FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Čapljina '89.

Go down 
+71
posavljak
Bcic
Maxi69
Milivojac
Brulc
Jovo Djurovic
alexandar
Brajan
Admir
ljupco
mikulaotpisani
Bojan Stražar
mikiboy
acasumadinac
corkovic
odaaaa
lacoš
zeljoni
Baljak
Aca vozač
Sasa jovanovic
Desetar Z
šole
JANEZ JUVANČIČ
Gringo
škvadra
p.slatina
Mirko_vt
11-07-2014
capa
Luka1986
more6
Milan Mudric
Vis 86-87
Flash
saban
Mirsad
selimovic
Emil S.
Savic-79/80
humka83
Crvenka
dpuric
Duca
Slatky
Stazio
Vita Vasiljević
Doda
Max Blitz
sime1
SlobodanO
capljina 1982 83
Boske
missar
mirko bratuš
flado
Macak69
jelen pivo
nebo70
purger
nac
decembarac
mrki pancevo
zagi
abho
mgalic2
kuvar iz Dretelja
muza
roker
mad-max
siki
75 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeThu Nov 28, 2013 9:44 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Vis 86-87
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-02-04
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 04, 2014 10:30 am

Jel ima neki septembarac´86?
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2014-02-15

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 17, 2014 7:13 am

Pozdrav!Ja sam Milan Mudrić radio sam u Autonastavnom bataljanu u Čapljini u svojstvu aktivnog vojnog lica od oktobra 1968 kad je formirana auto jedinica u Čapljini kao tehnički vodnik do 1971 godine.Radio sam na više dužnosti od upravnika teh.radionice te rukovaoca rez.delova i goriva.Ostali su mi usećanju mnogi instruktori iz vremena dok je jedinica bila u rangu bataljona.Što se tiče starešina mnogi su preminuli.Nije mi jasno da član "Mirko bratuš" navodi da je bio u Čapljini  u autojedinici do 1968 a iste godine je bio i  u abh jedinici koja je u Čapljini pre autojedinice bila a 68 ili poč.69 znam da je otišla za Trebinje.Toliko od mene za sada!
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 17, 2014 7:41 am

@Milan Mudric,pozdravljen.
V avtoedinico sem prišel nov. 66.Po,mislim,treh mesecih sem bil kot šofer dodeljen v četo ABHO.
Avtoedinica je vsa leta bila v tretji stavbi,v četrti pa je bila ABHO(drugo nadstropje),v prvem je bila pa inženerija.V letu 67 se je iz druge stavbe v BanjaLuko selila tankovska brigade.
Je bila pa avtočeta v Čapljini že veliko pred mano.To sem siguren,ker je bilo kar nekaj sovaščanov
tam na služenju.V ABHO-ju sem bil do aprila 68.
Vmes sem služil še v Baošiču (mesec dni) in Splitu(3 mesece).
Upam,da boš razumel.Lep pozdrav
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2014-02-15

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 18, 2014 6:40 am

Moguće Mirko jer kad bolje razmislim  da je jedan kap.čini mi se Tašić došao iz Mostara a on je pre bio u Čapljini,znači bila je auto četa u Čapljini i 2 autočete u Mostaru.Znači isto kao Modriča i Brčko.Mi kad smo došli u Čapljinu oktobar 1968 u Čapljini je bila ANH jedinica jer sam od njih primio radionicu a oni su još jedno kraće vreme boravili u Čapljini.Znam da je u Čapljini bilo tenkista od kojih je jedna jedinica otišla sa Kokezom u Modriču pa dalje u Osijek jer sam sa puk.Kokezom se sreo u Osijeku za vreme armijskog prvenstva.A jedan deo tenkista je otišao u Banja Luku.Mirko gde si u Sloveniji ja se čujem sa svojim vojnicima iz okolice Celja.Lep pozdrav od Mudrića!
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 18, 2014 6:49 am

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 18, 2014 7:21 am

@Milan Mudric, ja,a avtočeti je bil kapetan Tasić.Velik in močan človek.Oster,vendar pošten.
V ABHO pa je bil kapetan Luka Mitrić.Tudi dober,vendar discipline ni znal držati.Očetovski.
Jaz sem iz Idrije.Lep pozdrav
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-15

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSat Mar 01, 2014 10:45 am

Kolege koje su došle u prekomandu kao vozači iz Čapljine,koja je pokrivala vojnopomorsku oblast pričali su mi da je dosta stroga bila obuka kod vozača.Bratić mi je isto bio vozač ali na obuci u Požegi pa i on je govorio o dosta teškoj i strogoj obuci sa puno discipline.Izgleda da je svuda bilo jednoobrazno tj.strogo.Pozdrav vozačima.
Na vrh Go down
Flash
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2013-11-28
DOB : 59

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSat Mar 01, 2014 11:16 am

capljina 1982 83 (citat):
pozdrav za JNA kolege,
Molim da se jave drugari koji su u periodu oktobar 1982-septembar 1983, služili vojsku u instruktorskom vodu drugog bataljona u Čapljini kod Mršić Branka i Pukl Mirka 2469/2-3

Svašta ... i ja sam bio instruktor u 2-3, kod Pukija i Mrleta! Ali godina je bila 84/85
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-15

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSat Mar 01, 2014 11:19 am

Mršić je navodno bio otac poznatog košarkaša Veljka Mršića ?
Na vrh Go down
Flash
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2013-11-28
DOB : 59

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSat Mar 01, 2014 11:22 am

more6 (citat):
Mršić je navodno bio otac poznatog košarkaša Veljka Mršića ?

Može biti ... po visini sudeči!

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-15

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSat Mar 01, 2014 11:31 am

To mi je pričao kolega koji je služio u Čapljini.Ali kad si već tu pitao bih te kolega Flash budući da smo iz istog vremena vojske neka imena mojih kolega koji su došli u Pulu iz Čapljine kao vozači.Pregelj Roman,Nikolić Vladimir,Peroli Albert,Jurina Davor,Terzić Dragan.Pozdrav
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeFri Mar 14, 2014 2:38 pm

nebo70 (citat):
Čapljina, "Miro Popara"...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kasarna 'Miro Popara' Čapljina
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeTue Apr 01, 2014 9:19 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

47 godina je prošlo,kad sam prvi put došao ovamo.

Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeTue Apr 01, 2014 9:24 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 12, 2014 7:18 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Čapljina 67

Na vrh Go down
Luka1986
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-04-24

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeThu Apr 24, 2014 12:10 am

Vis 86-87 (citat):
Jel ima neki septembarac´86?


Zdravo!

Tudi jaz sem služil vojaški rok v Čapljini z začetkom meseca septembra 1986.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-29

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSun Apr 27, 2014 5:45 am

Izvlačenje ispod pogođenog tenka M-4 Sherman, Čapljina maj 1960.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSun Apr 27, 2014 6:14 am

Mislim,da so bili 67-ega isti tanki.So bili naši sosedje v garažah.
Na vrh Go down
capa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-08

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeThu May 08, 2014 7:59 am

Pozdrav!Ja sam Milan Mudrić radio sam u Autonastavnom bataljanu u Čapljini u svojstvu aktivnog vojnog lica od oktobra 1968 kad je formirana auto jedinica u Čapljini kao tehnički vodnik do 1971 godine.Radio sam na više dužnosti od upravnika teh.radionice te rukovaoca rez.delova i goriva.Ostali su mi usećanju mnogi instruktori iz vremena dok je jedinica bila u rangu bataljona.Što se tiče starešina mnogi su preminuli.Nije mi jasno da član "Mirko bratuš" navodi da je bio u Čapljini  u autojedinici do 1968 a iste godine je bio i  u abh jedinici koja je u Čapljini pre autojedinice bila a 68 ili poč.69 znam da je otišla za Trebinje.Toliko od mene za sada!


Pozdrav za Mudrica salutiranje ......bilo bi normalno da smo se sretali a i znali!
Ja sam Rizo Rizovic ......novembarska 69 i onda (jos samo)18 meseci u Capljini Smile i ponovio bih da se moze!
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeThu May 08, 2014 8:32 am

@capa,a avtoedinici sem bil od nov.66,po tečaju za šoferja so me premestili v ABHO (v sosednjo stavbo)
kjer sem služil do konca vojnega roka,aprila 68.Ves ta čas je avtoedinica obstajala v Čapljini,edino tankisti so šli,mislim,da v Bihač.Naše garaže so bile skrajno levo,če gledaš proti kuhinji,odnosno,za kasarno kjer je bila kantina in radiostanica.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeThu May 08, 2014 8:41 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Takrat,leta 66 je bila situacija seveda malo drugačna.Kasarn pa seveda ne moreš zgrešiti,ker imajo obliko križa.
Na vrh Go down
capa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-05-08

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeFri May 09, 2014 9:48 pm

NOVEMBARSKA 1969


Pozdrav za Mudrica [You must be registered and logged in to see this image.] ......bilo bi normalno da smo se sretali a i znali!
Ja sam novembarska 69 i onda (jos samo)18 meseci u Capljini [You must be registered and logged in to see this image.] i ponovio bih da se moze!


Pozdrav!Ja sam Milan Mudrić radio sam u Autonastavnom bataljanu u Čapljini u svojstvu aktivnog vojnog lica od oktobra 1968 kad je formirana auto jedinica u Čapljini kao tehnički vodnik do 1971 godine.Radio sam na više dužnosti od upravnika teh.radionice te rukovaoca rez.delova i goriva.Ostali su mi usećanju mnogi instruktori iz vremena dok je jedinica bila u rangu bataljona.Što se tiče starešina mnogi su preminuli.Nije mi jasno da član "Mirko bratuš" navodi da je bio u Čapljini  u autojedinici do 1968 a iste godine je bio i  u abh jedinici koja je u Čapljini pre autojedinice bila a 68 ili poč.69 znam da je otišla za Trebinje.Toliko od mene za sada!
Na vrh Go down
11-07-2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2014-07-11
M(j)esto Ohrid

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSat Jul 12, 2014 1:04 am

Zdravo drugari.U Capljini sam dosao Septembra 87 i ostao oko dva meseca dok je trajala obuka za vozaca do Decembra kad smo svi otisli prekomande. Samnom je bio Ljupco Ilovski isto iz mog grada Ohrida, sa koim se cesto crecemo, onda Zoran iz Niksica za koga neznam nista posle prekomande,a desetari su bili  Stanimirovic i Dinkic mislim da je bio iz Beograda,komandir nam je bio Mirko Pukl.
Na vrh Go down
Mirko_vt
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-07-23

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeWed Jul 23, 2014 2:54 am

Pozdrav svima

Drago mi je da me se neki ovdje sjećaju i pozdravljam sve koji su služili vojni rok u Čapljini u 2. ANB kod mene. Ako tko ima želju da se malo čujemo možemo razmijeniti koju poruku ovdje preko foruma.
Ja sam sada u mirovini i živim u Virovitici. Što se Branka Mršića tiče, viđam ga svake godine na Korčuli, susjed mi je tamo Smile

Bivši komandir 3/2 i komandant 2. ANB Mirko Pukl
Na vrh Go down
p.slatina
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-07-23
DOB : 53
M(j)esto Beograd

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeWed Jul 23, 2014 7:59 am

Crvenka (citat):
Pozdrav svima,posebno Viti koga sam prepoznao po slikama.Ako se ne varam ,na pretposlednjoj slici Ti si peti sa desne strane stojis.Ja sam bio u komandi stana, saobracajac septembarska klasa i ako me pamcenje ne vara imao si i problema kod Simketa i Dzeme (bezbednjaka) zbog mog dugog jezika,zajedno sa jos jednim "juncem" ,cini mi se Petrovicem iz Petrovca na Mlavi.Puno je vremena proslo pa mozda i gresim.Sa mnom su jos bili Suta iz Tuzle,Mostrokol sa Cetinja,Kotnik iz Celja,Belina iz ZG...desetar nam je bio Mrsic negde iz okoline Kalesije,grebator I klase .
Moj brat Zeljko-The Frog... Mene se ne seti, a u celom garnizonu nas dvojica najproblematicniji... Veliki pozdrav.
Na vrh Go down
p.slatina
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-07-23
DOB : 53
M(j)esto Beograd

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeWed Jul 23, 2014 9:51 am

>>> VP 2469/3  KOMANDA STANA <<<  1989/90
U Komandu stana sam dosao 21.12.1989. a skinuo se 22.08.1990. Momci koje sam tamo zatekao, oni koji su dolazili posle mene, kao i oni koje sam upoznao u ANV 2469/2-2B (15.09.1989.-21.12.1989.), zasluzni su da mi vreme provedeno u JNA, ostane u prelepom secanju i bude jedan od lepsih perioda u zivotu. Nesto se zaboravilo, verovatno cu negde pogresiti, nekog izostaviti, naravno nenamerno, pa ko vidi i seti se, neka dopuni. Komandir: zast. Simic Adam, zamenik: zast. Lukovic Petko, /MART-JUN '89/ desetar Mrsic Safet, Luetic Mate, Stanic Dejan, Acimovic Dusko-Ledu, Zivanovic Milan-Zile, Pjevac Stevan, Jeremic Zeljko, Muskardin Sanjin, Milinkovic Radovan, Maurovic Igor, Popovic Nenad, Vasiljevic Vitomir, Topolic Rade, Tesanovic Dragan, Kovacevic Milenko, Bapic Hasim, Kovacevic Sretko, Ljuljdjuraj Nika, Dzebo Nedeljko, Bilbilovski Bosko, /SEPTEMBAR '89/ Mostrokol Predrag, Lucic Vitomir, Hodza Femija, Sedinic Mladen, Stevanovic Zoran, Jahic Safet, Tripkovic Dusan, Habic Brane, Murk Zeljko, Birovljevic Alan, Belina Ranko, Rodic Zeljko, Veljkovic Srdjan, Gorgiev Zoranco, Kotnik Gorazd, Simjonov Nikola, Nedic Veseljko, Suta Almir, Budrak Zdravko, Kostelnik Milorad, Mikovic Zoran, Stevic Sasa, /DECEMBAR '89-MART '90/ Prljevic Ivan, Rebac Davor, Juric Ante, Bacic Marko, Kljajic Branislav, Pepic Dragan, Delopst Bojan, Lazic Zeljko, Vukadinovic Zoran, Balabanic Zeljko, Petranovic Kreso, Matkovic Drazen, Kranjcic Marijan, Zahirovic Denijal, Uljan Branko, Hadzijaj Semsedin, Zambakovic Mirsad, Kovacic Vladimir, Sibanc Joze, Japelj Uros, Svete Petar, Kozikar Gorazd, Bostjan Ban, Lotinac Elvir, Petric Nenad, Krulj Milan, Burg Ivan...
Pozdravljam sve, bice i fotografija.
Sale
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeWed Jul 23, 2014 7:34 pm

[You must be registered and logged in to see this link.],[You must be registered and logged in to see this link.] - dobro dosli na forum!
Na vrh Go down
11-07-2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2014-07-11
M(j)esto Ohrid

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSat Jul 26, 2014 11:05 am

Zelim da pozdravim  mog komandanta Mirko Pukl i zelim mu mnogo srecne dane u penzii.Dime Rubanoski - Ohrid.
Na vrh Go down
škvadra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-07-27
M(j)esto Crikvenica-Hrvatska

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSun Jul 27, 2014 3:58 am

Poštovani,

ako ima neko od instruktora 88/89 1.bataljon zapovjednik voda stariji vodnik Borić

lp, škvadra
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-28

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSun Jul 27, 2014 6:08 am

Pozdrav i tebi i Dobrodošao!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
JANEZ JUVANČIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-08-04

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeMon Aug 04, 2014 9:53 pm

Mirsad (citat):
Uh društvo ! Nemogu da vam opišem koliko mi je milo što ovaj forum postoji. Nije mi vojni rok prošao lako, ali neverovatno, sećam se samo lepih stvari. Valjda je i to vreme bilo tako...lepo.
Dakle, ja sam Mirsad Bahtijarević, došao u Čapljinu 18.9.1989 a ‚‚skinuo se‚‚ 12.8.1990. Obuku i kasnije komandir odeljenja bio sam u II vodu II čete I bataljona. Komandir čete podporučnik Dimitrov Rangel, komandir voda SVIK Mato Horvat. Na obuci komandiri odeljenja Joksimović (nemogu da se setim imena), Batar Dragan , Tanurdžić Predrag i Janez (neznam prezime). Stupio sam u kontakt pre par dana sa Tanurdžićem i on mi je ispričao za ovaj forum.
Od gentosa trenutno mogu da se setim (nije mi pri ruci adresar koji još čuvam, drugi put ću navesti više imena) : Pupačić Luka (krevet ispod mene), Cicmil Romualdo, Mujkić Emir, Kahrimanović Nedim, Milošević (brkica), Nenadović...
Mnogo ljudi, mnogo uspomena. Drago mi je što nisakim nisam imao konflikt.
Evo društvo tu sam i raspoložen za ćaskanja i evoluiranja uspomena. Imam i neke sličice pa ću ih ubaciti.
Živeli

Moje je ime Janez Juvančič, služio sam u Čapljini jun 1989 do maj 1990! Vrlo mi je drago što ovaj forum postoji i slučajno sam ga pronašao. Kao prvo, pozdravljam sve koji su služili vojsku u Čapljini u tom periodu. Imam izuzetno ljepe uspomene na taj period života.
Bio sam desetar  u 1-2 ! Moj komandir voda bio je Šolev Đoko. 

Znači, Mirsade, ja sam onaj Janez kojeg neznaš prezime, bili smo skupa u isto vrijeme sa Predragom Tanurdžičem i vrlo rado te se sječam, bili smo dobri, pravi i otvoreni  drugovi,sječam se, da si me ispratio do kapije kad sam se skidao i otišao u "civile".

Vrlo rado bi da smo ponovo u kontaktu ( molim te, da obavjestiš i Predraga), da popričamo i sjetimo se tih dana, tako da čekam na tvoj odgovor, kao i na bilo koji kontakt drugih "vojnika i oficira" iz tog perioda.

Sretno
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeTue Aug 05, 2014 1:18 am

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Milan Mudric
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2014-02-15

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSun Aug 10, 2014 8:05 am

Pozdrav za Rizu,reci mi u kojoj si bio četi.Da ti pomognem I četa Kutlača Milan II čini mi se Marković III Nikolovski.E sad kdiri vodova  Miljković,čini mi se velinović Aleksa,III četa Luković zvani Luka sad pokojni.Reci mi šta si vozio.Ne mogu sad da se sjetim koju sam dužnost obavljao jer sam u isto vrijeme imao obično dvije dužnosti u tehničkom vodu.Da me nemučiš reci mi marku vozila vod i četu a mene ćeš se sjetiti ja sam bio onaj vodnik koji je večito žurio nekud a na kraju od toga ništa.Danas kad se vratim u nazad ispada da nisam bio normalan ali mi ipak nije žao jer sam ipak bio srećan.Nije mi bilo teško vojniku prepraviti dozvolu kad mi pozvoni u 01 h ili kad razbije vozilo bio sam srećan da to znamo samo nas dvojica.Znao sam da nisam baš normalan ali sam prkosio i ppk.Rajačiću i Cukućanu.Sa Cukućanom sam imao zbog taga česte duele ali je on imao razumjevanje za moje postupke i nikad baš nikad nije posezao za nekim kaznama i ako je na to imao apsolutno pravo.Možeš reći lako je to sad pričati kad su pomenuti na onom svjetu ali ja sam i tada bio tvrd orah i imao sam i pored čina vodnika I kl da kažem svoje mišljene za razliku od drugih koji su zbog svoje nesposobnosti uvek dizali ruke u vis.Možda sam i nekad i bio strog ali ja u svojoj kratkoj vojničkoj karijeri nikad i nikad nisam nekog kaznio bez obzira na prekršaj koji je učinio jer sam uvek smatrao da kazna i nije baš vaspitna jer dokaz za to su povratnici.Da nedužim pozdrav svim starešinama i vojnicima VP 2469 Čapljina!
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSun Aug 10, 2014 8:19 am

Nikar se ne opravičuj.To in vsako drugo delo zahteva disciplino in red. Kam bi prišli,če bi vsak vlekel voz na svojo stran?
Na vrh Go down
šole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2014-08-15
DOB : 53
M(j)esto Sevnica

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeFri Aug 15, 2014 2:00 am

mrki pancevo (citat):
Cao svima ! Sluzio sam vojni rok u Capljini 89/90 septembarska klasa, instruktorski vod 2/2. Voleo bi da stupim u kontakt sa "gentosima". Srdjan Marković  Pencevo. Pozdrav
Zdravo.

I ja sam služio 89/90 u Čapljini...septembarska klasa na obuki i d "uverenju" do 15.12.89... Bio isto u 2/2...

Pozdrav
Na vrh Go down
Desetar Z
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-08-20

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeWed Aug 20, 2014 8:59 am

Za početak, pozdrav svim gentosima VP Čapljina, generacije septembar 1989. Ceo vojni rok 1989/90 sam proveo u Čapljini u 2. četi 2. bataljona, kod vodnika Miler Zorana.

Poseban pozdrav razvodniku Srđanu Markoviću.

Desetar Zlatko Panić
Na vrh Go down
Sasa jovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-09-02

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 02, 2014 5:29 am

Pozdrav svima, ima li koga iz VP 2469/2-3. Septembarska klasa 1981 (07.10 - 24.12. 1981).
Na vrh Go down
škvadra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-07-27
M(j)esto Crikvenica-Hrvatska

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 07, 2014 8:00 am

Pozdrav,

septembarska klasa 88/89 ako ima neko od gentosa ili iz čete 1-2 instruktorski vod. Evo nekih imena kojih se sjećam. Anđelić Zlatomir Beograd, Šimić Krunoslav desetar Našice, Stanko desetar Pag, Hinić Nikola Vrhovine, Subašić Marjan Skopje, Marić i Vujić Split, Pejoski Borče desetar, Prskalo ćato, Javorović Vlado desetar, Bergant Robert Slovenija, Džogdanović, Vukoja, Čaušević pjevač. Komandir čete pporučnik Dimitrov Rangel. Vodnici Borić, Horvat. Nemam imena pa ako neko što više zna neka se malo javi.

lp, Dean Domijan Škvadra Crikvenica
Na vrh Go down
Aca vozač
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-11-13
DOB : 60
M(j)esto Mačvanska Mitrovica

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeWed Nov 26, 2014 12:05 am

Veliki pozdrav Mirku Puklu mom komandiru iz avgusta 1984 - 2469/2-3c
Na vrh Go down
Baljak
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-11-30

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSun Nov 30, 2014 10:42 pm

salutiranje
ja sam bio u Capljini..septembar 89....vp.2469 / 1-1.....porucnik Spahiu S....imam neka imena pa ako se neko prepozna nek se javi...desetar je bio Todorovic Marjan iz Gornje Toponice kod Nisa,Lukovic Predrag(Pozega),Sprem Veljavecki Denis(Varazdin),Borovina Ramiz(Sarajevo),tri beogradska frajera Pavlovic Sasa,Filipovic Igor,Jankovic Stanko...Strkonjic Emir(Zagreb)....Dubravica Mladen ?..Suzic,Nace,Kraljevic Josip,Burdzovic(Bijelo Polje)....u Novembru sam otisao u Sarajevo (Lukavica)...i konacna prekomanda u Doboj do septembra 1990
Na vrh Go down
šole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 22
ČLAN OD: : 2014-08-15
DOB : 53
M(j)esto Sevnica

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSun Nov 30, 2014 11:20 pm

Evo, generacija...jaz tudi september 89...2469/2-2... Zaboravio sva imena oficira...jedino Markovič mi je ostao u pamčenju...komandant kasarne mu bio stric, a ta Markovič bio junska klasa i bio razvodnik...
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeSun Nov 30, 2014 11:44 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Čapljina 67.Dimić,Mijatović I Bratuš,sa leva prema desni.
Nadam se,da se nađe neki,koji bi se setio ove trojice.
Šoferi v ABHO-ju.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 01, 2014 2:57 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Še ena iz Čapljine. Vod avtočete kapetana Tasovčiča.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba
zeljoni


BROJ POSTOVA: : 180
ČLAN OD: : 2014-11-12
DOB : 56
M(j)esto Novi Sad

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 01, 2014 7:24 am

Gospodine Mirko te 68 kada ste izašli iz JNA neko se tek rodio . Hteo sam ustvari reći da su i mene u Celju 87 sačekali isti ovi šinjeli . Slike su Vam odlične , liče mi na one iz ratnih filmova hehe , mala šala. Very Happy
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-06

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 01, 2014 7:32 pm

mirko bratuš (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Čapljina 67.Dimić,Mijatović I Bratuš,sa leva prema desni.
Nadam se,da se nađe neki,koji bi se setio ove trojice.
Šoferi v ABHO-ju.
Miri što ovaj momak desno stoji u stavu mirno? Very Happy

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 01, 2014 11:00 pm

lacoš (citat):
mirko bratuš (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Čapljina 67.Dimić,Mijatović I Bratuš,sa leva prema desni.
Nadam se,da se nađe neki,koji bi se setio ove trojice.
Šoferi v ABHO-ju.
Miri što ovaj momak desno stoji u stavu mirno? Very Happy

Taj momak I danas stoji mirno...pred ženom,pogotovo ako luta prekovremeno. Very Happy
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 08, 2014 8:10 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ob Dodge-u.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-06

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 08, 2014 8:24 am

mirko bratuš (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ob Dodge-u.
Miri,koliko je trošilo ovo čudo od auta? Very Happy

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 08, 2014 8:29 am

lacoš (citat):
mirko bratuš (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ob Dodge-u.
Miri,koliko je trošilo ovo čudo od auta? Very Happy

Mislim,da je bil normative 25 kg na 100 km.Pri forsiranju Neretve,kjer je bila voda celo v kabini pa še precej več. Neverjetno uporaben in zmogljiv kamionček.
Na vrh Go down
Sponsored content





Čapljina '89. - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čapljina '89.   Čapljina '89. - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Čapljina '89.
Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» ČAPLJINA LIPANJ (JUN) 1990/91
» Čapljina avgust 1984.
» Capljina 88-89
» Čapljina 12./1985.
» Capljina 1981

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR BOSNA I HERCEGOVINA-
Idi na: