FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Rečna flotila

Go down 
+33
PORUCNIK
Ica Nina
paketije
darko006
laniko
zastavnik
alex 68
semsudin
LUPE44
mornar71
013gonzo
vladimir
Braco
Minolovac
COKZ
mura
tomerc
Mikula 67
Denis Jovičić
SveJug
Max Blitz
Stazio
Georg540505
ZAGORAC
HogarViking
Rodic Zeljko
Matrix
vlade021
Gringo
mgalic2
alexandar
purger
Kaplar M
37 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime26.06.12 9:08

HogarViking (citat):
Pozdrav Mornari i ostali pripadnici foruma! 73:a klasa (oktobar 1983) MNC u Puli, na Muzilu, u RRF-u od dec 1983 do dec 1984, 3. odred recnih minolovaca, RML 314. Drago mi je dasam vas nasao dok sam vrsljao po netu trazeci jednog starog drugara. Pozz HogarViking Laughing

E, Hogare, dobrodosao...
Mi ovde otvorili temu o RRF, pa udarili po teoriji s obzirom da smo u ovoj temi izuzev Vlade021, svi pripadnici drugih rodova. Ti ces kao pripadnik ove jedinice sigurno imati zanimljivije price.
Jos jednom, dobro nam dosao.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime26.06.12 15:21

Dobrodosao HOGAR... cheers
Kaplar ti je sve rekao......pridruzi se u komentarima.... Smile I reci mi samo koji je to RML-314 Question

PS- pardon, vidim sluzio si 83.-84....a ovaj tvoj M 314. je 1989. izbacen iz upotrebe i verovatno je otisao u staro gvozdje na zalost... Smile


aleksandar obradovic: komentar modifikovan dana: 26.06.12 15:40; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : .......dodao PS....)
Na vrh Go down
HogarViking
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2012-06-24

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime30.06.12 13:06

RML (Recni minolovac) 314, moj brod, imate sliku na str.br.4. Inace svaki ORM (Odred recnih minolovaca) se sastojajo od ukupno po 6 brodova. Prvi ORM su sacinjavali brodovi tipa "Nestin" a Drugi i Treci su sacinjavali brodovi tipa "RML 307. Prvi i Drugi ORM su bili aktivni a Treci rezervni sastav. Treci ORM (moj) je bio sa po 5 mornara (inace redovna posada 8 mornara i 5 staresina) po brodu i ukupno 5 staresina. U moje vreme komandant Treceg ORM je bio PBB (Porucnik Bojnog Broda / kapetan 1:e klase) Srboljub Markovic, ljudina od coveka sa velikim srcem i velikom strascu za sah.
Pozz Hogar Cool
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime30.06.12 13:21

Da video sam Hogar......zato sam i dodao PS na postu....Hvala ti, .....i daj jos malo informacija..... Very Happy
Na vrh Go down
vlade021
Džomba
Džomba
vlade021


BROJ POSTOVA: : 107
ČLAN OD: : 2011-11-06

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime08.08.12 18:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime09.08.12 19:19

Zar je to nije forum JNA.....
Pametni ljudi sebe prilagođavaju svijetu, a glupi svijet prilagođavaju sebi.
Na vrh Go down
vlade021
Džomba
Džomba
vlade021


BROJ POSTOVA: : 107
ČLAN OD: : 2011-11-06

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime10.08.12 18:05

Gringo (citat):
Zar je to nije forum JNA.....
Pametni ljudi sebe prilagođavaju svijetu, a glupi svijet prilagođavaju sebi.

лепо би било за нас глупе појаснити пословицу.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime10.08.12 18:38

Sve ti piše, zar ne ako je forum o JNA a ti stavljaš slike vojske Srbije koje kao, obilježavaju dan flotile, zar da ja stavim slike HV kako obilježavaju dan pada Krajine, iz recimo Kninske vojarne, pomalo paradoksalno zar ne??

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
vlade021
Džomba
Džomba
vlade021


BROJ POSTOVA: : 107
ČLAN OD: : 2011-11-06

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime11.08.12 4:19

Gringo (citat):
Sve ti piše, zar ne ako je forum o JNA a ti stavljaš slike vojske Srbije koje kao, obilježavaju dan flotile, zar da ja stavim slike HV kako obilježavaju dan pada Krajine, iz recimo Kninske vojarne, pomalo paradoksalno zar ne??

ако се не варам тема је Речна флотила,нити једном речи није споменута Војска Србије,ако сматраш да је неприкладно обрати се администратору да уклони прилог а не да вређаш по форуму.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime12.08.12 23:14

vlade021 (citat):
Gringo (citat):
Sve ti piše, zar ne ako je forum o JNA a ti stavljaš slike vojske Srbije koje kao, obilježavaju dan flotile, zar da ja stavim slike HV kako obilježavaju dan pada Krajine, iz recimo Kninske vojarne, pomalo paradoksalno zar ne??

ако се не варам тема је Речна флотила,нити једном речи није споменута Војска Србије,ако сматраш да је неприкладно обрати се администратору да уклони прилог а не да вређаш по форуму.

Mogao bih ja na karauli Drenak, postaviti slike sa Dinare,Glamoča i drugih lokacija,te napisati da su to bivši granićari bivše JNA.
PRITOM NEBIH LAGAO,JER SU NA SLIKAMA ONI,ali same slike ne pripadaju ovom forumu,te bi ih mnogi, a i ti vlade sa pravom
smatrali provokacijom! study

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime12.08.12 23:23

Vlade morat ćemo uklonit slike jer ipak se kose sa pravilima foruma.
Ozbiljni smo ljudi kritike su s pravom upućene.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
vlade021
Džomba
Džomba
vlade021


BROJ POSTOVA: : 107
ČLAN OD: : 2011-11-06

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime13.08.12 6:11

purger (citat):
Vlade morat ćemo uklonit slike jer ipak se kose sa pravilima foruma.
Ozbiljni smo ljudi kritike su s pravom upućene.

нема проблема да се уклоне ,само молим без вређања.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime13.08.12 21:49

Teško je suspregnuti emocije ,povrijeđenih ima sa svih strana i zato je u pravilima foruma strogo definirano i naglašeno da prezentacija novonastalih vojski nije dozvoljena.
Dakako ni vrijeđanje nije poželjno ni dozvoljeno!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime15.09.12 21:51

Znam da su se po recnim brodogradilistima pravili manji pomorski brodovi. Nego, da li je mozda bilo nekada slucaja da su u sliv velikih reka ulazile podmornice? Zna li ko?
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime29.12.12 21:56

Svim mornarima, i recnim i morskim zelim srecnu novu 2013. godinu i mirnu i bezbednu plovidbu.

santa  santa  santa
Na vrh Go down
Georg540505
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-02-17

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime17.02.13 13:31

Pravi naziv jedinice je bio Rečna ratna flotila. U njenom sastavu su bili rečni minolovci, rečni desantni brodovi i odred pomoćnih brodova. Posebno je bila jedinica rečnih ronilaca i diverzanata. Jedinice su bile stacionirane u Novom Sadu i Beogradu, a komanda je bila u Novom Sadu. RRF je bila jedinica ranga puka.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime17.02.13 18:07

Pozdrav Georg, dobro došao na forum. Ako si bio mornar još mi je draže jer nas je ovdje vrlo malo.
Aleksandar Obradović je veoma dobro obradio ovu temu a ako si bio u RRF mogao bi i ti doprinjeti.
Na vrh Go down
Georg540505
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-02-17

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime17.02.13 18:31

U RRF sam bio na službi od završetka akademije pa do penzionisanja.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime17.02.13 18:37

Georg540505 (citat):
U RRF sam bio na službi od završetka akademije pa do penzionisanja.

Sjajno, onda imamo pravog mornara na forumu. cheers
Na vrh Go down
Georg540505
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-02-17

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime17.02.13 19:18

Evo za početak fotografija. Brodovi 1. odreda rečnih minolovaca, RRF, 1979. godine. Zima i to jaka.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime17.02.13 19:22

Georg540505 (citat):
Evo za početak fotografija. Brodovi 1. odreda rečnih minolovaca, RRF, 1979. godine. Zima i to jaka.

Na žalost, morati ćemo pričekati 7 dana na vaše fotografije, takva su pravila foruma.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime17.02.13 21:00

Napokon ....clan koji ce nam mnogo vise i tacnije pribliziti temu RRF.. Very Happy
Dobrodosao Georg540505.. cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime17.02.13 21:01

Georg540505 (citat):
U RRF sam bio na službi od završetka akademije pa do penzionisanja.

Pozdrav od još jednog od malobrojnih mornara (za sada) na forumu! Very Happy
Drago mi je vidjeti mornaričkog oficira, služio sam u Kumboru. Potajno mi je bila želja da završim nakon temeljne obuke u prekomandi u Novom Sadu u RFF. Da iskusim riječnu plovidbu, s kojom nemam iskustva, jer sam inače s mora. Živjeli!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime16.06.13 3:53


[You must be registered and logged in to see this image.] 

Mornari RRF u dolamicama


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 28.05.14 14:07; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime04.07.13 14:40

alexandar (citat):
Evo jos malo podataka o dva broda."Kozara" i "Galeb", u stvari zanimljivosti koje su me iznenadile.....
"Kozara" ima pogonsku grupu od dva dizel motora  snage 2x294KS sa utroskom goriva od 127.5kg/h.Jos uvek ispravni i funkcional ni originalni motori DEUTZ iz 1939.godine.,jedini koji danas postoje Exclamation Predstavnici nemackog proizvodjaca dizel motora KHD DEUTZ,nudili su da ugrade motore novog tipa, u zamenu za ove , danas vec vredne muzejske eksponate.
"Galeb"-analogna prica(mada ne znam u kakvom stanju je danas), pre par godina su na njemu bili originalni motori FIAT iz 1938.godine.,takodje jedini preziveli ovog tipa.Ljudi iz Torina su nudili da bez nadoknade ugrade nove motore, u zamenu za stare koje bi izlozili u svom muzeju. Exclamation

Evo malo dodatnog info o Kozari

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime05.07.13 0:07

Ne mogu da saznam sta je sa ova dva "Dojc" motora.!
Inace , prica se  da ce zaista to biti jako dobra rekonstrukcija, i da nisu samo propagandna i novinarska preuvelicavanja!
Na vrh Go down
Denis Jovičić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-07-21

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime21.07.13 23:08

Pozdrav svim signalistima sa Kozare od signaliste 69. klase (decembar 82-septembar 83). Ove godine mi je 30. godišnjica služenja na Kozari. U moje vreme bila je stacionirana u Novom Sadu ali sada vidim da je prebačena u Beograd. Na nju sam došao dok je bila na suvom doku, u hali u Apatinu, na remontu. Remont je trajao do 27. marta kada smo krenuli za Novi Sad. Tu plovidbu pamtim jer sam bio jedini signalista, pa sam ceo put proveo na signalnom mostu po kiši i vetru i temperaturi koja je bila oko 5-6 stepeni.
Na vrh Go down
Denis Jovičić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-07-21

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime21.07.13 23:12

Zaboravih da kažem, sada čitam da će se brodom upravljati direktno, džojstikom! U moje vreme na Kozari je bio telegraf kojim je komandant broda (PBB Nikolić Miodrag) ili zamenik komandanta (poručnik korvete Nastov Kiro), davao znak mašincima, koji su upravljali motorima, sa koliko snage da idu i kada da okreću u rikverc pri pristajanju.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime21.07.13 23:17

Dobrodosao Denise!
Verujem da ces imati da dodas dosta toga iz prve ruke , na ovu temu Very Happy 
Pozdrav!!!
Na vrh Go down
Denis Jovičić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-07-21

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime21.07.13 23:30

Da ima toliko toga što čoveku vraća sećanja iz tog vremena. Te 83. godine smo došli u Beograd i u brodogradilištu Brodotehnika prisustvovali porinuću tada nove demagnetske stanice. Inače tada je u sastavu Kozare bio i rečni patrolni čamac RPČ (broj sam zaboravio) i čamac ČM 56. Grupa minolovaca klase Neštin (tzv. veliki minolovci) je bila u punom tadašnjem sastavu (331-336). RTK brodovi (tzv. ertekaši) su za mene u ono vreme bili pojam sporih ali zato neverovatno bučnih brodova. Malih minolovaca ne znam koliko je bilo.
Na vrh Go down
HogarViking
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2012-06-24

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime24.08.13 10:54

Denise, malih minolovaca je bilo ukupno 12. Bili su podeljeni po sest u drugi i treci odred recnih minolovaca (ORML).
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime23.12.13 18:42

Ovo je minolovac na kome sam ja služio u NS 88 g.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime24.12.13 22:59

Dobrodosao na Forum Mikula 67  cheers 

Mikula (citat):
Ovo je minolovac na kome sam ja služio u NS 88 g....

.............."VUCEDOL" ?  Smile
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime24.12.13 23:09

Bolje Vas našao  cheers 

To je taj, te godine smo proglašeni za nabolji čak smo i snimani u "Dozvolite da se obratimo".

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime24.12.13 23:12

Svaka cast "zemo"  Wink  Imamo jednog clana bio je staresina na "Motajici" , polako cete se skupiti RML  Smile
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 11:25

Mikula dobrodošao  lol! 
Koliko se sjećam ti si prvi član ove teme koji je služio u riječnoj flotili ako se ne varam.
Siguran sam da češ nam puno toga otkrit a ja se sa nestrpljenjem vračam na ovu temu!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 22:01

Purgeru, hvala na dobrodošlici.
Evo malo da počnem da proširujem temu.
Posle obuke u ŠRO u Splitu ja i nas još nekoliko minske specijalnosti dobili smo da stažiramo u Novom Sadu, neki na minolovcima neki na DTK-ašima.Meni je pripao RML 331 (sva sreća) to sam ukapirao kad
sam video RML 307, ipak je moj lađa  Very Happy .

Ovako smo izgledali parkirani u zimovniku:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kada opadne voda u zimovniku onda smo izlazili i sidrili se preko puta Petrovaradinske tvrđave na keju, što nije bilo loše jer smo mogli da posmatramo grad a
i dvogledom da gledamo kupačice na Petrovaradinskoj plaži  Very Happy .Mada su nam sa Kozare malo malo bacali pojas u vodu (što je značilo čovek u vodi) što je opet
za nas značilo uzbunu tj. vadi čamac, kači pentu, spašavaj "pojas".Jednom prilikom nismo obratili pažnju (ode pojas ka Crnom moru) ne smem ni da pričam
šta su nam posle radili  No .

Ovo je bila moja kabina

[You must be registered and logged in to see this image.]

Takozvani desetarski sa četiri kreveta (komfor) zbog širine prostorije jedva stade u minimalan zoom aparata, levo
je bila spavaona za mornare koja je duža cirka dva metra a u njoj 12 mornara, na sredini soške a na poprečnim zidovima
po šest kutijica ( kasete za opremu), e to je komfor  Shocked .
Toliko za početak, a ako bude interesovanja nastavak sledi...

 salutiranje

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 22:08

Zimovnik???Nisam najbolje shvatio što je to?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 22:20

Tako su zvali deo kasarne gde smo bili usidreni kad nismo na zadatku i kad je Dunav dovoljno dubok u pitanju je jedan zaliv koji je u stvari bio naša ratna luka.

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 22:23

purger (citat):
Zimovnik???Nisam najbolje shvatio što je to?

Kada mornari na rijeci ne mogu više da vežu brod za glavicu kupusa onda odvezu brod u zimovnik.  lol!  lol!
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 22:26

Stazio (citat):
Kada mornari na rijeci ne mogu više da vežu brod za glavicu kupusa onda odvezu brod u zimovnik.  lol!  lol!

Hahahahahaha  Very Happy  Very Happy  Very Happy  ovo ni ja ne bih bolje obrazložio. Hvala Stazio !!!

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 22:26

To su bili neki ekstremno niski vodostaji kad niste mogli van?

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 22:36

purger (citat):
To su bili neki ekstremno niski vodostaji kad niste mogli van?

Dešavalo se to svremena na vreme, čim se dobiju informacije o vodostaju Dunava da opada morali smo da bežimo iz Zimovnika i tad se sidrili kao što sam već rekao na keju
preko puta Petrovaradinske tvrđave gde smo imali pripremljeno sidrište sa strujom i svom propratnom opremom.
Kad smo u Zimovniku tj. u kasarni to u prevodu znači da smo na obali, hranimo se u restoranu i kopno nam je dostupno, čim izađemo iz Zimovnika kopna više nema
hrana se priprema na brodu i sva događanja su na samom brodu, nema izlazaka na obalu. Možda je sad malo jasnije. Smile

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 22:39

Tek sad sam shvatio!Ja sam mislio obratno da ste u zimovniku bili baš za vrijeme niskog vodostaja.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 22:46

Brodovi na reci su kao i recna riba.!
Zimovnici su puni ribe koju je lako uloviti ako nadjes zimovnik , a brodovi su uzimljeni dok se ne steknu uslovi za normalnu plovidbu (posebno trgovacka mornarica ....),
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 22:54

Mikula ti rece sada da si bio na RML331 , to je onda "NESTIN" a ne VUCEDOL ...?

Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 23:11

Ne, moja greška, bio sam na Vučedolu 335, nego kad sam pisao u predhodnom postu mislio sam na tip minolovca veći sa oznakama na 33 a pošto je Neštin prvi (331) po njemu se meri i zovu ih minolovci tipa Neštin a manji su na 30 zaboravio sam im nazive. Koliko znam u upotrebi su trenutno 332 Motajica, 335 Vučedol, 336 Đerdap i 341 Novi Sad.

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 23:14

Po čemu ime Motajica, nije mi poznat pojam?
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime25.12.13 23:17

Stazio (citat):
Po čemu ime Motajica, nije mi poznat pojam?

Predpostavljam da kad su davali imena u pitanju je geografski pojam a Motajica je planina u Bosni.

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime28.12.13 0:10

Malo svežije slike:

[You must be registered and logged in to see this image.]

tongue

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
Sponsored content





Rečna flotila - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rečna flotila   Rečna flotila - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Rečna flotila
Na vrh 
Stranica 6/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Riječna ratna flotila USA na rijeci Mekong u Vijetnamu

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Ratna mornarica-
Idi na: