FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91

Go down 
+70
Kolšek
VID GUDALOVIC
rever
sajkas
Zoran I
1478/2
Cuka
vojniks
JankoZGB
Sloba1
Petkomiodrag
Vladan Markovic 24
pero
ahmo90
maraton1962
urosg3
Dpboj
MAKI DAMA
ČIČA iz 1 baterije
Hasic Senad
kafedzija sept.88
PORUCNIK
Alex
Žoga
zg puskar
Shimun
vojnik st
BIGFOOTMAMA
bara1
Jasmin K
NebojsaB
jozl52
civid
Danko
BezzzO
Lazo30/2
MajorL
dg 4653
giulio1970
Stanislav Katic
dpuric
arcibald01
gg 1478/1l
krstevski
VBČ
Borna
francek11
ZenNom
poplas 87/88
miro81
Verko
1980/81
Četni evidentičar
013gonzo
mirko bratuš
Rade Aksentic
mongolac
Desko
Riki Š
igor klančnik
picek
BEOGRAD
vladimir kostić beograd
subasic admir 89-90
East&West
dragan perovic beograd
Max Blitz
mgalic2
avram
vojnik s
74 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next
AutorPoruka
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime12.02.15 6:24

Rade,mislim da su diverzanti 90-ih bili prebaceni u drugu kasarnu! Kada i gde to verovatno znaju ljudi sa foruma koji su kasnije sluzili vojni rok! Pozdrav!
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime12.02.15 11:17

mongolac (citat):
Rade,mislim da su diverzanti 90-ih bili prebaceni u drugu kasarnu! Kada i gde to verovatno znaju ljudi sa foruma koji su kasnije sluzili vojni rok! Pozdrav!
Točno je oni su prebačeni 90 te god. ali kuda pojma nemam ,bili su u zgradi nasuprot nas gdje su vozači bili,ja sam  bio u zgradi ispred njih gdje su bile baterije pvo, pozadina i strele su bile na zadnjem katu, da ne bi bilo zabune  raspored zgrada sam uzeo u obzir  gledajuć od auto puta(obilaznice LJU) prema Letališkoj ulici,umjesto divezanata trebala ju uć neka jedinica iz Vrhnike a je li ušla poslije 15.03 ne znam, znam samo da su dovoženi nekakvi tenkovi na rezanje početkom 1991 g.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: hvala na informaciji,poydrav   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime13.02.15 17:25

vojniks (citat):
mongolac (citat):
Rade,mislim da su diverzanti 90-ih bili prebaceni u drugu kasarnu! Kada i gde to verovatno znaju ljudi sa foruma koji su kasnije sluzili vojni rok! Pozdrav!
Točno je oni su prebačeni 90 te god. ali kuda pojma nemam ,bili su u zgradi nasuprot nas gdje su vozači bili,ja sam  bio u zgradi ispred njih gdje su bile baterije pvo, pozadina i strele su bile na zadnjem katu, da ne bi bilo zabune  raspored zgrada sam uzeo u obzir  gledajuć od auto puta(obilaznice LJU) prema Letališkoj ulici,umjesto divezanata trebala ju uć neka jedinica iz Vrhnike a je li ušla poslije 15.03 ne znam, znam samo da su dovoženi nekakvi tenkovi na rezanje početkom 1991 g.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime14.02.15 7:50

Koliko se secam pored ograde kod igralista bila je fabrika bicikala Rog,a nasuprot ulazne kapije fabrika automobilskih svetala Saturnus!
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime16.02.15 12:57

mongolac (citat):
Koliko se secam pored ograde kod igralista bila je fabrika bicikala Rog,a nasuprot ulazne kapije fabrika automobilskih svetala Saturnus!
Preko ceste ,tj Letališke ulice
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime16.02.15 14:16

vojniks (citat):
mongolac (citat):
Koliko se secam pored ograde kod igralista bila je fabrika bicikala Rog,a nasuprot ulazne kapije fabrika automobilskih svetala Saturnus!
Preko ceste ,tj Letališke ulice
Žive li su te fabrike ???  Question bounce 
ili su i one doživele "uspešne" privatizacije sa ukinutom proizvodnjom i ako neisu pretvorene u 
prepakirnice onda su srušene i napravljeni poslovno stambeni centri koji najčešće zvrje prazni.
Tako je bar u Srbiji sa "uspešnim" privatizacijama.
Ne mogu da ne komentarišem na takav način kada čujem za neku staru ali stvarno USPEŠNU fabriku / industriju.

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime16.02.15 20:19

013gonzo (citat):
vojniks (citat):
mongolac (citat):
Koliko se secam pored ograde kod igralista bila je fabrika bicikala Rog,a nasuprot ulazne kapije fabrika automobilskih svetala Saturnus!
Preko ceste ,tj Letališke ulice
Žive li su te fabrike ???  Question bounce 
ili su i one doživele "uspešne" privatizacije sa ukinutom proizvodnjom i ako neisu pretvorene u 
prepakirnice onda su srušene i napravljeni poslovno stambeni centri koji najčešće zvrje prazni.
Tako je bar u Srbiji sa "uspešnim" privatizacijama.
Ne mogu da ne komentarišem na takav način kada čujem za neku staru ali stvarno USPEŠNU fabriku / industriju.
Roga odavno nema kako je SFRJ propala tako je i rog otišao u likvidaciju, saturnus je  dio međunarodne korporacije hella grupe
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime16.02.15 21:04

vojniks (citat):
013gonzo (citat):
vojniks (citat):
mongolac (citat):
Koliko se secam pored ograde kod igralista bila je fabrika bicikala Rog,a nasuprot ulazne kapije fabrika automobilskih svetala Saturnus!
Preko ceste ,tj Letališke ulice
Žive li su te fabrike ???  Question bounce 
ili su i one doživele "uspešne" privatizacije sa ukinutom proizvodnjom i ako neisu pretvorene u 
prepakirnice onda su srušene i napravljeni poslovno stambeni centri koji najčešće zvrje prazni.
Tako je bar u Srbiji sa "uspešnim" privatizacijama.

Ne mogu da ne komentarišem na takav način kada čujem za neku staru ali stvarno USPEŠNU fabriku / industriju.
Roga odavno nema kako je SFRJ propala tako je i rog otišao u likvidaciju, saturnus je  dio međunarodne korporacije hella grupe
Gonzo, nešto slično je i u ta dva slučaja. Samo što se, kako kaže vojniks, u Saturnusu po novome robuje.  bounce

Neka, neka. Bolje da nas gone stranci, kad se sami neznamo organizirati i kad nismo čuvali onoga što bi trebali ko zenicu oka svog. A načujem da ima takvih dobrih modela i kod vas.  bounce

Razveselit če se piročanci, kad se pokrene novi pogoni Tigar tajersa... bounce

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime17.02.15 7:39

Nadam se da znate sta je pre bilo na mestu gde je kasarna?
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime17.02.15 15:31

Ljudi,zar niko ne zna sta je bilo sa zastavnikom Dobicem! Voleo bi da znam sta je sa kapetanom Cigulalajkicem i vodnikom Kotsticem!
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime17.02.15 17:43

Ima li neko od martovaca 88/89 iz diveryantskog odreda,javite se, cega se plasite?Ja ynam dosta imena i prezimena ljudi koji su bili samnom.okacijo sam i slike ali niko da se javi.Bilo je iz bg,Splita,RUME,petrinje,Maribora,Prjedora.,Yagreba,Panceva.,Skoplja,Zemuna,Vocina,Zlota kod Bora,Zajecara,,itd
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime17.02.15 21:52

Evo sam ja tri godine na forumu i nitko se ne javlja od zadnjih generacija osim jednoga iz Nikšića koji nije nešto aktivan,o ovoj kasarni se naveliko pisalo na ex forumu leksikon yu mitologije, šteta šta je ugašen javljalo se tamo puno više ljudi sa zgodama i nezgodama  Dobić je uvijek aktualan , ne znam šta bih dao da znam šta je sa njim,nasmijali smo se bezbroj puta sa njim.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime17.02.15 22:26

vojniks (citat):
Evo sam ja tri godine na forumu i nitko se ne javlja od zadnjih generacija osim jednoga iz Nikšića koji nije nešto aktivan,o ovoj kasarni se naveliko pisalo na ex forumu leksikon yu mitologije, šteta šta je ugašen javljalo se tamo puno više ljudi sa zgodama i nezgodama  Dobić je uvijek aktualan , ne znam šta bih dao da znam šta je sa njim,nasmijali smo se bezbroj puta sa njim.

Secam se dobro zastavnika Dobica,ja sam mu vikao sa balkona k.....a zemljace a on kaze sidji ako imas m..a.


alexandar: komentar modifikovan dana: 17.02.15 22:31; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : quote)
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime19.02.15 21:05

Sta je ovo nema nigde nikog?Ustaj vojsko!Nisam se druzio puno sa plavcima sem jednog Qbrenovcanina,jednog kuvara Sapcanina i jos ponekim,te iz tog razloga neznam kakvaaa je obuka i disciplina bila kod ostalih u kasarni a mislim da smo mi imali najgoru i najtezu obuku. sto se videlo od jutra prilikom smotre.Najvise strjevog koraka smo migazili a bili smo fizicki najspremniji,ubedljivo najvise marseva,uzbuna,svako po podne kondiciono vezbanje i jos dosta toga sto cu neki drugi put.Pozdrav svima
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime21.02.15 10:33

Obuka je kod svih u 1478 bila ista,ali disciplina je bila razlicita!Kod mene u dvojci laca jer je Cigulajkica bolelo uvo(hteo je da se skine iz vojske),dok je u trojci bio nadrdani Krajovski koji je svoje zezao! Kod plavaca je bilo najbolje,puno oficira ,malo vojnika,jedno vreme cak nisu izlazili na poslepodnevno postrojavanje dok to nije provalo Zebic! A sto ste se vas tice vi ste najebali samo tako i to u letnjim mesecima(pri kraju moga vojnog roka)! Znam da smo gledali sa prozora ,uzbuna,iznosi sve,utovaraj u kamione.....pa se vratite,pa istovaraj,pa opet uzbuna a mi sa pivom u rukama!Na kraju nam je ona matora iz kantine davala da iznosimo gajbice!
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime21.02.15 18:18

Tacno je,malo si me podsetio na te staresine vase,secam se jednog kapetana prve klase on je bio bezbednjak kako su nam pricali., a bijo je plavac.Mnogo smo imali uzbuna i nocu u 2,3 i onda mars van kasarne i vracali smo se u 14,15h uz obavezno gazenje strojevog koraka i pevanje koracnice na ulazu u kasarnu.Onda u to vreme bilo je mnogo demonstracija po Ljubljani zbog Janeza Janse pa smo svakodnevno uvezbavali suzbijanje demonstracija saonim vizirima slemovima,bezbol palicama itd.Najgora uzbuna je bila 7 dana pred skidanje oko 22.2.1989 kada nam je Mrkic dosao u posetu u nedelju i dao uzbunu i kad je poceo da nas dribla atomski puzi lezi a napolju blato to je bio haos a cela kasarna miruje to sto ti kazes pivo itd...Mrkic je bio cudo voleo bi da znam sta je sa njim ako neko zna neka pise ..Pozdrv mongolcu i ostalima .
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime21.02.15 19:24

Bilo je dosta uzbuna kad sam ja  bio  i oficiri su bili sa nama u kasarnama(predratno doba),  u  moje  doba plavac nije bio bezbednjak
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime21.02.15 21:31

Vrlo retko su bile staresine,mozda par puta.Sto posto bezbednjak bio plavac od marta 88 do februara 89,to sam saznao jednom u gradu pokazali mi ga iz voj.policije.Pozdrav za vojniks
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime22.02.15 9:16

Rade Aksentic (citat):
Vrlo retko su bile staresine,mozda par puta.Sto posto bezbednjak bio plavac od marta 88 do februara 89,to sam saznao jednom u gradu pokazali mi ga iz voj.policije.Pozdrav za vojniks
Je tada, ali ja sam bio 90/91 i garant nije bio plavac nego je bio u smb uniformi i čini mi se poručnik ?!
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime22.02.15 16:51

[quote="vojniks"]
Rade Aksentic (citat):
Vrlo retko su bile staresine,mozda par puta.Sto posto bezbednjak bio plavac od marta 88 do februara 89,to sam saznao jednom u gradu pokazali mi ga iz voj.policije.Pozdrav za vojniks[/quote Je tada, ali ja sam bio 90/91 i garant nije bio plavac nego je bio u smb uniformi i čini mi se poručnik ?!


Tada je vec bilo napeto i druga situacija.Ja kada sam sluzio nije bilo takvih problema,te nije bilo potrebe za takvom borbenom gotovoscu ,ali vec je mirisalo da nece biti dobro .
Na vrh Go down
1980/81
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-02-09

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime22.02.15 20:39

Ima li nekoga iz daleke oktobarske 1980/81?
Prva baterija: Kapetan Bojan Cavnik, Podporucnik Vojislav Cigulajkic.
Pa nisam valjda ja ovde najstariji majku mu.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime23.02.15 18:37

1980/81 (citat):
Ima li nekoga iz daleke oktobarske 1980/81?
Prva baterija: Kapetan Bojan Cavnik, Podporucnik Vojislav Cigulajkic.
Pa nisam valjda ja ovde najstariji majku mu.

Ima dosta ljudi koji znaju Cigulajkica iz89/90 kao kapetana,dobro dosao i ostani javice se plavci ,pozdrav.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime24.02.15 6:19

Meni je Cigulajkic bio komadant baterije87/88 ali kao sto je Rade rekao kao kapetan!80/81,izgleda da jesi najstariji! Very Happy Sada ozbiljno,kako je kasarna izgledala u to vreme? 
Pozdrav!
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime24.02.15 6:19

Meni je Cigulajkic bio komadant baterije87/88 ali kao sto je Rade rekao kao kapetan!80/81,izgleda da jesi najstariji! Very Happy Sada ozbiljno,kako je kasarna izgledala u to vreme? 
Pozdrav!
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime25.02.15 20:59

mongolac (citat):
Meni je Cigulajkic bio komadant baterije87/88 ali kao sto je Rade rekao kao kapetan!80/81,izgleda da jesi najstariji! Very Happy Sada ozbiljno,kako je kasarna izgledala u to vreme? 
Pozdrav!

Mongolac,da li Cigulajkic bio visok crn covek sa brkovima?Secas li se MarkaMrkic naseg porucnika i njegove jutarnje smotre sa diverzantima?
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime26.02.15 17:06

Nije rade,bio je sitan,taj visoki sa brkovima je bio komadant nastavne baterije(Strele)!Ne mogu da mu se setim imena,bio je kapetan prve klase,i stalno je ponavljao "cuj,daj,vidi,resavaj"! Ako se secam Mrkic je onaj ogromni tip na kome je ona vasa zelena uniforma po kojoj ste se razlikovali od ostalih,pucala!
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime26.02.15 19:14

mongolac (citat):
Nije rade,bio je sitan,taj visoki sa brkovima je bio komadant nastavne baterije(Strele)!Ne mogu da mu se setim imena,bio je kapetan prve klase,i stalno je ponavljao "cuj,daj,vidi,resavaj"! Ako se secam Mrkic je onaj ogromni tip na kome je ona vasa zelena uniforma po kojoj ste se razlikovali od ostalih,pucala!

Jeste malo puniji,a toga Cigulajkica nemogu da se setim,mozda kad bih video slku,pozdrav
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime27.02.15 6:15

Da li je neko od vas bio u Skofljici na strazi?
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime27.02.15 9:38

Ja nisam davao nikakvu stražu , ni u kasarni ni u Škofljici, moje jedino noćno dežurstvo bilo je čuvanje restorana i servisa Idea i to bez vojničina
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime27.02.15 16:48

Skofljica je bila zatvoreni objekat,ko dolazi mora da ga najave iz Ljubljane! Nije bilo oficira!A selo blizu! Komandir straze,razvodnik,8 strazara,cuftar! Dva strazarska mesta! Jednom sam bio razvodnik straze 16 dana i toliko se nisam brijao! Sto je najgore zaboravim se i takav se vratim u kasarnu! Sva sreca da je bilo popodne! Posle mi zastavnik Zlatibor Markovic kada sam mu bio pomocnik dezurnog puka kaze da nije mogao ocima da veruje sta je video! Kako me je video ni danas mi nije jasno jer smo 110-ku priterali uz sam ulaz od zgrade!
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime27.02.15 18:38

Ja imam 12 dana straaze u kasarni i to 5dana u oktobru 88 i 7dana u januaru 89
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime28.02.15 16:23

z
Saznao sam sta je bilo sa Mrkicem!
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime28.02.15 17:34

Poginu je negde u Bosni,rekli mi u Beogradu,plavci!
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime28.02.15 17:44

mongolac (citat):
Poginu je negde u Bosni,rekli mi u Beogradu,plavci!
Je li možda možeš doznat u kojoj se kafani na Skadarliji druže bivši oficiri  iz kasarne? Bio sam pročitao na jednom drugom forumu o njihovom druženje ali taj forum više ne postoji,bio sam u tri šešira  prije par godina, tamo nisu, nisam siguran je li u dva jelena.Ne znam šta bih dao da znam šta mi je sa Dobićem.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime28.02.15 17:48

Koliko je to tacno i koliko je to pouyzdana informacija ?Ako je to tacno mnogo mi je zao jer je to covek veoma karakteran i odgovoran ali sta da se radi od sudbine se nemoze pobeci.
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime28.02.15 18:10

Potvrdio mi je covek iz VTI-a!  NiSAM HTEO DA KAZEM JER I SAM NISAM MOGAO DA VERUJEM!CUTIM  vec par nedelja!
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime28.02.15 18:15

PROVERICU SVE!
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime28.02.15 18:26

Provericu sve!
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime28.02.15 19:10

DA li se secas Tanasic Goran kuvar zvali ga silja on je moj zemljak jedno selo blizu mog
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime28.02.15 20:05

Ne septembarac glavni kuvar je bio iz Beograda,da li li se zvao Sale,sad je u Kanadi! Ovi moji septembarci koji su bili sa tobom iz Beograda,cata,onaj visoki mrsavi,desetar jedan kockasti,tako je izgledao ,nosio je skorpion sa prigusivacem,jedan rumeni snajperista......
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime28.02.15 20:26

Svi desetari su nosili skorpione secam se cate a taj rumeni je imao nadimak facko a taj desetar je piletic srecko pile,biber,splica,stojanac su bili nama martovcima desetari biber je umro pre 2 godine
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime07.03.15 9:36

Secali se neko one debele matore iz kantine?
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime07.03.15 16:30

Kad sam ja bio bila je jedna zgodna odnekud iz Srbije i jedna druga čini mi se invalid, imala je neko oštećenje na sebi
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime07.03.15 17:56

Prvih 6 meseci nismo isli u kantinu a kada sam se skinuo ostala je Smilja plavusa lepa zena drugih se nesecam.
Na vrh Go down
igor klančnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-11-23

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime08.03.15 17:37

U mom vremenu mart88/februar 89 je bio kapetan 1 klase Janez Gomzi za obezbeđenje u kasarni i bio je i tumać na suđenju Janši. iNije bio plavac, znam zato sto sam svaki tjedan bio kod njega na saslusanju, samo zato sto sam bio slovenac.
Na vrh Go down
igor klančnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-11-23

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime08.03.15 17:40

mongolac: i ja sam bio puno na strazi u skofljici. bilo je kao na odmoru. zajedno sam bio vise nego mesec i po, a na kasarski strazi sam bio samo jednom, srecom, dva sata straze, dva sata spavanje, dva sata priprema i opet ponovo tim redom, a između jos jesti ..
Na vrh Go down
igor klančnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-11-23

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime08.03.15 18:05

u moje vreme u nastavnoj bateriji ( strela II. )su bili oficiri: kapetan prve klase Ljubčo Stojnev, makedonac, onda poručnik visok crn iz crne gore, ne mogu se setit imena, onda zastavnik prve klase Jurca i stariji vodnik prve klase dobrovc drago. Sečate se jih i vi ? nisu bili loši, malo je bio napilen stariji vodnik dobrovc a ostali ne. Secam se, da je bio porucnik veoma dobar na preprekama, malo se secam, da je bio jednom prvak ili tako nesto.
Daj javite se momci geniči, ima nas valjda još, nismo tako stari.. Bakić iz Virovitice ? Rakić Vladimire, blizanci iz Zvornika i tako dalje, bilo nas je cijela bateria a sad se niko ne javlja.
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime08.03.15 18:34

Igore meni je bezbednjaka neko u gradu pokazao i secam se dobro da je imao plavu uniformu sa cinovima kapetana prve klase a mozda ih je bilo vise sa tobom je bio jedan  iz Obrenovca Matic moj zemljak
Na vrh Go down
igor klančnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2014-11-23

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime08.03.15 18:36

kako mu je prezime ?
Na vrh Go down
Rade Aksentic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2015-02-01
DOB : 56
M(j)esto sabac,srbija

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime08.03.15 18:42

Matic ime neznam manjeg rasta imao brkove
Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91
Na vrh 
Stranica 2/14Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Bratstvo Jedinstvo Ljubljana Polje VP 1478/8 1984-1985
» Kasarrna Bratstvo i jedinstvo-Ljubljana polje Generacija Avgust 1985-Diverzanti
» kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje
» Ljubljana Polje - kasarna bratstva i jedinstva
» LJUBLJANA POLJE - 85/86 - VP 1478/3

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: