSKI VELE! bounce

Arrow Arrow Arrow F O S I L...!!! sunny bounce
Arrow Dobro došao na Forum Bivših Pripadnika Nekadašnje JNA.!!! Very Happy Smile Laughing bounce
Arrow Malo si nam podataka ostavio a puno toga tražiš.!!! Evil or Very Mad
Arrow Možda na zemljopisnim kartana Slovenija izgleda mala zemlja ali je u stvarnosti velika.!!! Twisted Evil
Arrow Napiši nam bar u kome gradu - mjestu si služio JNA, koji rod vojske.!!! Rolling Eyes Suspect
Arrow Tada će te netko lakše pronaći te ti se javiti.!!! Shocked Very Happy Smile Laughing
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
FOSIL
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 148
ČLAN OD: : 2012-04-26

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Vojarna Maršal Tito, VP 2265 Ljubljana, aprilska klasa 1984.g. odjel - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime18.05.12 21:46

Pošto ste rekli da imam malo podataka za naprijed traženo evo navodim gore u naslovu kada i gdje sam bio u vojsci pa ako neko ima iz moje generacije na forumu neka mi se javi da se podsjetimo starih dana,naših vojničkih razgovora,kuvarske i pješačke obuke,izlasci u grad,vježbe na Bizoviku,Mostama,Kodeljevu,te još drugih interesantnih događanja koja su se zbila u to naše dječačko doba koje je ostalo nezaboravno i za pamćenje kroz čitav život.Pa eto tko se nađe u ovome svemu pozdravljam ga a naravno razmijenićemo i mišljenja mada smo sada malo stariji nego u ono vrijeme.
Evo osnovni podatci: Na obuku sam došao u aprilu 1984.g.,vojarna je bila Maršal Tito,vp. 2265-LJubljana,ja sam bio u trećoj četi odjel kuvari,vojarnom je tada komandovao potpukovnik- Borislav Vučković,komandir čete je bio kapetan- Bogdanović Mile,komandir voda mi je bio potporučnik- Đorđovski Vele,desetari u vodu su bili Zec Lazo,Grujić Života i Davor Šesto,mogu nabrojati još par vojnika koji su mi ostali u sjećanju a to su:Anto Kovačević sa kojim sam se tada najviše družio mislim da je iz Dervente i imam jednu sliku gdje smo se ja i Anto slikali u krugu vojarne ispod jedne jabuke koja je tek procvala i imala je predivan cvijet,Pofuk Rudolf,Jakovljević Radomir,Jakovljević Milomir,Balčanović Novica,Fazlijaj Sead,Hrnčić Edvard,Mirko Trobec,Zoran Šakić koji je ostao poslije nas na obuci za desetara,iitd.
POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA A POSEBICE MOJOJ GENERACIJI  Smile

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Vojarna Maršal Tito, VP 2265 Ljubljana, aprilska klasa 1984.g. odjel- kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime18.05.12 22:01

Citat :
Arrow Arrow Arrow F O S I L...!!! sunny bounce

Pošto ste rekli da imam malo podataka za naprijed traženo evo navodim gore u naslovu kada i gdje sam bio u vojsci pa ako neko ima iz moje generacije na forumu neka mi se javi da se podsjetimo starih dana,naših vojničkih razgovora, Arrow kuvarske i pješačke obuke,izlasci u grad,vježbe na Bizoviku,Mostama,Kodeljevu,te još drugih interesantnih događanja koja su se zbila u to naše dječačko doba koje je ostalo nezaboravno i za pamćenje kroz čitav život.
Pa eto tko se nađe u ovome svemu pozdravljam ga a naravno razmijenićemo i mišljenja mada smo sada malo stariji nego u ono vrijeme.
Evo osnovni podatci: Na obuku sam došao u aprilu 1984.g.,vojarna je bila Maršal Tito,vp. 2265-LJubljana,ja sam bio u trećoj četi odjel kuvari,vojarnom je tada komandovao potpukovnik- Borislav Vučković,komandir čete je bio kapetan- Bogdanović Mile,komandir voda mi je bio potporučnik- Đorđovski Vele,desetari u vodu su bili Zec Lazo,Grujić Života i Davor Šesto,mogu nabrojati još par vojnika koji su mi ostali u sjećanju a to su:Anto Kovačević sa kojim sam se tada najviše družio mislim da je iz Dervente i imam jednu sliku gdje smo se ja i Anto slikali u krugu vojarne ispod jedne jabuke koja je tek procvala i imala je predivan cvijet,Pofuk Rudolf,Jakovljević Radomir,Jakovljević Milomir,Balčanović Novica,Fazlijaj Sead,Hrnčić Edvard,Mirko Trobec,Zoran Šakić koji je ostao poslije nas na obuci za desetara,iitd.
POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA A POSEBICE MOJOJ GENERACIJI Smile

Arrow F O S I L... Exclamation Very Happy Smile Laughing
Arrow Daj mi reci kad si prošao Arrow obuku za kuhara.!!! bounce
Arrow Koje jelo nisi dobro svladao spremati a koje jelo si spremao ono što se kaže "za prste lizati".!!! Suspect Rolling Eyes Smile bounce
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
FOSIL
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 148
ČLAN OD: : 2012-04-26

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Obuka za kuvare    Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime18.05.12 22:47

Mogu reći da sam u početku bio veoma netalentovan kuvar,ne znam sam ni zašto su me na regrutaciji koju sam imao u Sarajevu,uopće regrutirali za kuvara kada nisam znao niti jaje ispeći.Sam dolazak kao i početak obuke teško mi je pao ali nakon izvjesnog vremena sam se privikao.Sjećam se da nam je civilni majstor čini mi se da se zvao Bitenc ili tako nekako pomagao da naučimo kuvanje jela od kojih sam najbolje savladao kuvati grah,juhu od telećih kostiju sa knedlama od griza te gulaš i razne vrte pečenog mesa i povrća koje je išlo kao prilog jelima.U početku naravno bilo je i problema pošto nisam znao kao niti svi ostali vojnici proceduru kuvanja jela ali uz recepturu te uz pomoć majstora sve se lagano svladalo i kasnije sam počeo samostalno kuvati kao pravi kuvar.Sva jela koja smo spremali u posudama tj.šerpama kada se skuvaju na kraju c.majstor isproba ukus i slanost te po potrebi doda začine,sipali smo u termos posude koje su na posljetku iznošene na liniju u restoran te vojnici kuvari posluživali vojsci kao obrok.Bilo je i smiješnih situacija kada se usljed neprilagođene temperature na peći koja je bila na plin zapalilo meso koje se peklo u rerni tako se sve zadimilo okolo da smo morali svi istrčati iz kuhinje napolje dok je civilni majstor ostao pošto je vjerovatno imao ta iskustva i od prije te isključio plin u peći a potom nama naredio da otvorimo sve prozore na kauhinji te prozračimo prostorije.Pošto smo bili mlada vojska za vrijeme ručka smo uvijek zadnji ulazili u stroju u kuhinju ali kada smo imali satove obuke u kuvanju tada je za nas bila prava gozba jer smo birali najbolja i najkvalitetnija jela za obrok pošto smo iz prve ruke imali šansu za izbor jela ali eto kome je bilo malo bila mu je i kantina pri ruci.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Vojarna Maršal Tito, VP 2265 Ljubljana, aprilska klasa 1984.g. odjel- kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime19.05.12 11:42

Citat :
Arrow  Arrow  Arrow F O S I L...!!! sunny bounce

Mogu reći da sam u početku bio veoma netalentovan kuvar,ne znam sam ni zašto su me na regrutaciji koju sam imao u Sarajevu,uopće regrutirali za kuvara kada nisam znao niti jaje ispeći.
Sam dolazak kao i početak obuke teško mi je pao ali nakon izvjesnog vremena sam se privikao.
Sjećam se da nam je civilni majstor čini mi se da se zvao Bitenc ili tako nekako pomagao da naučimo kuvanje jela od kojih sam najbolje savladao kuvati grah,juhu od telećih kostiju sa knedlama od griza te gulaš i razne vrte pečenog mesa i povrća koje je išlo kao prilog jelima.
U početku naravno bilo je i problema pošto nisam znao kao niti svi ostali vojnici proceduru kuvanja jela ali uz recepturu te uz pomoć majstora sve se lagano svladalo i kasnije sam počeo samostalno kuvati kao pravi kuvar.
Sva jela koja smo spremali u posudama tj.šerpama kada se skuvaju na kraju c.majstor isproba ukus i slanost te po potrebi doda začine,sipali smo u termos posude koje su na posljetku iznošene na liniju u restoran te vojnici kuvari posluživali vojsci kao obrok.
Arrow Bilo je i smiješnih situacija kada se usljed neprilagođene temperature na peći koja je bila na plin zapalilo meso koje se peklo u rerni tako se sve zadimilo okolo da smo morali svi istrčati iz kuhinje napolje dok je civilni majstor ostao pošto je vjerovatno imao ta iskustva i od prije te isključio plin u peći a potom nama naredio da otvorimo sve prozore na kauhinji te prozračimo prostorije. Very Happy Smile  Laughing
Pošto smo bili mlada vojska za vrijeme ručka smo uvijek zadnji ulazili u stroju u kuhinju ali kada smo imali satove obuke u kuvanju tada je za nas bila prava gozba jer smo birali najbolja i najkvalitetnija jela za obrok pošto smo iz prve ruke imali šansu za izbor jela ali eto kome je bilo malo bila mu je i kantina pri ruci.
 
Arrow F O S I L, odluči se gdje da ti netko postavlja pitanja da li na stranicama:
Arrow "Vojarna Maršal Tito, VP 2265 Ljubljana, aprilska klasa 1984.g. odjel- kuvari" ili na stranicama  Arrow "Obuka za kuvare".!!! Suspect
Ja ti postavim pitanje na jednom mjestu ti mi odgovaraš na drugome mjestu.!!!
A što se tiče ove bježanije iz kuhinje kad se je zapalilo meso.!!! Very Happy Smile  Laughing  Rolling Eyes  Wink
Sjetio sam se nekoga pravila na brodovima koji počimaju toniti a to je da kapetan broda zadnji napušta brod. Suspect
Ovdje umjesto da gasite zapaljeno meso u kuhinji  Suspect  No  pale  Embarassed vi svi pobjegli vani osim glavnoga kuhara tj. kako ti kažeš "majstora".!!!
A da se je mojoj klasi u :arrow:Mariboru u kasarni "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988, bilo najesti dao bi sve na svijetu.
Ko je god bio tada u toj kasarni u to vrijeme svak je prigovarao da je gladan i da bi još nešto pojeo ali nije bilo milosti za nikoga.
Što si dobio i koliko si dobio više nije bilo.!!! Evil or Very Mad No  Suspect
Arrow Arrow  Arrow Da nam je bilo mačku u krugu kasarne uhvatiti i nju bi na ražnju ispekli i pojeli, he he he he he Very Happy Smile  Laughing


Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Vojarna Maršal Tito, VP 2265 Ljubljana, aprilska klasa 1984.g. odjel- kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime20.05.12 16:37

Citat :
Arrow  Arrow  Arrow F O S I L...!!! sunny bounce

Mogu reći da sam u početku bio veoma netalentovan kuvar,ne znam sam ni zašto su me na regrutaciji koju sam imao u Sarajevu,uopće regrutirali za kuvara kada nisam znao niti jaje ispeći.
Sam dolazak kao i početak obuke teško mi je pao ali nakon izvjesnog vremena sam se privikao.
Sjećam se da nam je civilni majstor čini mi se da se zvao Bitenc ili tako nekako pomagao da naučimo kuvanje jela od kojih sam najbolje savladao kuvati grah,juhu od telećih kostiju sa knedlama od griza te gulaš i razne vrte pečenog mesa i povrća koje je išlo kao prilog jelima.
U početku naravno bilo je i problema pošto nisam znao kao niti svi ostali vojnici proceduru kuvanja jela ali uz recepturu te uz pomoć majstora sve se lagano svladalo i kasnije sam počeo samostalno kuvati kao pravi kuvar.
Arrow Sva jela koja smo spremali u posudama tj.šerpama kada se skuvaju na kraju c.majstor isproba ukus i slanost te po potrebi doda začine,sipali smo u termos posude koje su na posljetku iznošene na liniju u restoran te vojnici kuvari posluživali vojsci kao obrok.  Suspect Rolling Eyes Shocked  Cool  scratch
Bilo je i smiješnih situacija kada se usljed neprilagođene temperature na peći koja je bila na plin zapalilo meso koje se peklo u rerni tako se sve zadimilo okolo da smo morali svi istrčati iz kuhinje napolje dok je civilni majstor ostao pošto je vjerovatno imao ta iskustva i od prije te isključio plin u peći a potom nama naredio da otvorimo sve prozore na kauhinji te prozračimo prostorije.
Pošto smo bili mlada vojska za vrijeme ručka smo uvijek zadnji ulazili u stroju u kuhinju ali kada smo imali satove obuke u kuvanju tada je za nas bila prava gozba jer smo birali najbolja i najkvalitetnija jela za obrok pošto smo iz prve ruke imali šansu za izbor jela ali eto kome je bilo malo bila mu je i kantina pri ruci.
 
Arrow F O S I L...!!! Very Happy Smile  Laughing  Suspect  No  scratch
Arrow Sad kad si ovo spomenio, znaš šta me zanima.!!??? Rolling Eyes Shocked  Wink
Arrow Je li bilo u kasarni Arrow oficira ili Arrow podoficira kojima ste vojnu hranu davali Twisted Evil ili su oni tražili  Suspect Twisted Evil da im date, te su je nosili svojoj kući tj. jednostavno kazano oni i njihova obitelj su živjeli na račuj JNA.!!??? Very Happy Smile  Laughing   Cool Razz  bounce
Arrow Mislim da nema te kasarne i karaule gdje netko nije iskoristio nešto od JNA u svoju korist.
Arrow Evo kad sam to spomenio sjetio sam se moga prijatelja koji je bio u vojsci u "Sloveniji - Tolmin 1987-1988", on je na račun Arrow konja Exclamation Question  Embarassed  pale uzimao gorivo od Arrow JNA a to gorivo je na kraju završilo kod Arrow jednoga podoficira za njegove potrebe...!!!??? Very Happy Smile  Laughing  Razz  


Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime20.05.12 23:26

Kakva je situacija danas?
Je li obuka pomogla danas za tvoje male tajne kulinarstva?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
FOSIL
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 148
ČLAN OD: : 2012-04-26

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime25.05.12 17:25

To ti je teško pitanje prijatelju,kada mi supruga nije kod kuće onda sam primoran da nešto nabrzaka spravim za jelo ali to radim po svom ukusu,no problem je što ne smije ona da skuži moje kuvarske vještine jer bi onda to morao i češće raditi,samo se malo šalim na postavljeno pitanje,ono je na svom mjestu pa ću ti iskreno i odgovoriti.Vjeruj mi da i dan danas poslije toliko vremena iako baš ne volim da se petljam oko šporeta skuvam ponešto jer mi je ostalo dosta kuvarskog znanja a recepti koje sam naučio u vojsci su vrhunski,onakve recepture se više ne mogu pronaći nigdje da ti je sve na jednom mjestu i da je toliko pojednostavljeno i objašnjeno način i priprema jela.Znaš i sam po sebi svaka vještina koju si stekao u vojsci ti je ostala u memoriji i nikada to ne možeš zaboraviti,tako ti je i u kuvarstvu.Kod kuće djeca i supruga obožavaju roštilj a i meni nije mrsko pa sam tu glavni kuvar uvijek ja hah.ha..Pozdrav forumaši Wink

Na vrh Go down
141 I.N.B
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-05-08

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Mart 88//89   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime08.05.13 20:35

Ima li koga iz klase mart 88/89 kuhari 3.čete Kapetana Đorđievski Živka komandanta voda Drlje Maria (sada predsjednik uduruge pacijenata Hrvatske), ako koji puta kapetan Živko (za vrijeme mojeg služenja dobiva čin majora) čita pozdrav od Dare iz zagreba. Smile Smile


141 I.N.B: komentar modifikovan dana: 08.05.13 21:07; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime08.05.13 20:40

141 I.N.B, dobrodosao na forum! Nista nisi napisao o kojoj jedinici ili kasarni se radi? Mozda malo vise podataka da bi se, eventualno, klasici javili.
Na vrh Go down
141 I.N.B
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-05-08

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime08.05.13 20:56

141 I.N.B (citat):
Ima li koga iz klase mart 88/89 kuhari 3.čete Kapetana Đorđievski Živka komandanta voda Drlje Marioa (sada predsjednik uduruge pacijenata Hrvatske), ako koji puta kapetan Živko (za vrijeme mojg služenja dobiva čin majora) ovo čita pozdrav od Dareta iz zagreba. Smile Smile

Kasarna Maršal Tito,kuhari klasa mart 88/89 Ljubljana Like a Star @ heaven


141 I.N.B: komentar modifikovan dana: 08.05.13 20:58; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
francisko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-05-08
DOB : 57
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime08.05.13 20:58

Kasarna se je imenovala Dušan Kveder na Ptuju. Bili smo 1. baterija ARJ-PVO. Moram najti vojno knjižico, da pogledam vp. ampak smo bili slash/6.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime17.08.13 17:46

U naslovu teme lepo piše 141.InNb. Koje sad veze ima sa time kadetnica i Ptuj?
InNb je, ako se ne varam, bio VP 2250 Ljubljana i bio je smešten u Kasarni Maršal Tito u Ljubljani.
Voleo bih da se jave kuvari koji su odatle išli u prekomandu u Velike Bloke.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime02.08.14 12:45

FOSIL (citat):
Neka mi se javi netko iz aprilske klase '84.MARŠAL TITO-VP 22,65.KAPETAN ČETE BOGDANOVIĆ MILE.ZAPOVJEDNIK VODA-ĐORĐOVSKI VELE!

Stazirao sam tamo 1984. godine. Bilo nas je nekoliko pitomaca iz intendantske VA. Mislim da je Djordjevski bio komandir cete.

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime02.08.14 12:55

141 I.N.B (citat):
Ima li koga iz klase mart 88/89 kuhari  3.čete Kapetana Đorđievski Živka komandanta voda Drlje Maria (sada predsjednik uduruge pacijenata Hrvatske), ako koji puta kapetan Živko (za vrijeme mojeg služenja dobiva čin majora)  čita pozdrav od Dare iz zagreba. Smile  Smile

Drlje Mario je moj klasic sa akademije...

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime03.08.14 0:10

Mladi kolega dobro došao na forum.

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime04.08.14 10:37

East&West (citat):
Mladi kolega dobro došao na forum.

Hvala, kolega Smile  Jos bolje vas nasao Very Happy
Na vrh Go down
Krle
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-05-06

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime18.09.14 16:31

@Fosil: Ja sam dosao samo par meseci posle tebe u istu kasarnu (od 05 avgusta 1984 do 13/09/1985). Kapetan isto Mile Bogdanovic, ako si posle obuke ostao u Ljubljani onda se verovatno i znamo.

Ja iz tvojih postova ne vidim gde si zavrsio posle obuke (a ona je kao sto znamo jako kratka za kuvare, bese osamdesetak dana, zar ne?)
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime18.09.14 19:11

Pozdrav, Krle i dobrodosao! Very Happy

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Desko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-12-30

Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime31.12.14 14:23

ja sam bio u marsalku mart 90 do septembra maricic bio kapetan a brzikom zales brkica makedonac bio porucnik kuvar 2265 .volio bi da se cujem sa nekima iz voda cete pavlovic slavisa iz srebrenice,kamenjas hajrudin)najveci lik sto sam ga u zivotu sreo,ne mogu da se sjetim imena dok slike ne nadjem.isli smo u grad skoro svaki dan mislim bjezali ali najvise mi je ostala ona gospodja sto je radila u kiosku do kantine kojoj sam se svakodnevno udvarao ali nista konkretno.pune su nam kasete bile zenskih gacica iz internata preko puta svaku noc striptiz smo gledali pa ko bi bio u krevet kad mogu transportne da spavaju umesto nas.niz oluke smo se spustali ako nijesmo mogli preko zice.cak ję i desetar pitao nas posle 2 mjeseca da li moze sa nama u grad.mijo iz niksica
Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari   Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, intendanti VP 2265 86/87
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Ljubljana, kasarna Maršal Tito VP 3553/35 1991.
» Januarci 1984. inžinjerci VP 4466/9 Maršal Tito
» Aprilska međuklasa 90/91 kuvari, Skopje Gjorče Petrov

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: