FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Share | 

Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Milorad Marjanovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
REPUTACIJA : 0
Član od : 2016-12-02

KomentarNaslov komentara: 3615/4   02.12.16 20:43

Pozdrav martovcima 89" 3615/4 drugi vod obuka,posle kurs!
Na vrh Go down
sinda71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-09-12

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   12.09.17 2:59

Evo i mene da se javim. 3615/3 18.09,1989 u 5 do 24h usao dobro pijan na prijavnicu kasarne Very Happy S obzirom da su mi dva jako dobra prijatelja morali da se jave u marsalku tog istog dana i da smo cugali 12h u busu na relaciji Sarajevo-Skopje i od u jutro od 9h cugali po Skopju pravo je cudo i da sam uspio naci kasarnu na periferiji grada. Sjecam se dosta stvari. Najruznije je sjecanje na desetara koji nas je u jutro vodio na fiskulturu. Cini mi se da se prezivao Urosevic ali nisam siguran. Od oficira sjecam se svih ali nekako mi je najvise u sjecanju ostao porucnik Mate Gulin mada ne znam zasto. Sjecam se da nas je spavaonici spavalo bar 30-40 a mozda i vise. Moj krevet je bio drugi ili treci s desne strane od ulaznih vrata. Spavao sam na gornjem krevetu a ispod mene je spavao vec spomenuti Mehmedalija Okic iz Bosanske krupe. On je stalno u snu pricao a par puta je mjesecario i ustajo po noci. Sjecam se da su nam stvari morale biti slozene pod kapu i koliko puta smo ih morali slagati. Okic je jednu noc dok je mjesecario ustao i izvadio i razbacao sve svoje stvari po spavaonici Laughing Ja i moj imenjak Bule iz Ploca koji je spavao na iducem krevetu do mog isto na spratu smo gledali Okica i umirali od smjeha. U jutro kad je zasviralo budjenje je tek bio pravi sou. Okic je popizdio i trazio jetog ko mu je razbacao stvari a nas dvojica smo se valjali od smjeha. Onda je on lud ko siba dosao do nas i trazio da mu kazemo ko je to uradio jer je bio ubjedjen da mi nesto znamo jer smo umirali od smjeha. Sjecam se jednu noc sam bio ja mislim da se to zvalo pozarni i u noci oko 3h sam usao i probudio Okica i reko mu da mora na kapiju jer mu je dosla posjeta. On onako bunovan je ustao i obukao se,krenuo niz stepenice da izadje iz paviljona i onda sam mu ja rekao da je zajebancija u pitanju,cak se nije ni jako naljutio Very Happy Vecinom se sjecam faca a imena sam u glavnom zaboravio. ipak sjecam se nekih imena: Ernest Stjepic iz Slavonskog Broda(imao je dugu kosu kad je dosao u kasarnu i u jutro sam sjedio kod brice na stolici i gledao kako njemu na drugoj stolici do mene skidaju dugu kosu), Bule Zoran iz Ploca, Rakocevic Duleta vjerovatno iz Bg,Menicanina (Goran ali nisam siguran?)iz Vojvodine,Romcevici iz Zg,Edija iz Splita ili iz jednog od splitsih kastela,sjecam se face i ovog decka sa naocalama sto je ovdje pisao ali imena ne. Slovenac sto ga je neko ovdje vec spomenuo je Zakrajsek Joze.Sjecam se i nekog Visnjica... Uglavnom se sjecam da bilo relativno puno gradske raje iz Bg,Zg,Sa i ostalih gradova. Imam jos dosta faca u glavi ali su imena izblijedila. Ako neko postavi koju sliku mozda se jos cega sjetim. Eh da,upravo se sjetio jad je jedan onizi Mostarac istrcao iz stroja sa piste i lupio glavom u staklo. Taj je brzo i otisao iz vojske. Uglavnom u 3615/3 sam bio negdje do kraja 11 mjeseca ili pocetka 12 mjeseca i onda sam dobio prekomandu u Skopski Petrovac na aerodrom gdje sam razduzio sivo maslinastu i postao plavac. Te plave kosulje su bile puno ljepse kad se izlazilo u grad Smile Sve u svemu unatoc fiskulturi i metenju lisca oko paviljona nosim pozitivna iskustva sa te obuke i ta 3 mjeseca u Gjorce Petrov!
Na vrh Go down
sekula
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-12-24

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   02.01.18 18:22

Dejan Sekulic klasa mart 90/91, cata u prvoj ceti kod Sladojevic Velimira, pa na kursu kod Mikanovica, bilo je lepo u Skoplju
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   

Na vrh Go down

Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» PONTONJERIJA U SKOPLJU KASARNA GJORČE PETROV VP 8146 SEPTEMBARSKA 89/90
» Gjorče Petrov VP 3615 august 1984.