FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Tenk T-55

Go down 
+34
zwrkan
Matrix
vargas
saban
Stanko1
East&West
oficir s ruzom
ТРЕЋЕПОЗИВАЦ
zastavnik
Stazio
dojran
SveJug
Max Blitz
rakin
sego
dpuric
bojnik
čato
lacoš
Tenkić
pajo55
Gringo
Bogart
pukovnik
pera84
Patrick
vladimir
ZAGORAC
mgalic2
alexandar
purger
Vojnik Graničar
T-55
jun91 osijek
38 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Tenk T-55 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenk T-55   Tenk T-55 - Page 5 Icon_minitime20.12.15 11:41

Srdjan Radovanov (citat):
Godpodine Max kako je moguće da vi znate skoro sve o svemu? Od mornarice, i ako je vaša struka, VES, preko života do tehniičkih detalja oklopnjaka. Vrlo Fascinantno!

Postavljao sam općeniti materijal na brojne teme da se ima o čemu nastaviti i potaknuti daljnji razgovor....

Što se oklopnjaka tiče, također sam postavljavo brojna prilično laička pitanja, na koje su odgovori zanimali i druge....   a mornarica mi je puno biliža....

Ovaj tvoj komentar je podbadanje, ali samo daj....
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 432
ČLAN OD: : 2013-12-16

Tenk T-55 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenk T-55   Tenk T-55 - Page 5 Icon_minitime20.12.15 12:35

Max Blitz (citat):
Srdjan Radovanov (citat):
Godpodine Max kako je moguće da vi znate skoro sve o svemu? Od mornarice, i ako je vaša struka, VES, preko života do tehniičkih detalja oklopnjaka. Vrlo Fascinantno!

Postavljao sam općeniti materijal na brojne teme da se ima o čemu nastaviti i potaknuti daljnji razgovor....

Što se oklopnjaka tiče, također sam postavljavo brojna prilično laička pitanja, na koje su odgovori zanimali i druge....   a mornarica mi je puno biliža....

Ovaj tvoj komentar je podbadanje, ali samo daj....

Gospodine Max, to vi smatrate podbadanjem, verovatno imate više slobodnog vremena od ostatka članova te puno "surfujete" internetom, i pronalazite razne stvari, što vas ne čini pametnijim, i govorim u moje ime, čovek može govoriti o nečemu samo ono što je on prošao, a internet i "kaz"o mi čoek" to su neporedive stvari. Ja vas nisam imao nameru da provzovem, ali je glupo na prepisivanje dobijati odlične ocene. Ja sam malo, a neko će reći puno, zajeban, te se ovo kosi sa mojim moralnim principima, a reću vam odgovorno, i sa moralnim principima drugih ljudi koji su daleko više postigle neg vi i ja.

SVESTAN SAM, da sam omražen kod vas, VBČ-a, itd, te želim da platim i ovaj ceh za moje iskreno mišljenje.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Tenk T-55 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenk T-55   Tenk T-55 - Page 5 Icon_minitime10.02.16 22:52

Iz monografije 'Oružane snage SFRJ'...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Tenk T-55 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenk T-55   Tenk T-55 - Page 5 Icon_minitime19.05.16 22:28

IKROSTEP - individualni komplet ronilačke opreme za spašavanje tenkovske posade.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Tenk T-55 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenk T-55   Tenk T-55 - Page 5 Icon_minitime04.06.16 19:56

T-55 u Parola Armoured Vehicle Museum (Parolan Panssarimuseo), muzeju borbenih oklopnih vozila u Finskoj.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Tenk T-55 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenk T-55   Tenk T-55 - Page 5 Icon_minitime17.08.18 3:14

Rezanje tenkova T-55 za sekundarnu sirovinu u kasarni 'Masline' u Podgorici, 2007.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Tenk T-55 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenk T-55   Tenk T-55 - Page 5 Icon_minitime02.06.19 15:13




Treborr1 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Tenk T-55 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenk T-55   Tenk T-55 - Page 5 Icon_minitime04.06.19 23:05

Danas sam gledao neku emisiju oko dugog svetskog rata i bilo je reč o tenkovima i to nemačkom Tigru i američkom Šermanu. Kažu da je Tigar bio najbolji a pogotovo za Šermana, gde ga je s lakoćom gađao i neutralisao. Nemci su imali Tigrova oko 1500 napravljenih a čak su napravili i Kraljevski tenk, ogroman, težak. Takvih primeraka beše 500 i nisu ih više proizvodili jer beše promašaj. Em, teški, nefunkcionalni i ono što je najvažnije nisu imali motore te snage da mogu ih pokretati te su bili podložni kvarenju, a tek buku što su pravili, da i ne govorim.
Na vrh Go down
balansero
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2021-03-14

Tenk T-55 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenk T-55   Tenk T-55 - Page 5 Icon_minitime15.03.21 22:03

malo sam prelistao cijelu temu ima dobrih postova a ima i "lovačkih" da ne kažem vojničkih priča .
što se tiče odvodne vožnje vojnici su samo par odabranih prošlazili taj kratki kurs , mlađi oficiri i to samo dio njih produženi a oficiri oni koji su završili potpuni kurs oni su završili kompletnu obuku za lake ronioce koja se računala za radove na dubinama do 15m (ako nekog zanimma mogu napisati detaljnije objašnjenje obuke i gdje se izvodila ) , i da ta biljna mast koja se koristila za zaptivanje je zezeka mast i kanta te masti od 4kg košta 1.000 dolara (mast je ruska i izuzetno dobra )
što se tiče posrednog gađanja njega izvode samo oficiri ranga k-dir čete i više i to je malo složenija procedura inače T-55 gađa posredno do 17km a T-72 do 24km 
vidim da niko ne spominje T-34 , to je mašina za avanturu i spektakl ali nema ovdje onih koji su se u njemu

vladimir and Treborr1 vole ovaj upis

Na vrh Go down
Ivan1371
Gušter
Gušter
Ivan1371


BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-05-21
DOB : 46
M(j)esto Krusevac

Tenk T-55 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenk T-55   Tenk T-55 - Page 5 Icon_minitime03.05.22 2:04

Поздрав за све, мој мали осврт на тему последњих година ... Ko je Srbiju unapred žrtvovao, istopio 407 tenkova i ugrozio bezbednost države - YouTube

_________________
МАКИЈАВЕЛИЗАМ ЈЕ СТАЊЕ УМА - СВЕ ОСТАЛО ЈЕ ИЛУЗОРНО !!!
Na vrh Go down
https://ivanblagojevic77.wordpress.com/2016/08/24/%d0%b7%d0%b0%d
Sponsored content





Tenk T-55 - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tenk T-55   Tenk T-55 - Page 5 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Tenk T-55
Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Tenk T-72

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Kopnena vojska-
Idi na: