FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Niš, kasarna Stevan Sinđelić

Go down 
+44
mladenko
RedovSD
Ratko Gruić
julska 6592
PORUCNIK
nisandija m84
Ljupco Perovski
Daniel sedmak
Majdanac
arcibald01
Miran Samec
feđa
janovski
Mitja k
slavonski brod
BasharMilesTeg
brico87/88
Бранко Божиловић
levo3
lacoš
bmw
vadla
041
vojniksrece
SveJug
Max Blitz
Stazio
East&West
vezista-šifrer
sandizev
Velibor Petkovic
vojnik...
dpuric
FelixCro
tenkist
Meki
celavitrsa
ajdedadanimaajdedanocima
Kemo Specijalac
Gringo
Bogart
vladimir
alexandar
pukovnik
48 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime29.02.12 22:19

Stažirao sam u Nišu kasarna Stevan Sinđelić, VP6592/14b Postoji li ona danas.


pukovnik: komentar modifikovan dana: 02.03.12 23:45; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime29.02.12 22:42

Dobrodosao pukovnice.... cheers Osecaj se prijatno na Forumu. Smile
Koliko sam na brzinu uspeo da saznam, sto se tice kasarne, stanje je ovako:"Ugovor o suinvestiranju postoji i za kasarnu Stevan Sindjelic u Nišu, gde površina parcele premašuje 30 hektara. Ugovorena je izgradnja sedam lamela sa ukupno 133 stana od kojih 8,5 odsto pripada Vojsci. Međutim, potencijal ove lokacije je ogroman, tako da je kroz dalju plansku razradu moguća izgradnja velikog broja stanova, ali bi procenat koji pripada Vojci trebalo da bude manji."(citat, izvor B92 od pre malo vise od godinu dana)
Mislim da je ovo kasarna... Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]


aleksandar obradovic: komentar modifikovan dana: 03.03.12 22:58; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime01.03.12 19:28

Iza kasarne je bio poligon na kojem su bili garažirani tenkovi Šermani jedinice TO Duhanske industrije Niš, a iza ograde poligona je bio vojni zatvor. Stažirao sam u 1.okb (k-dant kapetan I klase Dušan Samarđić) u 1.tč (k-dir poručnik Savo Relić) na dužnosti k-dira prvog voda. Bojna gađanja tenkovima smo provodili na poligonu Krivolak a tenkovskim mitraljezima na ATS-u u Skopskom Petrovcu.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime01.03.12 19:33

kasarna je tesko bombardovana 1999 i mislim da 211 okb posle povratka sa kosova nije ni vracala u kasarnu.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime01.03.12 20:54

Sjećam se da je mlada vojska zakletvu polagala na prostorima niškog logora a pod obavezno je bio posjet Ćele kuli i Čegru.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime01.03.12 23:48

ja sam zakletvu polagao na panteleju kao i sva mlada vojska .neznam sta podrazumevas pod niskim logorom.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime02.03.12 20:47

vladimir (citat):
ja sam zakletvu polagao na panteleju kao i sva mlada vojska .neznam sta podrazumevas pod niskim logorom.

Tu podrazumjevam spomen područje "12. februar" (mislim da se tako zvalo) bivšeg koncentracijskog logora Crveni Krst ili poznatije pod nazivom Lager Niš.
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime07.06.12 8:48

I ja sam stazirao na Crvenom Krstu, bio sam u 2. tenkovskoj ceti 2. oklopnog bataljona...
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime10.06.12 13:55

pukovnik (citat):
Iza kasarne je bio poligon na kojem su bili garažirani tenkovi Šermani jedinice TO Duhanske industrije Niš, a iza ograde poligona je bio vojni zatvor. Stažirao sam u 1.okb (k-dant kapetan I klase Dušan Samarđić) u 1.tč (k-dir poručnik Savo Relić) na dužnosti k-dira prvog voda. Bojna gađanja tenkovima smo provodili na poligonu Krivolak a tenkovskim mitraljezima na ATS-u u Skopskom Petrovcu.

Iza se mogao videti i jedan od paviljona studentskog doma, koji je 1999. godine ostecen u bombardovanju grada.
Strazari na tom potezu su bili u prilici da osete atmosferu studentskih zurki.  Very Happy
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime22.11.12 4:36

pukovnik (citat):
Sjećam se da je mlada vojska zakletvu polagala na prostorima niškog logora a pod obavezno je bio posjet Ćele kuli i Čegru.
 
Od svih tih istorijskih znamenitosti ipak su interesantnije bile baste hotelskih restorana u Niskoj Banji, svaka cast slavnim precima, ali moralo se voditi racuna i o duhovnim potrebama druge vrste. Smile Znalo se, vikendom bar jedan dan pravac "Skani Njaba". Very Happy
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime22.11.12 9:53

mislis niska banja?
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime22.11.12 17:15

Niška banja topla voda za Nišlije prava zgoda!!!
Niška banja oštar greben, dođeš pošten odeš jeben!!!

Jel to tako....???[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime24.11.12 3:25

Gringo (citat):
mislis niska banja?

Da, da. U pitanju je sleng, Skani Njaba - Niska Banja. Laughing
 
Gringo (citat):
Niška banja topla voda za Nišlije prava zgoda!!!
Niška banja oštar greben, dođeš pošten odeš jeben!!!

Jel to tako....???[You must be registered and logged in to see this image.]

E to ne znam, ja sam bio primeran pitomac, pravi junfer.  Embarassed  Laughing  Laughing  Laughing
 
Sedne se u gradski bus, uobicajena cena karte za gradski prevoz, i vrlo brzo se stigne u banju, a tamo priroda, cist vazduh, uredjena setalista, baste hotelskih restorana pune... mnostvo lepih cura... uglavnom brinete, po mom ukusu... i tada su bile moderne mini haljinice i letnje cizme... milina gledati...  Embarassed  sunny  Laughing
Kad god bi nam neko stigao u posetu isli bi u Skani Njabu, to mesto je osvojilo moje drugare i mene. I svuda je bio dozvoljen upad vojnicima, za razliku od Nisa.

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime24.11.12 17:56

Niska Banja je bila najudaljenije mesto na koje je vojnik sa dozvolom za izlazak u grad smeo otici.drugo svi restorani ili mesta koja su dozvoljena vojsci za izlazak u NISU su potsecala na vojnu kantinu zbog velikog broja vojnika.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime24.11.12 19:22

Bogart (citat):
Gringo (citat):
mislis niska banja?
Da, da. U pitanju je sleng, Skani Njaba - Niska Banja. Laughing

Gringo (citat):
Niška banja topla voda za Nišlije prava zgoda!!!

Niška banja oštar greben, dođeš pošten odeš jeben!!!

Jel to tako....???[You must be registered and logged in to see this image.]

E to ne znam, ja sam bio primeran pitomac, pravi junfer.  Embarassed  Laughing  Laughing  Laughing

Sedne se u gradski bus, uobicajena cena karte za gradski prevoz, i vrlo brzo se stigne u banju, a tamo priroda, cist vazduh, uredjena setalista, baste hotelskih restorana pune... mnostvo lepih cura... uglavnom brinete, po mom ukusu... i tada su bile moderne mini haljinice i letnje cizme... milina gledati...  Embarassed  sunny  Laughing
Kad god bi nam neko stigao u posetu isli bi u Skani Njabu, to mesto je osvojilo moje drugare i mene. I svuda je bio dozvoljen upad vojnicima, za razliku od Nisa.
 
Uzorno čeljade, svaka čast!!!! lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime25.11.12 2:24

Bogart (citat):
Sedne se u gradski bus, uobicajena cena karte za gradski prevoz


U moje vreme vojska nije placala gradski prevoz
Na vrh Go down
ajdedadanimaajdedanocima
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2010-11-10
DOB : 59
M(j)esto USA

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime25.11.12 2:26

pa bas nije, od kud placanje
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik
Bogart


BROJ POSTOVA: : 435
ČLAN OD: : 2012-06-07

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime25.11.12 7:29

Nisam ni ja placao gradski bus, napisah to da bi istakao kako se u Skani Njabu brzo i lako stize. Very Happy
Na vrh Go down
celavitrsa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-11-08

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime13.12.12 18:22

pukovnik (citat):
Stažirao sam u Nišu kasarna Stevan Sinđelić, VP6592/14b Postoji li ona danas.
 
Radio sam nekoliko godina u 211 okb. Po povratku sa Kosova premeštena je na Komren (deo Niša). Brigada više ne postoji niti znam gde su "84"ke
pozdrav

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime15.12.12 23:25

celavitrsa (citat):
pukovnik (citat):
Stažirao sam u Nišu kasarna Stevan Sinđelić, VP6592/14b Postoji li ona danas.
Radio sam nekoliko godina u 211 okb. Po povratku sa Kosova premeštena je na Komren (deo Niša). Brigada više ne postoji niti znam gde su "84"ke
pozdrav

U vrijeme mog stažiranja brigada nije imala 84-ke već samo 55-tice. Nakon događanja na ovim prostorima po prirodi posla dolazio sam u službene posjete VJ (Subregionalna kontrola razoružanja i Bečki dokumenat 94) u svojstvu inspektora OS RH po pitanju oklopništva. Kroz razgovore sa inspekcijskim timovima domaćina saznao sam da su završile u 1.gardijskoj oklopnoj brigadi tada stacioniranoj u kasarni " Vojvoda Stepa Stepanović"na Voždovcu. Za posljednjeg posjeta (06.06.2002.) k- dant brigade je bio ppukovnik Dragan Stojčić a asistenti prilikom inspekcije su mu bili ppukovnik Malbaša, ppukovnik Jović i major Komarica. Dio tih 84-ki (13 komada) privremeno je završio i u Smederevu jer nije bilo smještajnih uvjeta u Beogradu. Gdje su sada ne znam jer sam 2003.godine otišao u mirovinu.

Na vrh Go down
Meki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-10-13

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime09.05.13 12:43

Pozz.Ja sam bio u Oklopnoj brigadi ili bataljonu(nesecam se) ali dobro se secam da smo imali dva aktivna bataljona tenkiste sa T84 i jos 2 konzervirana T84.Znam ovo jer sam bio Kerovogja pa sam imao puno setnje sa kerovina svugde po kasarni pa dogodilo se da sam tako setao kerove kad su parkirali tenkove u hale koje inace su bile plombirane(to ona dva bataljona) jedno vreme bilo je i neke rezerviste(bili neki problema na Kosovu) pa oni su cistili te tenkove i vozikali po malo kako bi bili u ispravnom stanju Smile.Kod mene je bio glavni porucnik Hernaus Martin iz Slovenije.Ja sam bio u drugi baraljon,kad ugje u kasarnu levo je bio prvi bataljon(martovce),desno glavna zgrada sa stazom i dezurni oficir(sada je nema unistio je NATO) pa onda smo bili mi drugi bataljon Smile pa bio nesto dalje parking za staresine.

Na vrh Go down
tenkist
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-02-04

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime25.06.13 21:55

pukovnik (citat):
Iza kasarne je bio poligon na kojem su bili garažirani tenkovi Šermani jedinice TO Duhanske industrije Niš, a iza ograde poligona je bio vojni zatvor. Stažirao sam u 1.okb (k-dant kapetan I klase Dušan Samarđić) u 1.tč (k-dir poručnik Savo Relić) na dužnosti k-dira prvog voda. Bojna gađanja tenkovima smo provodili na poligonu Krivolak a tenkovskim mitraljezima na ATS-u u Skopskom Petrovcu.

moj otac je služija vojsku u Nišu kraj 1972. i 1973.,.poručnik Savo Reljić mu je bija jedan od nadređenih,..Samarđić također,..
i da,..vozija je 55-icu

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime02.07.13 23:05

tenkist (citat):
pukovnik (citat):
Iza kasarne je bio poligon na kojem su bili garažirani tenkovi Šermani jedinice TO Duhanske industrije Niš, a iza ograde poligona je bio vojni zatvor. Stažirao sam u 1.okb (k-dant kapetan I klase Dušan Samarđić) u 1.tč (k-dir poručnik Savo Relić) na dužnosti k-dira prvog voda. Bojna gađanja tenkovima smo provodili na poligonu Krivolak a tenkovskim mitraljezima na ATS-u u Skopskom Petrovcu.
moj otac je služija vojsku u Nišu kraj 1972. i 1973.,.poručnik Savo Reljić mu je bija jedan od nadređenih,..Samarđić također,..
i da,..vozija je 55-icu

Moguće da se i poznajemo. Ajde prijeđi na privatne poruke.Very Happy 

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
FelixCro
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-07-08

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime08.07.13 5:11

Cijeli vojni rok proveo sam u VP 6592/22a, lsard pvo, komandni vod, 1984/85...
Bilo bi veoma lijepo sresti ovdje nekoga iz tog vremena...
Pozdrav iz Zagreba
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime08.07.13 7:16

[You must be registered and logged in to see this link.], dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
vojnik...
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 62
M(j)esto Vitez

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime11.11.13 16:22

Meki (citat):
Pozz.Ja sam bio u Oklopnoj brigadi ili bataljonu(nesecam se) ali dobro se secam da smo imali dva aktivna bataljona tenkiste sa T84 i jos 2 konzervirana T84.Znam ovo jer sam bio Kerovogja pa sam imao puno setnje sa kerovina svugde po kasarni pa dogodilo se da sam tako setao kerove kad su parkirali tenkove u hale koje inace su bile plombirane(to ona dva bataljona) jedno vreme bilo je i neke rezerviste(bili neki problema na Kosovu) pa oni su cistili te tenkove i vozikali po malo kako bi bili u ispravnom stanju  Smile.Kod mene je bio glavni porucnik Hernaus Martin iz Slovenije.Ja sam bio u drugi baraljon,kad ugje u kasarnu levo je bio prvi bataljon(martovce),desno glavna zgrada sa stazom i dezurni oficir(sada je nema unistio je NATO) pa onda smo bili mi drugi bataljon  Smile pa bio nesto dalje parking za staresine.

Porucnika tada a kasnije potpukovnik Hernaus Martin je preminu ovog leta...

Na vrh Go down
vojnik...
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 62
M(j)esto Vitez

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime11.11.13 16:25

celavitrsa (citat):
pukovnik (citat):
Stažirao sam u Nišu kasarna Stevan Sinđelić, VP6592/14b Postoji li ona danas.

Radio sam nekoliko godina u 211 okb. Po povratku sa Kosova premeštena je na Komren (deo Niša). Brigada više ne postoji niti znam gde su "84"ke
pozdrav

VP 6592/14b odavno ne postoji cini mi se da je to bila 2.tc1. oklopnog bataljona, brigada je 2007. godine rasformirana a deo tenkova je ostao Nisu ostali su pdeljeni po drugim jedinicama..

Na vrh Go down
Velibor Petkovic
Gušter
Gušter
Velibor Petkovic


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-11-10
DOB : 56
M(j)esto Odzaci

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime12.11.13 21:45

Sluzio sam u Sindjelicu septembar 86/87.....komandir voda mi bio tada podporucnik Hernaus Martin....komandir cete porucnik Aleksandar Lukovic.......zaboravio sam makedonca koji je bio komandant bataljona,neki major bese....a komadant kasarne isto makedonac,tada pukovnik,neki Janacije ako se dobro secam......radio sam u vojnickom klubu....nacelnik kluba bio zastavnik Djuro Dragisic...eto....ima li neko da su mu poznata neka od ovih imena......
Na vrh Go down
vojnik...
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 62
M(j)esto Vitez

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime14.11.13 16:07

Velibor Petkovic (citat):
Sluzio sam u Sindjelicu septembar 86/87.....komandir voda mi bio tada podporucnik Hernaus Martin....komandir cete porucnik Aleksandar Lukovic.......zaboravio sam makedonca koji je bio komandant bataljona,neki major bese....a komadant kasarne isto makedonac,tada pukovnik,neki Janacije ako se dobro secam......radio sam u vojnickom klubu....nacelnik kluba bio zastavnik Djuro Dragisic...eto....ima li neko da su mu poznata neka od ovih imena......
Paznata su mi sva ta imena prva dvojica i poslednji vise nisu medju zivima a makedonac komandant 2.okb je bio Doncov Stanojko...


alexandar: komentar modifikovan dana: 14.11.13 22:00; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : quote)
Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime26.11.13 12:10

služio sam vojsku 84/85 vp 6592/16c...komandir čete kap. Kunalić Smail, voda por. Aco Luković...zanima me ima li nekih glasa od njih dvoje...inače sam iz Slovenije...
Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime26.11.13 12:14

vojnik... (citat):
Velibor Petkovic (citat):
Sluzio sam u Sindjelicu septembar 86/87.....komandir voda mi bio tada podporucnik Hernaus Martin....komandir cete porucnik Aleksandar Lukovic.......zaboravio sam makedonca koji je bio komandant bataljona,neki major bese....a komadant kasarne isto makedonac,tada pukovnik,neki Janacije ako se dobro secam......radio sam u vojnickom klubu....nacelnik kluba bio zastavnik Djuro Dragisic...eto....ima li neko da su mu poznata neka od ovih imena......

Paznata su mi sva ta imena prva dvojica i poslednji vise nisu medju zivima a makedonac komandant 2.okb je bio Doncov Stanojko...

ja sam bio malo prije tebe...komandir čete bio je kap. Kunalić, a poručnik bio je komandir našeg voda...dali je kap. Kunalić tada još bio u kasarni? pozdrav iz Slovenije..

Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime26.11.13 12:20

FelixCro (citat):
Cijeli vojni rok proveo sam u VP 6592/22a, lsard pvo, komandni vod, 1984/85...
Bilo bi veoma lijepo sresti ovdje nekoga iz tog vremena...
Pozdrav iz Zagreba

pozdrav v Zagreb...ja sam bio klasa nov. 84 u 16c...kod kap. Kunalić...sigurno se ga siječaš...Smile

Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime26.11.13 12:31

Bogart (citat):
pukovnik (citat):
Iza kasarne je bio poligon na kojem su bili garažirani tenkovi Šermani jedinice TO Duhanske industrije Niš, a iza ograde poligona je bio vojni zatvor. Stažirao sam u 1.okb (k-dant kapetan I klase Dušan Samarđić) u 1.tč (k-dir poručnik Savo Relić) na dužnosti k-dira prvog voda. Bojna gađanja tenkovima smo provodili na poligonu Krivolak a tenkovskim mitraljezima na ATS-u u Skopskom Petrovcu.

Iza se mogao videti i jedan od paviljona studentskog doma, koji je 1999. godine ostecen u bombardovanju grada.
Strazari na tom potezu su bili u prilici da osete atmosferu studentskih zurki.  Very Happy
 
zaboravio si na Konjsko groblje...Smile

Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime27.11.13 23:21

pukovnik (citat):
Stažirao sam u Nišu kasarna Stevan Sinđelić, VP6592/14b Postoji li ona danas.

koja klasa...ja sam bio nov. 84...16c...
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime28.11.13 0:12

sandizev (citat):
pukovnik (citat):
Stažirao sam u Nišu kasarna Stevan Sinđelić, VP6592/14b Postoji li ona danas.

koja klasa...ja sam bio nov. 84...16c...

Jedanaest godina prije tebe.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime04.12.13 23:10

vladimir (citat):
Niska Banja je bila najudaljenije mesto na koje je vojnik sa dozvolom za izlazak u grad smeo otici.drugo svi restorani ili mesta koja su dozvoljena vojsci za izlazak u NISU su potsecala na vojnu kantinu zbog velikog broja vojnika.

ja posle obuke nisam više izlazio v grad, jer sam u kasarni video skoro više civila nego u gradu...i kad se izlazilo samo smo se ga napili i to je bilo to...hoteli Park, Niš i Ampasador i pivnica...čak sam jednom bio u kinu i to je sve...

Na vrh Go down
vezista-šifrer
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Maribor

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime15.12.13 20:48

Cijeli vojni rok proveo sam u VP 6592/26, klasa april 83, skinuo se juna 84, četa veze, teleprinterista - šifrer.
Komandir čete makedonac, ne sjećam se više njegovog imena (nekako kao Vasko Gligorovski...nisam siguran) clown, a komandant kasarne (tada) pukovnik Ratko Miličević. Kasnije unapređen u general-majora...rekli su da je otišao u Beograd???
Od oficira iz naše čete sječam se još vodnika Perića, zastavnika Stojanovića (zvali smo ga "muto"), zastavnika Đorđevića...zvali smo ga Đole...srbin a navijao je za NK Dinamo Zagreb Very Happy
Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime15.12.13 21:01

vezista-šifrer (citat):
Cijeli vojni rok proveo sam u VP 6592/26, klasa april 83, skinuo se juna 84, četa veze, teleprinterista - šifrer.
Komandir čete makedonac, ne sjećam se više njegovog imena (nekako kao Vasko Gligorovski...nisam siguran) clown, a komandant kasarne (tada) pukovnik Ratko Miličević. Kasnije unapređen u general-majora...rekli su da je otišao u Beograd???
Od oficira iz naše čete sječam se još vodnika Perića, zastavnika Stojanovića (zvali smo ga "muto"), zastavnika Đorđevića...zvali smo ga Đole...srbin a navijao je za NK Dinamo Zagreb Very Happy
 
pukovnik Miličevič bio je komandant kasarne još za vrijeme moje vojske do kraj 85... salutiranje

Na vrh Go down
vezista-šifrer
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-12-15
M(j)esto Maribor

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime15.12.13 22:09

nisam mislio da je otišao za vreme mog služenja...da je otišao, su mi rekli mlađi drugovi vojnici, koji su služili vojsku u drugoj polovici osamdesetih salutiranje
Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime15.12.13 22:20

vezista-šifrer (citat):
nisam mislio da je otišao za vreme mog služenja...da je otišao, su mi rekli mlađi drugovi vojnici, koji su služili vojsku u drugoj polovici osamdesetih salutiranje
 
ne ne, samo sam ti rekao, da je bio još tamo, kad sam ja služio...nisam mislio ništa loše s tim... granata a si mogoče slovenc?

Na vrh Go down
vojnik...
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 62
M(j)esto Vitez

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime17.12.13 16:47

sandizev (citat):
služio sam vojsku 84/85 vp 6592/16c...komandir čete kap. Kunalić Smail, voda por. Aco Luković...zanima me ima li nekih glasa od njih dvoje...inače sam iz Slovenije...

Kapetan Kunalic je napustio vojsku trenutno je uAustraliji mozes ga naci na fejsbuku pod imenom Kuna Ce, a Lukovic je preminuo 1993.godine...

Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime17.12.13 16:59

probao sam pod Kuna Ce, ne nađe mi ga na fejsu...kada si ti služio i odakle si...
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 67
M(j)esto BG

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime17.12.13 17:05

sandizev (citat):
probao sam pod Kuna Ce, ne nađe mi ga na fejsu...kada si ti služio i odakle si...

Da probaš na FB pod Kuna Cae

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime17.12.13 17:13

East&West (citat):
sandizev (citat):
probao sam pod Kuna Ce, ne nađe mi ga na fejsu...kada si ti služio i odakle si...

Da probaš na FB  pod  Kuna Cae
 
našao sam ga...hvala...a tebe se Bata ne sječam...

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime17.12.13 21:02

sandizev (citat):
...
našao sam ga...hvala...a tebe se Bata ne sječam...
 
Bata Nidžu vrijedi upoznati.  Wink

Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime17.12.13 21:43

Stazio (citat):
sandizev (citat):
...
našao sam ga...hvala...a tebe se Bata ne sječam...

Bata Nidžu vrijedi upoznati.  Wink
 
bila bi mi čast... salutiranje

Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime17.12.13 21:44

nego, do kad je bio Kunalić u Sinđeliću...
Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime17.12.13 21:47

I što se desilo Lukoviću...čitao sam na netu, da je bio kapetan Luković osumljičen ratnih zločina...
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 67
M(j)esto BG

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime17.12.13 22:56

sandizev (citat):
našao sam ga...hvala...a tebe se Bata ne sječam...
 
Hehehe, nisam ja "nišlija" zato ne možeš da me se setiš, ovde sam ja počeo:
 
East&West (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


Kao da je stalo vreme

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime18.12.13 2:09

East&West (citat):
Kao da je stalo vreme
 
 
Kako sad?
 
Pa nije baš isto...  scratch 
Gdje je most na slici iz 1913.?
I skoro sve kuće su drugačije. Je li s iste strane slikano?
Ili uspoređujete samo donju noviju sliku sa sjećanjem iz 80-tih?  Very Happy 
Na vrh Go down
Sponsored content





Niš, kasarna Stevan Sinđelić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Niš, kasarna Stevan Sinđelić   Niš, kasarna Stevan Sinđelić Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Niš, kasarna Stevan Sinđelić
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Stevan Sinđelić 72/73
» Kasarna u Pirotu
» NIS - Stevan Sindjelic generacija septembar 87/88
» Kasarna u Baru septembar 1986.
» Nikšić VP 6523 izviđači

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: