FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ало бе !!!!!!!!!!!

Go down 
+8
Loznica
Lakimk
piker
inzenjerac
montoya
Petar
ppsupercop
Marduk
12 posters
AutorPoruka
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
Marduk

Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 311
REPUTACIJA : 55
ČLAN OD: : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime04.09.09 13:14

Каде се Македонци?
Na vrh Go down
ppsupercop
Džomba
Džomba


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 126
REPUTACIJA : 14
ČLAN OD: : 2009-05-04
DOB : 68
M(j)esto kraljevo

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime06.09.09 1:36

Ке дојдат,нема гајле!!!
lol! lol! lol!
Na vrh Go down
Petar
Gušter
Gušter


BROJ POSTOVA: : 6
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2010-03-08
DOB : 71
M(j)esto Skopje

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime08.03.10 17:20

Tuka sme Smile
Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
Marduk

Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 311
REPUTACIJA : 55
ČLAN OD: : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime11.04.10 22:03

Каде бе???
Na vrh Go down
montoya
Razvodnik
Razvodnik
montoya

BROJ POSTOVA: : 222
REPUTACIJA : 6
ČLAN OD: : 2010-12-01
M(j)esto Belgrade

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime02.12.10 16:11

šo pravite be?

_________________
Uvek je jeftinije posao dobro obaviti prvi put.
Na vrh Go down
inzenjerac
Gušter
Gušter


BROJ POSTOVA: : 23
REPUTACIJA : 4
ČLAN OD: : 2011-02-05
DOB : 58
M(j)esto skopje,makedonija

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime17.02.11 0:54

Слабо некако влегуваме во оваа тема или многу ретко.Да видиме после моето пишување кој следен ќе шкртне нешто на кирилица.поздрав...
Na vrh Go down
piker
Gušter
Gušter
piker

BROJ POSTOVA: : 9
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2011-03-04
DOB : 50
M(j)esto Makedonija

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime04.03.11 20:21

Здраво и од мене.
Од Пробиштип сум.
Служев во Београд на Банjица SROV Март 90-91год. прекоманда добив во Пирот VP8297
@Marduk (citat):
Каде се Македонци?
Na vrh Go down
inzenjerac
Gušter
Gušter


BROJ POSTOVA: : 23
REPUTACIJA : 4
ČLAN OD: : 2011-02-05
DOB : 58
M(j)esto skopje,makedonija

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime13.06.11 21:27

навистина слабо мрдаме,ни шкртка,ниту збор ниту текст,испаднавме најнеактивни...
Na vrh Go down
Lakimk
Gušter
Gušter
Lakimk

BROJ POSTOVA: : 7
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2013-02-14
DOB : 53
M(j)esto Skopje

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime14.02.13 10:19

Pozdrav do site... Nish septemvri/rujan 1986

_________________
izvolte druze kapetane... vojnik taj i taj... Very Happy
Na vrh Go down
Loznica
Gušter
Gušter


BROJ POSTOVA: : 4
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2012-12-13

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime16.02.13 0:25

Ima li ko iz Probištip? Naselje Tripatanci Treba mi informacija o Mitevski Jonče, bio januarska klasa 1984. u Zenici. Najbolji drug i veliki čovek. Ako ima kakva veza i vest javite se. Pozdrav Loznica.
Na vrh Go down
momo
Gušter
Gušter


BROJ POSTOVA: : 1
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2013-02-22

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime22.02.13 20:55

Сакате ли нови другари за дружба? Smile
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
REPUTACIJA : 119
ČLAN OD: : 2012-02-29

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime22.02.13 21:02

@momo (citat):
Сакате ли нови другари за дружба? Smile

Секако. Very Happy

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter
Zlatnik

BROJ POSTOVA: : 33
REPUTACIJA : 3
ČLAN OD: : 2013-04-24
DOB : 58
M(j)esto Veles, Makedonija

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime24.04.13 11:24

@inzenjerac (citat):
навистина слабо мрдаме,ни шкртка,ниту збор ниту текст,испаднавме најнеактивни...
Е како да пишам, кога сега (и тоа сосема случајно) видов дека ова „чудо“ (форум) постои?! Razz
Служев на стари години (24-25) во Љубљана ’87 - ’88, врска - телеграфист-телепринтерист.
Па, со секој кој бил врскар можеме да продискутираме за телеграфијата, но секако и за други работи.
Na vrh Go down
doktor veles
Gušter
Gušter


BROJ POSTOVA: : 17
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2013-12-24

Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime24.12.13 21:12

Па нема низ Македонија некој ваков Форум.И јас случајно наидов на него. Поздрав до сите на Форумов.Нов сум тука,ама  со долг стаж.Радиоаматер ( во пензија! Cool ) втора класа од 88 година.
Учесник во формирање на Армијата на РМ,16 години во полиција како припадник на резервни сили.Учесник во војната 2001,припадник на сите формации кои се бореа за Македонија од 1991 до денес. Си ја сакам Македонија.
Na vrh Go down
Sponsored content
Ало бе !!!!!!!!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ало бе !!!!!!!!!!!   Ало бе !!!!!!!!!!! Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ало бе !!!!!!!!!!!
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: CIVILNA PLATFORMA :: BABILON-
Idi na: