FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Sinj - Tadija Anušić 1985.

Go down 
+2
mgalic2
zecina
6 posters
AutorPoruka
zecina
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-08-23

Sinj - Tadija Anušić 1985. Empty
KomentarNaslov komentara: Sinj - Tadija Anušić 1985.   Sinj - Tadija Anušić 1985. Icon_minitime23.08.11 19:35

Zecevic sluzio vojni rok 1985 u Sinju Tadija Anusic,tt mehanicar za rr i unf uredjaje civilni majstor Vladimir neznam mu prezime ,zatim vodnik Brkic ,vodnik Simic,i porucnik Radomirovic Tomislav .
Vojnici u vodu Kozina Antonije,Sukalo Milenko,Krajnovic Bahrija ... i ostali neznam im imena!
Spavaonica nam je bila u starom stacionaru koji smo sredili naravno samo za nas!
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Sinj - Tadija Anušić 1985. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1985.   Sinj - Tadija Anušić 1985. Icon_minitime23.08.11 20:07

Zecina, dobro nam došao!
Na vrh Go down
Profa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 88
ČLAN OD: : 2012-02-19

Sinj - Tadija Anušić 1985. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1985.   Sinj - Tadija Anušić 1985. Icon_minitime19.02.12 23:50

zecina (citat):
Zecevic sluzio vojni rok 1985 u Sinju Tadija Anusic,tt mehanicar za rr i unf uredjaje civilni majstor Vladimir neznam mu prezime ,zatim vodnik Brkic ,vodnik Simic,i porucnik Radomirovic Tomislav .
Vojnici u vodu Kozina Antonije,Sukalo Milenko,Krajnovic Bahrija ... i ostali neznam im imena!
Spavaonica nam je bila u starom stacionaru koji smo sredili naravno samo za nas!

Zecina, spavaonica u starom stacionaru je urađena za VVK, odnosno dio njih, točnije ljude iz vojničkog kluba još negdje početkom 1985., godine kada je zima stegla ko i ove... Minus 25 + bura sa Kamesnice. Tada su nam ubacili peci u spavaonice. I dan danas nosim ozebline iz toga vremena. Inace sam bio relejac, kolovoz 1984. Kasnije sam vodio sportsku sekciju do rujna 1985.

Na vrh Go down
Zoltan Tot
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-11-26

Sinj - Tadija Anušić 1985. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1985.   Sinj - Tadija Anušić 1985. Icon_minitime27.11.13 9:42

Ja sam oktobarac 83/84. Nazalost ne secam se vise puno imena ali Pavlovic mi je ostao u secanju. Primeran oficir. Ja sam spavao na drugom spratu i nazvali su me *sminker*. I ja se vrlo dobro secam one kradje puske i onog davljenja na poligonu i zajedniko pisanje u koloni. Koliko se ja secam bilo je to pre 28.11 ( dana republike), a mi svi radosni da cemo malo u grad ali nista od toga. Imali smo nekog malog desetara  ( Pajic) koji je bio vrlo nezgodan. On je bio mnogo stariji, ja mislim oko 27 godina i nosio je brkove.Jednog dana vodio sam red za ciscenje puske( M48) i nisam cuo njegovu naredbu *u levo* nego sam krenuo u desno. Njegov komentar je bio - da sam ti rekao svabskim jezilom gluva ocvco ti be me razuimeo-. Ta je situacije dovela do toga da je na kraju zbog te izjave isao na saslusavanje kod Kapetana i drugih velikana. A ja posle toga non stop u gradu zato sto su videli da je to bilo ponizavanje. Da objasnim , ja sam dosao iz Nemacke da odsluzim vojni rok. Dobro se secam straze na Kukuzovcu i imena  dva kerova , Silva i Tag. Moje strazno mesto je uvek bilo broj 2. Ako se neko mene seca bilo bi mi drago. Secam se jendog vojnika koji se zvao Bizati Nevzat, nazalost to je jedino ime koje mi je ostalo u secanju. Secam se jednog mladica koji je bio malo debeljuckast, on je bio iz Beograda. Pajic i p. porucnik Pavlovic su ga maksimalo izmucili.


Zoltan Tot: komentar modifikovan dana: 29.11.13 10:56; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Sinj - Tadija Anušić 1985. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1985.   Sinj - Tadija Anušić 1985. Icon_minitime27.11.13 14:54

[You must be registered and logged in to see this link.], dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
kapiten
Gušter
Gušter
kapiten


BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2011-01-07
DOB : 65
M(j)esto Bijeljina

Sinj - Tadija Anušić 1985. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1985.   Sinj - Tadija Anušić 1985. Icon_minitime24.12.13 20:38

Zoltan Tot
Navodiš neke podatke koji se ne uklapaju u tvoj kalendar.
Pominješ ukradenu pušku i silne kolone pred WC-om. I ja sam u to vrijeme bio u kasarni "Tadija Anušić" i doživio ta maltretiranja, krađu puške, ispitivanje bezbednjaka, pisanje izjava o "svom učešću" u krađi puške, njuškanje kerova.
Samo, krađa puške se desila u novembru 1982. godine a ne 1983. Pogledaj malo u svoju vojničku knjižicu (bilo bi dobro da si je sačuvao, u to vrijeme značila je nešto).
A kerovi, Silva i Tag, su bili nama najmiliji na Kukuzovcu. Na dvojki sam sa Silvom, umiljatom i vjernom kujom, stražario bar 3 smjene.
Inače, u vojsku u Sinj sam došao početkom jula mjeseca 1982. godine. Na ovom forumu ima još stranica o kasarni u Sinju. Pregledaj ih i daj komentar.
Inače, sretni ti božićni i novogodišnji praznici![You must be registered and logged in to see this image.]
Na mjestu voljno!
Na vrh Go down
Zoltan Tot
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-11-26

Sinj - Tadija Anušić 1985. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1985.   Sinj - Tadija Anušić 1985. Icon_minitime27.12.13 9:36

Jeste , potpuno si u pravu.Ja sam pobrkao godine sta nije ni cudo posle tog dugog vremena.Hvala na paznju. Tebi isto sve najbolje, na  knadno srecan bozic i sretnu novu 2014. Pozdrav Zoltan  Laughing
Na vrh Go down
Sponsored content





Sinj - Tadija Anušić 1985. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sinj - Tadija Anušić 1985.   Sinj - Tadija Anušić 1985. Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Sinj - Tadija Anušić 1985.
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Sinj - Tadija Anušić 88/89
» Sinj - Tadija Anušić 1982/83
» Sinj - Tadija Anušić 1990/91
» sinj 1986-1987 tadija anusic
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: