FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Sombor regrutni centar RV i PVO

Go down 
+39
FreeFlyer
teslić 72
babaga
dpuric
Cobra plavac
stražar271
Morane
specista.galeb
cacak
cvrle61
casper71
krule
čalta
alexandar
Stara komunjara
slovenec1
mmlakar5
Martovac 91
sandro
Emin
Gringo
anvar.piric@gmail.com
lacoš
josi
foxbat
Stazio
kalman58
cigla
Mensur Sabic
Max Blitz
Dragan1
missar
pacman69
vladimir
Relejac77/78
Kaplar M
yo-wan
Eskon
muza
43 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
muza
Gušter
Gušter
muza


BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2009-08-16
DOB : 60
M(j)esto prestolnica bosanskih kraljeva Kr Sutjeska

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime30.08.09 20:57

Evo nekih imena drugova koji su bili sa mnom u Somboru te davnenam 1984  god. Klinič Sadik Sarajevo, Džebo Ramiz Srajevo, Jović Josip Zadar, Jevšinek Cvetko Ponikva, Stojiljkovič Dragan Kosančići Stojanovič Nenad Zemun, Habuš Darko Maribor, Novak Željko Čakovec Laborec Igor Ljubljana, Karmazičev Kiro Turnovo Makedonija Sefič Šuhret Bihač ako slučajno neko poznaje ove monke neka mi javi

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.rvsfrj. co.cc
Eskon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2010-08-13

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Sombor 1980   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime13.08.10 22:28

Bilo je to hladna zima u obučnom centru, ali nama ništa nije bilo teško.
Pozdravio bih drugove Januarske klase - jedinice / 22
Na vrh Go down
yo-wan
Gušter
Gušter
yo-wan


BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2011-03-03
DOB : 63
M(j)esto Grdelica, Srbija

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime06.03.11 19:51

Bio sam u ovom centru od 07. 07 - 30. 08. 1982. u jedinici /44

U mojoj desetini bio Miro Lhotak (svirao Bass Guitar) sa kojim sam bio u veoma prijateljskim odnosima.
Od karakteristicnih imena pamtim sledeca, Aleksic Dragan, Bungu Isa, Plana Avdunaser, Zoric Xxxxx, vodnik Omerovic, Matic Milan, Saje Emil, Kljuljec Xxxxx.......
Na vrh Go down
http://jug-je-juznije.nice-forum.net/
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime04.10.11 9:39

Bilo da je protivvazdušna ili protuzračna odbrana... Ima tu jedna mala igra reči!
Pravilnije je protivvazduhoplovna ili protuavijacijska, jer teško je braniti se od vazduha ili zraka, sve jedno. Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
yo-wan
Gušter
Gušter
yo-wan


BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2011-03-03
DOB : 63
M(j)esto Grdelica, Srbija

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime04.10.11 17:54

Ala si opravio!
Na vrh Go down
http://jug-je-juznije.nice-forum.net/
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime07.10.11 13:35

yo-wan (citat):
Ala si opravio!

...svaka mi čast Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Relejac77/78
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2012-09-23

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime25.09.12 2:44

Martovska 77 3065/14 Relejac . Te godine , u martu , bila je velika zima nocu i u jutru , a kad je bio snijeg znalo je biti i - 30 c . Ujutro sav drhtis i smrznes se dok ne izadje sunce poslije 10 sati i malo nas ugrije . Ali , nama je bilo cast sluziti jer je Tito bio ziv . Zato mislim da je donekle pogresno sto vi gledate 1990 kao neku zavrsnu odrednicu za JNA .
Ja bih radije rekao da je stara JNA trajala sa Titom , poslije maja 1980 sve je bilo drugacije , malo pomalo iduci na dolje .
Stigli smo vozom iz BiH rano ujutro , mozda 4-5 je bilo , nas vise stotina regruta . Tada su mnogi , ukjljucujuci i mene ugledali uzivo fijaker koji ceka pored zeljeznicke stanice i konja Ridjana iz pjesme koju tako lijepo pjeva Rade Vuckovic .
Nekako nam je svima godila cinjenica sto nas ima na stotine , osjecali smo se jaci u grupi i hrabriji nekako, nego da nas je stiglo desetak .
Jedan jako lijep i simpatican momak nas je docekao na samoj stanici , koliko ja znam, brat od poznatog politicara Harisa S. . Zvao se Nermin . I on je nas ispitivao sta smo po rodu regrutovani , i kako su neki govorili relejac, ..relejac..on se smijuljio govoreci "Ja cu vam biti starjesina .." Mnogi su mu govorili "Hajde bjezi, otkud ti starjesina, ti si kao i mi dosao da sluzis vojsku " i slicno . I sad , on je njih pitao za imena, onih koji mu ne vjeruju . Sjecam se imena Miso Balaban, koji mu je jedan momak rekao . Kaze Nermin njemu ' E sutra u stroju cemo se vidjeti " ali na blag nacin .
On nas je odveo do gradske kasarne u Somboru, jer ima jedna manja u samom gradu a druga , veca sa 5000 vojnika na aerodromu , gdje se vrsila obuka novih regruta .
Taj dan se ne zaboravlja nikad do kraja zivota . Daju tii platnene vrecice na koje trebas napisati kucnu adresu , u nju strpati civilnu obucu i odjecu i stvari , i onda oni to posalju postom tvojoj kuci .
To je sve uigrano bilo . Jedn te mjere metrom za hlace i kosulje i uniforme , drugi za cipele , treci ti to sve daju . Usput oprema, ranci, ves donji i gornji, gas maske, asovi ili lopatice, cuturice , puske, satorska krila itd . Onda stojis u redu , ja vidim u mraku jedan od starije vojske nesto zaprasuje svima . Ja dolazim na red , ali ne kontam sta je to jer vidim sve samo s ledja . Kaze "Otkopcaj, otvori..." Ja otvaram torbicu, mislim se , nju ce zaprasiti zbog insekata . On se smije , kaze ma ne to, hlace otvori, slic . Aaaaaa toooo crkavam i ja od smijeha .
Vecina ih je to strpala sve u ranceve od odjece i stvari . Ja kao spor po prirodi i ne naviikao da slusam bilo koga, sve sam zamotao u satorsko krilo . Jer se ubrzo islo u autobuse . Ja sam prvo mislio mi cemo ostati u toj kasarni, zato sam stavio sve u satorsko krilo, rekoh nije daleko .
Jest vraga , nas na autobuse , i vozi se vozi, jedno 5 km, nikad kraja , dok nismo dosli na vojni aerodrom .
E, izlazeci iz autobusa meni se to satorsko krilo izmaklo iz ruke i sve se prosulo po betonu . I jos jednom..mislim . Smije se neki oficir , E to ce biti vojnik za primjer, odmah se vidi . Ne dam se ni ja " Zasto ste nas zvali bas za 8 mart, dan zena , mozda me je ureklo bas to .."
Nasa zgrada /14 je bila na kraju, do samog stacionara . Trebalo je donijeti to satorsko krilo u jednom komadu a da se opet ne prospe . Tamo tri sprata , prvo te stave u jedan sprat i jednu sobu, pa malo kasnije, nije to, greska je, treba promjeniti sprat i sobu .
Ti vojnicki kreveti ti daju utisak kao da si u zatvoru ...Nastavice se , ako vas zanima ? Question Mad

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime29.09.12 9:37

Relejac77/78
relejac samo nastavi zanimljiva prica i dobrodosao na forum
Na vrh Go down
pacman69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2010-12-15
M(j)esto Sisak

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime26.11.12 20:17

Relejac, kad će nastavak? bounce
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RVi PVO    Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime27.11.12 21:07

pacman69 (citat):
Relejac, kad će nastavak? bounce

Kad se vrati sa redovnog odsustva... Cool
pozdrav cheers
Na vrh Go down
Dragan1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-11-20

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime20.11.13 22:19

Vojni rok sam sluzio u Somboru na aerodromu (samo obuka 105 dana) vp 3065/13 septenbarska klasa 1974 . Bataljon veze komadant bataljona podpukovnik Baljosevic Zivorad ,komandir cete kapetan prve klase Vlacic Marijo, a komandir voda zastavnik Vukicevic imena ne znam. Prvi dan sam ribao hodnik 3 puta po nardjenju desetara Buzancic Osmana koji je bio negdje od Tuzle,taj prvi dan sam stekao jako los utisak o desetaru Buzancicu da bi tokom obuke vidjeo da on jedna dobra dusa.Zovem se Sredic Dragan, ako me se neko sjeca volio bi da mi se javi.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime20.11.13 22:30

Zdravo Dragane i dobro došao na forum! Very Happy 
Evo jedna slika nastavnog centra u Somboru iz Fronta, sredina 80-tih:
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Mensur Sabic
Gušter
Gušter
Mensur Sabic


BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-12-12
M(j)esto Velika Kladusa BiH

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime23.12.13 17:43

Da taj Miso Balaban nije bio iz Drvara.Poznam jednog a po godinama bi mogao biti taj i poznajem ga,ali neznam gdje je sluzio vojsku.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime02.01.14 4:42

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kasarna i aerodrom Sombor
Na vrh Go down
cigla
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-01-19

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime19.01.14 12:13

Ima li netko iz generacije 1978 vp3065/13

baki188 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime23.01.14 0:48

Dragan1 (citat):
Vojni rok sam sluzio u Somboru na aerodromu...
 
@ mycity-military.com
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
kalman58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2014-03-06
DOB : 65
M(j)esto okolina Vrsca

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: pitanje   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime06.03.14 13:30

Postovani vidim svi ste mladji pa me zanima ima li moje generacije iz bivse Juge Sombor jun 78 god relejac 14 ili smo svi otisli sa tom JNA u pm.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime06.03.14 14:30

kalman58 (citat):
... ili smo svi otisli sa tom JNA u pm.

Dobro došao, vidiš da se ovdje može naći još "preživjelih".  Laughing

 cheers
Na vrh Go down
kalman58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2014-03-06
DOB : 65
M(j)esto okolina Vrsca

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime06.03.14 15:04

U ovim godinama covek postaje malo ranjiviji pa se priseca stvari iz daleke proslosti.Voleo bih da se bar neko javi iz tog perioda nase mladosti.Jedan kolega je opisao utovar u vagone bez voznog reda jer samo smo znali za sifre K29 mislim da je to bila moja sifra a mesta istovara tek smo videli kada smo izasli.Javite se klasici da se cuje da smo bar mi zivi a drzave vec ionako nema.Pozdrav svima.
Na vrh Go down
kalman58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2014-03-06
DOB : 65
M(j)esto okolina Vrsca

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime06.03.14 15:10

Probam se prisecati oficirskog kadra pp Mile Trtic,ppBaljosevic Zivorad komandant prvog bataljona Zvonko Vuletic,komandir cete kap.p.Stanojevic,kom voda vodnik Branko Radojcic i desetar Ivo Ripic.Vidi boga ti a mislio sam da me hvata skleroza.
Na vrh Go down
foxbat
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-09-23

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime09.03.14 23:19

Oktobarska 1982. komandant Mile Trtić, zamjenik Baljošević 3065/41 zapovjednik čete kap 1. kl. Slobodan Eremić...
Na vrh Go down
josi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2014-09-12

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime12.09.14 13:09

Septembarska klasa1989, k-dir čete kapetan Milan Drakulić, agregatista..... ima li koga na forumu?
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime12.09.14 13:17

josi,dobrodošao na forum cheers 
Biće klasića,samo strpljenja malo Very Happy

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
anvar.piric@gmail.com
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-09-14

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime14.09.14 2:49

godina 1991 mart mjesec  kasarna u gradu mislim da se zvala radivoj cir panov......kapetan prve klase raonic emin,potporucnik lulic zoran,moje ime je anvar piric sarajevo bih.da li neko ima iz te jedinice npr radusin srdzan, muncanovic bane,pilavdzic admir, zgela drazen ,vercek uros ,pirkovic velja, nukic samir,alebic miljenko matkovic jakov, igor markovic.....sofronijevic ivan,stepanovic dejan,
dimovski igor,ljupce dzoneski.....arifi bekim,zerka ill....nemogu da se sjetim svih imena.... lol! hajmo javite se tu sam.....
Na vrh Go down
anvar.piric@gmail.com
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-09-14

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime14.09.14 2:57

bounce
adzic mirko nam je bio zastavnik i mislim da se zvao jovic zoran drugi zastavnik.....  ARJ PVO 57/2mm samohodke....proslo je 23 godine nemogu povjerovati.....
alien
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime14.09.14 9:34

Piriću dobrodošao na forum cheers 
Javit će se neko,samo budi strpljiv

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime14.09.14 15:17

Bok svima!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Emin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-12-05

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime05.12.14 10:05

Pozdrav za generaciju 1991.
Emin


Emin: komentar modifikovan dana: 05.12.14 10:10; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Emin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-12-05

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime05.12.14 10:09

Emin (citat):
  salutiranje Pozdrav za generaciju  1991.
Emin
Na vrh Go down
sandro
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-02-04

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime04.02.15 10:12

Pozdrav,
bio sam u somboru 0d 7.6.1978. mislim 65 klasa ili tako nešto, Eelktromehaničar za sredstva napajanja, prva zgrada iza garaže kamiona, odmah do ulaza. Kapetan čete Klicov Savo. Desetar je bio neki Ilija iz Lipika, krv nam je popio na slamku, onako lagano. U septembru 1978. sam otišao u Sarajevo u prekomandu.  Ja sam Aleksandar Dodić, pa ako se netko sjeća neka se javi.
Na vrh Go down
kalman58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2014-03-06
DOB : 65
M(j)esto okolina Vrsca

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime08.02.15 9:46

Postovani kolega sandro bili smo u isto vreme i na istom mestu.Bio sam relejac ,bili su tu jos i telefonisti i telegrafisti ne secam se vec da li ste i vi bili u istoj zgradi/14 i /12 znam ali vas se ne secam.Ako je prisutan i kolega cigla da probamo da se prisetimo jer smo bili na istom mestu.Pozdrav
Na vrh Go down
kalman58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2014-03-06
DOB : 65
M(j)esto okolina Vrsca

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime07.03.15 22:34

Sve slike iz sombora sam video ali ne mogu na guglu da nadjem iriski venac sa izdvojenim objektomto je od stacionara za plucne bolesti desno u sumi.Tu prolazi i planinarski pu za Popovicu,ali i svaleri tako da je seksa bilo svaki dan samo za gledanje
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime07.03.15 22:39

Pronašao sam ovaj filmić:

Video prilog o Vazduhoplovnom nastavnom centru u Somboru.




Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime07.03.15 22:58

Kalman, je li ti ova pozicija poznata?

[You must be registered and logged in to see this image.]


I još nešto slika iz Sombora:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime07.03.15 23:15

UTVA-66 2004.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
kalman58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2014-03-06
DOB : 65
M(j)esto okolina Vrsca

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime08.03.15 8:07

U moje vreme samo je migova bilo na pisti kod hangara bile su van upotrebe ali ne olupine .Hvala ti na trudu ove slike mi vise znace nego one iz vazduha tamo se ne snalazim jer nikad nisam video centar iz te perspektive.Pozdrav postovani kolega
Na vrh Go down
Martovac 91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-08-11

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime08.04.15 9:01

Pozdrav i tebi Emin isto generacija 91 ali Tenkista
Na vrh Go down
mmlakar5
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-05-02
DOB : 66
M(j)esto Trnovec

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: re   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime05.05.15 15:50

sandro (citat):
Pozdrav,
bio sam u somboru 0d 7.6.1978. mislim 65 klasa ili tako nešto, Eelktromehaničar za sredstva napajanja, prva zgrada iza garaže kamiona, odmah do ulaza. Kapetan čete Klicov Savo. Desetar je bio neki Ilija iz Lipika, krv nam je popio na slamku, onako lagano. U septembru 1978. sam otišao u Sarajevo u prekomandu.  Ja sam Aleksandar Dodić, pa ako se netko sjeća neka se javi.
Desetar se zvao Ilija Kosić. Mislim da je bio iz Banove Jaruge (tamo je bio i otpravnik vlakova). Pored navedenih starješina u četi su bili još potporučnik Armenski Vladimir, vodnik I klase Japranin Matija i moja malenkost.
Na vrh Go down
slovenec1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-07-02

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime02.07.15 8:02

Pozdrav,
i ja sam somboraš 87/88 kasarna Radivoj Čirpanov, ARJ PVO 57/2, KAPETAN RAONIĆ, ZASTAVNIK Adžić i stariji vodnik Jović. Septembarska klasa. Ako ima kogana tom forumu iz te generacije (ili martovska 87), neka se javi.
Pozdrav
Na vrh Go down
Stara komunjara
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-24

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime25.09.15 18:42

Došao sam u Sombor 6.6.1978 god .Uveče smo kamionima prebačeni na aerodeom.VP 3065/14 radio relejac.Sjećam se dosta ljudi al najviše mi je ostao u sjećanju onaj što je stalno nosio flašicu sa vodom i trljao kosu jer mu je opadala .Svi smo ga zezali jer nas većina nije imala više od 19,20 godina a on 28.Na aerodromu smo bili do polovine septembra a onda prekomanda.ja otišao u Vrhniku VP 9992/2
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime25.09.15 23:30

Dobrodosao na Forum "stari" cheers
Na vrh Go down
kalman58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2014-03-06
DOB : 65
M(j)esto okolina Vrsca

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime26.09.15 11:20

Postovani kolega stara komunjara bili smo u isto vreme na istom mestu u istoj ceti.E sad za vod ne znam mislim da sam bio 3 vod kod Ripic Iva desetara,ja sam dosao 7 juna i ostao da kraja septembra kad su nas u onom vozu bez voznog reda razvezli zavrsio sam u Novom Sadu do kraja na RR stanici na Iriskom Vencu.Bas mi je drago da se neko javi iz perioda stare Juge.Cast ovim momcima ali ima razlike izmedju nacina sluzenja vojnog roka,jedino mi zao ovih momaka sto ih je zakacio haos od rata.Pozdrav druze nadam se da cemo se prisetiti nekih likova iz tog perioda.
Na vrh Go down
Stara komunjara
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-24

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime26.09.15 12:17

Za Kalmana 58.Ja se ne sjećam koji sam vod bio al se sjećam desetara iz Sarajeva,Pa jednog druga iz Erdevika ,jednog iz Sremčice a čini mi se da se i tebe sjećam ako se ne varam,krupan si bio ,krupnih crta lica uvjek utegnut.Bio na početku jedan mali pa je meni itetovirao 28 i 29 na rukama,on je srbijanac.Imam probleme sa pamćenjem jer sam proveo 4 godine u nesretnom ratu u Bosni.Inače sam iz jednog sela kod Bijeljine.Sjećam  se spavaone na spratu zadnja ljevo a preko puta su bili umivaonici.Inače stražu sam davao na stajanci kod migova i na kapiji kod vazduhoplovnog kluba kod puta za Kupusinu
Na vrh Go down
kalman58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2014-03-06
DOB : 65
M(j)esto okolina Vrsca

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime26.09.15 17:48

Taj desetar je bio iz Hrasnice Glisic Dragan mislim da je drugo odeljenje,ja sam sitniji i imao sam onda brkove a kosa ako se to tako moze zvati.Izgleda bili smo i ista spavaona,ali bilo nas je bar 40 tak pa treba sad vratiti film.Strazu sam davao na glavnoj kapiji neko strazarsko mesto prema gradu.
Na vrh Go down
kalman58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2014-03-06
DOB : 65
M(j)esto okolina Vrsca

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime26.09.15 19:23

Ako si otisao u Vrhniku stobom je trebao biti i jedan visoki plavi momak iz Padeja Bodi Geza jedno vreme smo se dopisivali a posle smo izgubili kontakt mada smo obojica iz Banata.Pozdrav druze
Na vrh Go down
Stara komunjara
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-24

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime27.09.15 13:26

Ostalo mi je u sjećanju ime Miroslav,ne znam da li si to ti.Bio je i jedan Tintor,a sjećam se jednog Muje iz Modriče rođaka Nade Topčagić ,mršav crn momak bio,a samnom u Vrhnici nije bio taj momak sjetio bih se jer sam tamo bio desetar.Sjećaš li se možda onog desetara brke,niskog,stalno me slao na prekoredno pranje poljskih WC 14 kabina.Bio još jedan PLavi desetar iz Loznice mene zvao zemo ,dobar momak,s njim sam u dežurani gledo svetsko prvenstvo u futbalu u Argentini,ako se još koga sjećaš napiši.
Na vrh Go down
kalman58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2014-03-06
DOB : 65
M(j)esto okolina Vrsca

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime27.09.15 13:56

Nisam ja taj ime mi je Kalman i ja sam par puta bio zaduzen za taj poljski WC ,jesi bio na kursu za desetare u Somboru?Zapamtio sam krevete u hangaru i nocnu uzbunu mars oko avio piste a ja i mitraljez sarac i pa to se ne zaboravlja.
Na vrh Go down
Stara komunjara
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-24

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime27.09.15 15:20

Onda ne mogu da se sjetim ali ako si nosio šarac onda si morao biti krupan jer se sjećam jednog krupnog momka  a i on je bio iz okoline Vršca.Jesam bio na kursu za desetara u Somboru i sjećam se piste ko se ne sjeća,2.5 km duga,čak sam je čistio od trave na samom početku u junu 78,i još nešto oni migovi su bili u funkciji jer sam lično gledao kad su im palili motore i trava se palila iza njih 15m,pa su to koristili za vježbu vatrogasne jedinice.Ašto se tiče šarca sjećam se jer si imao široka pleća ako se ne varam.
Na vrh Go down
kalman58
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 44
ČLAN OD: : 2014-03-06
DOB : 65
M(j)esto okolina Vrsca

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime27.09.15 16:31

Ma nisam bio krupan ali su mi uvalalili preko veze cak sam bio i na raportu kod kapetana Eremica ili Jeremica sada se vec ne secam ipak je to jedan duzi period kada smo bili i mi mladi.Pamtim tu nocnu uzbunu zaboravio sam i cizme da zasniram tek kad smo se vratili osetio sam posledice.Ali kad je covek mlad sve je izdrzljivo.Pamtim ppuk Vuletica bio je komandant prvog bataljona spavao je u kasarni stalno pratio je sve.E sad pricali su da mu zenu cuva vojska dal su to samo price ko zna.Ne znam jesi video ovde snimke iz vazduha migova sada su to olupine u nase vreme to su bile ispravne masine i ja ne pamtim helikoptere.Kod hangara su bili postavljeni i kosevi pa sam nekad pratio utakmice Pamtim Popovica iz Partizana Jovasevica iz Zvezde i jednom se pojavio i Branko Macura iz Jugoplastike spremali se za neko takmicenje.Pozdrav
Na vrh Go down
Stara komunjara
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-09-24

Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime28.09.15 10:28

Možda se sjetim nadimka ili već kako smo te zvali?Ni ja se ne sjećam helikoptera,samo migova.Kapetan se zvao Eremić S.Bio je sa nama jedan plavi mršav momak  iz Kovačice ja mislim Slovak ili Mađar,sa njim sam se družio,ali eto zaboravio sam mu ime ,nije šala,eto prošlo 37 godina od tad,cjeli život.Pozdrav i javi ako se čega još sjetiš
Na vrh Go down
Sponsored content





Sombor regrutni centar RV i PVO Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sombor regrutni centar RV i PVO   Sombor regrutni centar RV i PVO Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Sombor regrutni centar RV i PVO
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» SOMBOR 1989. VP 5920/11 (36. mbr)
» Sombor 1977.
» sombor august 85
» Sombor avgust '83.
» vp 5920/14 Subotica Sombor

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: RZ i PZO / RV i PVO-
Idi na: