FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine

Go down 
+17
goran9030
Jovica84
Ćata 84
PORUCNIK
rueszare
tajči
draganant
Vuk Vujanić
dpuric
droki
Matrix
Max Blitz
MilanSLO
jelen pivo
zagi
Kaplar M
šepurinac
21 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine   ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Icon_minitime26.07.22 10:34

Pa vidi, za ugodna iznenađenja uvijek ima vremena i nikad nije pogrešan trenutak. 
Tako da sigurno nećeš pogriješiti ako jedan vikend riskiraš i dođeš na par sati ili dan u Našice. 
Siguran sam da biste imali puno toga za priču nakon svih ovih godina. 
Inače, naš kolega sa Foruma Jozl52 je također iz Slovenije, a služio je vojni rok u Našicama. Ako ste blizu međusobno, ne bi bila loša ideja da spojite trošak i zajedno dođete do Našica Smile

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
heizenberg
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2022-05-24

ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine   ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Icon_minitime26.07.22 10:39

goran9030 (citat):
Pa vidi, za ugodna iznenađenja uvijek ima vremena i nikad nije pogrešan trenutak. 
Tako da sigurno nećeš pogriješiti ako jedan vikend riskiraš i dođeš na par sati ili dan u Našice. 
Siguran sam da biste imali puno toga za priču nakon svih ovih godina. 
Inače, naš kolega sa Foruma Jozl52 je također iz Slovenije, a služio je vojni rok u Našicama. Ako ste blizu međusobno, ne bi bila loša ideja da spojite trošak i zajedno dođete do Našica Smile
Baš sam sinoč na FB slučajno naišao na njegovog sina ...  [You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine   ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Icon_minitime26.07.22 12:07

Super!!! Znači ipak se kreće Smile

_________________
In medias (t)res...

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
heizenberg
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2022-05-24

ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine   ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Icon_minitime26.07.22 12:46

Pa ... da vidimo.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
heizenberg
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2022-05-24

ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine   ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Icon_minitime26.07.22 22:59

rueszare (citat):

Pozdrav svima.

I ja sam sluzio JNA, i to u SRO ARJ PVO  VP 4791-6  Zadar, od 11.06.1978 do 18.01.1979. Tada je skola bila jos u gradu izpod skole artiljerije, a Sepurine su bile poligon za obuku i bojeva gadanja sa licnim naoruzanjem i sa topovima 20/3 mm i 57/2 mm. U skoli je bilo tri vodova pitomca iz citave bivse Juge. Ja sam bio 2 vod kod porucnika Bosiljcica, a nacelnik klase bio je kapetan Ljubomir Modrinic. Pa da nabrojim pitomce drugog voda: Aleksic, Nedic, Zivojinovic, Bareta, Sedej, Bosnic, Kogoj-Vidmar, Bizjak, Resteljica, Grbic, Saranovic, Majic, Nijaz,Simeonov, Erak, Zepina ... a kad se sjetim nadopunit cu, ili ako se ko javi neka napise. Sjecam se i predavaca tad je bio Major ili Potpukovnik HOTI koji je predavao taktiku PVO. Objekti skole in spavaone jos danas stoje i svaku godinu kad sam na godisnjem svratim tamo.

[You must be registered and logged in to see this link.].1110782,15.238286,281a,35y,39.45t/data=!3m1!1e3" target="_blank" rel="nofollow">https://www.google.si/maps/[You must be registered and logged in to see this link.].1110782,15.238286,281a,35y,39.45t/data=!3m1!1e3

Evo linka koji te uputuje na sliko bivse kasarne, nadam se da radi.

Rues  Zarko

Poslao si sliku kasarne Đuro Đaković. Ja sam tamo došao 27. oktobra 1977 (u 22.00 ...). Tamo je bio smešten 60. samohodni mešoviti raketni divizijon ARJ PVO. Komandant bio je major Ivan Potnar. Ne mnogo posle nove godine čitav divizijon bio je premešten na poligon Šepurine.
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine   ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Icon_minitime26.07.22 23:26

Nikad nije kasno...možda da sad pokušaš!
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine   ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Icon_minitime07.01.24 15:08

Gost čata84, na ovoj temi možete pronaći bivše kolege po službi.  salutiranje
Na vrh Go down
heizenberg
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2022-05-24

ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine   ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Icon_minitime07.01.24 17:08

Kaplar M (citat):
šepurinac (citat):
ja sam bio 95. klasa ŠRO ARJ PVO u ZADRU  1. pit.bat. 1989./90. septembarac. Na stažiranje sam otišao u martu 90. na Šepurine. Šta reći, bilo mi je fenomenalno.

Gde su te Šepurine? Je li to neko mesto ili poligon?
Zaton kod Nina ...
Na vrh Go down
Sponsored content





ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine   ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» sepurine 89-90 cort
» ŠRO ARJ PVO Zadar
» Zadar Dom JNA '77
» Artiljerijski školski centar Zadar
» ZADAR 1985

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: