FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula 'Jaša Tomić'

Go down 
+2
alexandar
illyan
6 posters
AutorPoruka
illyan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-02-16
M(j)esto Bjelovar

Karaula 'Jaša Tomić' Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula 'Jaša Tomić'   Karaula 'Jaša Tomić' Icon_minitime16.02.12 15:20

Pozdrav svima na ovom forumu.
Molio bi sve koji su bili na ovoj karauli da se jave.
Ja sam bio 81. godine , mislim da je komandir karaule bio neki Trajkovski ili slično
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Karaula 'Jaša Tomić' Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Karaula 'Jaša Tomić' Icon_minitime16.02.12 15:35

Dobrodosao illyan cheers
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula 'Jaša Tomić' Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Jaša Tomić   Karaula 'Jaša Tomić' Icon_minitime27.02.12 10:07

Citat :
Arrow Arrow Arrow Graničar Illyan.!! sunny bounce

Arrow Pozdrav svima na ovom forumu.
Arrow Molio bi sve koji su bili na ovoj karauli da se jave.
Arrow Ja sam bio 81. godine , mislim da je komandir karaule bio neki Trajkovski ili slično.

Arrow Arrow Arrow Graničar ILLYAN-e, navedi broj vojne pošte pod kojim se vodi "Karaula - Jaša Tomić". sunny bounce
Arrow Navedi neka imena i prezimena vojnika, postavi neku sliku koju imaš sa te karaule. sunny bounce
Arrow Napiši nam nešto o toj karauli na kojoj se granici nalazila, nešto dobro što ti je ostalo u sječanju a može i nešto loše... scratch sunny bounce Rolling Eyes Twisted Evil Wink Very Happy
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
legionar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-11-10

Karaula 'Jaša Tomić' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Jaša Tomić'   Karaula 'Jaša Tomić' Icon_minitime02.03.14 23:30

Malo informacija o karauli Jasa Tomic! Komandir kog spominje Illyan je bio pokojni Ljubomir Trajkovic (preminuo je 98 ili 99) To je bila prva karaula prve granicne ceta 12. granicnog bataljona Kikinda. Karaula je bila na Jugoslovensko - Rumunskoj granici, rejon karaule je bio dug 16800 metara. Karaula je predata u nadleznost MUP Srbije 2005 godine. Pored karaule se nalazi i malogranicni prelaz.
Na vrh Go down
legionar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-11-10

Karaula 'Jaša Tomić' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Jaša Tomić'   Karaula 'Jaša Tomić' Icon_minitime02.03.14 23:46

Zaboravio sam da napisem u prvoj poruci, na FB postoji grupa 12. granicni bataljon. Pridruzite nam se...
Na vrh Go down
paradajz
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 100
ČLAN OD: : 2014-02-23

Karaula 'Jaša Tomić' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Jaša Tomić'   Karaula 'Jaša Tomić' Icon_minitime02.03.14 23:53

Dobrodosao Legionar! cheers 
Na vrh Go down
illyan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-02-16
M(j)esto Bjelovar

Karaula 'Jaša Tomić' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Jaša Tomić'   Karaula 'Jaša Tomić' Icon_minitime01.03.16 11:24

Evo mene nakon puno puno vremena. Pokušat ću malo oživjeti temu.
Karaula Jaša Tomić je spadala pod VP 1773 Kikinda.
Uspio sam pronaći i neku sliku

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo čega se sjećam zapovijedni Ljubomir Trajković,ja sjedim na stepenici i ruku sam stavio kuharu na rame, ljevo od mene i meni je stavio ruku na rame je Božo Biuk iz Splita. Po imenu još samo pamtim ovog najljevijeg na slici koji stoji Savo Savić. Znam da je ovaj kuhar koji je zagrlio vojnika do sebe makedonac iz (možda Ohrida). I jedan neobičan detalj vojnik koji stoji desno od zapovjednika a ovaj mu je uvalio ljevi lakat u trbuh se tijekom služenja vojske na Jaši oženio.
Kako je legionar napisao da je Trajković preminuo meni je ostala u sijećanju njegova rečenica u jednom razgovoru koji sam vodio sa njim, da mu je želj da ga kad umre sahrane na karauli.
Davao je zbilja sve za vojsku
Na vrh Go down
illyan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-02-16
M(j)esto Bjelovar

Karaula 'Jaša Tomić' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Jaša Tomić'   Karaula 'Jaša Tomić' Icon_minitime01.03.16 11:41

Naravno hvala legionaru na info o karauli.
Evo jš jedna slika

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja, i priznajem da neznam da sam ja nebi vjerovao, kako je to 82. godina.
U pozadini se vidi granični prijelaz koji spomije legionar.


illyan: komentar modifikovan dana: 01.03.16 11:44; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
illyan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-02-16
M(j)esto Bjelovar

Karaula 'Jaša Tomić' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Jaša Tomić'   Karaula 'Jaša Tomić' Icon_minitime01.03.16 11:42

Evo i tko nas je ustvari čuvao

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
illyan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-02-16
M(j)esto Bjelovar

Karaula 'Jaša Tomić' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Jaša Tomić'   Karaula 'Jaša Tomić' Icon_minitime01.03.16 11:43

Imali smo i raketu

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
voja64
Džomba
Džomba
voja64


BROJ POSTOVA: : 116
ČLAN OD: : 2016-11-14
M(j)esto Srpski Itebej-Banat

Karaula 'Jaša Tomić' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Jaša Tomić'   Karaula 'Jaša Tomić' Icon_minitime02.04.17 17:56

Karaula Jaša Tomić i pokojni zastavnik Ljubomir Trajković koga se rado sećam jer sam navraćao u sklopu službe u vojnoj policiji čiji je sektor bio kompletan 12.GO VP 1773 iz Kikindskog Graničnog Bataljona.
Na slici zastavnik Trajković sa ponosom prikazuje kolegama komandirima ostalih karaula svoju-vojničku baštu pokraj karaule u kojoj su uzgajali skoro sva povrća za potrebe kuhinje u karauli.
[You must be registered and logged in to see this image.]



Jedno je vreme zastavnik Trajković imao pokraj karaule toplu leju i u njoj su vojnici u slobodno vreme uzgajali rasad paradajza,paprike i drugog povrća za sve karaule u tom graničnom bataljonu a slika je sa obilaska istog.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Za kraj slika sa postavljanja nove ploče za zaposedanje karaule od strane granične policije sredina 2005.g neposredno po povlačenju poplavnog talasa, a na slici je poslednji komandir karaule sa novim iz pogranične policije.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula 'Jaša Tomić' Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Jaša Tomić'   Karaula 'Jaša Tomić' Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula 'Jaša Tomić'
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Jastrebarsko VP 2465
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula DUB
» Karaula Đala

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: